مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها یه پیشنهاد دیگه واسه خودم دارم:Dنظر شما واسه پیشنهاد خودم به خودم چیه؟؟؟
من میگم از دروس فنی فقط تنظیم تاسیسات و عناصر بخونم....زوم کنم روشون و دیگه سازه مازه نخونم....آخه اصلا اعتماد به نفس ندارم....درست هم حل کنم احساس میکنم غلطه و نمیزنم:redface::razz:
به این نتیجه رسیدم دارم وقت تلف میکنم نظر شما چیه؟؟؟:razz:

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
من میگم از دروس فنی فقط تنظیم تاسیسات و عناصر بخونم....زوم کنم روشون و دیگه سازه مازه نخونم....آخه اصلا اعتماد به نفس ندارم....درست هم حل کنم احساس میکنم غلطه و نمیزنم:redface::razz:

واسه فن بزرگترین اشتباه رو میکنید اگه اینکار رو انجام بدید چون بین ۲۲تا ۲۵ سوال فن از همون سازه ماست بقول شما و کتابهای گلابچی...تازه عناصر هم دیگه عناصر سنتی نیست و اگه سوال بدا از قسمت عناصری کتابهای گلابچیه و در کل گلابو بخون کتابهاشو و بقیه رو بیخیال :D

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه فن بزرگترین اشتباه رو میکنید اگه اینکار رو انجام بدید چون بین ۲۲تا ۲۵ سوال فن از همون سازه ماست بقول شما و کتابهای گلابچی...تازه عناصر هم دیگه عناصر سنتی نیست و اگه سوال بدا از قسمت عناصری کتابهای گلابچیه و در کل گلابو بخون کتابهاشو و بقیه رو بیخیال :D

مرسی بابت راهنماییت....والا فعلا کتابای گلابو گیر نیاورم...از جزوه های توی باشگاه دارم میخونم
توکل به خدا...ایشالا زودی پیداشون کنم و بخونم:(

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی از سارا خبر داره؟!چن وقته نمیاد باشگاه(دو روزه کلا!!!:D)..................سارا؟!....ساراااااااااااااااااااااا؟درسات و می خونی یا نه؟!:razz:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها جووونم....خیلی خوش اومدین تازه واردای عزیز....:w40:
بچه ها کسی از نرم افزار نارسیس استفاده کرده؟؟؟چجوری باهاش کار میکنن؟؟؟میشه خودمون لغت اضافه کنیم یا نه؟؟؟
من رفتم یه جایی درسارو جداگونه داشت...مثلا 504 جدا بود....تافل جددا....به نظرتون همون نارسیسه که معین خان میگفتن؟؟؟؟کدومو بخرم؟؟504 یا تافل؟؟؟
همه سوالامو جواب بدینااا هیچی از قلم نیوفته:razz:
بعدشم مارال خانوم این رسمش نیس...چرا انقد فشنگی میخونی میری جلو:w04:من تازه تو سبک رسیدم به شیوه اصفهانی...:cry:

سلام شیرین خانوم دلم موخواد:دی
تازشم فشنگی چیه!!؟؟؟ من واسه فن هنو 1 کتابو هم تموم نکردم:D
بین اینا فقط سبکو خوب خوندم دوتای دیگه فقط طوطیوار:دی
تازشم ترم شرو شه تایم مطالعم افت میکنه.. مهمتراز میزان خوندن نحوه خوندنه

آخرین ویرایش:

af sun

عضو جدید
فشنگی چیه!!؟؟؟ من واسه فن هنو 1 کتابو هم تموم نکردم:D
منم با نحوه خوندن موافقم که خیلی مهمتر از تایم خوندنه

aytakin69

عضو جدید
سلام به همگی....بنده هم مردود شدم :( از این به بعد اینجام دلیلشم نه حکمت خداست نه قسمت.....فقط و فقط تنبلی خودم مخصوصا تو اسکیس.....امیدوارم سال بعد بهترین نتیجه رو بگیریم .....

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میخوام همین دوقوز آبادی ک قبول شدم برم ولی اگه دوباره کنکور قبول شدم مثلا یه جای خوب روزانه باشه آیا درسهایی رو که قبلا پاس کردم رو میشه تطبیقز زد یا باید از صفر شروع کنیم تو دانشگاه جدید ؟

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تازشم فشنگی چیه!!؟؟؟ من واسه فن هنو 1 کتابو هم تموم نکردم:D
برو بابا خوشیاااا؟؟؟؟من تازه فن رو شرو کردم....
تاریخ میزان و نحوه حالیش نمیشه در هر صورت یادت میره:D
من یه ساعت طول میکشه 4 صفحه سبک بخونم.دور اولمه و میخوام عمیق بخونم.ولی به عقب که برمیگردم .... استغفرالله:razz:

af sun

عضو جدید
برو بابا خوشیاااا؟؟؟؟من تازه فن رو شرو کردم....
تاریخ میزان و نحوه حالیش نمیشه در هر صورت یادت میره:D
من یه ساعت طول میکشه 4 صفحه سبک بخونم.دور اولمه و میخوام عمیق بخونم.ولی به عقب که برمیگردم .... استغفرالله:razz:
ببخشید مگه سبک یا معماری جهانو واسه ترم نگفته بودن بهتون؟

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
میخوام همین دوقوز آبادی ک قبول شدم برم ولی اگه دوباره کنکور قبول شدم مثلا یه جای خوب روزانه باشه آیا درسهایی رو که قبلا پاس کردم رو میشه تطبیقز زد یا باید از صفر شروع کنیم تو دانشگاه جدید ؟

بستگی ب سطح دانشگاه ها داره
من کارشناسی اولم دروس عمومیمو با این کارشناسی تطبیق زدن اما خب اونجا سطحش ازین دانشگاه خیلییییی بهتر بود

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام به همگی....بنده هم مردود شدم :( از این به بعد اینجام دلیلشم نه حکمت خداست نه قسمت.....فقط و فقط تنبلی خودم مخصوصا تو اسکیس.....امیدوارم سال بعد بهترین نتیجه رو بگیریم .....

عزیزم......... متاسف شدم واقعا..
خوبه ک اشتباه خودتو پذیرفتی این خودش ی موفقیت بزرگه
انشالا امسال کنار هم بتونیم جبران کاستی هامونو بکنیم و موفق باشیم
خوشحالم ک پیشمونی اما کاش بعنوان راهنما پیشمون بودی نه رقیب:دی
شما 1سال تجربه کنکورو داری.ممنون میشم راهنماییمون کنی
خوش اومدی ب جمعمون:gol:

zohre26

عضو جدید
حرف زبان شد باز من پریدم وسط ! :biggrin:
اگه 504 و 1100 رو با مترداف هاش بخونید نیازی به کتاب زیر ذره بین ندارین خواستم اینو بگم فقط :D
سلام، یعنی لغات 1100 تو کتاب زیر ذره بین هست؟ چون من کتاب زیر ذره بین رو دارم اما اسمی از 1100 نیاورده:w10:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام بزرگترین اشتباه زندگی ات میکنی چون سر جلسه که رفتی تازه میفهمی که تنظیم و تاسیسات احتمالا نمی تونی بزنی و میری سراغ همون سازه و ایستایی اینها بنده هم سال قبل همین نیت داشتم البته سازه هم می خوندم خیلی کم خوندم کلا پارسال یک درک رفتار ویک سازه در معماری خلاصه تنظیم شرایط هم چون استاد دانشگاه دکترا انرژی داشت اوضاع بد نبود کلا تاسیاتی هام خوب بود تقریبا یک ماه اخر اینها بود که به کمک چند تا از بچه ها از سازه سر در اوردم نتیجه اش رفته بودم تاسیسات و تنظیم بزنم فقط سازه جواب دادم اونا را نزدم شک داشتم پس اشتباه نکن مهندس

سلام عزیزم خودت ناراحت نکن بنده هم اینجام ما که اسکیس هم نرفتیم .....................................پس تنها نیستی مهندس ما ها کنارتیم بدجور البته من از مهر ماه

sahel 68

عضو جدید
سلام بچه ها من امسال غیرانتفاعی قبول شدم ولی تصمیم گرفتم یک سال دیگه بخونم نمی خوام مدرک سراسری خودمو خراب کنم ولی ایشالا از مهر به صورت جدی شروع میکنم و هر کمکی از دستم بربیاد واستون میکنم درمورد کتابای گلابچی پولتون هدر ندید فقط جزوه ی خوب ولی تاریخ حتما منابع رو شناسایی کنید وکتابارو بخورید زبانم نمی دونم چون این چیزی که از اینجا کتک خوردم منظرم فقط جزوه

dreaamlaand

عضو جدید
سلام به همگی :smile:
به نظر من شیرین جون من هم مثل تو هستم و این تصمیم را گرفتم که تمام کتابای که حلیات ندارن رو بخونم(خوب بخونم) بعد که تموم شد زوم کنم رو سازه و ایستای و روزا اون رو بخونم و شبا تستای درسای قبلی رو که خوندم هم برا درسای قبلی مرور بشه هم برا سازه بدون استرس وقت بزارم.حالا نمیدونم دیگه این روش خوبه یا نه اخه من از استرس نمیتونم رو سازه که تمرکز میخواد خوب تمرکز کنم
:cry:

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
به نظر من بهتره همه درسها تقریبا با هم پیش بره که بعدا واسه مرور دوباره با هم دیگه بخونیم
منظور اینکه من میخوام تمام تلاشمو بکنم تا اخر شهریور هر چی جزوه و کتاب که منابع اصلی کنکور هست رو ، واسه یه بار هم که شده روزنامه وار بخونم و از اول مهر بدونم چکار میخوام بکنم و هر درسی چقدر وقت گیر هست.

dreaamlaand

عضو جدید
سلام دوستان
به نظر من بهتره همه درسها تقریبا با هم پیش بره که بعدا واسه مرور دوباره با هم دیگه بخونیم
منظور اینکه من میخوام تمام تلاشمو بکنم تا اخر شهریور هر چی جزوه و کتاب که منابع اصلی کنکور هست رو ، واسه یه بار هم که شده روزنامه وار بخونم و از اول مهر بدونم چکار میخوام بکنم و هر درسی چقدر وقت گیر هست.
افرین عزیزم خوب من هم تقریبا این روش رو دارم که اول مرور روزنامه وار بعد مرور جزئی تر.ولی من چون سازه انچنان خوب تست نمیزنم و وقت گیره نگه داشتم بعد مرور روزنامه وار کل مطالبم با اونها بخونم.انشاالله که این روش خوب پیش بره

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به نظر من کتابای فن رو با هم بخونید..کلا تموم نکنید .من خودم یک بار که همشونو نگاه کردم تازه متوجه شدم فصل مثلا 2 و 3 درک رفتار با مثلا 4 و 5 سازه در معماری با مثلا 1 ساختمان ها چگونه عمل می کنند یک مطلبه .بعد اینارو یادداشت کردم . و همیشه اینجوری دور می کردم .هم مطلب جا میفته و کیفیت میره بالا هم برا خودم خوشایند تر بود تا اینکه بشینم کتابو از اول تا آخر بخونم. همینطور درسای دیگه مثه تاریخ .شاید توضیح واضحات بود..می دونم که خیلیا این کارو می کنن.:gol:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام به نظر من کتابای فن رو با هم بخونید..کلا تموم نکنید .من خودم یک بار که همشونو نگاه کردم تازه متوجه شدم فصل مثلا 2 و 3 درک رفتار با مثلا 4 و 5 سازه در معماری با مثلا 1 ساختمان ها چگونه عمل می کنند یک مطلبه .بعد اینارو یادداشت کردم . و همیشه اینجوری دور می کردم .هم مطلب جا میفته و کیفیت میره بالا هم برا خودم خوشایند تر بود تا اینکه بشینم کتابو از اول تا آخر بخونم. همینطور درسای دیگه مثه تاریخ .شاید توضیح واضحات بود..می دونم که خیلیا این کارو می کنن.:gol:

سلااام سحرجون
تبریک میگم!!! انشالا تو بقیه مراحل زندگی هم موفق باشی:gol:
ما منتظر شیرینی هستیمااا البته من بشخصه ترجیح میدم شیرینیمو تو تاپیک تمرین اسکیس بگیرم ازت:دی

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها جونم سلام سلام!
من باز اومدم يه سرى چيز بگم و برم، قبلنم گفتمشون، ولى الان ديگه با خيال راحت مى گم كه جواب داده اين روش. :)

اول اينكه بريد پستاى ابرام عزيزو بخونيد كه با دلسوزى تمام و حوصله توضيح دادن راجع به منابع. :)
بعدشم اينكه من تو تايم خيلى كمى منابع خيلى كمى خوندم و به تست زدن هم نرسيدم به جز خود كنكورا كه شبيه سازى كردم دم كنكور، ولى بازم خداروشكر نتيجه داد، همون منابع كمو درست و حسابى خوندم. پس ديگه رها كنيد اين حرص منبعو، يه دور ديگه ميگم چيا خوندم:
زبان چون خيلى بد نبود زبانم فقط لغت خوندم با سايت ممرايز ، 504 و تافل، 1100 رو هم نرسيدم. ولى كمى روش مغرور شدم و 5تا غلط داشتم كه اگه اونا نبودن درصد بهترى مى گرفتم.

ايستايى و فن: سه تا كتاب اصلى رو با دقت و كامل خوندم خداييش، ايستايى به بيان ساده كنكاش و سيستم هاى ساختمانى كنكاش + جزوه هاى اينجارو همه روخونى ريخته بودمشون رو آيپد و شبا قبل خواب تند تند روخونى مى كردم در حدى كه عكسارو بلد باشم، اكثرن جزوه هاى سينا شريفى. جزوه سروش نيا و طباطبايى هم نداشتم. يه كمى هم در حد دو سه سال اخير تستاى هنر ساختو زدم.

تنظيم تاسيسات : فيزيك دو و اون كه صوته مال قيابكلو، كتاب تنظيم شرايط عصر كنكاشم گرفتم بخشايى كه به اين دو كتاب مربوط بود و نورشو خوندم. تاسيسات مكانيكى هم هيچى! و تستاى تنظيم همين دو سه سال اخير هنر ساختو زدم نزديك كنكور.

***** يه نكته مهم واسه تنظيم و تاسيسات، ديدم كه بعضيا مى خوان رو اينا سرمايه گذارى كنن، اشتباه محضه!!!! من امسال رو تنظيم تسلط كامل داشتم، عالى عالى! يه سوالشم نتونستم جواب بدم! چون اصن معلوم نبود از كجا اومده بود، شك داشتم و نزدم و درصد فنمم نجات دادم با نزدن، كلن از سوالاى تنظيم و تاسيسات فقط دوتاشو كه كامل مطمئن بودم زدم..... اينجوريه حال اين بخش از فن، عوضش ايستايى اينا، با خوندن اون چيزايى كه گفتم كاملن اوكى مى شه و راحت جواب مى دين، سوالاش اكثرن تكرارى و آسونه، نشينين الكى مبحثا رو بخونين، از من گفتن!
انرژى تونم فقط رو تنظيم تاسيسات نذارين الكى، وگرنه شما مى مونين و يه فن ده بيست درصد!********

تاريخ جهان : زارعى و اول بانى مسعود( كه واسه جهانه)

تاريخ معاصر: قباديان و بانى مسعود و كتاب تاريخ معاصر كنكاش فقط تستاش

****تمام تستاى جهان و معاصرم زدم با همينا! نشينين الكى زور بزنين مزينى بخونين و بعدم به مرورش نرسين*****

تاريخ ايران و اسلام: سبك شناسى، متدين ٢ ( نرسيدم مرورش كنم) ، معمارى ايرانى معماريان، نسيم عسگرى

درك عمومى : خيلى خوب نزدم ولى خوندن چيز ديگه هم تاثيرى نداشت! فقط تستاى سالاى پيشو خوندم و تحليل كردم، يه كم هم تستاى عصر كنكاش، كلن زياد واسه درك كارى نكردم.

منظر: منظر عصر كنكاشو خوندم به مرورشم نرسيدم هيچيشم يادم نموند! :D

اينا واسه تئورى، واسه اسكيسم اصن يه ذره غفلت نكنين، من يكى رو ميشناسم با پونصد و خورده اى الان معمارى بهشتى قبول شده كه انتخاب اولشم بوده. اصلن اسكيسو دست كم نگيريد! به هيچ وجه!

واسه مطالعات هم اگه كسى سوالى داشت مسيج بده بهم. :)

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید مگه سبک یا معماری جهانو واسه ترم نگفته بودن بهتون؟
نه استاد ما جزوه میگف مینوشتیم و رو اسلاید توضیح میداد... بهههترین کلاسی بود که تو عمرم دیدم
سلام به همگی :smile:
به نظر من شیرین جون من هم مثل تو هستم و این تصمیم را گرفتم که تمام کتابای که حلیات ندارن رو بخونم(خوب بخونم) بعد که تموم شد زوم کنم رو سازه و ایستای و روزا اون رو بخونم و شبا تستای درسای قبلی رو که خوندم هم برا درسای قبلی مرور بشه هم برا سازه بدون استرس وقت بزارم.حالا نمیدونم دیگه این روش خوبه یا نه اخه من از استرس نمیتونم رو سازه که تمرکز میخواد خوب تمرکز کنم
:cry:

والا عزیزم اینطور که بچه ها میگن هیچ راه فراری نداریم...اگه بخواییم بخونیم از الان باید بخونیم بعدا دیر میشه....

از همه اونایی که راهنماییم کردن ممنونم واقعا...:w27:
راستی کسی نرم افزار نارسیس استفاده نکرده؟؟؟

mcqueen

عضو جدید
سلام. این ترم میشم ترم 5.
با زبان شروع کردم به نظرتون ادامه بدم میتونم کنکور 95 که میوفته ترم 8 قبول شم؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها جونم سلام سلام!
من باز اومدم يه سرى چيز بگم و برم، قبلنم گفتمشون، ولى الان ديگه با خيال راحت مى گم كه جواب داده اين روش. :)

اول اينكه بريد پستاى ابرام عزيزو بخونيد كه با دلسوزى تمام و حوصله توضيح دادن راجع به منابع. :)
بعدشم اينكه من تو تايم خيلى كمى منابع خيلى كمى خوندم و به تست زدن هم نرسيدم به جز خود كنكورا كه شبيه سازى كردم دم كنكور، ولى بازم خداروشكر نتيجه داد، همون منابع كمو درست و حسابى خوندم. پس ديگه رها كنيد اين حرص منبعو، يه دور ديگه ميگم چيا خوندم:
زبان چون خيلى بد نبود زبانم فقط لغت خوندم با سايت ممرايز ، 504 و تافل، 1100 رو هم نرسيدم. ولى كمى روش مغرور شدم و 5تا غلط داشتم كه اگه اونا نبودن درصد بهترى مى گرفتم.

ايستايى و فن: سه تا كتاب اصلى رو با دقت و كامل خوندم خداييش، ايستايى به بيان ساده كنكاش و سيستم هاى ساختمانى كنكاش + جزوه هاى اينجارو همه روخونى ريخته بودمشون رو آيپد و شبا قبل خواب تند تند روخونى مى كردم در حدى كه عكسارو بلد باشم، اكثرن جزوه هاى سينا شريفى. جزوه سروش نيا و طباطبايى هم نداشتم. يه كمى هم در حد دو سه سال اخير تستاى هنر ساختو زدم.

تنظيم تاسيسات : فيزيك دو و اون كه صوته مال قيابكلو، كتاب تنظيم شرايط عصر كنكاشم گرفتم بخشايى كه به اين دو كتاب مربوط بود و نورشو خوندم. تاسيسات مكانيكى هم هيچى! و تستاى تنظيم همين دو سه سال اخير هنر ساختو زدم نزديك كنكور.

***** يه نكته مهم واسه تنظيم و تاسيسات، ديدم كه بعضيا مى خوان رو اينا سرمايه گذارى كنن، اشتباه محضه!!!! من امسال رو تنظيم تسلط كامل داشتم، عالى عالى! يه سوالشم نتونستم جواب بدم! چون اصن معلوم نبود از كجا اومده بود، شك داشتم و نزدم و درصد فنمم نجات دادم با نزدن، كلن از سوالاى تنظيم و تاسيسات فقط دوتاشو كه كامل مطمئن بودم زدم..... اينجوريه حال اين بخش از فن، عوضش ايستايى اينا، با خوندن اون چيزايى كه گفتم كاملن اوكى مى شه و راحت جواب مى دين، سوالاش اكثرن تكرارى و آسونه، نشينين الكى مبحثا رو بخونين، از من گفتن!
انرژى تونم فقط رو تنظيم تاسيسات نذارين الكى، وگرنه شما مى مونين و يه فن ده بيست درصد!********

تاريخ جهان : زارعى و اول بانى مسعود( كه واسه جهانه)

تاريخ معاصر: قباديان و بانى مسعود و كتاب تاريخ معاصر كنكاش فقط تستاش

****تمام تستاى جهان و معاصرم زدم با همينا! نشينين الكى زور بزنين مزينى بخونين و بعدم به مرورش نرسين*****

تاريخ ايران و اسلام: سبك شناسى، متدين ٢ ( نرسيدم مرورش كنم) ، معمارى ايرانى معماريان، نسيم عسگرى

درك عمومى : خيلى خوب نزدم ولى خوندن چيز ديگه هم تاثيرى نداشت! فقط تستاى سالاى پيشو خوندم و تحليل كردم، يه كم هم تستاى عصر كنكاش، كلن زياد واسه درك كارى نكردم.

منظر: منظر عصر كنكاشو خوندم به مرورشم نرسيدم هيچيشم يادم نموند! :D

اينا واسه تئورى، واسه اسكيسم اصن يه ذره غفلت نكنين، من يكى رو ميشناسم با پونصد و خورده اى الان معمارى بهشتى قبول شده كه انتخاب اولشم بوده. اصلن اسكيسو دست كم نگيريد! به هيچ وجه!

واسه مطالعات هم اگه كسى سوالى داشت مسيج بده بهم. :)
خدایا شکرت بلاخره یه رتبه برتری اومد گفت چرا تو گل موندی!!!:w25:....سحر جون به نظرتون اگه معماری جهان زارعی رو نخونم اوکیه؟!یا نمیشه؟بعدشم اگه میشه راجع به تمرینای ابتدایی و اولیه اسکیستون توضیح بدین یکم....میسی:gol::gol::child:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایا شکرت بلاخره یه رتبه برتری اومد گفت چرا تو گل موندی!!!:w25:....سحر جون به نظرتون اگه معماری جهان زارعی رو نخونم اوکیه؟!یا نمیشه؟بعدشم اگه میشه راجع به تمرینای ابتدایی و اولیه اسکیستون توضیح بدین یکم....میسی:gol::gol::child:
بچه ها بالاخره امروز سبکو تموم کردم:w40:

....شیوه اصفهانی خیلی شیرینه....سه قسمت کرده بودم سه روزه بخونم....همش گفتم اینم بخونم پاشم...اینم بخونم پاشم...دیدم تموم شد:Dاما امان از شیوه پارتی:razz:

راستی یکی از بچه ها تو همین تاپیک گفته بود استادش یه روش توپ برای حفظ معماری جهان یاد داده...آرزو جان تو بودی؟؟؟:w02:
کی بود؟؟؟به مام یاد بدین دیگه چی میشه مگه؟؟؟:w05:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا