مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها جونم میشه بگین واسه تست کدوم کتابا مناسبترن؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
با تکرار دیدن عکسها و مرورش هست که اونا تو خاطرتون می مونه
ببین کتاب سبک شناسی پیرنیا و تاریخ جهان زارعی که من کتاباش رو دارم و نگاه میکنم خیلی عکسها تکرار شده و توی پیرنیا فقط مفصل تر توضیحش رو داده
مثلا مسجد ایاصوفیه (که توی پیرنیا نوشته مسجد سلیمان) پلانش به این شکل هست که یه گنبد در وسط و دو نیم گنبد در کناره اش هست، فقط سعی کن چشمی اونا رو به خاطر بسپاری
تو هر دوره ای به یه شکل بوده بناها ، با مرور از همین الان هست که خیلی چیزا رو یاد میگیری
این نظر من بود
موفق باشی:w38:

فک کنم اون مسجد سلیمانی که تو کتاب پیرنیاس ایا صوفیه نیستا!!!! فقط شبیه همدیگن

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هاااا جونم بالاخره طلسم شکست و من دارم میرم کتابامو بخرم...
زبان

504
Toefle
رستگارپور
تست عصر کنکاش
شاید زبان عمومی ارشد زیر ذره بینم خریدم!بخرم یا نخرم؟:question:

تنظیم شرایط:

مبانی فیزیک ساختمان 2
سرمایش غیر فعال
تست عصر کنکاش

تاسیسات:

فیزیک 1 قیابکلو
تاسیسات مکانیکی سلطاندوست
فیزیک 3
شاید تاسیسات برقی روهم بخرم!بخرم یا نخرم؟:question:
تست کنکاش

ایستایی

ایستایی فاطمی
طبیعت منبع الهام رو شششاییید بخرم!بخرم یا نخرم؟:question:
ایستایی به بیان ساده کنکاش

عناصر جزییات

جزییات ارتقا دهنده
فناوری نوین ساختمانی
فناوری نانو
تست کنکاش

معماری ایران

سبک شناسی
معماری ایرانی(این دو تارو دارم):D
تست کنکاش

معماری معاصر

معاصر غرب قبادیان(دارم)
معماری معاصر از شرق تا غرب
تست کنکاش

معماری جهان

معماری جهان ابراهیم زارعی
معماری غرب ریشه ها و مفاهیم
تست کنکاش

درک عمومی و منظر

درک عمومی کنکاش و شاید 1600 تست علی عسگری

بچه هاااا حتتتما راجع به منابعم نظر بدین...مخصوصا اونایی که نوشتم بخرم یا نخرم...؟
کدوما مهم و خوبن؟کدوما غیر ضروریه...آآآآفففرین بگین دیگههه!!!
ایشالا همگی موفق میشیم;)

گلم من در حدی نیستم که نظر بدم ولی چون ازم خواستی می گم...... منابع زبانتو دوس دارم فقط قواعد و می خوای چیکار کنی؟
تنظیم و تاسیساتت جواب میده به نظرم اما راجع به خریدن تاسیسات برقی زیاد مطمئن نیستم.
منابع ایستاییت یه کوچولو کم داره.نمی خوای کتابایی مثل درک رفتار سازه ها یا کتابای مهم گلابچی رو بخونی؟!
منابع عناصرتم برا تستای چن سال اخیر خوبه ولی عناصر سنتی رو چیکارش می کنی؟
منابع جهان و معاصرتم اوکیه(ok)
درکم خوبه ولی منبع منظرت کو پس؟
......سرتو درد آوردم:Dموفق باشی;)

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گلم من در حدی نیستم که نظر بدم ولی چون ازم خواستی می گم...... منابع زبانتو دوس دارم فقط قواعد و می خوای چیکار کنی؟
تنظیم و تاسیساتت جواب میده به نظرم اما راجع به خریدن تاسیسات برقی زیاد مطمئن نیستم.
منابع ایستاییت یه کوچولو کم داره.نمی خوای کتابایی مثل درک رفتار سازه ها یا کتابای مهم گلابچی رو بخونی؟!
منابع عناصرتم برا تستای چن سال اخیر خوبه ولی عناصر سنتی رو چیکارش می کنی؟
منابع جهان و معاصرتم اوکیه(ok)
درکم خوبه ولی منبع منظرت کو پس؟
......سرتو درد آوردم:Dموفق باشی;)

خواهش میکنم شوما صاحب نظری
قواعد رو راستش یه اپ دانلود کردم رو گوشیم که گرامر توضیح داده خوبه بدک نیس از رو اون میخونم برای تقویت تستشم اول باید ببینم کنکاش اگه گرامرم تست داشته باشه میزنم اگه نه که تستای دوران دبیرستانو میزنم و تقویت میکنم
منبع ایستایی هم باز بستگی به ایستایی فاطمی داره...اول میخرمش و میخونم اگه کافی بود هیچ اگه نه که حتتتما درک و سازه در معماری هم میخرم...ولی فعلا معلقه
برا عناصر سنتی منبعی ندارم اگه یه منبع پیشنهاد کنی ممنون میشم;)
درک منظرمم آخر سر تصمیم میگیرم...فعلا چون تعداد کتابا و جزوه ها زیاد میشه استرس میگیرم...
بعدشم چون تو این چند ماه از شانس من کللی مراسم داریم واسه خواهرام نمیخوام زیاد رویایی برنامه ریزی کنم:(
استفاده کردیم از فرمایشاتون خانومی:d;)

aytakin69

عضو جدید
خواهش میکنم شوما صاحب نظری
قواعد رو راستش یه اپ دانلود کردم رو گوشیم که گرامر توضیح داده خوبه بدک نیس از رو اون میخونم برای تقویت تستشم اول باید ببینم کنکاش اگه گرامرم تست داشته باشه میزنم اگه نه که تستای دوران دبیرستانو میزنم و تقویت میکنم
منبع ایستایی هم باز بستگی به ایستایی فاطمی داره...اول میخرمش و میخونم اگه کافی بود هیچ اگه نه که حتتتما درک و سازه در معماری هم میخرم...ولی فعلا معلقه
برا عناصر سنتی منبعی ندارم اگه یه منبع پیشنهاد کنی ممنون میشم;)
درک منظرمم آخر سر تصمیم میگیرم...فعلا چون تعداد کتابا و جزوه ها زیاد میشه استرس میگیرم...
بعدشم چون تو این چند ماه از شانس من کللی مراسم داریم واسه خواهرام نمیخوام زیاد رویایی برنامه ریزی کنم:(
استفاده کردیم از فرمایشاتون خانومی:d;)

کتاب طبیعت منبع الهام جز منابع اصلی نیست از الان نخرین چون به احتمال زیاد وقتم نمیکنین بخونینش.....

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب طبیعت منبع الهام جز منابع اصلی نیست از الان نخرین چون به احتمال زیاد وقتم نمیکنین بخونینش.....

اوکی...ممنون
من با توجه به اولویت بندی مرکز معماری اینارو انتخاب کردم...هرکدوم به درد نخوره یا اولویت یه کتاب دیگه بالاتر از ایناس بگین ممنون میشم;)

alirad

عضو جدید
بچه هاااا جونم بالاخره طلسم شکست و من دارم میرم کتابامو بخرم...
زبان

504
Toefle
رستگارپور
تست عصر کنکاش
شاید زبان عمومی ارشد زیر ذره بینم خریدم!بخرم یا نخرم؟:question:

تنظیم شرایط:

مبانی فیزیک ساختمان 2
سرمایش غیر فعال
تست عصر کنکاش

تاسیسات:

فیزیک 1 قیابکلو
تاسیسات مکانیکی سلطاندوست
فیزیک 3
شاید تاسیسات برقی روهم بخرم!بخرم یا نخرم؟:question:
تست کنکاش

ایستایی

ایستایی فاطمی
طبیعت منبع الهام رو شششاییید بخرم!بخرم یا نخرم؟:question:
ایستایی به بیان ساده کنکاش

عناصر جزییات

جزییات ارتقا دهنده
فناوری نوین ساختمانی
فناوری نانو
تست کنکاش

معماری ایران

سبک شناسی
معماری ایرانی(این دو تارو دارم):D
تست کنکاش

معماری معاصر

معاصر غرب قبادیان(دارم)
معماری معاصر از شرق تا غرب
تست کنکاش

معماری جهان

معماری جهان ابراهیم زارعی
معماری غرب ریشه ها و مفاهیم
تست کنکاش

درک عمومی و منظر

درک عمومی کنکاش و شاید 1600 تست علی عسگری

بچه هاااا حتتتما راجع به منابعم نظر بدین...مخصوصا اونایی که نوشتم بخرم یا نخرم...؟
کدوما مهم و خوبن؟کدوما غیر ضروریه...آآآآفففرین بگین دیگههه!!!
ایشالا همگی موفق میشیم;)

به نظر من عوض کتاب فاطمی برا ایستایی درک رفتار و سازه در معماری گلابچی رو بخونی با جزوه های جواد طباطبایی خیلی خیلی بهتر از کتاب فاطمیه!!! برا عناصر جزئیات کتاب کزازی واقعا فوق العادس،انتشارات پوران پژوهش...برا معماری معاصر اگه وقت کردی از زمان معماری دکتر مزینی رو حتما بخون...هم برا معاصر کمکت میکنه هم برا درک!
درک معمری هم مهمترین منبعش زیبا شناسی در معماری گروتره!!!
موفق باشی مهندس

alirad

عضو جدید
بچه ها خودم که میخواستم منابع رو بگیرم با رتبه 1 سال 90 حرف زدم و مشاوره گرفتم، برا منظر نظرش این بود که اگه معماری-معماری شرکت میکنی ارزش نداره زیاد وقت بذاری و منظر راهیان ارشد رو توصیه کرد بخونم...پارسال 3 روز نصف کتابو خوندم رفتم 35 زدم...!!!
توصیه میکنم شما هم راهیان ارشد رو بخونین...کتاب خیلی خوبیه...البته فقط منظرش!!!

alirad

عضو جدید
یه پیشنهادم برا اونایی که مثل من زبانشون ضعیفه دارم...کنار 504 لغتای کنکورای سالهای پیش رو حتما بخونین...پارسال 80 درصد لغتای زبان از کنکورای سالهای گذشته اومده بود و لغت جدید توش کم بود...با کتاب زبان عمومی سری عمران...هم برا قواعد فوق العادست هم برا تست و واژگان...

alirad

عضو جدید
بچه ها به نظرتون این می ارزه آدم بره؟؟!!

http://mehrazi.ir/index.php/workshops/t-workshops/202-2014-08-06-11-47-04

من امروز اینو دیدم و ظاهراجمعه این هفته هست

کارگاه خیلی خوبیه...مخصوصا که خود دکتر قبادیان مدرسشه...ولی به نظرم معماری معاصر چیز خاصی نداره...کتاب معاصر دکتر قبادیان هم ساده و روانه...متن پیچیده ای نداره که احتیاج به تفسیر و توضیح داشته باشه...!!!

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
بچه ها شما به جز اون فایلی که بچه ها از لغات کنکور سالهای گذشته گذاشتن
کتابی رو می شناسین که اینا رو به تفکیک داشته باشه ؟

alirad

عضو جدید
بچه ها شما به جز اون فایلی که بچه ها از لغات کنکور سالهای گذشته گذاشتن
کتابی رو می شناسین که اینا رو به تفکیک داشته باشه ؟

اون لغات معنی یه سریشون اشتباهه...باید خودت معنیشونو در بیاری...
کتاب سری عمران هم اونا رو داره هم یه سری لغات تکمیلی از تافل و کتابای دیگه

aytakin69

عضو جدید
اوکی...ممنون
من با توجه به اولویت بندی مرکز معماری اینارو انتخاب کردم...هرکدوم به درد نخوره یا اولویت یه کتاب دیگه بالاتر از ایناس بگین ممنون میشم;)

خب 3 تا کتاب اصلی رو که میدونین...درک رفتار سازه ها-سازه در معماری و مبانی سازه اینارو رسما باید بخورین بعد اینا فناوری نوین-ساختمانها چگونه عمل میکنند-طراحی لرزه ای و ساختمانهای بلند..بقیه کتابا رو با جزوه ها و خلاصه ها هم میشه خوند واسه معماری کافیه اینا و با تسلط به اینا میتونین درصد خوبی داشته باشین.....

SaM.J.D

عضو جدید
کارگاه خیلی خوبیه...مخصوصا که خود دکتر قبادیان مدرسشه...ولی به نظرم معماری معاصر چیز خاصی نداره...کتاب معاصر دکتر قبادیان هم ساده و روانه...متن پیچیده ای نداره که احتیاج به تفسیر و توضیح داشته باشه...!!!
من زنگ زدم پرسیدم، گفتند که 12 ساعت هست و در هر ساعت هم یک فصل کتابشو تشریح می کنه و نکات مهم کتاب رو میگه،هزینه اش هم 150000 تومان هست

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
من زنگ زدم پرسیدم، گفتند که 12 ساعت هست و در هر ساعت هم یک فصل کتابشو تشریح می کنه و نکات مهم کتاب رو میگه،هزینه اش هم 150000 تومان هست
به نظرتون می ارزه که 150000 فقط واسه یه درس بدیم؟؟؟؟!!!!!
فکر نمیکنم صلاح باشه که پولامونو اینطوری هدر بدیم

farzadshayan

عضو جدید
با سلام من کتاب فن شناسی معماری ایران گلابچی رو واسه عناصر سنتی پیشنهاد میکنم

SaM.J.D

عضو جدید
با سلام من کتاب فن شناسی معماری ایران گلابچی رو واسه عناصر سنتی پیشنهاد میکنم
من این کتابو دارم، به نظرم فوق العاده ست، بخصوص برخی فصلهاش که فقط راست کار درس درک عمومی و معماری ایران هست، بخونیدش ضرر نمی کنید

memar_71

عضو جدید
بچه هااااااااااااا درووووووووووووووود....کتاب سازه در معماری_صفحه 76............کابل برای تحمل بار به صورت کششی لازم است با بارگذاری های متفاوت خود را وفق دهد که این کار را با بدست اوردن امتداد های مختلف و اضلاع مستقیم انجام می دهد........یکی واسم بیشتر تشریح میکنه که چطوری امتداد های مختلف اضلاع را بدست میاره؟؟؟؟؟؟؟؟//

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من عوض کتاب فاطمی برا ایستایی درک رفتار و سازه در معماری گلابچی رو بخونی با جزوه های جواد طباطبایی خیلی خیلی بهتر از کتاب فاطمیه!!! برا عناصر جزئیات کتاب کزازی واقعا فوق العادس،انتشارات پوران پژوهش...برا معماری معاصر اگه وقت کردی از زمان معماری دکتر مزینی رو حتما بخون...هم برا معاصر کمکت میکنه هم برا درک!
درک معمری هم مهمترین منبعش زیبا شناسی در معماری گروتره!!!
موفق باشی مهندس

تعریف عناصر کزاری رو شنیده بودم خوب شد یادم انداختی:D
ایستایی رو هم باز یه عده میگن چون مبتدی هستی فاطمی بخون بعضیام میگن درک و سازه در معماری بخون گیج شدم:cry::confused:
راستش منظر و نگه میدارم آخر سر بخونم چون گرایش منظر نمیخوام بزنم...جای منظر فن و زبان رو خخوووب بخونم فک کنم به نفعم باشه
درک عمومیم هم بدک نیس پارسال بدون هیییچ کتاب تست و خوندن کتاب (دریغ از یه کتاب برای خوندن!!!)35 درصد زدم...حالا نمیگم شاخ زدم ولی واسه من که هیچی نخونده بودم قابل قبول بود...با همون کتابایی که گفتم و البته راهنمایی شما دوستان و البته یاری و همراهی خدا ایشالا درصد درک عمومی هم بالا میره;)
معاصرم چشم حتتما تو لیستم قرار میدم
ممنون بابت راهنمایی;)

alirad

عضو جدید
تعریف عناصر کزاری رو شنیده بودم خوب شد یادم انداختی:D
ایستایی رو هم باز یه عده میگن چون مبتدی هستی فاطمی بخون بعضیام میگن درک و سازه در معماری بخون گیج شدم:cry::confused:
راستش منظر و نگه میدارم آخر سر بخونم چون گرایش منظر نمیخوام بزنم...جای منظر فن و زبان رو خخوووب بخونم فک کنم به نفعم باشه
درک عمومیم هم بدک نیس پارسال بدون هیییچ کتاب تست و خوندن کتاب (دریغ از یه کتاب برای خوندن!!!)35 درصد زدم...حالا نمیگم شاخ زدم ولی واسه من که هیچی نخونده بودم قابل قبول بود...با همون کتابایی که گفتم و البته راهنمایی شما دوستان و البته یاری و همراهی خدا ایشالا درصد درک عمومی هم بالا میره;)
معاصرم چشم حتتما تو لیستم قرار میدم
ممنون بابت راهنمایی;)

بعضی کتابا سلیقه ایه ولی به نظر من کتاب فاطمی زیاد به درد نمیخوره...جزوه طباطبایی رو اول بخون بعدشم درک رفتار...
درک رو خوب زدی...اما به درک امسال زیاد توجه نکن...خیلی آسون بود...
امیدوارم موفق باشی

alirad

عضو جدید

نمیدونم کتاب قبادیان رو خوندی یا نه...اما بنظرم خیلی آسونه...خودت یکی 2بار بخونی کامل متوجه میشی...
حیف 150 تومن نیست؟؟؟!!!

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هااااااااااااا درووووووووووووووود....کتاب سازه در معماری_صفحه 76............کابل برای تحمل بار به صورت کششی لازم است با بارگذاری های متفاوت خود را وفق دهد که این کار را با بدست اوردن امتداد های مختلف و اضلاع مستقیم انجام می دهد........یکی واسم بیشتر تشریح میکنه که چطوری امتداد های مختلف اضلاع را بدست میاره؟؟؟؟؟؟؟؟//
این که شما نوشتید منظور بدست اوردن نیرو نیست.
ببینید کابل در ابتدا به شکل سهمی است (به شکل اویزان) که وقتی باری به ان وارد میشود برای انکه بتواند خود را وفق بدهد شکل سهمی به شکل خط های مستقیم و راستی می شود که بتواند تعادلش را حفظ کند.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم کتاب قبادیان رو خوندی یا نه...اما بنظرم خیلی آسونه...خودت یکی 2بار بخونی کامل متوجه میشی...
حیف 150 تومن نیست؟؟؟!!!

آخه قبادیان تو مختون میره؟؟؟؟من با اینکه علاقه شدیدی به معاصر قبادیان دارم ولی از ترسم بهش نزدیک نمیشم...چون حرصم میگیره مطالبی که خوندم یادم نمونده:(برمیگردم مطالبو دوباره مرور کنم میبینم نخیییر دریغ از یه کلمه!!!صد رحمت به معماری اسلامی:razz:
من که تا اطلاع ثانوی از این کتاب شرین پرهیز میکنم(آخه خیلی شیرینه مثل خودمه):D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا