مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بیشتر توضیح بدی......یعنی ممکنه آقای گلابچی درس تاریخم با کتاباش انحصاری کنه؟!

اقای گلابچی که همه کار میتونه بکنه ...............ولی فک نکنم برا تاریخ وارد عمل شه احتمالا منظور دوستان اینه که سوال از سازه سنتی بیاد ........البته من کتابش را ندیدم ..................یادم پارسال توی امتحان هنرهای ساخت توی سوالات یک سوال تاریخ بود من که دیدم موندم اگه اشتباه نکنم درباره چهارطاقی و اتشکده بود یک همچین چیزی سوال راحتی بود برا ما که معماری خونده بودیم ولی جای تعجبش توی اون امتحان بود

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوع فصلهای کتاب فن شناسی معماری ایران گلابچی:

1.ساختمایه ها
2.ملات و اندودها
3.پی و جرز
4.پوشش های منحنی
5.پوشش های غیر منحنی
6. کاربندی و مقرنس
7.بادگیر
8.منار
9.سابات
10.آسیا
11.کبوترخانه
12.سیر تحول آجرکاری
13.تزیینات وابسته به معماری
14.برداشت و مستند سازی
15.شکل شناسی چفدها و تاقها
16.زلزله و سازه های سنتی
17.مرمت و پایدار سازی بناها

به قول مریم خانم .بیشتر مربوط به مرمته تا معماری.....

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
ببخشید چند دقیقه وقتتون رو میگیرم
تا چند روز پیش داشتم درسهامو میخوندم، زبان و تاریخ و سازه در معماری و... سرگرم کارم بودم
تا اینکه یه مشکلی واسه داداشم پیش اومده که یه جورایی همه درگیرش شدیم:w19:، وقتایی که میخوام خیلی فکر نکنم و درس بخونم اشک هام میاد و بغض خفم میکنه...
منوببخشید که اینا رو گفتم اما گفتم شاید دعای دست جمعی شما مشکل رو برطرف کنه و منو و خانواده ام به زندگی عادی برگردیم.:w09:
اینقدر حس نزدیکی کردم با شما که این حرف زدم دوستان:cry:

mitra71

عضو جدید
سعی کن خصوصیات هر بنا و دوره رو با عکس و پلان یاد بگیری. بعد خواستی مرور کنی اول عکسها و پلان ها رو یه دور نگاه کن با دقت و خصوصیاتشون رو واسه خودت توضیح بده بعدا دوباره متن کتاب رو بخون چند بار این کار و کنی خوب توی ذهنت بمونه جلوی عکسای کتاب نکته هاشون رو بنویس. اگه این کار ها رو بکنی ماه آخر فقط با دیدن عکس و نکته هایی که نوشتی همش واست مرور میشه.
:(چشم ممنونم :gol::gol:

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
تا چند روز پیش داشتم درسهامو میخوندم، زبان و تاریخ و سازه در معماری و... سرگرم کارم بودم
تا اینکه یه مشکلی واسه داداشم پیش اومده که یه جورایی همه درگیرش شدیم:w19:، وقتایی که میخوام خیلی فکر نکنم و درس بخونم اشک هام میاد و بغض خفم میکنه...
منوببخشید که اینا رو گفتم اما گفتم شاید دعای دست جمعی شما مشکل رو برطرف کنه و منو و خانواده ام به زندگی عادی برگردیم.:w09:
خیلی ناراحت شدم... ایشالله حالشون خوب شود.:(

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اولین ایوان منتهی به گنبدخانه ،در دوره سلجوقی کدام بنا بوده ؟

امام اصفهان یا جامع اصفهان؟
مسجد شاه اصفهان مربوط به دوران صفوی می باشد. در خصوص اولین ایوان منتهی به گنبد خانه در دوران سلجوقی چیزی در هیچ منبعی من ندیدم. ولی مسجد جامع قزوین اولین بنایی است که ما مشاهده می کنیم از ایوان منتهی به گنبد خانه در آن استفاده شده است.

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز

عزیزم همه ی اینا توی جزوه ی متدین هستا بعد کتابا این جزوه رو بخون پر این جور نکته هاست
اولین ایوان منتهی به گنبدخانه، مذهبی : سلجوقی : مسجد جامع اصفهان

hoda23

عضو جدید
سلام دوستان من ترم هفتم و تاره میخوام شروع کنم واقعا به طور رسمی هم صفر مطلقم
لطفا کمک کنید
یه سوال میشه بپرسم : بین تمام موسسه ها کدومشون بهترن پیشنهاد میدین ؟؟؟؟
لطفا بهم کمک کنید

m3631

عضو جدید
سلام بچه ها
نوببخشید که اینا رو گفتم اما گفتم شاید دعای دست جمعی شما مشکل رو برطرف کنه و منو و خانواده ام به زندگی عادی برگردیم.:w09:

عزیزم ایشالا خیلی زود آرامش تو خانوادت برمیگرده...:smile:

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم همه ی اینا توی جزوه ی متدین هستا بعد کتابا این جزوه رو بخون پر این جور نکته هاست
اولین ایوان منتهی به گنبدخانه، مذهبی : سلجوقی : مسجد جامع اصفهان
بله متاسفانه من اون اشتباه دیرینه را انجام دادم... یادمه تو دوران کنکورم من این مورد را اشتباه تو ذهنم ثبت می کردم... اولین ایوان منتهی به گنبدخانه مربوط به مسجد جامع اصفهان هست...

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان خدا قوت
من انشالا تا اخر هفته تاریخ جهان و 504و تموم میکنم
متاسفانه درک رفتار سازه ها ازونی ک فک میکردم بیشتر وقتمو گرفت...
زبان ک میرم واسه لغات کنکورهای سالهای قبل
بعداز تاریخ جهان چ کتابیو بخونم ؟؟
سلام بچه ها
عزیزم...توام دوست خوبمونی
ناراحت نباش.انشالا مشکلش حل میشه و ارامش برمیگرده ب خونتون
ب خدا توکل کن:gol:

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خدا قوت
من انشالا تا اخر هفته تاریخ جهان و 504و تموم میکنم
متاسفانه درک رفتار سازه ها ازونی ک فک میکردم بیشتر وقتمو گرفت...
زبان ک میرم واسه لغات کنکورهای سالهای قبل
بعداز تاریخ جهان چ کتابیو بخونم ؟؟
عزیزم...توام دوست خوبمونی
ناراحت نباش.انشالا مشکلش حل میشه و ارامش برمیگرده ب خونتون
ب خدا توکل کن:gol:
کتاب معماری معاصر غرب وحید قبادیان خوبه ... :gol:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
کتاب معماری معاصر غرب وحید قبادیان خوبه ... :gol:

ممنونم
ی سوال دیگه:
من از اقای بانی مسعود دوتا کتاب دارم
تاریخ معماری غرب.از عهد باستان...
معماری غرب.ریشه ها و مفاهیم
کتابی ک گفتید با کدومشون همپوشانی داره؟؟و اونم بخونم یا نه؟!

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم
ی سوال دیگه:
من از اقای بانی مسعود دوتا کتاب دارم
تاریخ معماری غرب.از عهد باستان...
معماری غرب.ریشه ها و مفاهیم
کتابی ک گفتید با کدومشون همپوشانی داره؟؟و اونم بخونم یا نه؟!
این کتاب منبع اصلی کنکوره ...

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. میخواستم ببینم دوستان تا کجا پیش رفتین؟ چقدر خوندین؟

از من که نپرس:(
هی میخوام برم تبریز کتابامو بخرم بیام بشینم سر درس و مشقم هی یه کاری پیش میاد نمیتونم برم:(
شنبه دیگه قطعیه حتتتما میرم...
من میخواستم همه کتابایی که لازم دارم بخرم بعد بشینم بخونم دیدم به قول دوستان استرس ایجاد میکنه...
مثلا معماری جهان زارعی رو میخرم...بعد از اینکه تموم شد از شرق تا غرب رو میخرم...فکر کنم اینجوری بهتره
ولی هممه کتابای تست کنکاش رو میخرم...
شما کجا رسوندی؟؟؟

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
از من که نپرس:(
هی میخوام برم تبریز کتابامو بخرم بیام بشینم سر درس و مشقم هی یه کاری پیش میاد نمیتونم برم:(
شنبه دیگه قطعیه حتتتما میرم...
من میخواستم همه کتابایی که لازم دارم بخرم بعد بشینم بخونم دیدم به قول دوستان استرس ایجاد میکنه...
مثلا معماری جهان زارعی رو میخرم...بعد از اینکه تموم شد از شرق تا غرب رو میخرم...فکر کنم اینجوری بهتره
ولی هممه کتابای تست کنکاش رو میخرم...
شما کجا رسوندی؟؟؟
شیرین جان این چ کتابیه؟/!!

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان به نظر شما کتاب معماری ایران معماریان چقدر احتمال داره ازش سوال بیاد ؟آخه خیلی زیاده .....ارزش خوندن داره ؟من سبک شناسی رو طوطی وار خوندم یادمم نمونده حالا برم معماری ایران معماریان بخونم؟؟؟؟؟

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان به نظر شما کتاب معماری ایران معماریان چقدر احتمال داره ازش سوال بیاد ؟آخه خیلی زیاده .....ارزش خوندن داره ؟من سبک شناسی رو طوطی وار خوندم یادمم نمونده حالا برم معماری ایران معماریان بخونم؟؟؟؟؟

تا اونجایی که من میدونم جزو منابع اصلیه...یعنی منبع اصلی معماری اسلامی پیرنیاس که معماری ایرانی هم روون تر از اونه هم عکساش زیاده و به آدم کمک میکنه....نگران نباش عکساش یکم زیاده
محتوای سبک کلا با معماری ایرانی فرق میکنه...ولی به جاهایی رسیدی که باید از سبک یه چیزایی یادت باشه برو سراغش که هم مرور بشه برات هم خوب تو مخت بره

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

یا خدا من میتونم یعنی دولتی قبول شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

zarife

عضو جدید
معماری ایران خیلی از سبک شناسی راحتتره. سبک شناسی حداقل 3 دور بخونین که یادتون بمونه. معماری ایران بیشتر عکسه و راحته اما منبع اصلیه !

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا که نه ...!!!!!!!........خواستن توانستن است.

انشالله....من یه دو دلی دارم که برم امتحان نظام بدم یا بخونم واسه ارشد؟؟مثلا اگه بخونم واسه نظام تو ارشد بم کمک میکنه؟؟ من هر دوشو میخام ولی هنوز هیچ کاری نکردم:redface:

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی
ببخشید دوستان یه سوال واسه آزمون اسکیس فقط توی یه گرایش میتونیم شرکت کنیم؟

درمورد نظام ، برای آزمون نظام مهندسی باید دو سال از مدرک لیسانس بگذره درسته؟

منامنا

عضو جدید
سلام به همگی
ببخشید دوستان یه سوال واسه آزمون اسکیس فقط توی یه گرایش میتونیم شرکت کنیم؟

درمورد نظام ، برای آزمون نظام مهندسی باید دو سال از مدرک لیسانس بگذره درسته؟
نه مهندس جان ، هر چند تا که مجاز بشی... اگه هم که تو همشون مجاز شدی میتونی اسکیس همشئنو بدی: معماری داخلی و معماری و منظر

azi sadeghi

عضو جدید
سلام بچه ها.خسته نباشین؟ من واسه تنظیم شرایط میخوام کتاب ساسان مرادی رو بخونم.به نظرتون خوبه وقت بذارم واسش؟

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه مهندس جان ، هر چند تا که مجاز بشی... اگه هم که تو همشون مجاز شدی میتونی اسکیس همشئنو بدی: معماری داخلی و معماری و منظر

جدی!!!!!! وای مرسی
من همش فک میکردم فقط میتونی یکیشو انتخاب کنی :w05: ناراحت بودم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا