مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورت ریشه ها و مفاهیمشه؟؟بابا اون ک خیلیییی ریز و پره تو ی صفحه..
آرزو چطو میتونی 30 صفحه رو ی دفه بخونیییی
واااای...خدااا تو شگفت انگیزی...کی گفته تو کندی؟
نه این جوریام نیس.من می تونم بخونمش چون کاردانیم یه استاد داشتیم(الهی قربونش برم:redface:)این کتابو تدریس می کردن تو درس معماری جهان(یادش به خیر).تازه جزوه می گفتن بهمون نه اینکه کتاب و رو خونی کنن.روش تدریسشون فوق العاده بود برا همین همه چیز یادمه(الهی فداش بشم).اشکم دراومد:cry:

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منابع خوبی رو انتخاب کردی .....منابع منم همیناس فقط چندتا کمتر از مال شما.....میشه بگی چطور برنامه گذاشتی بخونی ؟من واقعا مشکل برنامه ریزی دارم.......

برنامه بلند مدتم از این قراره:

تا آخر تابستون میخوام اینارو تموم کنم :
504
جهان ( زارعی + کنکاش + بانی مسعود)
درک رفتار سازه ها
سازه در معماری
زیبایی شناسی
مشق معماری
سبک شناسی
متدین 2
اینارم تا جایی که تونستم میخونم:
زبان تخصصی که هنوز منبعش رو مشخص نکردم
مبانی سازه برای معماران
ایستایی به بیانی ساده عصر کنکاش
سیستم های ساختمانی عصر کنکاش

بقه منابع هم میمونه برای ترم مهر همراه با آزمون مرحله ای پیش می برم.

میان مدت:
تا 93/5/17
504 :
تا درس 10میان مدت:
جهان زارعی تا آخر ژاپن
بانی مسعود تا آخر اترویا
درک رفتار سازه همش
زیبایی شناسی تا آخر فصل 5
درک کنکاش تا آخر فصل 2

تا 93/6/7
504:تا درس 25
جهان زارعی و عصر کنکاش و بانی مسعود همش
سازه در معماری همش
زیبایی شناسی تا آخر کتاب
مشق معماری همش
درک کنکاش تا آخر فصل 5
سبک شناسی تا آخر بخش 3

کلی اگه بخوام بگم تو تابستون همش زبان و درک معماری و سازه و معماری جهان کار میخوام کنم اون آخرا هم تا جایی که شد بقیه دروس رو هم دخیل میکنم ولی اولویت با همین دروسه.

بنظرم برنامه باید انعطاف پذیر باشه و من خودم همش در حال تغییر اون هستم (البته نه درحد وسواس) یعنی من اگه تا 17 مرداد نتونم اون برنامه ای که ریختم رو درست اجرا کنم خب مسلمن برنامه بخش بعدی هم ویرایش میشه.
مثلن اگه نتونم تا 17 مرداد جهان زارعی رو تا آخر ژاپن برسونم خب هرچقدر که کمه ؛ میمونه برای بخش بعدی، از طرفی هم برنامه میان مدت بعدی دروس خودش رو داره و کمکاری این بخش هم هم بهش اضافه میشه...

میانگین مطالعم روزی 6 ساعته حدودن . خب اگه بخوام مطمئنن میتونم روزی 14 ساعت هم بخونم ولی چ فایده ؟ قطع به یقین بعد از 1 هفته پنچر میشم.
بهترین کار برای منی که 2 سال از کنکور کاردانی ب کارشناسیم میگذره اینه که آروم آروم سرانه مطالعم رو ببرم بالا و بقول گفتنی جوگیر نشم الکی.

برنامه میان مدت رو یکم ریزتر کردم و برای کوتاه مدتم کمکم میکنه . هرکی ازش خوشش اومد دروس رو طبق برنامه خودش بنویسه و استفاده کنه.

پیوست ها

• میان مدت 2.doc
    50 کیلوبایت · بازدیدها: 0

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظرم خیلی جامع هستش، یکم بیشتر از خیلی:smile:.ایشالا که همش و می خونین.اگرم تمومشون کنین عالی میشه.:victory:
ایشاللا... مرسی...

سلام
واسه تست کنکاش رو انتخاب کردی میشه بپرسم دلیل انتخابت چی بوده؟

عارضم خدمتتون که در بین موسسات و انتشاراتی که کتاب کنکور چاپ میکنن همشون کتاب تکی نمیدن بیرون و بعضی موسسات به عنوان بسته آموزشی میفروشن.
هر کتابی که بخوایی میتونی انتخابش کنی و تکی بخریش بعلاوه محتواش هم خوبه بنطرم.
البته هستن کتابهایی که مال انتشارات مرکز معماری و ایوان خانه ان که بهتر از عصر کنکاش عمل کردن ....

ایلات عزیز در مورد سیستم و ایستایی پیشنهادم بهت اینه دوست خوبم که طبیعت منبع الهام و تعامل تکنولوژی و معماری رو واسه معماری لزومی نداره تو اولویت بذاری و اگه هم نخونی چیزی از دست نمیدی مگر اینکه وقت زیاد بیاری و بخونیشون و پیشنهاد من کتاب مهم مبانی طراحی ساختمانهای بلند که میبینم بچه ها خیلی ازش غافل شدن مطمئن باشید امسال این کتاب سهم زیادی از سوالات ایستایی رو به خودش اختصاص میده و بعد پیشنهادم مطالعه جزییات ارتقا دهنده معماری و فن شناسی معماری
گرچه پارسال از جزییات ارتقا دهنده سوال نیومد ولی امسال مطمئنا سوال خواهد داشت
و واسه مصالح هم من پیشنهاد میکنم فقط کتاب نانو رو بخون و اگه وقت داشتی فناوری نوین ساختمان ولا غیر....چون درسی است که سنگینه و سوالات کمی داره یا اصلا نداره و اگه هم باشه از این کتاباست
البته اینا پیشنهاد و تجربه من بود........موفق باشی;):)

خیلی خیلی ممنون داداش بابت راهنمایی که کردی.
راستش این دوتا کتاب رو خودمم دلم نمیومد بخونم ولی جون تو آرشیوم داشتم می خواستم ی نگاهی بهش کنم (البته مال سانتیاگو رو قبلن خوندم هول هولکی)
حالا که اینو گفتین دیگه بیخیالش میشم
مبانی طراحی ساختمانهای بلند رو هم حتمن اضافه میکنم به منابعم
برای عناصر و مصالح هم ممنون ازت....

واما نظر من میخوام بپرسم واقعا می تونی همه را بخونی و بهشون تسلط 100در صد داشته باشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سوال دوم من اینکه واقعا موقع جمع بندی می تونی همه اش جمع و جور کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سوال سوم من اینه که واقعا با یک دور خوندن میتونی مسلط شی برا خوندن اینها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون من فک میکنم نرسونی همه را حداقل 3بار بخونی اگه هم زمان و حوصله اشی داری که دیگه خوش به حالت

همونطور که چند تا از دوستان گفتن ، یکی از روش های خوندن اینجوریه که در دور اول روزنامه وار و در دور دوم خلاصه برداری ( یا همون های لایت کردن ) و دور سوم مرور خلاصه نویسی. اینا همش تو یک جلسه هستش یا نهایتن تو ی روز. و بعد از حداقل 24 ساعت و حداکثر 72 ساعت بعد از آن باید با تست زدن خودمون رو محک بزنیم .

در مورد سوال اولتون باید بگم که خب شما از آقای دکتر زارعی و یا آقای بانی مسعود هم بپرسین این سوال رو ، نمیتونن این ادعا رو بکنن که کاملن مسلط هستن . منکه جای خود دارد .
معماری جهان همون معماری جهانه . اینطور نمیشه گفت که من برای معماری جهان 4 کتاب میخونم . کتاب اصلی من ( خودم رو مثال میزنم ) کتاب آقای زارعیه و کتاب آقای بانی مسعود و یا هر کتاب دیگه ای همون مطالب رو داره بایکم مطالب اضافی و یا کم .پس من در اصل 4 کتاب نمیخونم . یک کتاب رو خیلی خیلی خوب میخونم و بعد میرم سراغ کتاب بعدی و مطالب تکراریش رو دیگه خیلی روش زوم نمیکنم .یا اصلن همون یکبار روزنامه وار میخونم و های لایتشون هم نمیکنم .

در جواب سوال دوم و سومتون باید بگم که شیوه درس خوندن من طبق اونی که چن خط بالاتر گفتمه . با این تفاوت که من دروس حفظ کردنی رو خودم سوال طرح میکنم و تو برگه جی 5 مینویسم و با کمی تغییر در برنامه 5 روز بعد تست همون مبحث رو کار میکنم (این روش رو با خود شخص آقای کاظم قلم چی در میون گذاشتم و تاییدش کردن ) . و نتیجش این که تو کنکور هنرستان میانگین دروس تخصصیم شد 82 درصد و 8 تا سوالی که تو کنکور کارشناسی سال 91 از متره اومد رو همشو درست زدم .
این روشم یکم وقتگیره ولی تو کنکورای قبلیم جواب داد ولی نمیدونم الان میرسم این کار رو بکنم یا نه ؟ باید دید . ( البته من این روش رو به کسی توصیه نمیکنم )

همونطور که پیشتر گفتم یک دور که نمیخونه هرکی یک کتاب یا یک مبحث رو . با اون روشی که دوستان گفتن جمعن میشه 3 دور .تو روزنامه وار خوندن تو ( خواننده ) متوجه میشی که حرف حساب نویسنده چیه و ی دید کلی از مطلب پیدا میکنی . و تو های لایت کردن (دور دوم )هم میایی مطالب مهم رو از غیر مهم جدا میکینی و در آخر هم میایی برای خودت یک جزوه تهیه میکینی که کاملن ثبت میشه تو ذهنت (بشرطی که بعد از مدت کوتاهی این جزوات رو مرور کنی .)

داداش ایلات منابعت خیلی خوبه فقط یه نکته اگه معماری اسلامی پیرنیارو نداری معماری ایرانی معماریان رو بخر...البته اونم مال پیرنیاس ولی تالیف و تدوینش مال معماریانه...درسته حجمش بیشتر از معماری اسلامیه ولی مطالبش عییین همونه فقط جملاتش قابل فهم تر از معماری اسلامیه ...عکساشم بیشتره
راستی بچه ها به من ایستایی فاطمی رو خیلی تاکید کردن به نظرم اونو تو اولویت فنت بذار...
منابعت عااالین...ایشالا منم این روزا میرم کتابای کنکاشو میگیرم شرو میکنم;)

اتفاقن هردوشون رو ندارم . ممنون بابت راهنماییت . احتمالن معماری ایران معماریان رو بخونم .
فن فاطمی رو هم مهر از کتابخانه میگیرم میبینم اگه واقعن همونجوریه که میگن ازش استفاده میکنم ....ممنون بازم .

آخرین ویرایش:

mahsa_mr

عضو جدید
سلام بچه ها
من امروز اینجارو پیدا کردم چقدرم خوشحال شدم :w42:

خیلی وقت بود دنبال همچین گروهی بودم :w40:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشاللا... مرسی...
عارضم خدمتتون که در بین موسسات و انتشاراتی که کتاب کنکور چاپ میکنن همشون کتاب تکی نمیدن بیرون و بعضی موسسات به عنوان بسته آموزشی میفروشن.
هر کتابی که بخوایی میتونی انتخابش کنی و تکی بخریش بعلاوه محتواش هم خوبه بنطرم.
البته هستن کتابهایی که مال انتشارات مرکز معماری و ایوان خانه ان که بهتر از عصر کنکاش عمل کردن ....

سلام.میشه لطفن کتابایی ک میدونید کدومشون بهنره بین کنکاش و مرکز و ایوان رو بگی.
بچه ها میخاستم ازتون تشکر هم بکنم ب خاطر اینکه برنامه هاتونو میزازید ب آدم انگیزه و انرژی میده.
من ی بار با برنامه فرخ نوش شارژ شدم و الانم با برنامه شما...
امیدوارم دیگه اینبار منم برناممو ب ثبات برسونم.

بچه ها من این هفته چون همون برنامه ی بی ثبات رو هم خوب کار نکردم این 2 روز را تعطیل نکردم.
زبان.504. رسیدم ب درس 22 و تمومش کردم.البته فقط لغاتو.نمیدونم اینکار درسته یا ن.ولی من داشتم اول از رو کتاب و متن و تمرینا و اینا کار میکردم و لغت ها را درمی اوردم...چون خیلی گیر میدم گفتم ی کم اینجوری بخونم دوباره برم سراغه متنش.
البته الان ک 504 ب اینجا رسید میخام برم تافل رو مرور کنم.
فک کنم تادرس 6 یا 7 خونده بودم.کتاب تافل را هنوز ندارم.
بچه ها برا گرامر و لغات سالهای قبل شما چ میکنید؟

راستی بچه ها آلا کجاست؟؟آلا خیلی وقته نیستییی.کجایی...یی..یی...یی..یی؟

آخرین ویرایش:

sara 262

عضو جدید
سلام بچه ها
من چند روز واقعا درسو تعطیل کردم تنها چیزی که میخونم لغتای زبانه با نرم افزار نارسیس :w05:. شماها تا الان چیزی تموم کردید؟ روزی چند ساعت میخونین؟ :cry:
من از این هفته میرم کتابخونه

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من چند روز واقعا درسو تعطیل کردم تنها چیزی که میخونم لغتای زبانه با نرم افزار نارسیس :w05:. شماها تا الان چیزی تموم کردید؟ روزی چند ساعت میخونین؟ :cry:
من از این هفته میرم کتابخونه
سلام.
عیب نداره شاید نیاز داشتی ب این تعطیلی.
خودش خیلیه ک زبانو رها نکردی.ادامه بده.
از رو نرم افزار نارسیس چطوری؟میشه بهم بگی؟ممنون.
من چیزی را کامل تموم نکردم. و دارم خیلی کم کم میخونم.و خودم اسن راضی نیستم از خوندنم.چون بی برنامم.هر وقت بخونمه و این فک کنم خیلیییی بده.

nilelahe

عضو جدید
سلام دوستان ..خسته نباشید...شما واقعا روزی 6 ساعت چطور میخونید؟؟؟کسی شاغل هست؟؟خب من که نصف روز نیستم واقعا نمیدونم چجوری باید بخونم :cry:

sara 262

عضو جدید
سلام.
عیب نداره شاید نیاز داشتی ب این تعطیلی.
خودش خیلیه ک زبانو رها نکردی.ادامه بده.
از رو نرم افزار نارسیس چطوری؟میشه بهم بگی؟ممنون.
من چیزی را کامل تموم نکردم. و دارم خیلی کم کم میخونم.و خودم اسن راضی نیستم از خوندنم.چون بی برنامم.هر وقت بخونمه و این فک کنم خیلیییی بده.
ممنون که روحیه دادی بهم:smile:
از بچه های باشگاه تعریف نارسیس و زیاد شنیدم و یکی از دوستان تاکید زیادی کرد.برای 504 واژه شو خریدم نارسیس 504 واژه (Maximum) هر هرجندتا تستکه بخوای میده که لغتای درساست. هم فارسی و هم مترادفای انگلیسی و تکرار میشه تا تو ذهن ماندگار بشه . به نظرم فوق العاده است

sara 262

عضو جدید
سلام دوستان ..خسته نباشید...شما واقعا روزی 6 ساعت چطور میخونید؟؟؟کسی شاغل هست؟؟خب من که نصف روز نیستم واقعا نمیدونم چجوری باید بخونم :cry:
عزیزم 6 یا 4 ساعت فرقی نمیکنه سعی کن از مطالعه ات راضی باشی و کیفیتش بالا باشه. کم کم خودت ساعتشو بالا می بری. ولی قبول دارم که سخته ولی خیلی راحت بعد از اینکه عادت کنی میتونی ساعت مطالعه ات رو به 6 برسونی نگران نباش فقط با یه اراده قوی شروع کن:smile:

dreaamlaand

عضو جدید
من میخوام تا اخر تابستان اینهارو بخونم اخه ترم تابستانی هم دارم:
نشریه55-
درک پارسه-
درس نامه مرکز معماری-
داستانهای 504 و خود 504-
معماری معاصر خوشنویس-
جزوه متدین 2-
شناخت مواد مصالح پارسه-
معمار+مهندس=ساختار-

من تلاش میکنم اگه قبول نشدم میرم دانشگاه ازاد منطه بین المللی.من کاردانی و کاشناسی رو ازاد خوندم فکر نکنم سراسری قبول بشم

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخوام تا اخر تابستان اینهارو بخونم اخه ترم تابستانی هم دارم:
نشریه55-
درک پارسه-
درس نامه مرکز معماری-
داستانهای 504 و خود 504-
معماری معاصر خوشنویس-
جزوه متدین 2-
شناخت مواد مصالح پارسه-
معمار+مهندس=ساختار-

من تلاش میکنم اگه قبول نشدم میرم دانشگاه ازاد منطه بین المللی.من کاردانی و کاشناسی رو ازاد خوندم فکر نکنم سراسری قبول بشم

عزیزمنمی دونم چقدر تا الان خوندیو چی ها را بلدی ولی اگه معماری امتحان میدی به نظر من انتخاب هات خوب نیست البته این نظر منه ، در ضمن برای کنکور قبول شدن به تلاش و زحمت و توکل نیاز داری

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

کسی نیست نظر بده؟؟؟؟؟/:(
من اگه جات باشن اینجوری تغییرش میدم
درک رفتار سازه ها
سازه در معماری
این 2تا به عنوان کتاب سخت
مشبک فضایی،دیجیتال،سیستم ساختمانی
این 3تا به عنوان کتاب اسون
فقط حفظ لغات 504 و تافل با خوندن مثالهاش
جزوه شریفی و سروشنیا

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی نیست نظر بده؟؟؟؟؟/:(
منم با عذرا جون موافقم.واقعا معذرت می خوام ولی انتخاباتون زیاد مناسب نیست.البته من از شرایط شما آگاهی کامل ندارم ولی حس می کنم احساس می کنین چون آزاد خوندین فکر می کنین الانم حقتون بیشتر از آزاد نیست ولی من اصلا این طوری فکر نمی کنم.در ضمن یه چیزی رو رک بهتون بگم اگه فکر می کنین قبول نمیشین این اتفاق میفته(زبونم لال)ولی اگه تمرکز کنین رو قبولی یه جای خوب وضع فرق می کنه

dreaamlaand

عضو جدید
میشه بپرسم شما برنامتون برای تابستان چی هست؟کدام کتابهارو میخونین؟؟؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگه جات باشن اینجوری تغییرش میدم
درک رفتار سازه ها
سازه در معماری
این 2تا به عنوان کتاب سخت
مشبک فضایی،دیجیتال،سیستم ساختمانی
این 3تا به عنوان کتاب اسون
فقط حفظ لغات 504 و تافل با خوندن مثالهاش
جزوه شریفی و سروشنیا

والا با برنامه شما هم با همه اش موافق نیستم برا اول کار البته نظر منه شاید هم اشتباه باشه

ozra69 جان. من اینها رو که گفتین ندارم میشه بگی چه جوری تهییه کنم؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user-online.png

اول از همه عزیزم به نظر من یک اطلاعاتی از خودت بده که توی چه سطحی هستی و اینکه می خوای چه درس هایی را بخونی تا من پیشنهاد بهت بدم و اون موقع تصمیم با خودت که چی انتخاب کنی

یک چیز تو پرانتز میگم برا اونایی که فک میکنن ازاد و دولتی خبر خاصیه ،بچه ها خودم دولتی خوندم ایلام جای مطرحی نبود نمیگم استاداش بد بودن چون همه بد نبودن ، توشون نابغه هم داشتیم یعنی جز بهترین های ایران استادم همه تهران خونده بودن یا اصفهان یکی دوتا از سطح علمی بالا بودن ولی خب بودن که درس نمیدادن و دو در میکردن اینها مهم نیست من توی دوران تحصیلم با کسی اشنا شدم که از نظر من یک نابغه بود کار دست ازادش 20 نه 22من قبل معماری قبول شم کاراش توی خونه که با دوستاش زندگی می کرد دیده بودم،کار نرم افزارش هم فوق العاده اطلاعات معماری هم عالی من خودم به شخصه طوری خوندم که معماری جهان را یک ساعت بعد امتحان یادم نبود چی خوندم ولی اون بعد چند سال من زنگ میزدم سوال میپرسیدم شب امتحان انگار اون خونده بود برا امتحان و من ول گشته بودم در این حد کار اجرایی و طراحی هم ازش دیده بودم عالی این اوصاف گفتم که بگم اون دانشجو دانشگاه ازاد بود نه یک جای مطرح یا دانشگاه خاصی اتفاقا ارشدش هم ازاد خوندو دولتی امتحان نداد
پس به این نیست که ازاد خوندید یا دولتی همه چیز به خودمون ربط داره و بس

dreaamlaand

عضو جدید

والا با برنامه شما هم با همه اش موافق نیستم برا اول کار البته نظر منه شاید هم اشتباه باشه

اول از همه عزیزم به نظر من یک اطلاعاتی از خودت بده که توی چه سطحی هستی و اینکه می خوای چه درس هایی را بخونی تا من پیشنهاد بهت بدم و اون موقع تصمیم با خودت که چی انتخاب کنی

یک چیز تو پرانتز میگم برا اونایی که فک میکنن ازاد و دولتی خبر خاصیه ،بچه ها خودم دولتی خوندم ایلام جای مطرحی نبود نمیگم استاداش بد بودن چون همه بد نبودن ، توشون نابغه هم داشتیم یعنی جز بهترین های ایران استادم همه تهران خونده بودن یا اصفهان یکی دوتا از سطح علمی بالا بودن ولی خب بودن که درس نمیدادن و دو در میکردن اینها مهم نیست من توی دوران تحصیلم با کسی اشنا شدم که از نظر من یک نابغه بود کار دست ازادش 20 نه 22من قبل معماری قبول شم کاراش توی خونه که با دوستاش زندگی می کرد دیده بودم،کار نرم افزارش هم فوق العاده اطلاعات معماری هم عالی من خودم به شخصه طوری خوندم که معماری جهان را یک ساعت بعد امتحان یادم نبود چی خوندم ولی اون بعد چند سال من زنگ میزدم سوال میپرسیدم شب امتحان انگار اون خونده بود برا امتحان و من ول گشته بودم در این حد کار اجرایی و طراحی هم ازش دیده بودم عالی این اوصاف گفتم که بگم اون دانشجو دانشگاه ازاد بود نه یک جای مطرح یا دانشگاه خاصی اتفاقا ارشدش هم ازاد خوندو دولتی امتحان نداد
پس به این نیست که ازاد خوندید یا دولتی همه چیز به خودمون ربط داره و بس

من رشتم تجربی خونده بودم ولی به علت اینکه به این رشته علاقه داشتم در دانشگاه معماری خوندم و با توجه به این که استادمون چیز زیادی یاد ندادن خودم دنبال یادگیری رفتم و میتونم بگم نسبت به هم کلاسی هام اطلاعاتم زیاد چون خیلی فعالم و از دانشگاه سراسری مجاز شدم و مرحله دو چون دور قبول شدم نتونستم برم به خاطر همون دوباره دانشگاه ازاد رفتم و همیشه توی دانشگاه تقریبا معدلم17-18 هست بالاتر از این نمیشم چون توی داشگاه ما بین دانشجوها تفاوت میذارن.و اما حالا من تمام منابع رو از این سایت دان کردم ونمیدونم کدوم هارو برا تابستون بخونم.این بود داستان من/:cry:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رشتم تجربی خونده بودم ولی به علت اینکه به این رشته علاقه داشتم در دانشگاه معماری خوندم و با توجه به این که استادمون چیز زیادی یاد ندادن خودم دنبال یادگیری رفتم و میتونم بگم نسبت به هم کلاسی هام اطلاعاتم زیاد چون خیلی فعالم و از دانشگاه سراسری مجاز شدم و مرحله دو چون دور قبول شدم نتونستم برم به خاطر همون دوباره دانشگاه ازاد رفتم و همیشه توی دانشگاه تقریبا معدلم17-18 هست بالاتر از این نمیشم چون توی داشگاه ما بین دانشجوها تفاوت میذارن.و اما حالا من تمام منابع رو از این سایت دان کردم ونمیدونم کدوم هارو برا تابستون بخونم.این بود داستان من/:cry:

خب عزیزم این که نگرانی نداره من مطمین ام یکم تلاش کنی حتما موفق میشی
ببین اول یک برنامه که با کارات جور در میاد بریز که چقدر وقت خوندن داری و توی چی ضعف داری کجا ها قوت
برا شروع هم که فن و زبان عالی هستش
زبان 504-تافل -لغات سالهای قبل و یک مقدار دیگه توی برنامه خودم هستش که بخونم درک مطلب هم قراره کار کنم
فن هم جزوه سروش نیا را باید بخونی دفتراش بچه ها لطف کردن دوتاش گذاشتن تو سایت من برنامه ام اینه که اول اون بخوم بعد درک رفتار و سازه در معماری همینا را تو تابستون بخونم کلاه ام میندازم بالا
حالا اگه پست های قبل بخونی متوجه میشی که لیست منابع چی باشه به نظرم دوباره یک دور لیست کلی برا خودت بخون و مال تابستون مشخص کن
بعد یک پست بزار برامون که انتخابات چیه ،هدفم اینه که خودت بتونی از بین پست های بچه ها بهترین انتخاب کنی ما هم اینجا فقط نظر میدیم اول قدم اینکه خودت باید انتخاب کنی وتصمیم بگیری ما فقط نظر میدیم
دوباره انتخابات بزار
موفق باشی

dreaamlaand

عضو جدید
خب عزیزم این که نگرانی نداره من مطمین ام یکم تلاش کنی حتما موفق میشی
ببین اول یک برنامه که با کارات جور در میاد بریز که چقدر وقت خوندن داری و توی چی ضعف داری کجا ها قوت
برا شروع هم که فن و زبان عالی هستش
زبان 504-تافل -لغات سالهای قبل و یک مقدار دیگه توی برنامه خودم هستش که بخونم درک مطلب هم قراره کار کنم
فن هم جزوه سروش نیا را باید بخونی دفتراش بچه ها لطف کردن دوتاش گذاشتن تو سایت من برنامه ام اینه که اول اون بخوم بعد درک رفتار و سازه در معماری همینا را تو تابستون بخونم کلاه ام میندازم بالا
حالا اگه پست های قبل بخونی متوجه میشی که لیست منابع چی باشه به نظرم دوباره یک دور لیست کلی برا خودت بخون و مال تابستون مشخص کن
بعد یک پست بزار برامون که انتخابات چیه ،هدفم اینه که خودت بتونی از بین پست های بچه ها بهترین انتخاب کنی ما هم اینجا فقط نظر میدیم اول قدم اینکه خودت باید انتخاب کنی وتصمیم بگیری ما فقط نظر میدیم
دوباره انتخابات بزار
موفق باشی

متشکرم عزیزم.در ضمن من دیشب بناهای بلند گلابچی رو خوندم و قبلا هم معماری معاصر غرب قبادیان.عناصر و جزییات.روستا1-2 سبک شناسی-تنظیم شرایط یه خورده-معماری جهان یه خورده خوندم و میخوام طبق گفته شما هم ایستای سروشنیا-504- و معماری معاصر خوشنویس-
جزوه متدین 2-شناخت مواد مصالح پارسه-
معمار+مهندس=ساختار

را بخونم البته اگه به همش اگه برسم

آخرین ویرایش:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
متشکرم عزیزم.در ضمن من دیشب بناهای بلند گلابچی رو خوندم و قبلا هم معماری معاصر غرب قبادیان.عناصر و جزییات.روستا1-2 سبک شناسی-تنظیم شرایط یه خورده-معماری جهان یه خورده خوندم و میخوام طبق گفته شما هم ایستای سروشنیا-504- و معماری معاصر خوشنویس-
معمار+مهندس=ساختار

معمار مهندس ساختار الان توی اولیوت شماره یک نیازی نیست باشه به نظرم ، همین طور مصالح شناسی اول چیزای مهمتر بعدش این مطالح اگه سوال بیاد 1 دونه یا فوقش 2تا که اون هم یا نانو یا فناوری های نوین باید بخونی اون هم اولویت بعدی هستش نه الان البته به نظر من
نمی دونم ولی حس میکنم اولویت بندی ات و ترتیب خوندن زیاد خوب نیس البته این حس منه نمی دونم شاید هم اشتباه میکنم
به هر حا موفق باشی دوست عزیز

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال
معماری داخلی کارشناسیش چطوره؟
کاردانی معماری در چ حد معماری یاد میگیریم؟
من کارشناسی ناپیوسته(کاردانی ب کارشناسی)معماری داخلی ام
سوالاتو بگو تاجایی ک بدونم ج میدم
فقط نه تو این تاپیک ک ب جرم اسپم میندازمون بیرون:دی

cerulean.del

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اصلا تشکر ندارم هیچ جا :/..شاید چون با گوشی میام اینطور باشه..به هر حال از همتون ممنون که اینقدر اطلاعات میدین..یه سوال هم دارم،سیری در مبانی نظری معماریان،طراحی اقلیمی قبادیان،ابنیه سنتی قبادیان،مصالح سام فروتنی،باغ ایرانی بازتابی از بهشت دیگه جز منابع نیستن؟چون من دو سال پیش خریدم این کتاب ها رو و اون موقع جز منابع بودن،اگه اطلاعی دارین ممنون میشم.

aytakin69

عضو جدید
معمار+مهندس=ساختار

معمار+مهندس=ساختار

دوست عزیز منابعتون درست نیست...مثلا روستا 1 و 2 یا معاصر خوشنویس اینا لازم نیست بخونین...... کتابی مثل معمار مهندس و ساختار که کلا مطالعات موردی بهتره الان نخونین .......
اینا منابعی که به نظر من مهم هستن با تو جه به اینکه پارسالم کنکور دادم و میدونم چه خبره تا حدودی....

فن:

درک رفتار سازه ها
سازه در معماری
مبانی سازه
فناورین نوین ساختمانها
ساختمان ها چگونه عمل میکنند
(البته چند تا فصلش مهمه)
طراحی لرزه ای
ساختمانهای بلند (جزوه خوب کفایت میکنه واه معماری)
بتن و فولاد و جزییات ارتقا دهنده (به نظر من واسه اینام جزوه کافیه)
نانو

تاریخ
معماری جهان زارعی
معماری معاصر بانی مسعود (ریشه ها و مفاهیم )
معماری معاصر قبادیان
سبک شناسی
معماری ایرانی
و جزوات اسلامی متدین (اینا اصلی ترین منابع بود و بهتون قول میدم اگه تسلط 100 درصد داشته باشین میتونین بالا 60 70 % بزنین تاریخ رو ....الکی تعداد جزوه هارو نبرین بالا منابع زیاد هم وقتتون رو میگیره هم استرستون زیاد میشه....از ما گفتن میدونم آدم جزوه هارو میبینه حریص تر میشه واسه خوندن تک تکشون ولی باور کنید اینا فقط سر در گمیتونوبیشتر میکنه و یه وقت به خودتون میاین میبینین که دی ماه و شما هنوز دنبال جزه اید در حالیکه به خونده هاتون تسلط ندارین اتفاقی که برا من افتاد...)

درک

عصر کنکاش کتابش خوبه به محض اینکه خوندین برین راغ تست انقد باید تست بزنین تا با سبک سوالا آشنا شین واقعا درصد بالا این درس معجزه میکنه تو رتبتون

و اما زبان.............504 و تافل جوری که دیگه همه لغتاش تثبیت شه و از همین الان تمرین درک مطلب.....راستی گرامر رو نذارین واسه آخر از همین الان بخونین به تدریج سر من این کارو کردم اخرشم وقت نشد 5 تا سوالمو از دست دادم.....زبان بخونین هروز چون درصد این درس پایین باشه میبازین خدایی نکرده

یه چیز دیگه اصلا اصلا دیر نشده که حتی زودم هس البته نه اینکه بی خیال خوندن شین ....واقعا از الان تا بهمن یه زمان فوق العاده هس واسه یه رتبه خوب آوردن...فقط شرطش اینه تا اون موقع روحیه تون حفظ شه کم نیارین......

موفق باشین.....نمیدونم نتیجه کنکورم چی میشه ولی دعاو کنین بهتون نپیوندم....گرچه الانم دارم میخونم از ترسم :D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا