مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستای خوبم یه همفکری کنین راجع به آزمونا و دروسی که توش کم اهمیت یا پر اهمیته. مثلاً جزوه متدین رو فک کنم تو یه آزمون یهو گفته بخونین. یا کلمات زبان سال های قبل باید بیشتر روش مانور داده بشه که اینجا اصلاً نیست.
من میخوام برنامه م بهتر از این شه. یعنی یه برنامه ترکیبی باشه. کمک کنین مطالب مهم رو خودمون اضافه کنیم واسه آزمون ها.
چیا به نظرتون مهمه که تو برنامه آزمون ها نیست و برعکس چیا کم اهمیته که تو آزمونا هست. چیا باید کمتر خونده شه و چیا بیشتر؟
راستی کسایی که امروز آزمون داشتن اگه واسشون مقدوره سوالا رو اینجا هم بذارن.
منم با این برنامه ها مشکل دارم زیاد کامل نیست یه سری از کتب گلابچی رو نداره
بودجه بندی ایوانخانه چطوریه هر یک چهارمش برای چند وقته؟ینی زودتر از شش دی ( اتمام برنامه مرکز ) یه دورش تموم میشه؟
یه سوال دیگه ؛ کتاب روشنایی فیزیک 3 خیلی پر و پیمونه چه جزوه ای جاش خوبه؟ایزدی روشنایی نداره؟
کتابای اقای مزینی خیلی مهمه عایا؟

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
منم با این برنامه ها مشکل دارم زیاد کامل نیست یه سری از کتب گلابچی رو نداره
بودجه بندی ایوانخانه چطوریه هر یک چهارمش برای چند وقته؟ینی زودتر از شش دی ( اتمام برنامه مرکز ) یه دورش تموم میشه؟
یه سوال دیگه ؛ کتاب روشنایی فیزیک 3 خیلی پر و پیمونه چه جزوه ای جاش خوبه؟ایزدی روشنایی نداره؟
کتابای اقای مزینی خیلی مهمه عایا؟
همراهی عزیز به نظرم اگه با برنامه ریزی خودتون پیش برید و طبق توانایی و محدودیتها و شرایط خودتون برنامه بریزید و پیش برید خیلی بهتره چون برنامه ریزی این موسسات در شرایط ایده آل و یکمی به نظرم مشکل داره و نمیشه واسه همه اجرا شه چون هر فردی شرایط خاص خودشو داره ......ولی اگه اصرار به پیش رفتن طبق سیلابس جای خاصی رو داری به نظرم ایوانخانه تو شرایط بهتری برنامه ریزی اش شکل گرفته:)

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من تازه شروع کردم به خوندن تقریبا یک هفته چون تازه پایان نامه را دادم ، ای همچین یک مقدار خوندم با وجودی که بعد از مدتها اومدم خونه و ....اینها ولی شروع کردم
می خواستم ببینم کسی توصیه چیزی نداره به هر حال شما ها بعضی هاتون از تابستون شروع کردید اگه کسی توصیه داره بگهممنون میشم چون وقت واسه اشتباه کردن نداریم
ممنون میشم تجربیاتی که به نظرتون به درد میخوره را بگید

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من تازه شروع کردم به خوندن تقریبا یک هفته چون تازه پایان نامه را دادم ، ای همچین یک مقدار خوندم با وجودی که بعد از مدتها اومدم خونه و ....اینها ولی شروع کردم می خواستم ببینم کسی توصیه چیزی نداره به هر حال شما ها بعضی هاتون از تابستون شروع کردید اگه کسی توصیه داره بگهممنون میشم چون وقت واسه اشتباه کردن نداریم ممنون میشم تجربیاتی که به نظرتون به درد میخوره را بگید
فقط کتابای منبع مطالعه کن دیگه تا میتونی تست بزن نکاتو توی تست یاد بگیر و استرس نداشته باش

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها یعنی جداً اینجا کسی آزمون مرکز رو ثبت نام نکرده؟؟؟ :surprised: :razz:

حتما کسی ثبت نام نکرده دیگه....دوستان اگه لطف کنند بگن چند درصد برای این آزمون پیش رفته بودند و این 14 روز تا آزمون دوم برنامشون چیه خیلی راهنماییه خوبی میشه برای همدیگه...
من خودم تو امضاء نوشتم ک این آزمون چیا باید بخونم...البته بر طیق سرفصلهایی ک برای آزمون اول نخونده بودم و آزمون دوم و البته باید بغیر اینها کتابهای دیگه هم بخونم...اگه کسی تمایل داره به صورت پیام خصوصی هر هفته یا هر شب آخر شب ک 24 ساعت تموم میشه پیشرفتمونو به هم اعلام کنیم و به هم انرژی بدیم...البته نه اونهایی ک دچار استرس میشن...اینجوری میفهمیم کجاییم و البته سعی هم میکنیم از دوستمون عقب نیوفتیم.
دوستان نظر بدن

shima jo0on

عضو جدید
بچه ها من از سیلابس هفته ای که گذشت و این هفته یه چیزایی رو اصلا نمیخوام بخونم من مینویسمشون لطفا نظرتونو بگین که ایا چیزی هست که خوندنش ضروری باشه و نشه که نخونیش و پیشنهادتون برای خوندنش چیه و ...مرسی:gol:
زبان تخصصی کلا / اقلیم معماری کسمایی / ابنیه سنتی قبادیان / طبقه بندی تجهیزات و تاسیسات سلطاندوست / نشریه 55 / طراحی ساختمانهای فولادی برای معماران گلابچی / عناصر جزئیات ساختمانی سینا شریفی / طراحی ساختمانهای بتنی / معماری و شهرسازی در قرن 20 اعتضادی / از زمان و معماری مزینی / اقلیم معماری تهویه مطبوع سلطاندوست / سازه های پارچه ای کششی / معماری ایرانی معماریان .
نانو هم جزوه که تو باشگاه هست منظر هم فقط کتاب عصر کنکاش و تاریخ منظر اعتضادیو میخونم ..
دوستان واسه برنامه ریزی این هفتم به نظراتتون احتیاج دارم مررررسی:w40:

sorooshalish

عضو جدید
بچه ها من از سیلابس هفته ای که گذشت و این هفته یه چیزایی رو اصلا نمیخوام بخونم من مینویسمشون لطفا نظرتونو بگین که ایا چیزی هست که خوندنش ضروری باشه و نشه که نخونیش و پیشنهادتون برای خوندنش چیه و ...مرسی:gol:
زبان تخصصی کلا / اقلیم معماری کسمایی / ابنیه سنتی قبادیان / طبقه بندی تجهیزات و تاسیسات سلطاندوست / نشریه 55 / طراحی ساختمانهای فولادی برای معماران گلابچی / عناصر جزئیات ساختمانی سینا شریفی / طراحی ساختمانهای بتنی / معماری و شهرسازی در قرن 20 اعتضادی / از زمان و معماری مزینی / اقلیم معماری تهویه مطبوع سلطاندوست / سازه های پارچه ای کششی / معماری ایرانی معماریان .
خوبه .خوشم اومد یکی بالاخره داره مختصر می خونه;) به نظرم مکانیکی سلطاندوست راحت و خوبه و بهتره بخونی.درک رفتار و سازه در معماری هم بخون یا حداقل جزوه سروش نیا(+درک رفتار یا ساره در معماری)-تاریخ منظر تو همون عصر کنکاش هست جزوه سعید عظمتی هم خواستی می تونی کنارش بخونی

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یعنی جداً اینجا کسی آزمون مرکز رو ثبت نام نکرده؟؟؟ :surprised: :razz:

چرا من ثبت نام کردم
امتحان هم دادم ولی هنوز جوابا را نگذاشتند
راستش بلد هم نیستم که تو باشگاه چه جوری فایل بذارم

arefeh

کاربر ممتاز
نانو هم جزوه که تو باشگاه هست منظر هم فقط کتاب عصر کنکاش و تاریخ منظر اعتضادیو میخونم ..
منم زبان تخصصی رو شاید نخونم اولویتم عمومیه-اقلیم کسمایی رو نمیخونم...اما ابنیه رو میخوام بخونم چون بچه ها میگن تو درک به درد میخوره و البته کتاب سنگینی هم نیست زود پیش میره-تاسیسات سلطان دوست باید یکی به من بگه چون واقعا دوستش ندارم اما باید بخونم پس ی دوستی به من یه پیشنهاد خوب بکنه ک شروعش کنم-نشریه 55 و بزار برا وقتی ک مصالح خوندی بعد تیتر وار ازش رد شو شاید یه چیزی توش پیدا بشه ک خوب باشه-فولادی و بتنی اصلا زیاد نیست اصلا هم سخت نی-فصل اول بتن ک همون مصالح هست و به نظرم مفید بود چون مصالح برا آزمون اول نرسیدم بخونم-عناصر شریفی هم در حد روخونی اونم بعدااااا-معماری شهرسازی اعتضادی منم احتمال زیاد نخونم-از زمان و معماری مزینی اگه مهمه یکی یه دلیل بیاره ک تلنگر باشه شاید خوندیمش اگه ارزش داره لظفا بگید-سازه پارچه ای رو کتابشو ندیدم دیدم و خوب بود میگم ک بخونید-معماری ایرانی هم بعید میدونم مطالبش زیاد باشه من اونم نخوندم اما اگه همون کتابه ک قبلا جلدش سفید بوده اوننم کتاب آسونیه و 2 روزه میتونی ببندی

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز

از کتابهای بالا به نظرم اینها را بخون حتما
ابینیه سنتی قبادیان (درست که سیلابسش برای این آزمون زیاد ولی کلا خوندنش ضرر نداره چون نه تنها به درد فن می خوره به درد اسلامی هم میخوره و پارسال هم 2 تا از سوالات درک کنکور مستقیم از این کتاب اومده بود)
تنظیم کسمایی(کتابش خیلی روان و قابل فهم با خوندنش کتاب قیابکلو را هم بهتر می فهمی)
کتاب معماریان هم بخون
برای منظر هم حتما شهاچراغی و نعیما را بخون(اگه نگاهی به گرایش کنظر داری که این دو تا کتاب از ملزومات هست اگر هم منظر اصلا نمیخوای با خوندن این دو تا راحت 20 یا 30 می تونی بزنی در حدی که رتبه معماریتا پایین نکشونه

اینها نظر من بود

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم زبان تخصصی رو شاید نخونم اولویتم عمومیه-اقلیم کسمایی رو نمیخونم...اما ابنیه رو میخوام بخونم چون بچه ها میگن تو درک به درد میخوره و البته کتاب سنگینی هم نیست زود پیش میره-تاسیسات سلطان دوست باید یکی به من بگه چون واقعا دوستش ندارم اما باید بخونم پس ی دوستی به من یه پیشنهاد خوب بکنه ک شروعش کنم-نشریه 55 و بزار برا وقتی ک مصالح خوندی بعد تیتر وار ازش رد شو شاید یه چیزی توش پیدا بشه ک خوب باشه-فولادی و بتنی اصلا زیاد نیست اصلا هم سخت نی-فصل اول بتن ک همون مصالح هست و به نظرم مفید بود چون مصالح برا آزمون اول نرسیدم بخونم-عناصر شریفی هم در حد روخونی اونم بعدااااا-معماری شهرسازی اعتضادی منم احتمال زیاد نخونم-از زمان و معماری مزینی اگه مهمه یکی یه دلیل بیاره ک تلنگر باشه شاید خوندیمش اگه ارزش داره لظفا بگید-سازه پارچه ای رو کتابشو ندیدم دیدم و خوب بود میگم ک بخونید-معماری ایرانی هم بعید میدونم مطالبش زیاد باشه من اونم نخوندم اما اگه همون کتابه ک قبلا جلدش سفید بوده اوننم کتاب آسونیه و 2 روزه میتونی ببندی

سلطاندوست دو تا کتاب داره یکی تاسیسات مکانیکی یکی هم تجهیزات
تاسیسات مکانیکیشا حتما بخونید ولی تجهیزاتش در اولویت بعدی لازم نیست خیلی
از مکانیکی تو کنکور بین 1 تا 3 تا سوال میاد که حیف اگه نزنید
کتابشم هم فهمش و خوندش خیلی روان و اسونه فقط عیبش این که خیلی همه چی شبیه هم هست و نیاز به مرور داره که این هم عیب کتاب نیست عیب کلا تاسیسات
معماری ایرانی هم دو تا کتاب هست یکی مال پیر نیا که جلدش سفید و بیشتر عکس هست
یکی مال معماریان که جلدش آبیه و یه جورایی جمع بندی کتاب و جزوه های کلاسی پیر نیاست خودش هم اولش گفته
متنش روان و سادست ولی حجمش خیلی زیاده

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها من یه کاری میخوام بکنم به نظرتون مسخره؟؟؟:redface:
هر فصل از هر درسی رو ک میخوندم قبلا میشستم خلاصه برداری میکردم اما عیبش این بود ک خیلی زمانمو میگرفت...الان با خودم گفتم به جا خلاسه تو 3-4 برگ بیام هر فصل رو بصورت سئوال و تیتر وار رو کاغذ بنویسم ک برای مرور اونو بزارم جلوم هر جا هم بلد نبودم میرم سرکتاب...و کنارش هم یه ستاره میزنم ک بدونم نیاز به مرور بیشتر داره...خیلی خنده داره نه؟؟؟؟!!!!!!!!!!:razz:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
موقعی ک داری پست میزاری برو تو صفحه پیشرفته اونجا atach داره از اونجا راحت میتونی بزاری...سئوالاش چطور بود>خوب بود>؟ با سیلابس پیش رفته بودی؟ تموم کردی و آماده بودی برا آزمون؟:D

راستش من پارسال کنکور داده بودم رتبه هم شده بود 300
به خاطر همین فقط کتابهای پارسالم را مرور کرده بودم
نه همه کتابها را نخوندم تقریبا نصف منابع را خونده بودم
زابن عمومیش آسون بود و تخصصیش خیلی سخت بود
فنش متوس بود راستش من قسمت ایستایی و فن را مرور نکرده بودم با اطلاعات پارسالم رفتم حس میکنم اگه مرور کرده بودم راحت میشد جواب بدم
تاریخ هم فکر کنم آسون بود
درک و منظر هم به نظر من آسون بود
باید جوابها بیاد راحت تر می تونم جواب بدم

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلطاندوست دو تا کتاب داره یکی تاسیسات مکانیکی یکی هم تجهیزات
تاسیسات مکانیکیشا حتما بخونید ولی تجهیزاتش در اولویت بعدی لازم نیست خیلی
از مکانیکی تو کنکور بین 1 تا 3 تا سوال میاد که حیف اگه نزنید
کتابشم هم فهمش و خوندش خیلی روان و اسونه فقط عیبش این که خیلی همه چی شبیه هم هست و نیاز به مرور داره که این هم عیب کتاب نیست عیب کلا تاسیسات
معماری ایرانی هم دو تا کتاب هست یکی مال پیر نیا که جلدش سفید و بیشتر عکس هست
یکی مال معماریان که جلدش آبیه و یه جورایی جمع بندی کتاب و جزوه های کلاسی پیر نیاست خودش هم اولش گفته
متنش روان و سادست ولی حجمش خیلی زیاده

تاسیسات مکانیکی رو 2 بار خوندم
اعتراف میکنم حتی یه جمله اش هم نفهمیدم:cry:
من خنگم یا این کتاب یه جوریه؟
کسی هس مث من باشه ؟

shima jo0on

عضو جدید
نمی دونم با اون قرمزه چرا حال نمی کنم...اصلا هیچی نمی فهمم...علتم همون شباهت مسخره سیستم هاست...شاید اگه اجرایی باهاش سرو کار داشتیم الان کارمون راحتتر بود
من تجهیزاتو که نمیخونم اما تاسیساتو میخونمش یعنی تا حالا سه باری خووندمش اخه تو دانش همین منبعمون بود...دور اول افتضاح سخته و واقعا باید به سختی خوندش که خود من اگه امتحان نبود نمیخوندمش اما از دور بعد واقعا اسون میشه و کم کم خیلی چیزا حتی واست شیرین میشه ..ذهنت و دربارش مثبت کن و شروعش کن مطمئن باش ادامه دادنش اسونتر از شروع کردنشه.

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاسیسات مکانیکی رو 2 بار خوندم
اعتراف میکنم حتی یه جمله اش هم نفهمیدم:cry:
من خنگم یا این کتاب یه جوریه؟
کسی هس مث من باشه ؟

بار اول همین جور چون خیلی مطالبش شبیه به هم هست
بیا و مباحثش را برای خودت فهرست بندی کن جدا از فهرست کتاب اون وقت وقتی داری میخونی هر جا دیدی داری گیج میشی به فهرست خودت نگاه کن ببین کجای کاری اون وقت بیشتر میفهمی
حتی ممکن یه جارا که داری میخونی کلمه یا جمله ای از قسمت قبل گفته باشه اشکال نداره برگرد عقب و اون مبحثم را دوباره بخون

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما کسی ثبت نام نکرده دیگه....دوستان اگه لطف کنند بگن چند درصد برای این آزمون پیش رفته بودند و این 14 روز تا آزمون دوم برنامشون چیه خیلی راهنماییه خوبی میشه برای همدیگه...
من خودم تو امضاء نوشتم ک این آزمون چیا باید بخونم...البته بر طیق سرفصلهایی ک برای آزمون اول نخونده بودم و آزمون دوم و البته باید بغیر اینها کتابهای دیگه هم بخونم...اگه کسی تمایل داره به صورت پیام خصوصی هر هفته یا هر شب آخر شب ک 24 ساعت تموم میشه پیشرفتمونو به هم اعلام کنیم و به هم انرژی بدیم...البته نه اونهایی ک دچار استرس میشن...اینجوری میفهمیم کجاییم و البته سعی هم میکنیم از دوستمون عقب نیوفتیم.
دوستان نظر بدن

ایده جالبیه مهندس ولی باید با کسی هماهنگ باشی که مث هم می خونید مثلامن یکی که تقریبا یک هفته است شروع کردم به خوندن با برنامه شما ها هماهنگ نیستم متاسفانه و برنامه خودم باید برم جلو ،اگه بتونی توی بین بچه ها یک پایه که برنامه اش مث تو پیدا کنی خیلی خوب میشه سرعت خوندنتون هم بالا میره ما برا کنکور کارشناسی با دوستم با هم میخوندیم بدجور جواب داد

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم آزمون امروزو دادم. فردا كه جواباش اومد دفترجه رو مي زارم. زبانش كه براي من راحت بود منظر خيلي راحت. ولي دركو تاريخش جواب مشابه زياد داشت. خودم همه رو خونده بودم دوره هم كردم. خالا فردا مي زارمش. خودم حساب كردم. زبان ٩١- فن ١٨ - تاريخ ٢٨ - درك ١٣ - منظر ٦٥
من تاريخم خيلي خوبه ولي نمي دونم يه جوري بود جواباش شبيه هم بود :(

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من یه کاری میخوام بکنم به نظرتون مسخره؟؟؟:redface:
هر فصل از هر درسی رو ک میخوندم قبلا میشستم خلاصه برداری میکردم اما عیبش این بود ک خیلی زمانمو میگرفت...الان با خودم گفتم به جا خلاسه تو 3-4 برگ بیام هر فصل رو بصورت سئوال و تیتر وار رو کاغذ بنویسم ک برای مرور اونو بزارم جلوم هر جا هم بلد نبودم میرم سرکتاب...و کنارش هم یه ستاره میزنم ک بدونم نیاز به مرور بیشتر داره...خیلی خنده داره نه؟؟؟؟!!!!!!!!!!:razz:

نه خنده دار نیست مهندس ،شاید برا همه درسا وقت نباشه خلاصه کنی ولی فک کنم خلاصه بهتر باشه برا خوندن تا سوالات چون ممکنه استرس داشته باشی موقع خوندن یا به هر دلیلی جواب چند تا پشت سرهم یادت نیاد استرس میگیری موقع مرورها
به نظرم بعضی کتابها را خلاصه کنیم بد نیست از روی بعضی خلاصه های جزوه های باشگاه هم میشه فک کنم حساب کنیم،در ضمن وقتی خلاصه مینویسی انگار دوبار یک درس را خوندی و از طرفی هم چون داری مینویسی بهتر توی ذهنت حک میشه البته این نظر منه
موفق باشی

arefeh

کاربر ممتاز
یه سئوال فصل سوم ابنیه سنتی... یه بخشش نام گذاری بر حسب پوشش بامه...هم باید اسمهاشو به گیلانی هم به مازندرانی حفظ کنیم؟؟؟چقدر سخته با هم تطبیق بدیم

sorooshalish

عضو جدید
بچه ها اصن جو ندید.آخه این تاسیسات مکانیکی سلطاندوست کجاش سخته؟!!به عکسها خیلی توجه کنید و مطالبو از رو عکسا یاد بگیرید و حفظ نکنید به هیچ وجه.بعدم 2-3 روز بعد دوره کنید.خلاصه نویس تو این درس خیلی مهممممممممممه ولی کوتاه و در کنار عکس .من خودم البته یه 6 ماهی هم تو یه شرکت مهندسی مکانیک کار می کردم شاید برا اینه زودتر می فهمم

آخرین ویرایش:

shematik

عضو جدید
به نظرتون اگه معماری اسالامیو دور اول از سبک شناسی بخونیم و حالا یا خلاصه کنیم یا نه اما بعد از نسیم عسکری مرور کنیم چه طوره؟

اگه بتونی سبک شناسی بخونی به نظرم بهتره
بعد برای جمع بندی از جزوه عسگری بخون

sorooshalish

عضو جدید
اگه بتونی سبک شناسی بخونی به نظرم بهتره
بعد برای جمع بندی از جزوه عسگری بخون
به نظرم برعکس این کارو انجام بدید بهتره. به نظر من اگه اول خلاصه درسو بخونید بعد برید سراغ کتاب بهتره.مثلا اول جزوه ایزدی رو فصل 1 و2 شو بخونید تو 2 ساعت بعد که میرید سراغ کتاب فیزیک 1 قیابکلو می بینید که چه قدر بهتر می فهمید و در مجموع زمان خوندنتون کمتر می شه.
این از یه سایتی گیر آوردم:
چگونه درک مطلب خود را افزایش دهیم؟
یکی از مهمترین مهارتهای یادگیری، درک مطلب می‌‌باشد. هر چه ادراک و دریافت بهتر باشد، یادگیری و یادآوری مطالب نیز آسان تر می‌‌شود. برای درک بهتر بایدهدف و انگیزه داشت. به خاطر داشته باشید که مطالعه بدون هدف و پیش زمینه همچون گردابی است که فرد را در خود گرفتار می‌‌کند.

هدف مطالعه ارتباط دادن مطالب جدید با مطالبی است که از قبل می‌‌دانید، اگر راجع به موضوع پیش زمینه ای نداشته باشید و بخواهید آن را در ذهن خود جای دهید، مثل این است که بخواهید آب را در دستان خود نگه دارید. می‌‌بینید که این کار غیر ممکن است و به زودی مطالب از ذهن شما خارج می‌‌شود.
به عنوان مثال سعی کنید این اعداد را بخوانید و بخاطر بسپارید:
خواندن و حفظ کردنش سخت است نه؟ ۴ ۲ ۳ ۶ ۱ ۵ ۷
این یکی آسان تر است، بخاطر اینکه کوتاهتر شده است. ۴ ۲ ۳ ۶ – ۱ ۵ ۷
و این یکی از همه آسان تر است، چون به ترتیب اعداد نوشته شده و به خاطر پیش زمینه ای که دارید به راحتی آن را حفظ می‌‌کنید. ۷ ۶ ۵ ۴ – ۳ ۲ ۱
اگر ورزش را دوست داشته باشید، چون پیش زمینه ای برای خواندن، فهمیدن و به خاطر سپردن مطالب ورزشی در ذهن خود دارید، خواندن مطالب ورزشی برای شما بسیار آسان تر می‌‌شود.

shematik

عضو جدید
به نظرم برعکس این کارو انجام بدید بهتره. به نظر من اگه اول خلاصه درسو بخونید بعد برید سراغ کتاب بهتره.مثلا اول جزوه ایزدی رو فصل 1 و2 شو بخونید تو 2 ساعت بعد که میرید سراغ کتاب فیزیک 1 قیابکلو می بینید که چه قدر بهتر می فهمید و در مجموع زمان خوندنتون کمتر می شه.
د.

خب البته هرکسی شیوه ی خودشو داره
مثلا خود من اول کلیات رو میخونم بعد اونایی که خلاصه هستن
به نظرم اینجوری بهتر تو ذهن میمونه

وضعیت
موضوع بسته شده است.