مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جملات انرژی بخش خاله یاسمن

[FONT=&quot]
[/FONT]
" -[FONT=&quot]كسی كه دارای عزمی راسخ است ،جهان را مطابق میل خویش عوض می‌كند[/FONT] " [FONT=&quot]گوته[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
" -[FONT=&quot]از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش[/FONT]" [FONT=&quot]آلبرت انیشتن[/FONT]
[FONT=&quot]
-[/FONT][FONT=&quot]" تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می‌دهید متمرکز کنید . پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی‌سوزانند "[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]گراهام بل[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

عید همگی مبارک :w23:دست دست:w33:

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال:
سازه های غشایی همون سازه های چادریه؟:redface:
(میدونم سوالم خنگولیه ولی خب سواله دیــــــــــــــــــگه):w20:
بله شیما جان ولی به جز سازه های چادری شامل سازهای هوای فشرده هم میشه و همچنین پوسته های نازک
سازه های غشایی:سازه هایی هستند که فقط کشش و فشار و برش را تحمل میکنند و تحمل خمش را ندارند

sorooshalish

عضو جدید
بله شیما جان ولی به جز سازه های چادری شامل سازهای هوای فشرده هم میشه و همچنین پوسته های نازک
سازه های غشایی:سازه هایی هستند که فقط کشش و فشار و برش را تحمل میکنند و تحمل خمش را ندارند
مگه سازه های چادری هم تو امتحان این هفته مرکز معماری میاد؟؟:surprised:

زهر ا

عضو جدید
سلام عزیزم به نظرم مرکز معماری بهتره- من با مشاورشم صحبت کردم خوبه وراهنماییاشونم مهمه- من خودم مدرسان کرمانشاه ثبت نام کردم راضیم هستم اما ازخیلی ها تعریف مرکز معماری رو شنیدم موفق باشی

جزوه های مدرسان خوبه اما یک مشکل بزرگ دارن و اون اینکه خیلی خلاصه اس - من اگه کتاب ساخت در معماری فرانسیس رو نمی خوندم اصلا از فصلهایی که در مورد سازه های کششی . و مباحثی که در مورد قوسها بودرو اصلا متوجه نمی شدم چون هیچ توضیحی قبلش نداده یکدفعه ایی کلی عکس گذاشته ومیگه اینا سازه های چادری هستند- کامله اما باید وقتی بخونی که کتاب منبع رومطالعه کردی در واقع یک خلاصه برداری جامع از منابعی که کنکورین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 175286 کلاسای پاییز مرکز معماری.. دلم میخواست سروش نیا رو میرفتم اما حیف شهرستانم

چه قدر خوب بود اونهایی ک کلاس میرفتن جزوه شونو اینجا و هر اظلاعاتی ک تو کلاس یاد میگرفتن رو اینجا میگفتن من به شخصه حاضر بودم هزینه یک چهارم کلاسشونو میدادم حتی اگه برام فایل صوتی از کلاس تهیه میکردن ک اونها هم ضرر نکند چون دارن پول میدن:cry:

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه قدر خوب بود اونهایی ک کلاس میرفتن جزوه شونو اینجا و هر اظلاعاتی ک تو کلاس یاد میگرفتن رو اینجا میگفتن من به شخصه حاضر بودم هزینه یک چهارم کلاسشونو میدادم حتی اگه برام فایل صوتی از کلاس تهیه میکردن ک اونها هم ضرر نکند چون دارن پول میدن:cry:

اگه میشد چی میشد..!!!!!! :smile:.فک کن........:huh:...........:hypocrite:......................

عسیسم مگه ما الان چن ماهه داریم اینجا چیکار میکنیم؟
واقعا بچه ها از هیچ چی کم نزاشتن
یه بار تیماج بزرگ نوشته بود امسال همه راحت به همه چیز دسترسی دارن پارسال از این خبرا نبودش
بارها شده سحری جون پاشده اومده به من فایل داده گفته تو سرعت نتت بالاس خونه ما سرعت نداره فایلو سریع بزار تو سایت برا بچه ها دیر نشه
خیالتون راحت به کمک هم نمی زاریم کسی دستش از اطلاعات کوتاه بمونه

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یه بار تیماج بزرگ نوشته بود امسال همه راحت به همه چیز دسترسی دارن پارسال از این خبرا نبودش
بارها شده سحری جون پاشده اومده به من فایل داده گفته تو سرعت نتت بالاس خونه ما سرعت نداره فایلو سریع بزار تو سایت برا بچه ها دیر نشه

عزیزم ما ک منکر زحمتهای شما و سحر جونی نمیشم...ولی اگه فایل صوتی هم پیدا کردید خوبه ک بزارید...مخصوصا ما ک کلاسهای سروش نیا و نسیم عسگری و امثال این استادهای خوبو نداریم...اینجوری اگه جزوه خام هم داشته باشیم نگرانی نداریم

qazal.

عضو جدید
عزیزم ما ک منکر زحمتهای شما و سحر جونی نمیشم...ولی اگه فایل صوتی هم پیدا کردید خوبه ک بزارید...مخصوصا ما ک کلاسهای سروش نیا و نسیم عسگری و امثال این استادهای خوبو نداریم...اینجوری اگه جزوه خام هم داشته باشیم نگرانی نداریم

من یه پیشنهاد دیگه دارم....اینکه خوب میشد خود اساتید، سی دی آموزشی از کلاس و آموزششون ، میدادن بیرون ، واسه فروش به دانشجوها....درست مثل اساتید دبیرستان یا مثل فایل های آموزشی زبان و.... یه نوع کلاس مجازی آفلاین.....نمیدونم ممکنه در آینده اتفاق بیفته...

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه پیشنهاد دیگه دارم....اینکه خوب میشد خود اساتید، سی دی آموزشی از کلاس و آموزششون ، میدادن بیرون ، واسه فروش به دانشجوها....درست مثل اساتید دبیرستان یا مثل فایل های آموزشی زبان و.... یه نوع کلاس مجازی آفلاین.....نمیدونم ممکنه در آینده اتفاق بیفته...

سروش نیا این کارو کرده بود نمونشم سارا گزاشته بود اینجا
ولی چون تا یه کاری می کنه سریع کپ می زنن و کپی های ضایع، پشیمون میشه

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
این پلهایی که تو جزوه سروش نبا یا کتاب فاطمی هست و تعدادشونم زیاده لازمه بخونیم؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه منظورت پلهایی که تو کتاب پل های ایران و جهانه نه لازم نیس و پل های تابلو که تو درک رفتار و ساختمان های فولادیه مهمن

jeanpierre

عضو جدید
اگه منظورت پلهایی که تو کتاب پل های ایران و جهانه نه لازم نیس و پل های تابلو که تو درک رفتار و ساختمان های فولادیه مهمن
من کتابو ندارم
میشه اسماشونو بگین (البته اگه کمه)

مهسا 67

عضو جدید

حیف که من اینجا رو انقده دیر پیداش کردم
چقده بچه های اینجا گلن

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
یکی رو بخون
ولی من ترکیب سروس نیا شریفی رو خیلی بیشتر از فاطمی قبول دارم
به هر حال سروش نیا استاد ارشد دانشگاه تهرانه

اونایی که میخوان ارشد قبول شن یه پیشنهاد من اینه که اول کتاب تست ارشد مجموعه معماری کنکاش امسال یا سال قبل رو بگیرن و تست ها و جواباشون رو مطالعه کنن، بیشتر تست ها مورد اشاره است
وقتی کل تست های سال های گذشته رو مطالعه کردید، کاملا دستتون میاد مثلا از فن چه نوع سوالی و به چه تعدادی میاد و نیاز هست رو کجاها بیشتر متمرکز بشید و کجاها رو فقط در حد مروری بخونید
اینطوری تو زمانبندی هم مشکل پیدا نمیکنید و وقتتون رو برای چیزهای بیهوده و کم اهمیت تلف نمیکنید

اگر نگاهی به تست های فن بندازید کاملا مشخصه که حدود نصفش خوندنیه مثل کتابای گلابچی و کتابای قیابکلو --- بقیه اش حل کردنیه یا یه نکته کوچیک داره، مثلا برای تستای ایستایی و نمودارا فقط کافیه 2-3 تا فرمول و راه حل تستی بلد باشید با دو صفحه تحلیل نمودار که تو همون کتاب کنکاش تحلیل نمودار دکتر سروش نیا رو آورده

دکتر سروش نیا دو تا جزوه داره، یه جزوه قطور که خودش باز به دو دسته تقسیم میشه، اونی مهمه که دانشجوهاشون مطالب رو داخلش نوشتن و جزوه خام نیست --- دومین جزوه که خودشون خیلی تاکید میکنن یه جزوه 15-20 صفحه ایه که تو ایوانخانه معمار میفروشن که در مورد همین فرمولای حل تستی و نکات نمودارهاست (هروقت خواستید از اونجا تهیه کنید حتما تاکید کنید اون جزوه کم سروش نیا رو که خودش تاکید میکنه)

منم با نظر خانوم موسوی موافقم سروش نیا و شریفی بهتره

از اونجا که سال پیش فن نسبتا آسون بود و تاریخ سخت و درک هم طبق معمول بو دار و نسبتا متوسط، امسال پیشبینی میشه یا درک یا فن سخت باشه و تاریخ آسون و احتمالا زبان هم سخت باشه چون سال پیش نسبتا آسون بود
رو درک که زیاد نمیشه امیدوار بود هر چی بخونی باز کمه پس زیاد روش حساب باز نکنید بچسبید به تاریخ و فن و بعد زبان و بعد درک عمومی و بعد درک منظر

موفق باشید

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تحلیل آزمون های مرکز معماری

تحلیل آزمون های مرکز معماری

دوستای خوبم یه همفکری کنین راجع به آزمونا و دروسی که توش کم اهمیت یا پر اهمیته. مثلاً جزوه متدین رو فک کنم تو یه آزمون یهو گفته بخونین. یا کلمات زبان سال های قبل باید بیشتر روش مانور داده بشه که اینجا اصلاً نیست.
من میخوام برنامه م بهتر از این شه. یعنی یه برنامه ترکیبی باشه. کمک کنین مطالب مهم رو خودمون اضافه کنیم واسه آزمون ها.
چیا به نظرتون مهمه که تو برنامه آزمون ها نیست و برعکس چیا کم اهمیته که تو آزمونا هست. چیا باید کمتر خونده شه و چیا بیشتر؟
راستی کسایی که امروز آزمون داشتن اگه واسشون مقدوره سوالا رو اینجا هم بذارن.

shima jo0on

عضو جدید
دوستای خوبم یه همفکری کنین راجع به آزمونا و دروسی که توش کم اهمیت یا پر اهمیته. مثلاً جزوه متدین رو فک کنم تو یه آزمون یهو گفته بخونین. یا کلمات زبان سال های قبل باید بیشتر روش مانور داده بشه که اینجا اصلاً نیست.
من میخوام برنامه م بهتر از این شه. یعنی یه برنامه ترکیبی باشه. کمک کنین مطالب مهم رو خودمون اضافه کنیم واسه آزمون ها.
چیا به نظرتون مهمه که تو برنامه آزمون ها نیست و برعکس چیا کم اهمیته که تو آزمونا هست. چیا باید کمتر خونده شه و چیا بیشتر؟
راستی کسایی که امروز آزمون داشتن اگه واسشون مقدوره سوالا رو اینجا هم بذارن.
اره موافقم منم کمبودهایی میبینم توی این برنامه و همواره این سوال واسم مطرحه که کدوم یکی از اینهامهمن و کدوم در الویت و چه طوریه که این برنامه ترکیبی چیده شده گاهی یه کتاب کامل و گاهی فقط دو صفحه از یک کتاب که دیگه اسمی ازش برده نشده...!!!

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

-انتخاب با توست ! صبح که می شود میتوانی بگویی: صبح بخیر خدای بزرگ یا بگویی خدا بخیر کند باز صبح شده !

-زندگی یک پاداش است نه یک مکافات . فرصتی است کوتاه تا ببالی ، بیابی ، بدانی ، بیندیشی ، بفهمی و زیبا بنگری و در نهایت در خاطره ها بمانی

-هنر انسان های بزرگ این است که به دشواری کار نمی اندیشند ، بلکه به عظمت آنچه خواهند یافت فکر میکنند

دوستان من تشکرام محدود دو صفحه که تشکر میزنم تموم میشه اگه تشکر نزدم به حساب بی معرفتی نذارید.من همیشه پستاتون میخونم

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وضعیت
موضوع بسته شده است.