[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
نه ! نمیدانستیم . یعنی این همه شرکت نفت با کاهش نیرو مواجه میشود؟
و در مورد کاهش ارزش پول ملی، کاهش ارزش پول ملی برای یک کشور در حال توسعه امر بدی نیست .
با سلام مجدد
کاهش پول ملی در همه حال و در همه شرایط بد است.به فکر مردم کشور باش:gol:قدرت خرید ندارند:gol:فقر داره بالا میره:gol:

mohammad_petro85

عضو جدید
دوستان کسی میدونه حقوق دریافتی با لیسانس مهندسی نفت به عنوان قرارداد موقت (نیروی پیمانکاری) در شرکت نفت و گاز پارس (عسلویه) چقدره؟؟؟
ممنون میشم اگه جواب بدید.

mostafa tehrani

عضو جدید
ایران سرزمین همیشه سرسبز من

ایران سرزمین همیشه سرسبز من

سلام فعلا اول کاری دو روز دیگه بازنشستت میکنن شوتت میکنن بیرون(مثه پدرهای ما که الان به جز 1 خونه و حقوق بخور نمیر هیچی ندارند)
راستی اینقد دلت خوش نکن تو یک بیستم مهندسای نفتی کشورهای دیگه هم نمیگیری

شما چطور بازنشسته های شرکت نفت ایران که ماشالله تا دلت بخواد برا خودشون ملک و املاک و داراریی و پشتوانه قوی دارند رو نمی گیرد حالا شاید 4 تا بازنشسته هم توشون باشه که در تمام عمر زحمت کشیدند و نه تنها خانواده بلکه طایفه هاشون رو هم از نظر مالی کمک کردند آره من هم از اون نوع دیدم که الان فقط یه حقوق بخور نمیر بیشتر ندارند و پاشونو تا حالا از ایران هم بیرون نذاشتند چه برسه به سفرهای آنچنانی. ولی بیشتر نفتی ها در ایران چه از گذشته چه در حال حاظر موفق ترین و مرفه ترین قشر ایران بودند نه نگرانی مریضی دارند چون بهترین دکترها در خدمت خودشان و خانواده شان هست بهترین مسافرتهای داخل کشور میرن تو بهترین هتل های کشور میخوابند بهترین غذاهای لذیذ رو میخورند بهترین لباسها رو می پوشند و نا خواسته دلهای خوشی دارند و غم کمتر طرفشان می رود و بماند که بهترین مسافرتهای اروپا و آمریکا می روند و بماند که فرزندان دلبندشان در بهترین دانشگاهای جهان درس خوندند چون تو ایران که بودند تو بهترین مدرسه های ایران بودند.

حمید رضا دروغ میگم؟ کدوم شرکت نفتی رو دیدی که تو یه دهات دور افتاده زندگی کنه و خانواده اش در مضیغه باشند. داداش یه آمار از دانشگاه آلمان بگیر باورت نمی شه بچه های شرکت نفتی چقد اونجا دارند درس می خونن .
بازم میگم باید خدا رو شکر کنیم روزی هزار مرتبه.
بعدشم درسته حقوق ما یک بیستم مهندسای نفت کشورهای دیگه نیست اما همین رو هم قبول کنیم که اونا جون میکنن یه مصاحبه دیدم از نفت انگلیس که یعنی یک دقیقه هم به بطالت نمی گذرونند میگم رفیقم زنگ زده میگه وجدان درد گرفتم 6 ماهه دارم حقوق میگیرم به اندازه 6 ساعت کار نکردم همش یا آموزش بودیم کلاس استراحت شیر کاکائو با موز بعدش کلاس بعدش ناهار بعدش کلاس بعدش پذیرایی بعدش باشگاه لب دریا شنا استخر باشگاه اینترنت رایگان یعنی آب تو دل آدم تکون نمی خوره تو محمود آباد. الانم که رفته جزیره میگه همش با ماشین دارن جزیره رو نشون میدن و بیا و ببین از امکاناتش. میگه وقتی اینجوری مفت بخور بخواب 2 میلیون تومن تو حسابه خودش میگفت من شرمنده بچه های نداری هستم که نمی تونن روزی یه میوه بخورن و اونوقت من خفه شدم از این همه امکانات و بیکاری. حالا 30 سال خدمت به اندازه 3 سال خدمت مفید مهندسان نفت کشورهای دیگه نیست پس همین یک بیستم هم زیاده درضمن اونا هزینه هاشون هم 20 برابره کشور ماست وقتی یه بطری آب کوچیک 12500 تومن هست باید هم اونا 20 برابر ما حقوق بگیرن.
خدایا شکرت و خدایا به بزرگیت قسم میدم رفاه و آرامش و لذت زندگی کردن را نصیب تک تک ایرانیان بفرما.

mohammad_petro85

عضو جدید
سلام 23 روز کاز 6 صبح تا 6 عصر 700 تومان

این جوری که پوست آدم میکنه. تو اون آب و هوا 23 روز کار اونوقت 700 تومان؟
خوب مسافرکشی کنیم به صرفه تره که.
منو بگو دلمو خوش کرده بودم داره برام اونجا کار درست میشه. با این اوصاف باید قیدشو بزنم.

mostafa tehrani

عضو جدید
نیما داداش تو که میدونی وقتی میخوای بیایی سکو همون روز اول با پرواز از تهران از مهرآباد میایی تو جزیره یه یه هفته 10 روزی تو جزیره این ور اون ور رو نشون میدن که همش گل و بلبله و بخور و بخواب بعدش با اجازت می رن که برن رو سکو . منظورم همون 10 روز بود. آخه نسبت به مهندسای کشورهای دیگه که میشنویم به نظرم کار اینجا خیلی کمتر هست و حقوق هم که ماشالله سالی 30 الی 40 میلیون حقوقه زیادی . میخوام بگم دوستان بیاید وجدان خودمون رو قاضی کنیم از ته دل کار کنیم خدمت کنیم شاید همین کارهای ما روزی فقر و غصه رو از دل هموطنان عزیز ایرانیمون ریشه کن کنه . بخدا همش میگم خدایا چرا باید اینقد اختلاف باشه چرا باید اینقد فقیر باشه که محتاج نون شب هستن و به مرگشون راضی هستند و اونقت یه نفتی ماهی 3 میلیون بگیره. بخدا این عدالت نیست ولی خب کاریش نمیشه کرد.
یا ابا صالح المهدی ادرکنی

ala68

عضو جدید
آواز دهل از دور خوش است.
کی گفته کسایی که تو شرکت نفت و پتروشیمی ها کار میکنن حقوق 3-4 میلیونی میگیرن.
کی گفته بچه هاشون دانشگاه آلمان و .. درس میخونن.
والا ما هم بچه های شرکتی هستیم ولی همچین چیزهایی ندیدیم. چرا جو الکی میدید. فکر میکنید سالی 30-40 میلیون میتونه , 30 سال زندگی کردن ما رو توی یه جای بی امکانات جبران کنه.
لطفا وقتی در مورد یه چیزی صحبت میکنید فقط از پولش نگید.
آره توی هر شرکتی یه عده خوب حقوق میگیرن اونم برای ...
ولی همه کارمند ها اینجور نیستند.

mostafa tehrani

عضو جدید
سلام

سلام

ببخشید ولی شما ظاهرا جز اصحاب کهفین. چی داری میگی؟؟؟؟؟
خیلی از واقعیت دوری. اقای mostafa tehrani

کجاش برات سواله مهندس بپرس تا ببینم اگه میتونم جواب بدم؟
از کدوم واقعیت دورم ؟ که میگم مردم دارن از گشنگی میمیرن نون ندارن بخورن چه برسه به میوه و اونوفت از همون محمود آباد گرفته تا بازنشستگی بهترین غذا ها و میوه های فصل و بستی و شیر موز و و و رو ما نفتی ها میخوریم؟ هر بار میبینم چند نوع سالاد تو غذاخوری های که ما سر کار هستیم میزارن میگم خدایا از گلوم پایین نمیره این همه میز رنگارنگ اونوفت اون همه بچه کوچیک تو تهران یا گدایی میکنن یا آدامس می فروشن یا جاهای دیگه که تو فقر دارن غرق میشن.
یا از این واقعیت دورم که ماهی حداقل 2 میلیون تومن حقوق یه نفتی رو سکو هست سالی یه بار هم یه برابر حقوق عیدی میدن سالی 10 بار هم پول میریزین به مناسب عید فطر و روز زن و روز مرد و کارت نفتو پول سنوات و و غیره که هر چند ماه یه بار یه پولی به هر مناسبتی از غیب به حسابها میاد هر چند بازم کم میاریم اما این دراآمد سالانه 30 میلیون رو مقایسه کن با کسی که ماهی 400 هزار تومن میگره و کارمند ساده تو یه مثلا دانشگاه ایرانه؟؟؟

یا اینکه در مقایسه با کشورهای دیگه پول کمی میگیرم چون خرج ما کمتر است اونها 20 برابر میگیرن و به یورو هم خرج میکنن ولی انصافا بیشتر کار میکنند به نظرم به اندازه پولی که میگیرن کار میکنند خیلی وجدان کاری بالای دارند یا حداقل اونجا های که من دیدم و شنیدیم اینطوری بوده.

قربونت بهترین کاری که تو ایران نسیب کسی میشه همین نفته که خدا زیادش بکنه ولی بیاید همت کنیم با همین نفت ملت رو به عرش برسونیم شاید این فقر و تلخی زنده بودن از زندگی مردم برای همیشه بیرون بره.

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
این جوری که پوست آدم میکنه. تو اون آب و هوا 23 روز کار اونوقت 700 تومان؟
خوب مسافرکشی کنیم به صرفه تره که.
منو بگو دلمو خوش کرده بودم داره برام اونجا کار درست میشه. با این اوصاف باید قیدشو بزنم.

با سلام و عرض ادب
پس ما الان چند ماهه داریم داد و قار راه میندازیم به نظر شما دلیل دیگه ای داره؟
به قول دوستان شرکت خصوصی اگه بخواهید برید , بهتر همون دکه سیگار فروشی بزارید به جاش
این خصوصی سازی پدر ما رو دراورد کاری که باید ماهی 3 میلیون حقوق بدن 700 هزارتومان میدن بقیشو هم از دولت پولش میگیرن و به جیب میزنند
تازه الان بعضی از پالایشگاه های خصوصی با تمام جسارت و پر رویی تمام یه بازاری برای استخدامی برای خودشون برای مثلا استخدام 30-40 نفر راه انداختن که بیا و ببین مثلا پالایشگاه سبلان اردبیل 40 نفر میخوات داره هزار هزار نفر دعوت به کار و ثبت نام پنجاه و صد هزار تومنی میکنه و میگه اقا ما 30-40 نفر که نمیخوایم هزار نفر میخوایم اما کارشون معلوم نیست کی شروع بشه شاید سه ماه شاید سه سال دیگه

آخرین ویرایش:

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
از کدوم واقعیت دورم ؟ که میگم مردم دارن از گشنگی میمیرن نون ندارن بخورن چه برسه به میوه و اونوفت از همون محمود آباد گرفته تا بازنشستگی بهترین غذا ها و میوه های فصل و بستی و شیر موز و و و رو ما نفتی ها میخوریم؟ هر بار میبینم چند نوع سالاد تو غذاخوری های که ما سر کار هستیم میزارن میگم خدایا از گلوم پایین نمیره این همه میز رنگارنگ اونوفت اون همه بچه کوچیک تو تهران یا گدایی میکنن یا آدامس می فروشن یا جاهای دیگه که تو فقر دارن غرق میشن.
یا از این واقعیت دورم که ماهی حداقل 2 میلیون تومن حقوق یه نفتی رو سکو هست سالی یه بار هم یه برابر حقوق عیدی میدن سالی 10 بار هم پول میریزین به مناسب عید فطر و روز زن و روز مرد و کارت نفتو پول سنوات و و غیره که هر چند ماه یه بار یه پولی به هر مناسبتی از غیب به حسابها میاد هر چند بازم کم میاریم اما این دراآمد سالانه 30 میلیون رو مقایسه کن با کسی که ماهی 400 هزار تومن میگره و کارمند ساده تو یه مثلا دانشگاه ایرانه؟؟؟

یا اینکه در مقایسه با کشورهای دیگه پول کمی میگیرم چون خرج ما کمتر است اونها 20 برابر میگیرن و به یورو هم خرج میکنن ولی انصافا بیشتر کار میکنند به نظرم به اندازه پولی که میگیرن کار میکنند خیلی وجدان کاری بالای دارند یا حداقل اونجا های که من دیدم و شنیدیم اینطوری بوده.

قربونت بهترین کاری که تو ایران نسیب کسی میشه همین نفته که خدا زیادش بکنه ولی بیاید همت کنیم با همین نفت ملت رو به عرش برسونیم شاید این فقر و تلخی زنده بودن از زندگی مردم برای همیشه بیرون بره.

نیما داداش تو که میدونی وقتی میخوای بیایی سکو همون روز اول با پرواز از تهران از مهرآباد میایی تو جزیره یه یه هفته 10 روزی تو جزیره این ور اون ور رو نشون میدن که همش گل و بلبله و بخور و بخواب بعدش با اجازت می رن که برن رو سکو . منظورم همون 10 روز بود. آخه نسبت به مهندسای کشورهای دیگه که میشنویم به نظرم کار اینجا خیلی کمتر هست و حقوق هم که ماشالله سالی 30 الی 40 میلیون حقوقه زیادی . میخوام بگم دوستان بیاید وجدان خودمون رو قاضی کنیم از ته دل کار کنیم خدمت کنیم شاید همین کارهای ما روزی فقر و غصه رو از دل هموطنان عزیز ایرانیمون ریشه کن کنه . بخدا همش میگم خدایا چرا باید اینقد اختلاف باشه چرا باید اینقد فقیر باشه که محتاج نون شب هستن و به مرگشون راضی هستند و اونقت یه نفتی ماهی 3 میلیون بگیره. بخدا این عدالت نیست ولی خب کاریش نمیشه کرد.

شما چطور بازنشسته های شرکت نفت ایران که ماشالله تا دلت بخواد برا خودشون ملک و املاک و داراریی و پشتوانه قوی دارند رو نمی گیرد حالا شاید 4 تا بازنشسته هم توشون باشه که در تمام عمر زحمت کشیدند و نه تنها خانواده بلکه طایفه هاشون رو هم از نظر مالی کمک کردند آره من هم از اون نوع دیدم که الان فقط یه حقوق بخور نمیر بیشتر ندارند و پاشونو تا حالا از ایران هم بیرون نذاشتند چه برسه به سفرهای آنچنانی. ولی بیشتر نفتی ها در ایران چه از گذشته چه در حال حاظر موفق ترین و مرفه ترین قشر ایران بودند نه نگرانی مریضی دارند چون بهترین دکترها در خدمت خودشان و خانواده شان هست بهترین مسافرتهای داخل کشور میرن تو بهترین هتل های کشور میخوابند بهترین غذاهای لذیذ رو میخورند بهترین لباسها رو می پوشند و نا خواسته دلهای خوشی دارند و غم کمتر طرفشان می رود و بماند که بهترین مسافرتهای اروپا و آمریکا می روند و بماند که فرزندان دلبندشان در بهترین دانشگاهای جهان درس خوندند چون تو ایران که بودند تو بهترین مدرسه های ایران بودند.

حمید رضا دروغ میگم؟ کدوم شرکت نفتی رو دیدی که تو یه دهات دور افتاده زندگی کنه و خانواده اش در مضیغه باشند. داداش یه آمار از دانشگاه آلمان بگیر باورت نمی شه بچه های شرکت نفتی چقد اونجا دارند درس می خونن .
بعدشم درسته حقوق ما یک بیستم مهندسای نفت کشورهای دیگه نیست اما همین رو هم قبول کنیم که اونا جون میکنن یه مصاحبه دیدم از نفت انگلیس که یعنی یک دقیقه هم به بطالت نمی گذرونند میگم رفیقم زنگ زده میگه وجدان درد گرفتم 6 ماهه دارم حقوق میگیرم به اندازه 6 ساعت کار نکردم همش یا آموزش بودیم کلاس استراحت شیر کاکائو با موز بعدش کلاس بعدش ناهار بعدش کلاس بعدش پذیرایی بعدش باشگاه لب دریا شنا استخر باشگاه اینترنت رایگان یعنی آب تو دل آدم تکون نمی خوره تو محمود آباد. الانم که رفته جزیره میگه همش با ماشین دارن جزیره رو نشون میدن و بیا و ببین از امکاناتش. میگه وقتی اینجوری مفت بخور بخواب 2 میلیون تومن تو حسابه خودش میگفت من شرمنده بچه های نداری هستم که نمی تونن روزی یه میوه بخورن و اونوقت من خفه شدم از این همه امکانات و بیکاری. حالا 30 سال خدمت به اندازه 3 سال خدمت مفید مهندسان نفت کشورهای دیگه نیست پس همین یک بیستم هم زیاده درضمن اونا هزینه هاشون هم 20 برابره کشور ماست وقتی یه بطری آب کوچیک 12500 تومن هست باید هم اونا 20 برابر ما حقوق بگیرن.
خدایا شکرت و خدایا به بزرگیت قسم میدم رفاه و آرامش و لذت زندگی کردن را نصیب تک تک ایرانیان بفرما.

با سلام و عرض ادب دوباره
1-شما خودتون اونجائید یا تعریف شنید؟(با مدرک)
2- اگه بخوام برات تعریف کنم دو سال طول میکشه!(با مدرک)
3-بنده خدا من پدربزرگ خودم روی سکو بود روانی شد سنی هم نکرد 60 سالش نشد خدا رحمتش کنه(با مدرک)
نصف عمرت اصلا ادم و ادمی زاد نمیبینی کلا با دنیای بیرون دیس کانکتی(با مدرک)
احتمال داره نصف روزهای زندگیت زن و بچتو نبینی و از نظر روانی مشکل داری(با مدرک)
بدلیل شرایط جوی احتمال داره تا چند ماه اب و غذا بهتون نرسه که من خودم رو سکو فهمیدم نون کپک زده میخوردند دو هفته(با مدرک)
احتمال داره در بدترین روزهای زندگی کنار زنت نباشی مثلا روز مریضی روزی که خونتون دزد میزنه روزی که زلزله زده حتی روز عروسی و عقد روزی که پدرت فوت میکنه روزی که پسرت تصادف کرده روزی که زنت در بستر مرگ به تنهایی میمیره روزی...(با مدرک)
اولین جا در جنگ که منفجر میکنه دشمن سکو نفتی است یعنی هنوز جنگ نشده کرم ها غلغلکت میدن و میشی شادروان(با مدرک)
الان دقیقا بحث گروگان گیری الجزایر نیز بر همین منواله (با مدرک)
دختر یکی از بازنشسته های نفتی رو من میشناسم روسیه بود پول کم اورد برگشت خورد ایران(با مدرک)
دو دوست خودم بدلیل کم بود مالی که باباشون معاون پالایشگاه بود ارشد رو نمیتونند توی دانشگاه ازاد ادامه بدن و با گرفتن وام از صندوق رفاه کاراشون رو جلو میبرن (با مدرک)
بعدش از نظر غذا نیز من شرکت مناطق نفت خیز جنوب و پارس جنوبی که بودم پیمانکار ها غذای کم و بی کیفیتی رو تحویل ما میدادند از سالاد هم خبری نبود سفره موفره کجا بود تو اون گرما همه نفس نفس میزنن و خیس عرق اند (با مدرک)
حقوق ها سال 86 کاهش چشمگیری یافت و زیاد نشد(با مدرک)
من خودم بابام شرکت نفتیه دکتری نفت مالزی شهریه اش شد 36000 رینگت نتونستم برم(چی میگی برای خودت رو اعصاب ما بازی نکن)(با مدرک)
یکی از اشناهامون روی دکل بود الان بدلیل تکان های دکل حفاری از دو پا ناقص شده و روی پاش نمیتونه وایسه(با مدرک)
یکی از دوستام مانکی من بود افتاد لگنش طوری شکست که تا اخر عمر خونه نشین شد(با مدرک)
همین روی سکو باد بزنه کارکنانش بیفتند توی اب دیگه امکان نجات اصلا نیست حتی امکان یافتن جسدشونم نیست(با مدرک)
بعدش مرد حساب الان یکی از دوستام دانشگاه دالاس تگزاسه خرج در تهران دقیقا برابری میکنه با دالاس تگزاس چی میگی برای خودت(با مدرک)
مسافرت خارج ! الان مثلا تو دو میلیون در یکماه حقوق بگیری میخوای باهاش بری چه کشوری یکهفته باشی؟هر کشوری بخوای بری بلیط رفت خودت تنها هم نمیشه(با مدرک)
میوه! مرد حساب میوه کجا بود ی پرتقال شاید کنار غذا بهت بدن که اینقد استرس داری که نمیفهمی کجا جاش گذاشتی(با مدرک)
ماهی 2 میلیون که بگیری هیچی هم نخوری میشه 30 سالی 720 میلیون تومان یعنی کل عمرت 720 میلیون تومان کار کردی اگه بچه ات بخوای در پیت ترین دانشگاه امریکا بفرسی ی لیسانس مهندسی بگیره الان ترمی 20.000دلاره پس 8 ترمش میشه 512 میلیون تومان بدون خورد و خوراک و کرایه راه و هزینه خوابگاه...(با مدرک)
اصلا من حس میکنم اون طرفی که برای تو تعریف کرده اسکولت کرده حسابی یا تو داری ما رو و بچه های باشگاه رو اسکول میکنی؟

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
با سلام بعدش المان که دانشگاه هاش همه رایگانه میدونی به زبان المانیه و پوستت رو میکن و مدرکت رو نگه میدارن و بجای پول بورس اینقد ازت کار میکشن که نگو(با مدرک)
من دیگه خسته ام شد ادامه بدم
اما ایران بهترین جاش اگه شرکت ملی نفتشم باشه یه قرون نمی ارزه و اونایی میرن استخدامش میشند که مثل من پول ندارند برن بهترین دانشگاه های اروپا و امریکا اپلای کننن و مجبورند چشم بر حقایق دنیا ببندند و با حقوق کم قانع باشند و صداشونم در نیات
شما میدونید الان چه مقدار دانشجوی دکتری داره از کشور با سرعت نور خارج میشه
در حالی که از خداشونه تو یه شرکتی مثه ملی نفت ایران کار پیدا کنند در حالیکه تا چند وقت پیش قطر پترولیوم ساحل اسایشی برای تکنسین ها و مهندس های نفتی ایران بود اما الان همون ها هم ما رو تحریم کردند.
از سال 80 تا 85 هر دو ماه شرکت ملی نفت استخدامی میزد الان که دوساله هیچکس رو استخدام نمیکنه از اون طرف دانشگاه ها هم با تمام توان بچه های نفتی دارند تحویل میدند و اشفته بازاری شده باید جون کند تا بعد از یکسال ازمون کتبی و مصاحبه های مختلف از این تورنمنت بشه پیروز عبور کرد.قدیم هر کس ارشد داشت بدون ازمون می اومد وارد میشد الان دکتری نفت هم داشته باشی باید مثل بقیه مرحله به مرحله بری جلو برای پایه حقوق 510 تومان
_________________________________چقدر قدیم تر ها بهتر بود_______________________

آخرین ویرایش:

nima_4321

عضو جدید

دوست عزیز دو نکته: 1-من احتمال بسیار بالایی می دهم که دوست شما مقداری غلو کرده است . کسی که محل کارش بر روی سکو است که نمی تواند بر روی سکو نباشد،اصلا تمام سکوها که نزدیک جزیره خارگ نیستند که. شاید دوست شما هنوز در مرحله آموزشی است . اصلا در سکو تا زمانی که شیف دوم شما نیامده است که نمی توانید سکو را ترک کنید. مگر می شود؟ و نکته دوم و مهم تر اشتباهی که ما ایرانی ها می کنیم این است که عدالت را در آن میبینیم که به جای آن که آن جا خراب است را درست کنیم، آن جایی را که ممکن است درست باشد را خراب میکنیم که همه با هم برابرتر شوند ! تمام کنید این حسادت ها و جملات غیر کارشناسی را. در تمام دنیا شاغلین در صنعت نفت پردرامد ترین ها هستند. اما آیا در ایران هم این گونه است؟ اجازه بده یه مثال ساده برایت بزنم: حقوق یک مهندس الکترونیک با پنج سال سابقه کار در یک شرکت بین المللی نفتی 12000 دلار در ماه است (رجوع کنید به آگهی استخدامی که همین قطر زده بود و زمانی مهندسین ایرانی را می پذیرفت) . دوازده هزار دلار یعنی 36 ملیون تومان در ماه! اما یک مهندس برق با پنج سال سابقه کار با تمام مزایایی که به وی تعلق میگیرد حداکثر سالی چهار ملیون تومان و خورده ای دریافت می کند . یعنی حقوقی که در ایران میگیرد حدود یک نهم حقوقی است که در خارج ممکن است بگیرد. من بهت قول می دم که حقوق یک معلم، کارگر، کارمند و .... در ایران یک نهم همین شغل در خارج از کشور نیست.پس تصور نکن که شاغلین در صنعت نفت حق کسی را خورده اند و چیزی بیشتر از سایرین دریافت می کنند. خوب حالا تصور نمی کنید که نفتی ها بسیار کم حقوق میگیرند؟ کار این ها یک کار بین المللی است . یعنی هر کدام از آن ها در صورت داشتن سابقه کار می توانند در هر جای دنیا کار کنند. آیا به نظر شما اتفاقا نباید حقوق، مزایا و امکانات رفاهی شان افزایش یابد که فکر مهاجرت به کشور دیگری به سرشان نزند؟ این ها مغز های این کشور هستند که تمامی جاده ها، خدمات شهری و هر چه در ایران است از قبل نفت و گازی است که این ها در تولیدش نقش دارند. هیچ می دونی همین حالا درصد بسیار زیادی از کسانی که در این صنعت استخوان ترکانده اند کشور را ترک کرده اند و در یک شرکت خارجی مشغول به کارند؟ و اکنون صنعت نفت ایران با بحران نیروی کار با تجربه روبرو است؟ خوب تا حدودی حق هم دارند! به نظر شما حقوق 36 ملیون تومانی قابل مقایسه است با حقوق چهار پنج ملیون تومانی؟

bahramps

عضو جدید

آقای تهرانی حرف هایی میزنید که فقط خنده داره و بس! چی میگی برادر برای خودت یه چیزی شنیدی اروپا چیه؟ !دلت خوشه ولله 1درصد نفتی ها همچین چیز تخیلی که شما میگین به چشم نمیبینن! میدونی نصف بازنشسته ها از سرطان و مرض هایی که توی 30 چهل سال سروکار داشتن بامشتقات نفتی و سختی ها ی دیگه دارن فوت میشن ؟؟ تا حالا بوی کاستیک به مشامت خورده؟؟ تا حالا نوک برج 45متری تو 45درجه کار کردی؟ گل و بلبل چیه اخوی تا بحال لاوان رفتی؟ شک دارم !! اونجا مارمولکا از گرما هلاک میشن گل و بلبل چیه انصافتو شکر!! من حاضرم تو شهر خودم مث یه معلم کت شلوار بپوشم روزی 5ساعت کار کنم پنجشنبه جمعه تعطیل!! باد بیاد خاک بیاد برف بیاد تعطیل !!1ماه عید سه ماه تابستون تعطیل !!! چرا انصاف ندارین گیرم دوست شما داره حال مبکنه چطور تعمیمش میدی به کل ملت؟ یه نفتی بقول شما انگلیسی 10هزار دلار میگیره در ماه با 5000 هزار تاش میتونه یه سمند بخره اخوی یعنی نصف حقوق یه ماهش اونوقت شما گیرم ماهی 1.7 بگیری اونم توی لاوان یه سال باید هیچی نخوری فتوسنتز بکنی !! پولات جمع بشه یه ماشین بگیری!! با این وجود همه میخوایم به مملکت خدمت کنیم حاصل چند سال تحصیل رو توی خدمت به کشور ببینیم حالا هرجای این خاک مقدس که شده باشه رو سکو یا تو آبادن یا هرجای دیگه خداروهم هزار مرتبه شاکریم اما حرفهای کیلویی دل آدمو به درد میاره سعی کنید با سند حرف بزنید .

آخرین ویرایش:

king5000

عضو جدید
سلام
از دوستان ملی حفاری کسی از شروع دوره آموزش خبری نداره؟ قبل از عیده یا بعد از عید؟

فریدف

عضو جدید

باور کنین شرکت نفت اینجوری که میگین نمونده، قبلنا چرا ولی آلانه یه سازمانی مثه تامین اجتماعی یا امور مالیاتی و یا دادگستری خیلی از شرکت نفت حقوق و مزایای بیشتری میگیرن، من با بیشتر حرفاتون مخالفم ولی باز در این شرایط اقتصادی جامعه چنین شغلی رویاییه . اینکه گفتین هزینه زندگی تو کشورای دیگه 20 برابره درست نیس. به خدا قسم تو اکثرشون همه چی در مقایسه با ایران ارزونتره، مثلا تو آمریکا حقوق یک معلم 5000 دلاره و مثلا یک کیلو گوشت قرمز 10 دلاره ..... بعدشم اون امکاناتی که گفتین فقط محمود آباد داره اونم فقط تو دوره آموزشی، وقتی سند شدین به مناطق عملیاتی دیگه از این ریخت و پاشا خبری نیس، کار کردن رو سکو اوایلش به خاطر پولش بد نیس، اما بعد مدتی دیوونت میکنه حساب کنین 15 روز فقط آب میبینین، 2 ملیون تومنی هم که گفتین دیگه ارزش نداره 2، 3 سال پیش چرا ولی حالا نه. اما به هر حال لطف الهیه که قسمت ما شده، البته دوست من ، من هنوز شروع به کارم آغاز نشده

آخرین ویرایش:

فریدف

عضو جدید
سلام
از دوستان ملی حفاری کسی از شروع دوره آموزش خبری نداره؟ قبل از عیده یا بعد از عید؟
دوست عزیز شما قبولی آبان ماهین؟ برا من هنوز تحقیقات محلی نیومدن. احتمال زیاد اوایل اردیبهشت ماهه شروع دوره

mostafa tehrani

عضو جدید
نفت بهتر است یا زندگی خارج از ایران غربببببببت

نفت بهتر است یا زندگی خارج از ایران غربببببببت

با سلام بعدش المان که دانشگاه هاش همه رایگانه میدونی به زبان المانیه و پوستت رو میکن و مدرکت رو نگه میدارن و بجای پول بورس اینقد ازت کار میکشن که نگو(با مدرک)
من دیگه خسته ام شد ادامه بدم
اما ایران بهترین جاش اگه شرکت ملی نفتشم باشه یه قرون نمی ارزه و اونایی میرن استخدامش میشند که مثل من پول ندارند برن بهترین دانشگاه های اروپا و امریکا اپلای کننن و مجبورند چشم بر حقایق دنیا ببندند و با حقوق کم قانع باشند و صداشونم در نیات
شما میدونید الان چه مقدار دانشجوی دکتری داره از کشور با سرعت نور خارج میشه
در حالی که از خداشونه تو یه شرکتی مثه ملی نفت ایران کار پیدا کنند در حالیکه تا چند وقت پیش قطر پترولیوم ساحل اسایشی برای تکنسین ها و مهندس های نفتی ایران بود اما الان همون ها هم ما رو تحریم کردند.
از سال 80 تا 85 هر دو ماه شرکت ملی نفت استخدامی میزد الان که دوساله هیچکس رو استخدام نمیکنه از اون طرف دانشگاه ها هم با تمام توان بچه های نفتی دارند تحویل میدند و اشفته بازاری شده باید جون کند تا بعد از یکسال ازمون کتبی و مصاحبه های مختلف از این تورنمنت بشه پیروز عبور کرد.قدیم هر کس ارشد داشت بدون ازمون می اومد وارد میشد الان دکتری نفت هم داشته باشی باید مثل بقیه مرحله به مرحله بری جلو برای پایه حقوق 510 تومان
_________________________________چقدر قدیم تر ها بهتر بود_______________________

سلام آقای دشتی
میگم حالا اینقد تو ذوق من نزنید من موقعیتی هست که بتونم مهاجرت کنم کلی هم تحقیق کردم از بستگانی که کشورهای اروپایی هستند که زندگی اونجا می ارزه یا این نفت. ولی تصمیم گرفتم که نفت باشم برادر نکن این کارو یه هو میبین میزارم میرما.
بابا غربت سخته آخه
لامصب غربت یه روز دو روز نیست که. بری هم که رفتی تا همیشه مثل بقیه. دیگه فامیلو فرهنگ و عید نوروزو اینو اونو همه میپره هر چقد هم بگی هست مثل فضای داخل ایران که نیست.
با این حرفها که گفتی فکر میکنم نفت اونقد هم جای خوبی نیست اما ازش خوشم میاد و از اینکه برای همیشه باید دور از خیلی چیزها و شیرینها زندگی کنم برام سخته
زندگی در کنار بستگان خانواده جد و آباد شهر و دهات خود آدم بهتره یا اینکه بره تو آلمان یا هر جا برا خودش کسی بشه خودشو فدا بچه هاش کنه بعدشم 2 نسل بعد اصلا نمی تونن فارسی حرف بزنن به خوبی . ما داشتیم که میگما. اصلا ذوقی برای ایران اومدن ندارن و درست هم بلد نیستند فارسی حرف بزنند. ولی واقعا دارن از زندگیشون لذت میبرن.
اما من فکر میکنم لذت زندگی اینجا خیلی خیلی خیلی بیشتره. بهم میگم برو ما همه میایم بهت سر میزنیم آخه نامردا بغال سر کوجه که نمی یاد بهم تو اون کشور سر بزنه نمی تونه بیاد من دلم برای اونم تنگ میشه برا توپ پلاستیکی برا نمکی برا همه چی!!!!!!
ولی این واقعیت های که از نفت بهم گفتی تنم مور مور شد. عجب بساطی هست این زندگی. میری سخته می مونی سخته

mostafa tehrani

عضو جدید
آقا ما فقط خواستیم زندگی نفتی ها رو بگیم که شاکر باشیم نسبت به همسایه های مثلا 4 کوچه پایین تر که با زجرو بدبختی دارن زندگی میکنن ما که نیومدیم با نفت مکزیک مقایسه کنیم. خواستم بگم کاش بتونیم جوری خدمت کنیم انسانهای محتاج و ندار تو جامعه کمتر بشن نفت از طلا با ارزش تره . همین

saman_naft

عضو جدید
با سلام به همه دوستان به ویژه دوستان نفت و گاز
میخاستم ببینم کسی از واریز حقوق این ماه خبر داره؟ کسی دریافتی داشته این چند روز؟ ممنون میشم سریع جواب بدین چون ظاهرا یه سری گرفتن یه سری نه

maryamkhll

عضو جدید
سلام دوستان کسی خبر داره ثبتنام آزمون شرکت نفت کی؟
آخه بعضی سایتا زدن آزمونش بهمن درصورتی که هیچ خبری از ثبتنامش نیست.

saman_naft

عضو جدید
ممنونم دوست عزیز، اما به حساب من چیزی نیومده هنوز! گفتم شاید این ماه را تا 4 بهمن میخان بدن
دوستان کسی هست براش واریز نشده باشه؟

liverpool fc

عضو جدید
ممنونم دوست عزیز، اما به حساب من چیزی نیومده هنوز! گفتم شاید این ماه را تا 4 بهمن میخان بدن
دوستان کسی هست براش واریز نشده باشه؟
شما چه ماهی استخدام نفت و گاز شدی؟
شاید شماره حسابت هنوز به دستشون نرسیده.
من استخدام اول خرداد 91 بودم. الان هم خدا رو شکر این برج همه آیتم های فیشم درست شده بعد از این همه مدت.

saman_naft

عضو جدید
خدارو شکر
من سری اولم ، چند ماه گرفتم شماره حسابم درسته
احتمالش هست تو چند مرحله بدن تا اوایل بهمن؟

bahramps

عضو جدید
آقا ما فقط خواستیم زندگی نفتی ها رو بگیم که شاکر باشیم نسبت به همسایه های مثلا 4 کوچه پایین تر که با زجرو بدبختی دارن زندگی میکنن ما که نیومدیم با نفت مکزیک مقایسه کنیم. خواستم بگم کاش بتونیم جوری خدمت کنیم انسانهای محتاج و ندار تو جامعه کمتر بشن نفت از طلا با ارزش تره . همین

ببین برادر عزیز شما خونت داغه ایشالا اومدی سرکار میفمی پول مفت نمیدن اون زجرو بدبختی رو من وشما هم باید بکشیم تا حقوق بدن بقول معروف NO PAIN NO GAIN دوره آموزشی موز بهت بدن بخوری تو سایت که رفتی از دماغت درش میارن !! تازه موز کیلویی 3تمنه 100 تا موز بخوری 40تمن نمیشه شما میخوای گیر بدی باید به کسایی گیر بدی که بوگاتی چندصد میلیونی سوار میشن و خرج یه پارتیشون برابر یه سال حقوق جون کندن بینواهایی مثل من و شماست نه بیای گیر بدی به یه جوان تحصبلکرده و صالح که داره میره تو بدترین شرایط خدمت کنه افتخار هم میکنه به این خدمت هیچکدوم هیچکدوم این بچه هایی که دارن اینطور با اشتیاق پیگیر میشن برن مناطق عملیاتی کار کنن مایه دار و شکم سیر نبودن و نیستن نباید سوراخ دعا رو گم کرد آدرس اشتباهی ندیم. انشاالله همه توی خدمت به مملکت و مفید بودن موفق باشیم .

hp6

عضو جدید
با سلام
امیدوارم خوش و سلامت باشید
من قبولی تکمیل ظرفیت آبان هستم . تاکنون برا طب و گزینش خبری نشده.!!:cry:
کسی هست که شرایطش مثل من باشه؟؟؟:(
ممنون می شم جواب بدید.:crying:

فریدف

عضو جدید
ببین برادر عزیز شما خونت داغه ایشالا اومدی سرکار میفمی پول مفت نمیدن اون زجرو بدبختی رو من وشما هم باید بکشیم تا حقوق بدن بقول معروف NO PAIN NO GAIN دوره آموزشی موز بهت بدن بخوری تو سایت که رفتی از دماغت درش میارن !! تازه موز کیلویی 3تمنه 100 تا موز بخوری 40تمن نمیشه شما میخوای گیر بدی باید به کسایی گیر بدی که بوگاتی چندصد میلیونی سوار میشن و خرج یه پارتیشون برابر یه سال حقوق جون کندن بینواهایی مثل من و شماست نه بیای گیر بدی به یه جوان تحصبلکرده و صالح که داره میره تو بدترین شرایط خدمت کنه افتخار هم میکنه به این خدمت هیچکدوم هیچکدوم این بچه هایی که دارن اینطور با اشتیاق پیگیر میشن برن مناطق عملیاتی کار کنن مایه دار و شکم سیر نبودن و نیستن نباید سوراخ دعا رو گم کرد آدرس اشتباهی ندیم. انشاالله همه توی خدمت به مملکت و مفید بودن موفق باشیم .

قربون درک و شعورت. باعث افتخاره داشتن همکارایی مثه شما

بالا