مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

توبدی20

عضو جدید
سلام
یه لپ تاب رو ریکاوری کردم بعد از اتمام کار بجز درایو سیستم عامل داریو های دیگه رو نشون نمی ده
موقع ریکاوری سه گزینه بود که گزینه اول
recover windows to first partition only
رو تیک زدم
می خواستم بدونم همه اطلاعات درایو های دیگه پاک شده یا نه؟
ممنون میشم راهنماییم کنیید

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
یه لپ تاب رو ریکاوری کردم بعد از اتمام کار بجز درایو سیستم عامل داریو های دیگه رو نشون نمی ده
موقع ریکاوری سه گزینه بود که گزینه اول
رو تیک زدم
می خواستم بدونم همه اطلاعات درایو های دیگه پاک شده یا نه؟
ممنون میشم راهنماییم کنیید

سلام.
اطلاعاتتون كه پاك شده ولي احتمال خيلي زياد قابل بازيابيه. بايد چندتا نرم افزار recovery خوب و قوي امتحان كنيد تا همه اطلاعاتتون رو برگردونه

حجم درايوتون به اندازه ظرفيت هاردتونه؟ اگه نباشه بايد قسمتي از هارد كه پارتيشن نداره رو پارتيشن بندي كنين بعد ريكاوري كنين

توبدی20

عضو جدید
سلام
از راهنماییتون ممنون
ولی حجم درایو باقی مونده به اندازه باقی مونده هارده.حالا چه کار کنم؟
یعنی شما میگین به خاطر گزینه ایی که انتخاب کردم این مشکل پیش اومده یا کلا بعد از ریکاوری این مشکل پیش میاد؟

mortez123

عضو جدید
سلام.تو یکی از سایتا خونده بودم با تعویض خازن های کنار سیم های خروجی پاور مشکل ضعیف بودن آن و ضعیف شدن dvd writer حل می شود ، یکی از آن ها -12 ولته که خازن آن 16 ولت و 470 میکروفاراده و یکی دیگه از خازن های خروجی پاورم +12 ولته،و خازن آن 16 ولت و 1800 میکرو فاراده می خوام بدونم اگه بخوام قوی ترش بکنم باید چه خازنی بزنم و می خواستم بدونم این مشکل به خازن های ورودی که خیلی بزرگند هم حل می شود یا نه ، در ضمن یک خازن با اطلاعات یکسان اما حجم متفاوت کدومشون بهتره.

آخرین ویرایش:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشین
من لپ تاپم مدام به این صورت عکس زیر میشه
شده بعضا نیمساعت پس از روشن کردن به این صورت میشه
برفکی شده و بعد صدای بلند فن به همراه خروج باد داغ با شدت (در حالت عادی اگر ده ساعت هم کار کنم داغ نمیکنه)
از برق میکشم و خاموشش میکنم
عمده ی کارم هم اتوکد و فتو شاپ و رویت و اینترنت ویه سری کارای روتین
این هم مشخصات سیستمم هست
asus n 43 sl
core i7 -2630 qm cpu/2 ghz
ram 4 gb
گرافیک 1gb
بعد اینکه من همیشه روی quiet office میذارم high performance نمیذارم که سنگین بشه بنظرتون مشکل از کجاست چکار کنم؟احساس میکنم که مشکل باید سخت افزاری باشه
مشاهده پیوست 136900

سلام مجدد
من مشکلم با اپدیت BIOS حل میشه
میشه اینجا کمک کنین اپدیتش کنم؟یا نه تخصصیه باید به نفر وارد نشون بدم؟؟؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام مجدد
من مشکلم با اپدیت BIOS حل میشه
میشه اینجا کمک کنین اپدیتش کنم؟یا نه تخصصیه باید به نفر وارد نشون بدم؟؟؟
با سلام،
به سایت لپ تاپ تون برید و اون جا مشخصات سیستم رو انتخاب کنید. اول باید نرم افزار windows bios flash utility رو دانلود کنید و بعد جدید ترین آپدیت بایوس رو دانلود کنید و به کمک نرم افزار اول نصب کنید!

ehsanbayat91

عضو جدید
این صفحه مرگه دلایل زیادی داره ولی اکثرا از یروسه یه بار ویروس کشی کن ولی ختم کلان یه بار ویندوزو ریپیرکن

ehsanbayat91

عضو جدید
ممکنه از مرکز قطع باشه ببین برو یه گیرنده مخصوص لب تاپ بگیر از همه تی وی ها بهتره

توبدی20

عضو جدید
سلام
ویندوز اصلی لپ تابم رو ریکاوری کردم که بعد از ریکاوری درایو سیستم عامل رو فقط نشون میده
و درایو دیگه رو نشون نمی ده
زمان ریکاوری سه گزینه بود که این گزینه رو انتخاب کردم
که طبق دفترچه راهنما این گزینه فقط درایو سیستم عامل رو پاک میکنه
کسی هست راهنمایی کنه چه اتفاقی افتاده آیا ربطی به این گزینه داره یا نه؟
یا همیشه این اتفاق میفته؟
مدل لپ تابasus

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ویندوز اصلی لپ تابم رو ریکاوری کردم که بعد از ریکاوری درایو سیستم عامل رو فقط نشون میده
مدل لپ تابasus
احتمالا لیبلش غیر فعال هست برو تو منیج درایواتو نشون میده از اونجا لیبلش رو فعال کن

توبدی20

عضو جدید
سلام
کاربر yas87
ممنون از راهنماییتون
ولی تو منیج رو درایو راست کلیک که میکنم فقط دو گزینه
new simple volumeوproperties
اون فعاله
چطوری لیبیلشو فعال کنم؟
آخه نمی خوام اطلاعات قبلی از دست بره.

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
کاربر yas87
ممنون از راهنماییتون
ولی تو منیج رو درایو راست کلیک که میکنم فقط دو گزینه
new simple volumeوproperties
اون فعاله
چطوری لیبیلشو فعال کنم؟
آخه نمی خوام اطلاعات قبلی از دست بره.

خب شما از دیسک منیج تون عکس بگیرید بذارید
ببینید درایواتون هست اونجا یا نه؟؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
مدل لپ تابasus
با سلام،
حجم درایو باقی مانده به اندازه ی کل فضای هارده یا بخشی از هارد نیست؟

توبدی20

عضو جدید
سلام
حجمی که باقی مونده به اندازه کل فضای هارده
در کل دو درایو داشتم یکی برای سیستم عامل و دیگری برای دیتا
که در منیج فضای مربوط به دیتا رو اختصاص نیافته نشون میده

ramezani1363

عضو جدید
سلام دوستان...

من یه سوال کوچولو موچولو دارم...:w17:

میخواستم ببینم برای مانیتور های لپ تاپ و یا هر مانیتوره جدید یا قدیمیه دیگه ای تنظیمات گاما رو از کجا میتونم پیدا کنم و بدونم روی چه عددی تنظیمه و یا تغییر بدم ؟؟؟؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
معمولاً این مشکلی زمانیه که درایو جدید را با امکان shrink ایجاد کرده باشید! در حال حاضر همه ی اطلاعات درایو دوم یا در واقع کل اطلاعات تون از بین رفته و اگه شانس بیارید با استفاده از نرم افزارهای ریکاوری شاید بتونید کاری کنید! هیچ چیزی روی هارد کپی و نصب نکنید! می تونید از نرم افزارهایی استفاده کنید که یا حالت پرتابل دارن و یا به صورت Bootable هستن! همین طور می تونید هاردتون رو روی یه سیستم دیگه ریکاوری کنید! نرم افزار Data rescue PC حالت bootable داره و نرم افزار ontrack easyrecovery حالت پرتابل!

توبدی20

عضو جدید
سلام
sayyad84ممنون ازراهنماییت
ولی این پارتیشن بندی ها از اول بوده,و من این کار رو نکردم.تا جایی که میدونم با shrinkهم نباید اطلاعاتش از بین بره!(البته دقیق نمیدونم)
به هرحال طبق نظر شما اطلاعاتم از بین رفته!

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اطلاعاتش از بین رفته احتمالا

صدق

عضو جدید
Untitled5.jpgدوستان خویمريالسیستم من هر چند دقیقه این ارور رو میده،ویندوز رو هم عوض کردم درست نشد،ممکنه این مشکل سخت افزاری باشه؟
راهنمایی لطفا

پیوست ها

• Untitled5.jpg
    Untitled5.jpg
    25.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 142926دوستان خویمريالسیستم من هر چند دقیقه این ارور رو میده،ویندوز رو هم عوض کردم درست نشد،ممکنه این مشکل سخت افزاری باشه؟
راهنمایی لطفا

اول حتما از اطلاعاتت بک آپ بگیر
بعد به نظر من این کار و بکن

با نرم افزار HD Tune (نرم افزاری برای بهینه سازی هارد دیسکه )و از قسمت Health یه شات بگیر حتما.اگر قسمت هایی از هاردت با رنگ قرمز مشخص شده باشه و Failed باشه یعنی اینکه باید هارد رو عوض کنی احتمالا!

یا برو رو درایوات راست کلیک کن بعد properties بعد منوی tools بعد check now بعد استارت رو بزن بزار کارش رو انجام بده اگه هاردت مشکل داشته باشه پیغام میده

moeinhoseyni

عضو جدید
سلام
یه موس و کیبورد وایرلس داشتم روسیستم به راحتی کار میکرد حالا دیگه کار نمیکنه باطری عوض کردم جای ریسیورش را عوض کردم
هیچ تغییری نکرد همیشه گیر بود دیروز یه موس و کیبور سیمی گرفتم ولی موس کار میکنه و کیبور فقط دکمه های بالا (میانبر ماشین حساب و ...)
کار میکنه بقش نه ویندوز 7 روش نصبه البته تو کنترل پنل در قسمت کیبورد نوشته سیستم نمیتونه بشناسه لطفا راهنمایی کنید

توبدی20

عضو جدید
سلام هنگام فولدر ساختن در پوشه ی program filesبا خطای زیر مواجه میشم destination folder access denied وشروع به کار یه نرم افزار ریکاوری با خطای زیر unable to read/write to disk-administrator rights may be required این مشکل چطوری حل میشه؟

fatima00

عضو جدید
با سلام
من لپ تاپ sony vaio مدل VPCEB44EG با windows 7 Home Basic (64-bit) دارم چه جوری باید از ویندوز اورجینالی که رو سیستم هست بک آپ بگیرم؟(در ضمن این نرم افزار رو هم سیستم من ندارد VAIO Recovery Center)

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
وقتی لپ تاپمو روشن میکنم این ارور میاد:SMART failure predicted on hard disk 0 : Samsung ...
Warning: immediately back-up your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent.

ویندوز رو عوض کردم و گفتم شاید درست بشه اما بدتر شد!!! توو محیط ویندوز هم یه ارور شبیه همین ارور میومد. بعد کلا هارد رو فرمت کردم و دوباره ویندوز نصب کردم اما بازم درست نشد ولی توو ویندوز دیگه ارور نمیده.

خواهشا کمکم کنید و بگید مشکلش چیه؟؟
مدل لپ تاپ: DELL - XPS 501

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
وقتی لپ تاپمو روشن میکنم این ارور میاد:

SMART failure predicted on hard disk 0 : Samsung ...
Warning: immediately back-up your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent.

ویندوز رو عوض کردم و گفتم شاید درست بشه اما بدتر شد!!! توو محیط ویندوز هم یه ارور شبیه همین ارور میومد. بعد کلا هارد رو فرمت کردم و دوباره ویندوز نصب کردم اما بازم درست نشد ولی توو ویندوز دیگه ارور نمیده.

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
وقتی لپ تاپمو روشن میکنم این ارور میاد:

SMART failure predicted on hard disk 0 : Samsung ...

با سلام
دوست عزیز
کافی بود کمی در همین باشگاه و یا اینترنت جستجو می کردید ، تا اطلاعات خوبی بدست بیاورید .
جواب سوال شما در اینجا - پست 11744 داده شده است .
با تشکر - سیستم 32

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز
کافی بود کمی در همین باشگاه و یا اینترنت جستجو می کردید ، تا اطلاعات خوبی بدست بیاورید .
جواب سوال شما در اینجا - پست 11744 داده شده است .
با تشکر - سیستم 32

دوست عزیز من توی گوگل سرچ کرده بودم. تمام سایت هایی که دیدم خارجی بود و همگی گفته بودن که هارد نیم سوز شده و باید عوض بشه.
پست و وبلاگتون رو دیدم. میشه بیشتر توضیح بدین؟ خودم میتونم درستش کنم؟ چه جوری؟

sadaf jooon

عضو جدید
سلام من فن cpu رو تازه عوض کردم یه صدایی که انگار به یه چیزی میخوره میده فن cpu رو میگم ها!!!مشکل چیه:D