مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من کامپیوترم مدتی هست که بعد مدتی که گرم میشه ریستارت میشه.
مثلا اگه چندتا برنامه همزمان اجرا کنم و سنگین کار کنم ریستارت میشه.
وقتی ریستارت میشه معمولا مدام ریستارت میشه تا که خاموش کنم 5 دقیقه بگذره باز دوباره
روشن کنم تا بتونه سبک کار کنه.
هوا که گرم باشه تو اتاق معمولا بیشتر اتفاق میوفته.
یه مدت کیس رو باز کردم این اتفاق نیوفتاد ولی بعد یکی دو هفته باز ریستارت کرد.
کاملا مشخص هست که از گرماست.
حالا ایا این گرم شدن سی پی یو هست یا مادربورد یا ....
به نظر دوستان مشکل از کدوم قطعه هست؟
هیچ صدای غیر عادی هم راستی نداره.
با تشکر

با سلام،
بعد از این که ریست می شه به تنظیمات بایوس برید (معمولاً در هنگام شروع به کار سیستم باید Delete بزنید) و دنبال قسمتی بگردید که دمای سیستم رو نشون می ده!
اونجا دمای فعلی سی پی یو و مادربورد رو می تونید ببینید و نسبت به سیستم تون، سرچ کنید که زیاد هست یا نه!
ضمناً فن ها رو بررسی کنید که به درستی کار کنن!
اگه مشکل از دما نباشه، احتمالاً مشکل سخت افزاری مثلاً توی پاور یا مین بورد دارید!

با سلام
دوست عزیز
بنده هم با نظر جناب sayyad84 موافق هستم .
نکته مهم اینکه مطمئنا از گرمای CPU نیست .
اگر CPU بیش از حد گرم شود سیستم فقط خاموش می شود .
احتمال وجود مشکل در پاور بیشتر است .
البته از خازن های اطراف CPU و RAM و گرافیک هم بازدید چشمی کنید .
احتمال مشکل داشتن خازن ها در گرما وجود دارد .
بیشتر موارد هنگ کردن و Restart شدن مربوط به خازن های تنظیم ولتاژ است .
نتیجه را بنویسید تا بیشتر کمکتان کنیم .
با تشکر - سیستم 32

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.درایور لپ تاپ سی دی رو میده بیرون و نمیخونتش مشکلش چیه؟

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.درایور لپ تاپ سی دی رو میده بیرون و نمیخونتش مشکلش چیه؟

با سلام
به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری از خود دستگاه CD Drive هست .
معمولا وقتی آسانسور دستگاه درست کار نکند و درب نتواند درست قفل شود ، به حساب نیمه باز گیر کردن درب ، مجبور به باز کردن درب می شود تا از سوختن موتور مربوطه جلوگیری کند .
با تشکر - سیستم 32

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری از خود دستگاه CD Drive هست .
معمولا وقتی آسانسور دستگاه درست کار نکند و درب نتواند درست قفل شود ، به حساب نیمه باز گیر کردن درب ، مجبور به باز کردن درب می شود تا از سوختن موتور مربوطه جلوگیری کند .
با تشکر - سیستم 32

ممنون..حالا چیکار باید کنم؟؟

m_fazel

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز
بنده هم با نظر جناب sayyad84 موافق هستم .
نکته مهم اینکه مطمئنا از گرمای CPU نیست .
اگر CPU بیش از حد گرم شود سیستم فقط خاموش می شود .
احتمال وجود مشکل در پاور بیشتر است .
البته از خازن های اطراف CPU و RAM و گرافیک هم بازدید چشمی کنید .
احتمال مشکل داشتن خازن ها در گرما وجود دارد .
بیشتر موارد هنگ کردن و Restart شدن مربوط به خازن های تنظیم ولتاژ است .
نتیجه را بنویسید تا بیشتر کمکتان کنیم .
با تشکر - سیستم 32

با تشکر از نظر دو بزرگوار
راستش کامپیوتر گهگاهی ریستارت میکنه
امروز اتفاق افتاد دما رو چک کردم رو 44 درجه سانتیگراد بود که باز در همون موقع ریستارت کرد دوباره. معمولا مدام ادامه میده تا کامپیوتر خاموش کنم و 5 دقیقه بگذره
با این اوصاف میمونه پاور و مینبورد
راستش من زیاد از کامپیوتر سر در نمیارم .چجوری میتونم بفهمم که خازن ها مشکل دارند یا پاور مشکل دارد؟
بغیر از بازدید چشمی راهه دیگه ای نیست
با تشکر
مشخصات هم
main: giga641
cpu: 2 6800
ram:4gigi
powe:technic atr 1000w
grafic ham ke nadaram

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با تشکر از نظر دو بزرگوارراستش کامپیوتر گهگاهی ریستارت میکنهامروز اتفاق افتاد دما رو چک کردم رو 44 درجه سانتیگراد بود که باز در همون موقع ریستارت کرد دوباره. معمولا مدام ادامه میده تا کامپیوتر خاموش کنم و 5 دقیقه بگذرهبا این اوصاف میمونه پاور و مینبوردراستش من زیاد از کامپیوتر سر در نمیارم .چجوری میتونم بفهمم که خازن ها مشکل دارند یا پاور مشکل دارد؟بغیر از بازدید چشمی راهه دیگه ای نیستبا تشکرمشخصات همmain: giga641cpu: 2 6800ram:4gigipowe:technic atr 1000wgrafic ham ke nadaram
پاور هزار واتت تو حلقم ، چه خبره

m_fazel

عضو جدید
با تشکر از نظر دو بزرگوار
راستش کامپیوتر گهگاهی ریستارت میکنه
امروز اتفاق افتاد دما رو چک کردم رو 44 درجه سانتیگراد بود که باز در همون موقع ریستارت کرد دوباره. معمولا مدام ادامه میده تا کامپیوتر خاموش کنم و 5 دقیقه بگذره
با این اوصاف میمونه پاور و مینبورد
راستش من زیاد از کامپیوتر سر در نمیارم .چجوری میتونم بفهمم که خازن ها مشکل دارند یا پاور مشکل دارد؟
بغیر از بازدید چشمی راهه دیگه ای نیست
با تشکر
مشخصات هم
main: giga641
cpu: 2 6800
ram:4gigi
powe:technic atr 1000w
grafic ham ke nadaram

من یه بار فن رو باز و بست کردم و خمیر زدم اکی نشد.گفتم پس از پاور یا مین هست.
زنگ زدیم یه بنده خدایی اومد و چندتا فن رو امتحان کرد یک فن و دوتا هم پشت کیس گذاشت. فعلا اوکی شده تا حدی.
حالا من یک سوال دارم. ممکن هست فن بتونه مشکل مین یا پاور رو حل کنه .اگه اینا مشکل داشته باشن؟
پاور که فکر نکنم مشکل داشته باشه چون این فن و دو تا پشتیبان برق بیشتری میکشن.
میمونه یا مین یا اینکه cpu طرف میگفت اگه نیم سوز بشه زود گرم میشه.
البته الان ریستارت نمیکنه ولی قبلا هم اگه دمای اتاق سرد میبود این اتفاق نمی افتاد .شاید مشکل اصلی حل نشده باشه.
البته میگفت فن تو دو سرعتس و ضعیفه و این یکی 4 سرعتس.
در هر صورت پارسال این اتفاق با اون فن نمی افتاد و امسال میفته.
من هنوز موندم مشکل ایا حل شده یا سر خودم کلاه گذاشتم با یک فن قوی تر؟

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام . من لپ تاپم خیلی دیر میاد بالا با نود ویروس یابی کردم ویروسم نداره دلم نمیخواد ویندوزش رو عوض کنم به نظرتون مشکلش از چیه ؟

iceeeeeeee

عضو جدید
سلام خدمت مدیر سایت و کاربران گرامی

کارت گرافیکم مدل Geforce GT 9500 هست. مدتها پیش مجبور شده بودم فن اصلی گرافیکم را عوض کنم . به خاطر اینکه فنش دیگه نمی چرخید و یا اگر هم می چرخید آهسته و تاب هم داشت . در ضمن پیش یه تعمیر کار رفته بودم و یک روغن خارجی بهش زده بود و ادعا می کرد که با این کار فنه می چرخه . دقیقاً به یک هفته نشده بود که فن دوباره ایستاد. مجبور شدم یک فن دیگه روش نصب کنم الان بعد از چند ماه دیدم که فن جدید در حالت چرخش صدا میکنه و تاب داره (قبلاً اینجوری نبود) بعد زمانیکه سیستم را روشن میکنم چرخش فن اول دور کنده بعد دور فن به حال طبیعی در میاد اون هم تاب داره و با صدای عجیب و غریب .در ضمن دمای کارت گرافیکم در حالت عادی 54 درجه هست.

در ضمن عکسی از فن اصلی (شماره 1 ) و فنی را که خریدم (شماره 2 ) را گرفتم که بتونید راحتر به من راهنمایی کنید.

شماره 1: http://up.toca.ir/images/ftjiwe4n6gg358x1ypgm.jpg

شماره 2 : http://up.toca.ir/images/0nt1d2xoi0tq6c4aehtl.jpg

1- آیا راهی هست که زمانیکه فن کار گرافیک نمی چرخه اونو درست کرد ؟. منظورم روغن خاصی یا کار خاصی که بشه مثل اولش کرد.

2- علت اینکه فن نمی چرخه و در حالت چرخش هم تاب داره دلیلش را بگید ممنون میشم . آیا راهی هست که جلوی تاب فن را گرفت ؟

3- اگر مارک خاصی از فنی که به کارت گرافیکم بخوره و کارش عالی باشه را لطفاً نام ببرید و اگر عکسی هم ازش دارید. لطفاً بزارید.

لطفاً کاربرانی که در این مورد تخصص و تجربه دارند نظرات خودشون را به من بگند و راهنمایی کنند . با تشکر

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام . من لپ تاپم خیلی دیر میاد بالا با نود ویروس یابی کردم ویروسم نداره دلم نمیخواد ویندوزش رو عوض کنم به نظرتون مشکلش از چیه ؟
استارت اپ رو چک کن ببین چه خبره ، تو تسک منیجر ببین چه پروسسی بیشترین منبع رو مصرف میکنه .. اگه بعد نصب نرم افزار خاصی این اتفاق افتاده اون رو حذف کن ..و مثل همیشه مطمین شو ویروسی در کار نباشه ، البته گاهی خود انتی ویروس ها هم پدر سیستم رو در میارن

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت مدیر سایت و کاربران گرامی

کارت گرافیکم مدل Geforce GT 9500 هست. مدتها پیش مجبور شده بودم فن اصلی گرافیکم را عوض کنم . به خاطر اینکه فنش دیگه نمی چرخید و یا اگر هم می چرخید آهسته و تاب هم داشت . در ضمن پیش یه تعمیر کار رفته بودم و یک روغن خارجی بهش زده بود و ادعا می کرد که با این کار فنه می چرخه . دقیقاً به یک هفته نشده بود که فن دوباره ایستاد. مجبور شدم یک فن دیگه روش نصب کنم الان بعد از چند ماه دیدم که فن جدید در حالت چرخش صدا میکنه و تاب داره (قبلاً اینجوری نبود) بعد زمانیکه سیستم را روشن میکنم چرخش فن اول دور کنده بعد دور فن به حال طبیعی در میاد اون هم تاب داره و با صدای عجیب و غریب .در ضمن دمای کارت گرافیکم در حالت عادی 54 درجه هست.

در ضمن عکسی از فن اصلی (شماره 1 ) و فنی را که خریدم (شماره 2 ) را گرفتم که بتونید راحتر به من راهنمایی کنید.

شماره 1: http://up.toca.ir/images/ftjiwe4n6gg358x1ypgm.jpg

شماره 2 : http://up.toca.ir/images/0nt1d2xoi0tq6c4aehtl.jpg

1- آیا راهی هست که زمانیکه فن کار گرافیک نمی چرخه اونو درست کرد ؟. منظورم روغن خاصی یا کار خاصی که بشه مثل اولش کرد.

2- علت اینکه فن نمی چرخه و در حالت چرخش هم تاب داره دلیلش را بگید ممنون میشم . آیا راهی هست که جلوی تاب فن را گرفت ؟

3- اگر مارک خاصی از فنی که به کارت گرافیکم بخوره و کارش عالی باشه را لطفاً نام ببرید و اگر عکسی هم ازش دارید. لطفاً بزارید.

لطفاً کاربرانی که در این مورد تخصص و تجربه دارند نظرات خودشون را به من بگند و راهنمایی کنند . با تشکر

با سلام
دوست عزیز
تمیزکاری فن کار خاصی نیست .
معمولا تعمیرکارها از اسپری کانتکت شور خشک (بدنه قرمز رنگ) برای تمیزکردن محل روتور فن استفاده می کنند و از اسپری چرب (بدنه ابی رنگ) برای روغن کاری آن . هزینه تهیه این اسپری ها حدود 3000 تومان برای هر یک است .
در خصوص میزان دور فن :
چیپ Super I/O با استفاده از سه عدد Thermal Resistor دمای سه نقطه مهم روی سیستم را محاسبه کرده و میزان دور فن مربوطه را برای کارایی بهتر و مدیریت در انرژی تنظیم (کم یا زیاد) می کند .
معمولا این کار بر روی فن های کارت گرافیک با استفاده از پردازنده و چیپ مربوطه بر روی گرافیک انجام می شود .
ضمنا فکر کنم 54 درجه گرما برای کارت گرافیک چندان زیاد نباشد .
با تشکر - سیستم 32

Hafman

عضو جدید
سلام بر دوستان
یه مشکلی برای کامپیوترم به وجود امده که البته مت زیادی هست که اتفاق افتاده و من دنبال راه چاره اون هستم و نمی دونم باید چیکار کنم

گاهی اوقات که دارم با کامپیوتر کار می کنم یه دفعه کامپیوترم ریست میشه ... یه صفحه آبی میاد و در آخرین خط اون یه جمله ایی نوشته و بعد درصد پر میکنه (منظورم 0 تا 100 درصده )
بعد ویندوز ریست میشه و دوباره میاد بالا ... بعضی وقتا ( تا حالا یک بار ) یه دفعه 2بار پشت سر هم این اتفاق می افته ...

تو اینترنت سرچ کردم اما چیزی خاصی دستگیرم نشد البته من نمی دونم از چه کلمه کلیدی استفاده کنم بهتر جواب میگیرم .
من روی کامپیوترم ویندوز هفت نصب کردم . درست یادم نمیاد اما فکر می کنم زمانی که xp هم نصب می کردم این مشکل رو داشت .

من می تونم از طریق my computer propertice > advanced system setting > startup and recovery > setting > system failure تیک مربوط به ریست شدن خودکار ویندوز رو بردارم اما می ترسم مشکل کامپیوتر من سخت افزاری باشه اون وقت این مشکل یا ارور به وجود بیاد بعد ریست نشه اون وقت بزنه اون سخت افزار مربوطه رو بسوزنه یا خراب کنه ....

لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه این لطفو به من بکنه ....

ممنون

iceeeeeeee

عضو جدید
سلام بر دوستان
یه مشکلی برای کامپیوترم به وجود امده که البته مت زیادی هست که اتفاق افتاده و من دنبال راه چاره اون هستم و نمی دونم باید چیکار کنم

گاهی اوقات که دارم با کامپیوتر کار می کنم یه دفعه کامپیوترم ریست میشه ... یه صفحه آبی میاد و در آخرین خط اون یه جمله ایی نوشته و بعد درصد پر میکنه (منظورم 0 تا 100 درصده )
بعد ویندوز ریست میشه و دوباره میاد بالا ... بعضی وقتا ( تا حالا یک بار ) یه دفعه 2بار پشت سر هم این اتفاق می افته ...

تو اینترنت سرچ کردم اما چیزی خاصی دستگیرم نشد البته من نمی دونم از چه کلمه کلیدی استفاده کنم بهتر جواب میگیرم .
من روی کامپیوترم ویندوز هفت نصب کردم . درست یادم نمیاد اما فکر می کنم زمانی که xp هم نصب می کردم این مشکل رو داشت .

من می تونم از طریق my computer propertice > advanced system setting > startup and recovery > setting > system failure تیک مربوط به ریست شدن خودکار ویندوز رو بردارم اما می ترسم مشکل کامپیوتر من سخت افزاری باشه اون وقت این مشکل یا ارور به وجود بیاد بعد ریست نشه اون وقت بزنه اون سخت افزار مربوطه رو بسوزنه یا خراب کنه ....

ممنون

سلام دوست عزیز

اول ویندوزت را عوض کن اگر مشکلت حل نشد و دوباره کامپیوترت شروع به ری استارت کرد احتمالاً میتونه دلیلش به خاطر Ram باشه . و یا خازن مادربرد شما باد کرده باشه . در کیس را باز کنید ببینید خازنهایی که بغل رم شما هست باده کرده یا نه. اگر خازن باد کرده یا سولفاته شده باید بری پیش یک تعمیرکار خوب و کار بلدخازن را برات عوض کنه ( دقت کنید خازنی را که دارید عوض می کنید دقیقاً باید همون خازنی باشه که از مادربرد شما در آورده شده و غیر از اون اگر خازنی با ولتاژ بالا یا پایین بزارید مادربوردتوت کار نمیکنه ) تا مشکل بر طرف بشه . اگر مشکل از خازن نبود میتونه از خود رم باشه منظورم این هست که امکان داره رم شما نیم سوز شده باشه . اگر برات امکان داره از دوستات که رمشون مشابه رم شما هست جای رم خودتون بزار . اگر مشکلتون حل شد پس 100% میتونه از رم باشه و باید بری یک رم دیگه ای بخری .

این هم عکسی از خازن بادکرده و سولفاته

http://up.toca.ir/images/xzm0wos5lgg7jckq65ms.jpg

http://up.toca.ir/images/40eb97mbuf7t3b96tw2g.png

آخرین ویرایش:

masoudalmas

عضو جدید
سلام دوستان. كامپيوتر دوستم يه دفه كند شده. يني دو تا برنامه رو بخواد باهم اجرا كنه خيلي كند ميشه، در صورتي كه تا همين دو سه روز پيش اينجوري نبود/ ويندوزشو هم عوض كرد ولي فرقي نكرد. داخل كيس رو هم تميز كرد. به نظرتون مشكل از چي ميتونه باشه؟ كامپيوتر خودم اينجوري شده بود ولي من قطعات كيسو جدا و گرد گيري كردم درس شد.

iceeeeeeee

عضو جدید
سلام دوستان. كامپيوتر دوستم يه دفه كند شده. يني دو تا برنامه رو بخواد باهم اجرا كنه خيلي كند ميشه، در صورتي كه تا همين دو سه روز پيش اينجوري نبود/ ويندوزشو هم عوض كرد ولي فرقي نكرد. داخل كيس رو هم تميز كرد. به نظرتون مشكل از چي ميتونه باشه؟ كامپيوتر خودم اينجوري شده بود ولي من قطعات كيسو جدا و گرد گيري كردم درس شد.

سلام دوست عزیز

1- یکی از دلایل کند شدن کامپیوتر میتونه وجود ویروس و spywere باشه. چون وظیفشون این هست که سرعت کامپیوتر راپایین بیارن. به نظر من شما اول ویندوز را دوباره نصب کن بدون اینکه داخل درایوی برید و یا پوشه ابتدا یک آنتی ویروس خوب نصب کنید مثل نود 32 بعد اونو آبدیت کنید سپس یک اسکن کلی از کل درایو ها انجام بدبد . وقتی که آنتی ویروس کارش تموم شد می تونید برید درایو هاتون را باز کنید.

2- دلیل دیگه میتونه افزایش دمای پردازنده یا CPU شما باشه . ببینید در حالت عادی با زدن دکمه Ctrl+Alt+Del ببینید دمای سی پی یو چند هست . اگر خیلی بالا بود یعنی بالای 60 یا 70 بود امکان داره فن سی پی یو مشکل داشته باشه.

3- دلیل دیگه ای کند شدن سیستم میتونه از وارد آمدن صدمه به هارد باشه . اگر در حین کپی کردن اطلاعات ضربه ناگهانی به ان وارد بشه میتونه باعث کند شدن کامپیوتر باشه . در صورت بروز مشكل برای هارد ديسك ، صدای آن غيرعادی و فرآيند نوشتن بر روی هارد ديسك طولانی تر می گردد ، چراكه زمان زيادی صرف يافتن سكتورهای سالم خواهد شد.

امیدوارم با نوشتن این مطلب مشکل کامپیوتر دوستتون حل بشه.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان

ممنون

با سلام،
وقتی که اون صفحه ی آبی میاد، یکی از درایوهاتون رو بررسی می کنه و از صفر تا 100 می ره؟

عشق کامپیوتر

اخراجی موقت
با سلام
مدتی است که دستگاه فتوکپی را به کامپیوتر وصل کرده و از طریق آن پرینت میگیریم.
ولی امروز پرینت نمیکند و ارور زیر را میدهد
check paper tray : change the tray
کابلش رو عوض کردم و درایورش رو دوباره نصب کردم ولی باز هم همان ارور را میدهد.
مشکل از کجاست؟

məhəndiz

عضو جدید
سلام
میخواستم از دوستانی که در کار تعمیرات سخت افزار یا لپ تاپ هستن یا از بازار کارش خبر دارن راجب درامد این شغل بپرسم . با تشکر

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام :gol:
من میخوام روی یه سیستم نسبتا قدیمی یه هارد و رم اضافه کنم، می خواستم بدونم باید چه پارامترهایی رو برای همخوانی قطعات جدید با سیستم چک کنم؟

سوال دومم هم این که، فکر کنم رم دوم رو همین که در اسلات مخصوص قرار بدیم کار می کنه، درسته؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام :gol:
من میخوام روی یه سیستم نسبتا قدیمی یه هارد و رم اضافه کنم، می خواستم بدونم باید چه پارامترهایی رو برای همخوانی قطعات جدید با سیستم چک کنم؟

سوال دومم هم این که، فکر کنم رم دوم رو همین که در اسلات مخصوص قرار بدیم کار می کنه، درسته؟

سلام همكاري

همه چي بستگي به مادر بورد ( يا همون مين بورد) داره. هاردت چطوريه؟sata رو ساپورت ميكنه؟ مادربوردت هم بايد ساپورت كنه.
در مورد رم هم بايد ببيني رم ddr2 هست يا ddr3 و اينكه مادربوردت قابليت كار با ddr3 رو داره يا نه كه معمولا ندارن.
اگه اين سخت افزار ها بهم بخورن ، به محض وصل كردن شناسايي ميشن و مشكلي پيش نمياد

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
مشکل از کجاست؟

به احتمال خيلي زياد مشكل از دستگاه كپي هست. يا كاغذش تموم شده يا در كشو خوب بسته نشده يا اينكه اون كشو مشكل پيدا كرده و مثلا غلطكش كار نميكنه. كشويي كه براي پرينت ازش استفاده ميكنين رو عوض كنين

hasan_g2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
مشکل از کجاست؟

من فکر می کنم مشکل از رول پوش پیپر دستگاه کپی هستش
احتمالا ضعیف شده یا کاغذ غیر استاندارد و یا کاغذ بدون کیفیت داخل سینی کاغذتونه
کاغذ ها رو خارج کنید تعدادی از کاغذها رو بردارید و یک تکانی بدهید یا کاغذ جدید 80 گرمی بذارید و دوباره تست کنید
امیدوارم جواب بده

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشین
من لپ تاپم مدام به این صورت عکس زیر میشه
شده بعضا نیمساعت پس از روشن کردن به این صورت میشه
برفکی شده و بعد صدای بلند فن به همراه خروج باد داغ با شدت (در حالت عادی اگر ده ساعت هم کار کنم داغ نمیکنه)
از برق میکشم و خاموشش میکنم
عمده ی کارم هم اتوکد و فتو شاپ و رویت و اینترنت ویه سری کارای روتین
این هم مشخصات سیستمم هست
asus n 43 sl
core i7 -2630 qm cpu/2 ghz
ram 4 gb
گرافیک 1gb
بعد اینکه من همیشه روی quiet office میذارم high performance نمیذارم که سنگین بشه بنظرتون مشکل از کجاست چکار کنم؟احساس میکنم که مشکل باید سخت افزاری باشه
DSC02578.jpg

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشین
من لپ تاپم مدام به این صورت عکس زیر میشه
شده بعضا نیمساعت پس از روشن کردن به این صورت میشه
برفکی شده و بعد صدای بلند فن به همراه خروج باد داغ با شدت (در حالت عادی اگر ده ساعت هم کار کنم داغ نمیکنه)
از برق میکشم و خاموشش میکنم
عمده ی کارم هم اتوکد و فتو شاپ و رویت و اینترنت ویه سری کارای روتین
این هم مشخصات سیستمم هست
asus n 43 sl
core i7 -2630 qm cpu/2 ghz
ram 4 gb
گرافیک 1gb
بعد اینکه من همیشه روی quiet office میذارم high performance نمیذارم که سنگین بشه بنظرتون مشکل از کجاست چکار کنم؟احساس میکنم که مشکل باید سخت افزاری باشه
مشاهده پیوست 136900
با سلام،
به احتمال خیلی زیاد مشکل کارت گرافیک دارید! بهتره که ببریدش برای تعمیر!

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام،
به احتمال خیلی زیاد مشکل کارت گرافیک دارید! بهتره که ببریدش برای تعمیر!
سلام خیلی ممنون از توجه و راهنمایی تون:gol:
منظورتون چیه؟یعنی باید عوضش کنم و نو بخرم؟
یه سوال دیگه معمولا در این موارد خود به خود خراب میشه؟
چه ضرری به سیستمم وارد میکنه

hossein21

عضو جدید
تبلت

تبلت

سلام
میخواستم بدونم تبلت های ویندوزی رو میشه برای نصب نرم افزار های مکانیک مثل کتیا و اباکوس استفاده کرد؟
مرسی

some1

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااااااام
من هر کار می کنم نمی تونم dvd رایت کنم همش می سوزه چی کار کنم؟:(

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
میخواستم بدونم تبلت های ویندوزی رو میشه برای نصب نرم افزار های مکانیک مثل کتیا و اباکوس استفاده کرد؟
مرسی

سلام
نه دوست عزيز. اين سيستم ها براي كار با اين نرم افزارهاي سنگين خيلي ضعيفن
سنگين ترين نرم افزاري كه من ديدم روشون نصب كردن فتوشاپ بوده اونم نسخه light !

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلاااااااااام
من هر کار می کنم نمی تونم dvd رایت کنم همش می سوزه چی کار کنم؟:(

سلام
مشكل از درايوتونه. خراب شده. بايد تعمير بشه. معمولا هم تعويض ميكنن نه تعمير. پيشنهاد ميكنم اگه دسترسي دارين با يه درايو ديگه رايت كنين ببينين بازم مشكل داره يا نه.
سرعت رايتتون رو چند ميذارين؟ از 8x نبايد كمتر بذارين. احتمال سوختنش ميره بالا. معمولا 16x ميذارن

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام خیلی ممنون از توجه و راهنمایی تون:gol:
منظورتون چیه؟یعنی باید عوضش کنم و نو بخرم؟
یه سوال دیگه معمولا در این موارد خود به خود خراب میشه؟
چه ضرری به سیستمم وارد میکنه
اگه بعد از کار سنگین یا بعد از گذشت مدتی این مشکل پیش میاد، احتمالاً داغ می کنه که شاید مشکل از فن باشه ولی به احتمال زیاد مشکل جدی تری هست که باید کسی که وارده بازش کنه و نظر بده! ممکنه تعمیر جزئی نیاز داشته باشه یا قطعه ای تعویض بشه یا حتی خود کارت گرافیک عوش بشه!