مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

• مجموع رای دهندگان
    322
  • نظرسنجی بسته .

kabotaretanha

عضو جدید
كارشناس بازديد شهرداري

كارشناس بازديد شهرداري

سلام دوستان.من تازه در يكي از شهرداريهاي كشور استخدام شدم و قراره بعنوان كارشناس بازديد از سال جديد ايفاي نقش كنم!(چون بازديدا زياده و تعداد كم كارشناسها جوابگو نيست و زمان زيادي هم براي آموزش ديدن ندارم)فقط يكي دوبار با كارشناسا سر محل رفتم ويك فايل ضوابط طرح تفصيلي هم بهم دادن كه بخونم.اين بازديدا عبارتنداز:عدم خلافي‏-پايان كار-استعلامهاي بانك و محضروشركت گاز و برق ومغاز ه هايي كه ميخوان تجاري بشن.لطفا در راه رضاي خدا كمك كنيد.اگه سايتي چيزي براي آموزش سراغ داريد يا نكته و مطلبي براي راهنمايي من داريد لطفا دريغ نكنيد كه واقعا لازم دارم.ممنونم

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به ازای هر 5 سال از کاردانی 1 سال کم میشه.و من چون بلافاصله پشت هم قبول شدم.میشه 4.5 سال که اون 6 ماه رو پر میکنه (30 ماه فاصله از کاردانی میشه 6 ماه). تا اون زمان و برا نظام رو که معمولا یه مهندس تایید میکنه. برای شروع تو دفاتر هم نیاز که کارتون دیده شه چند نمونه کار که خودتون زدید و اجرایی هم هست رو نشون میدید بعد میگید یک هفته آزمایشی میام.مطمئن باشید اگه کارتون خوب باشه آخر هفته خودشون میگن بمونید به کارتون نیاز داریم.

hado_st

عضو جدید
سلام دوستان و اساتید محترم

میخواستم بدونم برای کار طراحی دکوراسیون داخلی به صورت پروژه ای قیمت چجوریاس؟
ممنون

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

ممنون
سلام.
نرخ خاصی نداره بخصوص تو تهران.یه جورایی توافقیه.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
: hado_st

ممنون

یه جور محاسبه نرخ طراحی داخلی هم به این صورت هست که یه درصدی از کل هزینه (متریال و جنس و...) محاسبه میشه. مثلا 15%

آخرین ویرایش:

REZA RS

عضو جدید
سلام بر همه دوستان عزیز لطفا کمکم کنین تا از این بلاتکلیفی در بیام.

بجه ها من ترم بعد درسمو رو در مقطع کارشناسی تموم میکنم البته کارشناسی ناپیوسته حالا موندم برم سربازی بیام ادامه تحصیل بدم یا بعد ارشد برم سربازی فک کنم خیلی ها این مشکل منو دارن . اصلا فرق ارشد و کارشناسی تو بازار کار چقدره من تا حالا چند تا شغل خوب رو به خاطر سربازی از دست دادم ازتون خواهش میکنم با نظراتون منو راهنمایی کنیین باید تا آخر تعطیلات عید تصمیم رو بگیرم مرسی ممنون .

spellbound

عضو جدید
سلام .
من خیلی دلم می خواد 1 کلاس اسکیس از پایه پیدا کنم که با توجه به وقت محدودم در هفته بتونم شرکت کنم.

morteza2010

عضو جدید
سلام
من کاردانی معماری و ناپیوسته عمران دارم الان میخوام واسه ارشد معماری معماری یا طراحی داخلی-دکوراسیون-میتونم بخونم

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

بجه ها من ترم بعد درسمو رو در مقطع کارشناسی تموم میکنم البته کارشناسی ناپیوسته حالا موندم برم سربازی بیام ادامه تحصیل بدم یا بعد ارشد برم سربازی فک کنم خیلی ها این مشکل منو دارن . اصلا فرق ارشد و کارشناسی تو بازار کار چقدره من تا حالا چند تا شغل خوب رو به خاطر سربازی از دست دادم ازتون خواهش میکنم با نظراتون منو راهنمایی کنیین باید تا آخر تعطیلات عید تصمیم رو بگیرم مرسی ممنون .

سلام.
بنظرم من بری خدمت بعد بیای ادامه بدی خیلی بهتره.چون اگه بتونی بلافاصله بعد از فارغ التحصیلیت وارد بازار کار بشی خیلی بهتره.:smile::gol::gol::gol:

urmo

کاربر فعال

من به شما توصیه میکنم بری سربازی چون من خودم الان سربازم 1 ماه مونده تموم بشم قبل خدمت هر کاری رو بخوای شروع کنی لنگی چون باید بری سربازی و بعد از خدمت میتونی همزمان ارشد رو ادامه بدی و کار کنی تو بازار کار هم ارشد و کارشناسی زیاد با هم فرق ندارن همه چی به توانایی خود فرد بستگی داره
وفت رو تلف نکن برو دفترچه بگیر;)

jhangard

کاربر بیش فعال
سربازی خیلی زور میگه به آدم = بیگاری + بیکاری + علافی + اجباری + حرف زور + زیر آب زنی + تحقیر ... من که رفتم تمومش کردم ولی هر کس از دوستان معمار میتونه به هر طریق ممکن بپیچونه چون هیچی جز ضرر و اتلاف عمر و جوونی نیست و وقت یه معمار بیش از اینا ارزش داره ;) اینم شد قانون آخه...

REZA RS

عضو جدید
سربازی خیلی زور میگه به آدم = بیگاری + بیکاری + علافی + اجباری + حرف زور + زیر آب زنی + تحقیر ... من که رفتم تمومش کردم ولی هر کس از دوستان معمار میتونه به هر طریق ممکن بپیچونه چون هیچی جز ضرر و اتلاف عمر و جوونی نیست و وقت یه معمار بیش از اینا ارزش داره ;) اینم شد قانون آخه...

سلام دوست عزیز یه روشه یادم بده بپیچونمش من هیچی پیدا نکردم

Checkmate

کاربر فعال تالار مهندسی شهرسازی ,
کاربر ممتاز

هر کدوم مزایا و معایب خودش رو داره... ولی من پیشنهادم این هست که ارشد رو دنبال کنید و بعد به سربازی برید. بطور کلی در مقطع ارشد همون دروس و واحدهای کارشناسی رو میگذرونید که تخصصی تر شده اند. در مورد بازار کار هم که سوال کرده بودید با توجه به مشکلاتی که توی بودجه عمرانی کشور وجود داره و همینطور وضع اقتصادی خراب موجود، خیلی از شرکتها تعدیل نیروهای سنگینی داشتن و قطعاً به نفعشون هست که نیروهای با درجه تحصیلات بالاتر رو نگه دارن برای همین مقطع تحصیلی شما قطعاً یک امتیاز برای ورود به بازار کار هست. حتی خیلی موارد بوده که افرادی با تجربه کاری کمتر و مدرک بالاتر رو به افرادی با مقطع تحصیلی پایینتر و تجربه بیشتر ترجیح دادن. علاوه بر این شما با هر مدرکی که بری به خدمت سربازی، متناسب با همون مدرک درجه میگیری و قطعاً مدرک بالاتر باعث میشه احتمال اینکه شما رو بفرستن به کاری مرتبت با رشته تحصیلیت خیلی بیشتر میشه (به دلیل هزینه ای که نیروهای مسلح دارن برای شما در طول خدمت میپردازن و اینکه یه جورایی از شما به عنوان یه نیروی رایگان به نسبت کاری که میکنه استفاده کنند) که این خودش هم میتونه علاوه بر اینکه خدمت سربازی هست، یه تجربه کاری برای رزومه تون باشه.
به غیر از تمام این موارد رفتن به سربازی و بعد اقدام برای ادامه تحصیل ممکنه این مشکل رو داشته باشه که وقتی یکم پشتتون باد بخوره دیگه از ادامه تحصیل منصرف بشید.

REZA RS

عضو جدید
هر کدوم مزایا و معایب خودش رو داره... ولی من پیشنهادم این هست که ارشد رو دنبال کنید و بعد به سربازی برید. بطور کلی در مقطع ارشد همون دروس و واحدهای کارشناسی رو میگذرونید که تخصصی تر شده اند. در مورد بازار کار هم که سوال کرده بودید با توجه به مشکلاتی که توی بودجه عمرانی کشور وجود داره و همینطور وضع اقتصادی خراب موجود، خیلی از شرکتها تعدیل نیروهای سنگینی داشتن و قطعاً به نفعشون هست که نیروهای با درجه تحصیلات بالاتر رو نگه دارن برای همین مقطع تحصیلی شما قطعاً یک امتیاز برای ورود به بازار کار هست. حتی خیلی موارد بوده که افرادی با تجربه کاری کمتر و مدرک بالاتر رو به افرادی با مقطع تحصیلی پایینتر و تجربه بیشتر ترجیح دادن. علاوه بر این شما با هر مدرکی که بری به خدمت سربازی، متناسب با همون مدرک درجه میگیری و قطعاً مدرک بالاتر باعث میشه احتمال اینکه شما رو بفرستن به کاری مرتبت با رشته تحصیلیت خیلی بیشتر میشه (به دلیل هزینه ای که نیروهای مسلح دارن برای شما در طول خدمت میپردازن و اینکه یه جورایی از شما به عنوان یه نیروی رایگان به نسبت کاری که میکنه استفاده کنند) که این خودش هم میتونه علاوه بر اینکه خدمت سربازی هست، یه تجربه کاری برای رزومه تون باشه.
به غیر از تمام این موارد رفتن به سربازی و بعد اقدام برای ادامه تحصیل ممکنه این مشکل رو داشته باشه که وقتی یکم پشتتون باد بخوره دیگه از ادامه تحصیل منصرف بشید.

مرسی دوست عزیز یکم شرایط برام بد بیاری آورده واسه همون گیج موندم چیکار کنم واسه این خواستم از همه راهنمایی بگیرم خدا هیچ کس رو تو تنگنا زمان قرار نده مشکل وقت نداشتن خیلی بده.

Checkmate

کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز یکم شرایط برام بد بیاری آورده واسه همون گیج موندم چیکار کنم واسه این خواستم از همه راهنمایی بگیرم خدا هیچ کس رو تو تنگنا زمان قرار نده مشکل وقت نداشتن خیلی بده.

خواهش میکنم. شاید اگر مشکلتتون رو دقیقتر بگید دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن... امیدوارم به هر حال مشکلات شما هم حل بشه.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

سلام.
ببخشید ولی چیزی که من دیدم تو بازار کار کاملا خلاف چیزیه که شما میگید.چیزی که واسه شرکت ها خیلی مهمه کارایی نیروهاشونه تا مدرک تحصیلی(بجز کارای دولتی و اداری).آره اگه کسی سابقه کار ی داشته باشه و مدرک بالاتری هم داشته باشه عالیه ولی کارشناسی که کار بلد باشه خیلی توانمندتر از کارشناس ارشدیه که تا حالا کار نکرده.
یه مطلب مهم هم اینه که زمانی که مدرک بالاتری داشته باشید دیگه حاضر نمیشید تو هر شرایطی کار کنید.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

من با حرفاتون کاملا موافقم.(البته من معاف شدم)
اگه میشد جای خدمت رفتن فارغ التحصیلای هر رشته رو میبردن سر پروژه ها تا کار یاد بگیرن خیلی خوب میشد.اینطوری آدم احساس نمیکنه عمرش داره تلف میشه.

Checkmate

کاربر ممتاز
سلام.
ببخشید ولی چیزی که من دیدم تو بازار کار کاملا خلاف چیزیه که شما میگید.چیزی که واسه شرکت ها خیلی مهمه کارایی نیروهاشونه تا مدرک تحصیلی(بجز کارای دولتی و اداری).آره اگه کسی سابقه کار ی داشته باشه و مدرک بالاتری هم داشته باشه عالیه ولی کارشناسی که کار بلد باشه خیلی توانمندتر از کارشناس ارشدیه که تا حالا کار نکرده.
یه مطلب مهم هم اینه که زمانی که مدرک بالاتری داشته باشید دیگه حاضر نمیشید تو هر شرایطی کار کنید.

عرایض بنده هم مربوط به تجربیات شخصی خودم بود و حالت کلی داشت. ممکنه بعضی جاها هم فرمایشات شما درست باشه. ولی کارشناس با تجربه باز هم کارشناس هست و سطح عملکردش در حد کارشناس اما کسی که کارشناسی ارشد داره تخصص بالاتری برای انجام امور داره. اگر کسی کارشناس باشه هر چقدر هم تجربه داشته باشه باز هم در سطح محدود خودش میتونه فعالیت کنه نه بالاتر (کار به موارد خاص ندارم...

Checkmate

کاربر ممتاز
من با حرفاتون کاملا موافقم.(البته من معاف شدم)
اگه میشد جای خدمت رفتن فارغ التحصیلای هر رشته رو میبردن سر پروژه ها تا کار یاد بگیرن خیلی خوب میشد.اینطوری آدم احساس نمیکنه عمرش داره تلف میشه.

این دقیقاً چیزی هست که هرچی شما مقطع تحصیلیتون بالاتر میره، امکان رخ دادنش هم بیشتر میشه. نظام وظیفه هیچ وقت نمیاد کسی با مدرک دکترا یا کارشناسی ارشد رو سر چهار راه وایسونه...

morteza2010

عضو جدید
کسی نبد بگه که
کاردانی معماری و ناپیوسته عمران دارم الان میخوام واسه ارشد معماری معماری یا طراحی داخلی-دکوراسیون-میتونم بخونم

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
کسی نبد بگه که
کاردانی معماری و ناپیوسته عمران دارم الان میخوام واسه ارشد معماری معماری یا طراحی داخلی-دکوراسیون-میتونم بخونم

چرا نتونید بخونید.فقط خیلی سخته(دانشگاه دولتی)

REZA RS

عضو جدید
این دقیقاً چیزی هست که هرچی شما مقطع تحصیلیتون بالاتر میره، امکان رخ دادنش هم بیشتر میشه. نظام وظیفه هیچ وقت نمیاد کسی با مدرک دکترا یا کارشناسی ارشد رو سر چهار راه وایسونه...
سلام دوست عزیز باور کن چند مورد سراغ دارم ارشدن ولی سر چهار راه وایستادن سربازی یعنی شانس و پارتی داشتن .

Checkmate

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز باور کن چند مورد سراغ دارم ارشدن ولی سر چهار راه وایستادن سربازی یعنی شانس و پارتی داشتن .

بله، تکه آخر حرف شما رو کاملاً قبول دارم...! برای همین ممکنه تو همون دوره کارشناسی جایی بیفتی که خیلی به نفعت بشه. صحبت من هم در اون مورد کلی بود و گفتم شانس رو بیشتر میکنه نگفتم قطعاً اینطوری هست.

ehsan arch

عضو جدید
من هم لیسانسمو که گرفتم رفتم سربازی .....:) حدودا 45 روز دیگه خدمتم تمام میشه.... ;)میخوام برا ارشد بخونم...
دیگه خیالم راحت شد......:D:D

بیسوادان سده 21 کسانی نیستند که نمی­توانند بخوانند و بنویسند بلکه کسانی­اند که نمی­توانند بیاموزند ، آموخته­های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند...

samira.y.m

عضو جدید
میشه کمکم کنی من ترم دوام اصلا اعتماد به نفس ندارم خیلی دوس دارم برم سرکار ولی چیزها زیادی یاد ندارم به نظرت چیکار کنم??

بالا