مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

a.heidari.a

عضو جدید
واییی خدای من !! یعنی شما 3تا گلدان از این پلاستیک مشکی ها ندارین !! بیچاره ها :confused:چه میکشن از دست شما :cry: اولی فکر کنم سانسوریا باشه بقیش بلد نیستم !! تو را خدا بگذارشون تو گلدان !! گناه دارن !!!

دوست عزیز کاش در مورد امضاء خودتون کمی فکر می کردین وقتی زود قضاوت می کننید روحتون افسرده نمی شه؟! :)

این گلها رو از یک کلاس در یک مدرسه همین یکی دو روز پیش برداشته بودم متاسفانه سرایدار مدرسه حتی بهشون آب نمی داد آوردم خونه خواستم تو گلدون بزارمشون گفتم قبلش کمی اطلاعات جمع کنم تا از اول کارم درست باشه و این گلها خوب رشد کنن

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان می خواستم اسم این سه گیاه رو بدونم و اطلاعاتی در موردشون پیدا کنم منظورم روش نگهداری و غیره در ضمن اگر در جای مناسبی ارسال نکردم لطفاً منو ببخشید و راهنماییم کنید
آخه بعد از عمری دارم تو یه انجمن ÷ست می دم اونم نه در رشته خودم:)

http://houseplants.persiangig.com/image/flowers/20012008055.jpg

http://houseplants.persiangig.com/image/flowers/20012008056.jpg

http://houseplants.persiangig.com/image/flowers/20012008057.jpg
با سلام،
فکر کنم اولی سانسی وریا و دوتای دیگه کالانکوآ باشن! هر دو گیاهان کم توقعی هستن، فقط باید در آبیاری شون یه مقدار دقت کنید و سعی کنید که در فاصله ی دو آبیاری خاک خشکی متعادلی داشته باشه! البته دومی به آب بیشتری احتیاج داره!
گیاه دوم به شرایط خاصی برای گلدهی نیاز داره که مهمترین شون تاریک بودن محل نگهداری گیاه در بخشی از روزه!

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
دوست عزیز کاش در مورد امضاء خودتون کمی فکر می کردین وقتی زود قضاوت می کننید روحتون افسرده نمی شه؟! :)این گلها رو از یک کلاس در یک مدرسه همین یکی دو روز پیش برداشته بودم متاسفانه سرایدار مدرسه حتی بهشون آب نمی داد آوردم خونه خواستم تو گلدون بزارمشون گفتم قبلش کمی اطلاعات جمع کنم تا از اول کارم درست باشه و این گلها خوب رشد کنن
اهان ! شرمنده :-Sقبل افطار گلوكوز به مغزم نميرسيداين صحنه را هم ديدم قاطي كردم ! روحم چرا الان افسرده شد;-)

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان می خواستم اسم این سه گیاه رو بدونم و اطلاعاتی در موردشون پیدا کنم منظورم روش نگهداری و غیره در ضمن اگر در جای مناسبی ارسال نکردم لطفاً منو ببخشید و راهنماییم کنید
آخه بعد از عمری دارم تو یه انجمن ÷ست می دم اونم نه در رشته خودم:)

http://houseplants.persiangig.com/image/flowers/20012008055.jpg

http://houseplants.persiangig.com/image/flowers/20012008056.jpg

http://houseplants.persiangig.com/image/flowers/20012008057.jpg

سلام
اولی که همه دوستان هم گفتن سانسوریا یا برگ شمشیری هست که مراقبتش ساده هست آب کمی می خواد و محیط نیمه سایه و البته اگر آب زیاد بهش بدی ممکنه پوسیده بشه
تکثیرش هم راحته و کافیه برگش رو چند تکه کنی و در خاک سبک بزاری تا گیاه جدیدی متولد بشه
عکس دومی و سومی هم یک گیاه هست اسمش رو نمی دونم ولی از خانواده ساکولنت ها ( گوشتی ها ) هست . نگهداریش ساده هست در تابستان دو روزی یکبار آبیاری لازم داره توی بهار هم گل می ده بهت که معمولا گل های قرمز رنگی داره و به صورا یک شاخه گلدهنده از گیاه رشد کرده
تکثیرش هم راحته یا از کنارش پاجوش می زنه که می تونی جداشون کنی و یا وقتی بزرگ شد قلمه می زنی ( یه تیکه اش رو می کنی و می زاری توی خاک سبک )

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.کسی میدونه چطوری میشه از روی نقشه اجزای واحد اراضی نقشه عمق خاک رسم کرد.

زیبادشت

عضو جدید
سلام
من مطالبی در رابطه با سیب زمینی میخوام اگه میتونید کمکم کنید
ممنون

آخرین ویرایش:

زیبادشت

عضو جدید
سلام
گیاه اولی هاورتیاست که کمی به سانسوریا شبیه است ودو تای بعدی کالانکوئه است که گلهای ریز قرمز رنگ دارندروش تکثیر اولی پاجوش ودومی قلمش براحتی میگیره حتی توی آب ریشه میده

آخرین ویرایش:

ghasemfalamarzi

عضو جدید
بابونه رومی

بابونه رومی

سلام دوستان عزیز،:w36:
من یه سوال دارم،
کسی میدونه از کجا میشه بذر یا بوته بابونه رومی گیر اورد؟
با تشکر:w27:

yasse_sepid

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوست عزیز همونطوری که دوستان هم گفتن اولین گیاه سانسوریا است. البته از نوع پاکوتاهش . اسم علمیش هم sansevieria hahnii هست.

توجهتون به این گل های کوچولو احسنت داره...

oli

عضو جدید
خب اگه مثل پنیه هست ممکنه سفیدک باشه ( قارچ ) و البته ممکنه حشره باشه
اگه با دست قابل برداشتن هست که حشره هست بهتره با آب قشنگ بشوریشون و جاش رو هم عوض کنی
اگر سفید شده مثل پنبه هست و وقتی بهش دست بزنی مثل آرد بچسبه به دستت قارچی شده و باید قارچ کش بزنی

حشره ست . جون دیدم وقتی خیلی کوچیک هستن رو گیاهم راه میرن .

با سلام،
به اون آفت می گن "شپشک آردآلود"! معمولاً آفت خیلی از گیاهان زینتیه به خصوص اگه در جای مرطوبی باشه!
از اون جایی که حشره ی بالغ زیر اون ترشجات پنبه مانند قرار داره، معمولاً استفاده از سم تأثیری نداره، پس باید حشرات بالغ رو با یه چیز نوک تیز جدا کنید! ولی سم پاشی می تونه نوزاد حشره رو از بین ببره!
برای سم پاشی می تونید از "مالاتیون" استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که معمولاً یک بار استفاده خیلی در از بین بردن آفت تأثیری نداره!
پس روی گیاه رطوبت پاشی نکنید، حشرات بالغ رو جدا کنید، سم پاشی هم بکنید!
نکته این که این حشره می تونه ریشه ی گیاه رو هم مورد حمله قرار بده که به صورت سفیدک روی ریشه س! پس اون قسمت رو هم بررسی کنید و در صورت امکان خاک گلدان رو هم عوض کنید!

ممنون . حسن یوسفای بیچاره ی من ....
کسی میدونه این سم تو شیراز کجا گیر میاد ؟ هرچی آدرس نزدیک زرگری باشه بهتره :D

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
کسی اسم این گیاه و میدونه ؟

روش نگهداریشون چطور ؟

مشاهده پیوست 62382

مشاهده پیوست 62387

اسم این گیاه اشک تمساح هست یک نوع از کالانکوئه ها چون اون حاشیه برگهاش که مثل اشک ازش بیرون اومده میریزه و خودش یک گیاه جدید ایجاد میکنه بهش اشک تمساح گفته میشه
شرایط نگهداریش هم مکان افتابی تا نیم سایه رو بیشتر میپسنده به خاک سبک نیاز داره و اب هم زیاد نیاز نداره تا حدی که باید خاک سطحیش خشک بشه و بعد ابیاری انجا بشه

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
حشره ست . جون دیدم وقتی خیلی کوچیک هستن رو گیاهم راه میرن .

ممنون . حسن یوسفای بیچاره ی من ....
کسی میدونه این سم تو شیراز کجا گیر میاد ؟ هرچی آدرس نزدیک زرگری باشه بهتره :D

سلام
تاچارا فروشگاه بهشت
فلکه مصدق ( میدان تره بار قدیم ) فروشگاه پالیز جنب بانک ملی
بلوار سیبویه نرسیده به فنی و حرفه ای ( از طرف دروازه کارزون ) فروشگاه ایران زمین

• Like
واکنش ها: oli

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما می تونید به سایت sience direct مراجعه و rain water harvesting را سرچ کنید.اگر پیدا نکردید به من ایمیل بزنید.
z.abshenasan@yahoo.com
دوستان اگر مطالبی در مورد موضوع جمع آوری آب باران در مناطق خشک ونیمه خشک rainwater harvesting in arid and semi arid zones داشتند لطف کنند ما را در جریان بگذارند
از تمامی دوستان کمال تشکر را داریم.
s.khodadadi65@gmail.com:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شما می تونید به سایت sience direct مراجعه و rain water harvesting را سرچ کنید.اگر پیدا نکردید به من ایمیل بزنید.
z.abshenasan@yahoo.com

سلام دوست عزیز :gol:

در صورت امکان فایل مورد نظر را در تاپیک " دانلود مقالات ،پروژه ها و تحقيق های مهندسی آب" آپلود بفرمایید که هم این دوستمون و دیگر عزیزان هم بتوانند در صورت نیاز استفاده کنند، اگر امکان آپلود برای شما فراهم نیست آدرس فایل مورد نظر را بفرمایید من انجام خواهم داد.

با تشکر از همکاری شما
:gol:

oli

عضو جدید

اسم این گیاه اشک تمساح هست یک نوع از کالانکوئه ها چون اون حاشیه برگهاش که مثل اشک ازش بیرون اومده میریزه و خودش یک گیاه جدید ایجاد میکنه بهش اشک تمساح گفته میشه
شرایط نگهداریش هم مکان افتابی تا نیم سایه رو بیشتر میپسنده به خاک سبک نیاز داره و اب هم زیاد نیاز نداره تا حدی که باید خاک سطحیش خشک بشه و بعد ابیاری انجا بشه

نمیدونستم اینجوری تکثیر میشه ... ممنون از اطلاعاتتون

گل اولیم و کسی نمیشناسه ؟ برگهاش دارن بی جون میشن . نمیدونم چراااااااااااا

oli

عضو جدید
اسم این گل و روش نگهداریشو کسی میدونه ؟ نور ... آب ... دمای هوا ...
این گلدونم تهش سوراخه ولی وقتی بهش آب میدم آب از زیر خالی نمیشه و توش میمونه ... گلدونش و عوض کنم یا مشکلی نداره ؟
DSC00970.jpg

کرم خاکی هم داره ... :(

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
این گلدونم تهش سوراخه ولی وقتی بهش آب میدم آب از زیر خالی نمیشه و توش میمونه ... گلدونش و عوض کنم یا مشکلی نداره ؟
مشاهده پیوست 62554

دوست عزیز شبیه امارالیسه البته اینی که من میبینم ...امارالیس پیازیه میتونی برگهاشو کم کنی اب زیاد نیاز نداره و میشه تا اوایل بهمن پیازو در بیاری و و اونموقع بکاری تو گلدون بزاری تو خونه تا تو عید گلهای زیباش در بیاد

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 62554

به نظر میاد آب زیادی نمی خواد و البته توی منزل در پاسیو نگهداریش کنی خوبه یعنی افتاب مستقیم لازم نداره
خب اگر بهش آب می دی از تهش خارج نمی شه یا کم آب می دی و یا سوراخ ته گلدان مسدود شده که اگر مسدود شده بهتره گلدانش رو عوض کنی تا مواد سمی تجمع نکن و آب زیاد هم باعث لهیدگی و پوسیدگی نشه
کرم خاکی که عالیه بزار باشن که مفید هستن;)

oli

عضو جدید
به نظر میاد آب زیادی نمی خواد و البته توی منزل در پاسیو نگهداریش کنی خوبه یعنی افتاب مستقیم لازم نداره
خب اگر بهش آب می دی از تهش خارج نمی شه یا کم آب می دی و یا سوراخ ته گلدان مسدود شده که اگر مسدود شده بهتره گلدانش رو عوض کنی تا مواد سمی تجمع نکن و آب زیاد هم باعث لهیدگی و پوسیدگی نشه
کرم خاکی که عالیه بزار باشن که مفید هستن;)

اول فکر میکردم اب کافی نمیدم . ولی وقتی 2 لیتر آب دادم و دیدم بازم همونجوریه فهمیدم سوراخاش بسته شده . امروز سوراخاشو باز کردم و اب زیادیش خالی شد

الان بذارم یه جا که آفتاب نمیخوره اشکال نداره ؟ آخه اولش که اوردم خیلی سبز بود و برگای مقاومی داشت . الان سبزیش کمتر شده و برگهاش هم نازک شدن ... قبلاً اصلاً نور آفتاب نمیخورد ... یا خیلی کم ... ولی چند روزه گذاشتم پشت پنجره ...

نمیدونید دما و رطوبت مورد نیازش چطوره ؟

oli

عضو جدید
دوست عزیز شبیه امارالیسه البته اینی که من میبینم ...امارالیس پیازیه میتونی برگهاشو کم کنی اب زیاد نیاز نداره و میشه تا اوایل بهمن پیازو در بیاری و و اونموقع بکاری تو گلدون بزاری تو خونه تا تو عید گلهای زیباش در بیاد

گلهای کوچیک و سفیدی میده که بین برگهاش در میان ... همون گلی هست که شما میگید ؟

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
بابونه رو میشه از عطاریا بگیری بذرشو و البته اگه منطقه البرز مرکزی باشی از کنار رودخونه ها میتونی زیاد بزرشو گیر بیاری

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 62554

با سلام،
این گیاه از خانواده ی برگ بیدی اه و بهش می گن: گهواره ی موسی!!
به نظر میاد که محل نگهداریش کم نور بوده و آب زیاد هم بهش دادید که رنگ بنفش کمی که داره از دست رفته و برگ ها بزرگ شدن! پس این دو مورد (نور و آب) رو تعدیل کنید! البته به آفتاب مستقیم هم نیاز نداره!
در مورد آماریلیس هم باید بگم که برگ هاش از بالای پیاز سبز می شه و اصلاً ساقه نداره!

در مورد کرم خاکی هم باید بگم که این موجود بسیار سودمنده اگه تو باغچه و یا جایی باشه که به میزان زیادی برگ و غذا براش باشه! ولی تو گلدون چون غذایی کافی وجود نداره کرم خاکی از گیاه درون گلدون تغذیه می کنه! پس بهتره که نباشه!
برای از بین بردن کرم خاکی از سمومی که برای این کار وجود داره می شه استفاده کرد. ولی راه ساده تر تعویض خاک و استفاده از خاک و گلدون ضدعفونی شده س!

آخرین ویرایش:

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول فکر میکردم اب کافی نمیدم . ولی وقتی 2 لیتر آب دادم و دیدم بازم همونجوریه فهمیدم سوراخاش بسته شده . امروز سوراخاشو باز کردم و اب زیادیش خالی شد

الان بذارم یه جا که آفتاب نمیخوره اشکال نداره ؟ آخه اولش که اوردم خیلی سبز بود و برگای مقاومی داشت . الان سبزیش کمتر شده و برگهاش هم نازک شدن ... قبلاً اصلاً نور آفتاب نمیخورد ... یا خیلی کم ... ولی چند روزه گذاشتم پشت پنجره ...

نمیدونید دما و رطوبت مورد نیازش چطوره ؟

کلا گل های آپارتمانی آفتاب نمی خوان ، نور غیر مستیم داشته باشه براش کافیه :smile:

river8

عضو جدید
:que::que:من درمورد مهندسی رودخانه و خصوصا مطالب زیر سوال دارم. لطفا هرکدوم از دوستان که جواب سوالات زیر رو می دونن راهنماییم کنن.
1- در خم رودخانه چه موقع جریان ثانویه یک سلولی و چه موقع جریان ثانویه دو سلولی تشکیل می شه؟
2- با توجه به اینکه سطح آب در دیواره خارجی بالاتر از سطح آب در دیواره داخلی است. چرا جهت هردو سلول از سمت دیواره است؟دراین صورت سطح آب هم درمورد دیواره داخلی و هم درمورد دیواره خارجی از سطح آب در محور بیشتر است.( این حالت توی همه عکس هایی که جریان ثانویه دوسلولی کشیده شده نشون داده شده)
3- همیشه در طول یک قوس سطح آب در قوس خارجی بیش از قوس داخلی است یا این روند در طول قوس تغییر می کند؟
ممنون می شم اگر یکی از دوستان آشنا به این موضوع جواب سوالاتم روبده.

آخرین ویرایش: