مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به همه دکتر مهندسین عزیز :)
بی نهایت ممنون از بابت کمک رسانی قبلی واقعا موثر بود ( البته اسپری کردن 4 لیتر آب تنباکو موجب از کار افتادگی دست شد ولی گیاهان خیلی بهتر شدن :D)
یه سوال دیگه داشتم
یه باغچه دیگه دارم که اون کلی حشره های ریز سفید داره اصلا درختاش به خصوص درخت زیتونش انگار تار عنکبوت بسته شده وقتی هم روی درخت آب می ریزی و یا ضربه بهش می خوره کلی حشره های ریز سفید از روش می پرن :eek:
می خواستم بدونم برای اینا چه می شه کرد
این درخت ها به شدت به حرس هم نیاز دارن اگر این فصل حرس کنم اشکال نداره !
چون فکر کنم تمام جون درخت گرفته شده از بس سنگین و پر از شاخه های خشک شده
باربی نهایت سپاسگذار از همه دوستان :gol:
به امید زمینی سبز :)
دوست عزیزم احتمالا مبتلا به مگس سفید و کنه باهم شدن ...با گرم شدن هوا خود به خود مگس سفید کم میشه ولی در هوای گرم و خشک کنه ها بیشتر هم میشن...اون تار عنکبوتا مال کنه هاست ...
اون اب تنباکو رو تکرار کن ....
میتونی بری سموم کنه کش هم که تو بازار هست بخری ...

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
:heart:سلام دوستاي جديد گلم
من اگه بخوام بن ساي درست كنم بايد از كجا شروع كنم
بايد دوره خاصي ببينم؟
اگه اينطوره آدرس آموزشگاه بهم ميديد؟
كلا ميشه لطفا بهم كمك كنيد تا مثل شما ها منم يه روزي بن ساي درست كنم
همتونو دوست دارم:w40::w40::w40:
عزیزم میتونی اگر کلاس دم دستت نیست بری کتاب بنسای - نوشته اسماعیل پیش بینی بخری
این کتاب تو مرحله اول کمکت میکنه
موفق باشی:gol:

water.87

کاربر بیش فعال
کلاس کشت بافت به درد شما نمی خوره
به جاش کلاس زبان برید نرم افزارهای رشتمون رو یاد بگیرید منابع کنکور ارشد رو آماده کنید و از تابستون شروع به خوندن بکنید برای شروع هم از ریاضی و سیالات شروع کنید
البته اگر قصد ادامه تحصیل دارید

سلام
ممنونم از راهنماییتون.
در مورد نرم افزارهای رشتمون صحبت کردین ؛میشه در موردشون بیشتر توضیح بدین؟:gol::gol:

شبنم.ب

عضو جدید
سلام دوستان من یه مقاله برای :
کارایی مصرف آب محصولات زراعی در مناطق مختلف کشور
و
برسی سیستمهای ابیاری بارانی
لازم دارم ممنون میشم کمکم منید.

شبنم.

noom

عضو جدید
کاکتوس

کاکتوس

سلام.من پارسال یه گلدون کوچولو کاکتوس خریدم بعدش اصلا رشد نکرده .مامانم هم بدون اجازه ی من کاکتوس بیچاره رو انتقال داد به یک گلدون بزرگتر.به نظر شما من چیکار کنم هم بزرگتر بشه هم واسه خاکش؟یعنی کود؟خاک؟چه طوری باید باشه ممنون

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من پارسال یه گلدون کوچولو کاکتوس خریدم بعدش اصلا رشد نکرده .مامانم هم بدون اجازه ی من کاکتوس بیچاره رو انتقال داد به یک گلدون بزرگتر.به نظر شما من چیکار کنم هم بزرگتر بشه هم واسه خاکش؟یعنی کود؟خاک؟چه طوری باید باشه ممنون
کاکتوس چیز خاصی نمیخاد .... خیلی گیاه کم توقعی است کافیه نور بهش برسه

• Like
واکنش ها: noom

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوال

سوال

این گلدونه رو دیروز خریدم...:love:

میخواستم بدونم اسم این گیاه چیه؟ و نحوه نگهداری (نور و اب و نوع خاک و ....) و هر نکته ای که لازمه رعایت بشه ...:redface::gol::gol::gol:
(فروشنده زیاد وارد نبود...:surprised:)

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
این گلدونه رو دیروز خریدم...:love:

میخواستم بدونم اسم این گیاه چیه؟ و نحوه نگهداری (نور و اب و نوع خاک و ....) و هر نکته ای که لازمه رعایت بشه ...:redface::gol::gol::gol:
(فروشنده زیاد وارد نبود...:surprised:)

کالانکوئه .....خدا کنه خودش خودشو خشک نکنه .... الهی امین

hoogan

عضو جدید
باسلام
لطفا"اگر تجربه در زمینه ازدیاد سن سی ویرا به روش قلمه برگ داری بصورت کامل من و راهنمایی کنید.باتشکر

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

کالانکوئه .....

کالانکوئه یا کالانکوآ یا کالانشه‌آ یا کالانشه نو
مشخصات:اسم علمی این گیاه Kalanchoe blossfeldiana و از خانواده Crassulaceae می باشد. این جنس دارای ۲۰۰ گونه مختلف بوده و برگ های گوشتی وگل های زیبای آنها مورد توجه است. گونه مورد نظر بومی ماداگاسکار بوده و ارتفاع و گسترش آن به حدود ۳۰ سانتی متر می‌رسد. برگها سبز روشن، گوشتی و تخم مرغی شکل هستند که لبه آنها به طرف بالا برگشته است. گل های کالانکوئه قرمز کم رنگ و لوله ای شکل بوده و به صورت خوشه ظاهر می شوند .فصل پیرایش گل ها، از اواسط زمستان تا اواسط بهار است. مراقبت: کالانکوئه به نور متوسط تا زیاد، حرارت بالا خاک همیشه خیس وقلیایی احتیاج دارد.
کود: می توان به میزان ۳ گرم در لیتر، هردو هفته یکبار از خرداد تا شهریور ، به این گیاه کود داد.
خاک: مخلوطی از خاک باغچه، ماسه، کود حیوانی و قطعات کوچک آجر، خاک مطلوب کالانکوئه می باشد.
ازدیاد: این گیاه معروف را می توانید به آسانی تکثیر کنید. قلمه های انتهایی ساقه را به طول ۵/۷ سامنتیمتر از اواسط تا اواخر بهار با یک چاقوی تیز تهیه کنید، سپس به مدت ۲ یا ۳ روز در کناری قرا دهید تا در محل بریدگی ها، کال تشکیل شود. قلمه ها را دور از تابش مستقیم خورشید در یک اتاق معمولی با دمای ۲۰-۱۸ درجه سانتی گراد نگاه دارید. سپس قلمه ها را به آرامی در گلدانهایی با قطر دهانه ۹ سانتی کمتر، حاوی کمپوست مخصوص گیاهان گوشتی و کاکتوس قرار دهید و در دمای ۲۱-۲۰ درجه سانتی گراد، با نور مناسب و کافی ولی دور از تابش مستقیم خورشید نگاه دارید . خاک را نسبتا مرطوب کنید و مواظب باشید که خیلی خیس نباشد. زمانی که ریشه دهی انجام شده و گیاه جدید شروع به رشد می کند، به آب بیشتری نیاز دارد، ولی مراقب باشید که آبیاری بیش از اندازه نکنید.

zahra.6740

عضو جدید
راهنمایی ام کنید

راهنمایی ام کنید

سلام ما تازه واردهای باغبانی نو دانشگامون هستیم . تازه این ترم انجمن تشکیل دادیم .به نظرتون واسه پیشبرد کارامون توزمینه های نشریه وخیلی چیزهای دیگه وهمین طور جذب دانشجوها تو انجمنمون چیکار کنیم .

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ما تازه واردهای باغبانی نو دانشگامون هستیم . تازه این ترم انجمن تشکیل دادیم .به نظرتون واسه پیشبرد کارامون توزمینه های نشریه وخیلی چیزهای دیگه وهمین طور جذب دانشجوها تو انجمنمون چیکار کنیم .
دوست عزیز بهترین کار اینه که عملی کار کنی .....در هز زمینه از تکثیر تا پرورش
مثلا یه جایی در نظر بگیرید تو دانشگاه که هر هفته یک گیاخ رو با تما مشخصاتش معرفی کنید;););)

green house

عضو جدید
سلام دوستان
مي خواستم بدونم هزينه آبياري قطره اي براي يه گلخانه 500 متري چقدره؟
چاه هم داره فاصلشم تا گلخانه 30 متره.

arya_elf

عضو جدید
سلام دوستان
من یه مقاله یا کتاب در مورد آب الکترومغناتیسی میخوام
میتونید کمکن کنین؟ ممنون میشم

زیبا1386

عضو جدید
سلام عزیزان

من منابع وضرایب آزمون ارشد89 مهندسی آب (همه گرایش ها) رو میخوام اگه کسی داره ممنون میشم بذاره -خیلی فوریه!

pesaretehroni

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام عزیزان

من منابع وضرایب آزمون ارشد89 مهندسی آب (همه گرایش ها) رو میخوام اگه کسی داره ممنون میشم بذاره -خیلی فوریه!

من ميتونم در رشته هاي سازه ابي و كمي هم در زمينه منايع اب كمكتون كنم

mollaei-h

عضو جدید
دوستان تازه وارد و همچنین سایر دوستان:gol:

در این تاپیک میتوانید اگر سوال یا پرسشی مرتبط با بخش باغبانی دارید مطرح بفرمایید ...

به شما اطمینان میدهیم که حتی المقدور در جهت رفع مشکلات دوستان کوشا باشیم... ویا حداقل راهنمای مناسبی برای شما عزیزان باشیم...:gol:

به نمایندگی از طرف کلیه دوستان بخش باغبانی
گلاب ...مسئول بخش باغبانی :gol:
سلام دوستان خوبم:smile:
بنظر شما چه اندازه از قلمه انار (يا قلمه هاي ديگر)داخل خاك قرار داده شود و چه اندازه آن بيرون باشد درصد گرفتن قلمه بيشتر است؟آيا بطور عملي امتحان كردهايد؟
خيلي ممنون ميشم از اطلاعات شما.:gol:

setare.a

عضو جدید
سلام عزیزان

برو سایت www.shabane.com همه اطلاعاتی واسه ارشد هست حتی ظرفیت ها.اگه باز نکرد بزن www.shabaneh.com یه کم تو این دو آدرس شک دارم.