مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

yeganehparast

عضو جدید
فرمولهای فشار

فرمولهای فشار

با سلام

من نیاز به فرمولهای کاربردی محاسبه فشار آب دارم.

مثلا چطور می شه تعیین کرد فشار یه شبکه در ناحیه یک شیر کنترل و یا در محل خاصی از لوله چقدره؟

فرض کنید پارامترهایی مثل سرعت جریان و یا مثلا دبی رو داشته باشیم.

parvaneh65

عضو جدید
سلام به دوستان عزیزم
یه سوالی راجب اسطخودس دارم
من میخوام این گیاه رو تو گلدون تو خونم بکارم میخوام ببینم :

این گیاه 1 پایه است یا دو پایه؟

با بذر هم میدونم که تکثیر میشه درسته؟

بذرش رو من هر موقع که گلش خشک میشه جمع کردم و حدود 1 ماه پیش کاشتم ولی هنوز سبز نشده؟

بنظرتون با بذر بکارم یا با قلمه؟یا تقسیم بوته؟ چه زمانی؟

چجوری قلمه بگیرم و چه زمانی؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییاتون
:)

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه شرمنده
می خوام بدونم چطور میشه با چه فرایند هایی میشه زمان باردهی اقتصادی یک درخت رو افزایش داد و به بهروه وری نزدیکترش کرد
مثلا انگور 4 سال هست هلو 2 سال هست گردو 8 سال هست
می خوام بدونم چطور میشه این زمان رو کمتر کرد
سلام
برخی مواقع با اصلاح ژنتیکی و یا پیوند می شه این کار رو انجام داد

mohsen_blid

عضو جدید
سلام خدمت دوستان می شه لینکی در رابطه با اب بند ها و راه های تغییر مسیر اب های جاری روی کوه ها بهم معرفی کنید
میخوام بدونم با چه ساز و کاری (عکس و عملی) باشه که ابی که از باران و برف اب میشه و میره به سمت کوهپایه رو تغییر مسیر بدم وبخش زیادی از اب رو در جای مد نظرم ذخیره کنم
منتظر راهنماییتون هستم مرسی

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیزم
یه سوالی راجب اسطخودس دارم
من میخوام این گیاه رو تو گلدون تو خونم بکارم میخوام ببینم :

این گیاه 1 پایه است یا دو پایه؟

با بذر هم میدونم که تکثیر میشه درسته؟

بذرش رو من هر موقع که گلش خشک میشه جمع کردم و حدود 1 ماه پیش کاشتم ولی هنوز سبز نشده؟

بنظرتون با بذر بکارم یا با قلمه؟یا تقسیم بوته؟ چه زمانی؟

چجوری قلمه بگیرم و چه زمانی؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییاتون
:)

شما هم بذرشو ميتوني بكاري هم تقسيم بوته اما بذرش بايد چند وقتي تو يحچال بمونه موفق باشي

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
ممنون مهندس
به دلیل اینکه اب به اونصورت بهش نرسیده اب باران بوده ولی نه اونطوری
خوب درخت 40 ساله خیلی بزرگه دقیقا از کجاش بزنم اگه از اولین یا دویمن فرعیش بگیرم خیلی کوچیک نمیشه ؟
چطور می تونم بفهمم تنه درخت هم خشک شده و می تونه برگرده ؟ایا اصلا اگه تنه اصلی درخت خشک شده باشه می تونیم درخت رو برگردونیم؟
درختتون كه خشكه شما از دومين فرعيش بزن ضرر نميكني اگه خوب شد درختتون جوون ميشه

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه شرمنده
می خوام بدونم چطور میشه با چه فرایند هایی میشه زمان باردهی اقتصادی یک درخت رو افزایش داد و به بهروه وری نزدیکترش کرد
مثلا انگور 4 سال هست هلو 2 سال هست گردو 8 سال هست
می خوام بدونم چطور میشه این زمان رو کمتر کرد
خوب اين عامل ژنتيكيه پس همونطور كه مهندس سعيد گفت با دستكاري ژنتيكي ميشه اينكارو كرد اما برا غلبه بر اين حالت كه در واقع تبديل شدن فاز رويشي به فاز زايشي هست دو دوره نونهالي بهش گفته ميشه معمولا از پيوند برا گوتاه كردن اين مدت زمان استفاده ميشه و اما يك عامل ديگه برا افزايش طول عمر درخت و باردهي بيشتر انجام هرس جوانسازي هست كه درخت رو كه پير شده جوان ميكنن تا باردهي بهتر و بيشتري داشته باشه

parvaneh65

عضو جدید

شما هم بذرشو ميتوني بكاري هم تقسيم بوته اما بذرش بايد چند وقتي تو يحچال بمونه موفق باشي

ممنونم از شما فقط اینکه نگفتید دوپایه هست یا یکپایه؟ تک جنسی یا دو جنسی؟
بذرش رو از همینایی که تو فضای سبز میکارن جمع کنم؟ وقتی گلاشون خشک شد؟ همونا رو میگید؟

من گلهای اینا رو جمع کردم یعنی وقتی که دیگه گلبرگهاش ریخته جمع کردم و گذاشتم خشک شد و اونا رو توی شهریور کاشتم ولی هنوز هیچ خبری نشده:((((((((((((((((((((
اصلا بذرش چه اندازه هست؟ یه نقطه سیاهی ته این گلها هست ولی نمیدونم اینا بذر هستند یا نه؟

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
ممنونم از شما فقط اینکه نگفتید دوپایه هست یا یکپایه؟ تک جنسی یا دو جنسی؟
بذرش رو از همینایی که تو فضای سبز میکارن جمع کنم؟ وقتی گلاشون خشک شد؟ همونا رو میگید؟

من گلهای اینا رو جمع کردم یعنی وقتی که دیگه گلبرگهاش ریخته جمع کردم و گذاشتم خشک شد و اونا رو توی شهریور کاشتم ولی هنوز هیچ خبری نشده:((((((((((((((((((((
اصلا بذرش چه اندازه هست؟ یه نقطه سیاهی ته این گلها هست ولی نمیدونم اینا بذر هستند یا نه؟
شما به اون كه تك پايه يا دوپايه هست كاري نداشته باش تك پايه هست و دوجنسه همون دونه هاي سياه بذرشه بكار در مياد اول بذرشون رو تميز كن بعد بزار تا عيد تو يخچال خونتون عيد كه شد بكار تو فريزر نزار همون تو يخچال جاي تخم مرغا بزاري حله بعد تو عيد بكار

ganjalikhani

عضو جدید
دزجواست جزوه مدیریت منابع آب دانشگاه تهران

دزجواست جزوه مدیریت منابع آب دانشگاه تهران

سلام من جزوه مدیریت منابع آب دانشگاه تهران رو میخوام کسی اون رو داره ؟
اگر هم میتونه پست کنه هزینه شو میدم
برای آزمون ارشد منابع میخوام اگر منبع دیگه ای هم هست معرفی کنین

saina110

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی pdf مکانیک سیالات munson رو ندارههههههههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نیازمندم شدییییییییییییییددددد

ztb

عضو جدید
سلام ممنون جالب بود.همیشه سدوم و کراسولاهایی که می خرم خراب میشه علتش چیه؟آب زیاد یا کم؟چون معمولا اولش چروک میشن.ممنون اگه راهنمایی کنید

aalaa

عضو جدید
سلام. لطفا من رو که خارج از ایران هستم و نیاز شدیدی به کتاب هیدرولیک کانالهای باز دارم رو راهنمایی کنید.
متشکرم.

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلام ممنون جالب بود.همیشه سدوم و کراسولاهایی که می خرم خراب میشه علتش چیه؟آب زیاد یا کم؟چون معمولا اولش چروک میشن.ممنون اگه راهنمایی کنید
ببخشین من تازه کارم خودمم !!! خیلی اطلاعات چندانی ندارم اما میتونم تحقیق کنم شاید مشکل پیدا کردم !! فقط یک مشکل دیگه که هست اینه که من فعلا خیلی وقت ندارم !! سوالتون انتقال میدم به بخش پرسش و درخواست باغبانی !! امیدوارم بچه های اونجا جوابتون بدن ;)

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
یک سوال از یک دوست در مورد کاکتوس !!
همیشه سدوم و کراسولاهایی که می خرم خراب میشه علتش چیه؟آب زیاد یا کم؟چون معمولا اولش چروک میشن.ممنون اگه راهنمایی کنید
خوب الهام خانوم من تا حالا سدوم نداشتم اما تو طبيعت زياد ديدم ازش برا همين با توجه به شرايط محيطي اونجا بهت ميگم بيشتر اب و هواي گرم تابستون و خاك شني يا بسيار متخلخل دوست دارن و به رطوبت ريشه حساس هستن

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
یک سوال از یک دوست در مورد کاکتوس !!
همیشه سدوم و کراسولاهایی که می خرم خراب میشه علتش چیه؟آب زیاد یا کم؟چون معمولا اولش چروک میشن.ممنون اگه راهنمایی کنید

خوب الهام خانوم من تا حالا سدوم نداشتم اما تو طبيعت زياد ديدم ازش برا همين با توجه به شرايط محيطي اونجا بهت ميگم بيشتر اب و هواي گرم تابستون و خاك شني يا بسيار متخلخل دوست دارن و به رطوبت ريشه حساس هستن
سلام
کاکتوس؟ یا سدوم؟
مهمترین عامل برای سدوم ها نور کافی و ترجیحا آفتاب کافی هست.
موفق باشید.

علی12

عضو جدید
پروژه درس مهندسی زهکشی

پروژه درس مهندسی زهکشی

با سلام
مهندسین گرامی کسی برای درس مهندسی زهکشی پروژه داره
پروژه به این صورت که مثلا یه زمین داده شه و مشخصات خاک و عمق آب زیرزمینی داده شود و فاصله زهکش ها و خطوط تراز و مشخصات این چینین خواسته شود
اگه کسی مطلبی داره واسم میل کنه خیلی ممنون می شم
barzegar_ali65@yahoo.com
با تشکر

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
سلام

یه راهنمایی خیلی فوری می خوام

شنبه اولین جلسه ی آزمایشگاه بیوشیمی بود مواد جامد میوه رو اندازه گرفتیم حالا می خوام گزارش کار بنویسم هرچی سرچ می کنم هیچی پیدا نمی کنم البته قرار بود گزارش کار رو یه نفر دیگه بنویسه که الان باید خودم بنویسم شنبه هم باید ببرم

قرار هم بود دستور کار رو مطالعه کنیم و سرچ کنیم در مورد آزمایش جلسه ی بعد که اسیدیته یا ph میوه ها بود اونم قرار بود یه نفر دیگه انجام بده که انجام نداده شماره هم ازش نداریم دستور کار هم نداریم هرچی هم سرچ می کنم نمی دونم چرا هیچی پیدا نمی کنم الانم کلی دارم حرص می خورم

اگه منبعی فارسی تو اینترنت سراغ دارید معرفی کنید

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز

[/QUOTE]

سلام نوشتنش کاری نداره که استرس دارید
ترتیب زیر رو رعایت کنید و بنویسید
میشه گزارش کار

• صفحه نخست شامل عنوان آزمایش، نام، نام خانوادگی و شماره دانشجویی آزمایشگر، تاریخ انجام آزمایش و گروه ثبت نامی
  • موضوع آزمایش
  • هدف از انجام آزمایش
  • مقدمه (کوتاه)
  • تئوری (کوتاه)
  • وسایل لازم برای انجام آزمایش
  • نحوه انجام آزمایش و نکاتی که باید در حین انجام آزمایش مورد توجه قرار گیرند(کوتاه)
  • رسم نمودارها، تحلیل دقیق داده ها و تحلیل رفتار منحنی ها در نواحی مختلف
  • محاسبه مواردی که در دستور کار خواسته شده اند.
  • محاسبه خطاها (انحراف معیار میانگین) و دلایل بروز خطا
  • ارائه راهکارهای مناسب جهت بهبود شرایط آزمایش
  • پاسخ به سئوالات
  • جداول داده های ثبت شده

reyhaneh919

کاربر بیش فعال

سلام نوشتنش کاری نداره که استرس دارید
ترتیب زیر رو رعایت کنید و بنویسید
میشه گزارش کار

• صفحه نخست شامل عنوان آزمایش، نام، نام خانوادگی و شماره دانشجویی آزمایشگر، تاریخ انجام آزمایش و گروه ثبت نامی
  • موضوع آزمایش
  • هدف از انجام آزمایش
  • مقدمه (کوتاه)
  • تئوری (کوتاه)
  • وسایل لازم برای انجام آزمایش
  • نحوه انجام آزمایش و نکاتی که باید در حین انجام آزمایش مورد توجه قرار گیرند(کوتاه)
  • رسم نمودارها، تحلیل دقیق داده ها و تحلیل رفتار منحنی ها در نواحی مختلف
  • محاسبه مواردی که در دستور کار خواسته شده اند.
  • محاسبه خطاها (انحراف معیار میانگین) و دلایل بروز خطا
  • ارائه راهکارهای مناسب جهت بهبود شرایط آزمایش
  • پاسخ به سئوالات
  • جداول داده های ثبت شده
[/QUOTE]

سلام

تمام گزارش کار های آزمایشگاه شیمی عمومی، شیمی آلی و خاک شناسی عمومی رو من می نوشتم
ترتیب رو می دونم ولی نمی دونم مقدمه و تئوری رو چی بنویسم همیشه از اینترنت سرچ می کردم ولی این بار چیزی پیدا نکردم که بنویسم
استرس هم ندارم از بی مسئولیتی و ریکلسی هم گروهی هام دارم حرص می خورم با توجه به این که من قرار نبوده چیزی بنویسم فقط قرار بوده مطلبی که اونا بهم می دن تایپ و مرتب کنم که هیچ کدوم به دست من نرسیده.

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
سلام

تمام گزارش کار های آزمایشگاه شیمی عمومی، شیمی آلی و خاک شناسی عمومی رو من می نوشتم
ترتیب رو می دونم ولی نمی دونم مقدمه و تئوری رو چی بنویسم همیشه از اینترنت سرچ می کردم ولی این بار چیزی پیدا نکردم که بنویسم
استرس هم ندارم از بی مسئولیتی و ریکلسی هم گروهی هام دارم حرص می خورم با توجه به این که من قرار نبوده چیزی بنویسم فقط قرار بوده مطلبی که اونا بهم می دن تایپ و مرتب کنم که هیچ کدوم به دست من نرسیده.[/QUOTE]

اینجارو ببینید بدردتون میخوره؟

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/...شیمی+در+زیست+شناسی&SSOReturnPage=Check&Rand=0

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
سلام

استرس هم ندارم از بی مسئولیتی و ریکلسی هم گروهی هام دارم حرص می خورم با توجه به این که من قرار نبوده چیزی بنویسم فقط قرار بوده مطلبی که اونا بهم می دن تایپ و مرتب کنم که هیچ کدوم به دست من نرسیده.

اینجارو ببینید بدردتون میخوره؟

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/...شیمی+در+زیست+شناسی&SSOReturnPage=Check&Rand=0[/QUOTE]

ببخشید موضوع آزمایش جلسه ی قبل اندازه گیری میزان مواد جامد میوه جات بوده و آزمایش جلسه ی بعد اندازه گیری اسیدیته یا ph میوه

Satarh

عضو جدید
سمینار

سمینار

با سلام من تازه با این سایت آشنا شدم ونیاز دارم در صورت امکان در مورد موضوع سمینار و پایان نامه ام که در ضمن کارشناسی ارشد کشورزی -آبیاری زهکشی هستم کمک بگیرم

3252982

کاربر فعال
سلام خدمت دوستان
یه چند تا سوال دارم
1هزینه سیستم ابیاری قطره ای و بارانی چقدر هست؟
2برای ابیاری لوبیا سبز در دامنه کوه ها (کوهپایه نه دامنه کوه) چه سیستم ابیاری مناسب هست؟
3برای ابیاری درختان گردو و انگور در دامنه کوه چه نوع سیستم ابیاری مناسب هست؟
با توجه به اینکه میزان اب کم هست و دامنه کوه زیاد
1-هزینه 6-7 میلیون تومن برای هر هکتار
2-کلا شیب زیاد باشه قطره ای از هر نظر بهتره
3-قطره ای

3252982

کاربر فعال
سلام من جزوه مدیریت منابع آب دانشگاه تهران رو میخوام کسی اون رو داره ؟
اگر هم میتونه پست کنه هزینه شو میدم
برای آزمون ارشد منابع میخوام اگر منبع دیگه ای هم هست معرفی کنین
من یکی داشتم به درد خودم که نخورد(فک کنم اون جزوه معروفه که همه میگن نیس) اگه بگی کدوم استاد مد نظرته من جزوه رو برات میفرستم

dimooss

عضو جدید
من یکی داشتم به درد خودم که نخورد(فک کنم اون جزوه معروفه که همه میگن نیس) اگه بگی کدوم استاد مد نظرته من جزوه رو برات میفرستم
یه جوانمرد پیدا نمیشه این جزوه رو بزاره اینجا واسه اون دنیاش ثواب ببره...؟

مهرناز*

عضو جدید
کمک

کمک

با سلام
دوستان اگه میشه مشخصات گیاه شناسی گل میمونی -طبقه بندی -سازگاری در گل میمونی-سیتوژنتیک گل میمونی و کاربرد گل میمونی رو برام بذارین
با تشکر.