مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
مرسی مهندس جان:D یه سوال خیلی ساده دارم یعنی یادم رفته. وقتی درسطح 1 درصد معنی دار میشد دو تا ستاره میذاشتیم درسته؟؟؟ بعدش امکان داره که از آزمون t استفاده کنیم و اختلاف معنی دار بشه اما برای نشون دادن نتایج از نمودار استفاده بشه بعدش بالاش a و b بذاریم یا فقط در آزمون دانکن میشه از a و b استفاده کرد؟؟!!! چون من همش فکر میکنم a و b مربوط به دانکن بود و علامت ستاره هم مربوط به آزمون t:redface:
من این اس نمیدونم چی !! بلد نیسمااا اما ما تو درس طرحمون برا LSR و توکی
a b و... میگذاشتیم !

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
ببخشید جزوه فیزیولوژی پس از برداشت دکتر ارشادی رو لازم دارم.
سلام..من دارم..ولی همچین جزوه کاملی نیستا!!
به نظرم از جزوه های تکمیلی ماهان و پارسه استفاده کنین بهتره..

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسین عزیز
اینجا کسی اطلاعاتی دقیق در مورد منابع ارشد طراحی فضای سبز 93 داره ؟
میشه راهنمایی کنید؟

Vahidrezaii

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام.
اطلاعاتی در مورد سولفات آهن میخواستم بدونم.دوستان لطفا کمکم کنید.
ممنونم

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام بر مهندسین عزیز
اینجا کسی اطلاعاتی دقیق در مورد منابع ارشد طراحی فضای سبز 93 داره ؟
میشه راهنمایی کنید؟
سلام روزتون بخیر
۱- زبان تخصصی و عمومی

۲-اطلاعات عمومی گیاهی(درختان و درختچه های زینتی،گلکاری،چمن کاری و یاهان پوششی)
۳-مبانی نظری طراحی منظر و فضای سبز(پارک و پارک سازی ،پارک های ویژه،محوطه های فضای شهری)
۴-مبانی نظری منظر سخت (سازه های مصالح و روش های ساختمانی در فضای سبز)
۵-تاریخ باغ و باغ سازی
۶-مبانی طراحی کاشت و مدیریت فضاهای سبز

زبان تخصصی و عمومی

۱-جزوه زبان تخصصی و عمومی

اطلاعات عمومی گیاهی
(درختان و درختچه های زینتی،گلکاری،چمن کاری و یاهان پوششی)
۱-جزوه اطلاعات عمومی گیاهی
(درختان و درختچه های زینتی،گلکاری،چمن کاری و یاهان پوششی)

مبانی نظری منظر سخت (سازه های مصالح و روش های ساختمانی در فضای سبز)
۱-جزوه مبانی نظری منظر سخت (سازه های مصالح و روش های ساختمانی در فضای سبز)

مبانی نظری طراحی منظر و فضای سبز(پارک و پارک سازی ،پارک های ویژه،محوطه های فضای شهری)
۱-جزوه مبانی نظری طراحی منظر و فضای سبز(پارک و پارک سازی ،پارک های ویژه،محوطه های فضای شهری)

مبانی طراحی کاشت و مدیریت فضاهای سبز
۱-جزوه مبانی طراحی کاشت و مدیریت فضاهای سبز

تاریخ باغ و باغ سازی
۱-جزوه تاریخ باغ و باغ سازی

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام.
اطلاعاتی در مورد سولفات آهن میخواستم بدونم.دوستان لطفا کمکم کنید.
ممنونم

- سولفات آهن
الف- مصرف خاکی: در مصرف خاکی می توان مقدار 500 تا 1000 گرم سولفات آهن را مخلوط با مواد آلی و در چالکود برای هر درخت بارور در نظر گرفت. برای باغهای پر تراکم و درختان کمتر از 10 سال، نصف مقادیر فوق مناسب می باشد.
ب- مصرف محلول پاشی: برای رفع کلروز ناشی از آهک فعال در خاک، محلول پاشی سولفات آهن به تعداد دو یا چند بار در طول فصل رشد توصیه می گردد. در درختان میوه اولین محلول پاشی چهار هفته پس از گلدهی و دومین محلول پاشی سه هفته پس از اولین محلول پاشی صورت می گیرد. محلول پاشی سولفات آهن با مقدار پنج در هزار برای رفع کمبود مؤثر است.

منبع: تغذیه صحیح درختان میوه در خاک های آهکی ایران.
محمدجعفرملکوتی وسیدجلال طباطبایی

فرمول کریستال FeSO[SUB]4[/SUB].7H[SUB]2[/SUB]O با خلوص 18%
فرمول پودری FeSO[SUB]4[/SUB].H[SUB]2[/SUB]O با خلوص 20%
آهن در تشکیل و نگهداری کلروفیل و تولید کربوهیدراتها ضروری بوده و کمبود آن در گیاه، فقدان کلروفیل ،زردی بین رگبرگها و کاهش فتوسنتز را به دنبال دارد.
مشخصات کود : آهكی بودن خاكها،pH بالا، ماده آلی كم و بی کربنات زیاد در آب آبیاری از عواملی هستند كه قابلیت استفاده این عنصر را برای گیاهان محدود كرده و خسارات جبران ناپذیری را بر میزان تولید و كیفیت محصولات وارد می نماید. علائم و عوارض ناشی از كمبود این عنصر در اكثر نقاط ایران و در اغلب محصولات به فراوانی به چشم می خورد. استفاده از سولفات آهن به همراه ماده آلی، گوگرد و باكتری تیوباسیلوس باعث بهبود شرایط تغذیه ای گیاهان شده و مصرف آن در دراز مدت می تواند کمبودآهن را برطرف سازد. سولفات آهن به دو صورت سولفات آهن آبدار (FeSO[SUB]4[/SUB].7H[SUB]2[/SUB]O) با 18 درصد آهن و سولفات آهن خشك(FeSO4.H2O) با 20 درصد آهن کاملاً محلول در آب تولید و به صورت کریستاله و پودری عرضه می نمائیم. سولفات آهن برای برطرف كردن زردی و رنگ پریدگی برگها، افزایش میزان كلروفیل و فتوسنتز گیاه بسیار مفید می باشد. آهن : مهمترين عمل آهن حضور در سيستمهاي آنزيمي گياه است. وجود آهن براي سنتز كلروفيل ضروري است زيرا كمبود آن باعث زردي يا كلروز در برگها ميشود. اهميت آنزيمهاي آهن دار به ويژه سيتوكرومها در عمل تنفس گياه واضح است. آهن بصورت فرو Fe+2 جذب گياه ميشود. با وجود اينكه مقدار اين عنصر در خاكها زياد است اما علائم كمبود آن به وفور گزارش شده است. در خاكهاي قليايي و اسيدي به علت فقدان آهن محلول، اين كمبود بروز ميكند، مضاف بر آن مقدار بيش از اندازه برخي از عناصر مانند فسفر، روي، مس، منگنز و نيكل در خاك ميتواند به ايجاد اين كمبود كمك كند. آهن یکی از عناصر ضروری برای رشد همه گیاهان می‌باشد که باعث تشکیل کلروفیل و بالا بردن سبزینگی گیاه و افزایش رشد و گلدهی و باردهی محصول می شود و درصورت کمبود آن کلروفیل به مقدار کافی در سلولهای برگ ایجاد نمی‌شود و برگها رنگ پریده به نظر می‌‌آیند. البته بجز رگبرگها، کل سطح برگ زرد رنگ می‌شود وابتدا این علائم در برگهای جوان وقسمت بالای ساقه مشاهده می‌شود و به تدریج کل گیاه را در بر می‌گیرد. زمان و مقدار مصرف سولفات آهن :
در زمین کشاورزی و باغات سولفات آهن از طریق جایگذاری عمقی (موضعی،چالکود و نواری) و محلول پاشی قابل مصرف است. در خاکهای سبک با آب آبیاری نیز می تواند مورد استفاده قرارگیرد.
درختان: در زمستان در قسمت میانی سایه انداز به همراه کود حیوانی و گوگرد به صورت چالکود یا کانال کود به میزان 500 تا 1000 گرم به ازاء هر درخت بارور مصرف می شود.
نباتات زراعی: هنگام تهیه بستر بذر همراه با سایر کودهای زمستانه به میزان 100 تا 200 کیلو گرم در هکتار زیر خاک مصرف می شود.
محلول پاشی: درختان میوه به نسبت 3 تا 5 در هزار و در محصولات زراعی به نسبت 3 تا 4 در هزار محلول پاشی می شود.
نکته مهم :
مصرف سولفات آهن به صورت 1 تا 2 سال در میان، از کمبود این عنصر جلوگیری می کند.
مصرف این سولفات مخلوط با کود حیوانی خصوصاً در محدوده فعالیت ریشه باعث افزایش کارآیی کود سولفات آهن می شود.
توجه : هنگام ظهور گل و اوایل دوره تشکیل میوه نباید سولفات آهن را محلول پاشی کرد .
کاربرد و مصارف سولفات آهن :
ریز مغذی کشاورزی
زمین های کشاورزی و باغات
تولید انواع کود کشاورزی

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام روزتون بخیر

سلام مرسی خانم مهندس

فقط یه سوال من یه جایی چند تا منبع پیدا کردم میخوام بدونم تفاوت این منبع با اونی که شما گذاشتی در چیه ؟

اینجا : http://servearchitect.blogfa.com/post/16

بعد اینکه منابع کتاب های ارشد طراحی فضای سبز با مولفش یا نویسنده اش رو هم میدونید؟

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان. کسی میتونه راهنمایی کنه رشته های مهندسی آب، زراعت و باغبانی چه کاربردی در دادگستری داره؟ در مورد آزمون استخدامی کارشناسی رسمی دادگستری میپرسم. اگر کسی نمونه سوالم داشت لطف کنه به اشتراک بذاره. ممنون

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام دوستان. کسی میتونه راهنمایی کنه رشته های مهندسی آب، زراعت و باغبانی چه کاربردی در دادگستری داره؟ در مورد آزمون استخدامی کارشناسی رسمی دادگستری میپرسم. اگر کسی نمونه سوالم داشت لطف کنه به اشتراک بذاره. ممنون

سلام
تمامی دعاوی مربوط به همین عرصه هایی که اسم بردین نظریه کارشناسیش برای قاضی پرونده ملاکه...مثل حد و حدود املاک، مساحت، قیمت املاک و ازاین دست موارد

این لینکم ببینید
http://www.karshenasan.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=160

آخرین ویرایش:

afsoon6282

مدیر تالار
سلام مرسی خانم مهندس

فقط یه سوال من یه جایی چند تا منبع پیدا کردم میخوام بدونم تفاوت این منبع با اونی که شما گذاشتی در چیه ؟

اینجا : http://servearchitect.blogfa.com/post/16

بعد اینکه منابع کتاب های ارشد طراحی فضای سبز با مولفش یا نویسنده اش رو هم میدونید؟

ببینین دوست عزیز به مورد هست که باعث اشتباه میشه
رشته کارشناسی فضای سبز در مقطع ارشد میشه به چند صورت باشه اولین رشته که بیشترین ربط رو داره طراحی محیط زیست هست بعد از اون معماری منظر و بعدشم سراحی شهری و برنامه ریزی شهری هست.این منابعی که شما نشون دادین منابع طراحی محیط زیست هست البته ترکیب منابع سراسری و آزاد هست.توی نت هم که من دیدم ارشد فضای سبز بیشتر منظورشون طراحی محیط هست و منبع هایی که توی سایت های مختلف دیده میشه منابع این رشته هست.
البته گویا از امسال دقیق خود رشته فضای سبز هم ارشد داره که منابعش فقط دروس تئوریه و هیچ طراحی توی این رشته اصلا نیست یعنی تو سر فصل های ارشد هم اصلا طراحی نداره و بیشتر جنبه کشاورزی داره.اون منابعی که براتون گذاشتم بیشتر شبیه بود به فضای سبز البته یه بسته آموزشی بود که من سرفصل هاشو براتون گذاشتم
این هم باز از یه سایت دیگه دیدم:
http://www.1az4.ir/سوالات-آزمون-کارشناسی-ارشد/senior-سوالات-ارشد-مهندسی-فضای-سبز/
این منابع هم باز به فضای سبز میخوره
حالا دقیق نمیدونم منظور شما کدوم از این رشته ها هست باید مشخص بشه

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینین دوست عزیز به مورد هست که باعث اشتباه میشه
رشته کارشناسی فضای سبز در مقطع ارشد میشه به چند صورت باشه اولین رشته که بیشترین ربط رو داره
طراحی محیط زیست هست بعد از اون معماری منظر و بعدشم سراحی شهری و برنامه ریزی شهری هست.این منابعی که شما نشون دادین منابع طراحی محیط زیست هست البته ترکیب منابع سراسری و آزاد هست.توی نت هم که من دیدم ارشد فضای سبز بیشتر منظورشون طراحی محیط هست و منبع هایی که توی سایت های مختلف دیده میشه منابع این رشته هست.
البته گویا از امسال دقیق خود رشته فضای سبز هم ارشد داره که منابعش فقط دروس تئوریه و هیچ طراحی توی این رشته اصلا نیست یعنی تو سر فصل های ارشد هم اصلا طراحی نداره و بیشتر جنبه کشاورزی داره.اون منابعی که براتون گذاشتم بیشتر شبیه بود به فضای سبز البته یه بسته آموزشی بود که من سرفصل هاشو براتون گذاشتم
این هم باز از یه سایت دیگه دیدم:
http://www.1az4.ir/سوالات-آزمون-کارشناسی-ارشد/senior-سوالات-ارشد-مهندسی-فضای-سبز/
این منابع هم باز به فضای سبز میخوره
حالا دقیق نمیدونم منظور شما کدوم از این رشته ها هست باید مشخص بشه

سلام مرسی از این همه اطلاعات و توضیحات کامل
بله احتمالا باید به صورت رشته ی طراحی محیط زیست باشه یکی از دوستانم از من پرسید
در مورد رشته ی فضای سبز و گرایشاتش که میخواست بدونه طراحی فضای سبز هم موجود یا نه؟
دفترچه ی امسال هم که دانلود کرد گفت که رشته ی طراحی محیط زیست هست که فکر کنم جز رشته ی فضای سبز باشه
بعد فقط یه سوال طراحی منظر و طراحی شهری در گرایش رشته ی فضای سبز با معماری فرقی هم داره؟ منظورم از نظر کاربردی در بازار کار؟ و دروسش برای ارشد؟
چون تا اونجایی که میدونم در رشته ی مهندسی معماری هم گرایش معماری منظر و طراحی شهری داریم.

afsoon6282

مدیر تالار
سلام مرسی از این همه اطلاعات و توضیحات کامل
بله احتمالا باید به صورت رشته ی طراحی محیط زیست باشه یکی از دوستانم از من پرسید
در مورد رشته ی فضای سبز و گرایشاتش که میخواست بدونه طراحی فضای سبز هم موجود یا نه؟
دفترچه ی امسال هم که دانلود کرد گفت که رشته ی طراحی محیط زیست هست که فکر کنم جز رشته ی فضای سبز باشه
بعد فقط یه سوال طراحی منظر و طراحی شهری در گرایش رشته ی فضای سبز با معماری فرقی هم داره؟ منظورم از نظر کاربردی در بازار کار؟ و دروسش برای ارشد؟
چون تا اونجایی که میدونم در رشته ی مهندسی معماری هم گرایش معماری منظر و طراحی شهری داریم.

خواهش میکنم وظیفه بود
ببینین رشته فضای سبز تا کارشناسی هست( که البته از امسال ارشد خود رشته هم اومده) و بعد برای ارشد تفکیک میشه.رشته طراحی محیط زیست خودش یک رشته جداگانه از رشته های فنی مهندسی هست نه زیر گروه رشته ایه و نه زیر شاخه رشته ای.یک رشته میان رشته ای از کشاورزی فضای سبز محیط زیست معماری و عمران هست.تو دفترچه هم اگه دیده باشین خودش به صورت تک رشته هست به خاطر ترکیبی بودنش هست که رشته جدا و تفکیک شده.رشته معماری منظر همون هست که معماری ها میخونن یعنی اگه کسی بخواد این رشته رو انتخاب کنه که البته زیر شاخه معماری هم هست باید اطلاعاتش دقیق تر باشه چون تا حدودی معماری منظر تخصصی معماری میشه یعنی بیشتر به سمت معماری هست تا فضای سبز چون مباحث معماری منظر رو داره.طراحی شهری و برنامه ریزی رو اطلاعی ندارم ولی به احتمال زیاد مثل معماری منظر به صورت زیر شاخه معماری میشه ادامش داد.یعنی برای این سه رشته ارشد میشه تا حدودی ارشد معماری گرایش معماری منظر.ولی طراحی محیط زیست کاملا جداست.اینکه گفتین جز رشته فضای سبز نه به این صورت نیس تکمیل کننده اون هست به صورت رشته جدا.

من از سه رشته دیگه خبر ندارم ولی طراحی محیط زیست بازار کار که داره چون رشته جدیدی هست امسال که دانشگاه ارائه بشه تازه ده سال میشه جوری هست که حتی دکترا این رشته رو برای تدریس نداریم تو ایران و از ارشد ها و دکترای رشته های دیگه برای تدریس استفاده میکنن.برای کار هم به صورت خصوصی طراحی های خصوصی و به صورت دولتی کار توی شهرداری هست مربوط به این رشته البته اگه بشه دارد سیستم دولتی شدو استخدامی باشه.
برای دروس هم الان برای رشته طراحی محیط هم دروس تئوری و هم عملی ارائه میشه که دروس عملیش طراحی هست همون طراحی هایی که تو رشته فضای سبز بوده ولی به اندازه معماری منظر تخصصی نیس خیلی از دوستان معماری برای ارشد میان طراحی محیط چون هم سبک تر هست و هم راحت تر براشون.(البته ربط به استاد و اینا هم داره ها دانشگاه تهران رو که شنیدم حسابی سختگیری میکنن)

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم وظیفه بود
ببینین رشته فضای سبز تا کارشناسی هست( که البته از امسال ارشد خود رشته هم اومده) و بعد برای ارشد تفکیک میشه.رشته طراحی محیط زیست خودش یک رشته جداگانه از رشته های فنی مهندسی هست نه زیر گروه رشته ایه و نه زیر شاخه رشته ای.یک رشته میان رشته ای از کشاورزی فضای سبز محیط زیست معماری و عمران هست.تو دفترچه هم اگه دیده باشین خودش به صورت تک رشته هست به خاطر ترکیبی بودنش هست که رشته جدا و تفکیک شده.رشته معماری منظر همون هست که معماری ها میخونن یعنی اگه کسی بخواد این رشته رو انتخاب کنه که البته زیر شاخه معماری هم هست باید اطلاعاتش دقیق تر باشه چون تا حدودی معماری منظر تخصصی معماری میشه یعنی بیشتر به سمت معماری هست تا فضای سبز چون مباحث معماری منظر رو داره.طراحی شهری و برنامه ریزی رو اطلاعی ندارم ولی به احتمال زیاد مثل معماری منظر به صورت زیر شاخه معماری میشه ادامش داد.یعنی برای این سه رشته ارشد میشه تا حدودی ارشد معماری گرایش معماری منظر.ولی طراحی محیط زیست کاملا جداست.اینکه گفتین جز رشته فضای سبز نه به این صورت نیس تکمیل کننده اون هست به صورت رشته جدا.

من از سه رشته دیگه خبر ندارم ولی طراحی محیط زیست بازار کار که داره چون رشته جدیدی هست امسال که دانشگاه ارائه بشه تازه ده سال میشه جوری هست که حتی دکترا این رشته رو برای تدریس نداریم تو ایران و از ارشد ها و دکترای رشته های دیگه برای تدریس استفاده میکنن.برای کار هم به صورت خصوصی طراحی های خصوصی و به صورت دولتی کار توی شهرداری هست مربوط به این رشته البته اگه بشه دارد سیستم دولتی شدو استخدامی باشه.
برای دروس هم الان برای رشته طراحی محیط هم دروس تئوری و هم عملی ارائه میشه که دروس عملیش طراحی هست همون طراحی هایی که تو رشته فضای سبز بوده ولی به اندازه معماری منظر تخصصی نیس خیلی از دوستان معماری برای ارشد میان طراحی محیط چون هم سبک تر هست و هم راحت تر براشون.(البته ربط به استاد و اینا هم داره ها دانشگاه تهران رو که شنیدم حسابی سختگیری میکنن)

مرسی از توضیحات کاملتون
پس یعنی رشته ی طراحی محیط زیست از نظر بازار کاری بهتره و بیشتر از طراحی شهی کارایی داره؟
چون کسی که میخواد بره این رشته براش مهم بود و می خواد که وارد بازار کار بشه.
یه زحمتی داشتم شما منابع ارشد طراحی محیط زیست را دارید؟

afsoon6282

مدیر تالار
مرسی از توضیحات کاملتون
پس یعنی رشته ی طراحی محیط زیست از نظر بازار کاری بهتره و بیشتر از طراحی شهی کارایی داره؟
چون کسی که میخواد بره این رشته براش مهم بود و می خواد که وارد بازار کار بشه.
یه زحمتی داشتم شما منابع ارشد طراحی محیط زیست را دارید؟
خواهش میکنم
والا من از گرایش های دیگه اطلاعی ندارم اونو باید از معماریا بپرسین ولی واسه معماریا گمونم همیشه کار باشه
منابع هم همون لینکی که خودتون تو چند پست قبلی نشون دادین تمامش منابع طراحی محیط هست

کدو تنبل

عضو جدید
بچه ها کی جزوه های مدرسان شریف باغبانی رو داره؟ راضی هستین؟ من زراعتم ولی میخوام ارشد باغبانی شرکت کنم یکم راهنماييم کنید

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
بچه ها کی جزوه های مدرسان شریف باغبانی رو داره؟ راضی هستین؟ من زراعتم ولی میخوام ارشد باغبانی شرکت کنم یکم راهنماييم کنید
سلام
به نظر من شما وقتتون رو روی تست زدن بزارید تست با جواب تشریحی
مدرسان شریف توضیحات اضافی زیاد داده بنابراین وقتتون رو می گیره تست های دیباگران بهترینه بعد از اون هم اگه جزوه خواستید بخونید جزوات اساتیدی رو بخونید که معمولا طراح سوال می باشند که اون هم باید منابع ارشد باغبانی رو سرچ کنید در ضمن جزوات ماهان هم بد نیست بهتر از بقیه است
موفق باشید

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یه سوال دیگه داشتم در مورد رشته ی طراحی محیط زیست
من دفترچه سوالات ارشد سال 92 رو دانلود کردم یکی از موارد امتحانیش توانایی مقدماتی طراحی و بیان تصویری بوده و سوالاتش کم

مثلا 8 تا سوال و هر کدوم 10 نمره داره میخوام بدونم این درس مهم رو که به صورت عملی هست و باید تشریحی و به صورت ترسیمی جواب داد
رو از چه طریقی یاد بگیرم؟
اگه اسکیس رو یاد بگیرم میتونم اینا رو هم در امتحان پاسخ بدم یا نه؟

afsoon6282

مدیر تالار
سلام یه سوال دیگه داشتم در مورد رشته ی طراحی محیط زیست
من دفترچه سوالات ارشد سال 92 رو دانلود کردم یکی از موارد امتحانیش توانایی مقدماتی طراحی و بیان تصویری بوده و سوالاتش کم

مثلا 8 تا سوال و هر کدوم 10 نمره داره میخوام بدونم این درس مهم رو که به صورت عملی هست و باید تشریحی و به صورت ترسیمی جواب داد
رو از چه طریقی یاد بگیرم؟
اگه اسکیس رو یاد بگیرم میتونم اینا رو هم در امتحان پاسخ بدم یا نه؟

سال 91 امتحان عملی بعد از امتحان تئوری گرفته شد به مدت یک ساعت و حدود 10 تا 11 سوال که باید طراحی خیلی روون باشه تا بشه راحت جواب داد من که زمان کم آوردم چون دستم کند بود و نمرم هم اصلا خوب نشد
سال 92 امتحان عملی حذف شد و همه سوالا تستی بود سال 93 یعنی همین امسال هم باز سوال عملی نبوده احتمال داره کلا حذف شده باشه ولی مطمئن نیستم البته من دانشگاه آزاد رو میگم از سراسری اصلا خبر ندارم

ولی در کل چه برای امتحان عملی و چه برای بعدش و گرفتن واحدا طراحیتون باید خیلی خوب باشه الان چیزی که تدریس میشه اسکیس و راندو هست حداقلش باید این دوتارو خوب بلد باشین.کلا اسکیس راندو پرسپکتیو مقطع نما و ... از موضوعات مهم هست شما اگه کلاسشو برین همه اینارو یادتون میدن البته باید یاد بدن اولش مطمئن بشین که تمامی موضوعات طراحی تدریس میشه یا نه
برای امتحان اسکیس بیشتر کاربرد داره ولی اگه میخواین امتحان بدین حتما حتما باید کلاس برین و تمرین زیاد داشته باشین به حدی که تو یک ساعت بتونین از پسش بر بیاین.سوالای سالهای قبل رو بگیرین موضوعات امتحان عملی مشخص میشه.
این رشته به خاطر جدید بودنش ظرفیت پذیرشش کم هست اگه واقعا میخواین تو این رشته ادامه بدین باید در حد عالی برای کنکورش بخونین چه برای امتحان تئوری و چه امتحان عملی.سعی کنین تمامی منابع رو گیر بیارین

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز

سال 91 امتحان عملی بعد از امتحان تئوری گرفته شد به مدت یک ساعت و حدود 10 تا 11 سوال که باید طراحی خیلی روون باشه تا بشه راحت جواب داد من که زمان کم آوردم چون دستم کند بود و نمرم هم اصلا خوب نشد
سال 92 امتحان عملی حذف شد و همه سوالا تستی بود سال 93 یعنی همین امسال هم باز سوال عملی نبوده احتمال داره کلا حذف شده باشه ولی مطمئن نیستم البته من دانشگاه آزاد رو میگم از سراسری اصلا خبر ندارم

ولی در کل چه برای امتحان عملی و چه برای بعدش و گرفتن واحدا طراحیتون باید خیلی خوب باشه الان چیزی که تدریس میشه اسکیس و راندو هست حداقلش باید این دوتارو خوب بلد باشین.کلا اسکیس راندو پرسپکتیو مقطع نما و ... از موضوعات مهم هست شما اگه کلاسشو برین همه اینارو یادتون میدن البته باید یاد بدن اولش مطمئن بشین که تمامی موضوعات طراحی تدریس میشه یا نه
برای امتحان اسکیس بیشتر کاربرد داره ولی اگه میخواین امتحان بدین حتما حتما باید کلاس برین و تمرین زیاد داشته باشین به حدی که تو یک ساعت بتونین از پسش بر بیاین.سوالای سالهای قبل رو بگیرین موضوعات امتحان عملی مشخص میشه.
این رشته به خاطر جدید بودنش ظرفیت پذیرشش کم هست اگه واقعا میخواین تو این رشته ادامه بدین باید در حد عالی برای کنکورش بخونین چه برای امتحان تئوری و چه امتحان عملی.سعی کنین تمامی منابع رو گیر بیارین

من دفترچه سال بهمن 91-92 رو که دانلود کردم سوالاتش این بیان تصویری بوده
اگه میشه شما هم دانلود کنید ببینید این دفترچه سوالات سراسری هست یا آزاد؟ یکم شک دارم

http://dl.konkur.in/Arshad/92/1287-arshad92-[www.konkur.in].rar
مرسی

afsoon6282

مدیر تالار

afsoon6282

مدیر تالار
متاسفانه لینک برام دانلود نمیشه از داخل سایت هم دانلود کردم باز نشد
ولی سوالات سراسری هست چون پاسخ کلیدی برای سازمان سنجش هست
http://konkur.in/6189/ارشد-طراحی-محیط-زیست-۹۲.html

این جور که معلومه سراسری هنوز امتحان عملی داره ولی آزاد احتمالا اونو برداشته البته باید دفترچه امسال بیاد تا مشخص بشه

سوهاسهرابی

عضو جدید
هیدروپونیک

هیدروپونیک

سلام.من رشتم کشاورزی نیست. دارم رو کشت هیدروپونیک کار میکنم ویه سوال درمورد ترکیب کردن چندتا مواد دارم.همونطور که میدونین نمیشه سولوپتاس رو با ترکیبات کلسیم دار یا فلزات سنگین مثل روی و آهن و... ترکیب کرد.حالا یه سوال دارم میخوام بدونم مواد زیر را میتوان با هم ترکیب کرد و در آب حل کرد؟ مشکلی پیش نمی آید؟ممنون از کمکتون.فسفات منو پتاسیم - نیترات کلسیم - شلات آهن - سولفات منگنز -بر - سولفات روی - سولفات مس یا کادکبود-آمونیوم هپتا مولیبدات -اوره - پتاسیم نیترات - اوره فسفات -

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام.من رشتم کشاورزی نیست. دارم رو کشت هیدروپونیک کار میکنم ویه سوال درمورد ترکیب کردن چندتا مواد دارم.همونطور که میدونین نمیشه سولوپتاس رو با ترکیبات کلسیم دار یا فلزات سنگین مثل روی و آهن و... ترکیب کرد.حالا یه سوال دارم میخوام بدونم مواد زیر را میتوان با هم ترکیب کرد و در آب حل کرد؟ مشکلی پیش نمی آید؟ممنون از کمکتون.فسفات منو پتاسیم - نیترات کلسیم - شلات آهن - سولفات منگنز -بر - سولفات روی - سولفات مس یا کادکبود-آمونیوم هپتا مولیبدات -اوره - پتاسیم نیترات - اوره فسفات -

سلام
حل کردن مواد اونم به شکل ترکیبی بستگی به ضریب حلالیت داره... همینجوری که نمیشه گفت حل میشه با نه...
فکر نمیکنم ساخت محلول برا کشت هیدروپونیک به این راحتی باشه...مگه اینکه تو فاز آزمایشات اماتوری باشین

برای کشت هیدروپونیک از محلولها و مواد آماده شده با برندهای معتبر استفاده کنین

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
بچه ها کوفیدینگ یعنی چی !؟!
نمیدونم املا لاتینش چطوریه !اما هر چی هس در مورد حشرات !
Cofiding
Kofiding
Cofeeding?!?¿¡!!!