مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خسته نباشید .کسی می دونه در رشته مهندسی کشاورزی چه کلاسها و دوره ها ی تخصصی و جود دارد که بعد از فارغ التحصیلی مفید باشد. کمک کنیدددددددددددددددددددددددددد.
سلام دوست عزیز مرکز ملی ذخائر ژنتیک کارگاه های کار آموزی و فن آموزی مختلفی برای کشاورزان و گیاهشناسان در طول سال داره ؛ علاوه بر اون اگر فن خاصی مد نظرتون باشه میتونید بهشون پیشنهاد بدین براتون کارگاه فن آموزی بزارن معمولا حتی با یکی دو نفر هم تشکیل میشه

f.cheraghali

عضو جدید
سلام دوست عزیز مرکز ملی ذخائر ژنتیک کارگاه های کار آموزی و فن آموزی مختلفی برای کشاورزان و گیاهشناسان در طول سال داره ؛ علاوه بر اون اگر فن خاصی مد نظرتون باشه میتونید بهشون پیشنهاد بدین براتون کارگاه فن آموزی بزارن معمولا حتی با یکی دو نفر هم تشکیل میشه

منونم دوست خوبم .من اصلا رشته ام کشاورزی نیست. فکر میکنم که این مرکز مختص بچه های زیست شناسی است . رشته کشاورزی با هر گرایشی چه دوره ای دارد ؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای ثبت نام باید کجا مراجعه کنیم؟

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
منونم دوست خوبم .من اصلا رشته ام کشاورزی نیست. فکر میکنم که این مرکز مختص بچه های زیست شناسی است . رشته کشاورزی با هر گرایشی چه دوره ای دارد ؟

سلام دوست عزیز

هیچ کدوم از کارگاها اختصاصی گرایش خاصی نیست

هر شخصی با توجه به این که به یاد گرفتن چه مهارتی نیاز داره برای کارگاه مورد نظرش ثبت نام میکنه

مثلا من کارگاه فن آموزی کشت بافت رفتم و شخصی که همزمان با من اونجا حضور داشت ، کشاورزی گرایش باغبانی بود ، استادش هم کشاورزی بود نمی دونم چه گرایشی فکر کنم باغبانی بود ، به هر حال ما با دو نگاه متفاوت و نیازهای متفاوت تو اون کارگاه حضور داشتیم و استاد هم از نظر کاربردهای زیست شناسی و هم کاربردهای باغبانی توضیح می داد

در مجموع برای من که خیلی خوب بود چون برای مثال کشت بافت از فنونی هست که تو دانشگاه برای گرایش ما تدریس نمیشه اختصاصی گرایش فیزیولوژی هست

f.cheraghali

عضو جدید
سلام دوست عزیز

هیچ کدوم از کارگاها اختصاصی گرایش خاصی نیست

هر شخصی با توجه به این که به یاد گرفتن چه مهارتی نیاز داره برای کارگاه مورد نظرش ثبت نام میکنه

مثلا من کارگاه فن آموزی کشت بافت رفتم و شخصی که همزمان با من اونجا حضور داشت ، کشاورزی گرایش باغبانی بود ، استادش هم کشاورزی بود نمی دونم چه گرایشی فکر کنم باغبانی بود ، به هر حال ما با دو نگاه متفاوت و نیازهای متفاوت تو اون کارگاه حضور داشتیم و استاد هم از نظر کاربردهای زیست شناسی و هم کاربردهای باغبانی توضیح می داد

در مجموع برای من که خیلی خوب بود چون برای مثال کشت بافت از فنونی هست که تو دانشگاه برای گرایش ما تدریس نمیشه اختصاصی گرایش فیزیولوژی هست

مرسی دوست خوبم

fa7alveh

کاربر ممتاز تالار شیمی
[QUOTE="Pejman";5784283سلام ! یه سوال اساسی دارم!
فرض کنین یه برگه آنالیز خاک دادن دستتون!!!
چطوری تفسیرش میکنین؟!
نه تفسیر داره نه پیشنهاد!!!
سوالم فرضی بوداااا
اما این اولین چیزیه که باید بدونم و متاسفانه من دقیقشو نمیدونم.... ![/QUOTE]

تجربه خودمه ، اولین نمونه ای که واسمون میاوردن با استانداردهای مجاز چک می کردیم بعدش درصد خطا و رسم نمودار و ......

من که تموم اطلاعات از استانداردهای خود اداره استاندارد می گرفتم . البته من آنالیز خاک انجام ندادم تا حالا !
الانم فک کنم واسه محیط زیست اینو بخواین تفسیر کنین دیگه:D

فایل ضمیمه و یه
نیگا کنین، امیدوارم مفیدتون باشه:gol:

پیوست ها

• 668.pdf
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اون سایت ذخایری که معرفی کردید سایت خوبیه چیزای خوبی هم داره خوش به سعادت پایتخت نشینان که فقط اونا امکانات داشته باشن کافیه مابقی نیازی ندارن:cry:

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تجربه خودمه ، اولین نمونه ای که واسمون میاوردن با استانداردهای مجاز چک می کردیم بعدش درصد خطا و رسم نمودار و ......

من که تموم اطلاعات از استانداردهای خود اداره استاندارد می گرفتم . البته من آنالیز خاک انجام ندادم تا حالا !
الانم فک کنم واسه محیط زیست اینو بخواین تفسیر کنین دیگه:D

فایل ضمیمه و یه
نیگا کنین، امیدوارم مفیدتون باشه:gol:

سلام بابت فایل ضمیمه خیلی ممنون ولی برای کارای کشاورزی کارایی نداره برای آنالیز خاک و برگ از این روش نمیشه اقدام کرد من خودم برای انالیز خاک خیلی کار کردم به کتابهای زیادی مراجعه کردم ولی نتیجه ان چنانی نگرفتم نمیدونم اون آنالیزها اعداد عجیبی داشتن یا کتابا عجیب بودن چون خیلی متفاوت بودن و باید از ساز و سنگ مادری منطقه هم اطلاعاتی داشته باشید چون خیلی تاثیر میزاره البته این تجریه من بود شاید شماها به تفاسیر عجیب و غریب برخورد نکنید

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اون سایت ذخایری که معرفی کردید سایت خوبیه چیزای خوبی هم داره خوش به سعادت پایتخت نشینان که فقط اونا امکانات داشته باشن کافیه مابقی نیازی ندارن:cry:

عزیزم برنامه ریزی کن تابستون بیا شرکت کن

البته تو استانای دیگه هم ازین کارگاها هست مثلا اصفهان

شما کجایی ؟

یادمه وقتی رفته بودیم بازدید باغ ملی گیاهشناسی بعضیا از دانشگاه سیستان و بلوچستان این همه راه اومده بودن فقط برای دو ساعت بازدید که در واقع یک چهارمشم نمیشه تو دو ساعت دید ولی واقعا مشتاق بودن و انگیزه داشتن

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
[h=1]تعيين حد بحراني عناصر غذايي محصولات استراتژيك و توصيه صحيح كودي در كشور[/h]نگارش محمدجعفر ملكوتي، محمد نبي غيبي

سلاممم خوبین؟ کسی این کتاب رو خونده تا حالا ؟ :gol:

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعيين حد بحراني عناصر غذايي محصولات استراتژيك و توصيه صحيح كودي در كشور

نگارش محمدجعفر ملكوتي، محمد نبي غيبي

سلاممم خوبین؟ کسی این کتاب رو خونده تا حالا ؟ :gol:

سلام بله من چند سال پیش این کتاب رو خوندم و ازش استفاده کردم چطور؟؟

zemestan_d

عضو جدید
کمک فوری...........................

کمک فوری...........................

کسی میدونه سوالایی که در مورد علف های هرز داریم کجا باید بپرسیم هرجا میپرسم حذفش میکنن:cry:

zemestan_d

عضو جدید
سلام بچه ها من به کمک فوق فوری احتیاج دارم....من در مورد جنس ها و گونه هایی از خانواده ی boraginaceaeکه توی ایران به عنوان علف هرز محسوب میشن مطلب فوری میخوام چه عکس چه متن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فوری فوری

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام بچه ها من به کمک فوق فوری احتیاج دارم....من در مورد جنس ها و گونه هایی از خانواده ی boraginaceaeکه توی ایران به عنوان علف هرز محسوب میشن مطلب فوری میخوام چه عکس چه متن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فوری فوری

boraginaceae

boraginaceae

"Pejman"

برا چه کاربردی میخوان؟ کتاب زیاد کامل و جامعی نبود
برای این منظور

موضوعاتش همینه.... اما میخوام بدونم مثلا کمبود یک عنصر در خاک تا چه حدی هست.... همون برگه آنالیز!
کلاس انالیز خوانی برامون بزارین لطفا :gol:

"Pejman"

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای این منظور

موضوعاتش همینه.... اما میخوام بدونم مثلا کمبود یک عنصر در خاک تا چه حدی هست.... همون برگه آنالیز!

اگه اجازه بدید تا هفته اینده یه بررسی تو این موضوع تو کتابخونه دانشگاه براتون انجام میدم بهتون بگم بهتر از کدوم کتاب استفاده کنید در مورد این کتاب هم درحال حاضر ندارم ولی یادم هس کتاب جامعی نبود بهتون اطلاع میدم از چه منابعی استفاده کنید.

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای این منظور

سلام سه کتاب رو براتون معرفی میکنم برای آنالیز و توصیه کودی ولی یه توصیه کلی دارم شما از هر منبع و کتابی میتونید استفاده کنید ولی به چند نکته توجه کنید توصیه کودی ها براساس حد بحرانی محصول و زمان کشت و هم چنین شرایط کشت انجام بدید
کتاب خوبی که من تو این زمینه استفاده کردم ولی در حال حاضر بهش دسترسی ندارم توصیه کودی بهینه برای محصولات باغی و زراعی
نقش زیر مغذیها در افزایش عملکرد و بهبود کیفیت محصولات کشاورزی
و هم چنین کتابهایی که توسط معاونت اموزشی و تجهیز نیروی انسانی وزرات کشاورزی تهیه شدن کتابچه های خیلی مفید و تقریبا کاملی هستند حداقل در مورد گندم این کتابچه 5عدد هستند که کلیه مراحل کشت داشت و برداشت تغدیه و علف های هرز و بیماریهای گندم رو توضیح میده
مشکلی که وجود داره تطبیق دادن نوشته های کتاب با واقعیت روز جامعه اس که چیزایی که تو برگه انالیز وجود داره و چیزایی که تو کتابا خونده میشه بتونید با واقعیت و بعدش با امکانات روز بتونید تطبیق بدید اگه تونستید در زمینه کشاورزی اینکار رو انجام بدید واقعا فرد موفقی هستید:)

hobab43

عضو جدید
سلام دوستان، یه مقاله قابل ارائه در ارتباط با خواص الکترومغناطیسی در محصولات کشاورزی یا مواد غذایی می خواستم برای درس بیوفیزیکم. ممنون میشم کمکم کنید
با تشکر

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بيوتكنولوزي

بيوتكنولوزي

سلام بچه ها.من ميخوام ارشد بيوتكنولوزي بخونم اگه كسي اين رشته هس كمكم كنه چطوري شروع كنم؟:redface:

lili-likeable

کاربر فعال
دوستان لطفا کمکم کنید...

دوستان لطفا کمکم کنید...

سلام دوستان عزیز
من چندتا نقشه یا نمونه کار یا حتی عکسی که در ارتفاع از یه پارک گرفته شده باشه احتیاج دارم
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام برشما
تنها عکسهایی که تونستم براتون پیدا کنم که با دوربین خودم گرفتم این دوتا بود

مکان که کاملا مشخصه زمان هم فکرکنم سال تحویل 4 سال پیش بود