مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

BOROAMOO

عضو جدید
به توصیه دوستان اینجا مطرح میکنم تا برای دیگران هم مفید باشد
سلام
بنده یه سری سوال داشتم ببخشید اگر طولانیه.ساکن تهران هستم .من الان لیسانس مهندسی شیمی هستم ولی از بچگی عاشق طبیعت و جنگل و کشاورزی بودم.یکمی که بزرگتر شدم آرزوم این بود که یه باغ میوه یا گلخانه داشته باشم و انواع و اقسام گوناگون گل و گیاه و درخت و ... پرورش بدم. ولی به دلایلی که یکیش این بود که رتبه کنکورم خوب شد نذاشتن برم مهندسی کشاورزی.ولی الان تصمیم گرفتم برم سراغ علاقه ام
یه چندتا سوال داشتم که با شماره میپرسم که نه شما گیج بشید نه چیزی جا بمونه.ممنون میشم کمکم کنید.
1) از کجا باید شروع کنم ؟
2) چندتا کتاب ضروری و خوب بهم معرفی کنید
3) با توجه به وضعیت کشور آیا کار کشاورزی سود ده است؟
4) کدام حوزه را پیشنهاد میدهید(پرورش قارچ یا گلخانه یا درخت میوه یا ...)
5) گلخانه چی کشت کنم اقتصادی تره؟دلایل را ذکر بفرمایید لطفا(چون باید اول پولدار بشم تا به آرزوهام برسم)
6) چقدر سرمایه اولیه میخواد؟
7) چقدر وام با چه شرایطی میدهند؟
8) چقدر طول میکشه برگشت سرمایه؟
9) آیا توصیه می کنید که مثلا یک سال تو یه گلخانه کار کنم بعد برم سراغ کار خودم؟
10) کلا آیا توصیه می کنید؟
11) گلخانه های معروف ایران و افراد موفق در این زمینه مخصوصا اطراف تهران رو میشه بهم معرفی کنید

12) اگر پیشنهادی یا توصیه ای دارید که من یادم رفته بپرسم ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر
یا علی

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بنده یه سری سوال داشتم ببخشید اگر طولانیه.ساکن تهران هستم .من الان لیسانس مهندسی شیمی هستم ولی از بچگی عاشق طبیعت و جنگل و کشاورزی بودم.یکمی که بزرگتر شدم آرزوم این بود که یه باغ میوه یا گلخانه داشته باشم و انواع و اقسام گوناگون گل و گیاه و درخت و ... پرورش بدم. ولی به دلایلی که یکیش این بود که رتبه کنکورم خوب شد نذاشتن برم مهندسی کشاورزی.ولی الان تصمیم گرفتم برم سراغ علاقه ام
یه چندتا سوال داشتم که با شماره میپرسم که نه شما گیج بشید نه چیزی جا بمونه.ممنون میشم کمکم کنید.
1) از کجا باید شروع کنم ؟
2) چندتا کتاب ضروری و خوب بهم معرفی کنید
3) با توجه به وضعیت کشور آیا کار کشاورزی سود ده است؟
4) کدام حوزه را پیشنهاد میدهید(پرورش قارچ یا گلخانه یا درخت میوه یا ...)
5) گلخانه چی کشت کنم اقتصادی تره؟دلایل را ذکر بفرمایید لطفا(چون باید اول پولدار بشم تا به آرزوهام برسم)
6) چقدر سرمایه اولیه میخواد؟
7) چقدر وام با چه شرایطی میدهند؟
8) چقدر طول میکشه برگشت سرمایه؟
9) آیا توصیه می کنید که مثلا یک سال تو یه گلخانه کار کنم بعد برم سراغ کار خودم؟
10) کلا آیا توصیه می کنید؟
11) گلخانه های معروف ایران و افراد موفق در این زمینه مخصوصا اطراف تهران رو میشه بهم معرفی کنید

12) اگر پیشنهادی یا توصیه ای دارید که من یادم رفته بپرسم ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر
یا علی
سلام دوست عزیز حتما رسیدگی میشود...
یه کوچولو باید صبر پیشه کنید.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
1) از کجا باید شروع کنم ؟اگه علاقه داری به درس خوندن از اول شروع کن.. رشته باغبانی..
وگرنه با سرمایه و زمین و وام میتونی یه باغ میوه راه اندازی کنی.

2) چندتا کتاب ضروری و خوب بهم معرفی کنید؟در چه زمینه ای... برای دانشگاه یا برای احداث باغ میوه
3) با توجه به وضعیت کشور آیا کار کشاورزی سود ده است؟ خوب بله به شرط اینکه کلی این کار رو پیدا کنی...و خوب عمل کنی..
4) کدام حوزه را پیشنهاد میدهید(پرورش قارچ یا گلخانه یا درخت میوه یا ...) الان پرورش قارچ دستگاهای پیشرفته اش اومدهکه احتیاج نیست قدیمی پرورش بدید خوب سوددهیشم بهتره..
شما باید بازرا کارتون رو پیدا کنید.. تحقیق کنید و انتخاب کنید
5) گلخانه چی کشت کنم اقتصادی تره؟دلایل را ذکر بفرمایید لطفا(چون باید اول پولدار بشم تا به آرزوهام برسم)من شنیدم گل... خیلی سوددهی بالایی داره منتهی اگه یه کوچولو غافل بشی بد ضرر میکنی..
ولی میتونی از ابتدا صیفی جات و سبزی و گوجه فرنگی و خیار بکاری
6) چقدر سرمایه اولیه میخواد؟ زمین +سرمایه+پارتی+همت
7) چقدر وام با چه شرایطی میدهند؟گفتی وام.. کردی کبابم...
ما رشتمون کشاورزیه به ما ندادن.. نمیدونم ببین بندپ داری برو بگیر.. وگرنه شرایطش اینهزمین+ مجوز احداث مصلا گلخونه+ 2تا مدرک کارشناسی کشاورزی+ سرمایه

8) چقدر طول میکشه برگشت سرمایه؟اصولا 2سال اصلا به سوددهی نباید فکر کنی...مگه اینکه وضع مالیتون خوب باشه
9) آیا توصیه می کنید که مثلا یک سال تو یه گلخانه کار کنم بعد برم سراغ کار خودم؟ اگه اینکاررو کنی که عالیه...خیلی تجربه کسب میکنی... درصد ضررت میاد پایین
10) کلا آیا توصیه می کنید؟ گفتم دیگه تصمیم با خودتونه...
11) گلخانه های معروف ایران و افراد موفق در این زمینه مخصوصا اطراف تهران رو میشه بهم معرفی کنید.. من تهران رو نمیشناسم.. منتهی در چهارباغ کرج انواع گلخونه رو میتونی مراجعه کنی و تجربه کسب کنی.. ولی باید ماشین داشته باشیها.. یه مقدار جاش جالب نیست.

ماشالله انقدر سوالاتون کامل و زیاد بود.. فکر نکنم.. سوالی جا افتاده باشه..

با تشکر
یا علی

خوب جواباتونو جلوی سوالاتتون دادم....
بخونید اگه سوالی داشتید من یا مهندسین دیگه بهتون کمک میکنن.
زنده باشید و موید.

بندی

عضو جدید
سلام
راستش من عکس های مربوط ب تشریح ملخ و همچنین جدا کردن اسکلت مغز( تنتوریوم ) میخواستم
اگه کمک کنید ممنون میشم

maryam.

عضو جدید
کمک

کمک

سلام دوستان.به کمکتون نیاز دارم:cry:درمورد مارگارین مطلب میخام.واسه هفته دیگه باید ارائه بدم:cry::cry::cry:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مارگارین

(به
انگلیسی: Margarine)‏ در دید عمومی طیف گسترده‌ای آن را جایگزین کره می‌دانند. در بسیاری از نقاط جهان سهم بازار مارگارین بسیار بیشتر از کره می‌باشد. در حال حاضر مارگارین عنصر مهمی در دستورالعمل تهیه بسیاری از غذاها می‌باشد.
رنگ مارگارین به صورت طبیعی سفید است. اما در برخی موارد با استفاده از رنگ‌های مصنوعی رنگ آن را تغییر می‌دهند. در برخی از حوزه‌های غذایی افزودن رنگ مصنوعی به مارگارین غیر مجاز می‌باشد.
کره و مارگارین هردو حاوی ۱۶ درصد آب و ۸۵ درصد چربی هستند با این تفاوت که چربی کره از نوع چربی حیوانی موجود در شیر و چربی مارگارین از روغن‌های نباتی است. در نتیجه میزان اسیدهای چرب اشباع مارگارین از کره کمتر است. ضمن اینکه امروزه انواع مختلفی از مارگارین با درصدهای مختلف چربی تهیه می‌شود و انواع مارگارین کم چرب (با حدود ۲۰ درصد چربی) هم در دسترس قرار دارند.

مارگارین Margarine
[TD="class: bodycatmain, width: 100%"]کره مصنوعی است که از روغن های گیاهی و حیوانی تصفیه شده، ساخته می شود. به این روغن تصفیه شده، شیر می افزایند. این شیر در اثر باکتری ها تخمیر می شود و به روغن طعم کره می دهد. همچنین به آن ویتامین ها A و D و رنگ های مناسب می افزایند [۲۹].
برای تهیه مارگارین مخلوطی از روغن های نباتی مانند روغن بادام زمینی، سویا، تخم آفتاب گردان و تخم پنبه با چربی های حیوانی غیر از چربی شیر مانند پیه گاو و روغن سفت شده نهنگ با افزودن حدود ۲۰% و زنی شیر یا آب و مقدار کافی مواد معطر و مواد رنگی ولیستین (چربی زرده تخم مرغ) مدت ده دقیقه در دمای ۲۵۰ درجه صد بخشی به کمک یک به همزن خودکار، خود بهم می زنند و آنگاه آنرا در دستگاه مخصوص ناگهان سرد می کنند و مدت ۲ ـ ۴ ساعت در دمای ۸ ـ ۱۰ صد بخشی نگاه می دارند و سرانجام به صورت قالب شمش ها می برند و پس از بسته بندی به نام کره مصنوعی یا مارگارین عرضه می کنند. در قرن نوزدهم به علت کمیابی و گرانی کره طبیعی در اروپا ایپولیت مژ ـ موریس در حدود سال های ۱۸۶۶ و ۱۸۶۹ کره مصنوعی را ساخت. به ذیل کلمه کره نگاه کنید [۳].
● مارگارین
مارگارین در بازار مثل کره بوده است اما امروزه به صورت یک ماده غذائی مورد توجه قرار رفته است و در اواخر دهه ۱۸۶۰ در فرانسه به وسیله ناپلئون سوم (۱۸۷۳ ـ ۱۸۰۸) جایزه ای برای کسی که بتواند بهترین کره ارزان را بسازد. در نظر گرفت. هیپولیت هژه ـ موریس شیمیدان فرانسوی آزمایش های بسیاری به عمل آورد و در نتیجه در ۱۹۶۹ مارگارین را ساخت و ماده ابداعی خود را اوله مارگارین نامید. OLEO در زبان فرانسه بعضی پیه و در یونانی مارگاریستز به معنی مروارید است چه این ماده تولیدی سفید رنگ مرواریدی بود. از آنزمان مارگارین نخستین محصولی بود که در ۱۸۷۳ به صورت یک کالای تجاری درآمد. صنعت لبیات ضد این ماده به مخالفت برخاستو مالیات بر مارگارین در ایالات متحده بسته شد. با این حال مارگارینروز بروز گسترده تر و کیفیت آن بواسطه پژوهش های متخصصان بهتر شد [۳].
● مارگارین ـ تهیه
روغن هائی که در ساخت مارگارین بکار برده می شوند می بایست با چربی های جامدی که ابتدا ذوب شده اند کاملاً مخلوط گردند. روغن های مورد استفاده معمولاً توسط گاز هیدروژن و در حضور یک کاتالیزور مناسب مانند نیکل هیدروژنه می شوند.
بوی بسیاری از این روغن ها توسط روش های مخصوصی گرفته می شود و در اثر عمل بوگیری بسیاری از ترکیبات فرار آن خارج می گردند. یکی از روش های متداول تقطیر با بخار آب می باشد. روغن هائی که در تهیهٔ مارگارین بکار می روند از دانه های سویا، پنبه، ذرت، پسته شام و... و مقداری هم از چربی های حیوانی و چربی های شیر تهیه می شوند.
فارمآئی مارگارین غالباً شیر بدون چربی (skim milk)، شیر خشک و آب می باشد به طوری که به جای آن از شیر خشک و آب نیز استفاده می شود. شیر به همان ترتیبی که در ساخت و تهیه کره گزارش داده شد آماده می گردد. کشت مایه ای به کاربرده می شود که در آن ترش شدن باکتریائی صورت گرفته باشد. جهت عمل آماده سازی از باکتری مولد لاکتیک اسید کاربرده می شود که در آن ترش شدن باکتریائی صورت گرفته باشد. جهت عمل آماده سازی از باکتری مولد لاکتیک اسید کاربرده می شود که در آن ترش شدن باکتریائی صورت گرفته باشد. جهت عمل آماده سازی از باکتری مولد لاکتیک اسید مانند لوکونوستاک کری موروس (Leconosta Cremorus) و یا استرپتوکوکوس لاکتیس دی استی لاکتیس (streptococcus lactics diacetylactis) استفاده می شود. طم کره مانند در مارگارین کلا به نقش باکتریائی که موجب تولید دی استال می شود، بستگی دارد. نمک و سایر مواد نگهدارنده بعد از عمل آماده سازی به آن اضافه می شوند. در صورت دی استال می شود، بستگی دارد. نمک و سایر مواد نگهدارنده بعد از عمل آماده سازی به آن اضافه می شوند. در صورت استفاده از امولسیفایرهائی مانند لیستین قبل از آنکه شیر به روغن اضافه شود می بایست به روغن ها افزوده شوند. ویتامین های A , D درست به همان ترتیب امولسیافیرها نیز اضافه می گردند. عمل همزدن آنقدر ادامه می یابد تا شیر و روغن به صورت امولسیون درآیند و در واقع به شکل مناسب یعنی مارگارین برسد، سپس مارگارین سرد شده و مانند کره بسته بندی می گردد [۷۳].

۳ ـ دکتر نرگس سعیدیان
۲۹ ـ پشم و صنعت نساجی پشمی ـ ترجمه مهندس ابوالقاسم طاهری عراقی
۷۳ ـ فرهنگ علم تجربی و ریاضی تهیه و تدوین گروهی از کارشناسان وزارت آموزش و پرورش
[/TD]

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام
راستش من عکس های مربوط ب تشریح ملخ و همچنین جدا کردن اسکلت مغز( تنتوریوم ) میخواستم
اگه کمک کنید ممنون میشم

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
از مهندسین محترم کسی ساکن بابل یا ساری هس یه آماری از زمان شخم و کاشت محصولات کشاورزی اونجا به من بده؟؟
خواهشا خیلی بهش نیاز دارم:cry:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
از مهندسین محترم کسی ساکن بابل یا ساری هس یه آماری از زمان شخم و کاشت محصولات کشاورزی اونجا به من بده؟؟
خواهشا خیلی بهش نیاز دارم:cry:
فکر کنم از اقا مهدی کمک بگیری به جواب برسی...
اطلاعاتشونم بیسته.
MEHDI1979برو زراعت اسمشو پیدا کن.. هست براش پیام بزار.کمکت میکنه

ddrraaggoonn

عضو جدید
کمکــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــ

کمکــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــ

سلام به همه ی دوستای عزیز
ترچیح میدم قبل پرسیدن سوالم یه عذر خواهی از مدیران این تالار بکنم چون میدونم سوالم شاید مناسب این قسمت نباشه، و یه انتقادم ازشون دارم و اونم اینه که من تا حالا نشده یه سوالی تالار کشاورزی بزارم و به نتیجه ای برسه چون اینجا اکثر مواقع تاپیک هایی که زده میشه تبدیل به پست میشه میره تاپیک های دیگه (اینطور که من دیدم)!!!!!!!! در صورتی که تالار های دیگه اصلا اینطور نیست و آدم با نظر های بقیه سریع به اون چیزی که میخواد میرسه ولی اینجا............. البته شاید این موضوع فقط واسه من پیش اومده!!!!!!!!!!!!!!!
حالا سوالم : واسه ی پروژه ام پیشنهاد شده روی گیاه استویا کار کنم من هیچ اطلاعاتی از این گیاه ندارم یکم که سرچ کردم خوشم نیومد از این موضوع، کسی میتونه یه گیاه توپــــــــــــــــــــــــــــ و جذاّّّّّّّّّّّّّبـــــــــــــــــــــــــــــ بهم معرفی کنه ( البته به جز گیاه سالوکورنیا،لیسیانتوس و مورینگا)

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستای عزیز
ترچیح میدم قبل پرسیدن سوالم یه عذر خواهی از مدیران این تالار بکنم چون میدونم سوالم شاید مناسب این قسمت نباشه، و یه انتقادم ازشون دارم و اونم اینه که من تا حالا نشده یه سوالی تالار کشاورزی بزارم و به نتیجه ای برسه چون اینجا اکثر مواقع تاپیک هایی که زده میشه تبدیل به پست میشه میره تاپیک های دیگه (اینطور که من دیدم)!!!!!!!! در صورتی که تالار های دیگه اصلا اینطور نیست و آدم با نظر های بقیه سریع به اون چیزی که میخواد میرسه ولی اینجا............. البته شاید این موضوع فقط واسه من پیش اومده!!!!!!!!!!!!!!!
حالا سوالم : واسه ی پروژه ام پیشنهاد شده روی گیاه استویا کار کنم من هیچ اطلاعاتی از این گیاه ندارم یکم که سرچ کردم خوشم نیومد از این موضوع، کسی میتونه یه گیاه توپــــــــــــــــــــــــــــ و جذاّّّّّّّّّّّّّبـــــــــــــــــــــــــــــ بهم معرفی کنه ( البته به جز گیاه سالوکورنیا،لیسیانتوس و مورینگا)
سلام دوست عزیز...
خوش اومدید.. تا اینجا هرسوالی که جواب داده نشده من.. اگه دوستان هم جواب ندادن.. جوابشونو دادم.. فکر نمیکنم.. سوال بی جوابی مونده باشه.. مگر اینکه تاپیک جدازده اند... بله ما ارجاع دادیم به اینجا یا بخش باغبانی..
سوال شما هم به قسمت باغبانی ارتباط داره.. منتهی.. مطمئن باشید .. دوستان اگه بدونن جواب شما رو کوتاهی نمیکنن..
واینکه مقایسه میکنید اینجا رو با سایت های دیگه..
ما دیر شاید جواب بدیم.. ولی قدرت علممون مخصوصا در رشته کشاورزی بالاست..
حتما .. دوستان بدونن شما رو راهنمایی میکنن...
باید دوستان هم حضور داشته باشن.. که به سوال تخصصی شما جواب بدهند.
با تشکر.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
انتقالی...

انتقالی...

سلام
یه سوال داشتم
آیا برای انتقالی به دانشگاه فردوسی یا هر دانشگاه دیگه
معدلت بالا باشه موافقت میشه؟!
من میخوام از دانشگاهم(دانشجو ترم 4 مهندسی آب دانشکده کشاورزی تربت جام)برم هر طوری شده...
سطحش پایین باید چیکار کنم
کنکورم نخوندم
معدل 19 تا 20 بیارم انتقالی به دانشگاه فردوسی یا گرگان یا و...موافقت میشه؟!
مهمانی هم فقط 40 واحد اونجایی که نمی صرفه...
خواهش کمکم کنید
نمیدونی حداقل یه چیزی بنویس یا شکلک بذار شاید کس دیگه دید و منو از ای سر درگمی بیرون آورد...
ممنون میشم جوابم رو بدین

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال داشتم
آیا برای انتقالی به دانشگاه فردوسی یا هر دانشگاه دیگه
معدلت بالا باشه موافقت میشه؟!
من میخوام از دانشگاهم(دانشجو ترم 4 مهندسی آب دانشکده کشاورزی تربت جام)برم هر طوری شده...
سطحش پایین باید چیکار کنم
کنکورم نخوندم
معدل 19 تا 20 بیارم انتقالی به دانشگاه فردوسی یا گرگان یا و...موافقت میشه؟!
مهمانی هم فقط 40 واحد اونجایی که نمی صرفه...
خواهش کمکم کنید
نمیدونی حداقل یه چیزی بنویس یا شکلک بذار شاید کس دیگه دید و منو از ای سر درگمی بیرون آورد...
ممنون میشم جوابم رو بدین

سلام . همونطور که خودتون گفتید دانشگاه مبدا سطحش پایین و شما مقصد رو یه دانشگاه بالا انتخاب کردید بطور معمول انتقالی نمیشه ولی شما میتونید اگه ساکن مشهد هستید با گواهی پزشکی یا موارد دیگه انتقالی بگیرید به دانشگاهی که میخاید یکم دوندگی داره و احتمالا به گواهی پزشکی و مسایل دیگه شدنی باشه

ادمک تنها

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

[h=2]خیلی فوریه[/h] سلام به کمک شما نیاز دارم
درحال طراحی یک پارک 27هکتاری در شهر دهدشت هستم وبه کمک شما درمورد نوع درخت وگیاهانی که میشه تو این شهر استفاده کرد نیاز دارم چون اهل اون منطقه نیستم نمیدونم از چه نوع پوشش گیاهی میتونم استفاده کنم لطفا کمکم کنید
شهر دهدشت در استان کهگیلویه وبویراحمد با اب وهوایی تقریبا گرم ومرطوب یعنی تابستانهایی گرم وزمستانهایی سرد البته در تابستان تقریبا گرم ومرطوبه لطفا اگه میتونید راهنماییم کنید

m63855@yahoo.com

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . همونطور که خودتون گفتید دانشگاه مبدا سطحش پایین و شما مقصد رو یه دانشگاه بالا انتخاب کردید بطور معمول انتقالی نمیشه ولی شما میتونید اگه ساکن مشهد هستید با گواهی پزشکی یا موارد دیگه انتقالی بگیرید به دانشگاهی که میخاید یکم دوندگی داره و احتمالا به گواهی پزشکی و مسایل دیگه شدنی باشه

ممنونم از نظرتون...
مشکلم این که ساکن مشهد نیستم...
اگه سند خانه مشهد(دوستان آشناییان)ببری شدنیی؟!
میشه انتقالی گرفت...

"Pejman"

خیلی فوریه

سلام به کمک شما نیاز دارم
درحال طراحی یک پارک 27هکتاری در شهر دهدشت هستم وبه کمک شما درمورد نوع درخت وگیاهانی که میشه تو این شهر استفاده کرد نیاز دارم چون اهل اون منطقه نیستم نمیدونم از چه نوع پوشش گیاهی میتونم استفاده کنم لطفا کمکم کنید
شهر دهدشت در استان کهگیلویه وبویراحمد با اب وهوایی تقریبا گرم ومرطوب یعنی تابستانهایی گرم وزمستانهایی سرد البته در تابستان تقریبا گرم ومرطوبه لطفا اگه میتونید راهنماییم کنید

m63855@yahoo.com

خوب شما میتونین انواع کاج های زینتی به همراه شمشاد زینتی رو بکارید
بلوط زینتی هم فراموش نشه. اسم علمیشو نمیدونم اما میشناسنش محلی های اون منطقه... اصولا شنیدم بعضی ها به یاسوج میگن پایتخت طبیعت ایران!
گل و گیاهان زینتی هم میتونین بکارین تا دلتون میخواد. کاج مطبق و بنجامین هم فکر کنم خوب باشه اما در مورد بنجامین شک دارم. چنار و افرا و زیتون هم که میتونین به راحتی بکارین اگر زمستوناش سردسیره

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه به ای میگن پروژه...

آخه به ای میگن پروژه...

سلام
استادمون یه پروژه عجیب داده برای درس اصول آبیاری
اونم چی؟!!!!!!!!!!!!!!
یه پرسش نامه
45 سوالی بریم از 60 کشاورز بپرسیم درباره ای یه محصول
فکرش بکن گفته اولین جلسه بعد عید باید تحویل بدین؟!!!!!!!!!
اعصابم بهم ریخته...
دنبال معدل
19 تا 20 هستم با ای وضع چطوری میشه آورد...

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میتونی 45 تا سوال پرسشنامتو طراحی کنی و اینجا برا بچه های کشاورزی بفرستی..تا واست پر کنن!
دیگه استادت که نمیاد بره ببینه طرف وافعا کشاورز یا نه:surprised:
هر چن تا کم آوردی هم میری از کشاورزایی که میشناسی میپرسی...:)

gsm1

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
سلام
اونم چی؟!!!!!!!!!!!!!!
یه پرسش نامه
اعصابم بهم ریخته...
دنبال معدل

خداصبرت بده!
واما شما بعنوان یه مهندس باید روش حل مشکلات پیش رو رایادبگیری پس بسم اله.
بهرحال منم باشما موافقم ولی انگیزه استادت رو باید دید چی هستش!
موفق باشی

"Pejman"

سلام
میتونی 45 تا سوال پرسشنامتو طراحی کنی و اینجا برا بچه های کشاورزی بفرستی..تا واست پر کنن!
دیگه استادت که نمیاد بره ببینه طرف وافعا کشاورز یا نه:surprised:
هر چن تا کم آوردی هم میری از کشاورزایی که میشناسی میپرسی...:)
عالیه منم با ایشون موافقم :gol:

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام
اونم چی؟!!!!!!!!!!!!!!
یه پرسش نامه
اعصابم بهم ریخته...
دنبال معدل

نمیدونم کدوم گرایشین ؟ اصول آبیاری مربوط به کدوم گرایش کشاورزی هست! ولی توی شرکت های خدماتی کشاورزی از این فرم ها میبرن و پر می کنن و به ازای هر پرسشنامه پر شده یه مبلغی رو از جهاد کشاورزی دریافت می کنند. اونها بسته به موقعیتشون ممکنه در یک روز از صبح تا شب یا دو سه روزه این پرسشنامه هایی که شما می گی رو به صورت کاملا مدون پر کنن. برای هر دوره هم برای هر پرسشگر، دو تومن آب می خوره این درص اصول آبیاری شما!! پرسشنامه رو خودتون طراحی می کنین یا آماده س؟( به این پرسشنامه که الان زدین شباهت دارن!!)