مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

ahmad206

عضو جدید
کشت قارچ

کشت قارچ

با سلام و درود فراوان از مدیران محترم می خواهم آموزش کشت قارچ را در این قمست بگذارند

نیوشاک

عضو جدید
درود
مطالب زیادی در مورد پرورش کرم و ورمی کمپوست و غیره اینجا مطرح شده
ولی هیچ اطلاعاتی در مورد بازار و تقاضای این کار وجود نداره
کسی هست که در این زمینه و خصوصا فروش و بازارش اطلاعاتی داشته باشه ؟
با سلام در مورد بازار تولید و فروش باید بگوییم بسته با هر منطقه و استان فرق دارد .ولی با توجه به نیاز بازار می توان گفت که تقاضابرای کود در استانهای حاصلخیز زیاد است

آموزش نرم افزار wms

آموزش نرم افزار wms

با سلام
دوستان عزیز اگه راهنمای فارسی نرم افزارwms رو دارید لطفا برام بفرستید
با تشکر

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. لطفا کسی میدونه مکان جهاد کشاورزی شهرستان تهران کجا هست ؟! حالا استانشو هم بگین ممنون میشم ! هر چی میبینم وزارتخونه میبینم !!! :(

شعبه ی ترویج و آموزشش رو کشف کردم نزدیک دانشگاه شهید بهشتیه اسم خیابونشو نمی دونم ! :D

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
شعبه ی ترویج و آموزشش رو کشف کردم نزدیک دانشگاه شهید بهشتیه اسم خیابونشو نمی دونم !
مرسی من پیداش کردم خیلی وقت پیش. توی خیابون اسد آبادیه! بالاتر از مطهری! یافتن و نیافتنش خیلی مهم نبود. چون کاری از دستشون بر نیومد :D

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اساتید محترم
نیاز به نرم افزار erdasورژن 9.1دارم نت رو زیر و رو کردم یافتش نکردم کسی میتونه کمکم کنه تا اخر هفته بهش نیاز دارم خواهشا امداد رسانی کنید

"Pejman"

سلام اساتید محترم
نیاز به نرم افزار erdasورژن 9.1دارم نت رو زیر و رو کردم یافتش نکردم کسی میتونه کمکم کنه تا اخر هفته بهش نیاز دارم خواهشا امداد رسانی کنید

سلام
بفرمایید
حجمش کمی بالاست 516 مگابایته
اینجا

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون اقای مهندس اینو قبلا دانلود کردم نمیدونم چرا اجرا نمیشه :cry:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسی من پیداش کردم خیلی وقت پیش. توی خیابون اسد آبادیه! بالاتر از مطهری! یافتن و نیافتنش خیلی مهم نبود. چون کاری از دستشون بر نیومد :D

اوین . خ تابناک- مرکز تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی(تات) کنار دانشگاه شهید بهشتی

شماره: 22414414-021 الی 6

برای اون دسته از عزیزانی که یه زمانی احتیاجشون میشه :D

آخرین ویرایش:

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
درباره پایان نامه روی غلات؟
واضح تر بیان کنید

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
طراحي و ساخت تجهيزات آزمايشگاهي آزمون آشكارسازهاي عملكرد كمباين غلات
2 بررسي پاره‌اي از پاسخ هاي فيزيولوژيكي و مولكولي برخي از گياهان وحشي غلات خويشاوند گندم )آلورپوس) به تنش شوري
3 بررسي روايات تفسيري غلات
4 طراحي، ساخت و ارزيابي دستگاه عمل آوري كاه غلات با اوره
5 تعيين پارامترهاي زيستي شيشه دندانه ‌دار غلات Oryzaephilus Surinamensis (Coleoptera:Silvanidae) روي ارقام مختلف گندم در شرايط آزمايشگاهي
روی این زمینه های پایان نامه میتونی تحقیق کنی حالا میتونی موضوع غلات رو عوض نی گندم رو جو کنی...
بستگی به علایق خودتون داره

22ahmad

عضو جدید
خاک شور

خاک شور

سلام
آیا میشه رو زمینی که شوره ومنابع آبش هم شوره چیزی به دردبخور کاشت؟

f.cheraghali

عضو جدید
سلام

من یک خواهش داشتم . کسی هست به من بگه که در رشته کشاورزی هر گرایشی چه کلاسهای تکمیلی هست. مثلا صنایع غذایی کلاسهای ایزو و یا HACCP هست . لطفا یکی کمک کنه

با تشکر

f.cheraghali

عضو جدید
سلام دوستان

کسی هست که به من بگه در مجموعه کشاورزی هر گرایشی چه کلاسهای مکملی هست که مناسب بایشه برای فارغ التحصیل که بخاد کار کنه .ممنون میشم کمک کنید. فوری .................

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

چرا نمیشه دوست عزیز

شهر ما هم آبش شوره هم خاکش شوره بیا ببین چقدر کشاورزیش داره پیشرفت می کنه :smile:

باید گیاهان شورپسند یا مقاوم به شوری رو انتخاب کنی

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
کرج هم ابش شوره....
و در همین چهار باغ کرج...که انواع زمین زراعی /باغات گرفته تا گلخانه..از این اب شور استفاده میشه...
و بهترین محصول رو نسبت به مناطق دیگه..به بازار عرضه میکنه

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
سلام
در خاکهای شور گیاهانی شور پسندی مثل اسفناج ، چغندرقند بهترین عملکرد رو دارن ولی در مورد اب باید ECاب اندازه گیری بشه و برای گیاه مورد نظر در رنج خاص خودش اب استفاده میشه به کلاس بندی های اب مورد استفاده در کشاورزی مراجعه کنید برخی از ابها مصارف کشاورزی ندارن باید قبل از کاشت یه نمونه برداری از خاک و اب انجام بشه تا به نظر کارشناسی بهترین عملکرد رو از زمین داشته باشید

@mohammad@

عضو جدید
درخواست دیکشنری مهندسی کشاورزی

درخواست دیکشنری مهندسی کشاورزی

دوستان سلام دیکشنری کامل مهندسی کشاورزی میخواستم اکثر سایتها نمیشه دانلود کرد نیاز فوری دارم خواهشا سریع راهنمایی کنید

f.cheraghali

عضو جدید
سلام

بچه ها خسته نباشید .کسی می دونه در رشته مهندسی کشاورزی چه کلاسها و دوره ها ی تخصصی و جود دارد که بعد از فارغ التحصیلی مفید باشد. کمک کنیدددددددددددددددددددددددددد.

"Pejman"

سلام ! یه سوال اساسی دارم!
فرض کنین یه برگه آنالیز خاک دادن دستتون!!!
چطوری تفسیرش میکنین؟!
نه تفسیر داره نه پیشنهاد!!!
سوالم فرضی بوداااا
اما این اولین چیزیه که باید بدونم و متاسفانه من دقیقشو نمیدونم.... !

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام ! یه سوال اساسی دارم!
فرض کنین یه برگه آنالیز خاک دادن دستتون!!!
چطوری تفسیرش میکنین؟!
نه تفسیر داره نه پیشنهاد!!!
سوالم فرضی بوداااا
اما این اولین چیزیه که باید بدونم و متاسفانه من دقیقشو نمیدونم.... !

یه کتابی هست با عنوان تفسیر نتایج آزمایش خاک
دانلود کن ببین شاید به دردت بخوره:

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ندسی-کشاورزی?p=5772211&viewfull=1#post5772211

"Pejman"

مرسی اینو دارم... خارجکیه... سخته یه خورده... فارسیشو نداری برادر؟