مشاوره، سوال و درخواست مطالب صنایع غذایی

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر شما محترم اما هر کسی نظری داره. شما فکرتون اینطوره که علم راهی نداره به کارخونه در حالی که من ای موضوع و تجربه کردم که علم در کنار تجربه عالی جواب می ده.
چون مثال خواستین میگم.
درست می گین همه ی کارخونه ها و تموم پست ها به علم بالا نیاز نداره. اما در فیلد تحقیق و توسعه توانایی علمی بدیرد می خوره. خط تولید تمام اتومیاتیک نان صنعتی که من 1 سال باهاش کار کردم بسیار علمی و تخصصی بود و اصلا اینطوری که شما فک میکنی به دکمه رو بزنی و دستگاه اتوماتیک نون و بهت تحویل بده نبود. چون پروسه نکاتی برای استارت چک میانه ی کار و محصول داشت که اگه اونا رو با اطلاعات و تجربه چک نمی کردی محصول کلا ضایعات میشد .
.

بله همینطوره. نه منظور من این نبود که علم بدرد نمیخوره ، مثال ساده و ابتدایش نبات زعفرانی. خود من که نبات رو بصورت خانگی روش کار کردم کلی کار برد و کلی نکات ریز و درشت داشت ، چه برسه به کار علمی در کارخانه و....

نه منظور من این نبود ، من فکر میکنم که رشته ما در خارج(جایی که دستگاه ها و خطوط تولید طراحی میشه و جایی که واقعا مفهوم علوم و صنایع غذایی رو میشه دید) کاربرد و جای کار بسیار بیشتری داره و واقعی بدرد میخوره ، ولی اینجا اونطوری که باید و شاید فکر میکنم که از یه متخصص صنایع غذایی کاری خواسته نمیشه...

البته من تمام اینها رو فکر میکنم و تجارب عملی شما خیلی خیلی هم بدرد ما میخوره و ممنون که توضیح میدید

mo.ava

عضو جدید
دوستان سلام من برای یه نشریه یسری اطلاعات درباره گندم دروم میخوام -که فک کنم برای ساخت ماکارونی استفاده میشه(تاریخچه،محل کشت ،کاربرد و ...)
مطالب فارسیم باشن مشکلی ندارم ولی داشتن منبع برام مهمه...
ممنون از لطفتون

90nazan

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین گرامی

دوستان کسی در مورد مراحل تولید پنیر سنتی لاکتیکی و مزایاش اطلاعاتی داره؟

گویا در این پنیر برای انعقاد از آنزیم استفاده نمیشه و از ماست برای اسیدی کردن محیط استفاده میشه!

ممنون میشم اگر پاسخگو باشین:gol::gol::gol:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندسین گرامی

دوستان کسی در مورد مراحل تولید پنیر سنتی لاکتیکی و مزایاش اطلاعاتی داره؟

گویا در این پنیر برای انعقاد از آنزیم استفاده نمیشه و از ماست برای اسیدی کردن محیط استفاده میشه!

ممنون میشم اگر پاسخگو باشین:gol::gol::gol:

نه دیگه ببینید ما سه نوع تقسیم بندی پنیر داریم:
-بر اساس نوع انعقاد که خود شامل سه دسته ی آنزیمی و اسیدی و اسیدی-آنزیمی هست.
- براساس درجه سفتی و نرمی
- بر اساس کیفیت رسیدن پنیر که یا تازه هست یا رسیده.

حالا گفتیم انعقاد میتونه سه نوع باشه ، در انعقاد اسیدی ما در واقع از کاهش پی اچ کمک میگیریم برای رسیدن به PI . PIچیه؟ اون نقطه ای هست که بار پروتئین ها هم اندازه میشه و وقتی که بار مثبت با بار منفی برابر شد پروتئین خودشو مچاله میکنه و میبنده(دناتوره میشه) . خب؟ در این نوع انعقاد ما میتونیم از اسید(همون ماستی که گفتین) ، سرکه ، آبلیمو یا حتی استارتر های باکتری های لاکتیکی استفاده کنیم.

در انعقاد آنزیمی ما آنزیم میزنیم که در دو فاز انعقاد رخ میده که بیشتر توضیح نمیدم طولانی میشه. آنزیم های مورد استفاده هم میتونن حیوانی یا گیاهی یا میکروبی باشن که میدونید.

حالا ما در پنیر سازی هم از استارتر میکروبی استفاده میکنیم هم آنزیم. چرا؟ چون اون استارتر اسید میسازه و ساخت اسید برای ما مهمه چون علاوه بر فواید متعددی که داره مثل ممانعت از رشد باکتری های نامطلوب ، افزایش استحکام دلمه ، و............ ، سبب فعال شدن آنزیم میشه ، چون بهترین فعالیت آنزیم در پی اچ 6.3 رخ میده(پی اچ شیر 6.9 بود)

90nazan

عضو جدید
نه دیگه ببینید ما سه نوع تقسیم بندی پنیر داریم:
-بر اساس نوع انعقاد که خود شامل سه دسته ی آنزیمی و اسیدی و اسیدی-آنزیمی هست.
- براساس درجه سفتی و نرمی
- بر اساس کیفیت رسیدن پنیر که یا تازه هست یا رسیده.

حالا گفتیم انعقاد میتونه سه نوع باشه ، در انعقاد اسیدی ما در واقع از کاهش پی اچ کمک میگیریم برای رسیدن به PI . PIچیه؟ اون نقطه ای هست که بار پروتئین ها هم اندازه میشه و وقتی که بار مثبت با بار منفی برابر شد پروتئین خودشو مچاله میکنه و میبنده(دناتوره میشه) . خب؟ در این نوع انعقاد ما میتونیم از اسید(همون ماستی که گفتین) ، سرکه ، آبلیمو یا حتی استارتر های باکتری های لاکتیکی استفاده کنیم.

در انعقاد آنزیمی ما آنزیم میزنیم که در دو فاز انعقاد رخ میده که بیشتر توضیح نمیدم طولانی میشه. آنزیم های مورد استفاده هم میتونن حیوانی یا گیاهی یا میکروبی باشن که میدونید.

حالا ما در پنیر سازی هم از استارتر میکروبی استفاده میکنیم هم آنزیم. چرا؟ چون اون استارتر اسید میسازه و ساخت اسید برای ما مهمه چون علاوه بر فواید متعددی که داره مثل ممانعت از رشد باکتری های نامطلوب ، افزایش استحکام دلمه ، و............ ، سبب فعال شدن آنزیم میشه ، چون بهترین فعالیت آنزیم در پی اچ 6.3 رخ میده(پی اچ شیر 6.9 بود)

خیلیی ممنون مهندس لطف کردین:gol::gol::gol::gol:

فقط در رابطه با مزایای تولید این نوع پنیر میتوان گفت که این نوع پنیر ارزش تغذیه ای بالاتر (بدلیل حضور پروتئین های آب پنیر در داخل دلمه) دارد در مقایسه با پنیر تولید شده بوسیله اتعقاد انزیمی؟ :gol:

آخرین ویرایش:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلیی ممنون مهندس لطف کردین:gol::gol::gol::gol:

فقط در رابطه با مزایای تولید این نوع پنیر میتوان گفت که این نوع پنیر ارزش تغذیه ای بالاتر (بدلیل حضور پروتئین های آب پنیر در داخل دلمه) دارد در مقایسه با پنیر تولید شده بوسیله اتعقاد انزیمی؟ :gol:

بله دیگه اونهایی که الان مثل پنیر پگاه تولید میشن ، اونا حاوی وی پروتئین ها نیستن. درسته بله ارزش تغذیه ایشون بالاتره

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
دوستان سلام من برای یه نشریه یسری اطلاعات درباره گندم دروم میخوام -که فک کنم برای ساخت ماکارونی استفاده میشه(تاریخچه،محل کشت ،کاربرد و ...)
مطالب فارسیم باشن مشکلی ندارم ولی داشتن منبع برام مهمه...
ممنون از لطفتون

سلام
دوست عزیز جستجوی اطلاعات این چنینی خیلی کار ساده ای هست ولی زمان بر؛ و بهتره منابع مختلی زیررو رو بشه
گوگل، گوگل بوک در دسترس ترین موارد هستن

خدمتتون , امیدوام مفید باشه:gol:

پیوست ها

• hdwb-habd-eng.pdf
    194.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

"ALPHA"

کاربر ممتاز

پیوست ها

• %D9%84%D8%A8%D9%86%DB%8C.zip
    6.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالتون درباره انتقال حرارت هندوانه ناقص پرسیده شده

یک مثال براتون می ذارم ولی این مثال با مثال شما یکم فرق داره اونم به علت شکل نیمکره هندوانه هست ولی زمان رسیدن به تعادل دمایی رو این طوری حساب کردن.

یک هندوانه که از وسط به دو نیم تقسیم شده است با مشخصات زیر موجود است

چه قدر زمان طول می کشد تا دمای سطح به 3 درجه برسد؟سرما تا چه عمقی نفوذ می کند؟

حل: توجه کنید که اگر در صورت سوال قید شده بود که دمای هندوانه به 3 درجه برسد باید از روش ظرفیت فشرده مسئله را حل می کردیم و چون دمای سطح را خواسته،هندوانه را یک جسم نیمه بینهایت فرض می کنیم. با توجه به صورت مسئله پیداست که شرط مرزی جابجایی داریم لذا خواهیم داشت: از جدول:

با استفاده از شکل 5-8 کتاب درسی:

چون ضخامتی که تغییرات دما در ان رخ داده نسبت به طول کم است پس جسم را نیمه بی نهایت گرفتیم

اگر

و معادله را حل کنیم x بدست می اید که این x ضخامت عمق نفوذ است و از انجا به بعد تغییرات دمای محسوسی نداریم.

چون x خیلی زیاد شده این روش برای حل مناسب نیست و بهتر است از روش ظرفیت فشرده حل شود.

اینو نمیشد با استفاده از فاکتور های jc و i حل کرد؟ عدد بایوت بدست میاوردیم و بعدش نسبت دمایی دست نیافته و عدد فوریه و نهایتا دمای مورد نظر...
من اینطوری پیدا کردم و تقریبا واسه یه هندوانه با قطر حدود20 سانت(اگر پوست کنده باشه و مقاومت حرارتی مطرح نشه) حدودا 1.5 ساعت زمان میبره تا به دمای یخچال برسه.......
حالا بگذریم.
راستی با روش عدد بایوت بین 0.1 تا 40 خواستم حل کنم (برای اجسام محدود) ولی نتونستم ، چون برای یه تیغه محدود باید 3 تا نسبت دمایی رو در همدیگه ضرب میکردم که نتونستم متوجه بشم نسبت دمایی در حالات عرضی/ارتفاعی/عمقی ، چه فرقی با هم دارن!

babadim

عضو جدید
گلیسرین و امولسیفایرها باعث کاهش فعالیت آبی میشوند و همچنین نگهدارنده ها

گلیسرول وامولسیفایرها ونگهدارنده ها مانند دی استات سدیم و سوربات پتاسیم....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
گلیسرین و امولسیفایرها باعث کاهش فعالیت ابی میشوند و همچنین نگهدارنده ها

این سوال بود یا جواب بود!؟

بله گلیسیرین فعالیت آبی را کم میکنه و کلا در مواد غذایی تمام این عوامل(نگهدارنده ها-کاستن پی اچ-کاستن فعالیت آبی و همه و همه) مثل موانعی میمونن که برای یه اسب(میکروب-آنزیم-عوامل فساد) میچینی تا نتونه از مانع بپره!
ارتفاع رو اگه بیشتر کنی یه اسب قویتر شاید بتونه بپره ، اما اگه 5 تا مانع کوتاه به ردیف کنار هم بچینی اون اسبه نمیتونه رد بشه!
تمام این عوامل که گفتین ، مثل موانعی میمونن که به صورت سری چیده میشن.

"ALPHA"

کاربر ممتاز
سلام دوستان
راهنمایی در مورد محاسبات جدول ارزش تغذیه میخوام.میشه کمک کنین.

بروشور دستورالعمل نشانگر رنگی

فکر کنم منظورتون این باشه:gol:

یه مورد دیگه هم نقشه هدف تغذیه ای هست که می تونی برای محصول سرچ کنین

پیوست ها

• %D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%85%D9%84%20%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%DA%AF13-.pdf
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0

new moon

عضو جدید
سلام دوستان عزیز ... اول یه تشکر بکنم...چون واقعا کمک های این جا و دوستان عزیز خیلی کمک حال همه از جمله من شده و از همینجا یه تشکر جانانه میکنم از همه تون:))
عاقا من به مقالات درباره باکتری لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس( چه فارسی چه انگلیسی) احتیاج دارم یا مثلا کتابی یا مثلا مجله ی به روزی درباره این نوع باکتری ها...واقعا ممنون میشم کمک کنید...مرسی:):gol:
البته اثرات ضد میکروبی این باکتری هم بهش اشاره ای بشه که چه یهتر!:)) چون شنیدم که گفتن اسیدوفیلوس نسبت به بولگاریکوس خیلی بهتره هم کشتش هم خاصیت ضد میکروبیش! و منم باکتری مو تعویض کردم به اسیدوفیلوس تا اثرگذار باشه...مرسی

"ALPHA"

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز ... اول یه تشکر بکنم...چون واقعا کمک های این جا و دوستان عزیز خیلی کمک حال همه از جمله من شده و از همینجا یه تشکر جانانه میکنم از همه تون:))
عاقا من به مقالات درباره باکتری لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس( چه فارسی چه انگلیسی) احتیاج دارم یا مثلا کتابی یا مثلا مجله ی به روزی درباره این نوع باکتری ها...واقعا ممنون میشم کمک کنید...مرسی:):gol:
البته اثرات ضد میکروبی این باکتری هم بهش اشاره ای بشه که چه یهتر!:)) چون شنیدم که گفتن اسیدوفیلوس نسبت به بولگاریکوس خیلی بهتره هم کشتش هم خاصیت ضد میکروبیش! و منم باکتری مو تعویض کردم به اسیدوفیلوس تا اثرگذار باشه...مرسی

خانوم new moon عزیز
ممنون:gol:

لطفاً به تاپیکهای زیر سر بزنین؛

[h=3] انتقاد به کاربرهای صنایع غذایی[/h]

[h=3] آموزش مهارت جستجوی مقالات علمی-صنایع غذایی[/h]

بعد از جستجوی مقاله هاتون لینک بذارین تا پاسخ داده بشه؛ در غیر این صورت احتمالاً پستتون بی پاسخ می مونه؛ این طوری در صورت امکان زودتر بهتون پاسخ داده می شه:

دریافت مقالات ISI صنایع غذایی فقط در این تاپیک

معرفی و دانلود مقاله و کتاب های فارسی صنایع غذایی

معرفی و دانلود مقاله‌ و كتاب‌هاي لاتين صنايع غذايي

آخرین ویرایش:

"ALPHA"

کاربر ممتاز
جستجوی ساده ولی زمان بر لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس

جستجوی ساده ولی زمان بر لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس

از باکس جستجوی سمت چپ بالا می تونستین بزنین
کلید واژه ها رو و کلی مطلب می آورد براتون:

کلیدواژه اسیدوفیلوس

کلید واژه acidophilus

http://www.meatsafetestkits.com

I. History

Fermentation of milk dates back thousands of years to locations all over the world. This process was used as a means of preserving a highly perishable product (http://www.acces***cellence.org/LC/S...ackground.html) and to produce new flavors for an old food staple. In the early years of milk fermentation, milk was simply allowed to be fermented by its normal microbiota, but the actual process was not completely understood. Cultures could be maintained by inoculating fresh milk with fermented milk. (Kerr and McHale 2001). Today, lactic acid-producing microorganisms are added to milk to decrease the pH of the milk and produce many different fermented milk products.

II. Pathway

The general pathway for fermentation of milk involves the production of lactic acid from lactose in the milk. This lowers the pH and results in a variety of products. In this diagram, glucose can be replaced by many different sugars, including lactose, to produce the same product.

The protein in milk that is responsible for curdling is casein. With the pH drop, casein molecules coagulate in a structure similar to that shown below.
III. Products

Cheese

Cheese is yet another product of milk fermentation that requires factors in addition to the traditional production of lactic acid. The coagulation of casein due to lactic acid production and the subsequent drop in pH and the addition of rennet, an enzyme derived from the lining of the stomachs of calves, form the curd of cheese Without rennet, a soft cheese such as cottage cheese or cream cheese would result. http://www.public.iastate.edu/~cfford/101Milk.htm Yeasts, molds, and bacteria are all involved in the processes that produce different cheeses, and their locations on or in the curd are what results in many cheese types. The table below shows the bacteria involved in different cheeses:

Species
Major known function
Product
Propionibacterium shermanii
Flavor & eye formation
Swiss cheese family
Lactobacillus bugaricus
Lactobacillus lactis
Lactobacillus helveticus

Acid and flavor
Bulgarian buttermilk, yogurt, kefir, koumiss, Swiss, Emmental, and Italian cheeses
Lactobacillus acidophilus
Acid
Acidophilus, buttermilk
Streptococcus thermophilus
Acid
Emmental, Cheddar, and Italian cheeses, and yogurt
Streptococcus diacetilactis
Acid
Sour cream, ripe cream, butter, cheese, buttermilk and starter cultures.
Streptococcus lactis
Streptococcus cremoris

Acid
Cultured buttermilk, sour cream, cottage cheese, all types of foreign and domestic cheeses, and starter cultures.
Streptococcus durans
Streptococcus faecalis

Acid and flavor
Soft Italian, cheddar, and some Swiss cheeses.
Leuconostoc citrovorum
Leuconostoc dextranicum

Flavor
Cultured buttermilk, sour cream, cottage cheese, ripened cream butter, and starter cultures.

http://www.science-projects.com/dairybacteria.htm

Streptococcus lactis

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,
با سلام خدمت تمامی شما اساتید گرامی من می خوام یک انبار برای نگهداری محصولات کشاورزی و تره بار درست کنم که حداکثر6 ماه بتونم محصولاتی مانند کوجه فرنگی یا مرکبات رو نگهداری کنم کیفیت تازه موندن محصول برام خیلی مهمه اولین الویتم کیفیت هست یکی از راه هایی که به فکرم رسید نگهداری در محیط بدون هوا هست یعنی خلا با تحقیقاتی که کردم متوجه شدم که هزینه فوق العاده سنگینی برام داره سرد خانه و فریز کردن کیفیت رو به شدت کاهش میده و خراب میکنه یکی از دوستانم گفته که میشه با گاز نیتروژن محیط انبار رو پر کرد اساتید گرامی اگه راه کاری دارید که دراین مورد کمکم کنید با تشکر فراوان از شما

سلام وقتتون بخیر

اول یه نکته ی کوچولو رو بگم نگهداری تره بار و صیفی جات در انبار یا سرد خونه فکر نکنم زیاد ارزشی داشته باشه
بذار با مثال بهت بگم
گوجه فرنگی فرض کنم در اوایل تابستون در یه شهر ایران اواسط تابستون در یه استان دیگه و اواخر در شهر و استان دیگه محصولش به ثمر میشینه یه جورایی همیشه هست
محصولات کشاورزی غلات و حبوبات ک یه جورایی استراتژیک هستن باید در سیلو نگهداری بشن وهرچی هم بکاریم و ذخیره کنیم بازم کمبود داریم در تولید داخل...برای طراحی و اجرای سیلو هم ک شرکتایی هستن ک اینکاراررو انجام میدن و وضعیت محیطی داخل سیلو هم با توجه به نوع محصول متفاوته تقریبن
محصولات باغی
سیب پرتقال نارنگی و سایر محصولات ک متداول ترینش سردخونه گذاریواستفاده از پوشش برای نگهداری بهتر در سرد خونه هست
که البته تا دوره ی زمانی مشخصی کیفیت حفظ میشه
حالا شما مشورت کن چند نفر اهل فن هم سوال کن ارزش اقتصادی داره یا نه ؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,
سلام دوستان. اگه بخواییم یک کارگاه بزنیم. کدوم محصول برای شروع نیاز به هزینه کم دارد که سودش زیاد باشه؟ ایا تولید سس بهتر هست؟کسی پیشنهادی در این مورد داره که هزینه شروع کار کم باشه و سودش خوب باشه؟
سلام تولید ترشی
ضایعاتش خیلی کمه از طرفی هرچی بیشتر بمونه کیفیتش بهتر میشه

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. خسته نباشید.

سرفصل های درس فیزیک و نیز ریاضی رو کسی میدونه در رشته علوم و صنایع غذایی؟

منظور بنده سرفصل های مورد آزمون در کارشناسی ارشد نیست بلکه سرفصل های مصوب سازمان سنجش جهت تدریس در دوره کارشناسی هست....

ممنون میشم اینارو بگین.

"ALPHA"

کاربر ممتاز
سلام. خسته نباشید.

سرفصل های درس فیزیک و نیز ریاضی رو کسی میدونه در رشته علوم و صنایع غذایی؟

منظور بنده سرفصل های مورد آزمون در کارشناسی ارشد نیست بلکه سرفصل های مصوب سازمان سنجش جهت تدریس در دوره کارشناسی هست....

ممنون میشم اینارو بگین.

جز درسهای علوم پایه هستن؛ ص 14-18 پی دی اف: ریاضی 1، ریاضی 2، فیزیک عمومی؛ (فیزیک الکتریسیته و مغناطیس که توو بعضی واحدها دیگه تدریس نمی شه)
( البته ریاضی 3 هم برای فوق اختیاری هست)

پیوست ها

• 53105 - Copy.pdf
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 0

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
جز درسهای علوم پایه هستن؛ ص 14-18 پی دی اف: ریاضی 1، ریاضی 2، فیزیک عمومی؛ (فیزیک الکتریسیته و مغناطیس که توو بعضی واحدها دیگه تدریس نمی شه)
( البته ریاضی 3 هم برای فوق اختیاری هست)

ممنون اینو از کجا پیدا کردین این چند ورق کاغذ برام خیلی مهم بود بدونم!
راستی عین همین رو برای گرایش مهندسی هم میشه لطف کنین اینجا قرار بدین؟ بسیار به درد بخورن! خیلی ممنون میشم

"ALPHA"

کاربر ممتاز
ممنون اینو از کجا پیدا کردین این چند ورق کاغذ برام خیلی مهم بود بدونم!
راستی عین همین رو برای گرایش مهندسی هم میشه لطف کنین اینجا قرار بدین؟ بسیار به درد بخورن! خیلی ممنون میشم

از نت!
روی آرم هر برگ نوشته شده :
وزارت فرهنگ آموزش عالی شورای عالی برنامه ریزی؛ تو همین سایت هست ولی همه اینها نسخه های قدیمی هستن.

متوجه نشدم اگه گرایش مهندسی از صنایع غذایی برای فوق رو می خواین نسخه الکترونیکی ندارم؛ کدوم درس رو می خواین؟عکسش رو بذارم.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
زحمت میشه ، بله دیگه ، سوالم دقیقا اینه که چه دروس و نیز چه سرفصل هایی توسط سازمان سنجش برای گرایش ارشد مهندسی مصوب و ارایه شده ، بعنوان مثال ما در گروه درسی به اسم "انتقال جرم و حرارت" داریم که سرفصل های مجزایی داره ، اما فکر میکنم اونچه که مصوب سازمان هست درسی به اسم "مهندسی صنایع غذایی تکمیلی" هست که شامل سرفصل های دیگری هست...
یا مثلا ما یه درسی به اسم روش های نوین آزمایشگاهی داریم که گویا اصلا همچین درسی توسط سازمان ارایه و تصویب نشده...

اینو میخواستم بدونم که چه دروسی (با چه سرفصل هایی) در گرایش ارشد مهندسی توسط سازمان سنجش تصویب شده و وجود دارد؟

"ALPHA"

کاربر ممتاز
زحمت میشه ، بله دیگه ، سوالم دقیقا اینه که چه دروس و نیز چه سرفصل هایی توسط سازمان سنجش برای گرایش ارشد مهندسی مصوب و ارایه شده ، بعنوان مثال ما در گروه درسی به اسم "انتقال جرم و حرارت" داریم که سرفصل های مجزایی داره ، اما فکر میکنم اونچه که مصوب سازمان هست درسی به اسم "مهندسی صنایع غذایی تکمیلی" هست که شامل سرفصل های دیگری هست...
یا مثلا ما یه درسی به اسم روش های نوین آزمایشگاهی داریم که گویا اصلا همچین درسی توسط سازمان ارایه و تصویب نشده...

اینو میخواستم بدونم که چه دروسی (با چه سرفصل هایی) در گرایش ارشد مهندسی توسط سازمان سنجش تصویب شده و وجود دارد؟

از مدیر گروه می تونین سرفصل های دانشگاه خودتون رو بگیرین؛ اصلش مربوط به دانشگاه تهران هست.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
از مدیر گروه می تونین سرفصل های دانشگاه خودتون رو بگیرین؛ اصلش مربوط به دانشگاه تهران هست.

مال خودمون رو که میدونم. من اونی که اصل هست و در همه جا معتبره و در واقع رفرنس محسوب میشه ، اونو میخواستم!

مرسی

"ALPHA"

کاربر ممتاز
مال خودمون رو که میدونم. من اونی که اصل هست و در همه جا معتبره و در واقع رفرنس محسوب میشه ، اونو میخواستم!

مرسی

همه این مدارک توو گروه های مصوب موجود هست، بهتره این موارد رو از مدیر گروه استعلام می کردید
از سایت دانشگاه هم می تونین ببینین؛ قسمت مدیریت برنامه ریزی و نظارت آموزشی

پیوست ها

• مهندسی صنایع غذایی-سرفصل - Copy.pdf
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0
  • %D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%D9%8A%20%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%D9%8A%20-%20%D8%B9%D.pdf
    4.4 مگایابت · بازدیدها: 0

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. با عرض خسته نباشید.

بنظرتون بهترین کتاب ریاضی برای صنایع غذایی کدوم کتاب هست؟(ترجیحا سرفصل های مصوب رو پوشش بده و در حد صنایع غذایی باشه)

اگه منبعی میشناسید لطفا معرفی کنید

"ALPHA"

کاربر ممتاز
سلام. با عرض خسته نباشید.

بنظرتون بهترین کتاب ریاضی برای صنایع غذایی کدوم کتاب هست؟(ترجیحا سرفصل های مصوب رو پوشش بده و در حد صنایع غذایی باشه)

اگه منبعی میشناسید لطفا معرفی کنید

سلام
سری سه جلدی توماس، کتابای سیلورمن، کتابای سه جلدی لیتهولد از هر کدوم گزینشی مطالعه کرده بودم که سرفصل ها رو پوشش می دن و تمرین های خوبی دارن و مکمل هم هستن.
کتابای دیگه ای هم هستن که فقط شنیدم ولی مطالعه نکردم مثل کتابای تالیفی نیکوکار و شیدفر

بالا