مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک میکنم گیاه بن سای از این خانواده باشه
یه گونه Adenium-obesum

آفرین میگم چرا بین گیاهان اروپا پیداش نکردم !

ولی Adenium-obesum بن سای نیست بن سای یک درخت مینیاتوریه بومی شرق آسیا ولی این بوته ایه بومی آفریقا و عربستان

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
آفرین میگم چرا بین گیاهان اروپا پیداش نکردم !

ولی Adenium-obesum بن سای نیست بن سای یک درخت مینیاتوریه بومی شرق آسیا ولی این بوته ایه بومی آفریقا و عربستان

ولی تا اونجایی که من می دونم و بن سای های مختلف رو دیدم بن سای فقط یه درخت نیست که بومی شرق آسیا باشه درخت های مختلفی می تونه باشه.

reza_197

عضو جدید
با تشکر از اقا صیاد.
اینم سوال بعدی:

گلابتون

مدیر بازنشسته
با سلام،
تبریک می گم! البته حدس می زدم که این عکس هم از دست تون در نره!!
بفرمایید سؤال بعدی!
سلام
باوركنيد خيلي وقته دارم سعي ميكنم كه نوبت رو به ديگران بدم و در صورتي كه كسي نگفت حدس بزنم كه گياه چيه...اما خب اينبار عجله كردم...شرمنده.

حالا هم اگه اجازه بديد فرصت رو به ديگر دوستان ميدم...هركس مايله عكس بعدي رو زحمتش رو بكشه.
ممنونم صياد عزيز.

گلابتون

مدیر بازنشسته
اينم توضيحات گياه اسپارمانيا ...يا همون تيل زينتي.

اسپارمانياSparmanniaگياهي است كه باندازه يك درخت رشد ميكند با برگهاي لطيفي به رنگ سبز روشن .
اين گياه ازاوايل زمستان تاارديبهشت گلهاي سفيد زيبائي ميدهد .
براي اينكه بحد نامناسبي رشد نكند توصيه ميشود پس از اتمام گل ، گياه را تا نيمه هَرَس نمايند .
قبل از اين عمل در ارديبهشت ماه بايد به آن يك دوره استراحت داده شود .
براي اينكار گلدان را به گوشه سايه دار باغچه منتقل نموده از ميزان آب ميكاهند .
پس از هَرَس كردن ، گياه را به گلداني كه محتوي خاك تازه باشد منتقل نموده بطور مرتب به آن آب ميدهند تا بار ديگر شروع به رشد كند .
در پائيز گياه را به داخل آورده در محل خنكي كه حرارت آن از 10 درجه سانتيگراد بيشتر نباشد قرار ميدهند .
در غير اينصورت ( چنانچه محيط گرم باشد ) مرتبأ بر روي برگها آب ميپاشند .
تكثير :
تكثير اين گياه به روش قلمه زدن ساقه هائي كه قبلا گل داشته و اكنون چند برگ كوچك در رأس آنهاست صورت ميگيرد

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام/جسارتا مگه خودتون جواب درست نداديد بي زحمت بفرماييد؟:D
سلام خانومم...نه عزيز...من همه جا دارم همينطور هي جواب ميدم و سوال ميذارم ديگه فرصت واسه ديگرون نذاشتم ..دوست دارم ديگران هم مشاركت داشته باشن. http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/funny/w05.gif
شما خودتون بفرماييد سوال بعدي رو خوشحالمون كنيد

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشمندان دیرینه شناسی فسیل هایی را مربوط به دوره سیلورین یافتیده اند که در آن آثاری از یک پرسش دیده میشد:eek:

گفته شده است این فسیل مربوط به گونه ای پرسش از نوع کشاورزی بوده است که در این تالار مطرح میگشتیده است ! :surprised:

در دوره سیلورین این قبیل پرسشجات ؛ سؤال واژه نامیده میگشتیده است که متأسفانه هم اکنون هیچ نمونه زنده ای از این موجود یافت نمیشود !!! :razz: