مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولي چون 24 ساعت گذشته و بهتر زودتر كاراو صاف بكنيم.
با تشكر از زيبا جون
بله آقاي اسماعيلي گياه مورد نظر چشم ونوس آبي هستش از تيره گاوزبان
Omphalodes verna
سوال بعد باشما

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميتونم بگم ولي نميتونم بگم

مجبورم چند روز نيام وگرنه يه تير توي هوا ميزدم شايد درست ميشد

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه این گونه نیست.

آقا من رفتم تو ویکی اسپیشیز ؛ دونه دونه گونه هاشو نگاه کردم اونی که معقول تر از بقیه بود این بود ولی خودم هم زیاد به عکساش اعتماد ندارم چون به نظرم بعضیاش عکس مشترک داشتن

شما منبع بهتری سراغ دارین ؟

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا من رفتم تو ویکی اسپیشیز ؛ دونه دونه گونه هاشو نگاه کردم اونی که معقول تر از بقیه بود این بود ولی خودم هم زیاد به عکساش اعتماد ندارم چون به نظرم بعضیاش عکس مشترک داشتن

شما منبع بهتری سراغ دارین ؟
این لینک را یه نگاهی بندازید:
http://www.thefloweringgarden.com/helichrysum.htm

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوکی مرسی

جنس Xerochrysum (
syn. Bracteantha)

The genus was formerly included in
Helichrysum.

گونه :

Bracteantha subundulata یا همون Helichrysum acuminatum

فقط تو وکی پدیای فرانسوی یه خط شرح داره

بومی استرالیا

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از همه دوستان شرکت کننده در مسابقه و تلاشی که داشتند. هر چند اون گونه ای که من میخواستم را اشاره نکردید، اما چون نام گیاه درست بود و همینطور جنس اون، از معصومه خانم که اولین نفر بود که به گل کاغذی یکساله اشاره کرد قبول میکنیم و ایشون را برنده این مرحله از مسابقه میدونم. از ایشون خواهش میکنم سوال بعد را مطرح بفرمایند. همچنین از زیبا خانم هم صمیمانه تشکر میکنم.
فقط اشاره کنم که جواب صحیح گل کاغذی یکساله (گل جاوید) بود با نام علمی Helichrysum acuminatum از خانواده Asteraceae. به دلیل طولانی بودن عمر گلهای خشک این گیاه به آن گل جاوید گویند، که گلهای خشک شده آن را در کارهای تزئینی می توان استفاده نمود.

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از همه دوستان شرکت کننده در مسابقه و تلاشی که داشتند. هر چند اون گونه ای که من میخواستم را اشاره نکردید، اما چون نام گیاه درست بود و همینطور جنس اون، از معصومه خانم که اولین نفر بود که به گل کاغذی یکساله اشاره کرد قبول میکنیم و ایشون را برنده این مرحله از مسابقه میدونم. از ایشون خواهش میکنم سوال بعد را مطرح بفرمایند. همچنین از زیبا خانم هم صمیمانه تشکر میکنم.
فقط اشاره کنم که جواب صحیح گل کاغذی یکساله (گل جاوید) بود با نام علمی Helichrysum acuminatum از خانواده Asteraceae. به دلیل طولانی بودن عمر گلهای خشک این گیاه به آن گل جاوید گویند، که گلهای خشک شده آن را در کارهای تزئینی می توان استفاده نمود.

مهندس اگر مطلب خوبی به زبان فارسی یا حتی انگلیسی برای شرح گیاه پیدا کردین حتما لطف کنید بزارید تا بچه ها استفاده کنن

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اگر ایشون نیست زیبا خانم شما زحمت سوال را بکشید، چون شما هم برنده دوم بودید و به گیاه اشاره کردید.

چشم

البته من که در واقع از اطلاعات شما و معصومه جون فیض بردم

پس دفعه بعد نوبت من باید مال معصومه خانم باشه

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سراتوفیلوم (Ceratophyllum demersum)

بازم خدا رو شکر این یکی آبزیه :redface:

ولی اشتباهه :)

یه خورده راهنمایی میکنم :

اول : از راسته نعناسانان هست

دوم : ایرونیه ( اصولا گیاهانی که من میپرسم ایرانی هستن )

سوم : تو آبگیرها و استخر های گیلان یافت میشود آن هم به وفوررر

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم خدا رو شکر این یکی آبزیه :redface:

ولی اشتباهه :)

یه خورده راهنمایی میکنم :

اول : از راسته نعناسانان هست

دوم : ایرونیه ( اصولا گیاهانی که من میپرسم ایرانی هستن )

سوم : تو آبگیرها و استخر های گیلان یافت میشود آن هم به وفوررر
Utricularia macrorhiza