مسابقات معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام،ممنون از نقد هوشمندانه ای که داشتین،در مورد تم رنگی و بحثتون در مورد موقعیت و زمان موافقم،اسم خودم و باشگاهم نمی دونستم که باید باشه،عذر خواهی و تشکر بابت یاد آوری،سعی میکنم شیت هفته بعد تا حدودی متفاوت باشه و به قول دوستان،جذاب بشه

کاملا درست گفتین و حق با شماس،تصویر سمت چپ بالا،با بنای ساخته شده متفاوته،شبیه به اون بود و زیاد توجه رو جلب نمی کرد،منم یواشکی گذاشتمش اونجا D:

پانارومای پکن ارتباط خاصی با بنا نداره و صرفا وظیفه اش ایجاد تعادل و کمک به رفتن از اینور به اونور شیت هست! به نظرم کار بدی نیست،چون به هر حال یکم اطلاعات از سیمای اون شهر میده

در انتها سوالم اینه که
چی باعث شد رنگ فونت بالا رو نامطلوب ارزیابی کنید؟
امین عزیز صرفا حسم نسبت به کارتون این بود که شیتتون یه شیت خیلی سنگین و شیکه از نظر تم رنگی و معمارانه و یهو اون رنگ سبز برای فونتای بالا به این نوع شیت نیومده میتونستین به نظرم از همون فونت سفید استفاده کنین اما اسم بنا رو بزرگتر بنویسین و با یه فونت گرافیکی مینوشتین و به شیکتر شدن شیتتون کمک میکردین(البته این نظر شخصیمه صرفا:gol:)

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان نظرات خوبی دادن و من یه دستی به سر و روی این شیت کشیدم،خیلی تغییر نکرد اما خب،نظرتون همیشه ارزشمنده،باز هم بگید...

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
امین عزیز صرفا حسم نسبت به کارتون این بود که شیتتون یه شیت خیلی سنگین و شیکه از نظر تم رنگی و معمارانه و یهو اون رنگ سبز برای فونتای بالا به این نوع شیت نیومده میتونستین به نظرم از همون فونت سفید استفاده کنین اما اسم بنا رو بزرگتر بنویسین و با یه فونت گرافیکی مینوشتین و به شیکتر شدن شیتتون کمک میکردین(البته این نظر شخصیمه صرفا:gol:)

بدی نوشتار اینه که ممکنه فرد نوشته ی آدمو با لحن دیگه ای بخونه،من اصلا ناراحت نشدم از این که رنگ رو مورد بحث قرار دادین،امیدوارم سوالم چنین حسی رو القا نکرده باشه، ;)
یه دونه رو هم با رنگ سفید گذاشتم که ببینیمش

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بدی نوشتار اینه که ممکنه فرد نوشته ی آدمو با لحن دیگه ای بخونه،من اصلا ناراحت نشدم از این که رنگ رو مورد بحث قرار دادین،امیدوارم سوالم چنین حسی رو القا نکرده باشه، ;)
یه دونه رو هم با رنگ سفید گذاشتم که ببینیمش
اتفاقا امین عزیز نه تنها ناراحت نشدم خیلی خیلی هم از پستتون خوشحال شدم چون دقیقا نشانه شخصیت و احترام و جنبه شما در نقدپذیری بود از این که دوباره زحمت کشیدین و کارتونو ادیت کردین خیلی ممنونم
این دفعه خیلی به چشم قشنگترو شیک تر اومد به نظرم مخصوصا اگه اسم بنا رو بزرگتر میکردین و یه فونت گرافیکی تر میزاشتین براش (من از شما عذر میخوام اگه اینجور از پستم استنباط میشده که من ناراحت شدم چون اصلا اینجور نیست:smile:

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان معمارم قرار بود کارهای رو روز آخر صفحه ی آخر بذارین برای مقایسه بهتر .... این اتفاق نیافتاده ؟؟ واقعا سخته صفحه به صفحه کارا رو مقایسه کرد :gol:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان معمارم قرار بود کارهای رو روز آخر صفحه ی آخر بذارین برای مقایسه بهتر .... این اتفاق نیافتاده ؟؟ واقعا سخته صفحه به صفحه کارا رو مقایسه کرد :gol:

چون قرار بود تا اخر امشب وقت مسابقه باشه و از فردا رای گیری شروع شه میخواستم فردا بزارم اما دیگه فک نکنم کس دیگه ای کارش مونده باشه پس الان میزارم اما در کل پیشنهادم اینه که برای رای گیری به این مقایسه عکسا تو یه صفحه بسنده نکنین بهترین کار اینه که عکسا رو سیو کنید تا با دقت بیشتری رو کارا نظر بدین و مقایسه کنید;)

1.AFTER THE RAIN

2.ALICE

3.AMINVOOD1

4.ELAHE

5.ET.RT

6.HAGIR

7.NEGIN JOON

8.SAHAR.GH

9.SHENA

10.TAKE OFF

11.VIOLET

12.فرهیخته

13.همراهی

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسی after the rain عزیز که با این که کار داشتی کارتو رسوندی:gol:
(من بیشتر سعی میکنم نکات منفی کار رو از نظر خودم بگم چون خودتون به نکات + کارتون واقفین)
فقط یه پلان رو گزاشتین !
نوشته های مربوط به بنا خیلی کوچیک و ناخوانا شدن
کاش حداقل یه پرسپکتیو خارجی دیگه هم میزاشتین
اسم باشگاه رو یادتون رفته بنویسین
انتهای رند داخلی دوم که کنار مقطعه کاش یه محو شدگی پیدا میکرد
پلان یه ذره جای بدی افتاده شیت که بره رو دیوار از اون فاصله خوندنش سخت میشه چون تو بالاترین قسمت شیته
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نکات+:
ترکیب رنگی قشنگی داره کارتون/
فونت مدارک بنا مناسبه هم سایزشون هم نوعشون/افکتی که روی پرسپکتیو اصلی اومده قشنگه/این اسمون جدیدتون که برای مقطع گزاشتین خیلیییییییی خیلی شیکتر از کار دفعه قبلتونه/مدارک سایز خوبی دارن اما مدارک اصلی نیست همشون(پلانها)
مرسی از وقتی که گزاشتی و تو مسابقه شرکت کردی:gol:

ممنون که نظر دادین اینکه یدونه پلان گذاشتم بخاطر این بود که میخواستم تعداد شیتامو دوتا کنم ولی وقت نکردم متاسفانه :( ... چون اگه بخوایم از همه ی مدارک توی یه شیت استفاده کنیم بنظرم خیلی شلوغ میشه ... همیشه برای ارائه ی یک کار از چند شیت استفاده میشه ... هم قشنگتره هم شیتها شلوغ نمیشن منم میخواستم همین کارو بکنم که متاسفانهههههههههه وقت نشد ....

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها من چنتا نكته ميگم كه تجربه ي شخصيه خودمه
نكات مهميه كه خوبه توجه كنين بهش
كلا از ديدن همه شيتا يه سري حرفا كليه يني شايد در كار اكثريت وجود داره
1- تعادل
اولين چيزي كه تو چشمه هر بيننده اي هست تعادله-شما شيتتون كه كامل شد حتما به فرمت عكس تبديل كنين و ببينيدش اگه تعادل نداشته باشه خودتون اولين نفري هستين كه متوجه ميشين
2- گاهي گيج هستين كه اين شيت خوبه يا نه
پيشنهادم اينه كه يكي از افراد خانواده (يه نفر كه در مكان حضور داره)و لازم نيست معمار باشه در مورد شيتتون نظر بده چون شيت معمولا در كار حرفه اي كارفرما بايد بپسنده و از اونجا كه زيبايي 90درصدي هست نظر يك مبتدي گاهي نكاتي رو بيان ميكنه كه ما حرفه اي ها بهش توجه نكرديم
3- بعضا ما ميخوايم كارمونو از كار بقيه شاخص كنيم يا حتي تو شيت ميخايم يه چيز شاخص نشون بديم و ميايم مثلا از رنگاي تند يا پرسپكتيواي خاص استفاده ميكنيم
خوب قبول دارم كه خودمم اوايل كار همينطوري بودم ولي هر چي شيت حرفه اي تر ميشه به سادگي بيشتر نزديك ميشه
4- تعدد رنگ در شيت مجاز نيست .استفاده از دو رنگ و نهايتا سه رنگ كافيه
4- اگه رنگاتو هايلايت يا همون سايه روشن هست سعي كنين فقط از همون توناليته استفاده كنين
5- بعضي رنگ ها رسمي هستن مثل سورمه اي پس اگه طرحمون مهدكودكه سورمه اي پرزانته نميكنيم
يا بعضي اماكن هستن مثل بيمارستان-براي اين طرح مثلا نميايم از توناليته قهوه اي استفاده كنيم رنگ آبي و سبز خوبه برا اين كار
6- توي فايل كار خوب ميشه و عالي
اما چيزي كه بيننده ميبينه پلات طرح هست: مراقب باشيد رنگ نارنجيتون تو پلات نشه قرمز
سبزتون نشه قهوه اي
اين اتفاقا مي افته مخصوصا در چاپ بنر و پلكسي
گرافيك ال سي دي ها و ال اي دي ها با مانيتوراي معمولي فرق داره چندين جا چك كنين كارتونو وگرنه دلخواهتون بدست نمياد
مخصوصا د رانتخاب رنگ هاي خاكستري دقت كنين گاها خاكستري هم قرمز ميشه
ببينين دستگاه پلاتر فقط رن هاي اصلي رو ميشناسه
7- شيت هاي سياه و سفيد هزينه كارتونو ميبرن بالا چون جوهر بيشتر مصرف ميكنن
8- در يك صورت پلات كارتون نزديك ترين رنگ به فايل در مياد كه اون وقتي كه پوستر شما رو كاغذ گلاسه چاپ بشه
9- اين خيلي مهمه
در هر پلات دستگاه از محيط مقوا 5سانتيمتر سفيد ميندازه پس ضمن خفه نكردن كار خودتون از اول حاشيه بدين
يني كار50*70 ميشه 65*45

10-براي چاپ بنر و پلكسي قبلا از همون جا كه ميخاين چاپ كنين تست بگيرين تا مطمئن شيد رنگي كه در انتها ميبينين همون رنگ اوليس يا شبيه به اون

11-يه نكته اي كه قبلا مهندس حسيني به اون اشاره كردن و خيلي مهمه و اشتباه رايج بچه هاي معماريه: اينكه هميشه 80 درصد شيت رو پر كنين
به كار اجازه بدين نفس بكشه
خطوط رو رها كنين

12-شيت هاي روشن بهترين امتياز خوب شدن تو پلات رو به ما ميدن

اينا چيزيه كه الان تو يه سري شيتا ديدم و به ذهنم اومد باز اگه چيزي يادم اومد ميگم

حرفه اي كار كنين

و قبل از بستن هر شيت يادتون باشه
شيت اول بايد شاخص باشه
ساير مدارك رو بهتره ببرين به شيتاي بعدي
شيت اول رو همه ميفهمن پس چه بهتره مهارتتونو تو اين به كار ببندين
شيتاي مابقي رو متخصص مي فهمه
به خاطر رنگ و پوستر كار رو زير سوال نبريد
هدف از يك پوستر ارائه گرافيكيه مدارك هست نه از بين بردنش
نه محو كردنش
نه خراب كردنش

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان از امروز(جمعه)تا 6 pm (شنبه) زمان داوریه که دوستان باید لطف کنن با ذکر دلیل رای های خودشون رو اعلام کن
البته از هفته بعد نحوه داوری یه تغییر کوچیکی میکنه که برای سری بعد براتون توضیح میدم البته بازم داوری به عهده خود شماست فقط ایتم های داوری و قضاوت تعریف شده تر و مشخص تر تو یه جدول قرار میگیره و در اختیارتون قرار داده میشه تا راحتتر امتیاز بدین
:gol:

از همه دوستانی که لطف کردین و وقتشونو گزاشتن تو مسابقه شرکت کردن و کار همدیگرو نقد کنن واقعا ممنونم
:gol::gol:

.Violet.

عضو جدید
من رتبه اول رو میدم به take off، چون: شیتها کاملا خوانا هستن و طرح رو خیلی خوب معرفی میکنن. پلان ها خیلی خوب کار شدن و رنگ پس زمینه هم با رنگ های رندرها کاملا همخوانی داره. هرسه شیت متعادل هستن و چشم روی کل شیت حرکت میکنه
اما به نظرم بهتر بود تو شیت اول اون افکت رو روی پرسپکتیو اصلی نمیذاشتی و تو شیت آخرهم ای کاش بکگراند پلان ها چند درجه تیره تر میشد.

رتبه دوم رو میدم به همراهی: با این که شیت ساده هست ولی مدارک و عکس ها و نوشته ها جای مناسبی قرار گرفتن و شیت متعادلی بسته شده. فونت زیبایی رو انتخاب کردن و رنگ پس زمینه با حال و هوای پرسپکتیو اصلی هماهنگه. ولی اگر یه کار خاص تو شیتشون میکردن احتمالا خیلی بهتر میشد.(مثل شیت Hagir).

رتبه سوم رو هم میدم به Hagir: به خاطر خلاقیتی که داره و انتخاب پرسپکتیوها و ترکیب رنگ استفاده شده.اما عنوان شیت یک مقدار کوچیکه و بهتر بود عناوین مدارک زیرشون نوشته میشد نه این که با فلش وصل بشه.

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون قرار بود تا اخر امشب وقت مسابقه باشه و از فردا رای گیری شروع شه میخواستم فردا بزارم اما دیگه فک نکنم کس دیگه ای کارش مونده باشه پس الان میزارم اما در کل پیشنهادم اینه که برای رای گیری به این مقایسه عکسا تو یه صفحه بسنده نکنین بهترین کار اینه که عکسا رو سیو کنید تا با دقت بیشتری رو کارا نظر بدین و مقایسه کنید;)

1.AFTER THE RAIN

2.ALICE

3.AMINVOOD1

4.ELAHE

5.ET.RT

6.HAGIR

7.NEGIN JOON

8.SAHAR.GH

9.SHENA

10.TAKE OFF

11.VIOLET

12.فرهیخته

13.همراهی

مرسی دوست عزیزم از توجهت ... چقدر کارا خوبه ... چقدر سخته تصمیم گیری برای نفرات برتر ... آفرین به همت همه دوستان گل معمارم

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
AFTER THE RAIN

طراحی شیت و تفکیک فضاها خیلی خوبه . شیتش زیبا و خواناست .

2.ALICE

کارش خوبه شده مخصوصا بک گراندی که به کار برده در شیتش کارش رو جذاب کرده ولی فونت کارش میتونست بهتر باشه و اینکه تفکیک فضاها در شیت هموخونی با هم نداره و فضاها قاب شده تو شیت قرار گرفته
3.AMINVOOD1

شیت خوبیه فقط فضاها قاب شده در شیت قرار گرفته

4.ELAHE

شیت زیباییه مخصوصا رنگ سبزی که انتخاب کرده بنظرم جذابش کرده کنتراست ایجاد شده خوشم اومد

5.ET.RT

کار خوبی شده
...

6.HAGIR

کار زیبایی شده خلاقیت در قرار دهی فضاها در شیت خیلی جالبه

7.NEGIN JOON

این نمونه کار هم ایده ی خوبی داره فقط باید روش بیتر کار میشد مثلا بک گراندش خیلی خوبه اگر فضاها رو به چای قاب کردن در کادر در فضای پشت زمینه محو میکرد خیلی بهتر میشد و اینکه اگر قراره از رنگی در کار استفاده شده که همخونی با پروژه نداره این رنگ باید خیلی قوی و شاخص باشه ... نه یه خط نازک قرمز

8.SAHAR.GH

این کار بنظر من خیلی زیبا و شیک شده دست طراح درد نکنه عالی شده

9.SHENA

کار بسیار زیبا و جذابی شده خلاقیت در طراحی شیت عالیه فقط رنگ ها ی انتخابی می تونست
قدری نزدیک بهم تر باشن ...

10.TAKE OFF

این کار هم بینهایت زیبا خوانا شیک متقارن و خوش ترکیب است .

11.VIOLET

خیلی خوب

12.فرهیخته

خیلی خوب ولی بنظرم قدری شلوغ شده ، اگر در دو شیت کارش رو میبست این طور به نظر نمی اومد

13.همراهی

خیلی خوب

دست همه دوستام معمارم درد نکنه کارها عالی بود .

نظر من در مورد شیتهای اول تا سوم :

1- TAKE OFF

SAHAR.GH -2

AFTER THE RAIN -3

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همتون از شرکت کنندگان گرفته تا مدیران و بینندگان ;)

به نظر من این هقته کارها نسبت به هفته پیش هم با حوصله تر بسته شده بودن هم زیباتر هم با دقت تر پس تصمیم گیری یکم سخت شد

1.TAKE OFF

به نظر من شیت ایشون در عین سادگی هم خلاقانه هست هم زیبا و هم اصولی
جاگیری پلان ها عالین افکتی که به پرسپکتیوهات دادی و حتی شاخص کردنشون در هر سه شیت عالی هستن و از نظر من این شیت استحقاق رتبه اول داره

2.AFTER THE RAIN

این شیت هم شیت جالبه شده و همخوانی داره و باعث میشه چشم روی شیت بچرخه از نظر من تنها اشکالش کامل نبودن مدارک هست که به نقل از خودشون به شیت دوم نرسیدن از نظر گرافیکی هم که مشخص هست کار زیادی روی شیت شد

3.SAHAR.GH

شیت خوبی هست و از نظر کار گرافیکی تو سطح اول هست خلاقیت هم واقعا مشخص هست اما به نظر من وقتی زیاد روی شیت که کار گرافیکی میکنی کار از اون شیت بندی معماری خارج میکنی و به سمت دیگه میبری کار گرافیکی خوب هست ولی سادگی هم عین زیباییست مثال میزنم کار TAKE OFF کار گرافیکیش به اندازه هست ولی اصولی هست و این باعث میشه که در رتبه بالاتری از کار شما بایستد
و اینکه یکم پلانهاتون بهم نزدیک شدن به چشم بیینده که تاحالا این کار ندیده یک پلان میاد

از همین تریبون استفاده میکنم و از همتون که تو این تمرین شرکت کردین واقعا ممنونم اینجا مثل کلاس درسی میمونه که هم شاگردش خودمونیم هم استادش و تبادل اطلاعات خوبی صورت میگیره و در اخر هم بازم از HELENSJ تشکر میکنم

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا من جونم بالا اومد انقدر نظرمو عوض کردم واسه نظر خیییلی سخته..اولش لومدم به ظاهرا توجه کنم..بعد دیدم پلانا گناه داره..
این نظرایی که دادم بیشتر بخاطر "وضوووح تصاویر و بخصوص پلان" هست..پس اگه مثلا اسمی از بعضی شیتای باحال مثل
hagir یا فرهیخته عزیز که کارش خلاقیت زیییادی توش هست یا احسان گلم که خیییلی پشتکار داره و کارش واقعا تفکیک بصری خوبی داره تو نفرات اول تا سوم نبردم فقطططط بخاطر وضوح پلان و ایناس..
دوستون دارم...

1.همراهی:

شیتت تفکیک خوبی داره..آدم میدونه باید کجارو نگاه کنه..پلانا با این که سایزشون کوچیکه اما وضوحش خوبه..شیتت تمیزه و آدمو اذیت نمیکنه..تکستاتم وضوحش خوبی و نابود نشده...البته فونتاتت یه خرده کوچیکه..اما خسته نباشی...

2.aminvood1:
رنگ تیره رو دوس دارم..تفکیکش خوبه..به پلانا توجه شده و این خیلی مهمه...انتخاب عکسا هم خوبه...
3.take off:
پلانا وضوح خیلی خوبی داره که البته بخاطر وجود سه تا شیتم هست..کارتون تفکیک بصری داره که خوبه...تکستا هم که واضحن ..سایز فونتا هم خوبه..کار اولتونم افکت پرسپکتیو اصلی به دل میشینه..

هنوز نمیدونم انتخابم درست بوده یانه:دی
ترس.gif
خیییلی سخته..تا باز نظرم عوض نشده دربرم :دیتایید.gif
همگی مررررررسی:redface:

alice

عضو جدید
کل کارا نسبت به دفعه ی پیش خیلی بهتر شدنددست همگی درد نکنه :victory:
1.After the rain
موقعیت پرسپکتیو اصلی در شیت عالی ، انتخاب رنگی شیت هم واضح وهم گیراست ، به نظرم پلان یکم بزرگه ولی در کل شیت خوبی از آب دراومده
2.Take off
هر سه شیت شیتای خوانایی هستند و جانمایی مدارک بسیار خوبه تو شیت اول اگه رنگ آبی آسمان پرسپکتیو اصلیو رو پشت برش ادامه می دادید به نظرم از لحاظ گرافیکی قشنگتر می شد.
3.فرهیخته
گرافیک شیتت رو خیلی دوست دارم یکم پلانا رو کوچکتر می کردی و رنگ فونت اصلی درخشنده تر می شد دیگه عالی بود.
.
.
elahe
شیتت نسبت به دفعه ی پیش خیلی خواناتر شده :gol: سمت راست شیتت که مدارکو گذاشتی نسبت به سمت چپ یکم افت پیدا کرده شاید اگه مدارکو همه رو یه طرف شیت نمی ذاشتی به نظرم بهتر می شد.
Aminvood1
شیت خوانا وخوبیه ،اگه یکم گرافیکی تر بود رای منو می گرفتی;)
Et-rt
شیت خوبی شده یکم عکسا رو کم کردی بهترم شد ;) پس زمینه ی مشکی پشت مدارک : پلان وبرش به نظرم با سایر رنگ های شیت همخونی ندارند.
Haghir
شیت از لحاظ تقسیم بندی مدارک خیلی خوب شده ،سه تا پلان سمت راست یکم پررنگ تر می شدن از لحاظ خوانایی هم شیت خوبی می شد.:gol:
Negin joon
انتخاب فونت قرمز رو پس زمینه ی طوسی خیلی خوبه ،خط های قرمز بهتر بود که محو نمی شدند همین طور پلان ها برای خوانایی شیت :gol:
Sahar.gh
شیتت از اون شیتایی بود که منو تو انتخاب دودل کرده بود ،شیتت خیلی خوب دراومده ولی بنظرم دایره های توی شیت می تونست بهتر دربیاد.
Shena
امتداد خطوط از پرسپکتیو به خطوط خیابان پرسپکتیو دیگه وتا آخر شیت ایده ی جالبی بود بنظرم حتی جاداشت که خطوط بالایی پرسپکتیو پشت پلان هم ادامه پیداکنن
:gol:
Violet
شیت خواناست ولی از لحاظ جذب مخاطب به رنگ نیاز داره نه اینکه لزوما شیت رنگی باشه با رنگی کردن بعضی قسمتها می شه شیتو گیراکرد.:gol:
همراهی
شیتت خیلی خوبه ولی رنگش به نظرم خیلی کم رنگه بهتربود یکم آبی سرزنده تر باشه ، پرسپکتیو زمینه ی برشها هم به نظرم زیاد کشیده شده;)

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب منم خیلی انتخاب برام سخت بود
ولی بالاخره سه نفر باید انتخاب بشن.
به نظر من نفر اول take off.
رنگ بندی مناسب. تمام مدارک با اندازه ی مناسب و تناسب نسبت به هم به کار برده شدن. ترتیب شیتها هم فکر شده بود به طوری که تو شیت اول تمرکز رو جلوه ی بصری شیت و پرسپکتیواس و رو شیت دوم تمرکز رو مدارک اصلی و تو شیت سوم تمرکز روی سایته. مشکلی که به ذهنم میرسه اینه که تو تمام شیتا از یه متن واسه توضیحات استفاده شده. شیت ها نه شلوغن نه خلوتن. فونت و اندازش نه خیلی نامتناسبه نه خیلی بی ربط به شیت بندی. جانمایی هم خوبه.
نفر دوم sahar gh:
گرافیک شیتشون مثل هفته ی قبل بهترینه. مهمترین نکتش اینه که شیتشون ایده داشته و گرچه دایره های وسط شیت خوب جا نیوفتاده ولی همینکه این نکته رو یاداور شدن که شیت باید همراه با ایده باشه خلی خوبه.
نفر سوم: فرهیخته ی عزیز
درسته شیت یکم شلوغ به نظر میاد. درسته نباید دوبار پلانو بزاره. درسته برشارو زیاد استفاده کرده.
ولی چون به نوآوری (اون دسته و اون طریقه ی نوشتن zaha hadid.) فکر میکنه و شیتش مدام یادم میندازه که شیت بندی بیشتر از جانماییه. یادم میندازه که شاخص کردن یه مدرک فقط بزرگ کردنش نیست.
و به همین خاطر پرسپکتیوش میدرخشه. پس من رای سوممو به فرهیخته میدم.
پیشرفت همه دوستانی که هفته ی قبل شرکت کردن این هفته واضح بود. از همه ممنونم.
:gol::gol::gol:

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام ... خسته نباشید:gol:
من اول نظرمو راجع به کار همه میگم ..... البته ببخشید من در حدی نیستم که از کارها ایراد بگیرم ولی نکته های کوچیکی که بنظرم اگه رعایت میکردین شیتتون بهتر میشد رو میگم :w05:

1.ALICE
در کل شیت خوبی شده که این پرسپکتیوارو تو زمینه ی کارتون گذاشتین ولی بنظرم شیتتون تعادل نداره، مدارکتون نسبت به پرسپکتیو اصلی خیلی کوچیکه :redface:

2.AMINVOOD1
کار خوبی شده ... خسته نباشید ... فقط انگار اون دو تا پرسپکتیو پایین سمت چپ انگار مربوط به این بنا نیست
یه کم هم جای نما تو کارتون خوب نیست ... کاش میذاشتین پیش رندرای خارجی نه داخلی:gol:

3.ELAHE
کارتون خیلی بهتر میتونست باشه اگه از اون رنگ سبز استفاده نمیکردین و اینکه پلان ها رو یه کم بزرگتر میکردین و انقدر پایین نمیذاشتین;)

4.ET.RT
کارتون خوبه فقط من رنگ بندی کارتون رو نمیپسندم کاش پس زمینه ی پلانهاتون مشکی نبود شاید بهتر میشد یا اگه مشکی میخواستین باشه برای ترکیب با مشکی از رنگ های سفید ، خاکستری ، قرمز و ..... میتونستید استفاده کنید ، ولی درکل مدارکتون رو تو جاهای مناسبی گذاشتین و از فونت خوبی استفاده کردین از این لحاظ شیت خوبی شده...

6.HAGIR
کار شما هم کار خوبیه فقط کاش اون خط هارو نمیذاشتین تو کارتون و نوشته هاتون هم خیلی پخش شده تو کار ! بنظرم بهتر بود یه کم نزدیک مدارکتون نوشته هارو میذاشتین
یه کم هم پلان هاتون وضوح ندارن ولی از نظر سایز و محل قرار گیری خوبه :gol:

7.NEGIN JOON
نگین جون پس زمینه کارتون اصلا مناسب نیست ، خیلی کارتون رو تحت تاثیر قرار داده ... در مورد جای مدارکتون هم پلان خیلی پایین قرار گرفته اگه اینارو تو کارتون رعایت میکردین خیلی بهتر میشد ....:w11:

8.SAHAR.GH
سحر جون کارت مثل همیشه عالیه ... اون پرسپکتیو پایینیا و ترکیبشون رو خیلی دوست دارم ولی ای کاش تو نوشته هات از رنگ زرد استفاده نمیکردی و اینکه نماهات خیلی ریزه میزه ست و وضوح مدارکت کمه اگه اینارو رعایت میکردی عالی تر میشد;)

9.SHANA
ایراد کلی کارتون بنظرم اینه که سایز مدارکتون نسبت به پرسپکتیوا خیلی کوچیکه .... در کل ایراد خاصی نداره:gol:

10.TAKE OFF
ترکیب رنگت خیلی خوبه .... اینکه از چند شیت استفاده کردی هم خیلی خوبه .... تنها ایراد کارت شیت اولته که آسمون پرسپکتیوت خوب نشده کاش یا همه رو پاک میکردی یا کلا میذاشتی می موند خیلی بهتر میشد .... ولی در کل خیلی خوبه

11.VIOLET
کار شما هم خوبه فقط سایز مدارکا نسبت به پرسپکتیوا کوچولواه
و بزرگترین ایراد کارتون اینه که کلا سیاه و سفید کار کردین:w05:

12.فرهیخته
کارتون مثل دفعه قبل خوب شده ... فقط کاش اون مستطیل سفید رو پشت مقاطع نمیذاشتین و اینکه قسمت پایینه کارتون هم خیلی چسبیده به ته شیت...

13.همراهی
کارت خوب شده ... چیدمانت خوبه فقط یه کوچولو بی حاله و مدارک دیگه نسبت به پرسپکتیو اصلی کوچولواه:)
.
.
واقعا سخته که نفرات برتر رو انتخاب کنم چون کارها همه خوبن....
من اگه اجازه داشتم به چند نفر رای میدادم .... ET-RT, SAHAR GH , HAGIR, TAKE OFF,AMINVOOD1 , همراهی و فرهیخته!
ولی باید سه نفرو انتخاب کنیم ... خیلی سخته

1. TAKE OFF
2. همراهی
3. SAHAR GH

دلیل انتخاب این سه نفر از بین هفت نفر دیگه این بود که احساس میکنم توی پلات از بقیه بهتر نتیجه میدن!
ایرادی که سه نفرتونم داشتین این بود که پرسپکتیو اصلی نسبته به بقیه ی مدارک یه کم بزرگه ! البته شاید این ایراد تو کار خودم هم باشه ها!
ولی به هر حال من خیلی وقت گذاشتم که رای بدم شرمنده اگه جایی اشتباه کردم ... بازم میگم کار همه خوب بود ... موفق باشید:gol:

آخرین ویرایش:

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان عزیزم..خسته نباشید همه کارا عالی هستن و قضاوت خیلی سخته و حس میکنم درسته با در نظر گرفتنه اصول باید رای داد اما نا خودآگاه یجور سلیقه ای هم میشه! این هم مثل سایر کارهای معماری اصول خاص خودشو داره ولی در عین حال بیان و ایده طرح چون از ذهن هر کسی به صورت شخصی هست میشه گفت کاریه سلیقه ای و با خلاقیت و تکنیک فرد سر و کار داره و انجام آگاهانه جلوه دهی مدارک مورد نیاز بدون خدشه دار شدن اصل مطلب و بیان بصری مناسب و سنگینی شیت در عین انتخاب صحیح عناصر...

من در حدی نیستم که بخوام رای بدم و واقعا سخته ولی با احترامی که به همه دوستان دارم با اجازه نظر میدم!

After the rain-1 :خوانایی وکاربردگرافیک وتعادل وترکیب رنگی خوب ,....البته اگه مدارک یکم کاملتربودکارخیلی کاملترمی شد.:gol:

Take off -2 :خسته نباشی,کارات همه خوبن اصولی...یکم سخته قضاوت...تواون شیت که پلانارو پایین گذاشتی شاید اگه یکم جلوه شو بیشترمیکردی از نظر دید بهتر بود..اون یکی هم که پرسپکتیو رو پایین گذاشتی اگه آسمونشو یکم بیشتر کارمیکردی یا یکم ساده ترمیزاشتی وحذف نمیشد بازم شاید بهتر بود و اینکه یکم هم کشیده شده به سمت راست شیت. البته اینا ایراد نیست نظره.:gol:
Hajir -3 :طرح جالبی شده خلاقیت ,رنگ و کاربرد مدارک,اگه رو پلانا و نوشته ها بیشتر کارمیشد و اون فلشها نبود واگه همه هست منطقی تربود بهتر بود:gol:
بازم ممنون از همه زحمتاتون و آرزوی موفقیت برای همه...

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام

نفر اول: After The Rain
کلا شیت بندی و رنگ انتخابی برای شیت کاملا بجا بوده و شیت رو زیبا کرده، فونتش هم خوبه
استفاده از افکت کارتونی کار رو زیبا کرده، تیک آف هم استفاده کرده اما دیگه خیلی کارتونی شده و از لطافت در اومده دید پرنده اش، اما دید پرنده پس از باران کاملا زیبا و طبیعی شده
با اینکه فقط یکی از پلانها رو تو شیت گذاشتن اما بدلیل اینکه بزرگش کردن تا شیت فنی تر بشه باید به هوش و زکاوتشون تبریک گفت
استفاده از ابر و خورشید بصوت شماتیک و گرافیکی هم کار رو زیبا کرده، هرچند تو هفته پیش زیباتر بود

کلا دیدم بعضی از دوستان مثل Sahar Gh و After The Rain تو افکت گذاری حرفه ای حرفی برای گفتن دارن

نفر دوم: همراهی
رنگ شیت رو به خوبی انتخاب کرده و شیت با اینکه رنگش روشنه و باعث شده یکم محو شه یه سری مدارک شیت اما در کل شیت رو زیبا کرده
فونت کار هم خوبه اما باید یه نکته در مورد فونت ها بگم: ما چند جور فونت داریم، فونت رسمی که فونت روزنامه ای بهش میگن که به نظر من کار رو شکیل و سر و سنگین میکنه - فونت گرافیکی که کار رو زیبا و گرافیکی میکنه - فونت های کامپیوتری که معمولا برای برنامه نویسی استفاده میشه و بعضی وقتا تو شیت های معماری هم سر و کله اشون پیدا میشه، مثلا جایی که پای تکنولوژی و رسانه های دیجیتال میاد وسط - و فونت های متفرقه - و فونت های فکت گذاری شده
تنها ایرادی که دیدم این بود که قسمت سمت راست بالای شیت خالی مونده که از نظر من یه امتیاز منفیه و میشد یکم هم پلان ها رو بزرگ تر کرد، همونطور که گفتن هم یکی از مدارک در زمینه خیلی کشیده شد

نفر سوم: Take off
کار ایشون از دید من اگر یه سری اشتباهات رو نداشت میتونست اول بشه، در کل شیت استاندارد و خوبیه و یکنواخت هم نیست (بعضی از دوستان مدارک رو بصورت قابی چیده بودن که باعث میشد شیت ساد و یکنواخت باشه)
اشتباه اولشون بر میگرده به استفاده بسیار افراطی از افکت کارتونی که کار رو یکم بی روح و بدمنظر کرده خصوصا آسمونش خیلی افتضاح شده که تو شیت یک (دید پرنده) و شیت سه (دید ناظر) مشخصه
اما شیت دوم ایشون یه شیت زیبا و حرفه ای شده، خصوصا استفاده از خود مدارک در زمینه و دادن افکت بهشون (مدارک رو محو کردن تا روشون مدارک جدید بشینه اما نکته مثبت کار ایشون اینه که مدارک قسمتی از مدرک زمینه شده، مثلا تو کار فرهیخته سمت چپ شیت سکشن ها انگار روی شیت چسبونده شدن، کاش زمینه سفید رو نداشتن)
رنگ سبز هم با اینکه اگر زیاد باشه کار شیت رو بدرنگ و خراب میکنه اما کم استفاده شده که از نظرم جالب

این هفته انقدر کارا خوب بود که نمیدونستم چطوری رای بدم، دلم میخواست میشد و نفرات بیشتری انتخاب میکردم
Shahar Gh بخاطر افکت زیبایی که روی دایره های که به جا هم انتخاب شدن؛ اما تونالیته رنگ زرد شیتو معمولا خراب میکنه، یا پلانهاشون در هم تداخل داشت، بهتر بود یکی بالا و یکی پایین دایره باشه و وسطش نوشته ها، یا سکشن که کوچیکه

et-rt که کارش مثل هفته پیش زیبا بود و استاندارد، اما نیاز داره به یکم ذوق بیشتر و استفاده از افکت هایی گه کار رو زیباتر و حرفه ای تر میکنه
HAGIR که کارش خیلی خوب بود و رنگ بندیشم مناسب بود اما اون اتوبانا یکم شیت رو خراب کرده بود، اما سعیش در چیدن شیت بصورت شکسته ستودنیه
VIOLET که کارش سیاه و سفید و پوستریه و زیباست، مطمئنم هفته بعد کارهای خیلی زیباتری ازش خواهیم دید
و فرهیخته، اگر قرار بود نفر چهارم انتخاب کنبم مطمئنن فرهیخته چهارم بود، پس زمینه شیت بصورت گرافیکی و زیبا کار شده،مثل پس زمینه هفته قبل زیبا و جالبه اما مدارک سمت چپ شیت که روی زمینه شیری و شکری کار شدن کار رو خراب کردن - از طرفیم یه قسمتی از پلان روی مدرک دیگه افتاده اما کار خاصی روش نشده که بتونن در هم خوب تاخل کنن و به نظر نیاد مدرکی نشته روی گوشه اونیکی مدرک
افکت دستی که داره طراحی میکنه خیلی زیبا و به جاست و انشالا هفته بعد فرهیخته کارش از این هم بیشتر پیشرفت میکنه

کار بقیه دوستان هم خوب و زیبا بود و واقعا سخت بود انتخاب
از همه اتون تشکر میکنم و امیدوارم هفته بعد هم ببینمتون

آخرین ویرایش:

ladi

عضو جدید

1.AFTER THE RAIN

سلام
منم ميتونم نظر بدم؟؟ شيتاي اين دفعه خيلي خوف شده فقط از هر شيت يه چيزايي كه نظرمو جلب ميكنه ميگم
شيت خوب شده فقط قرار نبود از همه مدارك استفاده بشه؟؟كامله؟؟

2.ALICE

مدارك محو شده سمت چپ
3.AMINVOOD1

باز اين شيت مداركش كامله؟؟
ولي خوش تركيبه
4.ELAHE

رنگه سبزه تو ذوق ميزنه
مداركتم كوچيكه
ميشي
5.ET.RT

كاش ست چپ به جاي مشكي توناليته قهوه اي ميزاشتين شما
6.HAGIR

كاش فونتتون نياد تو پرسپكتيو
امتداددادش خوبه
7.NEGIN JOON

نگيني مدارك نبايد هم ارزش باشن
يني برش ارزشش از پرسپكتيو بيشتره درست ميگم؟؟سايزا رو بايد دستكاري ميكردي
8.SAHAR.GH

زياد حباب هاي وسط كار رو دوست ندارم:دي
رنگ خيلي زياد استفاده كردي اما خوب در اومده تونستي بگنجوني
9.SHENA

كاش فونت رو پرسپكتيو رو نميزاشتي
يا شفاف ميكردي پرسپكتيو رو
10.TAKE OFF

شيت اول سمت چپ كمرنگه مداركش شايد چون عكسه؟؟
شيت دوم شفافيتشو بايد يبشتر ميكردي
محوش ميكردي
رنگشخوبه
11.VIOLET

نميدونم حس ميكنم بالاي شيت پرتي داره
توناليته خاكستري هميشه جواب ميده

12.فرهیخته

كاش اين دست رو نميزاشتي اخه طراحي حرفه ايه
بعدش دوتا سايت رو كاش كنار هم نميزاشتي
فونتتم برگه
ام حس ميد به ادم شيتت
13.همراهی
شما هم مدارك رو هم ارزش گذاشتي
خيلي خوب شده شيتت اما رنگ شيت به جسارت خوده كاره نميخوره خيلي ملايمه
كاش پر رنگ تر ميبود
كاره جسوره
رنگه ترسيده ارومش كرده
ولي خيلي خوب شده

نميدونم به كي راي بدم
بزارين باز فك كنم
امشب مسافرم
تمام سعيمو ميكنم راي بدم

""elahe""

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من رایمو اعلام میکنم
1.همراهی
بخاطر تم زیبا و آروومی که روی کارشون هست...و همه چی واضح و خواناست.
انتخاب مدارک از نظرم عالی بوده..
کارشون ااصلا خسته کننده و سنگین نیست.

2.Violet
بخاطر کار جالبی که انجام داده..و شیتش سیاه و سفیده.و چیدمان مدارکش..که خیلی اولویتاش جالبه..و پرسپکتیو خوبی که واسه شاخص کارش انتخاب کرده
3.Sahar Gh
فقط بخاط اینکه پرسپکتیو داخلیارو زیاد استفاده نکرده بود سوم شد..وگرنه...تم...افکتا....چیدمان....خلاقیت 20

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
از همه دوستایی که سر قولشون بودن و تو مسابقه شرکت کردن ممنونم
:gol::gol:

رای گیری تا امروز(شنبه) 6pm ادامه داره پس تا این زمان فرصت دارین با ذکر دلیل به شرکت کننده ها رای بدین
مجددا اینو اعلام کنم که رای هایی که دلایل کافی برای انتخاب رایشون نیاورده باشن ومعیارهاشون باسه انتخاب شیت رو تعیین نکرده باشن اصلا حساب نمیشن

معیارهایی که من برای انتخاب یه شیت خوب در نظر گرفتم به ترتیب اولویت اینان:

1.خوانا بودن شیت(در درجه اول پلان نما و مقاطع در درسترین جای ممکن و با سایز مناسب باشن و در درجه دوم سایز و محل قرارگیری سایر عکسها به خصوص اصلی ترین پرسپکتیو)

2.انتخاب صحیح عکسها(انتخاب مهمترین عکسها از بین عکسهای داده شده برای قرار دادن تو شیت ...چون الزامی نبود که همه عکسها توی شیت باشه اما وجو پلان نما و مقاطع اجباری بود و مسلما بهتر بود از عکس هوایی و مهمترین پرسپکتیو خارجی و پرسپکتیوهای داخلی به تعداد کافی استفاده شه)

3.استفاده صحیح از فونت ها(نوشتن TEXT های لازم مثلا نوشتن اسم بنا در بالای شیت با سایز بزرگ نوشت اسم طراح و باشگاه در پایین شیت با سایز کوچیک و نوشتن اسم مدارک موجود درشیت با سایز و فونت مناسب/استفاده از متن مرتبط با بنا در مکان مناسب با رنگ و سایز مناسب/نوشتن اطلاعات مربوط به بنا مثل طراح و مکان و متراژ و سال ساخت و اتمام و... در مکان درست مثلا بالای صفحه زیر اسم بنا باسایز مناسب/انتخاب رنگ مناسب برای تمامی فونت ها/ترجیحا هنری بودن حداقل فونت مربوط به نام بنا که از سایر فونها سایز بیشتری داشته)

4.انتخاب تم رنگی درست و سایز مناسبی برای شیت(مناسب بودن طول و عرض شیت جهت قرار دان تعداد عکس مورد نظر داخلش و انتخاب تم رنگی مناسب یک شیت معماری به شخصه از استفاده از تم های رنگی که باعث تبدیل شیت معماری به کاردستی یا پوسترهای تبلیغاتی میشه به شدت مخالفم همونطور که اگر کار دانشجوهای دانشگاهای معتبر دنیا رو هم ببینید به ساده ترین اما خواناترین حالت ممکن شیت میبندن چون هدف از شیت برخلاف تصور دانشجوها و اساتید معماری خشگل کردن کار برای گرفتن نمره بیشتر که الحق هم تو دانشگاهای ایران جواب میده نیست هدف از شیت بندی خوانا بودن مدارک اصلی شیت و نمایش روند طراحی و پرسپکتیوها به فابل فهم ترین حالت ممکن برای بیننده هستش)

5.هنری بودن و خلاقیت به کار رفته در ترکیب اجزا شیت(تا حدی که کار رو از چهار چوب یک شیت معماری خارج نکنه و باعث تبدلش به یه پوستر تبلیغاتی نشه)

متاسفانه کارایی بودن که مورد 1و2و3 که از همه مهمتر هست رو اونجور که لازمه رعایت نکرده بودن اما موردهای 4 و 5 رو شاید از همه بهتر عملی کرده بودن و متاسفانه برخلاف میلم مجبور شدم اون کارارو از انتخابای اول تا سوم با اختلاف خیلی کم با نفرهایی که اعلام میکنم حذف کنم و بعضیا کارشون در حد اپسیلون تا اختلاف امتیاز داشتن با هم طبق معیارام اما متاسفانه فقط به 3 نفر میتونم رای بدم طبق نکته هایی که گفتم و با توجه به نقدی که من رو کار تک تک اعضا کردم قبلا و
با توجه به جمع امتیازایی که به شرکت کنندگان عزیز دادم مطابق معیارام رای من به این شکله:

نفر اول:take off نقد من:
نفر دوم: همراهی نقد من:
نفر سوم:aminvood نقد من:

همونطور که قبلا هم گفتم از هفته بعد نحوه داوری یه تغییر کوچیکی میکنه که برای سری بعد براتون توضیح میدم البته بازم داوری به عهده خود شماست فقط ایتم های داوری و قضاوت تعریف شده تر و مشخص تر تو یه جدول قرار میگیره و در اختیارتون قرار داده میشه تا راحتتر امتیاز بدینhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

آخرین ویرایش:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوباره:gol:
کارها خیلی زیبا بودند و پر از نکته
من فقط نکات کلی ومنفی رو میگم خوبی هاشو که خودتون واقفید

بعد از باران:شیت خوبیه باوجودیکه مدارک کم هست /رنگ پس زمینه با اسمان پرسپکتیو اصلی همخوانی خوبی داره/ خط اسمان خوب/افکتها خوب/پلان و سایت پلان مرحوم شدن
الیس:پرسپکتیوهای زمینت خیلی جالب شده ولی مدارک جای مناسبی ندارند
امین وود:شیت متعادلیه ولی زیادی 3،3،3 شده و اینکه شاید پلان اینقدر اهمیت نداشته باشه که بزرگ بشه/پس زمینه و فونتها خوب/اگر یه مقدار از گرافیک بیشتر استفاده میکردید حتما جز انتخابهایم میبودید
الهه:از کار قبلیت بهتر شده اجازه دادی شیت نفس بکشه ولی خب هنوز جای کار داره در مورد مدارک و پرسپکتیوها
ای تی-ار تی:شیت خوبی شده کلی متعادلش کردی/عکس با سایز پلکانی جالب نیست/سایت پلان خوبه/مدارک مرحوم شدن/رنگ پس زمینه خیلی رسمیه/طراحی فونت ها جالبه
هگیر:شیتتون ایده خوبی داره ولی درست ادامش ندادید
نگین جون:پس زمینه جالبه/شیت ناخوانا/نقطه طلایی نداره/هم ارزی مدارک نامناسب
سحرق:افرین خیلی گرافیکش خوب شده ایده های خوبی داره سمت چپ بهتره/یکم چشم رو میزنه/
زرد فسفری خوب نیست/پرسپکتیوها خوبه اگر پایین یک خارجی بود بهتر میشد/یکم جای اون دایره ها نامناسبه/فونت زیادی گرافیکیه
شانا:امتداد پرسپکتیوها جالبه/یه قسمتهایی را خالی میذاشتی بهتر میشد/ارزش پلان را از سکشن پایینتر گذاشتی
تیک اف: تازه فهمیدم شیت متعادل یعنی چی/افکتها خوبه ولی یکم اسمون شیت اول نامناسبه/فقط یه شیت گذاشتی برای پلان، اینقدراهمیت نداشت
ویولت:تم سیاه سفید جالبه/اما شیت 2 قسمت شده/پیشنهاد میکنم یه بار دیگه شیت رو ببندی با همین تم و مقداری خاکستری ببینی نتیجه چطور میشه
فرهیخته:افکت های خوبی داره/فقط مدارک یکم مرحوم شدن

در مورد افکت های شیت ها سوالاتی دارم که از دوستان در پروفشون میپرسم وممنون میشم که راهنمایم باشند

انتخاب خیلی سخته اما خب
نفر اول:take off
نفر دوم:after the rain
نفر سوم:sahar gh

موفق باشید عیدتونم مبارک:gol:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها من چنتا نكته ميگم كه تجربه ي شخصيه خودمه
نكات مهميه كه خوبه توجه كنين بهش
كلا از ديدن همه شيتا يه سري حرفا كليه يني شايد در كار اكثريت وجود داره
1- تعادل
اولين چيزي كه تو چشمه هر بيننده اي هست تعادله-شما شيتتون كه كامل شد حتما به فرمت عكس تبديل كنين و ببينيدش اگه تعادل نداشته باشه خودتون اولين نفري هستين كه متوجه ميشين
2- گاهي گيج هستين كه اين شيت خوبه يا نه
پيشنهادم اينه كه يكي از افراد خانواده (يه نفر كه در مكان حضور داره)و لازم نيست معمار باشه در مورد شيتتون نظر بده چون شيت معمولا در كار حرفه اي كارفرما بايد بپسنده و از اونجا كه زيبايي 90درصدي هست نظر يك مبتدي گاهي نكاتي رو بيان ميكنه كه ما حرفه اي ها بهش توجه نكرديم
3- بعضا ما ميخوايم كارمونو از كار بقيه شاخص كنيم يا حتي تو شيت ميخايم يه چيز شاخص نشون بديم و ميايم مثلا از رنگاي تند يا پرسپكتيواي خاص استفاده ميكنيم
خوب قبول دارم كه خودمم اوايل كار همينطوري بودم ولي هر چي شيت حرفه اي تر ميشه به سادگي بيشتر نزديك ميشه
4- تعدد رنگ در شيت مجاز نيست .استفاده از دو رنگ و نهايتا سه رنگ كافيه
4- اگه رنگاتو هايلايت يا همون سايه روشن هست سعي كنين فقط از همون توناليته استفاده كنين
5- بعضي رنگ ها رسمي هستن مثل سورمه اي پس اگه طرحمون مهدكودكه سورمه اي پرزانته نميكنيم
يا بعضي اماكن هستن مثل بيمارستان-براي اين طرح مثلا نميايم از توناليته قهوه اي استفاده كنيم رنگ آبي و سبز خوبه برا اين كار
6- توي فايل كار خوب ميشه و عالي
اما چيزي كه بيننده ميبينه پلات طرح هست: مراقب باشيد رنگ نارنجيتون تو پلات نشه قرمز
سبزتون نشه قهوه اي
اين اتفاقا مي افته مخصوصا در چاپ بنر و پلكسي
گرافيك ال سي دي ها و ال اي دي ها با مانيتوراي معمولي فرق داره چندين جا چك كنين كارتونو وگرنه دلخواهتون بدست نمياد
مخصوصا د رانتخاب رنگ هاي خاكستري دقت كنين گاها خاكستري هم قرمز ميشه
ببينين دستگاه پلاتر فقط رن هاي اصلي رو ميشناسه
7- شيت هاي سياه و سفيد هزينه كارتونو ميبرن بالا چون جوهر بيشتر مصرف ميكنن
8- در يك صورت پلات كارتون نزديك ترين رنگ به فايل در مياد كه اون وقتي كه پوستر شما رو كاغذ گلاسه چاپ بشه
9- اين خيلي مهمه
در هر پلات دستگاه از محيط مقوا 5سانتيمتر سفيد ميندازه پس ضمن خفه نكردن كار خودتون از اول حاشيه بدين
يني كار50*70 ميشه 65*45

10-براي چاپ بنر و پلكسي قبلا از همون جا كه ميخاين چاپ كنين تست بگيرين تا مطمئن شيد رنگي كه در انتها ميبينين همون رنگ اوليس يا شبيه به اون

11-يه نكته اي كه قبلا مهندس حسيني به اون اشاره كردن و خيلي مهمه و اشتباه رايج بچه هاي معماريه: اينكه هميشه 80 درصد شيت رو پر كنين
به كار اجازه بدين نفس بكشه
خطوط رو رها كنين

12-شيت هاي روشن بهترين امتياز خوب شدن تو پلات رو به ما ميدن

اينا چيزيه كه الان تو يه سري شيتا ديدم و به ذهنم اومد باز اگه چيزي يادم اومد ميگم

حرفه اي كار كنين

و قبل از بستن هر شيت يادتون باشه
شيت اول بايد شاخص باشه
ساير مدارك رو بهتره ببرين به شيتاي بعدي
شيت اول رو همه ميفهمن پس چه بهتره مهارتتونو تو اين به كار ببندين
شيتاي مابقي رو متخصص مي فهمه
به خاطر رنگ و پوستر كار رو زير سوال نبريد
هدف از يك پوستر ارائه گرافيكيه مدارك هست نه از بين بردنش
نه محو كردنش
نه خراب كردنش

در کنار همه اینها مطالعه ی کتاب "مبادی سواد بصری" خیلی خوب ومفیده برای انکه یک شیت متعادل پویا خوانا و...داشته باشیم

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

در مورد افکت های شیت ها سوالاتی دارم که از دوستان در پروفشون میپرسم وممنون میشم که راهنمایم باشند

انتخاب خیلی سخته اما خب
نفر اول:take off
نفر دوم:after the rain
نفر سوم:sahar gh

موفق باشید عیدتونم مبارک:gol:

همراهی عزیزم سوالاتو همینجا بپرس چون شاید سوال بقیه هم باشه منم از اول گفتم حتما سوال بپرسین اما کسی چیزی نپرسید برا همین از دفعه بعد من خودم در کنار نقد هر کار هر افکتی رو میپرسم چطور انجام دادن تا توضیح بدن دوستان تا اگه برا کسی سوالی بود حل شه و جنبه اموزشی این تمرین بیشتر شه;)

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نسبت به مواردي كه هلن جان نوشتن من چند مورد برام خيلي مهمه كه توجه كردم بهشون
كه تو كار اكثر بچه ها رعايت نشده
و خيلي مهمه
بچه ها مدارك رو هم ارزش نگذاريد خيلي غير منطقيه
ارزش پلان و سايت و اينا بيشتر از پرسپكتيو داخليه

با اجازه همه
راي اول take off
دلايل: خوانايي
تم مناسب
عدم يكنواختي
حركت چشم
بچه ها در مورد توناليته و اپاسيتي شيت دوم گفتن كه بايد كمش ميكردي حقيقتش از قسد كم نكرده بودم،يه تست كردم (كمش كردم)ديدم هي ميشه تكرار مررات و از اونجا كه كار در سه شيت انجام گرفته بود نبايد بيننده رو خسته ميكردم اما شايد بهتره يه ده درصدي كمش ميكردم
در مورد حركت اسمان هم به نظرم اسمان رو نبايد قاب كرد بايد ازادش گذاشت تا حركت كنه باز شايد يكم دستكاريش ميكردم بهتر بود

در مورد نفرات دوم و سوم
شك دارم بين همراهي و after the rain

تو كار همراهي عزيزم:

حس ميكنم با اينكه توناليته خوب انتخاب شده جسارت كار كم شده يني كار كمرنگه از بك گروندش جدا نشده
و ديگه اينكه خيلي رديفي كار شده

و تو كار after‌عزيزم

تو مسابقه قيد شده بود كه استفاده از تمام مدارك اجباريه
مدارك كمه اما شيت جسارت داره

حالا طبق قانون بايد كار همراهي دوم بشه از طرفي نسبت به نظرات خودم after رو دوم ميدونم

در كل راي من
اول take off
دوم همراهي
سوم after the rain

اگه after مداركو كامل استفاده ميكرد رايم جابجا ميشد
ولي كار همه خوب شده ممنون

يه پيشنهاد هم دارم
ميشه اين هفته ضمن انجام يه كار جديد ،‌تمرين اين سري رو تصحيح كرد و دوباره گذاشت اينجا كه كار نتيجه بده
ممنون

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اول take off
دوم همراهي
سوم after the rain

اگه after مداركو كامل استفاده ميكرد رايم جابجا ميشد
ولي كار همه خوب شده ممنون

يه پيشنهاد هم دارم
ميشه اين هفته ضمن انجام يه كار جديد ،‌تمرين اين سري رو تصحيح كرد و دوباره گذاشت اينجا كه كار نتيجه بده
ممنون
دوست عزیز کسی نمیتونه به خودش جزو 3 نفر اول رای بده هر چقدر هم معتقد باشه کارش از بقیه بهتره!!!!!لطفا تا قبل ساعت 6 نفر اول رو یکی دیگه از شرکت کنندگان اعلام کنید چون در این صورت رایتون برای نفر اول در هر صورت حساب نمیشه ممنون

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اين ويرايش شيت من

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=110408&d=1345295545

اسمان رو full efect انداختم
فونت
ايران انگليش رو گذاشتم
عكسا رو جدا كردم

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=110407&d=1345295512

opaciti رو كم كردم
ببينين چطو شد

پیوست ها

• take off2d.jpg
    take off2d.jpg
    70.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

فرهيخته

عضو جدید
کاربر ممتاز
به همه دوستان عزیز تبریک میگم بابت کارهای خیلی خوبشون و امیدوارم موفق باشند.:gol:اما به نظرمن این دوستان در اولویت هستند:

1- Sahar Gh:
خلاقیت کلید تمایز کننده کارهای دوستان است و استفاده از اون رو به نحو احسنت در کار شما دیدم.زمینه کار نیز جالب و هماهنگ با کلیت است.نوشتار نیز در جای مناسب و به نحو خیلی خوبی قرار داده شده است.در کل ترکیب بندی خیلی خوبی بوجود آورده شده است.

2- take off:
تداوم بصری خیلی خوبی در 3 شیت وجود دارد که بیننده را دنبال می کند.استفاده از افکت ها به اندازه و دقیق انجام شده است.چیدمان و ترکیب بندی نیز خیلی خوب است.مانور شما برای برقرای ارتباط بین 3 کار منسجم و در عین واحد متفاوت نیز خیلی عالی بود

3- Hagir:
استخوان بندی کارتون خیلی خوبه،استفاده از متن و ترکیب بندی نیز خیلی خوب و خوانا است.فقط استفاده از فلش ها برای معرفی نقشه های ضرورتی نداشت.

برای همه دوستان آرزوی موفقیت می کنم.:gol:

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
take offعزیز مرسی از تلاش بسیار زیادت ولی امروز دیگه وقت تغییر نبود..فکر کنم تا پریشب باید همه دیگه هر تغییری میخواستن اعمال میکردن..دیروز و امروز فقط رای گیریه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا