ضامن آهو (تاپیک ویژه امام رضاعلیه السلام )

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
امام رضا (علیه السلام ): عبادت به بسیاری روزه ونماز نیست بلکه به بسیار اندیشیدن در کار خداست. :gol: کافی 55/2

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز

$marziyeh67$

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اثر شناخت جایگاه غدیر

اثر شناخت جایگاه غدیر

حضرت رضا علیه السلام می فرماید:

«ِلَوْ عَرَفَ النَّاسُ فَضْلَ هَذَا الْيَوْمِ بِحَقِيقَتِهِ لَصَافَحَتْهُمُ الْمَلَائِكَةُ فِي كُلِّ يَوْمٍ عَشْرَ مَرَّاتٍ وَ لَوْ لَا أَنِّي أَكْرَهُ التَّطْوِيلَ لَذَكَرْتُ مِنْ فَضْلِ هَذَا الْيَوْمِ وَ مَا أَعْطَى اللَّهُ فِيهِ مَنْ عَرَفَهُ مَا لَا يُحْصَى بِعَدَدٍ؛

به خدا قسم! اگر مردم فضیلت این روز (غدیر) را واقعاً می شناختند، هر روز ملائکه با آنها ده نوبت مصافحه می کردند، و اگر من از طولانی شدن (سخن) اکراه نداشتم، فضایل این روز را و آنچه که در این روز برای کسانی که آن را شناختند، عطا می شود و به حساب نمی آید، بیان می کردم.»

$marziyeh67$

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترویج عملی غدیر

ترویج عملی غدیر

حضرت رضا علیه السلام کسی نیست که سخنی را خود بگوید و به آن عمل نکند، پس اگر دستور به اطعام و احسان به دیگران را در روز غدیر می دهد، خود نیز به آن عمل می کند، چنانچه از جمعی نقل شده است تا می رسد به «عُمرِ الطوسی» که:

« أَنَّهُ شَهِدَ أَبَا الْحَسَنِ عَلِيَّ بْنَ مُوسَى الرِّضَا علیه السلام فِي يَوْمِ الْغَدِيرِ وَ بِحَضْرَتِهِ جَمَاعَةٌ مِنْ خَاصَّتِهِ قَدِ احْتَبَسَهُمْ لِلْإِفْطَارِ وَ قَدْ قَدَّمَ إِلَى مَنَازِلِهِمْ الطَّعَامَ وَ الْبُرَّ وَ الصِّلَاتِ وَ الْكِسْوَةَ حَتَّى الْخَوَاتِيمَ وَ النِّعَالَ وَ قَدْ غَيَّرَ مِنْ أَحْوَالِهِمْ وَ أَحْوَالِ حَاشِيَتِهِ وَ جُدِّدَتْ لَهُ آلَةٌ غَيْرُ الْآلَةِ الَّتِي جَرَى الرَّسْمُ بِابْتِذَالِهَا قَبْلَ يَوْمِهِ وَ هُوَ يَذْكُرُ فَضْلَ الْيَوْمِ وَ قِدَمَه ؛

حضرت رضا علیه السلام را در روز غدیر مشاهده کرد که جمعی از خواص در محضر او هستند و حضرت آنها را برای افطار نگه داشته بود و به منازل آنها [برای اهل و عیالشان] طعام، گندم، صله ها، لباس و حتی انگشترها و کفشهایی فرستاده بود و احوال آنها و اطرافیان خودش را تغییر داده بود. اسباب و وسایلی که قبلاً برای حضرت استفاده می شد، (به اصطلاح دکور) عوض شده بود. حضرت فضایل این روز را بیان می کرد و آن را (بر روزهای دیگر) مقدّم می داشت.»

این رفتار حضرت رضا علیه السلام در واقع ترویج عملی فرهنگ غدیر بوده است که زمینه را برای تبیین بهتر و بیشتر ولایت امام علی علیه السلام و امامان معصوم علیهم السلام آماده می کند.

rahino

کاربر ممتاز
امام رضا (علیه السلام ) : صدقه بده هرچند کم باشد زیرا هر کار کوچکی که صادقانه برای خدا انجام شود بزرگ است . :gol: وسائل الشیعه ج 1

rahino

کاربر ممتاز
امام رضا (علیه السلام ) : هر کس به رزق و روزی کم از خدا راضی باشد . خداوند از عمل کم او راضی باشد. :gol: بحار الانوار 356/78

rahino

کاربر ممتاز
امام رضا (علیه السلام ) : هر کس اندوه و مشکلی را از مومنی بر طرف نماید خداوند در روز قیامت اندوه را از قلبش بر طرف سازد . :gol: اصول کافی 268/3

rahino

کاربر ممتاز
امام رضا (علیه السلام ) : ایمان چها رکن است : توکل بر خدا/ رضا به قضای الهی / تسلیم به امر خدا/ واگذاشتن کار بر خدا :gol::gol: تحف العقول 499

rahino

کاربر ممتاز
سلام آقای مهربونی میدونم خیلی خیلی خوشحال هستین آخه تولد نوه ی عزیزتون آقا امام هادی (علیه السلام ) :heart:رسیده بهتون تبریک میگم در ضمن عیدی ماو خانواده هامون فراموش نمیشه من مطمئنم :gol:

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]و باز دوباره یاد ِ غریب ِ آشـنا ُ شـوق ِ حرم .. و سیل ِ اشک که پشت ِ پلکها سد شد !

به اعتبار که سر بلند کند ،عاشقی که دلش
ضامنی جز تو ندارد !؟!
[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT]

السلام علیـــــــــــــک یا علی بن موسی الرضـــــــــــــــا

میلیشیا

عضو جدید
کاربر ممتاز

دلتنگی حس عجیبی است که گاهی شما را به یادم می آورد
گاهی یعنی همیشه ، گاهی یعنی الان !!!
مــن اسیـر هــر کـه بـاشـم ،
ضــامنـــم تنهــا یـکیـست ...

السلام علیـک یـا عـلی بـن مـوسی الـرضـا

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست دارم صداتکنم، تو هم منونگاهکنی
من تورونگات کنم، تو هم منو صدا کنی
قربون صفات برم، از راه دوری اومدم
جای دوری نمیره، اگه منو نگاه کنی
دل من زندونیه، تویی که تنها میتونی​
این قفس رو وا کنی، پرنده رو رها کنی

میشه کنج حرمت، گوشه قلب من باشه
میشه قلب منو مثل گنبدت طلا کنی
تو غریبی ومنم غریبم
اما چی میشه دل این غریبه رو با خودت آشنا کنی
دوست دارم تو ایوون آیینت از صبح تا غروب​
من باهات صفا کنم، تو هم منو دوا کنی

دلمو گره زدم به پنجرت دارم میرم

دوست دارم تا برمی گردم گره ها رو وا کنی
دوست دارم از حالا تا صبح محشر
همه شب من رضا رضا بگم، تو هم منو رضا کنی

1252034897.jpg

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلم امام رضایی شده شدید...
.
.
.
.
.
اینم از تلنگرامشب...
یامولا...
.

دوست دارم روز عاشورا همینجوری روبه روی حرمت بایستم یعنی میشه ؟ السلام علیک یاعلی بن موسی الرضا المرتضی

بهار00

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ای کاش دلم شبیه گنبد میشد
عالم همگی شبیه مشهد میشد
ای کاش دلم شبیه یک فرش فقط
از داخل صحنهای او رد میشد .:cry:

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز

یا امام رضا(ع)
از درگه همچون تو کریمی هرگز نومید کسی نرفت و من هم نروم...

السّلام علیک یا ضامن آهو

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
بـــدجـــوردلـــم هـــوای مـــشهد کـــرده

السّلام علیک یا علی بن موسی الرّضا

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز

آقا سلام

آقا سلام ما به سلام شما خوشيم

ما بي مرامها به مرام شما خوشيم

ما که غبار پاي شما نه ولي اگر

باشيم خاک پاي غلام شما خوشيم

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
نشسته‌ام چو غباری، به شوق اذن دخول

بیا بگو نتــکانند پادری‌ها را

السّلام علیک یا علی بن موسی الرّضا

• Like
واکنش ها: s_aa

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
و مـــــن گریختـــــه ام و در پـــــی مـــــن صـــــیادها
و فـــــرا رویـــــم دام هـــــا …
یــــــــــــــــــــا ضـــــامن آهـــــو ، مـــــن یقیـــــن دارم
دســـــتان تـــــو تنهـــــا سهـــــم آهـــــو نیـــــست !

baa102d990d6178e2d0d80f4bc4d9377_large.jpg

اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

بالا