سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ...روی سیستم یکی از دوستام یه نرم افزار کروم نصب هست ..به محض اینکه نرم افزار رو باز میکنی و میخوای یه کلمه آدرس تایپ کنی داخلش یه پنجره جدید باز میشه....چند ثانیه بعد یه پنجره جدید دیگه ..چند ثانیه بعد یکی دیگه!! و همینجوری ادامه پیدا میکنه تا پشت سر هم N تا پنجره کروم باز میشه .....

از کنترل پنل هم حذفش کردیم اما ریستارت که میشه باز انگار نه انگار حذف شده!!! :surprised:

آپدیتشم زدیم که شاید مشکلی داشته باشه و آپدیت شه حل شه ...اما حین آپدیت انقدددر پنجره باز میشه که دوس داری خفه کنی خودتو!!!

ما چجوری از شرش خلاص شیم؟؟؟ کلافه شدیم :/ به غیر از نصب دوباره ویندوز و نرم افزارا :confused:

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه هم داشتم ..کسی تجربه کافی نت و کار با نرم افزار سون برای کافی نتو داشته؟؟؟

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من یه نمودار توی اکسل (از روی یه سری داده) ایجاد کردم، حالا میخوام واحد محور عمودی اون نمودار رو کنار همون محور Y ، به صورت عمودی توضیحش رو تایپ کنم و بنویسم. ولی نمیتونم توی محیط اون نمودار عمودی تایپ کنم. راهی هست؟. مثلاً توی ورد میشه توی جداول عمودی تایپ کرد ولی اکسل رو نمیدونم چجوریه. ممنون.

فهمیدمش !! :/

خیلی ضایع بود روشش!. نمیدونم چرا خیال کردم نداره. تو همون روتیت میشه. نوار ابزار روتیت داره کههه!!. یا دوبار کلیک کردن روی باکس که البته توی ورژنای مختلف ورد روشاش یکم فرق داره.

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان ...روی سیستم یکی از دوستام یه نرم افزار کروم نصب هست ..به محض اینکه نرم افزار رو باز میکنی و میخوای یه کلمه آدرس تایپ کنی داخلش یه پنجره جدید باز میشه....چند ثانیه بعد یه پنجره جدید دیگه ..چند ثانیه بعد یکی دیگه!! و همینجوری ادامه پیدا میکنه تا پشت سر هم N تا پنجره کروم باز میشه .....

از کنترل پنل هم حذفش کردیم اما ریستارت که میشه باز انگار نه انگار حذف شده!!! :surprised:

آپدیتشم زدیم که شاید مشکلی داشته باشه و آپدیت شه حل شه ...اما حین آپدیت انقدددر پنجره باز میشه که دوس داری خفه کنی خودتو!!!

ما چجوری از شرش خلاص شیم؟؟؟ کلافه شدیم :/ به غیر از نصب دوباره ویندوز و نرم افزارا :confused:

سلام

فقط کروم اینطوریه؟ از مروگرهای دیگه مثه موزیلا ، سافاری یا فایر دارگن استفاده کنین

احتمالا کروم تون ویروسی شده سعی کنید انتی ویروس رو یک بار اپدیت کنین و بعدش کل درایوی که کروم توش نصب شده رو کاملا اسکن کنید

اگه باز درست نشد مجددا ویندوز نصب کنید زیاد وقت نمیگیره

• Like
واکنش ها: etnn

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
در مورد Win 10 یه مشکلی که همون اول بهش برخوردم اینه که نمیتونم مثل Win 7 ویندوز آپدیت رو سفارشی کنم ...بصورت دیفالت تمام آپدیت ها رو دانلود میکنه و برای ما که مشکل حجم ترافیک داریم معضل بزرگیه ! تنها چیزی که پیدا کردم اینه که تنظیمات WiFi رو روی Metered Connection بذارم . از دوستان کسی راه حل بهتری داره ؟
سلام
من یه راه حل پیدا کردم البته هنوز تست نشده ولی گفتم اینجا هم بگم تا اگه کسی مشکلی مثل من داشت بتونه استفاده کنه...
این راه حل استفاده از سرویس BITS هستش و از طریق Group policy انجام میشه ....اول برنامه Group policy رو اجرا کنید برای اینکار روی Search تایپ کنید GPEDIT.MSC تا برنامه اجرا بشه ...بعد بترتیب مسیر روبرو رو برید (Computer Configuration-Administrative Template - Network - Background Intelligent Transfer Service (BITS حالا بخش Limmit The Maximum Network Bandwith For BITS Background Transfer رو دبل کلیک کنید تا وارد منو اصلی بشید . بعد از Enable کردن جدول پایینی فعال میشه که میتونید دانلود رو در ساعاتی از شبانه روز محدود کنید .

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام خوبین دوستان، من لپتاپ لنوو e540 دارم ال سیدیش ماته!
یه مدلیه نمیدونم با چی باید تمیزش کنم؟؟؟ میترسم انگار بهش دست بزنم :)

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام خوبین دوستان، من لپتاپ لنوو e540 دارم ال سیدیش ماته!
یه مدلیه نمیدونم با چی باید تمیزش کنم؟؟؟ میترسم انگار بهش دست بزنم :)
یه دستمال خیلی نرم و یکم مرطوب
اگه نخواستی یکم شیشه شور بزن به دستمال بجای
اگه دیگه خیلی وسواس داری ازین اسپری نانوها بخر برای تمیز کردنش

masoomeh.bnv

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بهم راجع به انتخاب رشته ارشد کمک کنید.... من کارشناسی نرم افزار دارم ولی علاقه ی شدید به هنر وکارهای گرافیکی دارم به نظرتون برای ارشد چی بخونم بهتره؟

worldmohammad

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بهم راجع به انتخاب رشته ارشد کمک کنید.... من کارشناسی نرم افزار دارم ولی علاقه ی شدید به هنر وکارهای گرافیکی دارم به نظرتون برای ارشد چی بخونم بهتره؟

سلام دوست عزیزاینجا مربوط به مشکلات کامپیوتری هست جای مناسب روبرای مشکلتون انتخاب کنید
بعدشم برید پیش یه مشاور بهترمیتونه راهنماییتون بکنه اینجاهرکی یچیزی بهتون میگه

Moonlight3311

عضو جدید
سلام دوستان من ویندوز لپتاپم هفته و دوتا مشکل دارم :
1 . اسکرین سیورم کار نمیکنه اصلا . هیچ اروری نمیده ولی کار هم نمیکنه . تنظیماتشو restore کردم بازم نمیاد . قبلا فعال بودم تغییری توش ندادم که بگم تنظیماتش بهم خورده . چیکار کنم ؟

2. وقتی میذارم دانلود ، و میخوام صفحه خاموش شه ، چیکار کنم وایفای خاموش نشه ؟ sleep که بزنم وایفای هود به خود خاموش میشه و دانلودم متوقف میشه . کمک لطفا .

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

فقط کروم اینطوریه؟ از مروگرهای دیگه مثه موزیلا ، سافاری یا فایر دارگن استفاده کنین

احتمالا کروم تون ویروسی شده سعی کنید انتی ویروس رو یک بار اپدیت کنین و بعدش کل درایوی که کروم توش نصب شده رو کاملا اسکن کنید

اگه باز درست نشد مجددا ویندوز نصب کنید زیاد وقت نمیگیره

آخه یکی از کامپیوتر های کافی نت هست ...

کاربر که بشینه به محض اینکه کروم رو باز کنه اینجوری میشه :D

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه یکی از کامپیوتر های کافی نت هست ...

کاربر که بشینه به محض اینکه کروم رو باز کنه اینجوری میشه :D

چه با کلاس کافی نت دارین؟ :d

خب نصب ویندوزش کنید مجددا طفلک کاربر :d

شما که پولدارین چنتا انتی ویروس لاینسیس چند کاربره بگیرید برای سیستم هاتون تا ویروسی نشن

• Like
واکنش ها: etnn

rahada

عضو
سلام دوستان

موقع باز کردن ویدیو این ارور میاد. چه کنم درست بشه؟

file exists but does not seem to have any videos

کلی رحمت کشیدم چند تا ویدیو دانلود کردم...:cry:

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام دوستان

موقع باز کردن ویدیو این ارور میاد. چه کنم درست بشه؟

file exists but does not seem to have any videos

کلی رحمت کشیدم چند تا ویدیو دانلود کردم...:cry:
پسوند فایل شما چیه؟
این پیام داره اعلام می کنه فایل وجود داره ولی ویدیویی برای پخش نداره
احتمالا یا فایل بد دانلود شده یا فایل مخربه
فایلهایی مثل WMV می تونن کدهای مضر داشته باشن

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام دوستان من ویندوز لپتاپم هفته و دوتا مشکل دارم :
1 . اسکرین سیورم کار نمیکنه اصلا . هیچ اروری نمیده ولی کار هم نمیکنه . تنظیماتشو restore کردم بازم نمیاد . قبلا فعال بودم تغییری توش ندادم که بگم تنظیماتش بهم خورده . چیکار کنم ؟

2. وقتی میذارم دانلود ، و میخوام صفحه خاموش شه ، چیکار کنم وایفای خاموش نشه ؟ sleep که بزنم وایفای هود به خود خاموش میشه و دانلودم متوقف میشه . کمک لطفا .
سلام. احتمالا اسکیرین سیور بخاطر دانلود کار نمیکنه
برای اینکه دانلود ادامه داشته باشه خب باید روشن باشه سیستم. فقط مانیتور رو خاموش کنید

rahada

عضو
پسوند فایل شما چیه؟
این پیام داره اعلام می کنه فایل وجود داره ولی ویدیویی برای پخش نداره
احتمالا یا فایل بد دانلود شده یا فایل مخربه
فایلهایی مثل WMV می تونن کدهای مضر داشته باشن

راهی هست که بشه قسمت های خراب فایل فقط دانلود بشن؟ که دوباره نیاز نباشه کل فایل از اول دانلود بشه.:cry:
چند تا فایل زیپ بودن که با خود وین رر اکسترکت کردمشون. ممکنه تو اکسترکت شدنشون مشکل داشته باشه؟ نرم افزار بهتر از win rar هست؟
ممنون که جواب دادید.

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه با کلاس کافی نت دارین؟ :d

خب نصب ویندوزش کنید مجددا طفلک کاربر :d:biggrin:

شما که پولدارین چنتا انتی ویروس لاینسیس چند کاربره بگیرید برای سیستم هاتون تا ویروسی نشن

کافی نت باکلاسه الان؟؟:d:biggrin:

ویندوزشو اگه بخوایم عوض کنیم یه مشکلات دیگه داریم آخه :D

;کی من؟؟ نون ندارم بخورم شبا گشنه میخوابم آنتی ویروس کیلو چند :D

بعدم آنتی ویروس خوب چی هس؟؟ غیر از نود که به نظرم خیلی مزخرفه :D

Moonlight3311

عضو جدید
سلام. احتمالا اسکیرین سیور بخاطر دانلود کار نمیکنه
برای اینکه دانلود ادامه داشته باشه خب باید روشن باشه سیستم. فقط مانیتور رو خاموش کنید

من با سیستم که دانلود میکنم میشه منیتور رو خاموش کرد ولی با لپتاپ چجوری خاموش کنم ؟
اسکرین سیورش هم نمیاد کار نمیکنه :(

SHRP

کاربر ممتاز
راهی هست که بشه قسمت های خراب فایل فقط دانلود بشن؟ که دوباره نیاز نباشه کل فایل از اول دانلود بشه.:cry:
چند تا فایل زیپ بودن که با خود وین رر اکسترکت کردمشون. ممکنه تو اکسترکت شدنشون مشکل داشته باشه؟ نرم افزار بهتر از win rar هست؟
ممنون که جواب دادید.
در صورتی که در حین اکسترکت کردن خطایی می ده یعنی ممکنه قسمتهایی بد دانلود شده باشه. برنامه winrar عالیه و هیچ مشکلی نداره..شما دقیقا خطا رو در کدوم قسمت دریافت می کنید.موقع باز کردن از حالت فشرده یا زمان ÷خش...اگه مقدور بود یه عکس از محتویات داخل فایل فشرده بگیرید اینجا بذارید

SHRP

کاربر ممتاز
من با سیستم که دانلود میکنم میشه منیتور رو خاموش کرد ولی با لپتاپ چجوری خاموش کنم ؟
اسکرین سیورش هم نمیاد کار نمیکنه :(
توی منوی استارت بنویس Sleep بعد توی تنظیمات مصرف انرپی خاموش شدن مانیتور رو بذار روی زمانی که دوست داری و خاموش شدن سیستم هم بذار روی زمان حداکثر یا هیچ وقت

SHRP

کاربر ممتاز
کافی نت باکلاسه الان؟؟:d:biggrin:

ویندوزشو اگه بخوایم عوض کنیم یه مشکلات دیگه داریم آخه :D

;کی من؟؟ نون ندارم بخورم شبا گشنه میخوابم آنتی ویروس کیلو چند :D

بعدم آنتی ویروس خوب چی هس؟؟ غیر از نود که به نظرم خیلی مزخرفه :D
4 آنتی ویروس برتر در زمان نگارش این متن
Bitdefender
kaspersky
Symantec
Avira
..

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.جدیدا کامپیوتر روشن میکنم تا صفحه دسکتاپ دیده میشه بعد چند لحظه دیگه موس از کار میوفته و حرکت نمیکنه ریستارت میکنم درست میشه ولی بعد 10 دقیقه یه دفعه صفحه کلا سیاه میشه و مجبور میشم دوباره ریستار کنم یا یه وقتایی رنگ صفحه به هم میریزه یعنی رنگا میره تو هم مثل رنگین کمان میشه صفحه مانیتور.به نظر شما ایرادش چی میتونه باشه؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان.جدیدا کامپیوتر روشن میکنم تا صفحه دسکتاپ دیده میشه بعد چند لحظه دیگه موس از کار میوفته و حرکت نمیکنه ریستارت میکنم درست میشه ولی بعد 10 دقیقه یه دفعه صفحه کلا سیاه میشه و مجبور میشم دوباره ریستار کنم یا یه وقتایی رنگ صفحه به هم میریزه یعنی رنگا میره تو هم مثل رنگین کمان میشه صفحه مانیتور.به نظر شما ایرادش چی میتونه باشه؟
بنظر می رسه مشکل صخت افزاری باشه
شاید کارت گرافیک..
ممکنه درایورش درست نباشه
می تونی آخرین نسخه درایور رو نصب کنی ...
شاید برد اصلی مشکل داشته باشه
باید دید همیشگی است یا نه؟
سیستم چقدر عمر کرده؟
معمولا هنگ کردن یه علت داره سیاه شدن صفحه یه علت ...رنگ بهم ریختن هم یه عات..پس می تونه برد اصلی و پردازنده و کارت گرافیک باشن
ببین فن پردازنده درست کار می کنه و شل نیست؟

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
لب تابم اخیرا موقع آهنگ پخش کردن یه وقتایی قیژ قیژ میکنه ، انگار سی دی گذاشتی خش داره

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر می رسه مشکل صخت افزاری باشه
شاید کارت گرافیک..
ممکنه درایورش درست نباشه
می تونی آخرین نسخه درایور رو نصب کنی ...
شاید برد اصلی مشکل داشته باشه
باید دید همیشگی است یا نه؟
سیستم چقدر عمر کرده؟
معمولا هنگ کردن یه علت داره سیاه شدن صفحه یه علت ...رنگ بهم ریختن هم یه عات..پس می تونه برد اصلی و پردازنده و کارت گرافیک باشن
ببین فن پردازنده درست کار می کنه و شل نیست؟

با سلام
عمرسیستم حدودا 4ساله و فن درست کارمیکنه و تمام موارد اتفاق میوفته مخصوصا زمانی که کامپیوتر روشن میکنم تا سیستم بالا میاد یهو هنگ میکنه ری استار میکنم بعد یه مدت کارکردن رنگش بهم میریزه یا کلا صفحه سیاه میشه.
IMG_20151021_081806.jpg

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. چرا یکی از درایوهای لپتاپم خودبه خود یه روز پر شد قرمز رنگ شد؟!. بعد دوباره یه روز بعدش بیشتر پر شد!. بعد دوباره امروز یه ذره آزادتر شد!. ولی هنوز قرمزه. فقط 2 وخورده ای آزاده. من چیزی داخلش ننداختم.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
فایل های مخفی رو فعال کن که نمایش داده بشن ببین فایل های مخفی توشون هست؟؟
فایل های موجود رو انتخاب کن و ببین چند گیگ هستن و با مقدار درایو مقایسه کن اختلاف دارن؟

هیچی مخفی نیست. و فایل های داخل درایو هم حجمشون خیلی کمتره از حجم و ظرفیت اصلی درایو!. و الکی پر شده!.

بالا