سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

چرا وقتی میخوام ویندوز سون نصب کنم،در زمان پارتیش بندی هارد دیسک فقط میتونم سه تا درایو ایجاد کنم؟؟؟یعنی بیشتر از سه تا درایو نمیشه ایجاد کرد؟؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
Re: سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

لپ تاپ خواهرم تازه گرفته ، بدون نصب کردن درایورها ویندوز8 نصب کردیم روش با یه سری نرم افزارها. بعد هر کاری کردیم خاموش نشد فقط با دکمش خاموش میشه. مشکل از نصب نکردن درایورهاست یا چیز دیگه ای هست؟
مشکل چیز دیگس. خواموش روشن شدن ربطی به درایورا نداره. ممکنه ویندوزی که نصب کردی خراب باشه یا یکی ا برنامه هایی که نصب کردی اینجوریش کرده
سلام دوستان

چرا وقتی میخوام ویندوز سون نصب کنم،در زمان پارتیش بندی هارد دیسک فقط میتونم سه تا درایو ایجاد کنم؟؟؟یعنی بیشتر از سه تا درایو نمیشه ایجاد کرد؟؟

چرا نمیشه خوبم میشه. هنگام پارتیشن بندی درایوی که میخوای تقسیمش کنی delete کن بعد از نو که میخوای create کنی حجمشو مشخص کن

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

دوستان میشه بگین چجوری با استفاده از مودمم شبکه درست کنم که بتونم از طریق این شبکه انتقال اطلاعات بدم؟ ویندوز خودم 8إ مال بقیه 7. خودم هرچقد شبکه و هوم گروپ درست کردم یا پیدا نمیشد یا ارور میداد

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا نمیشه خوبم میشه. هنگام پارتیشن بندی درایوی که میخوای تقسیمش کنی delete کن بعد از نو که میخوای create کنی حجمشو مشخص کن

Sent fom my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

مطمئنی؟

ربطی به نوع هارد دیسک نداره؟؟؟؟

masoodxl

عضو جدید

سلام
اگر در حین کار با لپ تاپ شارز هم بهش وصل باشه
اشکالی براش ایجاد نمیکنه؟؟؟مرسی

SuPpOrTeR

عضو جدید

سلام
درود !

شارژ که وصل باشه موردی نداره چون منبع اصلی تامین انرژی برق هست اما اگر برق همیشه در دسترس تون هست باطری رو خارج کنید !

masoodxl

عضو جدید
درود !

شارژ که وصل باشه موردی نداره چون منبع اصلی تامین انرژی برق هست اما اگر برق همیشه در دسترس تون هست باطری رو خارج کنید !
اگر باتری رو بیرون نیارم اشکالی ایجاد میکنه؟؟؟؟
چرا باتری رو خارج کنم؟؟؟
چطوری باتری رو بیرون بیارم؟؟؟مرسی

SuPpOrTeR

عضو جدید
اگر باتری رو بیرون نیارم اشکالی ایجاد میکنه؟؟؟؟
چرا باتری رو خارج کنم؟؟؟
چطوری باتری رو بیرون بیارم؟؟؟مرسی

پشت لپ تاپ اطراف باطری کلیدهایی برای اینکار هست یه کلید رو به سمت راست منتقل میکنید و کلید بعدی رو به طرف باز نگه دارید و با یه دست باطری رو بیرون بکشید !

فقط آروم عمل کنید که اسیبی نبینند !

باطری همیشه وصل باشه عمرش کمتر میشه اگر لپ تاپ همیشه در مکان ثابتی هست بهتره دربیارید !

پایدار باشی ...

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

مطمئنی؟

سلام دوستان

ممنون میشم یکی منو در این سوال راهنمایی کنه......

آخه من در زمان پارتیش بندی هر چی رو New کلیک میکردم درایو جدیدی ایجاد نمیشد،در واقع وقتی بیشتر از سه درایو میشد دیگه New غیر فعال میشد!!!!

ممنون میشم یکی منو راهنمایی کنه

SuPpOrTeR

عضو جدید
سلام دوستان

آخه من در زمان پارتیش بندی هر چی رو New کلیک میکردم درایو جدیدی ایجاد نمیشد،در واقع وقتی بیشتر از سه درایو میشد دیگه New غیر فعال میشد!!!!

سلام

در محیط پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز امکانات محدود هست و بغیر از درایو ویندوز سه تا دیگه میتونید بسازید !

شما فعلا همین 3 تا رو بساز یا بهتره فقط یکی برای درایو سی ( اصلی ) درست کنی و بقیه رو یه پارتیشن کنی بعد از طریق نرم افزارهایی مثل EASEUS partition master هر چه قدر دوس داری بسازی!

کاربرد نرم افزار ساده هست !

سوالی بود بفرمایید !

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

با سلام
دوست عزیز موقع نصب ویندوز یک درایو برای C که همان محل نصب ویندوز است در نظر بگیرید و بعد از پایان نصب از مسیر زیر فضای خالی باقیمانده را پارتیشن کنید .
نکته مهم اینکه باز هم تعداد درایو ها محدود است ولی بیشتر از سه یا چهار تا (اگر فلش و سی دی رام و .. نداشته باشید می توانید بدون احتساب درایو C تا 23 درایو دیگر هم درست کنید - که پیشنهاد بنده درایو های کمتر است.)
جهت پارتیشن کردن فضای خالی هارد دیسک :
بر روی My Computer کلیلک راست کرده ، گزینه Manage را انتخاب کنید .
در پنجره باز شده از ستون ست چپ Disk Management را انتخاب کنید .
بر روی فضای خالی هارد دیسک مورد نظر (که با رنگ مشکی مشخص است) راست کلیک کرده و گزینه مربوطه (که احتمالا با این عنوان است) Create new partition را انتخاب کنید . در ادامه بایستی مزان فضای اختصاص یافته به این درایو و فرمت سیستم فایل درایو (ntfs / fat32 / exfat) را انتخاب کنید و در صورت نیاز دیگر تنظیمات و سپس درایو را فرمت کنید . و در ادامه دوباره برای ساخت درایو بعدی همین مراحل .
با تشکر - سیستم 32

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

در محیط پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز امکانات محدود هست و بغیر از درایو ویندوز سه تا دیگه میتونید بسازید !

شما فعلا همین 3 تا رو بساز یا بهتره فقط یکی برای درایو سی ( اصلی ) درست کنی و بقیه رو یه پارتیشن کنی بعد از طریق نرم افزارهایی مثل EASEUS partition master هر چه قدر دوس داری بسازی!

کاربرد نرم افزار ساده هست !

سوالی بود بفرمایید !

با سلام
دوست عزیز موقع نصب ویندوز یک درایو برای C که همان محل نصب ویندوز است در نظر بگیرید و بعد از پایان نصب از مسیر زیر فضای خالی باقیمانده را پارتیشن کنید .
نکته مهم اینکه باز هم تعداد درایو ها محدود است ولی بیشتر از سه یا چهار تا (اگر فلش و سی دی رام و .. نداشته باشید می توانید بدون احتساب درایو C تا 23 درایو دیگر هم درست کنید - که پیشنهاد بنده درایو های کمتر است.)
بر روی فضای خالی هارد دیسک مورد نظر (که با رنگ مشکی مشخص است) راست کلیک کرده و گزینه مربوطه (که احتمالا با این عنوان است) Create new partition را انتخاب کنید . در ادامه بایستی مزان فضای اختصاص یافته به این درایو و فرمت سیستم فایل درایو (ntfs / fat32 / exfat) را انتخاب کنید و در صورت نیاز دیگر تنظیمات و سپس درایو را فرمت کنید . و در ادامه دوباره برای ساخت درایو بعدی همین مراحل .
با تشکر - سیستم 32

نمیدونم چطوری از شما دوستان تشکر کنم،دکمه تشکر برام کافی نیست......

خیلی از مشکلاتم اینجا حل شد....

امیدوارم همینطوری به فعالیتتون ادامه بدین

موفق باشین

ممنون از همگی

یاعلی

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

سلام
هیچ مشکلی ایجاد نمیشه. سری جدید باتری ها و لپ تاپ ها مجهز به یک IC تشخیص میزان پر یا خالی بودن باتریه. اگه لپ تاپت خیلی روشن میمونه و شارژر بهش وصله یسری مزیت داره یسری عیب. مزیتاش اینه که اون IC که گفتم براثر رد شدن جریان در زمان طولانی نمیسوزه، باتری مثل یه محافظ عمل میکنه واس لپ تاپ، نوسان برق روش اثر نمیذاره، اگه برق بره لپ تاپ خاموش نمیشه. عیبش اینه باتری در دراز مدت ضعیف میشه. حالا ببین اگه ارزش داره باتریو درار

مطمئنی؟

با سلام
با تشکر - سیستم 32

نمیدونم چطوری از شما دوستان تشکر کنم،دکمه تشکر برام کافی نیست......

خیلی از مشکلاتم اینجا حل شد....

امیدوارم همینطوری به فعالیتتون ادامه بدین

موفق باشین

ممنون از همگی

یاعلی
حاجی قانع شدی؟ والا بمولا بهتر از این نمیشد توضیح بدی

masoodxl

عضو جدید
Untitled.jpg
سلام
دوستان وقتی لپ تاپ رو روشن میکنم این صفحات خود به خود باز میشه!!!
چکار کنم که دیگه اینها رو نبینمشون؟؟؟مرسی

SuPpOrTeR

عضو جدید

masoodxl

عضو جدید
سلام
دوستان چجوری گوگل رو در مرورگر وب فریرر پیش فرض قرار دهم؟؟؟
وقتی لپ تاپ رو روشن میکنم این مرورگر به طور اتوماتیک یه صفحه رو باز میکنه!!!برای رفع این موضوع چکار کنم؟؟؟؟؟با تشکر فراوان

SuPpOrTeR

عضو جدید
سلام
دوستان چجوری گوگل رو در مرورگر وب فریرر پیش فرض قرار دهم؟؟؟
وقتی لپ تاپ رو روشن میکنم این مرورگر به طور اتوماتیک یه صفحه رو باز میکنه!!!برای رفع این موضوع چکار کنم؟؟؟؟؟با تشکر فراوان
تو تنظیمات بگردید عباراتی مثل Home Page رو پیدا کنید و تغییر بدید !

متاسفانه من با این مرورگر کار نکردم ! وقتی کروم و فایرفاکس هست سراغ چیز دیگه ای نمیرم !
خودت محشری !

Reza_vc

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من تازه انتخواب رشته کردم و دارم میام مهندسی نرم افزار:)
میخوام بدونم فیلد های کاری که واسه یه مهندس نرم افزار وجود داره چیا هستن ؟
کلا ادمی هستم که اگه کاری رو شروع کنم تا تهش میرم ! واسه همین میخوام از الان رو یه فیلد خاص تمرکز کنم و دربارش اطلاعات و مهارت کسب کنم
خواهشا راهنمایی کنید ممنون از همه:smile:
کسی نبود جواب ما رو بده ؟!:(

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی نبود جواب ما رو بده ؟!:(

سلام

ی چیزی از همین اول بگم..ک تو این رشته باید همون شروع کار هیچ چیزو دست کم نگیری..و اصلا و ابدا به درسا ی دانشگاه اکتفانکنی وگرنه فایده ای نداره!!!
شما میتونین تو زمینه برنامه نویسی که خودش شاخه های مختلفی داره و با زبان های مختلف میتونین کار کنین..
یا اینکه در زمینه شبکه مهارتهاییی کسب کنید..

باید ببینید به چیزی علاقه مندین..اگ برنامه نویسی دوست دارین ازهمین اول باید پشتکار بخرج بدی و تمرین کنی...برای طراحی نرم افزارها..

اگرم به کارهای گرافیکی علاقه مندین..باز تو این رشته جا برای پیشرفت داره!!

خلاصه خودتون باید راهتونو پیدا کنین و ببینید در کدوم زمینه ها علاقه مندین!

امیدوارم موفق باشید;)

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
اینکه میگین شبکه کنید از طریق کابل هس؟؟

اخه تو محل کار یکی از دوستانم بدون اتصال کابل با استفاده از رنج ای پی محل کار،ی فایل رو از سیستم اونجا شیر کرد رو لپ تاپ خودش..!!!:confused:
چه جوری بدون استفاده از کابل، این کار رو کرده؟ خب مطمئناً از وایرلس استفاده کرده چون خلاصه به شکلی باید ارتباط بین کامپیوترها برقرار بشه! وقتی دو تا کامپیوتر توی یه رنج آی پی هستن مثل اینه که با هم شبکه شدن، پس همون حالت قبلی خواهد بود!

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه جوری بدون استفاده از کابل، این کار رو کرده؟ خب مطمئناً از وایرلس استفاده کرده چون خلاصه به شکلی باید ارتباط بین کامپیوترها برقرار بشه! وقتی دو تا کامپیوتر توی یه رنج آی پی هستن مثل اینه که با هم شبکه شدن، پس همون حالت قبلی خواهد بود!

اره درسته...با وایرلس بوده!!

فک کنم کامپیوتر خونه کارت شبکه وایرلس نداره!!...

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

سلام
ویندوز سون اگر تعویض نشه
مشکلی ایجاد منیکنه؟؟؟؟؟؟؟مرسی
تا وقتی آسیب خاصی ندیده یا خراب نشده هییییچ عیبی نداره
دوستان میشه بگین چجوری با استفاده از مودمم شبکه درست کنم که بتونم از طریق این شبکه انتقال اطلاعات بدم؟ ویندوز خودم 8إ مال بقیه 7. خودم هرچقد شبکه و هوم گروپ درست کردم یا پیدا نمیشد یا ارور میداد

بچه ها نظری ندارین؟

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
راه اندازی شبکه با کمک مودم وایرلس

راه اندازی شبکه با کمک مودم وایرلس

تا وقتی آسیب خاصی ندیده یا خراب نشده هییییچ عیبی نداره

بچه ها نظری ندارین؟

با سلام
دوست عزیز مراحل زیر را بررسی کنید ، ببینید می توانید مراحل را انجام دهید یا نه ؟ تفاوت چندانی بین ویندوز های 7 و 8 وجود ندارد .

مراحل راه اندازی یک سیستم File Sharing یا به اشتراک گذاری فایل بر روی شبکه را به دسته های زیر تقسیم می کنیم:
* راه اندازی گروه های کاری یا Workgroups
* اشتراک پوشه ها
* اشتراک پرینتر و ابزارهای جانبی
* شیوه دستیابی به دیگر کامپیوترها از طریق شبکه
* اتصال دو کامپیوتر به صورت مستقیم برای انتقال و اشتراک فایل

راه اندازی گروه های کاری یا Workgroups
بر روی تمام کامپیوترهایی که می خواهید در یک شبکه از آنها استفاده کنید، باید Workgroup یکسانی ایجاد و انتخاب کنید تا بتوانند با یکدیگر به راحتی در ارتباط باشند. بهتر است که در این مرحله نام های مشخص و قابل شناسایی هم برای هر کامپیوتر انتخاب کنید. دقت کنید که بر خلاف نام ورک گروپ، نام کامپیوتر باید اختصاصی و بدون تکرار باشد تا هنگام یافتن و کار با آن دچار سردرگمی نشوید.
ویندوز ۷
الف. مراحل کار بسیار شبیه ویندوز ایکس پی است. در منوی Start و یا روی دسکتاپ، بر روی آیکون Computer کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. برای دست یابی به این پنجره می توانید در Control Panel بر روی آیکون System دو بار کلیک کنید.
ب. در پنجره باز شده بر روی گزینه Advanced System Settings در ستون سمت چپ کلیک کنید. البته به جای این کار می توانید از دکمه Change Settings در پایین و سمت راست پنجره هم استفاده کنید. اگر ویندوز صفحه اخطار مربوط به کنترل رابط کاربری را به شما نشان داد، با زدن OK آن را تایید کنید.

پ. در پنجره جدید تب Computer Name را انتخاب کنید. سپس بر روی دکمه Change در پایین پنجره کلیک کنید.
ت. حال در بخش Member of گزینه Workgroup را انتخاب کنید. در کادر پایین آن نام گروه کاری انتخابی تان برای شبکه ای که می خواهید راه اندازی کنید را تایپ نمایید.

نکته: در صورتی که می خواهید نام کامپیوتر را هم تغییر داده و آن را هماهنگ با بقیه و البته منحصر به فرد انتخاب کنید، در قسمت بالای پنجره مرحله ت نام انتخابی را در کادر پایین عبارت Computer Name وارد کنید.
با زدن دکمه OK و ریستارت شدن کامپیوتر نام جدید کامپیوتر و گروه کاری بر روی سیستم اعمال می گردند.

اشتراک پوشه ها
پس از راه اندازی گروه کاری یا Workgroup، حال باید پوشه یا پوشه هایی از هر کامپیوتر را درون گروه کاری انتخابی به اشتراک بگذارید، تا از طریق هر کامپیوتر به اطلاعات اشتراکی دیگر کامپیوترها دسترسی داشته باشید.
البته این امکان را هم دارید که حتی یک یا چند درایو از هر کامپیوتر را درون شبکه به اشتراک بگذارید. اما به دلایل امنیتی این کار پیشنهاد نمی شود و تنها در صورت ضرورت، اقدام به چنین کاری کنید.
بعد از به اشتراک گذاری پوشه یا درایو، باید سطح دسترسی دیگر کاربران شبکه به آن بخش را مشخص کنید. این دسترسی می تواند فقط شامل دیدن، استفاده و کپی فایل ها باشد (Read) و یا اینکه امکان تغییر و حذف فایل هم به کاربران داده شود (Write). باز هم برای امنیت بیشتر شبکه و اطلاعات، پیشنهاد می شود فقط در موارد ضروری دسترسی Write را فعال کنید.

ویندوز ۷
الف. ابتدا باید وارد ویزارد اشتراک فایل شوید. برای این کار در منوی Start پنجره Run را باز کرده و تایپ کنید: shrpubw.exe و کلید اینتر را بزنید. البته شیوه راحت تر، این است که در باکس جستجوی درون منوی استارت عبارت shrpubw را تایپ کرده و کلید اینتر را بزنید. با این کار پنجره اشتراک فایل باز می شود.
ب. در صفحه باز شده بر روی گزینه Next کلیک کنید. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری درباره فایروال ویندوز و تنظیمات آن دارید، قبل از کلیک بر روی این دکمه، لینک Learn more about Windows Firewall را مشاهده کنید.
پ. حال نوبت به انتخاب پوشه مورد نظر برای اشتراک و انجام تنظیمات آن می رسد. در این صفحه شما علاوه بر انتخاب پوشه، می توانید نام کامپیوترتان در شبکه را هم تغییر داده (کادر Computre name) و نامی منحصر به فرد و تقریبا هم دست برای کامپیوترهای شبکه تان انتخاب کنید.
ت. سپس باید برای پوشه ای که می خواهید به اشتراک بگذارید، نامی انتخاب کنید. این نام می تواند همان نام اصلی پوشه و یا متفاوت از آن باشد.
ث. اگر دقت کنید، در همان پنجره عکس مرحله قبل گزینه ای با نام Offline Settings داریم. بر روی دکمه Change در مقابل آن کلیک کنید. حال می توانید تعیین کنید که کاربران هنگامی که به شبکه وصل نیستند، چگونه به پوشه به اشتراک گذاشته شده دسترسی داشته باشند. در صورت انتخاب دکمه رادیویی کنار اولین گزینه، هر کاربر می تواند تعیین کند که هنگام کار به صورت آفلاین، به چه فایل یا پوشه هایی دسترسی داشته باشد. اگر گزینه دوم را انتخاب کنید، کاربران هنگام آفلاین بودن به هیچ یک از فایل ها و پوشه ها دسترسی ندارند. در صورت انتخاب سومین گزینه، تمامی فایل ها و پوشه ها به صورت خودکار در حالت آفلاین در دسترس کاربران قرار می گیرند.
البته ایراد بزرگ گزینه سوم این است که یک کپی از تمام فایل ها و پوشه های به اشتراک گذاشته شده به کامپیوتر کاربران منتقل شده و علاوه بر اینکه حجم زیادی از هارد دیسک آنها را اشغال خواهد نمود، از نقطه نظر امنیتی هم چندان کار درستی به نظر نمی رسد.
نکته: توجه داشته باشید که استفاده از امکان آفلاین یک حفره امنیتی در مورد فایل های مهم است زیرا با این کار یک کپی از آنها بر روی هر کامپیوتری در شبکه باقی خواهد ماند. پس بهتر است با دقت و وسواس بیشتری درباره استفاده از این امکان تصمیم بگیرید.
ج. اکنون باید تنظیمات مربوط به سطوح دسترسی و امنیت فایل و پوشه های به اشتراک گذاشته شده را انجام دهید. در اینجا می توانید سطح دسترسی به پوشه ای را که می خواهید به اشتراک بگذارید، مشخص کنید. پوشه شما یکی از این خصوصیات را می تواند داشته باشد:
قابل دسترسی برای همه کاربران فقط جهت مشاهده و خواندن (All users have read-only access)
کاربر ادمین دسترسی کامل داشته و دیگر کاربران تنها امکان مشاهده فایل ها را دارند (Administrators have full access; other users have read-only access)
کاربر ادمین دسترسی کامل داشته و دیگر کاربران هیچ گونه دسترسی ندارند (Administrators have full access; other users have no access)
و یا اینکه سطح دسترسی را برحسب نیاز خودتان تعیین کنید. (Customize permissions)
چ. در آخرین مرحله می توانید به سادگی و با فشردن دکمه Finish به کار خود پایان دهید و یا اینکه قبل از زدن این دکمه، مربع کنار عبارت When I click Finish, run the wizard again to another folder را تیک بزنید تا پس از پایان مراحل کار برای این پوشه، ویزارد از ابتدا اجرا گردد تا پوشه دیگری را به اشتراک بگذارید.

اشتراک پرینتر و ابزارهای جانبی
تا به اینجا با روال اشتراک پوشه ها و فایل ها بین کامپیوترهای مختلف آشنا شدیم. اما علاوه بر فایل، شبکه شما این قابلیت را دارد که ابزارهای جانبی مختلفی را هم به اشتراک بگذارد. مثلا از یک پرینتر یا اسکنر بر روی کامپیوترهای مختلف استفاده کنید.

ویندوز 7
الف. در کنترل پنل گزینه Devices and Printers را پیدا کرده و آن را باز کنید. در اینجا لیستی از وسایل جانبی که به کامپیوترتان متصل کرده اید، نمایش داده می شوند. بر روی نام پرینتری که می خواهید به اشتراک بگذارید، راست کلیک کرده و Printer Properties را انتخاب کنید.
ب. در پنجره جدید، تب Sharing را باز کنید. کنار گزینه Share this printer را تیک زده و در صورت نیاز، نامی را برای آن برگزینید. بهتر است که گزینه Render print jobs on client computers را هم تیک بزنید. این کار باعث بهبود چشمگیر کارایی کامپیوتر متصل به پرینتر می شود. زیرا با انتخاب این گزینه، پردازش های مربوط به فرآیند چاپ بر روی کامپیوتر درخواست دهنده چاپ انجام می شوند و دیگر فشاری بر روی کامپیوتر متصل به چاپگر نمی آورند.
پ. حال بر روی گزینه OK کلیک کنید. خب، پرینتر شما آماده استفاده در شبکه است. به خاطر داشته باشید که به اشتراک گذاری دیگر ابزارهای جانبی هم در شبکه به همین صورت خواهد بود.

شیوه دستیابی به دیگر کامپیوترها از طریق شبکه
در پایان تنها یک موضوع دیگر باقی می ماند تا بحث به اشتراک گذاری در شبکه را به اتمام برسانیم. آن هم اینکه چگونه باید به دیگر کامپیوترها و ابزارهای اشتراکی درون شبکه دست پیدا کنیم؟

ویندوز7
الف. ابتدا به کنترل پنل رفته و بر روی آیکون Network and Sharing Center دو بار کلیک کنید تا باز شود. این کار را می توانید از طریق کلیک بر روی علامت کانکشن پایین سمت راست صفحه دسکتاپ در بار ویندوز هم انجام دهید.
ب. در صفحه باز شده ابتدا کنترل کنید که در قسمت View your active networks، موقعیت شبکه شما بر روی حالت Home network یا Work network قرار داشته باشد. در صورتی که قبلا تنظیمات راه اندازی شبکه را به درستی انجام داده باشید. این بخش به درستی دیده می شود، در غیر این صورت احتمال دارد که بر روی Public Network باشد که با کلیک بر روی آن، می توانید گزینه مناسب را انتخاب کنید.
پ. در ویندوز ایکس پی و ویستا به راحتی می توانستید از ستون سمت چپ این صفحه کامپیوترها و ابزارهای جانبی موجود در شبکه تان را بیابید. اما در ویندوز ۷ کار کمی مشکل تر شده است. برای دیدن این لیست، بر روی گزینه See full map در سمت راست و بالای صفحه Network and Sharing Center کلیک کنید.
ت. با کلیک بر روی گزینه See full map پنجره جدیدی باز می شود که در بالای آن کامپیوتر شما، مودم یا روتر رابط و علامت شبکه جهانی نشان داده می شود. در پایین هم تعدادی از پر استفاده ترین کامپیوترها و ابزارهای موجود در شبکه را خواهید دید. با کلیک بر روی هر کدام از آنها، و در صورت نیاز ورود نام کاربری و رمز عبور به محتوای آن دسترسی پیدا می کنید. جهت مشاهده لیست کامل کامپیوترها و ابزارهای جانبی موجود در شبکه هم، تنها کافی است بر روی عبارت Click here to see all other devices کلیک کنید.

امیدوارم این مطلب کوتاه برای کمک به شما کافی بوده باشد .
اطلاعات بیشتر را دوستان متخصص شبکه می توانند بنویسند .
البته بنده این مطلب را از یک سری آموزش برداشت کرده و با ویرایش و حذف موارد اضافه نوشتم . اگر اشتباهی دیده شد به بزرگواری خودتان ببخشید .
با تشکر - سیستم 32

younoss

عضو جدید
آقا توو فیسبووک بعضیا، اطلاعاتی درباره فعالیتهای دووستان از جمله و لایک و کامنت و .... رو سمت چپ یا راست میاره. مال من نداره و میخوام بدوونم چجووری فعال میشه. نموونه شم توو این عکس اوومده. منظوورم قسمت بالای عکسه. قسمت پایین مربووط به آنلاین یا آفلاین بوودن دووستانه. کسی اطلاعاتی داشت ممنوون میشم کمک کنه.... مشاهده پیوست 170809

Reza_vc

عضو جدید
سلام

ی چیزی از همین اول بگم..ک تو این رشته باید همون شروع کار هیچ چیزو دست کم نگیری..و اصلا و ابدا به درسا ی دانشگاه اکتفانکنی وگرنه فایده ای نداره!!!
شما میتونین تو زمینه برنامه نویسی که خودش شاخه های مختلفی داره و با زبان های مختلف میتونین کار کنین..
یا اینکه در زمینه شبکه مهارتهاییی کسب کنید..

باید ببینید به چیزی علاقه مندین..اگ برنامه نویسی دوست دارین ازهمین اول باید پشتکار بخرج بدی و تمرین کنی...برای طراحی نرم افزارها..

اگرم به کارهای گرافیکی علاقه مندین..باز تو این رشته جا برای پیشرفت داره!!

خلاصه خودتون باید راهتونو پیدا کنین و ببینید در کدوم زمینه ها علاقه مندین!

امیدوارم موفق باشید;)

خیلی ممنون;)
اگه میشه یکم بیشتر راجع به برنامه نویسی و شبکه و اینا توضیح بدید چون من هیچی نمیدونم ! درسته نصف عمرم پای کامپیوتر بودم ولی همش به بازی های اکشن گذشت:D
یعنی یه برنامه نویس میتونه نرم افزار طراحی کنه ؟؟؟
گرافیک فکر کنم یه چیزی مثل فوتوشاپ باشه نه ؟
در مورد شبکه هم توضیح بدید بی زحمت..

it_solver

عضو جدید
یه برنامه نویس بستگی داره چه زبان برنامه نویسی ای بلد باشه الان c,java, و خیلی زبان های دیگه هست که باتوجه به میزان تسلط میتونید با استفاده از اونها کد نویسی کنید. مثلا اینکه یه دستوراتی رو به ربات میدن تا کاری انجام بده برنامه نویسی هستش و خیلی چیزای دیگه.
گرافیکی هم کار با نرم افزار هایی مثله adobe یا corel و این جور چیزاست عکس و بنر و .. طراحی میکنید.
شبکه هم که سیستم ها رو به هم مرتبط میکنید تا تبادل داده داشته باشند.
(اینها تعاریف خیلی عامیانه بود)

بالا