سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

مثال routing در نرم افزار omnet++

مثال routing در نرم افزار omnet++

سلام
من مثال tictoc این نرم افزار (omnetpp)رو کار کردم الان باید مثال routing رو انجام بدم ولی چیزی ازش سر در نمیارم!
کسی میتونه منبعی بهم معرفی کنه یا یه راهنمایی بکنه؟

saeid sharifzade

عضو جدید
سال کنکورم و عشق مهندسی it چیکار کنم؟

سال کنکورم و عشق مهندسی it چیکار کنم؟

سلام دوستان من تازه عضو شدم اینجا سال کنکورم هستم 93 کنکور دارم میدونم حدود رتبم 500 میشه . خیلی تحقیق کردم . از چیزایی که راجع رشته های مختلف دانشگاهی خوندم از مهندسی فناوری اطلاعات خیلی خوشم اومد مخصوصا گرایش تجارت الکترونیک چون خودمم همین الان سایت فروشگاهی دارم دارم ازش حدودی پول درمیارم و روپا خودم وایسادم . ولی هیچی مثل تجربه ی خود دانشجویان اون رشته نمیشه خواهش می کنم عزیزایی که پیاممو میبینن بگن آیا از اینکه اومدن به این رشته راضین ؟ الآن به چه کاری مشغولن؟ چه مزایا و چه معایبی داره ؟ و هر موضوع دیگه ای که به نظرتون مهمه در این باره که باید ذکر کنید .
من هدف اولم دانشگاه صنعتی شریفه بعد امیرکبیر و صنعتی اصفهان
گزینه هام ایناست : 1- آی تی 2- نفت 3- صنایع 4- کامپیوتر

firebingo

عضو جدید
تغییر رشته به IT در کارشناسی ارشد

تغییر رشته به IT در کارشناسی ارشد

سلام به همه مهندسین.... راستش یه سوال داشتم....

من دانشجوی ترم 4 رشته علوم کامپیوتر هستم. خواستم بپرسم آیا راهی برای تغییر رشته به رشته فناوری اطلاعات در کارشناسی ارشد وجود دارد؟(یعنی کارشناسی علوم کامپیوتر، کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات) چه مشکلی بعد از کنکور میتونه وجود داشته باشه؟

mahdy s

عضو جدید
با سلام مادربورد من مدل ایسوس p8h61/usb3.r2.0 است چگونه میتوانم آنرا طوری تنظیم کنم که در ساعت مقرری که من بهش میدم روشن شود بدون گذاشتن سیستم در hibernet

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز

من دانشجوی ترم 4 رشته علوم کامپیوتر هستم. خواستم بپرسم آیا راهی برای تغییر رشته به رشته فناوری اطلاعات در کارشناسی ارشد وجود دارد؟(یعنی کارشناسی علوم کامپیوتر، کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات) چه مشکلی بعد از کنکور میتونه وجود داشته باشه؟
از لحاظ قانون سنجش لازم نیس رشته ارشد همون رشته کارشناسی باشه(لیسانست تاریخ باشه و فوقت فیزیک کوانتوم)هرچند اگه باشه که بهتره.مشکلش اینه وقتی قبول شدی برحسب اینکه رشته قبولی با رشته کارشناسیت چقدر فرق داشته باشه چند واحد پیش نیاز میخوری،همین.شما برا ارشد منابع آی تی رو تهیه کن و بخون

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من تازه عضو شدم اینجا سال کنکورم هستم 93 کنکور دارم میدونم حدود رتبم 500 میشه . خیلی تحقیق کردم . از چیزایی که راجع رشته های مختلف دانشگاهی خوندم از مهندسی فناوری اطلاعات خیلی خوشم اومد مخصوصا گرایش تجارت الکترونیک چون خودمم همین الان سایت فروشگاهی دارم دارم ازش حدودی پول درمیارم و روپا خودم وایسادم . ولی هیچی مثل تجربه ی خود دانشجویان اون رشته نمیشه خواهش می کنم عزیزایی که پیاممو میبینن بگن آیا از اینکه اومدن به این رشته راضین ؟ الآن به چه کاری مشغولن؟ چه مزایا و چه معایبی داره ؟ و هر موضوع دیگه ای که به نظرتون مهمه در این باره که باید ذکر کنید .
من هدف اولم دانشگاه صنعتی شریفه بعد امیرکبیر و صنعتی اصفهان
گزینه هام ایناست : 1- آی تی 2- نفت 3- صنایع 4- کامپیوتر

خب . کسی جوابتون رو نداد . پس خودم جواب میدم.

نکته اول اینکه فقط بخونید. این خوبه که میگید رتبه زیر 500 میارید ولی بدون تلاش تو این 1 سال اینده ممکن نمیشه. ضمن اینکه اگه تلاش کنید میتونید 1 هم بیارید.
پس با 1 عدد پیش بینی در اینده خودتون رو محدود نکنید
یا اینکه کاری نکنید که تلاش رو کنار بگذارید و همین رتبه 500 رو نیارید.

من روز اول این رشته رو دوست نداشتم و میخواستم تغییر رشته بدم. ولی بعد از 2 ترم تصمیم گرفتم تو همین رشته بمونم و بهش علاقه مند شدم. معمولا هم دانشجویانی که تو یه رشته درس میخونند به اون درس علاقه دارند .
حداقل من از این که این رشته رو خوندم راضیم.

سعی میکنم توضیحاتم رو واقع بینانه بدم .

--------------------------

در مورد بازار کار :
ببینید بازار کار ربط زیادی به درس هایی که میخونید نداره. حتی برای کار تخصصی کردن هم نمیتونید به کتاب های دانشگاه اکتفا کنید.
درس دانشگاه میتونه بهتون دید بده و اطلاعات اکادمیک برای ادامه تحصیل بهتون بده.

بازار کار هم اگه کارهای مدیریتی و کارهایی مثل مدیریت کنترل پروژه های ایتی و کارهایی مثل اینکه شما سایتی داشته باشید و ازش درامد داشته باشید رو بگذاریم کنار.
به صورت خلاصه شده شامل :
برنامه نویسی - طراحی وب
گرافیک و انیمیشن
شبکه
امنیت

البته همشون میتونن به زیر مجموعه های زیادی تقسیم بشن.
مثلا در شبکه شما سرور ویندوزی رو بخواین کار کنید. یا سرور لینوکس. با میکروتیک بخواید کار کنید یا سیسکو
مثلا تو برنامه نویسی. برنامه نویسی دسکتاپ یا تحت وب . بعد اینکه بخواین با کدوم زبان , برنامه بنویسید
و ...

بچه های اینجا بیشتر دانشجو هستن. ولی شما تو هر کدوم از این موارد متخصص باشید . برای کار مشکلی نخواهید داشت .
برای کار دولتی هم معمولا همه ادارات پذیرش دارن و اگه دانشگاههای معتبر باشید و معدلتون خوب باشه برای رفتن تو ادارات و سازمان ها مشکلی نخواهید داشت.

----------------------------------

- در مورد مزایا که خیلی زیاد قابل حرف زدن نداره. ولی به نظر من اینکه از همون ترم های اول میشه تو این رشته به صورت عملی و حرفه ای کار کرد و کسب تجربه کرد خودش مزیته که رشته های دیگه چنین چیزی نداره.

- از معایبش که البته من عیب نمیدونم و به نظر من باعث رقابت میشه این هست که هر کسی از هر رشته ای میتونه بیاد کارهای تخصصی مرتبط با ایتی و کامپیوتر رو یاد بگیره و انجام بده. که از نظر خیلی ها این بد هست و از نظر من خوبه .

- از معایب دیگش هم این هست که افراد فامیل فکر میکنن کسی که مهندس ایتی هست یا کامپیوتر هست . سی دی رایت میکنه یا ویندوز عوض میکنه که البته به خودتون هم بستگی داره که به دیگران اجازه اینجوری فکر کردن رو بدید یا نه.

- از عیب های دیگش هم به روز بودنشه. مثلا بنده کتابی رو برای ارشد میخونم. بعد این کتاب چون چند سال قبل به کل عوض شده و حالا ترجمه شده. حالا برای ارشد از کتاب جدید سوال میاد !!! البته برای همه درس ها اینجوری نیست. ولی خب تو تحصیلات بالاتر و وقتی قرار هست رو مسئله ی خاصی متمرکز بشید. این مسئله بیشتر به چشم میاد. این رشته یکی از ماهیت هاش عوض شدن های پی در پی هست. شما خودتون هم میتونید از 3 سال قبل تا حالا تکنولوژی های جدیدی که اومده رو با سابق مقایسه کنید !!!
البته این هم میتونه جزو مزایا باشه و کسی از این تغییرات زیاد خوشش بیاد و یا شاید هم افرادی این رو عیب بدونن.

----------------------------------------

در مورد رشته هایی که نام بردید. به نظرم شناخت خوبی از رشته ها ندارید چون این رشته ها کاملا متفاوت هستن.
حداقل برای من سخته که به چند تا رشته مختلف با زمینه های مختلف علاقه داشته باشم.

اول در مورد تفاوت ایتی و کامپیوتر بهتون بگم : تو رشته ایتی فقط 15 واحد مدیریت و چند تا درس از برق و صنایع اضافه شده بهش و هنوز هم هسته اصلی این رشته همون مهندسی نرم افزار هست. و فرق خاصی با رشته مهندسی نرم افزار نداره.
بازار کارشون هم کاملا مرتبط با هم هست و تفاوت خاصی با هم ندارن.

در مورد رشته ایتی و کامپیوتر. اگه بخوام درس هاشون رو با درس های دبیرستان مقایسه کنم. بیشتر میتونه شامل درسهای جبر و گراف ها بشه.

رشته نفت بیشتر به فیزیک دوران دبیرستانتون ربط داره.
از نظر بازار کار بین این رشته ها بهترینش نفت خواهد بود و راحت تر میشه به درامد های بالا رسید.
ولی خب اینکه بتونید تهران کار گیر بیارید رو من نمیدونم. و اینکه اگه کارتون در جنوب کشور بود. اونوقت میتونید دوری از خانواده رو بپذیرید یا نه.

مهندسی صنایع هم که ماشالله همه چیز داره. زیاد نمیشه ربطی به دروس دوران دبیرستانتون داد.
ولی خب کارشون مرتبط با کنترل پروژه و طرح ریزی واحد های صنعتی خواهد بود.
بین رشته های مهندسی هم مهندسی صنایع از همشون اسونتر هست.

---------------------

پ ن 1 : من خیلی سرم شلوغه . سعی کردم با کامل ترین حالت ممکن جوابتون رو بدم. یه 40 دقیقه ای هم فکر کنم تایپ کردم.
انشالله سوال های دیگتون رو دوستان دیگه جواب بدن.

پ ن 2 : یکی دیگه از روشهای اشنایی با رشته ها میتونه گرایش ارشد باشه. دفترچه شماره 1 ارشد رو دانلود کنید و گرایش های رشته های مختلف تو زمینه ارشد رو چک کنید.

موفق باشید

هیچ مشکلی پیش نمیاد و راحت میتونید کنکور بدید.

فقط برای راحتی کار خودتون موضوع پایان نامه کارشناسیتون رو مرتبط با گرایشی که تو ارشد میخواین بخونین انتخاب کنید.

دوست عزیز اینجا باشگاه مهندسان ایرانه محلی برای تعامل اطلاعات و رفع مشکلات علمی تخصصی اعضای باشگاه حالا اگه مشکل فنی تخصصی در زمینه IT دارید مطرح کنید تا دوستان حاضر در باشگاه پاسخ بدن

saeid sharifzade

عضو جدید
واقعا ممنون لطف کردید خیلی اطلاعات خوبی دریافت کردم خدا خیرتون بده .
فقط شرمنده یه سوال کوچیک دیگه دارم شاید اینجا جاش نباشه ولی شرمنده جاهای مختلف انجمنو بلد نیسم مستقیما بعد از عضویت اومدم تو باشگاه مهندسان آی تی .
آیا با مهندسی نفت میشه تو تهران یا اصفهان کار کرد؟ آیا میشه مهندس کامپیوتر یا صنایع شرکت نفت شد؟ حقوق مهندسای خوبشون در چه حده؟
درمورد آی تی هم کاملا درست فرمودید دانشگاه چیز خاصی نمیگه هیچ رشته ای اینطوری نیست مهندسی برق هم تقریبا همین طوره باید خودمون کلاسای خارج از برنامه مخصوصا برنامه نویسی بریم تا یه مهندس خوب بشیم . من به طراحی صفحات وب خیلی علاقه دارم پس با انتخاب آی تی و کلاسای خارج از برنامه اون تو آموزشگاهای مختلف میتونم یه وب نویس ماهر بشم؟

firebingo

عضو جدید
از لحاظ قانون سنجش لازم نیس رشته ارشد همون رشته کارشناسی باشه(لیسانست تاریخ باشه و فوقت فیزیک کوانتوم)هرچند اگه باشه که بهتره.مشکلش اینه وقتی قبول شدی برحسب اینکه رشته قبولی با رشته کارشناسیت چقدر فرق داشته باشه چند واحد پیش نیاز میخوری،همین.شما برا ارشد منابع آی تی رو تهیه کن و بخون

ممنون از پاسخ تان.
اگه میشه بیشتر درباره پیشنیاز ها بگین.... به نظرتون من الان درسهایی رو که انتخاب میکنم بیشتر از IT باشه بهتره یا از رشته خودمون....راستش میترسم چند ترم عقب بمونم....
بازم ممنون از همتون

datalife

عضو جدید
بگو چه عیبی نداره
آینده شغلی چندان خوبی نداره
اصلا نمیدونی چی داری میخونی مخلوطه همه رشته ها شده ای تی
اصلا ملت نمیدونن مهندس ای تی کی هست و چه کارایی ازش ساختس
خودت تو این رشته همش داری استراتژی میخونی و اصلا فنی نیست
در کارشناسی ارشد دستت باز نیست
در حالی که اگه بری کامپیوتر رشته ای تی هم میتونی برا ارشد بخونی
اگه استعداد برنامه نویسی داشته باشی و کلا ادم فنی باشی تو این رشته موفق نیستی چون بیشتر تو این رشته باید مدیر خوبی باشی و ارتباطات اجتماعی خوبی داشته باشی
اکثر درسای سختش با کامپیوتر مشترکه ولی درسای اختصاصیش که مربوط به ای تی میشه فوق العاده راحته و همش حفظیه ینی سختی رو میکشی ولی در عوضش داری مدرکی رو میگیری که اصلا به مسائل فرمول و برنامه نویسی و ....... اهمیت نمیده
خلاصه از من گفتن بود

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بگو چه عیبی نداره
آینده شغلی چندان خوبی نداره
اصلا نمیدونی چی داری میخونی مخلوطه همه رشته ها شده ای تی
خودت تو این رشته همش داری استراتژی میخونی و اصلا فنی نیست
در کارشناسی ارشد دستت باز نیست
در حالی که اگه بری کامپیوتر رشته ای تی هم میتونی برا ارشد بخونی
اگه استعداد برنامه نویسی داشته باشی و کلا ادم فنی باشی تو این رشته موفق نیستی چون بیشتر تو این رشته باید مدیر خوبی باشی و ارتباطات اجتماعی خوبی داشته باشی
اکثر درسای سختش با کامپیوتر مشترکه ولی درسای اختصاصیش که مربوط به ای تی میشه فوق العاده راحته و همش حفظیه ینی سختی رو میکشی ولی در عوضش داری مدرکی رو میگیری که اصلا به مسائل فرمول و برنامه نویسی و ....... اهمیت نمیده
خلاصه از من گفتن بود

شما برید هر رشته ای بخونید تا خودتون دنبال درست یاد گرفتن نرید هیچ آینده ی شغلی ای میشه گفت ندارید!!
یه مهندس کامپیوتر هم از نظر من اگه خودش دنبال تقویت برنامه نویسیش نره نمیتونه موفق باشه
جایی که الان ما درس میخونیم دانشگاهه نه مدرسه! تو دانشگاه خودتون باید دنبال این باشید که درس بخونید و مطالب جدید یادبگیرید....
کی گفته اگه استعداد برنامه نویسی داشته باشی تو این رشته موفق نیستی؟؟؟ الان خیلی از دوستای من برنامه نویسی شون عالیه و دارن برای شرکتای مختلف کار میکنن و شغل خوبی دارن..
تازه این رشته خیلی گستردگی داره و شما میتونید مباحث امنیت ,شبکه , برنامه نویسی و طراحی وب رو به صورت تخصصی یاد بگیرید و باهاشون کار کنید
اکثر درسای آی تی با کامپیوتر نرم افزار مشترکه دیگه مخلوط همه ی رشته ها که نیست!
با حرفتون موافق نیستم که این رشته سخته!!! این رشته به نظرم خیلی هم آسونه ما حتی ریاضی مهندسی نداریم یا خیلی از درسای سخته دیگه رو!(به نظرم نیازی هم بهش نداریم)
شما طی این چند ترم خودتون دنبال مطالب جدید رفتید؟
منظورم اینه که فقط به کتاب و استاد اکتفا نکنید و برید دنبال شبکه به صورت حرفه ای؟ یا به دنبال برنامه نویسی به صورت حرفه ای؟

درضمن با هر لیسانسی می تونید در هر رشته ای در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنید خب اکثر دروس ما هم با نرم افزار یکی هست شما خیلی راحت میتونید
کنکور کامپیوتر رو بدید اگه به رشته ی آی تی علاقه ای ندارید خوده منم احتمالا" ارشد کامپیوتر بدم نه به خاطر اینکه به آی تی علاقه ندارم برای اینکه
علاقه ام به هوش مصنوعی خیلی بیشتر هست....

آخرین ویرایش:

datalife

عضو جدید
رشته ای تی در فوق که برنامه نویسی و طراحی وب نداره
در ضم برا اینکه کارشناسی ارشد کامپیوتر امتحان بدی باید یه سری دروس سخت کامپیوتر از جمله ریاضی مهندسی-کامپایلر-برنامه نویسی ماشین-ریزپردازنده و.... رو بخونی درست میگم؟

yasi70

عضو جدید
در ضم برا اینکه کارشناسی ارشد کامپیوتر امتحان بدی باید یه سری دروس سخت کامپیوتر از جمله ریاضی مهندسی-کامپایلر-برنامه نویسی ماشین-ریزپردازنده و.... رو بخونی درست میگم؟

سلام
درسته برا آزمون ارشد باید چند درس دیگه ام بخونی اما اگه قبلا در مورد گرایشی که میخوای بخونی اطلاعات داشته باشی نیازی نیست دروس همه گرایشارو بخونی
بعدشم
دوست عزیز شما میخواستین طراحی کار کنین شروع کردین؟

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ببینید اگه شما به برنامه نویسی علاقه دارید بهتون پیشنهاد میکنم خودتون بخونید برنامه های مختلف بگیرید و بنویسید یواش یواش باعث میشه حرفه ای بشید...
الان دوستای من هنوز مدرک لیسانسشون رو نگرفتن ولی دارن برای شرکت های مختلف کار میکنن, چرا؟ چون خودشون خوندن و تلاش کردن
و الان چه فوق لیسانس بگیرن چه نگیرن کارشون تضمین شده است

مدیر گروه ما در همایشی که برای ارشد داشتیم میگفت اگه میبینید با همین مدرک لیسانس هم میتونید کاری رو که میخواین کنید نرید بیخودی وقتتون رو تلف کنید ارشد شرکت کنید میگفت درس خوندن یعنی هزینه پرداخت کردن حالا این هزینه حتما نیاز نیست پولی باشه همین که شما وقتتون رو گذاشتید یعنی دارید هزینه میکنید....
ولی میگفتید اگه هنوز راهتون مشخص نیست برای آینده نمیدونید میخواین چی کنید برید دنبال ارشد چون ارشد باعث میشه گزینه های بیشتری برای کار در اختیارتون باشه..

ببینید من حرفم اینه که تا شما یه چیزی رو به صورت تخصصی یاد نگیرید براتون کار نیست چه در رشته ی آی تی چه در کامپیوتر!
الان یکی از بچه های ما رشته اش کامپیوتر سخت افزاره ولی طراحی وب کار میکنه و سایته یکی از شرکتای معروف ایران رو ساخته در حالی که سال سوم دانشگاه
بود که این کار رو کرد و از سال دوم به طور حرفه ای ساخت سایت و طراحی وب رو شروع کرده بود! همین آدم برای بچه های دانشگاه کلاس طراحی وب میذاشت...

ببینید من حرفم اینه که تا خودتون نخواید و نرید دنبال یادگیری تخصصی همین وضع رو دارید

بله اگه بخواین ارشد کامپیوتر امتحان بدید باید یه سری درسا رو خودتون بخونید و اینکه به نظرم اگه واقعا" به برنامه نویسی علاقه داشته باشین خواندن یه سری از درسا به خاطر علاقه تون اونقدر هم سخت نیست!!

گرایش های ارشد رشته ی آی تی
گرایش های ارشد رشته ی کامپیوتر نرم افزار

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله اگه بخواین ارشد کامپیوتر امتحان بدید باید یه سری درسا رو خودتون بخونید و اینکه به نظرم اگه واقعا" به برنامه نویسی علاقه داشته باشین خواندن یه سری از درسا به خاطر علاقه تون اونقدر هم سخت نیست!!

پست قبلیتون رو خیلی پسندیدم.
تو این پستتون هم با بقیه صحبت هاتون موافقم. فقط از این جملتون استفاده میکنم برای شروع صحبت هام : (مخاطبمم شما نیستید)

یعنی طرف ارشد بگیره که بخواد برنامه نویس بشه ؟؟ :surprised: حتی 1 درصد هم ایشون برن ارشد مهندسی نرم افزار بگیرن. دکتری مهندسی نرم افزار هم بگیرن برنامه نویس نخواهند شد.

اصلا ارشد و دکتری گرفتن چه ربطی به برنامه نویس شدن داره ؟؟

همونطور که s.1.8.1.18 گفتن . برای اینکه کسی برنامه نویس بشه باید خودش شروع به کار تخصصی کنه. وگرنا اکتفا کردن به کتاب های دانشگاه تا به امروز هیچ مهندس کامپیوتری رو برنامه نویس نکرده.
نکته هایی که باید بهش توجه داشت :

اولا اینکه کد نویسی وظیفه مهندس نرم افزار و یا مهندس ایتی نیست. اینکه ما مشغول کد نویسی هستیم , کاری هست که میتونیم انجام بدیم.
کد نویسی رو باید تکنسین کامپیوتر انجام بده. انجام کارهای پسیو شبکه وظیفه تکنسین کامپیوتر هست. یه دیپلمه هم میتونه با 6 ماه کلاس برنامه نویسی رفتن (یا اینکه خودش شروع به یادگیری کنه ) و 1 سال کسب تجربیات مختلف خودش برنامه نویسی رو به صورت حرفه ای دنبال کنه .

دوم اینکه یه دانشجو بعد 4 سال درس خوندن هیچ نوع شناختی از هیچ چیز نداره هم مشکل خودشه / و اینکه تنبلی و بی سوادی خودش رو نشون میده.
من وقتی تنبلی کردم و دنبال هیچ چیز نرفتم . خودم مقصرم. نه هیچ کس دیگه ای.

سوم اینکه من صد بار گفتم . باز هم میگم. اگه کسی تو رشته نرم افزار یا ایتی متخصص باشه. مطمئنا بیکار نخواهد بود. نمونش خودم ./ از پایان ترم 4 مشغول کار طراحی سایت به صورت حرفه ای شدم.
و هر کسی میگه کار نیست مطمئنا چرت و پرت محض میگه. بازار کار این 2 تا رشته هم کاملا به هم مرتبط هست و باهم فرقی نداره. مهم تخصص طرف هست . وگرنا بنده استاد شبکه داشتم که فیزیک میخوند.

-------------

کلا برای کسی که بخواد بهونه بیاره برای درس خوندن , بهونه زیاده. وگرنا تو همین تالار کسی رو داشتیم که کارشناسی رشتش زبان بود و الان داره برای ارشد ایتی صنعتی شریف میخونه . از مریخ که احتمالا نیومده بود.
حالا دیگه تعداد افرادی که ایتی میخونن یا کامپیوتر میخونن و میخوان گرایش دیگه رو بخونن که تعدادشون بیشماره.

برای ارشد نرم افزار / درس های اضافه ای که باید یه مهندس ایتی بخونه : کامپایلر و زبان های برنامه سازی
برای ارشد هوش مصنوعی / درس های اضافه ای که یه مهندسی ایتی باید بخونه : مدارهای الکتریکی.
برای ارشد ایتی / درس های اضافه ای که مهندس کامپیوتر باید بخونه : مدیریت - شبکه ( تو ایتی شبکه 1 و 2 داریم. تو نرم افزار فقط یه شبکه )

ریاضی مهندسی رو هم نه که بچه های کامپیوتر خیلی میتونن بزنن !!! تو ایتی به جای این درس اقتصاد مهندسی گذاشتن.

-----------------

به رشته ایتی فقط 15 واحد مدیریت اضافه شده به اضافه یه سری درس های مهندسی صنایع و برق. و همچنان هسته اصلی این رشته مهندسی نرم افزار هست . بازار کار این 2 تا رشته نیز کاملا یکی هست که همونطور که قبلا گفتم :

بازار کار هم اگه کارهای مدیریتی و کارهایی مثل مدیریت کنترل پروژه های ایتی و کارهایی مثل اینکه شما سایتی داشته باشید و ازش درامد داشته باشید رو بگذاریم کنار.
به صورت خلاصه شده شامل :
برنامه نویسی - طراحی وب
گرافیک و انیمیشن
شبکه
امنیت

دروس برنامه نویسی بچه های کامپیوتری هم همون 2 تا درس 3 واحدی هست که تو ترم 1 و 2 میخونن. که بین ایتی و نرم افزار یکی هست.

--------------

در مورد این جمله :

در مورد اینکه عوام نمیدونن مهندس ایتی چی هست هم چیز عجیبی نیست.
الان برید از بیرون بپرسید کسی که مهندس کامپیوتر میشه . چیکاره میشه ؟؟ جواب : خب یه مغازه میزنن سی دی رایت میکنن. بعد قیافه روشنفکری میگیرن میگن به این رشته نرید . اشباع شده . ببینید بیرون چقدر مغازه کامپیوتری هست !!

حالا چه توقعی دارید در مورد رشته ایتی بدونن که تازه از سال 84 اومده ؟؟؟ مثلا همین خود شما دارید 4 سال این رشته رو میخونید. درحالیکه اطلاعاتتون در حد یه دانش اموز پیش دانشگاهی هم نیست. 1 ماه هست اومدین تو این تالار . به جای اینکه دنبال مطلب برای یادگیری بگردید . دائم دارید غر میزنید . حالا از عوام انتظار دارید ؟؟؟

فکر میکنن کسی که مهندسی برق میخونه . باید برقکار بشه !!
کسی که مهندسی مکانیک میخونه. باید مکانیکی بزنه !!!
مهندس عمران رو به چشم یک بساز بفروش میبینن !!!
فکر میکنن کسی که مهندسی شیمی خونده. با شیمی و ظرف ازمایش سروکار داره !!!
فکر میکنن مهندسی نفت میره جنوب سر دکل چاه نفت می ایسته !!!
در مورد مهندس صنایع هم چیزی نمیدونن معمولا !!!!!!

اینکه عوام اشتباه فکر میکنن دلیلی بر مقصر بودنشون نیست.
به این دلیل هست که مهندسین گرامی حاضر نیستن در مورد چیزهای پیش پا افتاده توضیحاتی بدن. وگرنا یه دفعه توضیح دادن میتونه خیلی از مشکلات اشتباه فکر کردن رو حل کنه.

firebingo

عضو جدید
عجب بحث شیرینی شده.....
بابا همتون رده بالایید.....نرم افزار - آی تی و ...

گناه من که علوم کامپیوتر میخونم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

firebingo

عضو جدید

ممنون از پاسخ تان.
اگه میشه بیشتر درباره پیشنیاز ها بگین.... به نظرتون من الان درسهایی رو که انتخاب میکنم بیشتر از IT باشه بهتره یا از رشته خودمون....راستش میترسم چند ترم عقب بمونم....
بازم ممنون از همتون

datalife

عضو جدید
ممنون از همه یه خورده امیدوار شدم به آینده
راستی شما که طراحی سایت میکنید میشه برا منم توضیح بدید که حرفه تون چطوریه
چون منم علاقه دارم و تا حدودی بلدم ولی روی cms های ساخته شده کار میکنم مثل جومولا و وردپرس و دروپال و ..... شما چطوری از این راه درامد دارین و چیو طراحی میکنین؟
یه سوال مربوط به درس اقتصاد مهندسی هم دارم
این قسمت شبکه جرالد اسمیت پدرمو درآورده و هیچی ازش نمیفهمم کسی هست یه راهنمایی کوچولو کنه

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب بحث شیرینی شده.....
بابا همتون رده بالایید.....نرم افزار - آی تی و ...

گناه من که علوم کامپیوتر میخونم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چه کسی گفته علوم کامپیوتر رشته بدی هست ؟

به هر حال دارید کامپیوتر میخونید و بازار کار ذکر شده برای شما هم صدق میکنه.

نرم افزار و ایتی رده بالا به حساب نمیان. این تخصص شما هست که شما رو از دیگران متمایز میکنه.

ممنون از همه یه خورده امیدوار شدم به آینده
1-راستی شما که طراحی سایت میکنید میشه برا منم توضیح بدید که حرفه تون چطوریه
چون منم علاقه دارم و تا حدودی بلدم ولی روی cms های ساخته شده کار میکنم مثل جومولا و وردپرس و دروپال و ..... شما چطوری از این راه درامد دارین و چیو طراحی میکنین؟
2-یه سوال مربوط به درس اقتصاد مهندسی هم دارم
این قسمت شبکه جرالد اسمیت پدرمو درآورده و هیچی ازش نمیفهمم کسی هست یه راهنمایی کوچولو کنه

cms فقط یه ابزار مدیریتی هست برای اینکه مدیر سایت بتونه راحت تر سایتش رو کنترل کنه .

حالا بر حسب نیاز ها توسعه دهنده های مختلف cms های مختلفی رو طراحی کردن و این cms ها هر چند وقت به روز میشن.

برای اینکه طراحی سایت انجام بدید. نیاز اولیتون یادگیری html و css هست.
بعد از اون نیاز هست یکی از زبان های برنامه نویسی تحت وب رو هم یاد بگیرید.
به یک گرافیست هم صد در صد نیاز خواهید داشت.

برای یادگیری اینا هم تو اینترنت سرچ کنید.
------
برای اینکه بدونید چجوری درامد دارن هم تو اینترنت , شرکت های طراحی سایت رو سرچ کنید. 100 تا شرکت رو نگاه کنید. ببینید چه چیزهایی ارائه میدن و چه هزینه ای میگیرن.
کم کم متوجه میشید.

2- اطلاع ندارم.

ممنون از پاسخ تان.
بازم ممنون از همتون

پیش نیازی که تو مقطع ارشد میخورید. ربط مستقیمی به مدیر گروه دانشگاهی که قبول شدید داره و کار خاصی ازتون ساخته نیست.

حداکثر میزان پیش نیاز هم یک ترم هست. پس بهش فکر نکنید.

البته شما علوم کامپیوتر میخونید و خیلی درسهاتون فرق خاصی با رشته ایتی نباید داشته باشه.
ولی خب یک سری درسها رو فکر میکنم نمیخونید یا اینکه میتونید اختیاری بردارید که تو دانشگاههای مختلف فرق داره. مثلا هوش مصنوعی
سعی کنید اگه دروسی اختیاری هست و جزو گرایشی هست که دوست دارید ادامه بدید. همون رو به عنوان دروس اختیاری بگیرید.
دروس اصلی رشتتون که دیگه در اختیار شما نیست که نخواین بگیرید.

موفق باشید

HDT

عضو جدید
سلام به همگی. دوستان من میخوام بدونم میشه با 7200 منطقه 3 سراسری IT ارومیه رو با اعمال بومی سازی گرفت؟

yasi70

عضو جدید
سلام به همگی. دوستان من میخوام بدونم میشه با 7200 منطقه 3 سراسری IT ارومیه رو با اعمال بومی سازی گرفت؟

با یقین و اطمینان که نمیشه جواب داد بستگی به انتخاب بچه ها داره اما تا همین سال پیش میشد قبول شد.
و یه نظر شخصی اگه بر اساس علاقه میخواین آی تی بخونین بهتره یه جایی انتخاب کنین که بعدا پشیمون نشین
موفق باشین

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ممنون از پاسخ تان.
بازم ممنون از همتون
رشته شما به آی تی نزدیکه و با توجه به گرایشی از آی تی که قبول بشین پیشنیاز میخورین،فک نکنم بیشتر از سه واحد پیشنیاز بدن
ارشد آی تیم 32 واحده(منهای آموزش محور که کمتره)
فقط تو دروس اختیاری میتونین مانور بدین..حالا به کدوم گرایش آی تی علاقه مندین؟

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
یه سوال مربوط به درس اقتصاد مهندسی هم دارم
اول از همه لطفا از ادبیات بهتری استفاده کنید.

منبع درس اقتصادتون چیه؟

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
سلام امیدوارم حال همگی خوب باشه.برای پرسیدن این سوال خیلی سریع اینجا از ذهنم گذشت.برای تحلیل عاملی با نرم افزار متلب(میبینید کارم شده بازی با این نرم افزار آماری ته این پایان نامه ها فقط یه لیبله!)
با تحلیل عاملی عدد سطح معنی داری 1.8116e-04 رو بدست آوردم.میخوام بدونم درصدش چیه یا بهتر بگم معادل حقیقی این عدد رو میخوام.ممنون میشم اگر کسی کمک کنه.

مهربان 1392

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میتونه مشکل من و حل کنه..چون به شدت حالم گرفته هست

هر عکسی یا هر فایل پی دی افی تو کامپیوترم میخوام باز کنم میزنه:the file is encrypted
یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعد رفتم یه جا encrypt all کردم اما فایده نداشت

؟

industrials

عضو جدید
راهنمايي در مورد سايت تجارت الكترونيكي

راهنمايي در مورد سايت تجارت الكترونيكي

دوستان عزيز:
من يك سايت تجارت الكترونيكي براي آگهي تبليغاتي ايجاد كرده ام ولي نميدانم چگونه از اين سايت درآمدزايي كنم. لطفاً اگر راه حلي داريد منو راهنمايي كنيد. اگه خواستيد سايت منو ببينيد تا بهتر بتونيد نظر بدهيد. آدرس سايت من هست: تبلیغ ممنون
منتظر نظرات و راهنمايي هاي شما هستم.
با تشكر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Soli21

عضو جدید
سلام
من به تازگی نتیجه ی کنکورو دریافت کردم و بین نرم افزار و آی تی موندم.خودم آی تی رو دوس دارم ولی خیلیا می گن برو نرم افزار چون پایه ای تره
آیا شما که مهندس آی تی هستید تا حالا به تغییر رشته به نرم افزار فکر کردید؟
در ضمن من می خوام برای فوق برم خارج آیا آی تی رشته ی خوبی در این زمینه هست؟
ببخشید سوال زیاد پرسیدم

بالا