سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام مهندس... با تشکر از توضیحاتتون ...
شما چه موسسه ای رو برای گرفتن مدارک سیسکو (شبکه) پیشنهاد می کنید ؟ و پیشنهاد می کنید کدوم درساش کاربردی تره ؟
همین مجتمع فنی تهران در چه شهرهایی شعبه داره ....
در مورد هزینه هاش ههم اگه می دونید ممنون میشم ...
من به نظرم آدم خودش بخونه بهتره کتاب و اینترنت و ویدیوهای آموزشی ببینه خیلی بهتر یاد می گیره جون واقعا هزینه ی کلاسام زیاده سال قبل ccna تقریبا 500 بود .600 هم mcito دادم تقریبا دو سال قبل. حالا نمی دونم دقیقا چند شده ولی راحت 1 تومن رو در نظر بگیرین .اگه می خواین برین کلاس آموزشگاهی انتخاب کنید که معتبر باشه مهم تر از آموزشگاه و مدرک استاد هست در انتخاب استاد خیلی دقت کنین و استادی انتخاب کنید مدرکشو داشته باشه ببیید من مدرک واسه استاد این جوریه لازمه ولی کافی نیست (منظورم مدرک بین المللی هست نه مدرک های ایران ) در کنار اون فن بیان و.. مهمه. در مورد آموزشگاه هم من اطلاع ندارم من دیبلگران خوندم

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
من به نظرم آدم خودش بخونه بهتره کتاب و اینترنت و ویدیوهای آموزشی ببینه خیلی بهتر یاد می گیره جون واقعا هزینه ی کلاسام زیاده سال قبل ccna تقریبا 500 بود .600 هم mcito دادم تقریبا دو سال قبل. حالا نمی دونم دقیقا چند شده ولی راحت 1 تومن رو در نظر بگیرین .اگه می خواین برین کلاس آموزشگاهی انتخاب کنید که معتبر باشه مهم تر از آموزشگاه و مدرک استاد هست در انتخاب استاد خیلی دقت کنین و استادی انتخاب کنید مدرکشو داشته باشه ببیید من مدرک واسه استاد این جوریه لازمه ولی کافی نیست (منظورم مدرک بین المللی هست نه مدرک های ایران ) در کنار اون فن بیان و.. مهمه. در مورد آموزشگاه هم من اطلاع ندارم من دیبلگران خوندم

ببینید واقعا نیشه خودمون بخونیم .... کلی اشکال پیش میاد که نمیشه کاریش کرد ...
مگه کسی هم هست که مدرک بین اللملی شو داشته باشه ..
خیلی کم هستن که گمونم اصن نمی یان تو آموزشگاه تدریس کنند ...

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان . ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه که چطور از ویندوزم با برنامه altraisopremuim - ایمیج بگیرم .راهنمایی استفاده از این نرم افزار رو می خواستم .
سلام

در این لینکها توضیحاتی داده شده است. امیدوارم مفید باشد.

لینک 1
لینک 2

nerdy

کاربر فعال
سلام

شاید سوالم تکراری باشه اما خب پست ها اونقدر زیاده که نمیشه همه رو خوند.

من میخوام کتابای مدرسان شریف رو واسه ارشد بخونم و تو کلاسا هم شرکت نکنم

اما نمیدونم این میتونه کافی باشه یا اصلا کتاباشون به درد بخور هست ؟؟

اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
ببینید واقعا نیشه خودمون بخونیم .... کلی اشکال پیش میاد که نمیشه کاریش کرد ...
مگه کسی هم هست که مدرک بین اللملی شو داشته باشه ..
خیلی کم هستن که گمونم اصن نمی یان تو آموزشگاه تدریس کنند ...
چرا نمیشه بخونین .کتاب خیلی خوب توضیح داده می تونید بخونید و خودتون در packet tracr کار کنید .در مورد اشکالم می تونید بخونید هر کجا رو نفهمدین بگیم توضیح بدیم کلا فروم های تخصصی هم زیاد هست می تونید از مباحثش استفاده کنید و هم من کتاب icnd 2 رو در فروم دیگه ای با دوستان ترجمه کردم می تونید از اونم بخونید icnd 1 هم ترجمه شده ولی فعلا ویرایش فنیش مونده .ببنید سعی کنید خودتون بخونین اون وقت خیلی بهتر یاد می گیرین شاید وقت زیادی نسبت به کلاس ببره ولی مطمئن باشین چیزی رو که یاد می گیرین حالا حالا ها از یادتون نمیره.باز تصمیم با خودتونه
در مورد مدرک هم هست من خودم استادم با اینکه سن اش کم بود سه تا ccie داشت .
شما اگه تحقیق کنین می تونین پیدا کنین .بازم سوالی بود در خدمتم

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

شاید سوالم تکراری باشه اما خب پست ها اونقدر زیاده که نمیشه همه رو خوند.

من میخوام کتابای مدرسان شریف رو واسه ارشد بخونم و تو کلاسا هم شرکت نکنم

اما نمیدونم این میتونه کافی باشه یا اصلا کتاباشون به درد بخور هست ؟؟

اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

فکر نمیکنم کتابهاشون مناسب باشه

به تاپیک منابع و مصاحبه با رتبه های برتر ارشد مراجعه کنید

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
چرا نمیشه بخونین .کتاب خیلی خوب توضیح داده می تونید بخونید و خودتون در packet tracr کار کنید .در مورد اشکالم می تونید بخونید هر کجا رو نفهمدین بگیم توضیح بدیم کلا فروم های تخصصی هم زیاد هست می تونید از مباحثش استفاده کنید و هم من کتاب icnd 2 رو در فروم دیگه ای با دوستان ترجمه کردم می تونید از اونم بخونید icnd 1 هم ترجمه شده ولی فعلا ویرایش فنیش مونده .ببنید سعی کنید خودتون بخونین اون وقت خیلی بهتر یاد می گیرین شاید وقت زیادی نسبت به کلاس ببره ولی مطمئن باشین چیزی رو که یاد می گیرین حالا حالا ها از یادتون نمیره.باز تصمیم با خودتونه
در مورد مدرک هم هست من خودم استادم با اینکه سن اش کم بود سه تا ccie داشت .
شما اگه تحقیق کنین می تونین پیدا کنین .بازم سوالی بود در خدمتم

میشه کل کتابایی رو که برای گرفتن مدارک شبکه مایکروسافت هست بهم معرفی کنید ..؟
البته ببخشید .. فکر می کنم زیاد باشن ..

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
میشه کل کتابایی رو که برای گرفتن مدارک شبکه مایکروسافت هست بهم معرفی کنید ..؟
البته ببخشید .. فکر می کنم زیاد باشن ..

کدوم دوره رو می خواین MCITP که ماله 2008 هست .MSCE,MCSA 2012 یا EXCHNANGE اینا؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
راستش اصلا اطلاعی از این دوره ها ندارم .. :(
پس بزارین از اول بگم اگه می خواین تازه شبکه بخونین بهتره اول نتورک پلاس بخونین یک آشنایی شبکه داشته باشین بعد راهتون رو انتخاب کنین یا سیسکو یا مایکروسافت یا میکروتیک و...
نتورک پلاس هم لازم نیست همه اشو بخونین 4 مبحث اصلی رو بلد باشین کافیه.
اگه مایکروسافت می خواین دوره هاش این جوریه اول سرور 2003 بود با ویندوز XP که میشه همون MCSE, MCSE 2003 .( که فعلا فنی حرفه ای اینو می گیره ) .بعد این MCITP هست که مال 2008 هست که مربوط میشه به ویندوز 7 و سرور 2008 (که فعلا بیشتر آموزشگاه ها این تدریس میشه) .بعد اون 2012 هست یعنی MCSE,MCSA 2012 که اونم ویندوز 8 و سرور 2012 هست .اگه منظورتون مدرک بین المللی هست تاچند ماه MCITP از رده خارج میشه (بازنشسته میشه ) , امتحان های 2012 شروع میشه .بعضی از کتاب های 2012 هم نت هست .
در مورد دوره هاش شرمنده زیاده نمی تونم بنویسم ولی لینک میدم بخونید:
مال MCTP :

سه آزمون << MCITP: Server Administrator ::
با تمرکز بر مديريت عمليات روز به روز
IT
Exam 70-642 TS: Windows Server 2008 Network Infrastructure Configuring
Exam 70-640 TS: Windows Server 2008 Active Directory, Configuring
Exam 70-646 PRO: Windows Server 2008 Server Administrator
پنج آزمون << MCITP: Enterprise Administrator ::
با تکيه بر مهارتهای طراحی زيرساختهای ويندوز
:

Exam 70-640 TS: Windows Server 2008 Active Directory, Configuring
Exam 70-642 TS: Windows Server 2008 Network Infrastructure Configuring
Exam 70-643 TS: Windows Server 2008 Applications Infrastructure Configuring
Exam 70-620 TS: Windows VISTA Configuring
Exam 70-647 PRO: Windows Server 2008 Enterprise Configuring

اینم فایل انتخاب مسیر مطالعه :
http://www.qa.com/media/4054510/microsoft_windows_server_2012_ii.pdf

saeid1414

عضو جدید
سلام وقت شما بخیر

از اینکه مزاحمتون میشم عذر خواهی می کنم. در رابطه با کانواس یه تمرین
دانشگاهی بهمون دادن که من اصلا دربارش هیچی نمی دونم. خواستم ازتون
خواهش منم در صورت امکان بهم کمک کنید

متنش رو ضمیمه کردم. تا 6 تیر مهلت داره. ممنون میشم کمک کنید

-با استفاده از Canvas یک صفحه ایجاد کنید که دارای قابلیت های زیر باشد:
1) انتخاب رنگ خطوط
2) با فشردن موس در یک نقطه 1 و رها کردن آن در نقطه 2 یک خط مستقیم بین این دو نقطه ایحاد شود.
3) امکان اضافه کردن متن و تصویر در صفحه در محلی که کاربر مشخص می کند.

ممنون

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام وقت شما بخیر

از اینکه مزاحمتون میشم عذر خواهی می کنم. در رابطه با کانواس یه تمرین
دانشگاهی بهمون دادن که من اصلا دربارش هیچی نمی دونم. خواستم ازتون
خواهش منم در صورت امکان بهم کمک کنید

متنش رو ضمیمه کردم. تا 6 تیر مهلت داره. ممنون میشم کمک کنید

-با استفاده از Canvas یک صفحه ایجاد کنید که دارای قابلیت های زیر باشد:
1) انتخاب رنگ خطوط
2) با فشردن موس در یک نقطه 1 و رها کردن آن در نقطه 2 یک خط مستقیم بین این دو نقطه ایحاد شود.
3) امکان اضافه کردن متن و تصویر در صفحه در محلی که کاربر مشخص می کند.

ممنون
دوست عزیز لازم نیست تو همه تاپیک ها پست بزنید و تاپیک درست کنید. یک بار نوشتید، کافیه.

ubuntu_m

عضو جدید
[h=2]بازیابی فایل رمز شده[/h]
قبلا چند تا فایل عکس، متنی و پاورپوینت رو با وینرر فشرده و پسورد دار کرده بودم. هارد به مشکل خورده بود ولی تونستم فایل ها رو ریکاور کنم.
حالا یک سری فایل دارم که با وینرر پسورد دار شده اند و بعد هم ریکاور شده اند. اما دیگه وینرر این فایل ها رو به عنوان فایل های وینرر نمی شناسد و در سیستم به صورت فایل های معمولی عکس و پاورپوینت و ورد هستند و باز هم میشوند ولی قابل استفاده نمی باشند چون قبلا رمز شده اند.
در ضمن پسورد را هم می دانم.
چه باید کرد؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام یک سوال داشتم من قبلا فلشم ویروسی شده بود بعد فلش خودش رو در داخلش به صورت شورتکات نشون می داد بعد مشکلی پیش اومد این اطلاعات بودن یعمی حجم رو نشون می داد ولی اطلاعات توش نبود یعنی اطلاعات رو نشون نمی داد من از اینترنت یک نرم افزاری پیدا کردم که اینو درست کرد ولی حالا اسمش یادم نیست یکی از دوستان حالا همین مشکل رو داره یعنی فلش اطلاعات هست ولی نشون نمیده دوستان اسم برتامه رو می دونن چیه؟

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام یک سوال داشتم من قبلا فلشم ویروسی شده بود بعد فلش خودش رو در داخلش به صورت شورتکات نشون می داد بعد مشکلی پیش اومد این اطلاعات بودن یعمی حجم رو نشون می داد ولی اطلاعات توش نبود یعنی اطلاعات رو نشون نمی داد من از اینترنت یک نرم افزاری پیدا کردم که اینو درست کرد ولی حالا اسمش یادم نیست یکی از دوستان حالا همین مشکل رو داره یعنی فلش اطلاعات هست ولی نشون نمیده دوستان اسم برتامه رو می دونن چیه؟

نرم افزار نمیخواد که دو تا دستور cmd لازم داره . cmd رو باز کنید وارد درایو فلش شید با دستور مثلا :j (از mycomputer میتونید ببینید که فلش رو با چه اسمی نام گذاری کرده ) سپس کد دستوری *.* attrib -s -h -r

اگه خیلی ساده و پیش پا افتاده توضیح دادم ببخشید نمیدونم اطلاعاتتون در چه حدی

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

از این روش هم میتوانید:

My computer/ Organize/ Menu bar/ Tools/ Options/ View/ Show hidden files...

تیکهای Hide empty ... و Hide extensions ... را بردارید و Ok.

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکرکنم نرم افزارAnti hiddenباشه.
بازیابی فایل رمز شده
قبلا چند تا فایل عکس، متنی و پاورپوینت رو با وینرر فشرده و پسورد دار کرده بودم. هارد به مشکل خورده بود ولی تونستم فایل ها رو ریکاور کنم.حالا یک سری فایل دارم که با وینرر پسورد دار شده اند و بعد هم ریکاور شده اند. اما دیگه وینرر این فایل ها رو به عنوان فایل های وینرر نمی شناسد و در سیستم به صورت فایل های معمولی عکس و پاورپوینت و ورد هستند و باز هم میشوند ولی قابل استفاده نمی باشند چون قبلا رمز شده اند.در ضمن پسورد را هم می دانم.چه باید کرد؟​
رینیمشون کنید وپسوندشونو بذارید Zipشایددرست شد:|

آخرین ویرایش:

mishel*2015.

عضو جدید
سلام من تازه عضو شدم،یه سوال داشتم؟ من ترم 2 کارشناسی هستم دانشگاه علمی کاربردی؛به ما کارورزی دادن این ترم،آیا کسی از دوستان یه شرکت خوب و مناسب سراغ داره برای 1 ماه کارورزی؟ من هیچ جایی رو سراغ ندارم :cry::(:crying::wallbash::w24: اگه بهم معرفی کنین لطف بزرگی کردین ممنون

من هم خودم تهران هستم وهم دانشگاهم تهرانه،انتهای جنت آباد شمالی،غرب تهران،برای تابستان میخوام،این ترمم یعنی،از 22 شروع کلاساس

آخرین ویرایش توسط مدیر:

aaffttaabb1

عضو جدید
سلام خدمت همه استادان عزیز
من یک فلش مموری با قابلیت فینگرپرینت ( شناسایی با اثر انگشت کاربر ) flash memory fingerprint دارم
اما متاسفانه رمز عبور و نام کاربریم رو فراموش کردم
کسی میدونه چطور میشه رمزشو عوض کنم و واردش شد؟
ممنون میشم کمکم کنید:smile:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه استادان عزیز
من یک فلش مموری با قابلیت فینگرپرینت ( شناسایی با اثر انگشت کاربر ) flash memory fingerprint دارم
اما متاسفانه رمز عبور و نام کاربریم رو فراموش کردم
کسی میدونه چطور میشه رمزشو عوض کنم و واردش شد؟
ممنون میشم کمکم کنید:smile:

رمز عبور و نام کاربری چی چی رو فراموش کردی؟ ویندوز؟ فروم؟ سایت دانشگاه؟ اینا چه ربطی به فلش پیدا میکنه؟

اگه منظور رمز فلش هست که گفتی فلشت احراز هویتش با اثر انگشته بعد رمز رو فراموش کردی؟ یعنی چی؟ انگشتت یادت رفته؟ انگشتت قطع شده؟

تا اونجا که توی روستای ما بود فلشی که روش رمز میذاشتی فقط رمز ازت میخواست (نه نام کاربری).مگه چند تا کاربر همزمان میتونستن به فلش وصل بشن؟!
بعد اگه رمزش رو گم میکردی دیگه هیچ راهی واسه فهمیدن اینکه رمزش چی بوده نداشتی (راه با هزینه مناسب منظورمه وگرنه میشه یه برنامه بنویسی جهت اتصال به اون چیپست خاص وصل کنی به چیپست رم بعد ازش اطلاعات رو استخراج کنی).
رمزش رو نمیتونی عوض کنی.

تنها راهی که به ذهن من میرسه فرمت کردنشه (راه های پیچیده تر و قوی تری برای فرمت کردن وجود داره سرچ کن )

ozel

عضو جدید
سلام مهندسین محترم ...من یه وب سایت phpمیخوام ....خیلی واجبه ....خیلی ممنون میشم
:):w29::w27:

aaffttaabb1

عضو جدید
رمز عبور و نام کاربری چی چی رو فراموش کردی؟ ویندوز؟ فروم؟ سایت دانشگاه؟ اینا چه ربطی به فلش پیدا میکنه؟

اگه منظور رمز فلش هست که گفتی فلشت احراز هویتش با اثر انگشته بعد رمز رو فراموش کردی؟ یعنی چی؟ انگشتت یادت رفته؟ انگشتت قطع شده؟

تا اونجا که توی روستای ما بود فلشی که روش رمز میذاشتی فقط رمز ازت میخواست (نه نام کاربری).مگه چند تا کاربر همزمان میتونستن به فلش وصل بشن؟!
بعد اگه رمزش رو گم میکردی دیگه هیچ راهی واسه فهمیدن اینکه رمزش چی بوده نداشتی (راه با هزینه مناسب منظورمه وگرنه میشه یه برنامه بنویسی جهت اتصال به اون چیپست خاص وصل کنی به چیپست رم بعد ازش اطلاعات رو استخراج کنی).
رمزش رو نمیتونی عوض کنی.

تنها راهی که به ذهن من میرسه فرمت کردنشه (راه های پیچیده تر و قوی تری برای فرمت کردن وجود داره سرچ کن )

ممنون از جوابتون
بله منظورم رمز عبور فلش هستش
این فلش مموری فینگرپرینت که من دارم علاوه بر اثر انگشت رمز عبور و نام کاربری هم میپرسه
که من فراموش کردم
میشه بیشتر توضیح بدید
برام خیلی مهمه که بتونم بهش دسترسی داشته باشم
این انواع فرمت که میگید چیه ؟
این برنامه نویسی که میگید با چه زبانی و به چه صورته؟
ممنون میشم کمکم کنید

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام مهندسین محترم ...من یه وب سایت phpمیخوام ....خیلی واجبه ....خیلی ممنون میشم

همین وب‌سایتی که توش هستید با php نوشته شده.

۱.این انواع فرمت که میگید چیه ؟

۲.این برنامه نویسی که میگید با چه زبانی و به چه صورته؟
برای فرمت کردن فلشی که پسوردش یادتون رفته :
http://bit.ly/1bb6S2Y
http://bit.ly/1bb6Xnn

۱.روش گرافیکی ویندوز در فرمت کردن، برای همچین مواردی پاسخگو نیست.بجاش میتونید از gparted یا نرم افزارهای مشابه استفاده کنید.

۲.برنامه نویسی سخت افزار قدیم با زبانهای خیلی سطح پایین انجام میشد،ما حالا حتی با #C هم قابل انجامه.اما به هر حال به دانش کافی در زمینه سخت افزار و برنامه نویسی سخت افزار نیازمنده.

ozel

عضو جدید
همین وب‌سایتی که توش هستید با php نوشته شده.

برای فرمت کردن فلشی که پسوردش یادتون رفته :
http://bit.ly/1bb6S2Y
http://bit.ly/1bb6Xnn

۱.روش گرافیکی ویندوز در فرمت کردن، برای همچین مواردی پاسخگو نیست.بجاش میتونید از gparted یا نرم افزارهای مشابه استفاده کنید.

۲.برنامه نویسی سخت افزار قدیم با زبانهای خیلی سطح پایین انجام میشد،ما حالا حتی با #C هم قابل انجامه.اما به هر حال به دانش کافی در زمینه سخت افزار و برنامه نویسی سخت افزار نیازمنده.

یه نمونه آماده برا پروژه ام میخوام :cry:

sky820

عضو جدید
طراحی وب سایت

طراحی وب سایت

با سلام
با کدوم زبانهای برنامه نویسی و کدوم روش میشه سایت رو طراحی کرد اگه ممکنه همشو نام ببرید و اینکه واس شروع یاد گیری این دوره از کدومش شروع کنیم که برامون راحتتر باشه ؟

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من واسه یکی از درسام اعتراض زده بودم...استاد هنوز رسیدگی نکرده و سایت نمرات و تائید کرده!
دیگه امکانش نیست استاد نمراتو تغییر بده؟

بالا