سوالات و مشکلات و درخواست های خود در زمینه ی شبکه و امنیت را فقط اینجا مطرح کنید

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من یک سئوال دارم من برنامه شبکه مجازی را روی سیستم نصب کردم ولی نمی دونم چه جوری لینکش کنم می شه یک راهنمایی بکنید من می خواهم سیستم بتواند از شبکه استفاده کنههر کاری کردم نتوانستم سیستم را به شبکه نصب کنمممنونپری

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من یک سئوال دارم من برنامه شبکه مجازی را روی سیستم نصب کردم ولی نمی دونم چه جوری لینکش کنم می شه یک راهنمایی بکنید من می خواهم سیستم بتواند از شبکه استفاده کنههر کاری کردم نتوانستم سیستم را به شبکه نصب کنمممنونپری

منظورت از لینک کردن چی هست پری جان؟

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

خوبی ؟ منظورم اینه که کامپیوتر شبکه کنار سمت راست کامپیوترم فعال بشه .

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

خوبی ؟ منظورم اینه که کامپیوتر شبکه کنار سمت راست کامپیوترم فعال بشه .

سلام
آره ازین بهتر نمی شم.

آهان حالا فهمیدم منظورت چیه.بابا خیلی سوالت مبهم هست.

مسیر زیر رو دنبال کن:

Control Panel>Network Connection>
توی این قسمت LAN مربوطه رو انتخاب کن و برو داخل Properties ش و پایین سمت چپ گزینه ی Show icon in notification area when connected رو فعال کن

موفق باشید

Smaryam

عضو جدید
جنال مدیر تاپیکی که برای CISCO زده بودید، عالی بود. میشه یه تاپیک هم برای MCSE بزنید.
من نیاز دارم دراین باره بیشتر بدونم.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جنال مدیر تاپیکی که برای CISCO زده بودید، عالی بود. میشه یه تاپیک هم برای MCSE بزنید.
من نیاز دارم دراین باره بیشتر بدونم.

رو چشم مریم جان.
دارم اطلاعات رو تکمیل می کنم ایشالله به زودی

JUNIPER

عضو جدید
سوال

سوال

دوستان ترجمه از كتاب sequrity + را ميخواستم كسي اطلاع داره؟؟؟؟ (براي كسي ميخواهم)فوري

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
بيشر بدانيد

بيشر بدانيد

متدولوژي ارزيابي امنيت شبكه
پيمانه هاي اصلي اين متدولوژي عبارتنداز:

1-پويش شبكه
2-پويش آسيب پذيري ها
3-آزمون گذر واژه ها
4-آزمون رويدادنامه ها
5-آزمون بررسي جامعيت
6-آزمون برنامه هاي مخرب
7-آزمون كنترل هاي امنيتي
8-آزمون حملات از كار اندازي خدمات
9-آزمون war dialing
10-آزمون war driving
11-آزمون نفوذ واقعي

مورد9 به بررسي نقاط ضعف ناشي از استفاده ازمودم در ساختار ارتباطي مي پردازد.مورد10 به بررسي نقاط ضعف ناشي از وجود ارتباطات بيسيم مي پردازد.*متدولوژي فوق مربوط به شركت امن افزار است.*

اظهار نظرهاي جالبي درمورد گفته ي من مبني بركنترل شبكه اينترنت توسط آژانس امنيت ملي آمريكا(NSA) شده بود ولي اين مطلب كاملا"صحت دارد.البته درموردچرايي صحبتي نبود درمورد چگونگي بحث بود كه آنرا توضيح داده بودم. :heart::gol:
MyEmail: itazizi@yahoo.com

کربلایی

مدیر بازنشسته
...

اظهار نظرهاي جالبي درمورد گفته ي من مبني بركنترل شبكه اينترنت توسط آژانس امنيت ملي آمريكا(NSA) شده بود ولي اين مطلب كاملا"صحت دارد.البته درموردچرايي صحبتي نبود درمورد چگونگي بحث بود كه آنرا توضيح داده بودم. :heart::gol:
MyEmail: itazizi@yahoo.com

سلام
همون طور كه قبلا هم گفتم من به اين مسئله علاقه مندم! من نگفتم كه مطلب شما صحت ندارد! بلكه من فقط منظورم اينه كه بيشتر و تخصصي تر درباره ادعاي شما بدونم.
اگه لطف كنيد و تحقيقات تون رو بزاريد توي يه تايپيك مجزا، حداقل به من خيلي كمك كرده ايد.
ممنون
موفق باشيد

sbm68_IT

عضو جدید
سلام دوستان! یه کمکی می خواستم...توی اکتیو دایرکتوری همه با هر یوزری پای هر دستگاهی میتونن لاگ آن کنن...(فرض بر نبود پالیسیه خواص)...من می خوام طوری بشه که هم زمان فقط یه نفر بتونه به یه یوزر لاگ آن کنه..نه مثلا 5 نفر از 5 جای مختلف به اون یوزر! متشکر میشم اگه کمکی بکنید..:smile:

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام دوستان! یه کمکی می خواستم...توی اکتیو دایرکتوری همه با هر یوزری پای هر دستگاهی میتونن لاگ آن کنن...(فرض بر نبود پالیسیه خواص)...من می خوام طوری بشه که هم زمان فقط یه نفر بتونه به یه یوزر لاگ آن کنه..نه مثلا 5 نفر از 5 جای مختلف به اون یوزر! متشکر میشم اگه کمکی بکنید..:smile:

سلام دوست عزيز
من درست متوجه سوال شما نشدم:(
اگه ممكنه بيشتر توضيح بديد.
موفق باشيد:gol:

sbm68_IT

عضو جدید
آخه کجاش مبهمه؟...میخوام سیستمی مثله ترمینال سرویس برای 1 یوزره خاص پیاده کنم که اگه کسی با اون لاگ انه، دیگه کسه دیگه ای نتونه لاگ ان شه!:(

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها
دو روزه كه يه مشكل برام پيش اومده و كلي كفريم كرده!
يك شبكه با 120 ايستگاه داريم.
يه سرور ويندوز 2003 هم داريم كه روش اكتيو دايركتوري فعاله. با آي پي 198.168.11.1
البته يه سرور ديگه هم با آي پي 169.254.200.210 داريم كه براي اوتوماسيون غذايي استفاده ميشه.

مشكل اينه كه من روي 15 تا از سيستم ها ويندوز جديد نصب كردم. بعد از نصب ويندوز وقتي خواستم سيستم ها رو عضو دومين كنم با پيامي مبني بر اينكه هيچ مسيري به دومسين مذكور يافت نشد روبرو شدم.
همه 15 سيستم سرور رو پينگ مي كنند! حتي با اكسپلورر ميشه فايلهاي شر شده روي سرور رو هم ديد!!!
فايروال رو هم غير فعال كردم ولي مشكل حل نشد.
خلاصه حسابي كفري شدم.
منتظر كمكتون هستم

amintennis

عضو جدید
راهنمایی می کنی؟؟

راهنمایی می کنی؟؟

سلام می شود در مورد سرورهای هم ردیف (همسان)توضیح بدید و دستور العمل کامل کانفیق کردن روتر 2600 سیسکو رو بذاری یا واسم بفرستی .mamjoon@gmail.com;)

Security

عضو جدید

كافيه يه OU جديد ايجاد كني و از قسمت New بري و Computer account بسازي ! براي هر كامپيوتر يه اكانت و هم نام با نام كامپيوتر ها ! اونجا يه قسمتي هستش كه تيكش رو ميزني و فعالش ميكني ، و نام يوزري رو كه ميخواي از اين سيستم لاگين كنه رو ميدي ، همين و به همين راحتي
موفق باشي

Security

عضو جدید
سلام بچه ها
دو روزه كه يه مشكل برام پيش اومده و كلي كفريم كرده!
يك شبكه با 120 ايستگاه داريم.
يه سرور ويندوز 2003 هم داريم كه روش اكتيو دايركتوري فعاله. با آي پي 198.168.11.1
البته يه سرور ديگه هم با آي پي 169.254.200.210 داريم كه براي اوتوماسيون غذايي استفاده ميشه.

مشكل اينه كه من روي 15 تا از سيستم ها ويندوز جديد نصب كردم. بعد از نصب ويندوز وقتي خواستم سيستم ها رو عضو دومين كنم با پيامي مبني بر اينكه هيچ مسيري به دومسين مذكور يافت نشد روبرو شدم.
همه 15 سيستم سرور رو پينگ مي كنند! حتي با اكسپلورر ميشه فايلهاي شر شده روي سرور رو هم ديد!!!
فايروال رو هم غير فعال كردم ولي مشكل حل نشد.
خلاصه حسابي كفري شدم.
منتظر كمكتون هستم

سلام
از Ipconfig /flushdns استفاده كنن !
مطمئنن هل ميشه !

hamedakbari2001

عضو جدید
بعضی وقتها این روش جواب میده
توی My Network Places قسمت set up a home or smal office رو بزن و مراحلش رو طی کن. امیدوارم مشکلت حل بشه.:smile:

hamedakbari2001

عضو جدید
ISMS

ISMS

من یه مشکل اساسی دارم. یه سری اطلاعات راجع به ISMS میخوام (مدیریت امنیت اطلاعات) یه چیزایی از اینترنت گرفتم، اما هنوز درک کاملی نسبت بهش پیدا نکردم. کسی میتونه به من کمک کنه؟ :que:

کربلایی

مدیر بازنشسته
من یه مشکل اساسی دارم. یه سری اطلاعات راجع به ISMS میخوام (مدیریت امنیت اطلاعات) یه چیزایی از اینترنت گرفتم، اما هنوز درک کاملی نسبت بهش پیدا نکردم. کسی میتونه به من کمک کنه؟ :que:

سلام
کاش میگفتی چه چیزایی از اینترنت گرفتی تا مطالب تکراری نزاریم:

مدیریت امنیت اطلاعات
مدیریت سیستمهای امنیت اطلاعات
مدیریت امنیت اطلاعات ISMS
چگونه یک اساسنامه امنیتی را تعریف کنیم؟
10 نکته برای حفظ امنیت
سیستم مدیریت امنیت اطلاعات(ISMS) یه مقاله 21 صفحه ای در قالب PDF

More Info:
احترامي، بابك (1383). " نقطه ضعف اصلي" مجله شبكه، ش 52 : 138.
بهاري، مهدي(1384). " امنيت تجهيزات شبکه"
دشتي، افسانه(1384)." استانداردهاي امنيت" مجله شبكه، ش 54 : 158.
شريفي، امير حسين(1383)."مقدمه اي بر مفاهيم تست نفوذپذيري"
صالحي، سهيل(1381). " راهنماي سريع هكر پروف" تهران: ناقوس.

موفق باشید

Sir

عضو جدید

پیشنهاد می کنم به استانداردهای مرتبط مراجعه کنی
مثل ISO 27001 و ISO 27002، اگه سوالی داری مطرح کن
تا به کمک دوستان جواب حاصل شود!

ahmadi_640833

عضو جدید
سلام من می خوام بدونم توی یک شبکه چطور می شه از سرور و یا هر کدام از کامپیوتر های شبکه فهمید کامپیوتر های دیگر در حال انجام چه کاری هستند.

mehregan.b.67

عضو جدید
كد گداري تك قطبي

كد گداري تك قطبي

:w04:
دوستان عزيز من دنبال مطلب در مورد كد گذاري تك قطب در مبحث شبكه هستم.
اگه مي شه راهنماييم كنيد.اگر مطالبتون انگليسي باشه موردي نيست.
:smile::)
من تاپيك گداشتم ولي كسي جواب نداد. يعني اين قدر سوالم مسخره بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هان؟؟؟؟؟
من كه مادر زادي نمي تونم اينا رو بلد باشم.:mad::cry:

کربلایی

مدیر بازنشسته
:w04:
دوستان عزيز من دنبال مطلب در مورد كد گذاري تك قطب در مبحث شبكه هستم.
اگه مي شه راهنماييم كنيد.اگر مطالبتون انگليسي باشه موردي نيست.
:smile::)
من تاپيك گداشتم ولي كسي جواب نداد. يعني اين قدر سوالم مسخره بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هان؟؟؟؟؟
من كه مادر زادي نمي تونم اينا رو بلد باشم.:mad::cry:

سلام:heart:
در روش کدگذاری تک قطبی فقط یه ولتاژ مثبت و یه ولتاژ منفی برای نمایش ارقام 0 و 1 در مبنای دو بکار میره. مثلا +5 ولت بیانگر رقم 1 در مبنای دو و 0 ولت نشانگر رقم 0 در مبنای دو می باشد. الان کمتر رسانه ای رو میتونی پیدا کنی که از این روش استفاده کنه! امروزه کدگذاری منچستر و منچستر دیفرانسلی بیشتر مورد استفاده قرار میگیره.
این چند تا منبع برای شما:

کتاب فن آوری شبکه انتشارات ناقوس تالیف علی اصغر الهی فصل دوم
Unipolar Encoding
کدگذاری تک قطبی
کد گذاری و مدولاسیون
در بخش هایی از این پی دی اف درباره روشهای نمایش سیگنالهای دیجیتالی بحث شده(کد گذاری)
از اینکه کمی دیر پاسخ دادیم عذر می خوایم:gol:

آخرین ویرایش:

mehregan.b.67

عضو جدید
خدا عمرت بده جون

خدا عمرت بده جون

كربلايي:w30: جان اين رو مي دونم.
مي خوام دقيق تر بدونم. چيزي كه شما گفتي در حد يه نيمچه خط هست؟
:redface::hypocrite:

کربلایی

مدیر بازنشسته
كربلايي:w30: جان اين رو مي دونم.
مي خوام دقيق تر بدونم. چيزي كه شما گفتي در حد يه نيمچه خط هست؟
:redface::hypocrite:

تو آرشیو منابع من فقط همین ها بود! آخر اون لینکی انگلیسی که گذاشتم یه سری منابع دیگه هم معرفی کرده! ببین اونا راست کارتن یا نه:gol:

nargil

عضو جدید
سلام
دوستان من يه پروژه دارم مربوط به spread spectrum كسي هست كه بتونه كمكم كنه ؟

بالا