سوالات و مشکلات در نصب و اجرای مجموعه AspenONE

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
يه توضيح هم بدم. تو اين ور‍زن بعضي پراپرتي ها اصلاح شدن. معروفترينش
E-NRTL
هست، كه توسط خود ابداع كنندش پروفسور چن، اصلاح شده...

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من فایل راهنمایی نصب رو خوندم ولی با sql مشکل دارم و نصب نمیشه. کسی هست بگه باید از کدوم ورژنش باید برا xp استفاده کنم و از چه ورژنی برا seven ؟

سلام دوست من
راهنمای اقا حامد کامل هست
از ورژن 2005 به بالا برای هر دو ویندوز
باز مشکلی بود مطرح کنید

motaleby

عضو جدید
ممنون - مشکلم حل شد. مسئله این بود که تو صفحه 6 فایل راهنما بین دو پنجره اول و دوم باید یه توضیحی داده می شد که پس از نصب اولیه sql این پنجره ها ظاهر می شن. من فکر می کردم بلافاصله بعد از پنجره اول باید پنجره دوم ظاهر بشه

MohsenH

عضو جدید
سلام به دوستان و تشکر از زحماتتون
من V7.2 رو روی Windows 7/64bit نصب کردم. مشکلی توی نصب اصلی برنامه نبود. ولی طبق توضیحات که داده بودی برای نصب Aspen Exchanger Design and Rating, Aspen Basic Engineering اقدام کردم ولی پیغام خطایی ظاهر میشد که میگفت: Launching the MSI file directory is not supported on this Operating Sysytem... این مشکل به خاطر 64bit بودن ویندوزه؟ آیا راه حلی داره؟
مشکل بعدی در اجرای Aspen Properties Database Configuration Tester برای نصب و اجرای تمام Databank بود. وقتی اجراش میکردم پیغام خطا میداد و برنامه رو میبست. آیا راه دیگه ای هست واسه اینکه بتونم Aspen Database دو توی Aspen-Hysys فعال کنم؟

سلام به دوستان و تشکر از زحماتتون
من V7.2 رو روی Windows 7/64bit نصب کردم. مشکلی توی نصب اصلی برنامه نبود. ولی طبق توضیحات که داده بودی برای نصب Aspen Exchanger Design and Rating, Aspen Basic Engineering اقدام کردم ولی پیغام خطایی ظاهر میشد که میگفت: Launching the MSI file directory is not supported on this Operating Sysytem... این مشکل به خاطر 64bit بودن ویندوزه؟ آیا راه حلی داره؟
مشکل بعدی در اجرای Aspen Properties Database Configuration Tester برای نصب و اجرای تمام Databank بود. وقتی اجراش میکردم پیغام خطا میداد و برنامه رو میبست. آیا راه دیگه ای هست واسه اینکه بتونم Aspen Database دو توی Aspen-Hysys فعال کنم؟

سلام

نسخه 7.3 Aspen Exchanger Design and Rating
را نصب و استفاده فرمائید:

http://www.filesonic.com/file/1059552054/ataedr73.part1.rar
http://www.filesonic.com/file/1059533531/ataedr73.part2.rar
http://www.filesonic.com/file/1059511024/ataedr73.part3.rar

OR

http://letitbit.net/download/41681.48755553f0aee8b5081a0b3fac93/ataedr73.part1.rar.html
http://letitbit.net/download/10527.1dc5358d1ad9372c49e061aa5792/ataedr73.part2.rar.html
http://letitbit.net/download/25990.201622d725d73b985a579572647f/ataedr73.part3.rar.html

OR

http://depositfiles.com/files/v5q471zbl
http://depositfiles.com/files/xp5ex4l47
http://depositfiles.com/files/vdg3apekv

MohsenH

عضو جدید
سوالات و مشکلات در نصب و اجرای مجموعه AspenONE

من کل مجموعه Aspen V7 رو روی ویندوز 7/64 نصب کردم و مشکلی نداشتم

cheeng

عضو جدید
ممنون دوست عزیز. خیلی لطف کردی
موفق باشید
دوست عزیز مشکل Aspen Properties Database Configuration Tester هنوز پابرجاست میگه فایل config.aem رو میخواد تا بعدش هایسیس و اسپن رو run کنیم راه حلش چیه کسی این مشکل رو داشته؟روی وین 7 64 بیت هستم البته.

دوست عزیز مشکل Aspen Properties Database Configuration Tester هنوز پابرجاست میگه فایل config.aem رو میخواد تا بعدش هایسیس و اسپن رو run کنیم راه حلش چیه کسی این مشکل رو داشته؟روی وین 7 64 بیت هستم البته.

به نظر میاد شما یکی از مشکلات زیر را داشته باشید:

1- یا فایلهاتون مشکل دارند
2- یا نرم افزار بانک اطلاعاتی تان درست نصب نشده اند
3- یا نرم افزار بانک اطلاعاتی تان درست اجرا نمیشوند تا اسپن بتواند به بانک طالاعاتی وصل شده ارتباط را تست کند.
4- یا نرم افزاری که بین بانک اطلاعاتی و اسپن ایجاد ارتباط میکند مشکل دارد!

جهت اطلاع اسپن نسخه های 7.1 و 7.2 و 7.3 از بانک اطلاعاتی تحت SQL سرور مایکروسافت برای مدیریت اطلاعات خود استفاده مینماید.
از انجائی که این بانک اطلاعاتی نسخه ها و نگارشهای مختلفی دارد
شرکت اسپن برای اینکه کاربر هنگام نصب مجبور به خرید نرم افزار بانک اطلاعاتی جداگانه نباشد
و همچنین از انجائی که این بانک اطلاعاتی اکثرا توسط یک کاربر استفاده میشود.
لذا شرکت اسپن بانک اطلاعاتی نسخه اکسپرس SQL سرور را همراه نرم افزار قرار داده است.
که هنگام نصب اسپن ابتدا بانک اطلاعاتی نصب میشود و بعد اسپن اطلاعاتش را داخل ان میریزد.
همچنین به دلیل اینکه ویندوزهای جدید دارای امکانات پیشرفته ای برای ایجاد ارتباط بین بانک اطلاعاتی تراکنشی (خیلی وارد جزئیات فنی نمیشوم.)
میباشد بنابر این یک سری نرم افزارهائی مانند Microsoft Message Queue و Microsoft Windows Internet Information Service IIS
را باید نصب کرد تا بانک اطلاعاتی بتواند با نرم افزارهائی مانند SQL سرور ایجاد ارتباط داشته باشد.

اگر هر کدام از این نرم افزارها به درستی کار نکنند ارتباط بین اسپن و بانک اطلاعاتی قطع شده و error خواهد داد.

حالا چه ویندوز 32 بیت باشد چه 64 بیت و چه ویندوز ایکس پی و یا ویستا و یا هفت باشد فرقی نمیکند

البته هر چه ویندوز جدید تر باشد مشکلات نیز کمتر است و در طول سالهای تکامل نرم افزار از طریق یک میلیارد کاربر ویندوز از سراسر دنیا
روز به روز هوشمندی ویندوز و کاهش ایرادات و مشکلات مشهود تر است.

موفق باشید.

cheeng

عضو جدید
به نظر میاد شما یکی از مشکلات زیر را داشته باشید:1- یا فایلهاتون مشکل دارند 2- یا نرم افزار بانک اطلاعاتی تان درست نصب نشده اند3- یا نرم افزار بانک اطلاعاتی تان درست اجرا نمیشوند تا اسپن بتواند به بانک طالاعاتی وصل شده ارتباط را تست کند.4- یا نرم افزاری که بین بانک اطلاعاتی و اسپن ایجاد ارتباط میکند مشکل دارد!جهت اطلاع اسپن نسخه های 7.1 و 7.2 و 7.3 از بانک اطلاعاتی تحت SQL سرور مایکروسافت برای مدیریت اطلاعات خود استفاده مینماید.از انجائی که این بانک اطلاعاتی نسخه ها و نگارشهای مختلفی داردشرکت اسپن برای اینکه کاربر هنگام نصب مجبور به خرید نرم افزار بانک اطلاعاتی جداگانه نباشدو همچنین از انجائی که این بانک اطلاعاتی اکثرا توسط یک کاربر استفاده میشود.لذا شرکت اسپن بانک اطلاعاتی نسخه اکسپرس SQL سرور را همراه نرم افزار قرار داده است.که هنگام نصب اسپن ابتدا بانک اطلاعاتی نصب میشود و بعد اسپن اطلاعاتش را داخل ان میریزد.همچنین به دلیل اینکه ویندوزهای جدید دارای امکانات پیشرفته ای برای ایجاد ارتباط بین بانک اطلاعاتی تراکنشی (خیلی وارد جزئیات فنی نمیشوم.)میباشد بنابر این یک سری نرم افزارهائی مانند Microsoft Message Queue و Microsoft Windows Internet Information Service IIS را باید نصب کرد تا بانک اطلاعاتی بتواند با نرم افزارهائی مانند SQL سرور ایجاد ارتباط داشته باشد.اگر هر کدام از این نرم افزارها به درستی کار نکنند ارتباط بین اسپن و بانک اطلاعاتی قطع شده و error خواهد داد.حالا چه ویندوز 32 بیت باشد چه 64 بیت و چه ویندوز ایکس پی و یا ویستا و یا هفت باشد فرقی نمیکندالبته هر چه ویندوز جدید تر باشد مشکلات نیز کمتر است و در طول سالهای تکامل نرم افزار از طریق یک میلیارد کاربر ویندوز از سراسر دنیاروز به روز هوشمندی ویندوز و کاهش ایرادات و مشکلات مشهود تر است.موفق باشید.
بسیار ممنونم که وقت گذاشتید پاسخ دادید بله باید از نرم افزار بانک اطلاعاتی باشه ابتدا که خواستم نصب کنم ارور SQL 2005 داد من هم Install MSQL server backword compatibility رو که یه نسخه روسی هم بود نصب کردم(دیگه نمیدونم چی زدم!) و بعدش ارور نصب اسپن برطرف شد تا اخر کار که برای هایسیس بانک اطلاعاتی میخواست.من هم باید از Aspen Properties Database Configuration Tester برای رفع مشکل استفاده میکردم که ارور configuration file was not found.Database configuration tester can not proceed further without config.aem file"مواجه شدم.همه چیز هم نصب شد.ممکنه که از اون SQL روسی باشه مشکل؟من هیچ کدوم از Microsoft Windows Internet Information Service IIS یا Microsoft Message Queue رو نصب نکردم نمیدونم ویندوز خودش داشت یا نه اروری هم دریافت نکردم البته دراین مورد فقط همون SQL 2005 که بعد نسخه روسی رو نصب کردم.الان راه حل به نظر شما چیست؟چون تقریبا 3 ساعت برای نصب وفت گذاشتم نمی خوام دوباره اگر لازم بشه مراحل رو تکرار و دوباره به همون ارور برسم.یه دنیا ممنون:gol:

آخرین ویرایش:
بسیار ممنونم که وقت گزاشتید پاسخ دادید بله باید از نرم افزار بانک اطلاعاتی باشه ابتدا که خواستم نصب کنم ارور SQL 2005 داد من هم Install MSQL server backword compatibility رو که یه نسخه روسی هم بود نصب کردم(دیگه نمیدونم چی زدم!) و بعدش ارور نصب اسپن برطرف شد تا اخر کار که برای هایسیس بانک اطلاعاتی میخواست.من هم باید از Aspen Properties Database Configuration Tester برای رفع مشکل استفاده میکردم که ارور configuration file was not found.Database configuration tester can not proceed further without config.aem file"
مواجه شدم.همه چیز هم نصب شد.ممکنه که از اون SQL روسی باشه مشکل؟من هیچ کدوم از Microsoft Windows Internet Information Service IIS یا Microsoft Message Queue رو نصب نکردم نمیدونم ویندوز خودش داشت یا نه اروری هم دریافت نکردم البته دراین مورد فقط همون SQL 2005 که بعد نسخه روسی رو نصب کردم.الان راه حل به نظر شما چیست؟چون تقریبا 3 ساعت برای نصب وفت گزاشتم نمی خوام دوباره اگر لازم بشه مراحل رو تکرار و دوباره به همون ارور برسم.
یه دنیا ممنون:gol:

من یک زمانی مشکل شما را داشتم
که SQL سرور را ان اینستال کردم و از اول نصب کردم
ولی هنگام نصب به تنظیماتش با دقت جواب دادم تا ارور نده
اگر هنگام نصب بانک اطلاعاتی مشکل پیش نیومد احتمالا جاهای دیگر را خودش اتوماتیک تنظیم کرده است.

البته برای نصب اسپن نسخه 7.1 شما باید از سرویس پک 2 بانک اطلاعاتی SQL سرور و برای اسپن 7.2 از سرویس پک 3 به بالا استفاده کنید

اخرین نسخه سرویس پک چهار هست اما مطمئن نیستم که بعد از نصب چهار اسپن بتواند با ان کنار بیاید یا نه.

در ضمن نیاز به نصب نسخه روسی ندارید چون نرم افزار SQL سرور 2005 با کلیه سرویس پک ها از سرویس پک یک تا چهار روی سایت مایکروسافت به رایگان قابل داون لود است.

حجم نصب سریع ان حدود 30 مگابایت و حجم نسخه با مخلفات ان حدود 250 مگابایت است.

لینک داون لود نرم افزارهای رایگان مایکروسافت هم این است:

http://www.microsoft.com/download/en/default.aspx

cheeng

عضو جدید
من یک زمانی مشکل شما را داشتم
که SQL سرور را ان اینستال کردم و از اول نصب کردم
ولی هنگام نصب به تنظیماتش با دقت جواب دادم تا ارور نده
اگر هنگام نصب بانک اطلاعاتی مشکل پیش نیومد احتمالا جاهای دیگر را خودش اتوماتیک تنظیم کرده است.

البته برای نصب اسپن نسخه 7.1 شما باید از سرویس پک 2 بانک اطلاعاتی SQL سرور و برای اسپن 7.2 از سرویس پک 3 به بالا استفاده کنید

اخرین نسخه سرویس پک چهار هست اما مطمئن نیستم که بعد از نصب چهار اسپن بتواند با ان کنار بیاید یا نه.

در ضمن نیاز به نصب نسخه روسی ندارید چون نرم افزار SQL سرور 2005 با کلیه سرویس پک ها از سرویس پک یک تا چهار روی سایت مایکروسافت به رایگان قابل داون لود است.

حجم نصب سریع ان حدود 30 مگابایت و حجم نسخه با مخلفات ان حدود 250 مگابایت است.

لینک داون لود نرم افزارهای رایگان مایکروسافت هم این است:

http://www.microsoft.com/download/en/default.aspx
البته حق با شما بود الان دیدم در خود دی وی دی اسپن برنامه SQL 2005 هم قرار داشت پس قاعدتا چون همراهش اومده باید سازگار باشه دیگه؟ورژن 7.2 رو دارم و قصد دارم sql فعلی رو ان ایستال و مال خودش رو نصب کنم.حجمش هم 18 مگابایته که من اون یکی روسی رو که دستم اومد 50 مگ دانلود کرده بودم!
راستی موقع نصب هم ارور دیتابیس رو میگرفتم که skip میکرد و این رو در راهنمایی نصبش ندیده بودم پس حتما مشکل ساز بوده چون من رو تو شک انداخته بود.
مرسی

k_siroos

مدیر بازنشسته
از دوستان کسی این ورژن رو نصب کرده ببینه با ویندوز 7 ، 64 بیتی همخوانی داره یا نه ؟؟؟

motaleby

عضو جدید
سلام دوستان
من بعد از نصب نتونستم ماژول Pipesys رو اجرا کنم این ایراد رو می گیره
load error: class is not licensed for use
تو پنجره Run پایین صفحه هم این پیام میاد:
unable to load extension server
ممنون میشم راهنمایی کنین

artan2

اخراجی موقت
سلام دوستان
من بعد از نصب نتونستم ماژول Pipesys رو اجرا کنم این ایراد رو می گیره
load error: class is not licensed for use
تو پنجره Run پایین صفحه هم این پیام میاد:
unable to load extension server
ممنون میشم راهنمایی کنین

مشکل شما از کرک نرم افزار هست!

ورژن چند نصب کرده اید؟
کرک از چی استفاده کرده اید؟
وقتی کرک کردید چند تا لایسنس نشان داد؟ تعدادشون چند تا بود؟

سایر برنامه ها مانند هایسیس و اسپن پلاس و غیره خوب کار میکنند؟

motaleby

عضو جدید
فقط هایسیس از همین ورژن 7.3 رو نصب کردم هم روی xp و هم روی x64 Seven و بدون مشکل کار می کنه. منم متوجه شدم که مشکل از کرکه . کرک یه فایل لایسنس تولید
می کنه به اسم LSERVRC_004_27A16 که اونم حاوی 710 لایسنسه ولی موضوع اینه که کرکی که برا ساختن لایسنس ازش استفاده می کینم برای ورژن 2006 هستش که
توا اون Pipesys ورژن 2.5.77 (مثل Aspen one 7.2) ولی تو Aspen one 7.3 به 3.0.3 ارتقاء پیدا کرده و این باعث میشه که اونو نشناسه و ارور لایسنس بده. همین مشکل با Upstream هم هست، برا همین دارم دنبال یه کرک دیگه می گردم. اگه راه حل دیگه ای هم هست ممنون میشم راهنمایی کنین. ضمنا تو این نسخه رو سون شصت و چهار بیتی اکستنشن های saturate, wellhead, mach, Equi. link, ejetor, virtual stream نصب نمیشه که احتمالا به دلیل مشکل با ویندوزه. چون این مشکل رو تو xp ندارم البته ممکنه تو xp از فایل های موجود تو نسخه قبلی 7.2 که پاکش نکردم استفاده کرده باشه. خطایی که وقتی دستی میخوام اونا رو به نرم افزار معرفی کنم اینه:

Attempting to register the HYSYS extension: C:\Program Files (x86)\AspenTech\Aspen HYSYS V7.3\Extensions\Wellhead\Wellhead.dll
Image Type: COM
The entry point "DllRegisterServer" could not be found.
FATAL ERROR:
Registration of the HYSYS extension Wellhead..dll failed.

دوستان لطف کنن اگه اونا هم این مشکلات رو دارن اعلام کنن.

آخرین ویرایش:

artan2

اخراجی موقت
فقط هایسیس از همین ورژن 7.3 رو نصب کردم هم روی xp و هم روی x64 Seven و بدون مشکل کار می کنه. منم متوجه شدم که مشکل از کرکه . کرک یه فایل لایسنس تولید می کنه به اسم LSERVRC_004_27A16 که اونم حاوی 710 لایسنسه ولی موضوع اینه که کرکی که برا ساختن لایسنس ازش استفاده می کینم برای ورژن 2006 هستش که توا اون Pipesys ورژن 2.5.77 (مثل Aspen one 7.2) ولی تو Aspen one 7.3 به 3.0.3 ارتقاء پیدا کرده و این باعث میشه که اونو نشناسه و ارور لایسنس بده. برا همین دارم دنبال یه کرک دیگه می گردم. اگه راه حل دیگه ای هم هست ممنون میشم راهنمایی کنین. ضمنا تو این نسخه رو سون شصت و چهار بیتی اکستنشن های saturate, wellhead, mach, Equi. link, ejetor, virtual stream نصب نمیشه که احتمالا به دلیل مشکل با ویندوزه. چون این مشکل رو تو xp ندارم البته ممکنه تو xp از فایل های موجود تو نسخه قبلی 7.2 که پاکش نکردم استفاده کرده باشه. خطایی که وقتی دستی میخوام اونا رو به نرم افزار معرفی کنم اینه:

Attempting to register the HYSYS extension: C:\Program Files (x86)\AspenTech\Aspen HYSYS V7.3\Extensions\Wellhead\Wellhead.dll
Image Type: COM
The entry point "DllRegisterServer" could not be found.
FATAL ERROR:
Registration of the HYSYS extension Wellhead..dll failed.

دوستان لطف کنن اگه اونا هم این مشکلات رو دارن اعلام کنن.

این مشکل به دلیل کرک هست شما باید کرک مخصوص 7.3 را انجام بدهید
من بعد از داون لود هنوز نصب نکرده ام ولی از چند نفر که نصب کرده اند شنیده ام که کرک مخصوص دارد و با کرک 7.2 متفاوت است.
و فکر نمیکنم اکستنشن ها توی ویندوز Xp نصب بشوند و توی سون نصب نشوند
چون که نسخه 7.3 مخصوص ویندوز سون به خصوص نسخه 64 بیتی طراحی شده
و اصولا باید بهتر از ایکس پی کار کنه
و این مشکل به احتمال زیاد متعلق به کرک و همچنین اجرا شدن در ایکس پی متعلق به نصب قبلی 7.2 است.

اگر میتوانید روی ایکس پی جدید نصب کنید و نتیجه را اعلام کنید به ما هم خبر بدید.
منم سعی میکنم 7.2 را پاک کنم و 7.3 را نصب کنم نتیجه را اینجا عرض میکنم.

motaleby

عضو جدید
ممنون دوست عزیز
من خیلی گشتم ولی هنوز ک ر ک مخصوص این نسخه رو پیدا نکردم. فقط یادت باشه اگه نسخه جدید رو می خوای نصب کنی حتما همه فولدرهای موجود در
C:\Program Files\AspenTech\Aspen HYSYS V7.2 پاک کنی چون این جوری که من دیدم همه ماژول ها رو با هم Share می کنن

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز
من خیلی گشتم ولی هنوز ک ر ک مخصوص این نسخه رو پیدا نکردم. فقط یادت باشه اگه نسخه جدید رو می خوای نصب کنی حتما همه فولدرهای موجود در
C:\Program Files\AspenTech\Aspen HYSYS V7.2 پاک کنی چون این جوری که من دیدم همه ماژول ها رو با هم Share می کنن

این مشکل به دلیل کرک هست شما باید کرک مخصوص 7.3 را انجام بدهید

من بعد از داون لود هنوز نصب نکرده ام ولی از چند نفر که نصب کرده اند شنیده ام که کرک مخصوص دارد و با کرک 7.2 متفاوت است.
و فکر نمیکنم اکستنشن ها توی ویندوز Xp نصب بشوند و توی سون نصب نشوند
چون که نسخه 7.3 مخصوص ویندوز سون به خصوص نسخه 64 بیتی طراحی شده
و اصولا باید بهتر از ایکس پی کار کنه
و این مشکل به احتمال زیاد متعلق به کرک و همچنین اجرا شدن در ایکس پی متعلق به نصب قبلی 7.2 است.

اگر میتوانید روی ایکس پی جدید نصب کنید و نتیجه را اعلام کنید به ما هم خبر بدید.
منم سعی میکنم 7.2 را پاک کنم و 7.3 را نصب کنم نتیجه را اینجا عرض میکنم.

ورژن 7.3 كركش كار نميكنه. كرك مخصوص به خودش داره. اگه كسي پيدا كرد كركشه لطفاً بذاره. موقع بالا آمدن برنامه اشكال تو لايسنس ميگيره

motaleby

عضو جدید
متاسفانه بعد از چند روز هایسیس هم با خطای لایسنس دیگه بالا نمیاد

EhsanAkrami

عضو جدید
من که چک کردم و همونطوری که تو پست سی ونه و چهل نوشتم، متاسفانه موفقیت آمیز نبود
من فک میکنم مشکل از پایگاه داده تونه microsift my SQL 2005 . منم اول این مشکلو داشتم . 2008 شو رو نت پیدا کردم .نصب کردم درس شد. البته وقتی 2005 نصب کنید دیگه مدولاش از رو ویندوز پاک نمیشه و حتما باید ویندوز عوض بشه.ویندوز 7 آلتیمیت هم از بقیه ویندوزها با این نرم افزار مچتره. چون Quenting فعاله .

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فک میکنم مشکل از پایگاه داده تونه microsift my SQL 2005 . منم اول این مشکلو داشتم . 2008 شو رو نت پیدا کردم .نصب کردم درس شد. البته وقتی 2005 نصب کنید دیگه مدولاش از رو ویندوز پاک نمیشه و حتما باید ویندوز عوض بشه.ویندوز 7 آلتیمیت هم از بقیه ویندوزها با این نرم افزار مچتره. چون Quenting فعاله .

ويندوزتون چيه؟

rahgozar2011

اخراجی موقت
خدمت شما عرض شود که ویندوزها باید نسخه حرفه ای باشند
یعنی توی ویندوز ایکس پی باید پروفشنال باشد و توی ویندوز ویستا یا ویندوز هفت باید اولتیمیت باشد تا امکانات تخصصی مانند Message Queue و غیره را داخل ویندوز داشته باشد.

نرم افزار بانک اطلاعاتی را هم به رایگان از سایت خود میکروسافت میتوان داون لود کرد:

http://www.microsoft.com/sqlserver/en/us/editions/express.aspx

توی لینک فوق نسخه های 32 و یا 64 بیتی نگارش 2008 و جدید ترین ان یعنی 2012 را هم برای داون لود گذاشته اند.

rahgozar2011

اخراجی موقت
حكايت اون آقايي شده كه ديد ملت دارن تو سوراخ رو نگاه مي كنن، مشتاق شد و تو صف وايستاد. نوبتش كه شد هر چي نگاه كرد چيزي نديد، با نگاهي عاقل اندر سفيه به بقيه نگاه كرد و گفت اين تو هيچي نيست! و البته بقيه هم با نگاهي متقابل بهش گفتن ما سالهاست ميايم و اين تو رو نگاه مي كنيم و چيزي پيدا نمي كنيم تو هنوز از راه نرسيده مي خواي چيزي پيدا كني؟!!! حالا اين رفيق ما بعد از اين همه بحث و فعاليت خوبي كه بچه ها تو اين تاپيك داشتن (كه متاسفانه هنوز هم به نتيجه نرسيده) تشريف آوردن و فرمودن كه تو سوراخ چيزي نيافتن!! مرحمت كردن و از ما خواستن چون هيچ مشكلي نيست بريم نرم افزار و ازشون بخريم. البته اگه يه كم وقت صرف مي كردن متوجه مي شدن كه مشكل همون ك ر كيه كه ايشون دارن مي فروشن

دوست عزیز مسیر اون فایل ک ر ک را درست کپی کنید ظاهرا مشکل حل میشه

ولی در هر حال

به قول قدیمیا

الله اعلم

در ضمن این دوست البالوئی ما هم توی فروشگاهش یه کم اشتباهاتی داره

مثلا اسپن یک دی وی دی اصل نرم افزار داره که Aspen exchanger design and rating داخلشه
و یک دی وی دی هم این نرم افزار جدای از اسپن هست

یک دی وی دی هم داکیومنتها هستند.

این دوستمون این نرم افزار را هم جداگانه و هم داخل نرم افزار اصلی میفروشه به خاطر همین شده سه تا دی وی دی

البته این دوست البالوئی ما تقصیر نداره وضعیت اقتصاد مملکت خرابه که دارند اینجوری نون در میارند
ما باید ماهیانه حد اقل ده میلیون تومن سود ذخایر نفتی مان را از دولت بعنوان یارانه بگیریم نه اینکه ماهیانه 40 هزار تومن بدن و سرمون شیره بمالند!

آخرین ویرایش:

motaleby

عضو جدید
ممنونم جناب رهگذر. فايل dll ك ر ك شده رو كه برا ورژن 7.3 اومده، از همون اول من داشتم (فكر مي كردم بقيه دوستان هم دارن) توي همون فولدر Shared كنار لايسنس گذاشتمش، بدون اون كه اصلا هايسيس يا اسپن باز نميشه. البته با dll كه آرتان عزيز پيوست كرده بودن هم امتحان كردم كه بازم نتيجه منفي بود. مشكل موقع اجراي بعضي از ماژول هاست كه دقيقا ارور لايسنس ميدن.
البته راهنمايي جناب احسان اكبري در مورد اسكيوئل سرور 2008 هم قابل تقديره ولي غير از اين كه نرم افزار در مورد ماژول ها مشخصا ايراد لايسنس مي گيره، اگه به DVD اصلي منتشر شده اسپن هم مراجعه كنيم مي بينيم كه اونجا هم 2005 رو قرار دادن و بعيد به نظر مي رسه همچين گاف بزرگي داده باشن. مشكل پاك نشدن كامل 2005 هم كه داد همه رو درآورده. من رو هر دو ويندوز xp professional sp3 x86 و Seven ultimate x64 اين مشكل رو ديدم. در هر حال براي تست روش شما Virtualbox رو تا غروب نصب مي كنم و ويندوز مجازي جديد مي ريزم و دوباره هايسيس رو نصب مي كنم و نتيجه رو اطلاع ميدم.

همون جوري كه قبلا نوشتم اگه ورژن 7.2 رو پاك نكني و 7.3 رو نصب كني، فقط مشكل لايسنس Pipesys و upstream باقي مي مونه و بقيه حل ميشن.
البته خبري از بقيه نيست كه بدونيم مشكلشون حل شده يا مثل من هنوز گرفتارن. دوستان لطف كنن اطلاع بدن و حتما Pipesys و Upstream رو چك كنن

آخرین ویرایش:

motaleby

عضو جدید
ویندوز جدید سون 32 بیتی نصب کردم، این بار اسکیویل 2008 ریختم و بعدش هم اسپن 7.3 . مشکل Extension ها رفع شد ظاهرا برای ویندوز 32 بیتی طراحی شدند ولی همونطوری که مطمئن بودم هنوز ایراد لایسنس Pipesys , Upstream باقی مونده. احتمالا ماژول های جدید دیگه ای نسبت به ورژن قبلی هم هستن که کارنکنن.

mhalizade

عضو جدید
مرسی از شما
یعنی من برای استفاده از aspen hysys و شروع شبیه سازی مشکلی ندارم؟
شما تونستین شبیه سازی رو ران کنید و جواب بگیرید؟
من میخوام واحدی رو که دارم توش کار میکنم (آمونیاک) شبیه سازی کنم
راستی الان خیلی وقته من اسپن کار نکردم، خیلی چیزها یادم نیست، سوالم اینه که تو پروسس ما در واقع یه کوره کراکینگ (Primery reformer)داره، این تو اسپن هست؟