سوالات و مشکلات در ارتباط با نرم افزارهای مهندسی برق

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
یعنی واقعا هیچ یک از مهندسین جواب سوال من رو نمیدونه؟ شایدم سوال بنده خیلی پیش پا افتادست.
خب فکر میکنم جوابم این باشه که خود نرم افزار سمبول کلید قدرت و کنتاکتور و یکسری سمبول های دیگه رو نداره و خود نقشه کش باید سمبول مورد نظر رو بسازه و ذخیره کنه درسته؟
بله مهندس
شمای کلید ها و هر تجهیز از هر کارخونه ای با هم متفاوته . البته خیلیا هم شبیه هم هستند. هر نرم افزاری تمام اشکال فنی مربوط به قطعه رو نداره .
شما یا باید اونو بکشی به کتابخونه ی نرم افزار اضافه کنی یا اینکه استاندارد iec رو از سایت خود نرم افزار اگه باشه دانبود کنی و توی پوشه ی lib نرم افزار قرار بدی

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون
ولی یادتون رفته لینکش رو بزارین.

سلام
هدف من درخواست این نرم افزار بود
لینک زیر توسط مدیر تالار نرم افزارهای مهندسی:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/272682-نرم-افزارهای-مهندسی-الکترونیک_Electronic/page3

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل اصلی:در قسمت آپدیت نرم افزار پروتئوس 7.7 sp2 به مشکل برمیخورم

اما متاسفانه بعد از آپلود عکس صفحات خطا سایت قبول بر پیست و یا پذیرش لینک دانلود نکرد

ممکنه راهنمایی بفرمایید لطفا؟

آخرین ویرایش:

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمی دونم چرا؟
اما ممکن نیست عکس رو برای راهنمایی بهتر بگذارم

aka

عضو جدید
سلام . یه سوال چجوری میشه روی فایل پروتوس برای اینکه کسی نتونه کپی کنه پسورد گذاشت یا کاری کرد که فقط بشه مدار رو دید و نشه ادیتش کرد؟؟؟؟

th13

عضو جدید
سلام دوستان.ممنون میشم بهم کمک کنید.من میخام شبکه 14 شینه توزیع ieee را در متلب مدل کنم. مقادیر باس ها و ژنراتورها را گیر اوردم.مشکلم اینه که دقیقا نمیدونم امپدانس بین خطوط را با چی مدل کنم؟البته من از مقاومت خازن و سلف سری استفاده کردم. توی مقادیری که برای شبکه دانلود کردم به جز r و x بین باسها b (سوسپتانس) را هم داده اما من نمیدونم چه استفاده ای باید ازش کنم.ممنون میشم کمکم کنید.

meyosem

عضو جدید
سلام کسی لایسنس تست شده پروتئوس 7.10 سرویس پک 0 رو داره اگه دارید لطفا تو تاپیک قرار بدید.
ممنون

DamSNi

عضو جدید
سلام دوستان
من میخواستم برای یه تابع چند ضابطه ای تو متلب تبدیل لاپلاس بنویسم ولی چون تابع laplace متغیر سیمبولیک قبول می کنه تو تعریف تابع به مشکل خوردم.
خود تابع laplace از 0 تاinf انتگرال می گیره.ولی تو چند ضابطه ای اگه بخوام تو یه بازه محدود انتگرال بگیره چکار کنم؟؟؟(بدون استفاده از انتگرال)
مرسی

wolfskin

عضو جدید
سلام به همگی
من در رابطه با نرم افزار eplan p8 به چند مشکل بر خوردم که امیدوارم بزرگواران بتونند راهنمایی کنند
مشکل اولم اینه که زمانیکه که نقشه را با نرم افزار ترسیم میکنم زمان گرفتن پرینت کیفیت افت پیدا میکنه آیا با خود نرم افزار میشه کیفیت چاپ را بالاتر برد و چطور؟
مشکل بعد این هست که میخواهم ابعاد هر المان را در نرم افزار کمتر کنم ولی هر چقدر با نرم افزار ور رفتم چیزی پیدا نکردم آیا میشه اصلا همچین کاری کرد؟ علت این کارم هم این هست که در نقشه هایی که پر حجم هستند مجبور میشوم ابعاد پلات را بیشتر کنم که در این صورت زمان پرینت گرفتن از نقشه نقشه نصفه و نیمه چاپ میشه که نمیدانم آیا راه حل بهتری هم برای این مسئله هست یا نه؟
و اینکه زمانیکه نقشه را به فرمت pdf اکسپورت میکنم نوشته های فارسی به هم میریزه که نمیدانم چطور میشه این مسئله را رفع کرد.
از همه بزرگوارانی که با این نرم افزار کار کرده اند خواهش دارم راهنمایی بفرمایند.

Reza82N

عضو جدید
با سلام دوستان بنده به امید خدا ترم آخر برق الکترونیک هستم - بنظر شما با چه نرم افزاری شروع به کار کنم؟ بعبارتی چه نرم افزارهایی به دردم میخوره تا شروع کنم یاد بگیرم؟

ممنون.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
با سلام دوستان بنده به امید خدا ترم آخر برق الکترونیک هستم - بنظر شما با چه نرم افزاری شروع به کار کنم؟ بعبارتی چه نرم افزارهایی به دردم میخوره تا شروع کنم یاد بگیرم؟

ممنون.
با سلام و آرزوی موفقیت

Protel , Proteus توی بازار کار و طراحی مدارات الکترونیکی میتونه بهتون کمک کنه

farshid7192

عضو جدید
سلام به عنوان یه ترم چهاری در برق شما کدوم نرم افزارو بین متلب و ارکد پیشنهاد میکنید؟

Yuri Boyka

عضو جدید
دوست عزیز هر کدوم یه مزیتی دارن.آموزش ارکد راحته و من برای شروع ارکدو پیشنهاد میدم ولی یاد گرفتن یه برنامه اضافی هم اشکالی نداره!

Yuri Boyka

عضو جدید

ممنون.

از چه لحاظ؟

آخرین ویرایش:

simon24

عضو جدید
سلام دوستان، کسی نرم افزار orcad 16 رو داره؟؟ میتونه ببینه LM2576 رو داره یا نه؟

Angelik

عضو جدید
با سلام . کسی میدونه در محیط سیمولینک نرم افزار متلب چطور میشه از multimeter استفاده کرد؟ چطور باید بهش مقدار بدم ؟ آخر هفته ارایه ی پروژه دارم! لطفا اگر از دوستان کسی بلد هست بهم کمک کنه:(

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
با سلام . کسی میدونه در محیط سیمولینک نرم افزار متلب چطور میشه از multimeter استفاده کرد؟ چطور باید بهش مقدار بدم ؟ آخر هفته ارایه ی پروژه دارم! لطفا اگر از دوستان کسی بلد هست بهم کمک کنه:(

سلام و عرض ادب
دوست عزیز مولتی متر به شما مقدار میده که یک وسیله اندازه گیری هست نه شما به اون!

طرز کار:
تجهیزاتی که در زیر بهشون اشاره کردم دارای امکان ارتباط با مولتی متر هستند

AC Current Source و PI Section Line
AC Voltage Source و Saturable Transformer
Breaker و Series RLC Branch
Controlled Current Source و Series RLC Load
Controlled Voltage Source و Surge Arrester
DC Voltage Source و Three-Level Bridge
Distributed Parameter Line و Three-Phase Harmonic Filter
Linear Transformer و Three-Phase Load (Series and Parallel
Multi-Winding Transformer و Three-Phase Branch (Series and Parallel
Mutual Inductance و Three-Phase Transformer (Two and Three Windings
Parallel RLC Branch و Universal Bridge
Parallel RLC Load و Zigzag Phase-Shifting Transformer

با 2 بار کلیک روی هر تجهیز، منوی Options باز شده و در پایین ترین قسمت، تنظیمات Measurement را اجرا کرده و تائید نمائید

سپس با 2 بار کلیک روی مولتی متر، پارامتر های مورد نیاز رو انتخاب کرده و به قسمت سمت راست منتقل کنید

در مرحله بعد میتونید از یک Bus selector برای جدا کردن سیگنال ها از همدیگه و نمایش تک تک اونها در Scope استفاده کنید

موفق باشید

Angelik

عضو جدید
سلام جناب مهندس. از کمک بزرگی که کردین واقعا ممنونم. مولتی متر رو وصل کردم به یک مالتی پلکسر و از مالتی پلکسر 2 تا خروجی گرفتم هر خروجی رو وصل کردم به یک دیسپلی که یکی مقدار جریان خروجی رو نشون میده و دیگری مقدار ولتاژ خروجی. حالا پس از یک بار اجرا کردن عدد روی دیسپلی می مونه چطور میتونم عدد روی اون رو صفر کنم؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام جناب مهندس. از کمک بزرگی که کردین واقعا ممنونم. مولتی متر رو وصل کردم به یک مالتی پلکسر و از مالتی پلکسر 2 تا خروجی گرفتم هر خروجی رو وصل کردم به یک دیسپلی که یکی مقدار جریان خروجی رو نشون میده و دیگری مقدار ولتاژ خروجی. حالا پس از یک بار اجرا کردن عدد روی دیسپلی می مونه چطور میتونم عدد روی اون رو صفر کنم؟

سلام
خواهش میکنم قابلی نداشت
خوب این طبیعیه که عدد بمونه تا شما بتونید بعد از اجرای برنامه و سیمولیشن بتونید عدد رو قرائت کنید
خوب میتونم بپرسم که چرا میخواید عدد رو صفر کنید؟!
من متوجه دلیل صفر کردن عدد نمیشم ولی میتونید با یک کلید 2 حالته و یک کنستانت که مقدارش صفر هست هر زمان که بخواید دیسپلی رو صفر کنید

h.mehrabian

عضو جدید
با سلام
در نرم افزار proteus میخواستم یه سلول خورشیدی شبیه سازی کنم(با استفاده از المان های موجود) که بتونم از دو سر شبکه طراحی شده فقط نمودار جریان ولتاژ سلول رو بگیرم همین
دوستان لطفا راهنمایی کنن
(هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم :بنیاد دانشجویان در شرف فارغ التحصیلی:D)

Angelik

عضو جدید
مرسی. میخواستم بدون بستن صفحه بیش از یک بار برنامه رو ران کنم و هربار قبلش دیسپلی 0 نشون بده!! ممنونم از راهنماییتون.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
مرسی. میخواستم بدون بستن صفحه بیش از یک بار برنامه رو ران کنم و هربار قبلش دیسپلی 0 نشون بده!! ممنونم از راهنماییتون.

متاسفانه این یکی دیگه چاره نداره:)

خب باز اگر سوالی بود من در خدمتم

موفق باشید

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام،
من 3 تا مشکل در نرم افزار متلب دارم:
1)چطور میتونم مختصات نقطه max پاسخ ضربه رو بدست بیارم؟
2)چطور میتونم بر پاسخ پله مماس رسم کنم؟
3)چطوری مختصات نقطه ای رو که نایکویست محور Real را قطع میکنه بدست بیارم؟
این 3 تا مشکل و به صورت گرافیکی بلدم ولی کد شون و بلد نیستم اگه بلدین لطفا بهم بگین باید پروژه تحویل بدم!
مرسی از همگی:gol:

challenger_69

عضو جدید
سلام
کسی از دوستان در مورد چگونگی برقراری ارتباط بین PSCAD و Matlab اطلاعی داره؟
من digital visual fortran رو نصب میکنم ولی وقتی میخوام PSCAD رو برای برقراری ارتباط تنظیم کنم و به بخش زیر میرم
Edit==>Workspace Settings==>Matlab and select version 6 or higher
اخطار میده که عکسش رو گذاشتم
در ضمن ورژن pscad 4.2.1 و matlabR2009a هست.
اگه میشه کمکم کنید
fortran.JPG

mahsa.a.j

عضو جدید
درخواست نرم افزار برای شبیه سازی میدان مغناطیسی

درخواست نرم افزار برای شبیه سازی میدان مغناطیسی

با سلام
من میخوام میدان مغناطیسی یک جسم فرومغناطیس با شکل هندسی مشخص در حضور یک میدان مغناطیسی خارجی رو شبیه سازی کنم از چه نرم افزاری میشه برای این کار استفاده کرد؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
با تشکر

yasaman_7753

عضو جدید
سلام.
من یه مدار ساده با ماسفت در ارکد بستم.کسی از دوستان می دونه چطور میتونم از روی نتایج شبیه سازی ضریب اثر بدنه ماسفت رو پیدا کنم؟؟ :question:

بالا