سوالات و مشکلات در ارتباط با نرم افزارهای مهندسی برق

mbkhavari

اخراجی موقت
با سلام
من میخوام در محیط متلب یک نمودار از + بی نهایت تا منفی بینهایت بکشم
میشه منو راهنمایی کنید؟

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام.
من یه مدار ساده با ماسفت در ارکد بستم.کسی از دوستان می دونه چطور میتونم از روی نتایج شبیه سازی ضریب اثر بدنه ماسفت رو پیدا کنم؟؟ :question:

دوست عزیز همونطور که می دونید ولتاژ اعمال شده به بدنه ترانزیستور ماسفت مستقیما ولتاژ آستانه هدایت ترانزیستور(Vth) رو تغییر میده پس در نتیجه به ازای ولتاژ گیت-سورس ثابت ، با تغییر ولتاژ بدنه جریان درین تغییر حواهد کرد.

Yuri Boyka

عضو جدید
با سلام
من میخوام در محیط متلب یک نمودار از + بی نهایت تا منفی بینهایت بکشم
میشه منو راهنمایی کنید؟

قبل از هر چیزی توصیه می کنم به کتاب مهندس علی اکبر علمداری و نسرین علمداری مراجعه کنین. چون با توجه به رشتتون تیاز زیادی به این کتاب در زمینه برنامه متلب خواهید داشت.
ولی فکر نمی کنم در بازه بی نهایت متلب نمودار رسم کنه.در هر صورت اگر به نتیجه رسیدید ما رو هم بیخبر نزارید.

mmmeee

عضو جدید
سلام یه سوالی داشتم
کسی میدونه برای بررسی پایداری سنکرونیزم باید کدوم نمودار ژنراتور رو تو pscad کشید؟
لطفا زودتر جواب بدین
ممنون

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام یه سوالی داشتم
کسی میدونه برای بررسی پایداری سنکرونیزم باید کدوم نمودار ژنراتور رو تو pscad کشید؟
لطفا زودتر جواب بدین
ممنون

دوست عزیز اگر سوالتون رو در تاپیک سوالات قدرتی مطرح کنید مطمئنا زودتر به جواب خواهید رسید.

دنیلی

عضو جدید
سلام دوستان برقی
لطفا یک اطلاعات کلی در باره ی نرم افزار CSC به من بدهید...به چه درد میخوره...برنامه نویسیه؟...یادگیریش چقدر طول میکشه؟...کسی که اصلا برنامه نویسی بلد نیست آیا به مشکل برمیخوره؟؟؟؟؟؟؟؟
با سپاس فراوان:smile:

l0st_l0rd

عضو جدید
دوستان عزیز
من در نوشتن نت لیست ها در نرم افزار ال تی اسپایس دچار یک مشکل شدم و ازتون در خواست راهنمایی دارم
همونطور که می دونید نرم افزار فقط متغیر های الکتریکی خودشو می شناسه و فقط در محور افقی می تونه جریان زمان یا ولتاژ رو نشون بده
من می خوام 2 تا پارامتر که خودم تعریفشون می کنم مثل طول موج یا دمای خاص یا هر چیز دیگه ای رو بر حسب هم بکشم
یعنی مثلا در تحلیل مداری من در محور افقی مقاوت داشته باشم در محور افقی طول موج !!
من این رو نمودار ها رو دیدم اما واقعا متوجه نمیشم بر چه اساسی کشیده شده !
مثلا شخص گفته پارامتر تعریفی من طول موج هست و محور افقی اگر چه بر اساس ولتاژ نشون داده میشه اما در حقیقت طول موج است ! و واحد ها اگر چه ولت نشون داده میشه ولی در اصل میکرو متر است
اگر میشه من رو راهنمایی کنید که چگونه این کار رو بکنیم

hassan-m-s

عضو جدید
با سلام مشکلی در نرم افزار etap 7 دارم .
من این نرم افزار را روی سیستم win7 32bit نصب کردم و کرک هم شده ولی وقتی روی المان ها دابل کلیک می کنم تا اطلاعات اولیه را وارد کنم با پیغام خطا مواجعه می شوم لطفا راهنمایم کنید؟:que:

mbkhavari

اخراجی موقت
با سلام خدمت دوستان عزیز
من میخوام در متلب با منطق فازی (logic fuzzy) آشنا بشم لطف کنید کتاب یا فایل اگه دارید برام بفرستید خیلی جستجو کردم فایده نداشته
مرسی از محبت و کمکتون
با سپاس فراوان

star700

عضو جدید
سلام
من میخوام با نرم افزار پروتئوس 7 ، PCB طراحی کنم و میخوام بردم یک رو باشه و هر فایل آموزشی رو دیدم نحوه ی طراحی یک رو ، رو نداشته.
از دوستان ، کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟
تصویر مدارم هم ضمیمه کردم
مشاهده پیوست فیلتر .pdf

sasan_m63

عضو جدید
با درود فراوان
من اطلاعاتی میخواستم راجع به data portal نرم افزار Eplan میخام.
کسی اطلاعاتی در این زمینه داره تا راهنماییم کنه.

archilles

عضو جدید
سلام دوستان
من تو آنالیز یه کانورتر ac-dc مشکل پیدا کردم تو موقع تحلیل یه همچین ارروری میده :

Capture.JPG

چی باید بکنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام دوستان
من تو آنالیز یه کانورتر ac-dc مشکل پیدا کردم تو موقع تحلیل یه همچین ارروری میده :

مشاهده پیوست 154385
چی باید بکنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

ای کاش شماتیک مدارو هم آپلود می کردید. اگر توی مدار از سلفی استفاده کردید که با یک منبع ولتاژ موازی هست، سلف رو با یک مقاومت خیلی کوچیک(صدم اهم) سری کنید.
اگر مشکل حل نشد باسد مدار رو هم تو سایت قرار یدید تا بتونسم کمکتون کنیم.

آدینه88

عضو جدید
نرم افزار EMTP

نرم افزار EMTP

سلام
من باید یه سیستم برق رو با نرم افزار EMTP-ATP شبیه سازی کنم. کسی می تونه کمکم کنه؟

mahsa_e

عضو جدید
سلام به همه دوستان خوبم
من به یه مشکل در نصب codevision2.05.3 برخوردم بعد از نصب ازم activiation code می خواد نمی دونم باید چی بنویسم !

Yuri Boyka

عضو جدید
ممنون بابت راهنمایتون ولی نصبش را مثل توضیحات خودش انجام دادم ولی اجرا نکرد ! ویندوزم 7 تنظیمات خاصی نساز نداره ؟
یک بار سعی کنید کرک رو از اکانت Administrator اجرا کنید.
واسه وارد شدن به اکانت Administrator کافیه وقتی کامپیوتر رو روشن می کنید کلیدF8 رو فشار بدید و از صفحه ظاهر شده Safe mode رو انتخاب کنید.

z01824323292

عضو جدید
سلام دوست عزیز

در حال حاضر PSPICE بخشی از مجموعه OrCAD هست، ولی در گذشته مجزا از هم بودن، شما از طریق OrCAD کارهای بیشتری نظیر PCB و ... را نیز می توانید انجام بدین. پس بهتر که اگه گرایشت الکترونیک هست روی کل مجموعه OrCAD کار کنید.

نرم افزارهای برق

صدرای من

عضو جدید
سلام به همه ی اونایی که نرم افزار پروتئوس رو بلدن. چه جوری میشه توان متوسط برای یک مدار رو در این نرم افزار به دست آورد.بهم بگین در رابطه با پروژه لیسانسمه

mahsa.a.j

عضو جدید
COMSOL یا ANSYS ؟

COMSOL یا ANSYS ؟

با عرض سلام
موضوع پروژه من شبیه سازی میدان مغناطیسی یک جسم فرو مغناطیسه که منبع تحریکش یک میدان مغناطیسی خارجی یکنواخته برای اینکار از چه نرم افزاری بهتره استفاده کرد؟ طبق تحقیقات من از دو نرم افزار ansys و comsol میشه استفاده کرد ولی از هیچکدومشون جزوه یا راهنمای مناسبی که مربوط به کارم باشه پیدا نکردم اکثر مثال هاش مکانیکیه! با توجه به اینکه من با هیچ کدومشون آشنایی ندارم و وقتم هم خیلی کمه به نظرتون کدوم مناسبتره؟
من خودم ترجیج میدم با comsol‌ کار کنم چون شنیدم آسونتره ولی هیچ کدوم از استادام تا به حال اسمشو نشنیده بودن! چند نفر رو میشناسم که با ansys کار کردن ولی در حد چند تا مثال محدود و بیشتر مکانیکی و شنیدم کار با انسیس خیلی پیچیده ست! راستش اصلا نمیدونم چطور و از کجا باید شروع کنم اگه میشه کمی راهنماییم کنید که چطور باید شروع به کار کنم.
ممنون میشم از لطفتون

آخرین ویرایش:

fight till u win

عضو جدید
سلام
اگه کسی در مورد شبیه سازی سلولهای خورشیدی با سیمولینک اطلاعاتی داره، ممنون میشم راهنماییم کنه.

mahsa.a.j

عضو جدید
سوال در مورد روش های عددی نرم افزارها

سوال در مورد روش های عددی نرم افزارها

با سلام میخواستم یه مقدار در مورد تفاوت روش های عددی زیر بدونم؟روش تفاضل محدود (Finite Difference) روش اجزای محدود (Finite Element) روش حجم محدود (Finite Volume) روش اجزای مرزی (Boundary Element) روش بدون شبکه (Meshless)به یه توضیح مختصر درمورد هر کدوم از این متد ها و همچنین یه مثال از نرم افزارهایی که با استفاده از این روش ها کار میکنند نیاز دارم. مثلا میدونم انسیس و کامسول از نرم افزارهای المان محدود هستند. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. با تشکر

homa*

عضو جدید
با سلام. من میخوام svm رو در متلب شبیه سازی کنم از اونجا که این یک بلوک از پروژه امه که تماما در محیط سیمولینک انجام میشه میشه راهنماییم کنین چطور در سیمولینک طراحیش کنم .کلی مقاله سرچ کردم هیچ کدوم مشخصا این بلوک رو ترسیم نداشتن.ممنون میشم

آخرین ویرایش:

ali008_s

عضو جدید
سلام . من تعدادي سوال در مورد سيمولينك دارم .اكر كسي بلد كمكم كنه

بالا