سخنان بزرگان، جملات کوتاه و زیبا

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر شخصی باعث رنجش شما می شود، به این دلیل است که خود در اعماق وجود خود رنج می کشد و رنج او لبریز می شود. بنابراین او مستحق مجازات نیست، بلکه نیازمند کمک است. این همان پیام او برای شماست.
تیک نات هان:gol:

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هر روز از سه جهت در خود می نگرم:
اول آنکه در رفتار با دیگران از حکم وجدان سر نمی تابم؟
دوم آنکه آیا با دوستان از راه صدق و صفا بیرون نمی روم؟
سوم آنکه در هدایت دیگران آیا خود بخلاف آنچه تعلیم می دهم عمل نمی کنم؟
کنفوسیوس:gol:

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
حضرت حق باری تعالی می فرماید:
(( آنکس که مرا طلب کند، می یابد و آنکس که مرا یافت می شناسد، و آنکس که مرا شناخت دوست می دارد و آنکس که دوستم داشت به من عشق می ورزد و آنکس که به من عشق ورزید من نیز به او عشق می ورزم و آنکس که به او عشق ورزیدم او را می کُشم، و آنکس را که من بکشم خونبهایش بر من واجب است؛ پس من خودم خونبهایش هستم.))

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر آماده نباشیم بهترین بخت ها را نیز از دست خواهیم داد، و کسی که آماده نیست کمتر به پیروزی خواهد رسید. آمادگی یعنی بروز بودن داشته ها و دانش بیشتر در هر پیشه و کاری.:gol:
ارد بزرگ

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر دیگری را با زیباترین منشها و صفات بخوانیم چیزی از ارزش های ما نمی کاهد، بلکه او را دلگرم ساخته ایم آنگونه باشد که ما می گوئیم.:gol:
اُرد بزرگ

seagirl

عضو جدید
قلب خانه اي است با دو اتاق خواب در یکی رنج و در ديگري شادي زندگي
مي كند . نبايد زياد بلند خنديد چون ممكن است رنج در اتاق ديگر بيدار
شود.:cry::cry::cry:

فرانسيس كافكا

آخرین ویرایش:

سانتینا

عضو جدید
قصد دارم در این تاپیک جملاتی از بزرگان قرار بدم. از شما دوستان خوب هم تقاضا دارم که اگر جمله ی زیبایی داارید بگذارید.
لازم نیست که حتما از شخص معروفی باشه. می تونه از خودتون هم باشه.

--------------------------------------------------------------------------------چارلی چاپلین پول از نگاه چارلی چاپلین چارلی چاپلین: با پول می شود خانه خرید ولی آشیانه نه،رختخواب خرید ولی خواب نه،ساعت خرید ولی زمان نه، می توان مقام خرید ولی احترام نه،می توان کتاب خرید ولی دانش نه،دارو خرید ولی سلامتی نه، خانه خرید ولی زندگی نه و بالاخره ، می توان قلب خرید، ولی عشق را نه چارلي چاپلين به دخترش تا وقتي قلب عريان كسي را نديدي بدن عريانت را نشانش نده! هيچ گاه چشمانت را براي کسي که معني نگاهت را نمي فهمد گريان مکن قلبت را خالي نگه دار اگر هم يه روزي خواستي كسي را در قلبت جاي دهي سعي كن كه فقط يك نفر باشد به او بگو كه تو را بيش تر از خودم وكمتر از خدا دوست دارم زيرا كه به خدا اعتقاد دارم وبه تو نياز دارم

سانتینا

عضو جدید
مرگ و زندگی در قدرت زبان می باشد.

خاکستری من نمیدونم چرا هر وقت اسم رنگ خاکستری میاد همه یاد بدبختیاشون می افتن . واقعا مگه خاکستری فقط رنگ غمه ؟ به نظر من که اینطور نیست . خاکستری به عقیده من رنگ وفاست . رنگ پاکی و درخشندگیه . لابد می پرسید چرا ؟ خب من جوابتون رو میدم .همیشه موقعی که میخواییم فداکاری یک نفر رو مثال بزنیم میگیم خودش رو به آب و آتیش میزنه و یا سوخت تا خاکستر شد و یا از این قبیل جمله ها خب وقتی که یه نفر میسوزه تنها چیزی که ازش میمونه خاکسترشه و به همین دلیل میشه گفت که خاکستر جوهره وجود یک انسانه زمانی که خودش رو فدا میکنه . خاکستر باقیمانده یک ایثاره .آخرین چیزی که از یک عشق میمونه . به همین خاطر خاکستر مقدسه . خاکستر مثل خاطرات میمونه .تو زندگی ما انسانها اتفاقات بد و خوب زیاد هست و همیشه از اونا به آسونی یا به سختی میگذریم ولی تنها چیزی که توی ذهن ما میمونه خاطرات تلخ یا شیرینه . خاکستر هم خاطرات یک سوختنه . خاطره ای که هرگز فراموش نمیشه . خاطره سوختن یه مادر واسه فرزندش .

ZafMaR

عضو جدید
در تمام جهان هیچ چیز به اندازه ی حقوق مردم مقدس و محترم نیست.لعنت بر آن کس که حقوق دیگران را نقض می کند و آن را زیر پا می گذارد.

ایمانوئل کانت

ZafMaR

عضو جدید
مشکل دنیا آن جاست که آن ها که نمی دانند همیشه مطمئن هستند و آن ها که می دانند همیشه مشکوک

(برتراند راسل )

young Eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
بزرگترین هدفی را که می خواهید تا یک سال آینده به آن دست یابید مشخص کنید. رابینز

young Eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سعی کنید حرف های نگران کننده را در صحبت های خود بکار نبرید. وینسنت پیل

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز