سخنان بزرگان، جملات کوتاه و زیبا

مهسا433

عضو جدید
از خدا می خواهم آنچه را که شایسته ی تو است به تو بدهد ، نه آنچه را که آرزو داری

زیرا گاهی آرزوهای تو کوچک اند و شایستگی هایت بسیار .

صخا

عضو جدید
پيروزي يعني توانايي رفتن از يك شكست به شكست ديگر .بدون از دست دادن اشتياق.
(چرچيل)

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
به همه عشق بورز، به تعداد كمي اعتماد كن، و به هيچكس بدي نكن. (شكسپير)

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
كسي كه از مرگ مي ترسد از زندگي لذت نتواند برد. (اسپانيولي)

زينت انسان در سه چيز است ؛ علم، محبت، آزادي. (افلاطون)

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر کسی می گوید که برای تو می میرد دروغ میگوید!!! حقیقت را کسی میگوید که برای تو زندگی می کند.

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما به این دنیا آمدیم تا با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتي آن چه داريم مي بخشيم,آن چه را نيازمند آنيم دريافت خواهيم کرد

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه منتظر كسی باش كه اگه حتی توی ساده ترین لباسم بودی حاضر باشه تو رو به همه ی دنیا نشون بده و بگه كه : "این دنیای منه"

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداوندا دستانم خالي و دلم غرق آرزوهاست
يابه قدرت بيكرانت دستانم را توانا گردان ، يا دلم را از آرزوهاي دست نيافتني خالي كن

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
آنکه زندگی بدون رنج و تلاش را برمی گزیند پیشاپیش مرگ خویش را نیز جشن گرفته است . ارد بزرگ

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخشش ما را با تدبير عالم هستي تطبيق مي دهد، تدبيري که از طريق آن ياد مي گيريم بپذيريم که هر اتفاق به اين دليل در زندگي ما رخ مي دهد که بايد چيزي از آن ياد بگيريم.

maral22

عضو جدید
کاربر ممتاز
چوقت میتوان ازدواج پایدار کرد؟

دانایی را پرسیدند: چه وقت برای ازدواج پایدار مناسب است؟ دانا گفت: زمانی که شخص توانا شود! پرسیدند: توانا از لحاظ مالی؟ جواب داد: نی! گفتند: توانا از لحاظ جسمی؟ گفت: نی! پرسیدند: توانا از لحاظ فکری؟ جواب داد: نی! پرسیدند: خود بگو که ما را در این امر دیگر چیزی نیست! دانا گفت: زمانی یک شخص می تواند ازدواج پایدار نماید که اگر تا دیروز نانی را به تنهایی می خورد امروز بتواند آن را با دیگری نصف نماید بدون آنکه اندکی از این مسئله ناراحت گردد

maral22

عضو جدید
کاربر ممتاز
آموخته ام ...... بهترين کلاس درس دنيا کلاسي است که زير پاي پير ترين فرد دنياست .آ‌موخته ام ...... وقتي که عاشق هستيد عشق شما در ظاهر نيز نمايان مي شود. آموخته ام ...... تنها کسي که مرا در زندگي شاد مي کند کسي است که به من مي گويد : تومرا . شاد کرديآموخته ام ...... داشتن کودکي که در آغوش شما به خواب رفته زيباترين حسي است که در دنيا وجود داردآموخته ام ...... که هرگز نبايد به هديه اي از طرف کودکي ( نه ) گفت .آموخته ام ...... که هميشه براي کسي که به هيچ عنوان قادر به کمک کردنش نيستم دعا کنم . آموخته ام ...... که مهم نيست که زندگي تا چه حد از شما جدي بودن را انتظار دارد ،‌ همه ما احتياج به دوستي داريم که لحظه اي با وي به دور از جدي بودن باشيم.آموخته ام ...... که زندگي مثل يک دستمال لوله اي است هر چه به انتهايش نزديکتر مي شويم سريعتر حرکت مي کند . آموخته ام ...... که پول شخصيت نمي خرد .آموخته ام ...... که تنها اتفاقات کوچک روزانه است که زندگي را تماشايي مي کند
آموخته ام ...... که چشم پوشي از حقايق آنها را تغيير نمي دهد .آموخته ام ...... که اين عشق است که زخمها را شفا مي دهد نه زمان .آموخته ام ...... که وقتي با کسي روبرو مي شويم انتظار لبخندي از سوي ما را دارد .آموخته ام ...... که هيچ کس در نظر ما کامل نيست تا زماني که عاشق بشويم. آموخته ام ...... که زندگي دشوار است اما من از او سخت ترم .آموخته ام ...... که فرصتها هيچگاه از بين نمي روند ،‌ بلکه شخص ديگري فرصت از دست داده ما را تصاحب خواهد کرد. آموخته ام ...... که لبخند ارزانترين راهي است که مي شود با آن نگاه را وسعت داد.آموخته ام ...... که نمي توانم احساسم را انتخاب کنم اما مي توانم نحوه بر خورد با آنرا انتخاب کنم.آموخته ام ...... که همه مي خواهند روي قله کوه زندگي کنند ، اما تمام شادي ها و پيشرفتها وقتي رخ مي دهد که در حال بالا رفتن از کوه هستيد .آموخته ام ...... بهترين موقعيت براي نصيحت در دو زمان است : وقتي که از شما خواسته مي شود ،‌ و زماني که درس زندگي دادن فرا مي رسد .
آموخته ام ...... که گاهي تمام چيزهايي که يک نفر مي خواهد فقط دستي است براي گرفتن دست اوست و قلبي است براي فهميدن وي

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
آنچه رخ داده را بايد پذيرفت ، اما آنچه رخ نداده را ميتوان به ميل خود ساخت . .
کساني که خود را در اوج ميبيند ، يک راه براي بيشتر براي ادامه ندارندو آن حرکت در سرازيري است . . .
هيچ تدبيري را ، قدرت تغيير تقدير نيست . . .

sun_girl

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدايا : عقيده ام را از دست عقده ام مصون دار.
خدايا : به من قدرت تحمل عقيده مخالف را ارزاني كن .

"دکتر علی شریعتی"

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
افراد جامعه بنده و تابع دنيا هستند و مذهب ، بازيچه زبانشان گرديده است و براى إ مرار معاش خود، دين را محور قرار داده اند و سنگ اسلام را به سينه مى زنند پس اگر بلائى همانند خطر مقام و رياست ، جان ، مال ، فرزند و موقعيّت انسان را تهديد كند، خواهى ديد كه دين داران واقعى كمياب خواهند شد.

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
حقيقت مانند آب دريا است چون نمک آب دريا زياد است تشنگي را رفع نمي کند. اگر حقيقت آدمي تحريف شود مثل آب شور دريا خواهد بود که تشنگي اش را رفع نخواهد کرد

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
اغلب فکر می کنیم چون خیلی گرفتاریم به خدا نمی رسیم اما واقعیت این است که چون به خدا نمی رسیم خیلی گرفتاریم

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
محبت را به هيچ چيز تشبيه نتوان كرد زيرا كه هيچ چيز دقيق تر و لطيف تر از محبت نيست

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشق ارزشمند است ، ولي نه به اندازه آزادي .

عشق ارزشي والاست ، اما نه والاتر از آزادي.

از اين رو آدمي دوست دارد عاشق باشد، ولي هيچ د لش نمي خواهد که عشق او را اسير کند.

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
مردم به دنبال گزارش روزانه فرمانروایان نیستند! آنان دگرگونی و بهروزی زندگی خویش را خواستارند !

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرمانروای دانا می داند ، هیچ ندای با کُشتن خفه نمی شود

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميان دانستن و دريافت کردن فاصله زيادي است
دانستن دشوار نيست اما دريافت کردن دشوار است

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
آبادي يك كشور از روي نسبت آزاديش سنجيده ميشود نه از روي حاصلخيزيش

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر ما چيزي را مي خواهيم براي آن نيست که دليلي بر آن پيدا کرده ايم بلکه چون آن را مي خواهيم برايش دليل پيدا مي کنيم

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
امید مثل درمانی ست که شفا نمی ده ، ولی کمک می کنه تا درد رو تحمل بکنیم.

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیدار کسانی که دوستشان داری همیشه شادی آور است حتی درخواب .
موتزارت