سئوالات و مشکلات برنامه نویسی به زبان C و ++C

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه
یه کتاب خوب واسه یادگیری برنامه نویسی C++ میشه معرفی کنید؟

upper of mind

عضو جدید
سلام دوستان. خوبین؟ من تازه اومدم اینجا امیدوارم دوستای خوبی برای هم باشیم. چندتا سوال دارم اگه جوابم رو بدید ممنونتون میشم

1- برنامه ای که عناصر دو آرایه 5 عنصری را که همگی از نوع صحیح هستند، از ورودی خوانده آنها را به روش حبابی مرتب کند و سپس این دو ارایه را بطور مرتب درهم ادغام نماید. تابعی برای اخذ ورودی، تابعی برای مرتب سازی، تابعی برای ادغام و تابعی برای چاپ ارایه ها بنویسید .

2- برنامه ای که تعدادی عدد را از ورودی خوانده، انها را بطور مرتب در ارایه ای قرار دهد( دقت داشته باشید که در موقع قرار گرفتن در ارایه، بطور صعودی مرتب باشند) ، سپس ارایه مرتب را به خروجی ببرد.

3- برنامه ای ینویسید که رشته ای را که به نقطه ختم میشود از ورودی خوانده، کاراکترهای موجود در رشته را به همراه تعداد دفعات تکرار انها به خروجی ببرد.
سلام دوست عزیز بهتر بود برنامه هایی رو که گفتی اول خودت می نوشتی و اگه جایی به مشکل بر می خوردی از دوستای دیگه کمک می گرفتی.
به هر حال من برنامه شماره2 رو واست با زبان ++c نوشتم.
امیدوارم اون برنامه ای باشه که شما می خواستید.

پیوست ها

• c++.rar
    104.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sahar_2010

عضو جدید
من یه راهنمایی میخواستم:
سوال من راجه به ساده کردن یه عبارت بولی هست:
مثلا عبارت xy+x`y را از ورودی گرفته بعد مینترم ها رامشخص کرده وبعد عبارت ساده شده رانشان دهد.
مثال:
xy+x`y عبارت موردنظر. مینترم ها: m3=1 , m1=1 .و در نهایت عبارت ساده شده برابر با y خواهد بود.

الان من مینترمها رو دارم ولی چه طوری ساده کنم عبارت رو؟؟؟؟؟:(:(:(:crying2:

الان برنامه رو تا جایی نوشتم که مینترم ها رو دارم فقط باید ساده کنم عبارت رو،یه روش اینه که یکی یکی حساب کنم که خیلی طولانی میشه.کسی میدونه چه جوری بنویسم؟

upper of mind

عضو جدید
الگوریتم ساده کردن عبارت بولی

الگوریتم ساده کردن عبارت بولی

من یه راهنمایی میخواستم:
سوال من راجه به ساده کردن یه عبارت بولی هست:
مثلا عبارت xy+x`y را از ورودی گرفته بعد مینترم ها رامشخص کرده وبعد عبارت ساده شده رانشان دهد.
مثال:
xy+x`y عبارت موردنظر. مینترم ها: m3=1 , m1=1 .و در نهایت عبارت ساده شده برابر با y خواهد بود.

الان من مینترمها رو دارم ولی چه طوری ساده کنم عبارت رو؟؟؟؟؟:(:(:(:crying2:

الان برنامه رو تا جایی نوشتم که مینترم ها رو دارم فقط باید ساده کنم عبارت رو،یه روش اینه که یکی یکی حساب کنم که خیلی طولانی میشه.کسی میدونه چه جوری بنویسم؟

سلام
برنامه رو با زبان ++c نوشتم، امید وارم همونی باشه که شما خواستید.

پیوست ها

• boolean.rar
    105.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mercedes.m

عضو جدید
کسی میتونه کمکم کنه؟
یک سری تمرین هست که تا24 ساعت وقت دارم به استادم بدم:cry:

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام
میخاستم بدونم که وقتی میخام یه تابع بازگشتی بسازم،چطوری بسازم؟
هنوز اولشم.یه کم سخته.

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
میخاستم بدونم که وقتی میخام یه تابع بازگشتی بسازم،چطوری بسازم؟
هنوز اولشم.یه کم سخته.

سلام

به راحتی:D

هر رابطه ی بازگشتی بالاخره یه شرط پایانی باید داشته باشه که معمولا بررسی این شرط در ابتدای تابع صورت میگیره!

غیر از شرط پایانی شما باید به دنبال کشف رابطه ی بین اعضای دنباله باشید!

مثلا میدونیم که در سری فیبوناچی هر عدد حاصل جمع دو تا عدد قبل از خودشه(به غیر از عدد اول سری که 1 هست و میشه شرط پایانی)پس تابع بازگشتی رو این طوری تعریف میکنیم:

کد:
int fib (int n)
{
if (n<=1)
    return n;
else
return fib(n-2)+fib(n-1);
}
کلا نوشتن رابطه ی بازگشتی زیاد سخت نیست به شرطی که رابطه ی بین اجزا و شرط پایانی رو درست تشخیص بدیم:gol:

علی م ا

عضو جدید
اول بایدبا وایل بی نهایت یعنیwhile ایکس استفاده کنی و تو قسمت تعریف متغیرت باید ایکس رو از نویه فلوت تعریف کنی بعدیه پرینت اف بزنی که توش میدان اعشارو بزنی 4 بعد با یه ایف بنویس که اگه ایکست از 5 بزرگتر بود بالا حساب کنه درغیر این سورت نه

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ببخشید یه سوالی برام پیش اومده میشه راهنماییم کنید
میخواستم بدونم زبانهای دات نتی مثل netframework4
تحت وب هستند؟ یعنی وقتی یک برنامه به این زبان بیاده میشه میشه اونو توایترنت پیاده سازی کرد

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
تحت وب هستند؟ یعنی وقتی یک برنامه به این زبان بیاده میشه میشه اونو توایترنت پیاده سازی کرد
خو چرا هیشخص جراب نمیده؟

hamalous

عضو جدید
سلام کسی می تونه در مورد برنامه ای که دو فایل متن را از ورودی گرفته و تفاوتهای اون رو نشون بده یعنی به یه رنگی درشون بیاره با زبان ++c من رو راهنمایی کنه اگه بخوام شباهتاشونو پیدا کنم چی ممنون

faafaa

عضو جدید
متغيرbit(بيت) درزبان cچه طوري عمل ميكنه ؟چه فرقي نسبت با نوع متغيرهايي دارد كه بايت اشغال ميكنند؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
متغيردرزبان c داريم كه كمترازيك بايت فضااشغال كنه؟

با سلام،
متغیری که تنها دو حالت صفر و یک یا False , True داشته باشه، Boolean نامیده می شه و زبان سی استاندارد هم این نوع رو نداره!!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
همون طور که از اسمش پیداست، netframework یه Framework یا چارچوب برای اجرای برنامه هاییه که با زبان های این خانواده نوشته شدن! یعنی اگه قراره برنامه ی حاصل روی سیستمی اجرا بشه باید Dotnetframework داشته باشه! برای این که برنامه ی شما تحت وب کار کنه باید از زبان های مربوط به اون مثل ASP.net استفاده کنید! برنامه ی اصلی به زبانی مثل C#.net نوشته می شه و به کمک قطعه برنامه ی نوشته شده با ASP قابل اجرا تحت وب خواهد بود (به زبان ساده)!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
همون طور که از اسمش پیداست، netframework یه Framework یا چارچوب برای اجرای برنامه هاییه که با زبان های این خانواده نوشته شدن! یعنی اگه قراره برنامه ی حاصل روی سیستمی اجرا بشه باید Dotnetframework داشته باشه! برای این که برنامه ی شما تحت وب کار کنه باید از زبان های مربوط به اون مثل ASP.net استفاده کنید! برنامه ی اصلی به زبانی مثل C#.net نوشته می شه و به کمک قطعه برنامه ی نوشته شده با ASP قابل اجرا تحت وب خواهد بود (به زبان ساده)!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز

با سلام،

pelatini

عضو جدید
سلام

سلام

با سلام خدمت اساتید محترم
من تازه برنامه نویسی c++ رو شروع کردم و میخواستم بدونم کتابی مقاله ای جزوه ای هست که هدر فایلهارو با دستورات و توضیح نوشته باشه مثلا هدر iostream و دستور cin یا cout یا هدر conio دستور getch
اینارو از کجا میتونم پیدا کنم لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام خدمت اساتید محترم
من تازه برنامه نویسی c++ رو شروع کردم و میخواستم بدونم کتابی مقاله ای جزوه ای هست که هدر فایلهارو با دستورات و توضیح نوشته باشه مثلا هدر iostream و دستور cin یا cout یا هدر conio دستور getch
اینارو از کجا میتونم پیدا کنم لطفا راهنمایی کنید
با تشکر
با سلام،
نمی دونم چه استفاده ی برای درس یرنامه نویسی می تونه داشته اما این جا فکر می کنم چیزایی که می خواید داشته باشه!

fereshtejuni

عضو جدید
سلام دوستان خوبین ؟ کسی میتونه کمکم کنه یه مثال می خوام در زبان C++ هر مثالی میخواد باشه اما با این شرایط که آرایه دو بعدی باشه بصورتیکه بعد دومش یه آرایه یه بعدی باشه که بهش اشاره بشه یعنی یه آرایه داشته باشیم که هر کدوم از خونه هاش به یه آرایه یه بعدی دیگه اشاره کنه . ممنون

fereshtejuni

عضو جدید
سلام دوستان خوبین ؟ کسی میتونه کمکم کنه یه مثال می خوام در زبان C++ هر مثالی میخواد باشه اما با این شرایط که آرایه دو بعدی باشه بصورتیکه بعد دومش یه آرایه یه بعدی باشه که بهش اشاره بشه یعنی یه آرایه داشته باشیم که هر کدوم از خونه هاش به یه آرایه یه بعدی دیگه اشاره کنه . ممنون

Behnaz.M

عضو جدید
سلام به همگی
بچه ها می خوام تو ++C از توی یه string یه string دیگه رو پیدا کنم. string اول یه سری اسم پشت سر همه و این string دوم یکی از اون اسم هاست. می خوام بدونم این اسمی که من دارم نفر چندم رشته ی اسم هاست، بعد این عدد رو یه جوری بهش اختصاص بدم. چطوری می شه همچین چیزی رو پیاده کرد؟

Behnaz.M

عضو جدید

سلام
یعنی یه برنامه ای باشه که لازم باشه همچین کاری کنیم؟ یا اینکه فقط می خواین بدونین چطوری می شه همچین کاری کرد؟

marzieh.ahmad

عضو جدید
سلام به همگی
بچه ها می خوام تو ++C از توی یه string یه string دیگه رو پیدا کنم. string اول یه سری اسم پشت سر همه و این string دوم یکی از اون اسم هاست. می خوام بدونم این اسمی که من دارم نفر چندم رشته ی اسم هاست، بعد این عدد رو یه جوری بهش اختصاص بدم. چطوری می شه همچین چیزی رو پیاده کرد؟

سلام
اسم ها در رشته اول حتما باید با یک جداکننده مثل کاما جدا شده باشند تا بشه پایان هر اسم رو پیدا کرد. بعد از ()string.find استفاده کن.جای string نام رشته اول رو بزار و در پرانتز همان جداکننده رو به این شکل (",") بزار.