ریشه اصلی تفاوت های بی فرهنگی؟

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضیایه جوری حرف میزنن انگارکه وسط جنگل زندگی میکنم هرلحظه هم ممکنه شکاربشیم.به این سیاهیم که شما میگین نیست به خداانصاف خوب چیزیه که بعضی مواقع تعصب بهش غلبه میکنه

من کاری به بحث شما ندارم ولی عقیدم اینه این بی فرهنگیا که دوستان نام بردن مربوط به چندسال اخیرنیست درزمان محمدرضاپهلوی هم بوده.
پس ربطی به ایدئولوگ بودن نداره.مشکلات کشورماچیزای بزرگتری هست که ربطی به این مسائل نداره
انصافاهرچی کثافت کاری ولجن بازیه داره داره ازاونور دنیا صادرمیشه وبعضی کشورای عقب افتاده هم بدلیل غرب زدگی سریع دریافت میکنن وتبدیلش میکنن به فرهنگ کشورشون.
درضمن فکرنکنم ورودبه سایت های فیلتربرای قشر تحصیلکرده جامعه کارسختی باشه من خودم الآن به راحتی دارم ازیوتیوب دانلودمیکنم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان متاسفانه ما در مورد چیزهایی بحث می کنیم که اطلاعات کافی در مورد اون رو نداریم.

فرهنگ عبارت است از مجموعه رسم و رسوم و آیین و سنن در بین افراد جامعه، بنابراین فرهنگ می تواند شامل دین نیز باشد یا نباشد.

مثلا:ختنه کردن زنان جزء فرهنگ اسلامی است که پیامبر نیز آنرا تایید کرده، ولی این کار حداقل در 90 درصد مناطق ایران از همان هزار و اندی سال پیش تا کنون انجام نمی شود. و توسط اکثر مردم تایید هم نمی شود.
جالب آنکه زنان سنی ساکن ایران(کردستان و قشم) در یک آمارگیری توسط پزشک زنان که ختنه شده بودند(بهتره بگیم سلاخی) و با مشکلات جسمی و جنسی زیادی روبرو بودند این کار را برای دخترانشان خوب می دانستند!؟!؟

یا بچه بازی که کاری بسیار شنیع در اکثر کشورها است در افغانستان تبدیل به رسم شده.

یا دست زدن به زنان در خیابان(اذیت و آزار) که در ایران عادی است(گشت ارشادهم به اسم دین این کارو میکنه) در کشورهای اروپایی به اسم تجاوز شناخته می شود و با جرائم مالی سنگین روبرو می شود.

بنابراین فرهنگ ساخته جامعه و افراد جامعه (من و شما)است نه خارجی ها(اونا خط میدن ولی اجرا کننده ما هستیم)

برای ساخت جامعه ایده آل اول باید تغییرات را از خود شروع کنیم بعد استارت نصیحت کردن را بزنیم.

شما هم بهتر است وقتی در باب مسئله ای چیزی نمیدانید لااقل با منبع نظر دهید....ختنه کجا گفته شده واجب است برای زنان؟.........انقدر راحت غیر صادقانه حرف زدن تاسف آور است.در هیچ کجای اسلام تاکید نشده

امثال تو بجز مرگ بر آمریکا، چیزی هم در مورد آمریکا میدانند؟ :d شما فکر کردی همه مثه خودتون راحت دروغ میگن ؟ :biggrin:

اولا با ادب باشید .وقتی از آواتار شخصیتی برجسته مثل انیشتین استفاده میکنید .......ما هیچ گاه در قبال مردم آمریکا این شعار رو ندادیم و نمیدهیم.این شعار در قبال دولتی است جنایتکار، رذل، صهیونیست پرست ، آدم کش و زورگو ..........فعلا که شما خیلی راحت دروغ گفتید ....وگرنه ادعایتان را با مطلبی از سایتهای خارجه اثبات بفرمائید

عوضش ما ختنه ی مردها رو به اونا خط دادیم ولی اونها اجرا نکردن. 1-1 مساوی :biggrin:

ختنه مرد ها در دین یهود هم واجب است .......و البته در دین مسیح ملاحظاتی دارد

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا به همه مواردی که اشاره میکنم جواب بدین و گزینشی عمل نکنید :

1- از من ویدئو برای اثبات حرفم میخواهید.
متاسفانه نظام سرتا پا حامی ازادی شما زده یوتیوب رو فیلــتر کرده و منم مدت هاست تمام فیلــتر شکن هام از کار افتاده.
فیلــتر شکن پلیز تا براتون مثل نقل و نبات ویدئو رو کنم.
اگر هم معتقد به استفاده از فیلــترشکن نیستین به من سایت هایی که این ویدئوها توش هست رو معرفی کنید.
:gol:

2- این عکس هایی که نشون دادین، اعتراض به پوشش و قانون حجاب اجباری در ایران هست.
که صراحتا در متن قانون اساسی نظام ولایت مطلقه آمده است.
در نظام گذشته هیچ بندی در قانون اساسی کشور مبنی بر اجباری بودن بی حجابی نداریم.
اگر داریم ماده آن قانون رو مجددا نشان بدین.
پس قیاس این دو عکس از اساس ایراد دارد.

3- مجددا گفتین بی بند و باری در غرب رسمیت دارن.
آقا مدرک بیار، بند قانونی غرب که گفته بی بند و باری آزاد است رو نشون بده.
اگر منظورت این هست که دست دادن مرد و زن بی بند و باریه، این عقیده شماست و بیشتر به خاطر بیماری های جنسی هست.

من به خانمی دست بدم یا ندم هیچ فرقی برام نمیکنه و تو کف اون مردایی که هنگام دست دادن به یک زن به فکر رفتن تو رختخواب باهاش میوفتم موندم که چی هستن اینا. شما بهتره از اینور قضیه نگاه کنید که شاید شما عزیزان مشکلات جنسی دارین که با دست دادن به زن یا دیدن موی زن تحریک میشین نه اینکه به حساب بی بند و باری غرب بذارین.
ویدئو درباره چی؟......فقط یک سایت یوتوب ویدئو میزاره؟......یوتوب البته از راهی غیر فیلتر شکن هم باز میشه .......اینو شما میفهمی چون هم در قانون کشور ماست و هم داری زندگی میکنی .......
ولی کسی که نمیدونه ماجرا چه خبره ...یک عکس چیزی رو نمیتونه ثابت کنه.......در قبال رژیم شاه و تصویری که گذاشتین هم همین بود .شما نه از بعدش با خبری نه قبلش !
بله خب در حکومت پهلوی بی حجابی اجباری نبوده و کاری که رضا قلدر کرد نقص قانون اساسی کشور و مشروطه بود
مدرکش رو گفتم ......تعریفی که از دموکراسی ارائه داده اند ......وقتی گفته میشه آزادی بدون خط قرمز یعنی همین ......البته برخی کشورهای غربی خط قرمز دارند مثل هلوکاست!

از نظر علمی هم ثابت شده که دیدن موی سر قوی ترین تحریک کننده جنسی است ...این ها چیزی است که ثابت شده .اما بحث بیماری روانی ..اولا احترام خودتونو نگه دارید ....باز هم از نظر علمی ثابت شده غرایض جنسی افراد به یک میزان نیست ....برای شما ممکنه خیلی چیزهای دیگه هم تحریک کننده نباشه.......نه بی بند و باری غرب خوبه و نه سرکوب جنسیتی.هر دو بیماری های مختلفی رو ایجاد میکنه.......وقتی تماس در یک حد بشه طبیعیه در حدود دیگر هم عادی میشه ....چیزی که در غرب کاملا دیده میشه

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شهاب جان اینقدر پر تناقض حرف میزنی، باور کن نمیدونم چی بگم و این مشکل من در بحث کردن با اکثر دوستانی هست که بنیان باورهاشون مذهب هست !!!

من دو مورد رو اشاره کردم، شما فرمودین من متوجه نشدم چی گفتین !!!
دوباره اول نوشته های من میگین به حرفاتون ایراد وارده.
آخه برادر من، اگر متوجه نشدی من چی گفتم به چه چیزی از حرف من ایراد وارد میکنید، آدم به چیزی میتونه ایراد وارد کنه که کاملا بفهمه طرفش چی گفته.

اونوقت شما اومدی گفتی دخترها بخوان همه چیز حله، خوب افرین این شد راه حل؟
این چشم بسته غیب گویی نیست؟
دخترا چکار کنن؟ پوشش هاشون رو سنگین تر کنن؟

چه تضمینی میدی همه چادری شدن کسی به مانتویی ها متلک نندازه؟
چه تضمینی میدی همه زن ها حتی روبنده زدن کسی به بدون روبنده ها متلک نندازه؟
حتما یک جامعه ای رو دیدی که زنانش این پوشش هارو داشتن و میزان متلک و مزاحمت خیابانی کم شده دیگه، این جامعه کجاست؟

این راهکارهایی که من دادم در غرب امروز داره پیاده میشه، طولانی مدت هم هست و کوتاه مدت نیست.
در مورد کاهش شدید مزاحمت های خیابانی هم به شدت جواب داده و میده.
فقط هم بحث تو این تاپیک سر مزاحمت خیابانی هست، راهکارهای جلوگیری از فحشا و... چیزهای دیگر هست که در تاپیک های دیگر باید بهش پرداخت.

حق با شماست شاید از عبارت مناسبی استفاده نکردم منظور من دقیقا در ادامه صحبتام مشخصه منظورم از اینکه متوجه نشدم اینه که یه همچین چیزی از نظر من اصلا وجود نداره و به نوعی شما مطلبیو دارین عنوان میکنین که وجود خارجی نداره من اصلا در مورد پوشش تو صحبتهام حرفی نزدم هرچند این هم راحلی عملی میتونه باشه تو کاهش این موارد ولی منظور من این بود که برخورد کنن با این دست رفتارها از جانب آقایون...

sfk123

اخراجی موقت
دوستان متاسفانه ما در مورد چیزهایی بحث می کنیم که اطلاعات کافی در مورد اون رو نداریم.

فرهنگ عبارت است از مجموعه رسم و رسوم و آیین و سنن در بین افراد جامعه، بنابراین فرهنگ می تواند شامل دین نیز باشد یا نباشد.

مثلا:ختنه کردن زنان جزء فرهنگ اسلامی است که پیامبر نیز آنرا تایید کرده، ولی این کار حداقل در 90 درصد مناطق ایران از همان هزار و اندی سال پیش تا کنون انجام نمی شود. و توسط اکثر مردم تایید هم نمی شود.
جالب آنکه زنان سنی ساکن ایران(کردستان و قشم) در یک آمارگیری توسط پزشک زنان که ختنه شده بودند(بهتره بگیم سلاخی) و با مشکلات جسمی و جنسی زیادی روبرو بودند این کار را برای دخترانشان خوب می دانستند!؟!؟

یا بچه بازی که کاری بسیار شنیع در اکثر کشورها است در افغانستان تبدیل به رسم شده.

یا دست زدن به زنان در خیابان(اذیت و آزار) که در ایران عادی است(گشت ارشادهم به اسم دین این کارو میکنه) در کشورهای اروپایی به اسم تجاوز شناخته می شود و با جرائم مالی سنگین روبرو می شود.

بنابراین فرهنگ ساخته جامعه و افراد جامعه (من و شما)است نه خارجی ها(اونا خط میدن ولی اجرا کننده ما هستیم)

برای ساخت جامعه ایده آل اول باید تغییرات را از خود شروع کنیم بعد استارت نصیحت کردن را بزنیم.

شما هم بهتر است وقتی در باب مسئله ای چیزی نمیدانید لااقل با منبع نظر دهید....ختنه کجا گفته شده واجب است برای زنان؟.........انقدر راحت غیر صادقانه حرف زدن تاسف آور است.در هیچ کجای اسلام تائید نشده

متن صحبت های من رو یک بار دیگه مطالعه کنید بعد بگید من کجا گفتم ختنه زنان واجبه؟!؟!

من گفتم جزء فرهنگ اسلامی است که پیامبر(ص) آن را تایید کرده، پس سفسطه و مغلطه نکنید.

اسناد تایید پیامبر(ص) و سایر علما :

1-از امام صادق روایت است که فرمود:
زنی بود که او را ام طیبه می‌گفتند و دخترکان را ختنه می‌کرد، رسول الله (ص) او را خواست و به او گفت: "ای ام طیبه، اگر زنی را ختنه کردی زیبا بگردان و کامل نبر، زیرا رنگ را شفاف می‌کند و نزد شوهر عزیز می‌گردد. (الکافی / جلد 6 / صفحه 38)

2-
از امام صادق روایت است که فرمود:
هنگامی که زنان به سوی رسول الله هجرت کردند، زنی با آنان هجرت نمود که به او ام حبیب می‌گفتند و دخترکان را ختنه می‌کرد؛ پس هنگامی که رسول الله (ص) او را دید، فرمود: ای ام حبیب، آن کاری که می‌کردی اکنون هم می‌کنی؟ گفت: بله ای رسول الله مگر اینکه حرام باشد و تو مرا نهی کنی.
رسول الله گفت: نه، بلکه حلال است، پس نزدیک من بیا تا چیزی به تو یاد دهم؛ ام حبیب گفت نزدیکش شدم، پس به من گفت: ای ام حبیب، اگر تو (ختنه) کردی، همه را نبر، زیرا صورت را روشن و نزد شوهر خوش بخت تر می‌گردد. (الکافی / جلد 6 / صفحه 38 - الکافی / جلد 5 / صفحه 118- مکارم الاخلاق / شیخ طبرسی / صفحه 230)

3-
آیت الله خمینی :
مساله 9 - شرایط زن و مرد مسلمان برای سنگساز شدن به اجماع امور بدین صورت است:
اول اینکه با زنش از جلو نزدیکی کرده باشد و از روی احتیاط نزدیکی از پشت ولو اینکه عقد کرده و با هم در خلوت کامل بسر ببرند (در صورت زنا با زنی دیگر) موجب سنگسار نمی‌شود و همچنین کشیدن آلت مابین ران و ... و اگر دو ختنه گاه به هم برخورد کردند شرایط سنگسار تحقق یافته و شرط انزال نیست ولو اینکه دو بیضه مرد سالم نباشد. (تحریر الوسیله / آیت الله خمینی / جلد 2 / صفحه 457)

4-
محمد ابن اسماعیل گفت که از امام رضا در مورد رسیدن آلت مرد به آلت زن در صورتی که همراه انزال نباشد، پرسیدم که آیا غسل واجب می‌گردد؟ فرمود: هنگامی که دو ختنه گاه به هم رسیدند، غسل واجب است؛ گفتم: منظورتان پنهان شدن سر آلت (در واژن) است؟ گفت: بله. (تهذیب الاحکام / شیخ طوسی / جلد 1 / صفحه 118)

5-
از دو صادق (امام صادق و باقر) روایت است که فرمودند:
فرزندانتان را در روز هفتم ختنه کنید، زیرا زمین از ادرار شخص ختنه نشده به سوی الله فریاد می‌کشد. (الکافی / جلد 6 / صفحه 35)
اگر در احادیث بالا دقت شود، متوجه می‌شویم که گفته فرزندانتان را ختنه کنید، زیرا واژه اولاد به معنی فرزند و شامل دختر و پسر می‌باشد:
يُوصِيكُمُ اللّهُ فِي أَوْلاَدِكُمْ لِلذَّكَرِ مِثْلُ حَظِّ الأُنثَيَيْنِ... (نساء/11) الله به شما درباره فرزندانتان سفارش می‌کند که سهم پسر برابر سهم دو دختر است...

دوست عزیز بارها گفتم بحث علمی جای تندروی نیست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
متن صحبت های من رو یک بار دیگه مطالعه کنید بعد بگید من کجا گفتم ختنه زنان واجبه؟!؟!

من گفتم جزء فرهنگ اسلامی است که پیامبر(ص) آن را تایید کرده، پس سفسطه و مغلطه نکنید.

زنی بود که او را ام طیبه می‌گفتند و دخترکان را ختنه می‌کرد، رسول الله (ص) او را خواست و به او گفت: "ای ام طیبه، اگر زنی را ختنه کردی زیبا بگردان و کامل نبر، زیرا رنگ را شفاف می‌کند و نزد شوهر عزیز می‌گردد. (الکافی / جلد 6 / صفحه 38)

2-
هنگامی که زنان به سوی رسول الله هجرت کردند، زنی با آنان هجرت نمود که به او ام حبیب می‌گفتند و دخترکان را ختنه می‌کرد؛ پس هنگامی که رسول الله (ص) او را دید، فرمود: ای ام حبیب، آن کاری که می‌کردی اکنون هم می‌کنی؟ گفت: بله ای رسول الله مگر اینکه حرام باشد و تو مرا نهی کنی.
رسول الله گفت: نه، بلکه حلال است، پس نزدیک من بیا تا چیزی به تو یاد دهم؛ ام حبیب گفت نزدیکش شدم، پس به من گفت: ای ام حبیب، اگر تو (ختنه) کردی، همه را نبر، زیرا صورت را روشن و نزد شوهر خوش بخت تر می‌گردد. (الکافی / جلد 6 / صفحه 38 - الکافی / جلد 5 / صفحه 118- مکارم الاخلاق / شیخ طبرسی / صفحه 230)

3-
آیت الله خمینی :
اول اینکه با زنش از جلو نزدیکی کرده باشد و از روی احتیاط نزدیکی از پشت ولو اینکه عقد کرده و با هم در خلوت کامل بسر ببرند (در صورت زنا با زنی دیگر) موجب سنگسار نمی‌شود و همچنین کشیدن آلت مابین ران و ... و اگر دو ختنه گاه به هم برخورد کردند شرایط سنگسار تحقق یافته و شرط انزال نیست ولو اینکه دو بیضه مرد سالم نباشد. (تحریر الوسیله / آیت الله خمینی / جلد 2 / صفحه 457)

4-
محمد ابن اسماعیل گفت که از امام رضا در مورد رسیدن آلت مرد به آلت زن در صورتی که همراه انزال نباشد، پرسیدم که آیا غسل واجب می‌گردد؟ فرمود: هنگامی که دو ختنه گاه به هم رسیدند، غسل واجب است؛ گفتم: منظورتان پنهان شدن سر آلت (در واژن) است؟ گفت: بله. (تهذیب الاحکام / شیخ طوسی / جلد 1 / صفحه 118)

5-
فرزندانتان را در روز هفتم ختنه کنید، زیرا زمین از ادرار شخص ختنه نشده به سوی الله فریاد می‌کشد. (الکافی / جلد 6 / صفحه 35) (6)
اگر در احادیث بالا دقت شود، متوجه می‌شویم که گفته فرزندانتان را ختنه کنید، زیرا واژه اولاد به معنی فرزند و شامل دختر و پسر می‌باشد:
يُوصِيكُمُ اللّهُ فِي أَوْلاَدِكُمْ لِلذَّكَرِ مِثْلُ حَظِّ الأُنثَيَيْنِ... (نساء/11) الله به شما درباره فرزندانتان سفارش می‌کند که سهم پسر برابر سهم دو دختر است...

رسول الله گفت: نه، بلکه حلال است، پس نزدیک من بیا تا چیزی به تو یاد دهم؛ ام حبیب گفت نزدیکش شدم، پس به من گفت: ای ام حبیب، اگر تو (ختنه) کردی، همه را نبر، زیرا صورت را روشن و نزد شوهر خوش بخت تر می‌گردد.

این منبع دومی است که شما گذاشتی ........همین منبع نشون میده که مربوط به قبل اسلام بوده.حرام نیست ولی واجب هم نیست .........و در اون زمان دلایلی داشته است که حتی حضرت طوری میفرمایند انجام شود که زن ضرر نبیند .......ضمن اینکه این موارد منتسب به قبایل است ......در اسلام هیچگونه تاکیدی نشده

آخرین ویرایش:

sfk123

اخراجی موقت
رسول الله گفت: نه، بلکه حلال است، پس نزدیک من بیا تا چیزی به تو یاد دهم؛ ام حبیب گفت نزدیکش شدم، پس به من گفت: ای ام حبیب، اگر تو (ختنه) کردی، همه را نبر، زیرا صورت را روشن و نزد شوهر خوش بخت تر می‌گردد.

این منبع دومی است که شما گذاشتی ........همین منبع نشون میده که مربوط به قبل اسلام بوده.حرام نیست ولی واجب هم نیست .........و در اون زمان دلایلی داشته است .......

دوست عزیز شما عادت کردید به سفسطه و مغلطه

جوابتون رو در موارد متعدد با سند ذکر کردم، کامل بخوانید.

پیامبر قبل از هجرت دین دیگری را تبلیغ می کرده که بعد از هجرت سخنانش را قبول ندارید؟

این رخداد توسط امام صادق(ع) روایت شده، یا ایشان در قبل از هجرت این را روایت کرده؟!، یا مانند شما به اسلام وارد نبوده که سخنان پیامبر قبل از هجرت قابل استناد نیست.

جواب منابع دیگر رو هم ندادید؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

پیامبر قبل از هجرت دین دیگری را تبلیغ می کرده که بعد از هجرت سخنانش را قبول ندارید؟

این رخداد توسط امام صادق(ع) روایت شده، یا ایشان در قبل از هجرت این را روایت کرده؟!، یا مانند شما به اسلام وارد نبوده که سخنان پیامبر قبل از هجرت قابل استناد نیست.

سفسطه ای نکردم......اتفاقا روایات در این باره بسیار ناچیز است .......چیزی که بنده میدانم هیچ تاکیدی در اسلام نشده و اصلا این مسئله از دایره احکام اسلام خارجه ......منابع بسیاری هم دارم
شما گفتید پیامبر .....و همون روایت کاملا نشون میده نگاه حضرت محمد به این سنت اون قبیله چگونه بوده و از طرفی چه خواستند ......نکته جالب این است که برخورد پیامبر ابتدای امر به گونه ای بوده که زن ختنه کننده خودش از نهی کردن این امر می پرسد

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
علامه مرجع آیت الله العظمی سید محمد حسین فضل الله در پاسخ به استفتاآت گوناگون پیرامون موضع اسلام در قبال ختنه کردن دختران، پاسخ دادند:

بررسیهای ما از متون وارده در این زمینه نشان می دهد که ختنه کردن دختران ساخته و پرداخته اسلام نیست و مبنای اسلامی ندارد. بلکه یکی از رسوم عصر جاهلی به حساب می آید که در زمره زینت و تجمّل زن برای شوهر یا خودش قرار می گرفته است. آن چه که از ائمه (ع) برای ما وارد شده است نشان می دهد که سنّت ختنه کردن دختران نفی شده است.

در این متون از ختنه کردن دختران به «خفض الجواری» تعبیر شده است. ابو بصیر مرادی از امام محمد باقر (ع) روایت می کند. می گوید: «از امام باقر (ع) درباره کنیزی پرسیدم که از سرزمین شرک به اسارت گرفته شده و اسلام آورده است. خواستند که او را ختنه کنند، نگذاشت که کسی این کار را انجام دهد. حضرت فرمود: سنّت ختنه برای مردان است و نه برای زنان».

در روایت دیگری آمده است: «ختنه کردن پسر بچگان سنّت است ولی ختنه کردن دختران سنّت نیست.»

در روایت سوّم سنت بودن ختنه کردن دختران نفی شده است، ولی جزو سنّت های پسندیده اجتماعی به حساب آمده است. مسعدة بن صدقة از امام صادق (ع) روایت می کند که فرمود: «ختنه کردن زنان پسندیده است ولی جزو سنّت نیست و واجب هم نیست.»

روایت های مذکور به روشنی بیان می دارند که ختنه کردن زنان سنّت نیست و این یعنی اسلام آن را به عنوان یک حکم شرعی مستحب که مبتنی بر یک مصلحت برتر باشد، وضع نکرده است. بلکه آن را جزو امور پسندیده اجتماعی به حساب آورده است که می شود آن را جزو سنّت ها و رسوم مورد عمل آن زمان برشمرد.

از روایت اول می توان چنین فهمید که
سؤال کننده از حکم ختنه دختران سؤال نمی کند. بلکه از نوع برخورد با زنی که آن را انجام نمی دهد، می پرسد. پاسخ امام باقر (ع) مستقیماً سؤال کننده و به صورت غیر مستقیم ذهنیت عمومی را چنین راهنمایی می کند که ختنه کردن دختران هیچ ارتباطی به اسلام ندارد.
روشن است که نمی شود با عادات اجتماعی ریشه دار در رفتار مردم با شدت و حدّت برخورد کرد. بلکه نیازمند یک حرکت تدریجی است تا در نهایت به حذف آن عمل منتهی شود. اسلام از همین روش در مسأله آزاد کردن بردگان هم استفاده کرده است. زیرا تحریم قاطعانه ممکن بود پایه های اجتماعی زندگی مردم را متزلزل کند. در حالی که ایجاد شکاف تدریجی در نظام برده داری در نهایت به حذف تدریجی آن می انجامد. برای این کار هم به یک انقلاب اجتماعی نیاز نیست. چرا که چنین انقلابی ممکن است فرصت تحقق اهداف اساسی اسلام را از بین ببرد.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

نوع پرداخت اسلام به بعضی از عادات و رفتارها و حتی اندیشه ها نیز این چنین قابل توجیه و تحلیل است که اسلام می خواهد زمینه های فکری را ایجاد کند که به زن به عنوان انسانی که در کنار مرد در عرصه های زندگی وجود دارد احترام بگذارد. این زمینه های فکری می تواند زمینه های روانی اعتماد به نفس را در وجود زن ایجاد کند و زن چنین احساس کند که در عرصه حضور دارد. علاوه بر این چنین نگاهی می تواند زن را از چارچوب عیوب اجتماعی خارج کند و او را در جایگاه طبیعی انسانی که حق زن و مرد است قرار دهد و زمینه از بین رفتن بسیاری از عاداتی را فراهم آورد که نه تنها به خودی خود رجحانی ندارند بلکه در بسیاری از جوانب، جنبه منفی هم دارند.
از امام صادق (ع) روایت شده است که فرمود: «وقتی زنان به سوی پیامبر (ص) هجرت کردند، در بین آنان زنی بود که او را ام حبیب می گفتند – در روایت دیگری ام طیبة آمده است – او دختران را ختنه می کرد. وقتی پیامبر (ص) او را دید به او فرمود: ای ام حبیب! آیا هنوز هم به همان کار مشغول هستی؟ گفت: آری ای رسول خدا! اگر حرام است مرا از آن نهی کن. فرمود: حلال است. بیا نزدیک تا به تو بیاموزم. زن گوید: نزدیک شدم. حضرت فرمود: ای ام حبیب! اگر چنین کردی، زیاد عمیق برندار و زیاده روی نکن، چرا که هم زیباتر است و برای شوهر هم بهره بیشتری دارد.»

در تاج العروس آمده است: «سربلندترین خون گیرندگان، ختنه کنندگان و کوتاه کنندگان زائده اندام زنان هستند.» اگر اندکی از آن را دو را بگیرند. در جایی دیگر آمده است: «نهک، مبالغه در هر چیزی است.» در تفسیر «لاتنهکی» آمده است: «یعنی در ختنه کردن و کوتاه کردن زائده اندام دختران زیاده روی نکن، بلکه به مقداری از کنار آن بسنده کن».
این حدیث جزو همان راهنمایی های اسلامی قرار می گیرد که بدان اشاره کردیم و شاید هم به تدریجی بودنی اشاره کند که بدان پرداختیم.

پیامبر (ص) نیز در پرداختن به موضوع ختنه، آن را مطلقاً مباح نمی شمارد، بلکه نوعی نفرت را در آن بر می شمارد. حتی زن ختنه کننده از امکان نهی آن توسط پیامبر (ص) می پرسد. از این رو پیامبر (ص) زن ختنه کننده را راهنمایی می کند که این عمل نباید به ضرر زن تمام شود. بلکه حتی از فرمایش «فلاتنهکی ولا تستأصلی» پیامبر (ص) هم می توان تحریم شرعی ختنه را فهمید. چرا که اصولی ها معتقدند ظاهر نهی همان حرمت است. مگر اینکه دلیلی بر عدم آن وجود داشته باشد. این علاوه بر ضرر زن به نفس است که بدون نیاز به متن خاص، تمام ضررها در زمره آن قرار می گیرند.
خلاصه این که ختنه کردن زنان و دختران علاوه بر اینکه واجب نیست، از سنّت های مستحب هم نیست و اسلام آن را از دایره احکام بیرون ساخته است تا جزو متغیرهای اجتماعی قرار گیرد. ائمه (ع) نیز در ابتدا بر عدم سنّت بودن آن تأکید کرده اند و سپس از طریق فضای فکری و فرهنگی اسلام و تجربه و تأمل، این قاعده فکری را دچار تحول ساخته اند تا برای بررسی محاسن و معایب آن، زمینه بررسی های علمی درست آن فراهم گردد و موجبات منع یا تجویز آن فراهم شود.

بر این اساس ما عقیده داریم هر چیزی که بیرون از احکام اسلامی باشد، به ضرر نمی انجامد جزو گزینه های فردی قرار می گیرد که نمی شود به اجبار آن را تحمیل کرد. همین طور اولیای زن نباید چیزهایی را که به نفع زن نیست اعمال کنند. هر چند که تمام چیزهایی که به ضرر می انجامد، چه از نظر جسمی و سلامتی و چه از نظر جنبه های دیگر، شرعاً حرام هستند. والله من وراء القصد.

http://www.bayynat.ir/index/?state=shn&id=23&t=n

sfk123

اخراجی موقت

شما هم بهتر است وقتی در باب مسئله ای چیزی نمیدانید لااقل با منبع نظر دهید....ختنه کجا گفته شده واجب است برای زنان؟.........انقدر راحت غیر صادقانه حرف زدن تاسف آور است.در هیچ کجای اسلام تاکید نشده

2-

3-
آیت الله خمینی :

4-

5-
فرزندانتان را در روز هفتم ختنه کنید، زیرا زمین از ادرار شخص ختنه نشده به سوی الله فریاد می‌کشد. (الکافی / جلد 6 / صفحه 35)

این منبع دومی است که شما گذاشتی ........همین منبع نشون میده که مربوط به قبل اسلام بوده.حرام نیست ولی واجب هم نیست .........و در اون زمان دلایلی داشته است که حتی حضرت طوری میفرمایند انجام شود که زن ضرر نبیند .......ضمن اینکه این موارد منتسب به قبایل است ......در اسلام هیچگونه تاکیدی نشده

سفسطه ای نکردم......اتفاقا روایات در این باره بسیار ناچیز است .......چیزی که بنده میدانم هیچ تاکیدی در اسلام نشده و اصلا این مسئله از دایره احکام اسلام خارجه ......منابع بسیاری هم دارم
شما گفتید پیامبر .....و همون روایت کاملا نشون میده نگاه حضرت محمد به این سنت اون قبیله چگونه بوده و از طرفی چه خواستند ......نکته جالب این است که برخورد پیامبر ابتدای امر به گونه ای بوده که زن ختنه کننده خودش از نهی کردن این امر می پرسد

دوست عزیز تمام صحبت های ردوبدل شده رو جمع کردم، به جای تکرار حرفها یه نگاه به این پست بندازید جواب همه سوالاتون در این زمینه هست

اگر حرف های امامان و پیامبر(ص) و مراجع تقلید (آیت ا...خمینی(ره))رو قبول ندارید دیگه بحثی نیست

ریشه سفسطه:سوفسطائیان جماعتی بودند که در زمان سقراط در یونان زندگی میکردند و ادعای دانایی میکردند. کسانی که خود را سوفیست مینامیدند در فنون مناظره و جدل و سخنوری مهارت داشتند و توان این را داشتند که طرف مقابل خود را در مباحث ساکت کنند و به قول معروف سر جایش بنشانند. حال در این راه لازم نبود که به حقیقت چنگ بزنند بلکه صرفاً میتوانستند با حربه های مختلف از جمله حملات شخصی، استفاده از ابزارهای روانی، فریاد زدن، استفاده از واژگان زیبا و قلمبه سلمبه و عوام پسند در هر بحث حتی اگر دانشی نسبت به آن نداشتند پیروز شوند.

تعصب بیجا، جز گمراهی چیزی نصیب کسی نمی کند

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز تمام صحبت های ردوبدل شده رو جمع کردم، به جای تکرار حرفها یه نگاه به این پست بندازید جواب همه سوالاتون در این زمینه هست

اگر حرف های امامان و پیامبر(ص) و مراجع تقلید (آیت ا...خمینی(ره))رو قبول ندارید دیگه بحثی نیست

ریشه سفسطه:سوفسطائیان جماعتی بودند که در زمان سقراط در یونان زندگی میکردند و ادعای دانایی میکردند. کسانی که خود را سوفیست مینامیدند در فنون مناظره و جدل و سخنوری مهارت داشتند و توان این را داشتند که طرف مقابل خود را در مباحث ساکت کنند و به قول معروف سر جایش بنشانند. حال در این راه لازم نبود که به حقیقت چنگ بزنند بلکه صرفاً میتوانستند با حربه های مختلف از جمله حملات شخصی، استفاده از ابزارهای روانی، فریاد زدن، استفاده از واژگان زیبا و قلمبه سلمبه و عوام پسند در هر بحث حتی اگر دانشی نسبت به آن نداشتند پیروز شوند.

شما یک ادعا کردی که ختنه زنان جز سنت اسلام است ......بنده هم خیلی مستند و حتی با استفاده از سند خودتون در این باره پاسخ دادم
دوست عزیز من عالم دینی نیستم اگر شما هستید نمیدونم.شما همین جا هم صادقانه رفتار نکردی ...پست 70 و 71......نظر یکی از مراجع محترم تقلید........مطلب رو از سایت یک مرجع تقلید گذاشتم که نظرشون رو گفتن ........باز هم میگم این کار در سنت اسلام نبوده .....واجب هم نیست .....در قبال دختران کوچک دخترانی که به سن تمیز هنوز نرسیده بودن در برخی قبایل انجام میشده .......

روایاتی که بیان شد کاملا مشخص است

«محمد بن يحيى عن أَحمد بن محمد عن ابن محبوب عن ابن رئاب عن أَبی بصير قال سألت أَبا جعفر (ع) عن الجارية تسبى من أَرض الشرك فتسلم فتطلب لها من يخفضها فلا نقدر على امرأة فقال أمّا السنة في الختان على الرّجال و لیس على النساء» [1]

(محمد بن يحيى از أَحمد بن محمد از ابن محبوب از ابن رئاب از أَبی بصير که گفت: از امام باقر(ع) درباره ی کنیزی که از سرزمین شرک به اسارت گرفته شده و اسلام آورده بود، پرسیدم که در جستجوی کسی بودند که وی را ختنه کنند ولی زنی را نیافتیم. در پاسخ فرمود: سنت ختنه برای مردان است و بر زنان واجب نیست.)

«محمد بن یحیی عن احمد بن محمد بن عیسی عن محمد بن عیسی عن عبدالله بن سنان عن ابی عبدالله(ع) قال ختان الغلام من السنة و خفض الجواری لیس من السنة» [2]

(محمد بن یحیی از احمد بن محمد بن عیسی از محمد بن عیسی از عبدالله بن سنان از امام صادق(ع) که فرمودند: ختنه ی پسر سنت است و ختنه ی دختران سنت نیست.)

شیخ صدوق نیز روایتی مرسل مبنی بر واجب نبودن ختنه برای دختران ذکر می کند:
«و روى غياث بن إبراهیم عن جعفر بن محمد عن أبیه (ع) قال قال علي (ع) لابأس أن لاتختتن المرأة فأما الرجل فلابد منه» [3]
(غیاث بن ابراهیم از امام صادق(ع) روایت کرد، امام باقر(ع) نقل نموده اند که علی(ع) فرمود: ایرادی ندارد که زن ختنه نشود ولی مرد ناگزیر از آن است)

[1] «الکافی» (6/37) و «تهذيب‏الأحكام» (7 /446)
[2] «الکافی» (6/37)
[3] «من‏لايحضره‏الفقيه» (3/487)
علامه مرجع آیت الله العظمی سید محمد حسین فضل الله در پاسخ به استفتاآت گوناگون پیرامون موضع اسلام در قبال ختنه کردن دختران، پاسخ دادند:

بررسیهای ما از متون وارده در این زمینه نشان می دهد که ختنه کردن دختران ساخته و پرداخته اسلام نیست و مبنای اسلامی ندارد. بلکه یکی از رسوم عصر جاهلی به حساب می آید که در زمره زینت و تجمّل زن برای شوهر یا خودش قرار می گرفته است. آن چه که از ائمه (ع) برای ما وارد شده است نشان می دهد که سنّت ختنه کردن دختران نفی شده است.

در این متون از ختنه کردن دختران به «خفض الجواری» تعبیر شده است. ابو بصیر مرادی از امام محمد باقر (ع) روایت می کند. می گوید: «از امام باقر (ع) درباره کنیزی پرسیدم که از سرزمین شرک به اسارت گرفته شده و اسلام آورده است. خواستند که او را ختنه کنند، نگذاشت که کسی این کار را انجام دهد. حضرت فرمود: سنّت ختنه برای مردان است و نه برای زنان».

در روایت دیگری آمده است: «ختنه کردن پسر بچگان سنّت است ولی ختنه کردن دختران سنّت نیست.»

در روایت سوّم سنت بودن ختنه کردن دختران نفی شده است، ولی جزو سنّت های پسندیده اجتماعی به حساب آمده است. مسعدة بن صدقة از امام صادق (ع) روایت می کند که فرمود: «ختنه کردن زنان پسندیده است ولی جزو سنّت نیست و واجب هم نیست.»

روایت های مذکور به روشنی بیان می دارند که ختنه کردن زنان سنّت نیست و این یعنی اسلام آن را به عنوان یک حکم شرعی مستحب که مبتنی بر یک مصلحت برتر باشد، وضع نکرده است. بلکه آن را جزو امور پسندیده اجتماعی به حساب آورده است که می شود آن را جزو سنّت ها و رسوم مورد عمل آن زمان برشمرد.

از روایت اول می توان چنین فهمید که
سؤال کننده از حکم ختنه دختران سؤال نمی کند. بلکه از نوع برخورد با زنی که آن را انجام نمی دهد، می پرسد. پاسخ امام باقر (ع) مستقیماً سؤال کننده و به صورت غیر مستقیم ذهنیت عمومی را چنین راهنمایی می کند که ختنه کردن دختران هیچ ارتباطی به اسلام ندارد.
روشن است که نمی شود با عادات اجتماعی ریشه دار در رفتار مردم با شدت و حدّت برخورد کرد. بلکه نیازمند یک حرکت تدریجی است تا در نهایت به حذف آن عمل منتهی شود. اسلام از همین روش در مسأله آزاد کردن بردگان هم استفاده کرده است. زیرا تحریم قاطعانه ممکن بود پایه های اجتماعی زندگی مردم را متزلزل کند. در حالی که ایجاد شکاف تدریجی در نظام برده داری در نهایت به حذف تدریجی آن می انجامد. برای این کار هم به یک انقلاب اجتماعی نیاز نیست. چرا که چنین انقلابی ممکن است فرصت تحقق اهداف اساسی اسلام را از بین ببرد.
نوع پرداخت اسلام به بعضی از عادات و رفتارها و حتی اندیشه ها نیز این چنین قابل توجیه و تحلیل است که اسلام می خواهد زمینه های فکری را ایجاد کند که به زن به عنوان انسانی که در کنار مرد در عرصه های زندگی وجود دارد احترام بگذارد. این زمینه های فکری می تواند زمینه های روانی اعتماد به نفس را در وجود زن ایجاد کند و زن چنین احساس کند که در عرصه حضور دارد. علاوه بر این چنین نگاهی می تواند زن را از چارچوب عیوب اجتماعی خارج کند و او را در جایگاه طبیعی انسانی که حق زن و مرد است قرار دهد و زمینه از بین رفتن بسیاری از عاداتی را فراهم آورد که نه تنها به خودی خود رجحانی ندارند بلکه در بسیاری از جوانب، جنبه منفی هم دارند.
از امام صادق (ع) روایت شده است که فرمود: «وقتی زنان به سوی پیامبر (ص) هجرت کردند، در بین آنان زنی بود که او را ام حبیب می گفتند – در روایت دیگری ام طیبة آمده است – او دختران را ختنه می کرد. وقتی پیامبر (ص) او را دید به او فرمود: ای ام حبیب! آیا هنوز هم به همان کار مشغول هستی؟ گفت: آری ای رسول خدا! اگر حرام است مرا از آن نهی کن. فرمود: حلال است. بیا نزدیک تا به تو بیاموزم. زن گوید: نزدیک شدم. حضرت فرمود: ای ام حبیب! اگر چنین کردی، زیاد عمیق برندار و زیاده روی نکن، چرا که هم زیباتر است و برای شوهر هم بهره بیشتری دارد.»

در تاج العروس آمده است: «سربلندترین خون گیرندگان، ختنه کنندگان و کوتاه کنندگان زائده اندام زنان هستند.» اگر اندکی از آن را دو را بگیرند. در جایی دیگر آمده است: «نهک، مبالغه در هر چیزی است.» در تفسیر «لاتنهکی» آمده است: «یعنی در ختنه کردن و کوتاه کردن زائده اندام دختران زیاده روی نکن، بلکه به مقداری از کنار آن بسنده کن».
این حدیث جزو همان راهنمایی های اسلامی قرار می گیرد که بدان اشاره کردیم و شاید هم به تدریجی بودنی اشاره کند که بدان پرداختیم.

پیامبر (ص) نیز در پرداختن به موضوع ختنه، آن را مطلقاً مباح نمی شمارد، بلکه نوعی نفرت را در آن بر می شمارد. حتی زن ختنه کننده از امکان نهی آن توسط پیامبر (ص) می پرسد. از این رو پیامبر (ص) زن ختنه کننده را راهنمایی می کند که این عمل نباید به ضرر زن تمام شود. بلکه حتی از فرمایش «فلاتنهکی ولا تستأصلی» پیامبر (ص) هم می توان تحریم شرعی ختنه را فهمید. چرا که اصولی ها معتقدند ظاهر نهی همان حرمت است. مگر اینکه دلیلی بر عدم آن وجود داشته باشد. این علاوه بر ضرر زن به نفس است که بدون نیاز به متن خاص، تمام ضررها در زمره آن قرار می گیرند.
خلاصه این که ختنه کردن زنان و دختران علاوه بر اینکه واجب نیست، از سنّت های مستحب هم نیست و اسلام آن را از دایره احکام بیرون ساخته است تا جزو متغیرهای اجتماعی قرار گیرد. ائمه (ع) نیز در ابتدا بر عدم سنّت بودن آن تأکید کرده اند و سپس از طریق فضای فکری و فرهنگی اسلام و تجربه و تأمل، این قاعده فکری را دچار تحول ساخته اند تا برای بررسی محاسن و معایب آن، زمینه بررسی های علمی درست آن فراهم گردد و موجبات منع یا تجویز آن فراهم شود.

بر این اساس ما عقیده داریم هر چیزی که بیرون از احکام اسلامی باشد، به ضرر نمی انجامد جزو گزینه های فردی قرار می گیرد که نمی شود به اجبار آن را تحمیل کرد. همین طور اولیای زن نباید چیزهایی را که به نفع زن نیست اعمال کنند. هر چند که تمام چیزهایی که به ضرر می انجامد، چه از نظر جسمی و سلامتی و چه از نظر جنبه های دیگر، شرعاً حرام هستند. والله من وراء القصد.

دوست عزیز .........من دوستدار شما هستم .......واقعا تعصب بیجا رو از خودتون دور کنید ......کاری که سلفی ها و تکفیری ها انجام میدن رو به دین ربط ندید ......منطقی فکر کنید و ذهن پرسشگر داشته باشید ...نه ذهنی که دوست داشته باشد مطابق میلش باشد.باز هم میگم ختنه برای مرد واجب است و دلایلشم کاملا مشخص است.دلایل علمی بسیاری عنوان شده ......ولی ختنه حتی دختران کوچک واجب نیست .....و تاکیدی هم نشده

آخرین ویرایش:

sfk123

اخراجی موقت

2-

3-
آیت الله خمینی :

4-

5-

دوست عزیز من عالم دینی نیستم اگر شما هستید نمیدونم.........و مطلب رو از سایت یک مرجع تقلید گذاشتم که نظرشون رو گفتن ........باز هم میگم این کار در سنت اسلام نبوده .....واجب هم نیست .....در قبال دختران کوچک دخترانی که به سن تمیز هنوز نرسیده بودن در برخی قبایل انجام میشده .......

روایاتی که بیان شد کاملا مشخص است

«محمد بن يحيى عن أَحمد بن محمد عن ابن محبوب عن ابن رئاب عن أَبی بصير قال سألت أَبا جعفر (ع) عن الجارية تسبى من أَرض الشرك فتسلم فتطلب لها من يخفضها فلا نقدر على امرأة فقال أمّا السنة في الختان على الرّجال و لیس على النساء» [1]

(محمد بن يحيى از أَحمد بن محمد از ابن محبوب از ابن رئاب از أَبی بصير که گفت: از امام باقر(ع) درباره ی کنیزی که از سرزمین شرک به اسارت گرفته شده و اسلام آورده بود، پرسیدم که در جستجوی کسی بودند که وی را ختنه کنند ولی زنی را نیافتیم. در پاسخ فرمود: سنت ختنه برای مردان است و بر زنان واجب نیست.)

«محمد بن یحیی عن احمد بن محمد بن عیسی عن محمد بن عیسی عن عبدالله بن سنان عن ابی عبدالله(ع) قال ختان الغلام من السنة و خفض الجواری لیس من السنة» [2]

(محمد بن یحیی از احمد بن محمد بن عیسی از محمد بن عیسی از عبدالله بن سنان از امام صادق(ع) که فرمودند: ختنه ی پسر سنت است و ختنه ی دختران سنت نیست.)

شیخ صدوق نیز روایتی مرسل مبنی بر واجب نبودن ختنه برای دختران ذکر می کند:
«و روى غياث بن إبراهیم عن جعفر بن محمد عن أبیه (ع) قال قال علي (ع) لابأس أن لاتختتن المرأة فأما الرجل فلابد منه» [3]
(غیاث بن ابراهیم از امام صادق(ع) روایت کرد، امام باقر(ع) نقل نموده اند که علی(ع) فرمود: ایرادی ندارد که زن ختنه نشود ولی مرد ناگزیر از آن است)

[1] «الکافی» (6/37) و «تهذيب‏الأحكام» (7 /446)
[2] «الکافی» (6/37)
[3] «من‏لايحضره‏الفقيه» (3/487)

دوست عزیز .........من دوستدار شما هستم .......واقعا تعصب بیجا رو از خودتون دور کنید ......کاری که سلفی ها و تکفیری ها انجام میدن رو به دین ربط ندید ......منطقی فکر کنید و ذهن پرسشگر داشته باشید ...نه ذهنی که دوست داشته باشد مطلبق میلش باشد

من گفتم که ختنه دختران جزء فرهنگ اسلامی بوده و پیامبر نیز آن را تایید کرده.

شما برای تبرئه کردن نمیدونم چی چی هی به دروغ میگید که من گفتم ختنه در اسلام واجب بوده(نقل قول اولی در جواب همین حرف شما بود پست #66)
من هم هر بار باید بگم که من همچین حرفی رو نزدم، باز شما حرف خودتون رو تکرار می کنید. و جالبه که میگید سفسطه هم نمی کنید!!!

این روایاتی که آوردید تناقضی با حرف بنده ندارد(نه پیامبر و نه امامان این عمل را حرام اعلام نکرده بلکه مستحب نیز دانسته اند)

من میگم"
تعصب بیجا، جز گمراهی چیزی نصیب کسی نمی کند"
شما میگید سلفی ها و داعشی ها!!! داعشی ها متعصب دینی هستند یا نیستند؟!؟! کدام کار داعشی ها خلاف اسلام بوده؟!؟!؟!

در کردستان، کیش و قشم داعشی ها دختران را ختنه می کنند!!!

خوب دوست عزیز الان من داعشی بازی در میارم یا شما؟
:surprised:

دوستان برای اطلاع بیشتر به (پست #72 ) مراجعه کنید(روی قسمت آبی کلیک کنید)

بحث ما هم به هیچ نتیجه ای نخواهد رسید، چون:
منطقی که براساس سفسطه بنا شده باشد قابل تغییر نیست(موفق باشید).

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گفتم که ختنه دختران جزء فرهنگ اسلامی بوده و پیامبر نیز آن را تایید کرده.

شما برای تبرئه کردن نمیدونم چی چی هی به دروغ میگید که من گفتم ختنه در اسلام واجب بوده(نقل قول اولی در جواب همین حرف شما بود پست #66)
من هم هر بار باید بگم که من همچین حرفی رو نزدم، باز شما حرف خودتون رو تکرار می کنید. و جالبه که میگید سفسطه هم نمی کنید!!!

این روایاتی که آوردید تناقضی با حرف بنده ندارد(نه پیامبر و نه امامان این عمل را حرام اعلام نکرده بلکه مستحب نیز دانسته اند)

من میگم"
تعصب بیجا، جز گمراهی چیزی نصیب کسی نمی کند"
شما میگید سلفی ها و داعشی ها!!! داعشی ها متعصب دینی هستند یا نیستند؟!؟! کدام کار داعشی ها خلاف اسلام بوده؟!؟!؟!

در کردستان، کیش و قشم داعشی ها دختران را ختنه می کنند!!!

خوب دوست عزیز الان من داعشی بازی در میارم یا شما؟
:surprised:

دوستان برای اطلاع بیشتر به (پست #72 ) مراجعه کنید(روی قسمت آبی کلیک کنید)

شما میگید سنت اسلام.......همین صحیح نیست ........شما حرف خودتو بالاتر از مراجع تقلید میدونی ......مرجع تقلیدی که ذکر کردم این کار رو مستحب هم نمیدانند

دوستان به لینک رجوع کنند .........گفتیم حرام نیست ...اینکه اهل تسنن در قبایلشان همچین کاری میکنند ربطی به سنت اسلام بودن ندارد......نظر جمعی دیگر از مراجع تقلید

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی
بسمه تعالی
درعصر وزمان ما ختنه زنان و دختران سفارش نمی شود واحتیاط واجب در ترک آن است.
پاسخ آیت الله مکارم شیرازی به پرسش شفقنا درباره ختنه دختران

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
ختنه دختران واجب نیست و الله العام.

.
.
.
شما با گفته هاتون دارید به مراجع هم اهانت میکنید .یعنی مراجع مردم رو دارن تشویق میکنن به ترک سنتی از اسلام؟!

sfk123

اخراجی موقت
شما میگید سنت اسلام.......همین صحیح نیست ........شما حرف خودتو بالاتر از مراجع تقلید میدونی ......مرجع تقلیدی که ذکر کردم این کار رو مستحب هم نمیدانند

دوستان به لینک رجوع کنند .........گفتیم حرام نیست ...اینکه اهل تسنن در قبایلشان همچین کاری میکنند ربطی به سنت اسلام بودن ندارد......نظر جمعی دیگر از مراجع تقلید

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی
بسمه تعالی
درعصر وزمان ما ختنه زنان و دختران سفارش نمی شود واحتیاط واجب در ترک آن است.
پاسخ آیت الله مکارم شیرازی به پرسش شفقنا درباره ختنه دختران

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
ختنه دختران واجب نیست و الله العام.

.
.
.
شما با گفته هاتون دارید به مراجع هم اهانت میکنید .یعنی مراجع مردم رو دارن تشویق میکنن به ترک سنتی از اسلام؟!

جواب تمام سوالاتتون تو پست #72 و #74 هست+نظر آیت ا...خمینی(ره).

ریشه سفسطه:
سوفسطائیان جماعتی بودند که در زمان سقراط در یونان زندگی میکردند و ادعای دانایی میکردند. کسانی که خود را سوفیست مینامیدند در فنون مناظره و جدل و سخنوری مهارت داشتند و توان این را داشتند که طرف مقابل خود را در مباحث ساکت کنند و به قول معروف سر جایش بنشانند. حال در این راه لازم نبود که به حقیقت چنگ بزنند بلکه صرفاً میتوانستند با حربه های مختلف از جمله حملات شخصی، استفاده از ابزارهای روانی، فریاد زدن، استفاده از واژگان زیبا و قلمبه سلمبه و عوام پسند در هر بحث حتی اگر دانشی نسبت به آن نداشتند پیروز شوند.

نظرات محممدآقا (حتما عکس رو ببینید)

Untitled.jpg

آخرین ویرایش:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز

ریشه سفسطه:
سوفسطائیان جماعتی بودند که در زمان سقراط در یونان زندگی میکردند و ادعای دانایی میکردند. کسانی که خود را سوفیست مینامیدند در فنون مناظره و جدل و سخنوری مهارت داشتند و توان این را داشتند که طرف مقابل خود را در مباحث ساکت کنند و به قول معروف سر جایش بنشانند. حال در این راه لازم نبود که به حقیقت چنگ بزنند بلکه صرفاً میتوانستند با حربه های مختلف از جمله حملات شخصی، استفاده از ابزارهای روانی، فریاد زدن، استفاده از واژگان زیبا و قلمبه سلمبه و عوام پسند در هر بحث حتی اگر دانشی نسبت به آن نداشتند پیروز شوند.

مشاهده پیوست 221174

دوست عزیزسوال دارم شمامسلمونید؟

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز
فکر کنم از امام علی (ع)باشد که" ببین چی میگه نه اینکه کی میگه"

چطور مگه؟

ببخشین داشتم والیبال نگاه میکردم!
به خاطراین پرسیدم که اونروزدیدم گفتی صلوات فرستادنو مسخره نکنین(یه چیزی توهمین مایه ها)امروز
چیزدیگه ای میبینم سوال پیش اومد.
پیامبربه زنی گفته فلانی همچین کاریو انجام میدی؟پس مواظب باش که چه وچه نشود.این کجااین مفهمو میرسونه که پیامبرگفته این عمل مستحبه.
ضمن اینکه اگرعمل پسندیده ای بوده اول بایدبرای خانواده ی خودش تجویزمیکرده.که ماهمچین چیزیو نه جایی خوندیم نه شنیدیم.
شماشنیدید؟
بهتره سرمسائل اینچنینی الکی باهم بحث وجدل نکنیم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

ریشه سفسطه:

مشاهده پیوست 221174

ما به این حرکت شما میگیم سفسطه دوست عزیز ..........نظر امام خمینی چیست؟.......این جا ما نظری ندیدیم از ایشون گذاشته باشید ...یک مطلبی گذاشتین که فقط در یک وبلاگ فیلتر شده هست .......اگر نظر امام خمینی این است چرا هیچ کجای دیگر عنوان نشده؟

iran000.blogspot.com/2014/07/blog-post_26.html

سایر موارد....یک سری مطالب رو گذاشتید که بنده هم جوابشو دادم .....نظر مراجع کاملا مشخص است

همونطور که اونجا هم گفتم به چی چنگ میزنی عزیز.....این کار شما معنای دقیق سفسطه است

هاشمیان20

عضو جدید
از نظر علمی هم ثابت شده که دیدن موی سر قوی ترین تحریک کننده جنسی است ...

امیدوارم متوجه باشید که وقتی میگین علمی، علم یعنی چه !!
علم بر اساس آزمون و تجربه مطلبی رو تایید میکنه و سپس در ژورنال های معتبر علمی به چاپ میرسه.

لینک مقالات و ژورنال هایی که از نظر علمی ثابت کردن موی زن سبب تحریک میشه رو بی زحمت اینجا قرار بدین.
خیلی دوست دارم وقتی کلمه بزرگ اثبات علمی رو مطرح میکنید، بدونم پشت این ادعا چه علمی نهفته است.
مثلا من از پشت موی دو زن رو میبینم بدون اینکه بدانم کدام محرم است و کدام نامحرم. (چهره شون معلوم نمیشه)

دقیقا ببینم از نظر فعل و انفعالات شیمیایی !!! چه اتفاقی میوفته که موی نامحرم من رو تحریک میکنه موی محرم تحریکم نمیکنه.

هرچند احتمالا متوسل به وبلاگ های حوزه علمیه بشین برای مطلب علمی.
یا شاید هم مثل بقیه دوستان که وقتی بهشون میگی مدرک، بگن نرود میخ آهنین در سنگ و... :)

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدوارم متوجه باشید که وقتی میگین علمی، علم یعنی چه !!
علم بر اساس آزمون و تجربه مطلبی رو تایید میکنه و سپس در ژورنال های معتبر علمی به چاپ میرسه.

لینک مقالات و ژورنال هایی که از نظر علمی ثابت کردن موی زن سبب تحریک میشه رو بی زحمت اینجا قرار بدین.
خیلی دوست دارم وقتی کلمه بزرگ اثبات علمی رو مطرح میکنید، بدونم پشت این ادعا چه علمی نهفته است.
مثلا من از پشت موی دو زن رو میبینم بدون اینکه بدانم کدام محرم است و کدام نامحرم. (چهره شون معلوم نمیشه)

دقیقا ببینم از نظر فعل و انفعالات شیمیایی !!! چه اتفاقی میوفته که موی نامحرم من رو تحریک میکنه موی محرم تحریکم نمیکنه.

هرچند احتمالا متوسل به وبلاگ های حوزه علمیه بشین برای مطلب علمی.
یا شاید هم مثل بقیه دوستان که وقتی بهشون میگی مدرک، بگن نرود میخ آهنین در سنگ و... :)
وقتی میگیم علم الزاما منظور شیمی و فیزیک نیست .....روانشناسی هم یک علم است و درباره ای که گفتم محققان مطالب بسیاری نوشته اند پروفوسر ریک یکی از اینهاست
شما حتی نقاط حساس تحریک جنسیتی رو نمیدونی .......معلومه که ازدواج هم هنوز نکردی.....آخه من که نمیتونم هر چیزی رو بگم ......نه هنوز لازمه که بدونی و هم اینکه هر چیزی نبایستی در عموم گفته شود

ولی در این قبال

دکتر لستر کرکندان

بشر از نخستین دوران آ فرینش ”مو”ی سر زن را یکی از موثرترین عوامل هیجان عشقی خود دانسته است.......
جوامعی هستند که زن را مجبور می کنند بعد از ازدو ا ج برای اینکه جاذبه جنسی اش برای بیگانگان کمتر گردد مو هایش را از ته بزند از جمله در پاره ای از فرقه های متعصب کلیمی نیز تراشیدن موی سر زن بهمین علت شایع و این زنان بعد از ازدو اج از کلاه گیس استفاده می کنند. از طرف دیگر در برخی جوامع اروپای شرقی و آسیا پوشیدگی موی سر چه در ملاء عام و چه در مجالس مذهبی برای زنان شوهر دار امری الزامی است. در آفریقا و پاره ای از نقاط آمریکای جنوبی تراشیدن مو برای ازدواج خود یک سنت مذهبی است. در ضمن متذکر می گردیم که در قدیم آنقدر به تاثیر جنسی مو اعتقاد داشتند که تراشیدن موی سر را یکنوع تنبیه شدید برای زنان قرار داده بودند و د لائل تاریخی چندی سابقه ، این امور را تا جنگ جهانی دوم هم می رساند، و تاریخ نمونه های فراوانی از قرنهای گذشته دارد که زنان جادو گر را بتراشیدن مو هایشان مجبور می کرده اند برای تنبیه، و در شدید ترین نوعش حتی آنها را به کندن دانه دانه موها از ریشه محکوم می کردند تا شیطان از بدن آ نها خارج گردد .در فو لکلو ر بسیاری ملل چنین آمده است که زنی که گیسو ان انبوه تر دارد از نظر جنسی پر توان تر است و بر عکس زنانیکه موهای خود را کوتاه می کنند از سرد مزاجی خود حکایت می کنند و اشاره ای به همان دوران قرون وسطا ئی و اندیشه های مذهبی پر تعصب و سرکوب کردن امیال جنسی در خود دارند. البته این امر در مورد مردان نیز صدق می کرد و به همین علت سربازان را از بین این گروه انتخاب می کردند وتنها در سالهای ۱۹۶۰ بود که بیتلها با بی بند باریها و آرایش مو باز هم بی بند و باری در مسائل و روابط جنسی را القاء میکردند. اگر چه در فرهنگ مدرن آمریکا امروز مو از اهمیت چندانی برخودار نیست اما هنوز هم جای خود را حفظ کرده.....

..............

انتظار نداشته باشید در محل عمومی.....اون هم وقتی افراد مجردی مثل شما هستند لینک سایت خارجی و حتی داخلی این چنین مواردی رو قرار دهم......ان شاالله وقتی متاهل شدین و استقلال یافتین...به دکترهای مربوطه رجوع میکنید و موارد لازمه رو به شما میگویند

آخرین ویرایش:

هاشمیان20

عضو جدید
وقتی میگیم علم الزاما منظور شیمی و فیزیک نیست .....روانشناسی هم یک علم است و درباره ای که گفتم محققان مطالب بسیاری نوشته اند پروفوسر ریک یکی از اینهاست
شما حتی نقاط حساس تحریک جنسیتی رو نمیدونی .......معلومه که ازدواج هم هنوز نکردی.....آخه من که نمیتونم هر چیزی رو بگم ......نه هنوز لازمه که بدونی و هم اینکه هر چیزی نبایستی در عموم گفته شود

انتظار نداشته باشید در محل عمومی.....اون هم وقتی افراد مجردی مثل شما هستند لینک سایت خارجی و حتی داخلی این چنین مواردی رو قرار دهم......ان شاالله وقتی متاهل شدین و استقلال یافتین...به دکترهای مربوطه رجوع میکنید و موارد لازمه رو به شما میگویند

ببینید جناب، من سال دوم دکتری مهندسی عمران هستم.
یکی از علایق جانبیم در کنار مطالعات تخصصی، بحث های روانکاوی هست.
پس شما نگران این نباشین که با یک نوجوان یا جوان تازه از خواپ پا شده طرفین که نمیفهمه در جهان چه خبر هست.

اگر نگران سلامتی روان عموم مردم هستین، لینک مقالات رو به زبان انگلیسی به من خصوصی پیام بدین.
من اینقدر وجود و شهامت دارم که اگر فهمیدم اشتباه میکنم بیام همین جا اعلام کنم که محمد آقا لینک مقالات علمی روانکاوی و روانشناسی رو به من داد که توش بر تحریک آمیز بودن موی زنان برای مردان تاکید شده است.

از این مطالب فارسی دکتر جرح و دکتر لوکاس و دکتر آندرس و... که معلوم نیست کجای جهان هستن و اصلا وجود خارجی دارن یا ندارن فاکتور گیری کنید. (لینک مقالات در ژورنال های روانشناسی معتبر یک چیز فیکس هست)

وگرنه در همین باشگاه دوستان در مورد اندیشمندان استرالیایی و مسلمان شدنشون به دلیل اینکه مورچه از جنس شیشه هست هم مطلب گذاشته بودن وقتی دستشون رو شد به تته پته افتادن.
موفق باشی.

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

و

استغفرالله:surprised:
تو رو خدا میخاین بیاین بگین:D

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
استغفرالله:surprised:
تو رو خدا میخاین بیاین بگین:D

مطمئن باشید نه دوست دارم بگم ........و نه خواهم گفت ......هر چیزی جای بحث متناسب خودشو داره ........مواردی که اجازه انتشار لااقل در قبال یک فرد مجرد داشت رو به زبان لاتین برای اون فرد ارسال کردم .......هرچند اگر واقعا خیلی کنجکاو است .....به یک روانشناس برای پرسیدن در این باره رجوع کند

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی در این قبال

دکتر لستر کرکندان

بشر از نخستین دوران آ فرینش ”مو”ی سر زن را یکی از موثرترین عوامل هیجان عشقی خود دانسته است.......
جوامعی هستند که زن را مجبور می کنند بعد از ازدو ا ج برای اینکه جاذبه جنسی اش برای بیگانگان کمتر گردد مو هایش را از ته بزند از جمله در پاره ای از فرقه های متعصب کلیمی نیز تراشیدن موی سر زن بهمین علت شایع و این زنان بعد از ازدو اج از کلاه گیس استفاده می کنند. از طرف دیگر در برخی جوامع اروپای شرقی و آسیا پوشیدگی موی سر چه در ملاء عام و چه در مجالس مذهبی برای زنان شوهر دار امری الزامی است. در آفریقا و پاره ای از نقاط آمریکای جنوبی تراشیدن مو برای ازدواج خود یک سنت مذهبی است. در ضمن متذکر می گردیم که در قدیم آنقدر به تاثیر جنسی مو اعتقاد داشتند که تراشیدن موی سر را یکنوع تنبیه شدید برای زنان قرار داده بودند و د لائل تاریخی چندی سابقه ، این امور را تا جنگ جهانی دوم هم می رساند، و تاریخ نمونه های فراوانی از قرنهای گذشته دارد که زنان جادو گر را بتراشیدن مو هایشان مجبور می کرده اند برای تنبیه، و در شدید ترین نوعش حتی آنها را به کندن دانه دانه موها از ریشه محکوم می کردند تا شیطان از بدن آ نها خارج گردد .در فو لکلو ر بسیاری ملل چنین آمده است که زنی که گیسو ان انبوه تر دارد از نظر جنسی پر توان تر است و بر عکس زنانیکه موهای خود را کوتاه می کنند از سرد مزاجی خود حکایت می کنند و اشاره ای به همان دوران قرون وسطا ئی و اندیشه های مذهبی پر تعصب و سرکوب کردن امیال جنسی در خود دارند. البته این امر در مورد مردان نیز صدق می کرد و به همین علت سربازان را از بین این گروه انتخاب می کردند وتنها در سالهای ۱۹۶۰ بود که بیتلها با بی بند باریها و آرایش مو باز هم بی بند و باری در مسائل و روابط جنسی را القاء میکردند. اگر چه در فرهنگ مدرن آمریکا امروز مو از اهمیت چندانی برخودار نیست اما هنوز هم جای خود را حفظ کرده.....

..............

مطلب جالبی رو بیان کردین من در کتابهای تاریخی خونده بودم که در مصر و کشورهای از این دست خانم هاموهای خود رواز ته میزنند ولی دلیلش رو نمیدونستم ممنون

هاشمیان20

عضو جدید
مطلب جالبی رو بیان کردین من در کتابهای تاریخی خونده بودم که در مصر و کشورهای از این دست خانم هاموهای خود رواز ته میزنند ولی دلیلش رو نمیدونستم ممنون

شما اگر انگلیسی بلد هستین به جای باور کردن چیزهای من در آوردی این مطلب کاملا علمی رو مطالعه کنید :

Hair does not in itself have any intrinsic s*x*ual value other than the attributes given to it by individuals in a cultural context
Some cultures are ambivalent in relation to body hair, with some being regarded as attractive while others being regarded as unaesthetic

Many cultures regard a woman's hair to be erotic. For example, many Islamic women cover their hair in public, and display it only to their family and close friends
Similarly, many Jewish women cover their hair after marriage. During the Middle Ages, European women were expected to
cover their hair after they married.

Hair fetishism manifests itself in a variety of behaviors. A fetishist may enjoy seeing or touching hair, pulling on or cutting hair of another person

من به یک بنده خدایی قول دادم به خاطر حفظ آبروی یک عده زیادی این چیزارو تشریح نکنم که کسانی که با مو تحریک میشن در زمره چه آدمایی هستند.

بگذریم وضعیت خراب تر از این حرفاست.

sfk123

اخراجی موقت
ببخشین داشتم والیبال نگاه میکردم!
به خاطراین پرسیدم که اونروزدیدم گفتی صلوات فرستادنو مسخره نکنین(یه چیزی توهمین مایه ها)امروز
چیزدیگه ای میبینم سوال پیش اومد.

پیامبربه زنی گفته فلانی همچین کاریو انجام میدی؟پس مواظب باش که چه وچه نشود.این کجااین مفهمو میرسونه که پیامبرگفته این عمل مستحبه.
ضمن اینکه اگرعمل پسندیده ای بوده اول بایدبرای خانواده ی خودش تجویزمیکرده.که ماهمچین چیزیو نه جایی خوندیم نه شنیدیم.
شماشنیدید؟
بهتره سرمسائل اینچنینی الکی باهم بحث وجدل نکنیم
سلام دوست عزیز

بله اونجا گفتم با صلوات بیجا احترامش رو از بین نبریم .
در اینجا هم در راستای همان حرف(صلوات) صحبت کردم که تضادی با اسلام نداره.

حرف من دوری از تعصبات و خرافاتی است که ریشه اسلام را هدف قرار داده است. همان خرافاتی که باعث می شود فردی به اسم مرجع تقلید فتاوایی دهد و بعد از توهین شنیدن از مردم به خاطر آن فتوا، نظرش را تغییر دهد.

دوست عزیز اگر پست های من رو نگاه کنی متوجه میشی که همیشه گفتم به اعتقادات همدیگه احترام بزارین، اینجا هم من فقط نظرم رو با توجه به دانسته هام گفتم. دوست عزیز محممد آقا سند خواست خدمتشون دادم بعد ایشون حمله رو آغاز کرد ...(پست #72 و #74 و #76 همه چیز مشخصه).

دوست عزیز پست #72 سند های موجود رو کامل مطالعه کن، (در سند دوم)

هنگامی که زنان به سوی رسول الله هجرت کردند، زنی با آنان هجرت نمود که به او ام حبیب می‌گفتند و دخترکان را ختنه می‌کرد؛ پس هنگامی که رسول الله (ص) او را دید، فرمود:
ای ام حبیب، آن کاری که می‌کردی اکنون هم می‌کنی؟ گفت:
بله ای رسول الله مگر اینکه حرام باشدو تو مرا نهی کنی.

رسول الله گفت: نه، بلکه حلال است
، پس نزدیک من بیا تا چیزی به تو یاد دهم
؛ ام حبیب گفت نزدیکش شدم، پس به من گفت: ای ام حبیب، اگر تو (ختنه) کردی، همه را نبر، زیرا صورت را روشن و نزد شوهر خوش بخت تر می‌گردد. (الکافی / جلد 6 / صفحه 38 - الکافی / جلد 5 / صفحه 118- مکارم الاخلاق / شیخ طبرسی / صفحه 230)

پیامبر در جواب زن این کار را حلال اعلام کرد و تنها روی مقدار بریدن به او تذکر داد.(کافی و شیخ طوسی این را آورده اند پس سند صحیح است)

اسناد صحیح هستند سخنان پیامبر(ص) از زبان ائمه نقل شده اند.(بنده نویسنده کافی و ... که نیستم)
اسناد زیادی هستند که با سرچ در اینترنت می توان یافت.
مانند:

امام رضا(ع): «الْخِتَانُ سُنَّةٌ وَاجِبَةٌ لِلرِّجَالِ وَ مَکْرُمَةٌ لِلنِّسَاء»؛ ... ختنه کردن سنت واجبی است بر مردان که باید آن‌را انجام دهند و بر زنان نیز عرفی قابل احترام است ... .{شیخ صدوق، عیون أخبار الرضا(ع)، محقق و مصحح: لاجوردی، مهدی، ج ‏2، ص 125، نشر جهان، تهران، چاپ اول، 1378ق.}

امام صادق(ع): «خَفْضُ الْجَارِیَةِ مَکْرُمَةٌ وَ لَیْسَتْ مِنَ السُّنَّةِ وَ لَا شَیْئاً وَاجِباً وَ أَیُّ شَیْ‏ءٍ أَفْضَلُ مِنَ الْمَکْرُمَةِ»؛ختنه دختر عرفی پسندیده است ولی از سنت نبوده و چیز واجبی نیست و چه چیزی بالاتر از عرف پسندیده است.{الکافی، ج 6، ص 37.}

امام صادق(ع): «الختان مکرمة فی النساء»؛ یعنی ختنه برای بانوان مستحب است ولی واجب نیست. همچنین استحباب این کار برای بانوان به مانند ختنه برای مردان نیست.{روضة المتقین فی شرح من لا یحضره الفقیه، ج ‏8، ص 616.}

پیامبر(ص):
اول زني را كه ختنه كردند، هاجر مادر حضرت اسماعيل(ع) بود كه ساره مادر اسحاق(ع) از روي غضب او را ختنه كرد و باعث زياد شدن خوبي او شد و از آن روز سنت جاري شد كه زنان را ختنه كنند. (حليه المتقين‏، فصل دهم، ‌در ختنه كردن پسران و دختران،‌ص 154).

و... که در کتاب های تشیع آورده شده که مورد قبول اکثر علما نیز هستند.

اسناد بنده: نظر پیامبر(ص) و امامان(اگر سخن پیامبر(ص) مربوط به زمان خاصی بود امامان این سخنان را تکرار نمی کردند)+ کتاب های شیعه

بنده با هیچ کس بحثی ندارم و نخواهم داشت، پست های جناب محممدآقا در تاپیک های مختلف (پست #76 در همین تاپیک رو مطالعه کنید)و پست های بنده نشان دهنده همه چیز است...

برای همین هم از دادن اسپم های بی مورد خودداری کردم. تمام حرف بنده و ایشان در پست های یاد شده موجود است(روی پست ها کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر بروید)

در پایان برای جلوگیری از سفسطه باز ذکر میکنم که من تنها گفتم"ختنه کردن زنان جزء فرهنگ اسلامی است که پیامبر نیز آنرا تایید کرده" و "اکثر ایرانیان زیر بار این عمل نرفتند(یه نگاه به جامعه و اسناد تاریخی بندازین مشخصه) "
تمام صحبت ها در
پست #72 و #74 و #76 وجود دارد. بنده هیچ صحبت شخصی در مورد واجب بودن یا سنت بودن یا مبداء این کار نکردم(فقط اسناد رو ذکر کردم ).

سفسطه=پست#76 (روی این جمله کلیک کنید)

منطقی که براساس سفسطه بنا شده باشد قابل تغییر نیست
:warn:
:warn::warn:
کسی که خودش را به خواب زده بیدار شدنی نیست
:warn::warn::warn::gol:(اتمام بحث، موفق باشید):gol:

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اگر انگلیسی بلد هستین به جای باور کردن چیزهای من در آوردی این مطلب کاملا علمی رو مطالعه کنید :

Hair does not in itself have any intrinsic s*x*ual value other than the attributes given to it by individuals in a cultural context
Some cultures are ambivalent in relation to body hair, with some being regarded as attractive while others being regarded as unaesthetic

Many cultures regard a woman's hair to be erotic. For example, many Islamic women cover their hair in public, and display it only to their family and close friends
Similarly, many Jewish women cover their hair after marriage. During the Middle Ages, European women were expected to

Hair fetishism manifests itself in a variety of behaviors. A fetishist may enjoy seeing or touching hair, pulling on or cutting hair of another person

من به یک بنده خدایی قول دادم به خاطر حفظ آبروی یک عده زیادی این چیزارو تشریح نکنم که کسانی که با مو تحریک میشن در زمره چه آدمایی هستند.

ممنون مشم ترجمش روهم بنویسین

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

حداقل مطلب رو کامل میذاشتی ......تا بتوانند اونهایی که زبان بلدند قضاوت درستی بکنند

Even in cultures where women do not customarily cover their hair, the erotic significance of hair is recognised. Some hair styles are culturally associated with a particular gender, with short head hair styles and baldness being associated with men and longer hair styles with women and girls, even though there are exceptions such as Gaelic Irish men, and also depictions of men in art throughout history, most notable example probably being that of Jesus Christ. Hair, especially head hair, is regarded as a person's secondary ***ual characteristic. In the case of women especially, head hair has been presented in art and literature as a feature of beauty, vanity and eroticism. Hair has a very important role in the canons of beauty in different regions of the world, and healthy combed hair has two important function, beauty and fashion. In those cultures considerable time and expense is put into the attractive presentation of hair, and in some cases to the removal of culturally unwanted hair.

نه جنابعالی که ظاهرا وضعیت زبانتون هم تعریفی ندارد......ضمن اینکه متاسفم که انقدر راحت یک متن با کلمات غیر اخلاقی رو عمومی کردین ....خجالت نکشید در عموم ترجمه خودتان رو به خورد دیگران هم بدهید
Female hair especially is seen as seductive and essentially s.......lly in meaning. The way in which hair has historically been categorized confirms this. For instance, redheads have traditionally been thought of as wanton: In the Middle Ages they were seen as witches and charged with ***ually luring men to make pacts with the Devil. In Jane Austen’s era, married women would wear their hair up instead of down. And it’s no coincidence that Lorelei and the mermaids,who in legends enticed men to their deaths, had long, free-flowing hair.

آخرین ویرایش: