رفع اشکال مربوط به:SKETCHUP

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من کارمو تو اسکچ آپ مدل کردم و خروجی 3ds گرفتم وقتی تو مکس ایمپورتش کردم کل حجم رو یکپارچه آورده و نمیشه تک تک بهش متریال داد.اکسپلود هم نمیشه.راه درست ایمپورت کردنش چیه ؟

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام دوستان.من کارمو تو اسکچ آپ مدل کردم و خروجی 3ds گرفتم وقتی تو مکس ایمپورتش کردم کل حجم رو یکپارچه آورده و نمیشه تک تک بهش متریال داد.اکسپلود هم نمیشه.راه درست ایمپورت کردنش چیه ؟
سلام
فکر میکنم باید توی اسکچاپ با گروپ های مختلف کار می کردید تا این مشکل پیش نیاد ،‌الان درسته توی اسکچاپ برای متریال دادن مشکلی پیش نمیاد اما توی مکس کار خراب میشه ... .

galexy s4

عضو جدید

سلام
توی قسمت optionپنجره اکسپورت نوع export روی چه حالتیه؟
حالت اکسپورت رو روی full hierarchy بذارید و مطمئن باشید که توی مکس حجم رو attach نکرده باشین.

آخرین ویرایش:

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
توی قسمت optionپنجره اکسپورت نوع export روی چه حالتیه؟
حالت اکسپورت رو روی full hierarchy بذارید و مطمئن باشید که توی مکس حجم رو attach نکرده باشین.
ممنون.روی همین حالت هست.توی مکس فایل رو ایمپئرت میکنم از کجا بدونم اتچ شده یا نه؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
اصلا لازم نیست اکسپورت کنید
توی مکس 2011 به بعد فایلای اسکچاپ به طور مستقیم ایمپورت میشن. فقط لطفا Force 2sided رو توی رندر مکس تیک بزنید یا اگر تجربه کافی دارید همون توی اسکچاپ همه صفحات رو قبل از متریال سفید کنید (ممکنه برخی صفحات آبی رنگ باشن که معنیش اینه که پشت و رو شدن) و بعد متریال بدید و ببرید توی مکس...

northstar2

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه چرا پلاگین (slicer5) رو اسکچاپ 2015 کار نمی کنه؟؟
یعنی وقتی نصب می کنی آیکونش نمیاد؟؟

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کدوم دستور توی CAD صفحه درست میکنه؟میخوام فایلی که وارد اسکچاپ میکنم صفحه شده باشه.

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان حجم فایل اسکچاپ چطور میتونم کم کنم؟
به غیر از راه زیر راه دیگه ایی هست؟
in model-deatailes-purge unused سطل رنگ

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
Window-->Model info--> Statistics-->Purge unused
بعد هم زیپ کردن فایل.

سلام جناب یگانگی.
من جایی خوندم که برای سبک تر شدن کار باید به سطح کامپونت و گروپ ها متریال ندهیم بلکه به سطح داخلی آن متریال بدهیم .ممنون میشم نظرتونو بگید.

memara

عضو جدید
سلام دوستان واسه ترسیم سازه کابلی یا سازه های فضا کار تو اسکچ اپ ایا پلاگین یا روش طراحی خاصی وجود داره ؟ پیشاپیش از راهنماییها و وقتی میزارید ممنونم

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من اسکچاپم ورژنش 14 هست میخواستم ببینم میشه تنظیم کنم خودش همیشه save as ورژن 8 بگیره بدون اینکه همیشه خودم انتخابش کنم؟

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز.ممنون میشم به سوال من پاسخ بدید یا منبع آموزشی معرفی کنید.
نحوه وارد کردن نقشه سه بعدی از گوگل ارث به اسکچاپ برای جانمایی مدل.دستور Add location بلدم ولی تصویر دو بعدی میاره وجالب نمیشه.

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام دوستان واسه ترسیم سازه کابلی یا سازه های فضا کار تو اسکچ اپ ایا پلاگین یا روش طراحی خاصی وجود داره ؟ پیشاپیش از راهنماییها و وقتی میزارید ممنونم
http://de.sergeferrari.com/serge-ferrari-sketch-3/
دانلودش
http://de.sergeferrari.com/wp-conte...i-2013/sketch/downloads/FerrariSketchV1.1.zip
یا
http://sketchup.google.com/
2) Once this archive is extracted:
- copy the file "FerrariSketch.rb" and the folder "FerrariSketch" in the directory "C:\Program Files\Google\Google SketchUp 7\Plugins" (or equivalent)*;
- copy the folder "FerrariColors" in the directory "C:\Program Files\Google\Google SketchUp 7\Materials" (or equivalent)*.

3) Launch Google SketchUp and open the FerrariSketch tool box by selecting the option "FerrariSketch" in the menu "View -> Toolbars".

* These pathnames depend on the Google SketchUp version (7 or superior) and/or the operating system (XP/Vista/7). You must have administrative rights on these folders.

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز.ممنون میشم به سوال من پاسخ بدید یا منبع آموزشی معرفی کنید.
نحوه وارد کردن نقشه سه بعدی از گوگل ارث به اسکچاپ برای جانمایی مدل.دستور Add location بلدم ولی تصویر دو بعدی میاره وجالب نمیشه.
دو لایه داره. یکیش تخته و یکیش سه بعدی و از منوی google (تولبار گوگل) میتونید بین این دو حالت تغییر بدید

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام.من اسکچاپم ورژنش 14 هست میخواستم ببینم میشه تنظیم کنم خودش همیشه save as ورژن 8 بگیره بدون اینکه همیشه خودم انتخابش کنم؟
متاسفانه همیشه ورژن خودش ذخیره میکنه، و برای ذخیره نسخه های پیشین از دستور save as میشه استفاده کرد

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام جناب یگانگی.
من جایی خوندم که برای سبک تر شدن کار باید به سطح کامپونت و گروپ ها متریال ندهیم بلکه به سطح داخلی آن متریال بدهیم .ممنون میشم نظرتونو بگید.
این کار مزیتهای دیگه ای هم داره. یکیشم اینه که میتونید محل تکسچر روی هر سطح رو از کلیک راست روی سطح تغییر بدید و یا کوچک و بزرگتر کنید. یعنی اول باید Edit group یا Edit Component رو بزنید و وارد گروه/کامپوننت بشید و هرنوع ویرایش منجمله تکسچردهی رو انجام بدید.
ضمنا این کار سرعت رندر رو هم بالا میبره

memara

عضو جدید
http://de.sergeferrari.com/serge-ferrari-sketch-3/
دانلودش
http://de.sergeferrari.com/wp-conte...i-2013/sketch/downloads/FerrariSketchV1.1.zip
یا
http://sketchup.google.com/
2) Once this archive is extracted:
- copy the file "FerrariSketch.rb" and the folder "FerrariSketch" in the directory "C:\Program Files\Google\Google SketchUp 7\Plugins" (or equivalent)*;
- copy the folder "FerrariColors" in the directory "C:\Program Files\Google\Google SketchUp 7\Materials" (or equivalent)*.

3) Launch Google SketchUp and open the FerrariSketch tool box by selecting the option "FerrariSketch" in the menu "View -> Toolbars".

* These pathnames depend on the Google SketchUp version (7 or superior) and/or the operating system (XP/Vista/7). You must have administrative rights on these folders.
سلام ممنونم استاد عزیز لطف کردی

ولی فایلارو تو همین مسیرایی که گزاشتی کپی کردم ولی جواب نداد

سازه هایی با جزییات زیر و منظورمه واسه طراحیش مشخصا از پلاگین استفاده میشه حالا نمیدونم از کجا گیرش بیارم

7871635622886355234364201515185233.jpg

7871635622886151269520201555181263.jpg

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
ممکنه پلاگینی هم باشه ولی اینا که کاری نداره با ابزارای اسکچاپ به راحتی و در کمتر از 5 دقیقه مدل میشه

memara

عضو جدید
ممکنه پلاگینی هم باشه ولی اینا که کاری نداره با ابزارای اسکچاپ به راحتی و در کمتر از 5 دقیقه مدل میشه
ممنون میشم اگه امکانش باشه یه توضیح مختصری مارو راهنمایی بفرمایی استاد عزیز

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.عیدتون مبارک باشه:gol::gol:
بچه ها تو اسکچاپ میشه یه همچین برج هایی درست کرد؟43-GARE-DU-NORD-MANGROVE-TOWERS-C.jpg

آخرین ویرایش:

zohre_1371

عضو جدید
سلام دوستان.عیدتون مبارک باشه:gol::gol:
بچه ها تو اسکچاپ میشه یه همچین برج هایی درست کرد؟مشاهده پیوست 236093
من شنیدم که اسکچ خیلی کاربرد و استفاده داره
اگه خیلی ماهر باشی شاید بتونی..
ولی دوستمون درست میگن
راینو خیلی بهتره و 3d max هم میتونه این کارو انجام بده..
چون نرم افزارش باید بتونه حجم های منحنی رو خوب درباره..اسکچ یخورده ضعیفه.ولی نشد نداره

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عید شمام مبارک
فکر کنم اینجور حجمارو باید با راینو کشید؛ راینو برای اینجور حجمایی عالیه..

من شنیدم که اسکچ خیلی کاربرد و استفاده داره
اگه خیلی ماهر باشی شاید بتونی..
ولی دوستمون درست میگن
راینو خیلی بهتره و 3d max هم میتونه این کارو انجام بده..
چون نرم افزارش باید بتونه حجم های منحنی رو خوب درباره..اسکچ یخورده ضعیفه.ولی نشد نداره

نهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه. مرا یارای یادگیری یک نرم افزار دگر نمی باشد

ولی راس میگین.کار نشد نداره;)

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوس جونا:gol::gol:بچه ها بخش smooth edge تو اسکچاپ من غیر فعاله، ینی میاره ولی نمی تونم تغییرش بدم.چیکار کنم؟رذب.png