رفع اشکال مربوط به:3DMAX

NASRIN NAJAFI

عضو جدید
چجوری ابجکت با پسوند 3d s max scene file را در 3دی مکس import کنم؟ یعنی IMPORT میکنم اما میگه فرمت فایل مناسب نیست.

s.tz

عضو جدید
سلام
وقتی به آبجکتی می خوام متریال بدم (مثلا یه گلدون با گل) کلش اون متریال رو میگیره ،چطور میتونم تفکیکشون کنم؟گروپ هم نیست

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
شکلم رو با spline fit توی اتوکد میکشم با فرمان ext ارتفاع میدم ....بعد سیو میکنم و توی 3d max با فرمان import وارد میکنمش و قوسهایی که تو اتوکد دادم شکسته شکسته به صورت line وارد max میشه!!!!!!!!!!!!!1ممنون وقت گذاشتی جواب دادید ...

کسی نمیدونه چرا شکسته میاد؟؟؟؟؟؟

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام//من یه دی وی دی ابجکت گرفتم تعداد زیادی مدل داره منتها وقتی روش میزنم سمت راست نما ازش نشون نمیده راهی هست که preview رو نشون بده
بعد طرز استفادش چجوریه dragکنم بیارم تو پروزه ؛ فرضا اگر پنجرست جای پنجره رو خالی کنم یا نه همینطوری بذارم

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
کسی نمیدونه چرا شکسته میاد؟؟؟؟؟؟

سلام//من یه دی وی دی ابجکت گرفتم تعداد زیادی مدل داره منتها وقتی روش میزنم سمت راست نما ازش نشون نمیده راهی هست که preview رو نشون بده
بعد طرز استفادش چجوریه dragکنم بیارم تو پروزه ؛ فرضا اگر پنجرست جای پنجره رو خالی کنم یا نه همینطوری بذارم

اینو نصب کن که یه پریویو داشته باشی لینک---اما این پریویو که شما میگی امکانش نیست!! بعد نصب سیستم رو ریستارت کن

با درگ میشه! کافیه تو محیط مکس (فرقی نداره که پنجره خالی باشه یا نه) کشیده بشه -بعد درگ چند گزینه داریم کافیه مرج! رو انتخاب کنی

zeinab62

عضو جدید
وارد کردن پسوند Archicad به MAX

وارد کردن پسوند Archicad به MAX

چگونه می توان پسوند آرچیکد را وارد برنامه 3D MAX کرد؟

maryam_d

عضو جدید
سلام به دوستای خوبم

کسی میدونه ک آیا روشی هست که بشه فایل مکس 2011 رو تو مکس 2009 باز کرد؟
پایین ترین ورژن save as 2010 داره،شما راهی میشناسید ک بتونم تو 2009 بازش کنم؟؟؟:question:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام به دوستای خوبم

کسی میدونه ک آیا روشی هست که بشه فایل مکس 2011 رو تو مکس 2009 باز کرد؟
پایین ترین ورژن save as 2010 داره،شما راهی میشناسید ک بتونم تو 2009 بازش کنم؟؟؟:question:

امکانش نیست--مگه اینکه به فرمت obj یا 3ds سیو کنی- -حالا چرا 2009 !! بهتره از ورزن بالاتریا استفاده کنی-- من 2014 دیزاین رو پیشنهاد میکنم-که سرعت خوبی داره

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..من رمز برنامه chife architecto میخوام...داریدش؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام
وقتی به آبجکتی می خوام متریال بدم (مثلا یه گلدون با گل) کلش اون متریال رو میگیره ،چطور میتونم تفکیکشون کنم؟گروپ هم نیست

خوب کاری نداره--شما به poly تبدیلش کن--
طبق تصویر جلو برو

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا من پلاگین futurarch و نسخه 1.4991 رو دانلود کردم فایلاشم ریختم تو پلاگین مکسم ولی موقع استفاده توی محیط مکس ازم سریال کد میخواد واسه اکتیوش کسی داره این سریالو یا کزکشو ؟

maryam_d

عضو جدید
سلام
والا سیستمم 5 هسته ایه ،زیاد تو 2011 هنگ میکنه کارم.دوستام بهم میگن موقع رندر ب مشکل برمیخورم.حالا اگر 2014 نصب کنم ک بدتر میشه درسته؟

h68

عضو جدید
دوستان من وقتی تو مکس این غلتک رو میزنم از هر دستوری که باشه میاد بیرون چی کار کنم میشه یک نفر زود جوابم بده لطفا

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
آقا من پلاگین futurarch و نسخه 1.4991 رو دانلود کردم فایلاشم ریختم تو پلاگین مکسم ولی موقع استفاده توی محیط مکس ازم سریال کد میخواد واسه اکتیوش کسی داره این سریالو یا کزکشو ؟

بعد کپی فایل dlo. تو فولدر plugins
فولدر preset رو هم باید بریزی تا مشکل حل بشه. اگه این کار رو نکردی برو تو منو geometry بعد create از انجا پلاگین futur arch باز کن در قسمت اخر زیر منو گزینهfutur arch option بزن انجا مسیر lib یا همان preset از تو پوشه که نصب کردی بهش بده

آخرین ویرایش:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
دوستان من وقتی تو مکس این غلتک رو میزنم از هر دستوری که باشه میاد بیرون چی کار کنم میشه یک نفر زود جوابم بده لطفا

3dsmax.ini رو حذف کن ببین مشکل حل میشه!

اینجا C:\Users\[UserName]\AppData\Local\Autodesk\3dsmax\[3ds max version #]\enu\3dsmax.ini

h68

عضو جدید
3dsmax.ini رو حذف کن ببین مشکل حل میشه!

اینجا C:\Users\[UserName]\AppData\Local\Autodesk\3dsmax\[3ds max version #]\enu\3dsmax.ini
دوست عزیز مرسی که جواب دادید اما این کار رو کردم درست نشد بازم میشه ببینید جور دیگه ای میشه؟
البته قابل ذکر من قبل max2013 رو نصب کردم اما چون وی ری رو نصب می کردم رندر نمی گرفت مجبور شدم پاکش کنم و 2011 نصب کنم

آخرین ویرایش:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه پوسته توی کار هست که نمای گسترده ش به صورتیه که گذاشتم و طبعا پلانش یه خط به ضخامت 30 سانته
اما توی 3بعدی پلانش به صورت نیم دایره ست
چون جزئیات خیلی ریز و زیادی روی این نما هست نمیشه توی خود مکس مدلش کنم و باید مستقیم از کد ایمپورت کنم
حالا ایا راهی هیت که یه صفحه صاف رو توی مکس به این صورت خم کرد؟
1.jpg

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
چگونه می توان پسوند آرچیکد را وارد برنامه 3D MAX کرد؟

سلام.
تو محیط سه بعدی آرشی کد از مادلینگتون با پسوند 3d studio ، سیو از بیگیرید.بعد تو تری دی مکس باز کنید اون فایل رو.

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
یه پوسته توی کار هست که نمای گسترده ش به صورتیه که گذاشتم و طبعا پلانش یه خط به ضخامت 30 سانته
اما توی 3بعدی پلانش به صورت نیم دایره ست
چون جزئیات خیلی ریز و زیادی روی این نما هست نمیشه توی خود مکس مدلش کنم و باید مستقیم از کد ایمپورت کنم
حالا ایا راهی هیت که یه صفحه صاف رو توی مکس به این صورت خم کرد؟
خوب این حجمو به راحتی میشه با اتوکد انجام داد--من اتوکدیشو میگم توی تردی مکس هم این روش هست- ولی اتوکد سریعتر وکار رو تمیز درمیاره!
طبق تصویر

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون اما این اون نمایی که من میخوام رو نمیده!
جزئیات گره چینی زیادی روی این نما هست و جز در حالت گسترده ش جور دیگه ای در نمیاد