رفع اشکال مربوط به:3DMAX

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان من برام یه سوال پیش اومده که اون هم در مرد کپی کردن تو مکس
میخواستم بدونم دستوری هست که من یک شیع رو در امتداد یک خط موج دار یا منحنی که با لاین کشیدم کپی کنم کاربردش هم تو ساخت نرده های تراس یا چراغ و نرده پل های رو گذره از استادم هم پرسیدم نمیدونست خوش حال میشم که کمکم کنید ;)

طبق تصویر

italian_arch

عضو جدید
سلام
میشه لطفا نحوه ی ساخت جمن و استفاده از متریال های آماده ی وی ری چمن رو برام توضیح بدین؟ متریال های آماده ی وی ری مربوط به چمن یک سری تنظیمات داره که نمیدونم باید کجا و چطور اعمالشون کنم؟ ممنون می شم اگه مثل همیشه کمکم کنید

italian_arch

عضو جدید
سلام
میشه لطفا نحوه ی ساخت جمن و استفاده از متریال های آماده ی وی ری چمن رو برام توضیح بدین؟ متریال های آماده ی وی ری مربوط به چمن یک سری تنظیمات داره که نمیدونم باید کجا و چطور اعمالشون کنم؟ ممنون می شم اگه مثل همیشه کمکم کنید

تهرنگ

عضو جدید
3d max toolbar.jpgمیشه یکی از دوستان کارایی 2تا کلیدی که توی تولبار سمت چچ snap وجود داره رو کامل توضیح بده؟؟ یکی keyboard shortcut override toggle و دیگری select and manipulate

solmaz shine

عضو جدید
چگونه به یک شومینه متریال آتش بدهیم؟؟

چگونه به یک شومینه متریال آتش بدهیم؟؟

سلام دوستان معمار
خسته نباشین، یه سوال فنی دارم ممنون میشم اگه کمک کنین
چطورمیتونم به یه شومینه که هیزم داره متریال آتیش بدم که رئال باشه و فضای اطراف شومینه روشن دیده شه ( دقیقا مثله آتیش)
ممنون از دوستان

solmaz shine

عضو جدید
ساخت چمن 3 روش داره:
1. استفاده از وی ری فر vray fur
2. vray displacement
3. hair and fur

بهتره از گزینه 2 استفاده کنی اگه نحوه استفاده وتنظیمات این مورد رو بلد نیسی یاد میدم

solmaz shine

عضو جدید
مشاهده پیوست 175871میشه یکی از دوستان کارایی 2تا کلیدی که توی تولبار سمت چچ snap وجود داره رو کامل توضیح بده؟؟ یکی keyboard shortcut override toggle و دیگری select and manipulate

select and main... با این فرمان میتونی سایز یا جابجایی یا ...عوض کنی که رو بعضی از پعضی از حجما کارمیکنه
مثلا اگه یه spot light داشته باشی واین فرمان و انتخاب کنی وبری داخل شعاع داخلی نور میتونی بصورت دستی اون شعا رو با دراگ کردن ماوس بزرگ وکوچیک کنی

solmaz shine

عضو جدید
مشاهده پیوست 175871میشه یکی از دوستان کارایی 2تا کلیدی که توی تولبار سمت چچ snap وجود داره رو کامل توضیح بده؟؟ یکی keyboard shortcut override toggle و دیگری select and manipulate

shortcut برا وقتایی کاربرد داره که مثلا یه پلاگین نصب کردی که تو خود مکس وجود نداره و تو میخوای مثله move. rotate ... یه مسیری براش بدی که مجبورنشی همش بری از جای دیگه اجراش کنی فرمان و

تهرنگ

عضو جدید
select and main... با این فرمان میتونی سایز یا جابجایی یا ...عوض کنی که رو بعضی از پعضی از حجما کارمیکنه
مثلا اگه یه spot light داشته باشی واین فرمان و انتخاب کنی وبری داخل شعاع داخلی نور میتونی بصورت دستی اون شعا رو با دراگ کردن ماوس بزرگ وکوچیک کنی

shortcut برا وقتایی کاربرد داره که مثلا یه پلاگین نصب کردی که تو خود مکس وجود نداره و تو میخوای مثله move. rotate ... یه مسیری براش بدی که مجبورنشی همش بری از جای دیگه اجراش کنی فرمان و

مرسی سلماز جان.. این شورتکاته بدجور رو اعصاب بود که چیه..:w11:

jentle man

عضو جدید

ابجک های امادشم هست نیاز به اینقدر زحمت نداره؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان معمار
خسته نباشین، یه سوال فنی دارم ممنون میشم اگه کمک کنین
چطورمیتونم به یه شومینه که هیزم داره متریال آتیش بدم که رئال باشه و فضای اطراف شومینه روشن دیده شه ( دقیقا مثله آتیش)
ممنون از دوستان

خوب معمولا آتیش رو با پلاگین FumeFX میزنن! اگه بلدش باشی میتونی به راحتی
ولی اگه باهاش کار نکردی -با این ویدیو میشه بدون پلاگین آتیش رو ایجاد کرد- لینک ویدیوی اچ دی رو دانلود کن که گزینه هارو ببینی!!
اما بهترین روش استفاده از فتوشاپه به این صورت که به این وب سایت برو لینک تصاویر مربوط به flames- fire رو باکیفیت بالا دانلود کن -قبلش باید ثبت نام کنی 15 مگ هم در روز نمیتونی دانلود کنی!
همین تصاویر رو ببر تو فتوشاپ و رو هیزم قرارش بده -کافیه یه کم فتوشاپ بلد باشی...

italian_arch

عضو جدید
ساخت چمن 3 روش داره:
1. استفاده از وی ری فر vray fur
2. vray displacement
3. hair and fur

بهتره از گزینه 2 استفاده کنی اگه نحوه استفاده وتنظیمات این مورد رو بلد نیسی یاد میدم

ممنون از پاسختون. میشه لطفا تنظیماتشو بگین؟مرسی.
1سوال دیگه، گزینه 2و3 تو modify list هست، اما این vray fur تو کدوم قسمته؟هرچی میگردم یافتش نمی کنم:( مرسی از شما بازم .

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون. میشه لطفا تنظیماتشو بگین؟مرسی.
1سوال دیگه، گزینه 2و3 تو modify list هست، اما این vray fur تو کدوم قسمته؟هرچی میگردم یافتش نمی کنم:( مرسی از شما بازم .

اینجاست--
Capture.JPG

منتها بهترین روش میشه گفت استفاده از پلاگین فورست هست--کافیه یه مدل از یه چمن داشته باشید با این پلاگین میشه به راحتی رو یه سطح با تکرار چمن رو ایجاد کرد-پیشنهاد میکنم حتما استفاده کنید

بیشتر روشهای ذکر شده سنگینه وزیاد نمیشه ازشون استفاده کرد-بیشتر از فورست یا ویری اسکتر استفاده میکنن برای ساخت چمن-البته این روش هم سنگینه منتها با پروکسی کردن میشه این مشکل رو حل کرد-حتی میشه با این پلاگین ویویی که دوربین میبینه رو چمن قرار بده!!!! وسطوح ندید رو در نظر نگیره -ویه سری تنظیمات عالی دیگه که اموزشهای زیادی میتونید تو نت ازش پیدا کنید مثلا لینک لینک
البته با auto grass هم میشه چمن ساخت

یه نمونه چمن ساخته شده توسط این پلاگین

final.jpg

آخرین ویرایش:

solmaz shine

عضو جدید
ممنون بلاخره یکی پیدا شد جواب بده
نمیخوام ازپلاگین استفاده کنم یه مپ گداشتم بعد ویری لایت گذاشتم پشتش اما چندان رئال نشد. میخوام نور آتیشا رو پارکت کف هم بیفته
سایتی هم که معرفی کردین خیلی عالی بود فقط هزچی کردم نتونشم عضو شم اون کد امنیتیش مشکل داش نشد

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
ممنون بلاخره یکی پیدا شد جواب بده
نمیخوام ازپلاگین استفاده کنم یه مپ گداشتم بعد ویری لایت گذاشتم پشتش اما چندان رئال نشد. میخوام نور آتیشا رو پارکت کف هم بیفته
سایتی هم که معرفی کردین خیلی عالی بود فقط هزچی کردم نتونشم عضو شم اون کد امنیتیش مشکل داش نشد

با پلاگین نمیشه رئال کار کرد-با فتوشاپ میشه درست کرد آتیشو---
خوب برای اینکه نور آتیش رو پارکت بیفته-کافیه آتیش رو انتخاب کنی(تصاویر cgtextexture) به راحتی انتخاب میشن-- ویه کپی ازش بگیری و تصویر رو gaussian blur کنی و Opacity رو از 100 به 20تا40 برسونی...با فتوشاپ
برای ثبت نام مشکلی وجود نداره من الان یه یوزر جدید ساختم--کد امنیتی رو درست وارد کن وتیک همه گزینه هارو بزن! چندتا یوزر نساز چون میفهمن همه شو دیلیت میکنن!!

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه توضیح ساده میدم از روش میتونی خودت کار کنی
واسه ساختن اتیش مثل کارای حرفه ای معماری مثلا مثل کارای ایورموشن باید از ترکیب کانالای الفا و دیفیوز روی یه متریال استفاده کنی که باعث میشه قسمتی که تو کانال افلا سفید بمونه و قسمت سیاه حذف بشه
این کار نتیجه واقعی رو ایجاد میکنه خب واسهاینکار باید یه تصویر از فلیم اتیش داشته باشی که پایین برات میزارم با کانال الفاش یه متریال ویری بساز و تصویر رنگی رو بنداز رو قسمت دیفیوزش و تصویر سیاه سفید (آلفارو)بزرا رو قسمت opacity بعد تو مکس چندتا پلین به صورت 90 بساز و این متریالو به اونا بده و رندر بگیر!
البته بعد که تونستی میتونی روی متریال vray light mat اینکار بکنی که یه نقش نورده هم باشه مثل اتیش واقعی البته خیلی سریعتر نسبت به, fume fx, particals,effects و بدون محاسبات سیمولوشن مثل عکسای زیر عمل کن

01.jpg02.jpg

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
برو از قسمت کاستومایز تم اصلی رو انتخاب کن احتمالا درست شه

customize/ custom ui and defaults....

mehdi angoti

عضو جدید
سلام دوستان
من مکسم 2014 هستش و متریال Archshaders روش نصب کردم ولی سرعت لود متریال ها واقعا کمه مثلا وقتی متریال glass و باز میکنم کلی طول میکشه تا تصویر همشون لود بشه
کسی میدونه چطور میشه سرعت لود متریال رو زیاد کرد............ اینو اضافه کنم تو مکس 2013 همچین مشکلی رو نداشتم

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها ........در برنامه اتوکد با منحنی یک شکلی کشیدم بعد حجم دادم ...وقتی بردم تو تریدی حجم منحنی به صورت شکسته اومده .....منحنی ها شکسته اومدن....چیکارش کنم منحنی بیان؟ و یکپارچه شده چه جوری حجمهارو از هم جدا کنم ؟؟؟ ممنون

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..
من رمز برنامه chife architecto میخوام..برنامشو نصب کردم ولی رمزش نمیدونم چیه..لطفا اگه میدونید بهم بگید..

jentle man

عضو جدید
سلام بچه ها ........در برنامه اتوکد با منحنی یک شکلی کشیدم بعد حجم دادم ...وقتی بردم تو تریدی حجم منحنی به صورت شکسته اومده .....منحنی ها شکسته اومدن....چیکارش کنم منحنی بیان؟ و یکپارچه شده چه جوری حجمهارو از هم جدا کنم ؟؟؟ ممنون

این پورتش کن

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من مکسم 2014 هستش و متریال Archshaders روش نصب کردم ولی سرعت لود متریال ها واقعا کمه مثلا وقتی متریال glass و باز میکنم کلی طول میکشه تا تصویر همشون لود بشه
کسی میدونه چطور میشه سرعت لود متریال رو زیاد کرد............ اینو اضافه کنم تو مکس 2013 همچین مشکلی رو نداشتم

بله متاسفانه این ایراد رو داره مکس 2014--ولی 2014sp3 دیزاین هم اومده --البته بیشترش برمیگرده به سیستمتون تا مکس

از چه روشی وارد مکس میکنید فایل کد رو؟
بهتره که ایمپورت بشه-

Captured.jpg

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله متاسفانه این ایراد رو داره مکس 2014--ولی 2014sp3 دیزاین هم اومده --البته بیشترش برمیگرده به سیستمتون تا مکساز چه روشی وارد مکس میکنید فایل کد رو؟بهتره که ایمپورت بشه-مشاهده پیوست 178106
شکلم رو با spline fit توی اتوکد میکشم با فرمان ext ارتفاع میدم ....بعد سیو میکنم و توی 3d max با فرمان import وارد میکنمش و قوسهایی که تو اتوکد دادم شکسته شکسته به صورت line وارد max میشه!!!!!!!!!!!!!1ممنون وقت گذاشتی جواب دادید ...