رفع اشکال مربوط به:3DMAX

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان گل

من راسیاتش 1 سری سوال در مورد 3d max برام پیش اومده...تازه شروع کردم به یادگیری 3d max وخب مشکلم این هست که وقتی میخوام یک پلان رو در مکس درست کنم یه سری مشکل برام پیش میاد:

1. به کل کارم در صفحه گم میشه و نمیتونم پیداش کنم(البته بعد از اینکه چیز جدیدی رو import می کنم)

2.سرعت زوم بالا میره و نمیشه بدرستی زوم کنم

3.وقتی میخوام به فرض 1 پله رو انتخاب کنم و extrude کنم اصلا اون پله انتخاب نمیشه( freez هم نیست)

اگه ممکنه راهنماییم کنید.
ممنونم:gol:
1- خوب زا زوم اكستندد آل در قسمت نويگيتور ها مراجعه كن
اونجا كه يه بيضي مياد ميشه حجمو چرخوند بالاي اون

2- بازم ميتوني از قسمت نويگيتور ها استفاده كني يا كليد زد رو روي كيبورد بزني

3-چرا انتخاب نشه؟ ابزار سلكت رو فعال كردي؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
1- خوب زا زوم اكستندد آل در قسمت نويگيتور ها مراجعه كن
اونجا كه يه بيضي مياد ميشه حجمو چرخوند بالاي اون

2- بازم ميتوني از قسمت نويگيتور ها استفاده كني يا كليد زد رو روي كيبورد بزني

3-چرا انتخاب نشه؟ ابزار سلكت رو فعال كردي؟

نحوه ایمپورتشون ایراد داره
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=150053&d=1368043452

omid3dmax

عضو جدید
باسلام میخواستم بدونم نحوه متریال دادن به اشیاو احجام توسط متریالهای اماده vray تو تریدی مکس2012 چجوریه؟؟ چون من ازهمون راهی که تو ورژن 2009 میرفتم اینجا جواب نمیده هرکاری میکنم اون متریال اماده (المینیویم) داخل گوی(soild) قرار نمیگیره از چه راهی باید وارد کنم؟؟ توعکس نشون دادم از چه راهی میرم واصلا گویی به اسم vray matlندارم 12x.jpgایا امکان داره متریالهای vray من قدیمی باشن ؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
باسلام میخواستم بدونم نحوه متریال دادن به اشیاو احجام توسط متریالهای اماده vray تو تریدی مکس2012 چجوریه؟؟ چون من ازهمون راهی که تو ورژن 2009 میرفتم اینجا جواب نمیده هرکاری میکنم اون متریال اماده (المینیویم) داخل گوی(soild) قرار نمیگیره از چه راهی باید وارد کنم؟؟ توعکس نشون دادم از چه راهی میرم واصلا گویی به اسم vray matlندارم مشاهده پیوست 169444ایا امکان داره متریالهای vray من قدیمی باشن ؟؟
شايد پوشه اي كه ازشون متريال قراره لود بشه اسمش فارسيه
من خودم اين مشكلو داشتم مديرجان كمكم كردن
بيا متريال لايبرري رو بريز روي دسكتاپ ببين مشكلت حل ميشه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
باسلام میخواستم بدونم نحوه متریال دادن به اشیاو احجام توسط متریالهای اماده vray تو تریدی مکس2012 چجوریه؟؟ چون من ازهمون راهی که تو ورژن 2009 میرفتم اینجا جواب نمیده هرکاری میکنم اون متریال اماده (المینیویم) داخل گوی(soild) قرار نمیگیره از چه راهی باید وارد کنم؟؟ توعکس نشون دادم از چه راهی میرم واصلا گویی به اسم vray matlندارم مشاهده پیوست 169444ایا امکان داره متریالهای vray من قدیمی باشن ؟؟

شما به احتمال زیاد اصلا وی ری رو درست نصب نکردی، وگرنه باید انواع و اقسام متریال های وی ری از جمله vray mtl رو بتونی ببینی و همچنین اون پایین یه پنل کشویی به اسم vray اضافه میشه

اگر مطمئنی وی ری رو درست نصب کردی، حتما متور وی ری رو ست نکردی
برای ست کردن کافیه رندر رو بزنی تو همون صفحه ای که باز میشه اون پایین وارد assign renderer شو و اون ... پروداکشن رو بزن و vray adv رو انتخاب کن، اکتیو شید رو هم vray-RT انتخاب کن و اگر میخوای این موندگار بشه و تو لودای بعدی روی وی ری بمونه کافیه سیو از دیفالت رو بزنی

آخرین ویرایش:

tataa

عضو جدید
تو مکس 2012 وقتی شکل به ادیت اسپیلاین کانورت بشه و بعد اون ورتکسی رو که میخوام انتخاب کنم و کلیک راست می کنم گزینه های Bezier corner, corner, smooth,...... فعال نیست و اصلا وجود نداره و دیده نمی شه

کسی می تونه کمکم کنه که بتونم این گزینه ها را وارد کلیک راست کنم؟​

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
تو مکس 2012 وقتی شکل به ادیت اسپیلاین کانورت بشه و بعد اون ورتکسی رو که میخوام انتخاب کنم و کلیک راست می کنم گزینه های Bezier corner, corner, smooth,...... فعال نیست و اصلا وجود نداره و دیده نمی شه

کسی می تونه کمکم کنه که بتونم این گزینه ها را وارد کلیک راست کنم؟​

فك ميكنم قبلا همچين سوالي پرسيده شده و بهش جواب داده شده

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
شما به احتمال زیاد اصلا وی ری رو درست نصب نکردی، وگرنه باید انواع و اقسام متریال های وی ری از جمله vray mtl رو بتونی ببینی و همچنین اون پایین یه پنل کشویی به اسم vray اضافه میشه

اگر مطمئنی وی ری رو درست نصب کردی، حتما متور وی ری رو ست نکردی
برای ست کردن کافیه رندر رو بزنی تو همون صفحه ای که باز میشه اون پایین وارد assign renderer شو و اون ... پروداکشن رو بزن و vray adv رو انتخاب کن، اکتیو شید رو هم vray-RT انتخاب کن و اگر میخوای این موندگار بشه و تو لودای بعدی روی وی ری بمونه کافیه سیو از دیفالت رو بزنی

برو توي ستاپ رندر و ببين از سربرگ common
آخرين تب
وقتي بازش ميكني نوشته شده v-ray serv pac1.5
يني ببين وي ري نصبه؟
اگه بله فعالش كن
تا وي ري فعال نباشه تو قسمت متريال هات هم وي ري نمياد

niegrau

عضو جدید
من یک نمای داخلی مدل کردم با تمام وسایل. بعد که رندر گرفتم، فقط 2 روز طول کشید که Unloading Geometry کنه. این نرمال هست؟ یا مشکلی وجود داره؟ تنظیمات وری تقریبا روی سطح متوسطی تنظیم کردم. برای بهبود سرعت، حتی noisethreshold رو هم زیاد کردم.
.....
این رو با لپ تاپم انجام دادم
CPU 2.6 Core i5
RAM 4 GB
Graphic 1 dedicated, turbo to 2

....
...
جالب اینجاست زمان انجام unloading geometry -

cpu usage - روی 23-25% هست
Ram هم حدود 70% هست
یعنی اینکه فکر نکنم، انجام طولانی این پروسه رو بشه پای کانفیگ لپتاپ گذاشت.
یه داستانی هست ! نظر شما چیه؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من یک نمای داخلی مدل کردم با تمام وسایل. بعد که رندر گرفتم، فقط 2 روز طول کشید که Unloading Geometry کنه. این نرمال هست؟ یا مشکلی وجود داره؟ تنظیمات وری تقریبا روی سطح متوسطی تنظیم کردم. برای بهبود سرعت، حتی noisethreshold رو هم زیاد کردم.
.....
این رو با لپ تاپم انجام دادم
CPU 2.6 Core i5
RAM 4 GB
Graphic 1 dedicated, turbo to 2

....
...
جالب اینجاست زمان انجام unloading geometry -

cpu usage - روی 23-25% هست
Ram هم حدود 70% هست
یعنی اینکه فکر نکنم، انجام طولانی این پروسه رو بشه پای کانفیگ لپتاپ گذاشت.
یه داستانی هست ! نظر شما چیه؟
احتمالا شما تنظیمات محاسبات نوری رو روی حالت هایی گذاشتین که زمان محاسباتی زیادی میخواد
تنظیماتی که ست کرده بودید رو یادتون هست بگید؟

tataa

عضو جدید
پرسیده شده اما جوابی واسه فعال شدنش داده نشده .

آخرین ویرایش:

niegrau

عضو جدید
مشکل رو پیدا کردم
علاوه بر استفاده از vray light and vray sun
من GI رو فعال کرده بودم، و primary set to Irradiance // 2ndry set to Brute Force
برای همین برای محاسبه primary and secondary وقت زیادی گرفت.
بعد از اینکه GI رو خاموش کردم در نیم ساعت رندر کرد.

حالا آیا همیشه اینطوریه؟ یعنی اینقدر وقت برای محاسبه میخواد؟
تنظیمات اینا بودن:
Irradiance : Medium profile (default(
Brute : default parameters

یعنی اگر Scene های پر از Geometry رو بخواییم رندر بگیریم با GI Lighting ، اینقدر زیاد طول می کشه ؟ آخه به سیستم هم دیگه ربطی پیدا نمی کنه ! تست کنید ببینید، Task مورد نظر یعنی Unloading Geometries وقتی شروع به کار می کنه cpu usage // memory میان پایین بخصوص cpu که موقع رندر 100% میشه ولی وقت unloading به 20-30% میرسه. مسخرست. نه؟

احتمالا شما تنظیمات محاسبات نوری رو روی حالت هایی گذاشتین که زمان محاسباتی زیادی میخواد
تنظیماتی که ست کرده بودید رو یادتون هست بگید؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
مشکل رو پیدا کردم
علاوه بر استفاده از vray light and vray sun
من GI رو فعال کرده بودم، و primary set to Irradiance // 2ndry set to Brute Force
برای همین برای محاسبه primary and secondary وقت زیادی گرفت.
بعد از اینکه GI رو خاموش کردم در نیم ساعت رندر کرد.

حالا آیا همیشه اینطوریه؟ یعنی اینقدر وقت برای محاسبه میخواد؟
تنظیمات اینا بودن:
Irradiance : Medium profile (default(
Brute : default parameters

یعنی اگر Scene های پر از Geometry رو بخواییم رندر بگیریم با GI Lighting ، اینقدر زیاد طول می کشه ؟ آخه به سیستم هم دیگه ربطی پیدا نمی کنه ! تست کنید ببینید، Task مورد نظر یعنی Unloading Geometries وقتی شروع به کار می کنه cpu usage // memory میان پایین بخصوص cpu که موقع رندر 100% میشه ولی وقت unloading به 20-30% میرسه. مسخرست. نه؟

بهتره به جای Brute از light cashe استفاده کنی--پروکسی احجام-نصب تردی مکس و ویری 64 بیتی-حذف دیسپلیسهای غیر ضروری-و...باعث سبک شدن میشه-وسرعت رندر زیاد
به این سوالات بارها جواب داده شده

e.69a_h

عضو جدید
szf.jpg
کسی میدونه بهترین حالت از بین گزینه های موجود در عکس کدوم هست.
مشخصات سیستم
پردازنده: Intel 2670QM 2.2 GHZ Core i7 3.1 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 6 GB DDR3
هارد دیسک: 750 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: AMD Radeon HD 6770M DDR5 2048 MB UpTo 4096 MB

shahab.ghahghaei

عضو جدید
سلام.آقا من یه سواب دارم.میخوام ببینم ما حجممون رو از آرشیکد وارد مکس کنیم بعد اونجا متریال بدیم و رندر بگیریم؟ اگه کسی میدونه کمک کنه ممنون میشم.

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام.....
لطفا طربق ساخت آب یا قطره اب در مکس رو توضیح بدید ممنون:smile:

shahab_24

عضو جدید
مشاهده پیوست 170012
کسی میدونه بهترین حالت از بین گزینه های موجود در عکس کدوم هست.
مشخصات سیستم
پردازنده: Intel 2670QM 2.2 GHZ Core i7 3.1 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 6 GB DDR3
هارد دیسک: 750 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: AMD Radeon HD 6770M DDR5 2048 MB UpTo 4096 MB
سلام
با همین سیستم همین انتخاب پیشفرض خوبه

italian_arch

عضو جدید
سلام.
آیا کسی پلاگین npower nurbs رو برای تری دی 2009-64بیتی داره؟ خیلی ممنون میشم اگه کسی این پلاگین رو بهم بده. چون نیاز فوری بهش دارم اما پیداش نمیکنم تو شهر خودمون.
یا اینکه تهرون کسی میتونه کمکم کنه که کجا میتونم دنبال خرید پلاگین های تری دی مکس بگردم؟مرسی

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام.
آیا کسی پلاگین npower nurbs رو برای تری دی 2009-64بیتی داره؟ خیلی ممنون میشم اگه کسی این پلاگین رو بهم بده. چون نیاز فوری بهش دارم اما پیداش نمیکنم تو شهر خودمون.
یا اینکه تهرون کسی میتونه کمکم کنه که کجا میتونم دنبال خرید پلاگین های تری دی مکس بگردم؟مرسی
سلام ببین این کارت رو راه میندازه برای max 2010 هست احتمالا روی 2009 هم جواب میده
https://rapidshare.com/#!download|1...|0|1|referer-A54E9277BB28E312F9CAE55E999946AC

italian_arch

عضو جدید
سلام ببین این کارت رو راه میندازه برای max 2010 هست احتمالا روی 2009 هم جواب میده
https://rapidshare.com/#!download|1...|0|1|referer-A54E9277BB28E312F9CAE55E999946AC

خیلی ممنون. امیدوارم که جواب بده.واقعا ممنون
اما نمیتونم ازین لینک دانلود کنم. حتی اکانتم ساختم، اما همش صفحه اولش میاد و نمیره تو صفحه دانلودش. سرچم نمیتونم بکنم:(

آخرین ویرایش:

italian_arch

عضو جدید
خواهش... دنبال هر نرم افزار و پلاگینی باشی همش با سرچ تو نت هست. رایگان.

نتونستم از این لینکی که دادین بگیرمش:( تو پاسخ قبلیم گفتم که لینکو می زنم میره تو صفحه اول سایت، حتی عضوم شدم همینه، سرچم نمیتونم بکنم.
دنبال این پلاگین خیلی گشتم تو نت، اما اگه لینکی هم ازش بود دانلود نمیشد. حتی تو سایتای خارجیم رفتم فقط demo بود که هیچیش کار نمیکرد.

niegrau

عضو جدید
من قصد داشتم در انجمن chaosgroup عضو شم اما بعد از ثبت نام، وقتی وارد فروم میشم برای شرکت در انجمن امکانش نیست طبق ظوابط که اینجا پست می کنم