رفع اشکال مربوط به:3DMAX

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام بچه ها یه سوال

کسی میدونه بعضی از این بامپ ها هست رنگش آبیه(نرمال بامپ)چه فرقی با بامپ معمولی داره و کی ازش ایتفاده میشه؟ ممنوننننننننننننننننننننننننننننننننننن

خب بامپ معمولی فقط در جهت z ارتفاع میده!
ولی نرمال مپ در سه جهت x y z
کلی بخوام بگم نرمال مپ در سه جهت،در کانالهای RGB ساخته میشه!
R میشه Z
G میشه x
B میشه Y

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز راستش نمی دونم اینجا جاشه که سوالم بپرسم یا نه ،راستش من تصمیم گرفتم که مکس را خودم شروع کنم به یاد گرفتن اخه توی شهرمون هر چی گشتم کلاس خوب نبود و من هم دوباره مجبورم اکتفا کنم به اینکه خودم یاد بگیرم ،ولی نمی دونستم دقیق از کجا ها شروع کنم راستش خیلی دوست دارم زود برسم به مراحل اخر که رندر گرفتنه ،من 3بعدی کد می تونم در بیارم تا الان که هر چی خواستم تونستم بزنم ،و حالا نمی دونم که می خواد مدلینگ مکس شروع کنم یا یک چیز دیگه ،راستش نمی دونم این پروسه خود اموزی چقدر طول میکشه البته من یک سری فیلم اموزشی هم دارم حدود فک کنم 20 ساعته،خلاصه اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

arch1375

عضو جدید
سلام دوستان عزیز راستش نمی دونم اینجا جاشه که سوالم بپرسم یا نه ،راستش من تصمیم گرفتم که مکس را خودم شروع کنم به یاد گرفتن اخه توی شهرمون هر چی گشتم کلاس خوب نبود و من هم دوباره مجبورم اکتفا کنم به اینکه خودم یاد بگیرم ،ولی نمی دونستم دقیق از کجا ها شروع کنم راستش خیلی دوست دارم زود برسم به مراحل اخر که رندر گرفتنه ،من 3بعدی کد می تونم در بیارم تا الان که هر چی خواستم تونستم بزنم ،و حالا نمی دونم که می خواد مدلینگ مکس شروع کنم یا یک چیز دیگه ،راستش نمی دونم این پروسه خود اموزی چقدر طول میکشه البته من یک سری فیلم اموزشی هم دارم حدود فک کنم 20 ساعته،خلاصه اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

به نظر من شما دیگه دنبال مدل سازی نرو وقتتو بزار رو متریال و رندر مخصوصا متریال سازی البته متریال آماده هم وجود داره ولی خوب باید خودت بتونی متریال سازی کنی ولی اگه خیلی کارت حیاتیه میتونی از تنظیمات arch interior وarch exteriorبرای تنظیمات رندر استفاده کنی و از arch shaderبرای متریال

(من نظر خودمو گفتم بهتره از استاد هایی مثل zancanaro و دیگر استادان استفاده کنی)

amin_architect22

عضو جدید

من خودم کلاس نرفتم..کتاب آموزش جامع 3dmax از هانی محمدی رو گرفتم از رو اون یاد گرفتم...و البته از آموزشهایی که از اینترنت گرفتم.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

خوب ميتوني سي دي اموزشي پارسيان افزار رو بگيري
خيلي خوبه براي شروع من خودمم با اين شروع كردم
اكتحان كن ارزش داره

jentle man

عضو جدید
سلام مکس من مشکل داره یا کلان ایب باگو داره تو کارا سنگین هنگ میکنه بعد dont sentمیده مال اتو دسکه

shahab_24

عضو جدید
سلام مکس من مشکل داره یا کلان ایب باگو داره تو کارا سنگین هنگ میکنه بعد dont sentمیده مال اتو دسکه
شما می تونید با کاهش گرافیک محیط کار تری دی مکس یا با استفاد از ترفندهایی همچون Xref حجم محیط کارتون رو پایین بیارید:

ترفند Xref

tataa

عضو جدید
سلام می خواستم بدونم تو مکس 2012 چطوری می تونم گزینه corner را فعال کنم؟ تو مکس 2009 راست کلیک کنی هست اما 2012 نداره. ممنون می شم اگه کمکم کنید

آخرین ویرایش:

italian_arch

عضو جدید
سلام. یکی از دوستام تو probolean کردن به مشکل می خوره. به این صورت که باوجود تنظیمات درست و انتخاب subtraction، پس از start picking، اشکال رو که انتخاب می کنه به صورت union در میاره.یعنی دوتا حجم رو باهم یکی می کنه. به نظرتون مشکل کار چیه؟ :(
لطفا راهنماییم کنید.مرسی

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام می خواستم بدونم تو مکس 2012 چطوری می تونم گزینه corner را فعال کنم؟ تو مکس 2009 راست کلیک کنی هست اما 2012 نداره. ممنون می شم اگه کمکم کنید

2014 که داره- منتها باید ورتکس خطوط انتخاب بشه-ادیت اسپلاین

Untitled.jpg
سلام. یکی از دوستام تو probolean کردن به مشکل می خوره. به این صورت که باوجود تنظیمات درست و انتخاب subtraction، پس از start picking، اشکال رو که انتخاب می کنه به صورت union در میاره.یعنی دوتا حجم رو باهم یکی می کنه. به نظرتون مشکل کار چیه؟ :(
لطفا راهنماییم کنید.مرسی

این گزینه رو غیرفعال کنید.مشکلتون حل میشه
Capture.JPG

fufuete

عضو جدید
سلام
من تازه یادگیری 3dmaxرو شروع کردم.
یه مشکل ساده پیش اومده اما نمیدونم چیکار کنم :(
segmentهای شکل هام دیده نمیشن
چیکار کنم؟؟
لطفا راهنمایی کنید ممنونم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
وقتي چنتا پلان رو با هم ميبرم توي مكس اونا رو به عنوان يك عدد يك عدد editable poly ميشناسه
چطوري جداشون كنم؟؟؟

سوال دوم اينكه مثلا يه حجمي رو كار كردم تو مكس حالا ميخام يه پلان رو تو همون فايل ايمپورت كنم وقتي پلانه رو ميارم يه جاي خيلي دور ميره
تا بخام نزديكشون كنم پدرم در مياد
چيكار كنم؟

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من تو انتقال فایل از کد به مکس مشکل دارم
مراحلو نمیتونم کامل برم
ممنون میشم کمکم کنید

arch1375

عضو جدید
وقتي چنتا پلان رو با هم ميبرم توي مكس اونا رو به عنوان يك عدد يك عدد editable poly ميشناسه
چطوري جداشون كنم؟؟؟

سوال دوم اينكه مثلا يه حجمي رو كار كردم تو مكس حالا ميخام يه پلان رو تو همون فايل ايمپورت كنم وقتي پلانه رو ميارم يه جاي خيلي دور ميره
تا بخام نزديكشون كنم پدرم در مياد
چيكار كنم؟

ببخشید منظورتونو از سوال اول نفهمیدم ولی برای سوال دوم

توی کد همه ی پلانو انتخاب کنین بعد یه گوشه رو بگیرینو به مختصات 0,0انتقال بدین

arch1375

عضو جدید
سلام
من تو انتقال فایل از کد به مکس مشکل دارم
مراحلو نمیتونم کامل برم
ممنون میشم کمکم کنید

اول پلان رو تو کد باندری کنین بعدش ایمپورت کنین تو مکس و طبق این عکس گزینه ها رو تنظیم کنین - از تب بعدی لایه هایی که لازم دارین رو انتخاب کنین Untitled-2.jpg

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ببخشید منظورتونو از سوال اول نفهمیدم ولی برای سوال دوم

توی کد همه ی پلانو انتخاب کنین بعد یه گوشه رو بگیرینو به مختصات 0,0انتقال بدین

يني هر چي از كد ميارمو به عنوان يك آبجكت ميشناسه
و انتقال به مخصات 0و0 يني چي؟
يني توي كد فايل رو move كنم به 0و0 گوشه سمت چپ؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
چطوري جداشون كنم؟؟؟

میتونی هرکدوم رو یه لایه درنظر بگیری براش(تو اتوکد) وقتی به مکس ایمپورتش کردی طبق لایه ایمپورت کن-- یا توی تب layer لایه ها رو روشن کن
Capture.jpg

در مورد جابجایی نقشه هم میتونی توی اتوکد نقشه رو به مختصات صفر جابجا کنی-یا تو همون مکس نقشه رو انتخاب کن-بالا رو آیکون move کلیک راست کن و اعداد سمت چپ رو صفر کن-باکلیک راست رو فلش پایینی میتونی سریعتر به عدد صفر برسی

arch1375

عضو جدید
يني هر چي از كد ميارمو به عنوان يك آبجكت ميشناسه
و انتقال به مخصات 0و0 يني چي؟
يني توي كد فايل رو move كنم به 0و0 گوشه سمت چپ؟

Untitled-1.jpg

در مورد جوابی که استاد zancanaro دادن به نظرم بهتره تو کد مختصاتو جابجا کنی چون اگر بعدا بخوای چیزی رو به نقشه ات اضافه کنی باید دوباره جابجاش کنی

آخرین ویرایش:

jentle man

عضو جدید
سلام من یک مشکل بزرگ دارم حواسم نبود پوشه مکس2014 پاک کردم کامل الن میخوام نصب کنم میزنه نصب همه جایی سیستم بود پاک کردم بازم میده(ویندوز8)

tataa

عضو جدید
سلام.
مرسی از راهنماییتون. اما تو 2012 هرچی کلیک راست می کنم نیست حتی زمانی که Rectangle می کشمم کلیک راست می کنم بازم نیست؟

1.jpg

tataa

عضو جدید
کسی می تونه کمکم کنه گزینه corner رو تو مکس 2012 از کجا پیدا کنم؟ وقتی راست کلیک می کنم نیست؟ ممنون می شم کمکم کنید.

tataa

عضو جدید
سلام.
مرسی از راهنماییتون. اما تو 2012 هرچی کلیک راست می کنم نیست حتی زمانی که Rectangle می کشمم کلیک راست می کنم بازم نیست؟

1.jpg

tataa

عضو جدید
تو مکس 2012 راست کلیک که می کنم گزینه های Bezier corner, corner, smooth,...... فعال نیست و اصلا وجود نداره چه جوری باید بیارمش درون راست کلیک و فعالش کنم؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام.

مشاهده پیوست 168489

نوشته ها دقیقا معلوم نیست چین
به این آدرس برو و فولدر max رو حذف کن C:\Users\mohsen\AppData\Local\Autodesk\3dsMax
مشکلتون حل میشه

omid3dmax

عضو جدید
باسلام اقا من 3dmaxدیزاین2012رو خریدم اما وقتی میخوام نصبش کنم اون مرحله ای که سریال نامبرمیخواد سریال نامبرو میدم تیک سبز روشن میشه اماوقتی product keyرو میدم میگه غلط یعنی ضربدرقرمز میده اینم کدشه 128d1دلیلش چیه خیلی گیرم لطفن راهنمایی کنید