رفع اشکال مربوط به:3DMAX

omid3dmax

عضو جدید
راستی کسی نمیدونه چه زمانی نسخه 32بیتی vray2014 میادش اگه کسی داره بزار واسه دانلود ممنون میشم

jhangard

کاربر بیش فعال
باسلام اقا من 3dmaxدیزاین2012رو خریدم اما وقتی میخوام نصبش کنم اون مرحله ای که سریال نامبرمیخواد سریال نامبرو میدم تیک سبز روشن میشه اماوقتی product keyرو میدم میگه غلط یعنی ضربدرقرمز میده اینم کدشه 128d1دلیلش چیه خیلی گیرم لطفن راهنمایی کنید
اینو امتحان کن
666-69696969
128F1
128E1

mahshidsa

عضو جدید
چطوری میتونم از 3d maxدون کمک وی ری یه رندر خوب بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w05:

tataa

عضو جدید
بازم ممنونم از کمکتون. اگر حذف کنم کل 3dmax پاک نمی شه؟ عکسی که فرستادم انجام راه حلیه که شما فرمودید

کلا راست کلیک که می کنم گزینه های Bezier corner, corner, smooth,...... فعال نیست و اصلا وجود نداره و

نمی دونم چطوری این گزینه ها را باید وارد راست کلیک کنم؟

آخرین ویرایش:

omid3dmax

عضو جدید
این مشخصات سیستممه:cpu:AMD Phenom(tm) 8650 Triple-Core Processor (3 CPUs), ~2.3GHz
ram:4
vga:nvidia Geforce 9500 GT
Win:7
بنظرتون ایت سیستم کشش تریدی مکس 64 بیتی رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ميخام به يه پرسپكتيو خارجي نور بدم
چه قسمتايي رو تنظيم كنم؟چطوري نور بدم؟
تا حالا نور خارجي ندادم
ميشه راهنمايي كنين؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
چطوری میتونم از 3d maxدون کمک وی ری یه رندر خوب بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w05:

اگه میخوای سریع به بهترین نتیجه برسی همون ویری خوبه-چون منتال ری مبحثش زیاده وچندین سال وقت میبره که خوب یادش بگیری-اگه یادبگیری که خیلی بهتر از ویری نتیجه میده -
با تمرین-وقت گذاشتن-دیدن آموزشهای ویدیویی-یا کتاب و...

بازم ممنونم از کمکتون. اگر حذف کنم کل 3dmax پاک نمی شه؟ عکسی که فرستادم انجام راه حلیه که شما فرمودید

کلا راست کلیک که می کنم گزینه های Bezier corner, corner, smooth,...... فعال نیست و اصلا وجود نداره و

نمی دونم چطوری این گزینه ها را باید وارد راست کلیک کنم؟

نه همون کاری که گفتم رو انجام بدید--همون آدرس
فایدهی نداشت بتظرتون مشکل چیه؟؟
495D1 اینو امتحان کن

این مشخصات سیستممه:cpu:AMD Phenom(tm) 8650 Triple-Core Processor (3 CPUs), ~2.3GHz
ram:4
vga:nvidia Geforce 9500 GT
Win:7
بنظرتون ایت سیستم کشش تریدی مکس 64 بیتی رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببین سخت افزارات 64 هست یا نه-اگه غیره اینه نمیشه نصب کرد
ميخام به يه پرسپكتيو خارجي نور بدم
چه قسمتايي رو تنظيم كنم؟چطوري نور بدم؟
تا حالا نور خارجي ندادم
ميشه راهنمايي كنين؟

این اموزش کمکتون میکنه لینک

آخرین ویرایش:

omid3dmax

عضو جدید
اگه میخوای سریع به بهترین نتیجه برسی همون ویری خوبه-چون منتال ری مبحثش زیاده وچندین سال وقت میبره که خوب یادش بگیری-اگه یادبگیری که خیلی بهتر از ویری نتیجه میده -
با تمرین-وقت گذاشتن-دیدن آموزشهای ویدیویی-یا کتاب و...

نه همون کاری که گفتم رو انجام بدید--همون آدرس

495D1 اینو امتحان کن

ببین سخت افزارات 64 هست یا نه-اگه غیره اینه نمیشه نصب کرد

منظورتونو متوجه نمیشم من که مشخصات سیستمم گفتم منظورتون از سخت افزار کدوم قطعه هستش

omid3dmax

عضو جدید
تازه ویندوزمو عوض کردم الان خواستم ریویتو تریدی مکسو نصب کنم نرم افزار پیش نیاز اتودسکو که نصب میکنم (منظورمDotNet Framework 4) میره برای نصب اما حین نصب دقیق 1ساعت گذشت اما نصب نشد اما وقتی قیلا ویندوزم 32بیتی بود نصب شده بود فیلا مشخصات سیستممو گفتم دلیلش چی میتونه باشه ایا سیستمم کشش 64بیتو نداره راستی vray 2014 32bitاومده ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی گیرم

tataa

عضو جدید
ممنون. این کارم کردم اما بازم نشد اصلا گزینه هاش تو راست کلیک نیست. :(

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
تازه ویندوزمو عوض کردم الان خواستم ریویتو تریدی مکسو نصب کنم نرم افزار پیش نیاز اتودسکو که نصب میکنم (منظورمDotNet Framework 4) میره برای نصب اما حین نصب دقیق 1ساعت گذشت اما نصب نشد اما وقتی قیلا ویندوزم 32بیتی بود نصب شده بود فیلا مشخصات سیستممو گفتم دلیلش چی میتونه باشه ایا سیستمم کشش 64بیتو نداره راستی vray 2014 32bitاومده ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی گیرم

کامل رو سیستمت پاکش کن--نرم افزار رو رو هارد کپی کن--ورو ستاپ کلیک راست کن گزینه run as administrator رو بزن.تا نصب شه --

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
ممنون. این کارم کردم اما بازم نشد اصلا گزینه هاش تو راست کلیک نیست. :(

تردی مکس 2012 به گفته شرکت سازنده ش باگ زیاد داره--خودشم اعتراف کرده--وبهتره که تعویض کنید -این ایراد مربوط به نرم افزاره
پیشنهاد من 2011 یا 13 یا 14 که خیلی سریعه!

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان

کسی میتونه تنظیمات ذوربین ویری رو برام بگه:smile:

من چندتاشو که مهتره رو میگم

focal lenght : فاصله کانونی-که هرچه عدد بیشتر محدوده کمتر-وهرچه عدد کمتر محدوده دید بیشتر-بهترینش بین 45 تا 55 هستش که بیشتر 45 میگیرن که محدوده دیده
f namber : مقدار نور عبوری رو مشخص میکنه هرچه عدد کوچکتر باشه نور بیشتری عبور میکنه ودر نتیجه تصویر روشنتر وعدد بیشتر برعکس-
Guess vert : خطوط عمود رو که اگزجره شده! رو اصلاح میکنه-البته همیشه کارساز نیست!
Vignetting اگه به لبه بعضی عکس ها دقت کرده باشی که تاریکی اطرافشون هست بخصوص گوشه های تصویر-این سایه ها چشم بیننده رو به مرکز هدایت میکنه من بیشتر مواقع تیکش رو بر میدارم و تو فتوشاپ تنظیمش میکنم

white balance : این گزینه بهتره رو Neutral قرار بگیره -که هیچ طیف رنگی به تصویر داده نشه و خنثی--گزینه هارو امتحان کنی دستت میاد.
shutter speed : رو 200 قرار داره -یعنی 1/200 ثانیه سرعت شاتره-زمان نور دهی رو مشخص میکنه-هرچه عدد کمتر باشه صحنه روشنتر واجسام متحرک محوتر!
film speed : این گزینه هم حساسیت دوربین رو تعیین میکنه یعنی اگه عدد 200 براش در نظر بگیریم حساسیت بیشتر وتصویر روشنتر میشه

ویه سری تنظیمات دیگه که به مرور یادش میگیری

گزینه depth of field هم بسته به میزان سرعت شاتر و اف نامبر قابل تغییره--میتونی تیک depth of field رو بزنی
و سه تا جسم با یه فاصله مشخص پشت سر هم قرار بدی ودوربین رو طبق تصویر زیر تنظیم کن-طوری که جسم وسط بین 2 صفحه اول و سوم قرار بگیره
و رندر بگیر مکعب رو ببین که چقدر واضحه و معکبهای دور ونزدیکتر تار شده --

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
يه سوالي دارم
دارم يه پرسپكتيو ميزنم تو مكس هر كرا ميكنم متريال ها رو توي ويو پرت ها نشون نميده! جديدا اينطوري شده
اون گزينه تو m رو ميزنم كه متريالو نشون بد هاما نشون نميده
چيكار كنم؟

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سلام دوستان عزیز..
3Dmax به یک زبان دیگه برام نصب شده. امکانش هست زبان رو بشه تغییر داد یا باید دوباره نصبش کنم.ممنون میشم از راهنماییتون...:gol:

آخرین ویرایش:

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزیز..
3Dmax به یک زبان دیگه برام نصب شده. امکانش هست زبان رو بشه تغییر داد یا باید دوباره نصبش کنم.ممنون میشم از راهنماییتون...:gol:
Run
regedit
go to that path
HKEY_CURRENT_USER\Software\Autodesk\3dsMax\15.0
on the right window you will find CurrentLanguage, right click and choose modify and change value data to ENU,
that's it

یا در منوی استارت انواع شورتکات های زبان تری دی مکس رو میبینی انگلیش رو باز کن.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: mpb

omid3dmax

عضو جدید
سلام کسی نمیدونه vray 2014 32bitاومده یانه هیچکی تاحالا جوابمو نداده اصلا میاد یانه کی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من تریدی مکسم 2012 اونایی که 2013 استفاده میکنن و توقسمت امپورت گزینه های link revit وlink FBX بهش اضافه شده کارایی اصلیشون چیه ؟واردکردن فایل ریویت ؟ ایا برای هماهنگیه بیشتر باریویته تو بخش منتال ری ومتریال این دوتا گزینه رفته تومخم بدجور ؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

omid3dmax

عضو جدید
من تریدی مکسم 2012 اونایی که 2013 استفاده میکنن و توقسمت امپورت گزینه های link revit وlink FBX بهش اضافه شده کارایی اصلیشون چیه ؟واردکردن فایل ریویت ؟ ایا برای هماهنگیه بیشتر باریویته تو بخش منتال ری ومتریال این دوتا گزینه رفته تومخم بدجور ؟؟؟؟؟???

takmemar

عضو جدید
سلام
راهی هست که بشه حجم فایل مکس رو کم کرد؟؟!!!
کار من مجتمع مسکونیه و با اینکه نصف مدلش مونده و هنوز هیچ متریال و .. ای بهش ندادم، حجمش شده 600 مگ!!!!!
مثلا نمیشه آبجکتایی که متریالشون یکیه و یکی کرد که مکس جدا جدا نشناستشون( گروپ رو میدونم)؟!! این به حجمش کمک میکنه؟
من زیاد وارد نیستم
اگه راه حلی داره بگین لطفا

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام
راهی هست که بشه حجم فایل مکس رو کم کرد؟؟!!!
کار من مجتمع مسکونیه و با اینکه نصف مدلش مونده و هنوز هیچ متریال و .. ای بهش ندادم، حجمش شده 600 مگ!!!!!
مثلا نمیشه آبجکتایی که متریالشون یکیه و یکی کرد که مکس جدا جدا نشناستشون( گروپ رو میدونم)؟!! این به حجمش کمک میکنه؟
من زیاد وارد نیستم
اگه راه حلی داره بگین لطفا

خوب میتونید اونایی که متریالشون یکیه رو به هم اتچ کنی وبه پروکسی تبدیلش کنی-قبلا یکی از دوستان در مورد پروکسی پرسیده بود تو تایپیک هست
Capture.JPG
این گزینه رو هم فعال کنید حجمش کم میشه-بعد فعال کردنش یه save بگیرید وحجمش رو مقایسه کنید
میتونید فایل مکس رو zip کنید که حجمش خیلی کم میشه

takmemar

عضو جدید
خوب میتونید اونایی که متریالشون یکیه رو به هم اتچ کنی وبه پروکسی تبدیلش کنی-قبلا یکی از دوستان در مورد پروکسی پرسیده بود تو تایپیک هستمشاهده پیوست 169308این گزینه رو هم فعال کنید حجمش کم میشه-بعد فعال کردنش یه save بگیرید وحجمش رو مقایسه کنیدمیتونید فایل مکس رو zip کنید که حجمش خیلی کم میشه

compress in save واقعا حجمشو کم کرد ولی صحنه همچنان سنگینه!! من با سنگین بودن صحنه و هنگ کردن مکس مشکل دارم...
اتچ و پروکسی کردن صحنه رو سبک میکنه؟ راستی من هنوز متریال ندادم بهشون، این کار تو متریال دادن و اینا مشکل ایجاد نمیکنه! اینکه مثلا بیتمپا نا منظم رو آبجکتا بیفتن؟
ببخشید اگه امکان داره دوباره پروکسی رو توضیح بدین، راستش فرصت نمیکنم تو تایپیکا بگردم..

آخرین ویرایش:

♫ ♫ (。◕‿◕。) ♫ ♫

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گل

من راسیاتش 1 سری سوال در مورد 3d max برام پیش اومده...تازه شروع کردم به یادگیری 3d max وخب مشکلم این هست که وقتی میخوام یک پلان رو در مکس درست کنم یه سری مشکل برام پیش میاد:

1. به کل کارم در صفحه گم میشه و نمیتونم پیداش کنم(البته بعد از اینکه چیز جدیدی رو import می کنم)

2.سرعت زوم بالا میره و نمیشه بدرستی زوم کنم

3.وقتی میخوام به فرض 1 پله رو انتخاب کنم و extrude کنم اصلا اون پله انتخاب نمیشه( freez هم نیست)

اگه ممکنه راهنماییم کنید.
ممنونمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

آخرین ویرایش: