رفع اشکال مربوط به:3DMAX

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام
من وقتی رندر میگیرم کیفیت کارم خیلی پایینه یعنی وقتی زوم میکنم کاملا شطرنجی میشه ممنون میشم راهنماییم کنین

برای افزایش پیکسل تصویر کافیه تو سربرگ common -قسمت output Size --

widthو height تصویرتون رو افزایش بدید

goup

عضو جدید
سلام بر تردی کاران عزیز

سلام بر تردی کاران عزیز

[FONT=&quot]من یک مشکلی پیدا کردم واز دوستان ممنون میشم که جوابمو بدن. من یه عکس از پلان معماری دارم که [/FONT][FONT=&quot]میخاستم سه بعدی اونو توی مکس انجام بدم.
[/FONT]Z Floorplan pool villa.jpg

[FONT=&quot]داخل مکس من یه plane ایجاد کردم وعکس پلان رو از طریقbitmap [/FONT][FONT=&quot]به plane نسبت دادم که مشکل من هم همینجاست که عکس از کیفیت بالای داره ولی زمانی که اونو به متریال نسبت میدم کیفیت عکس پایین میاد.
لطفا راهنمایم کنید که چطور میتونم که عکس رو نسبت دادم به متریال با همون کیفیت بالا (توی مکس) تا بتونم سه بعدیشو انجام بدم[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    71.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
من یک مشکلی پیدا کردم واز دوستان ممنون میشم که جوابمو بدن. من یه عکس از پلان معماری دارم که میخاستم سه بعدی اونو توی مکس انجام بدم.
مشاهده پیوست 160871

داخل مکس من یه plane ایجاد کردم وعکس پلان رو از طریقbitmap به plane نسبت دادم که مشکل من هم همینجاست که عکس از کیفیت بالای داره ولی زمانی که اونو به متریال نسبت میدم کیفیت عکس پایین میاد.
لطفا راهنمایم کنید که چطور میتونم که عکس رو نسبت دادم به متریال با همون کیفیت بالا (توی مکس) تا بتونم سه بعدیشو انجام بدم

یک هفته پیش به این سوالتون پاسخ داده شده!!!! لطفا قبل از سوال پرسیدن یه سرچ بزنید! لینک

nlfr.kh

عضو جدید
سلام دوستان
من هر mapi تو پنجره environment به آسمونم می دم (چه bitmap و چه HDRI) تو رندر مشکی می افته فقط vrysky رو تو رندر نشون می ده... مشکلش چیه به نظرتون؟
یه سوال دیگه، حالا اگه بخوام یه کره بکشم و بهش map آسمون بدم چطوری باید توشو خالی کنم و به داخلش mapبدم؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من هر mapi تو پنجره environment به آسمونم می دم (چه bitmap و چه HDRI) تو رندر مشکی می افته فقط vrysky رو تو رندر نشون می ده... مشکلش چیه به نظرتون؟
یه سوال دیگه، حالا اگه بخوام یه کره بکشم و بهش map آسمون بدم چطوری باید توشو خالی کنم و به داخلش mapبدم؟

سلام--توی ویوپورت نشون داده میشه؟ یا فقط تو رندر مشکیه؟--دقیقا آسمون رو کجا میذارید تصویر بذارید ببینیم.

این روش منسوخ شده-یعنی مناسب نیست-

بهتره پشت ساختمون یه آرک رسم کنید واکسترد وضخامت اعمال کنید-واز متریال V-ray light با یه مپ آسمون استفاده کنید--
البته بهترین روش استفاده از المنت هستش که بعد خروجی با فتوشاپ اصلاح بشه--این آموزش کمک میکنه تا حدودی

nlfr.kh

عضو جدید
تو پنجره environment and effect همونطوری که تو این شکل مشخصه map آسمون رو تخصیص دادم ولی تو رندر مشکی افتاده!
HDRI هم می ذارم همین طور مشکی رندر می گیره!!! من تا حالا با این مشکل نداشتم همیشه همین جوری آسمون می ذاشتم برای کارام... نمی فهمم مشکلش چیه؟!!
سایتی که برای آموزش گذاشتین رو پیدا کرده بودم ولی متاسفانه از دیشب تا حالا همش پیغام می ده به علت ترافیک سنگین مجددا تلاش کنین!

Untitled.jpg

takmemar

عضو جدید
سلام دوستان
میدونید چطور میشه همه zها تو تری دی رو همزمان 0 کرد؟
من پلان کدم رو بردم تو 3D ، نمیدونم چرا z هاش 0 نیست...
تا حالا چنین اتفاقی برام نیفتاده بود
ممنون میشم راهنماییم کنین...

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
تو پنجره environment and effect همونطوری که تو این شکل مشخصه map آسمون رو تخصیص دادم ولی تو رندر مشکی افتاده!
HDRI هم می ذارم همین طور مشکی رندر می گیره!!! من تا حالا با این مشکل نداشتم همیشه همین جوری آسمون می ذاشتم برای کارام... نمی فهمم مشکلش چیه؟!!
سایتی که برای آموزش گذاشتین رو پیدا کرده بودم ولی متاسفانه از دیشب تا حالا همش پیغام می ده به علت ترافیک سنگین مجددا تلاش کنین!

مشاهده پیوست 161031
لطفا به سوالات جواب بدید-دوباره میپرسم
توی ویوپورت هم سیاهه؟
یا فقط موقع رندر سیاهه؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میدونید چطور میشه همه zها تو تری دی رو همزمان 0 کرد؟
من پلان کدم رو بردم تو 3D ، نمیدونم چرا z هاش 0 نیست...
تا حالا چنین اتفاقی برام نیفتاده بود
ممنون میشم راهنماییم کنین...
کافیه همه ورتکس هارو انتخاب کنید--
واز z کار رو scale کنید

takmemar

عضو جدید
میخواستم همین کارو کنم ولی وقتی همه ورتکسارو انتخاب میکنم، Z غیر فعال میشه و نمیتونم توش 0 رو تایپ کنم!

آخرین ویرایش:
سلام ستایش جان
شما اگه دستورات مکس رو یاد بگیرید در هر زمینه ای می تونید ازش استفاده کنید چه داخلی چه حجم...

saherem

عضو جدید
سلام
می خواستم بگم یه نما می خوام کار کنم
اما اصول 3بعدی کردنشو نمی دونم
یه سری کنسول و ستون با جزییات زیاد داره
شروع کردم با لافت یه سری مقطع ها رو درآوردن
با ادیت پلی هم یه سری کار کردم اما
می شه راهمنمایی کنید یرای نما از کجا باید شروع کرد؟
مرسی

saloolish

عضو جدید
بهترین کار اینه که اول یه طرح کلی از کارتون روی کاغذ داشته باشین حالا به صورت اسکیس یا هر چیزی.فقط طوری باشه که بدونین چی میخواین.
از اون به بعدش بستگی به مهارت شما در مورد کار با ابزارها داره.همه کارها با همون ادیت پلی و لافت و لاین و ... انجام میشه.
کجای کار شما گیره؟؟!!

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام
می خواستم بگم یه نما می خوام کار کنم
اما اصول 3بعدی کردنشو نمی دونم
یه سری کنسول و ستون با جزییات زیاد داره
شروع کردم با لافت یه سری مقطع ها رو درآوردن
با ادیت پلی هم یه سری کار کردم اما
می شه راهمنمایی کنید یرای نما از کجا باید شروع کرد؟
مرسی

--من خودم به شخصه زیاد با لافت کار نکردم-یعنی بهش احتیاج نداشتم!
اول ازهمه کار دوبعدی رو با اتوکد انجام بدید -اگه تردی رو هم با اتوکد انجام بدید بهتره معمولا اتوکد سرعت بیشتری برای بعد دادن داره تا تردی مکس!
چه جزییاتی؟
تصویر بذارید تا بهتر بشه راهنمایی کرد

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من متريال اماده دارم از اين گلوله ها كه روش يه مترياله خاصه
چطوري بدمش به ابجكت؟يني چطوري بيارمش تو محيط؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
يه سوال
من داشتم تو تري دي كار ميكردم بعد ميخاستم رندر كنم يه قسميت رو انتخاب كردم كه رندر بگيره اما حالا تو ويوپرتم قسمت CAMERA اينطوري شد
صفحش كوچيك شد
چيكار كنم حالا؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
من متريال اماده دارم از اين گلوله ها كه روش يه مترياله خاصه
چطوري بدمش به ابجكت؟يني چطوري بيارمش تو محيط؟؟

قبلا به این سوال پاسخ داده شده--پیشنهاد میکنم کل تایپیک رفع اشکال رو مطالعه کنید خیلی مفیده

اینم روش load متریال آماده

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
يه سوال
من داشتم تو تري دي كار ميكردم بعد ميخاستم رندر كنم يه قسميت رو انتخاب كردم كه رندر بگيره اما حالا تو ويوپرتم قسمت CAMERA اينطوري شد
صفحش كوچيك شد
چيكار كنم حالا؟

خوب این الان ویوی اصلی رندر شده رو بهت نشون میده--همون show safe frames هستش . کافیه shift+f رو بزنی--البته تو اون ویو باید قرار بگیری بعد shift+f

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل با باز کردن و کرک 3D MAX

مشکل با باز کردن و کرک 3D MAX

سلام به همه دوستان.
من برنامه 3D MAX رو نصب کردم اما بعد از نصب موقع اجرا که می خوام برنامه رو باز کنم این پیغام خطا نمایش داده میشه

Capture.JPG
در ضمن من اینترنت رو هم قطع کردم و تاریخ سیستم رو هم چند سالی بردم عقب اما مشکل حل نشد.
ممنون میشم پاسخ بدید

saherem

عضو جدید
DSC_0473.jpg
می خوام به این سبک و رنگ کار کنم ا
این ستون نماها و کنسول هارو چطوری دربیارم
کلا از صفر توضیح بدین طراحی نمایی به این سبک را
خیلی خیلی ممنون

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 161965
می خوام به این سبک و رنگ کار کنم ا
این ستون نماها و کنسول هارو چطوری دربیارم
کلا از صفر توضیح بدین طراحی نمایی به این سبک را
خیلی خیلی ممنون

--خب این خیلی آسونه--بهتره که یه کتاب تهیه کنید با دستورات مکس تا حدودی آشنا بشید--یا با دستورات تردی اتوکد--
این ستون هارو میشه با باکس ساخت اونقدر پیچیده نیست--
کافیه یه باکس بکشید وکپی کنید--برای قسمتهایی که شیب داره کافیه یه باکس رو به پولی تبدیل کنید وبا جابجایی ورتکس ها به نتیجه دلخواه برسید--پیشنهاد من دیدن آموزشهای مدلینگه تو بازار ه

saloolish

عضو جدید
شما یا باید ویندوز عوض کنید و یا اینکه با یک برنامه uninstaller برنامه تری مکس رو به صورت کامل از روی ویندوزتون پاک کنید.تمامی فایلهای تری دی مکس باید از رو سیستم پاک بشه!بعد از اون دوباره برنامه رو نصب کنید و به صورت صحیح کرک کنید.اگه باز این مشکل رو داشتید باید ویندوز عوض کنید.

saloolish

عضو جدید
همون طور که دوستمون گفتن باید فیلم آموزشی ببینی.در آوردن این کار البته فقط مدلینگش جزو کارای ساده حساب میشه.میمونه تکسچرینگ و متریال که اونم دنیای خودشو داره و بعد اینها رندرینگ و پست پروداکشن...
باید خیلی کار و تمرین کنی.با توضیح دادن تو اینجا کاری از پیش نمیره.

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما یا باید ویندوز عوض کنید و یا اینکه با یک برنامه uninstaller برنامه تری مکس رو به صورت کامل از روی ویندوزتون پاک کنید.تمامی فایلهای تری دی مکس باید از رو سیستم پاک بشه!بعد از اون دوباره برنامه رو نصب کنید و به صورت صحیح کرک کنید.اگه باز این مشکل رو داشتید باید ویندوز عوض کنید.

من هنوز نتونستم برنامه رو باز کنم که بخوام کرکش کنم که درست باشه یا اشتباه
من برنامه رو نصب کردم به همراه دایرکت اما هنوز که اجرا کردم این پیغام اومد

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
يه سوال
صفحش كوچيك شد
چيكار كنم حالا؟

خوب این الان ویوی اصلی رندر شده رو بهت نشون میده--همون show safe frames هستش . کافیه shift+f رو بزنی--البته تو اون ویو باید قرار بگیری بعد shift+f
خدا خيرت بده اعصابم خورد شد ديگه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
قبلا به این سوال پاسخ داده شده--پیشنهاد میکنم کل تایپیک رفع اشکال رو مطالعه کنید خیلی مفیده

اینم روش load متریال آماده

من ورژنم 2009 هست اينطوريه قمت متريالام
sas.jpg
چيكار كنم؟

saherem

عضو جدید
--خب این خیلی آسونه--بهتره که یه کتاب تهیه کنید با دستورات مکس تا حدودی آشنا بشید--یا با دستورات تردی اتوکد--
این ستون هارو میشه با باکس ساخت اونقدر پیچیده نیست--
کافیه یه باکس بکشید وکپی کنید--برای قسمتهایی که شیب داره کافیه یه باکس رو به پولی تبدیل کنید وبا جابجایی ورتکس ها به نتیجه دلخواه برسید--پیشنهاد من دیدن آموزشهای مدلینگه تو بازار ه

همون طور که دوستمون گفتن باید فیلم آموزشی ببینی.در آوردن این کار البته فقط مدلینگش جزو کارای ساده حساب میشه.میمونه تکسچرینگ و متریال که اونم دنیای خودشو داره و بعد اینها رندرینگ و پست پروداکشن...
باید خیلی کار و تمرین کنی.با توضیح دادن تو اینجا کاری از پیش نمیره.
من تقریبا بلدم مدلینگ رو کلاس رفتم
شما خودتون وقتی می خواین یه نما به این سبک رو شروع به مدلینگ کنید از کجا شروع می کنید
خواهش می کنم از اول بگین نمی خوام با جزییات می خوام ببینم چطوره اصولش
دوباره تاکید کنم من تقریبا بلدم مرسی

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان.
من برنامه 3D MAX رو نصب کردم اما بعد از نصب موقع اجرا که می خوام برنامه رو باز کنم این پیغام خطا نمایش داده میشه

مشاهده پیوست 161953
در ضمن من اینترنت رو هم قطع کردم و تاریخ سیستم رو هم چند سالی بردم عقب اما مشکل حل نشد.
ممنون میشم پاسخ بدید

دوست عزیز بهتره از ورژن بالاتری استفاده کنی-مجوز این یکی از بین رفته!ومیگه از یه محصول دیگه استفاده کن-مشکل از تردی مکسه نه ویندوز-- 2011 به بالا رو نصب کن-چون آبجکتهای جدید با 2011 به بالا باز میشن