رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه میخواستم به کف پله ختم بشه یادم نبود راهشو پیدا کردم ممنون
ساخت فمیلی در و پنجره رو کسی میتونه توضیح بده؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام من یه مشکلی تو رویت دارم
رویت نصب می کنم بطور کامل بعد وقتی شروع به اجرای دستوری مثل وال و ... اجرا میکنم پیام خطا میده و بیرون میاد مشکل چیه؟

می تونه دلایل مختلفی داشته باشه
چون پیام خصوصی داده بودید یه تعدادی از احتمالات رو اونجا براتون نوشتم
موفق باشید

نه میخواستم به کف پله ختم بشه یادم نبود راهشو پیدا کردم ممنون
ساخت فمیلی در و پنجره رو کسی میتونه توضیح بده؟

اگر کار کردن با محیط فمیلی و ساخت پارامترها و کار کردن با پلین ها رو بدونید درست کردن در و پنجره سخت نخواهد بود.
با سوییپ و ریوآل و دستورات دیگه به راختی می تونید بسازید
فقط امیدوارم بلد باشید چون خود همین موضوع ساخت فمیلی و مس 5-6 جلسه 3 ساعته کلاسای رویت رو به خودش اختصاص می ده هر چند خیلیا بعلت عدم اشراف کافی تو موسسات سرسری این بحث رو رد می کنن

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون بله اونارو کامل بلدم
مشکل توی طراحی پلان برای در هست که چجوری پلان در دیده بشه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ممنون بله اونارو کامل بلدم
مشکل توی طراحی پلان برای در هست که چجوری پلان در دیده بشه
پلان در؟ منظورتون اینه که مثلا در از نظر شکل ترسیمی تو نقشه دو بعدی شکل خاصی داشته باشه؟
متوجه نمی شم منظورتون رو

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم اینه که پلان در و پلان پنجره رو چجوری براشون تعریف کنم که شکل نمایشی تو پلان درست دیده بشه
بله شکل ترسیمی پلان

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
خیلی ممنون خیلی کمک کرد
یه س.ال دیگه مقیاس خط چین هارو چجوری میشه تغییر داد؟

با ساختشون تو همون بخش خط چین ........ چند ا خط چین رو ادیتشون رو بزنید تا ببینید چطوذ ساخته شدن ... ترکیبی از خط و اندازه خط و گاهی نقطه ........ چند تا ببینید یاد میگیرید چطوری باید یه خط چین یا هر نوع دیگه ای بسازید. متوجه نشدید بگید بیشتر توضیح بدم

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...قصد نصب رویت 2015 روی ویندوز 8.1 دارم...متاسفانه وقتی روی setup میزنم
521814f03c1d79a8fc9339907084810fd8b6a001.jpg

مواجه میشم...
ممنون میشم راهنمایی کنید چطور میتونم نصب کنم...باید پروژه ببندم اصلا وقت ندارم..مرسی

*marigold

عضو جدید
سلام...قصد نصب رویت 2015 روی ویندوز 8.1 دارم...متاسفانه وقتی روی setup میزنم
مشاهده پیوست 229504

مواجه میشم...
ممنون میشم راهنمایی کنید چطور میتونم نصب کنم...باید پروژه ببندم اصلا وقت ندارم..مرسی

توTask Manager ویندوز ببینین چه برنامه یا فایلی مربوط به Autodesk فعاله (شایدAutodesk Application Manager)،اونو End Task کنین که مشکل حل شه..
امیدوارم جواب بده

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
توTask Manager ویندوز ببینین چه برنامه یا فایلی مربوط به Autodesk فعاله (شایدAutodesk Application Manager)،اونو End Task کنین که مشکل حل شه..
امیدوارم جواب بده

اقا مشکل حد شد...خدا خیرت بده

آخرین ویرایش:

yacali

عضو جدید
سلام
من یه سازه چادری تو پروژه ام دارم ولی با رویت سخته کشیدنش و من تو اسکچ اپ کشیدم و اوردمش تورویت ولی نمیتونم بش متریال بدم:(هرکارکردم اکسپلودش هم کردم متریال نمیپذیه همینجور طوسی میندازه تورندر ...خواهش اگه کسی میدونه کمک کن تحویل پروژه دارم ثواب دارهمشاهده پیوست 81209
ببخشید دوستان چجوری تو اسکچ سازه چادری میشه کشید
؟

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
با ساختشون تو همون بخش خط چین ........ چند ا خط چین رو ادیتشون رو بزنید تا ببینید چطوذ ساخته شدن ... ترکیبی از خط و اندازه خط و گاهی نقطه ........ چند تا ببینید یاد میگیرید چطوری باید یه خط چین یا هر نوع دیگه ای بسازید. متوجه نشدید بگید بیشتر توضیح بدم

مرسی
یعنی راه نداره که اونا عوض بشن؟
ساختنشون با کدوم فمیلی؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مرسی
یعنی راه نداره که اونا عوض بشن؟
ساختنشون با کدوم فمیلی؟

منوی منیج ... ادیشنال ستینگز ... لاین پترنز ... نیو ... یه صفحه باز میشه .... اون بالا اسم پترن رو می نویسید .... پایین تو جداول سه حالت داریم دش که خط و طولش تو ولیو ... دات که نقطه است و اسپیس هم فاصله ای که میخوایم خط ها باهم داشته باشن.... برای ساختن مثلا خط و نقطه یه خط به طول مشخص ایجاد می کنیم .... یه اسپیس به فاصله ای که میخوایم و بعد دات میذاریم و بعد باز اسپیس و با عددش و بعد باز خط و باز یه اسپیس

برای اینکه کامل درک کنید روی یکی از پترن ها کلیک کنید و ادیت رو بزنید و ببینید از چه الگویی پیروی می کنه .......... خیلی آسونه

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام.
وقتی از فایل رویت فرمت fbx میگیریم... ورژن مکس که می خوایم فایلو باز کنیم هم مگه باید با رویت یکی باشه؟؟؟؟؟ یعنی با رویت 2015 فرمت fbx بگیریم نمیشه با مکس 2012 بازش کرد؟؟؟؟؟؟؟!!!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام.
وقتی از فایل رویت فرمت fbx میگیریم... ورژن مکس که می خوایم فایلو باز کنیم هم مگه باید با رویت یکی باشه؟؟؟؟؟ یعنی با رویت 2015 فرمت fbx بگیریم نمیشه با مکس 2012 بازش کرد؟؟؟؟؟؟؟!!!

احتمالا باید یکی باشه تابحال با این موضوع مواجه نشدم چون همیشه 3Ds Max ام با Revit ام یه ورژن بوده

holooooooo

کاربر ممتاز
احتمالا باید یکی باشه تابحال با این موضوع مواجه نشدم چون همیشه 3Ds Max ام با Revit ام یه ورژن بوده

من با رویت 2014 گرفتم با مکسه 12 باز شد ولی،الان برام فایل اف بی، با رویت 2015 فرستادن نشد بازکنم،یکی گفت با اوپن باز نکن با ایمپورت باز کن،برم امتحان کنم

marmarya

عضو جدید
سلام میشه به من یاد بدین از نقشه های رویتم چطوری خروجی pdf بگیرم یا چطوری هر کروم از پلان هام رو جدا ببرم توی کد... خیلی ممنون

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توی view دو بعدی قرار بگیرید همون first floor , ...بعد قسمت سمت چپ بالا یه Rهست اونا بزنید برید توی بخش EXPOTRS اون بالا CAD FORMATSو اونجا یصل بگیرید ساده ترین روش اینه حالا تو اتوکد پی دی اف بکنید
یه روش دیگه هم هست که شما میتونید از خود رویت شیت درست بکنید و خروجی بگیرید
سلام میشه به من یاد بدین از نقشه های رویتم چطوری خروجی pdf بگیرم یا چطوری هر کروم از پلان هام رو جدا ببرم توی کد... خیلی ممنون[/QUOTE

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام میشه به من یاد بدین از نقشه های رویتم چطوری خروجی pdf بگیرم یا چطوری هر کروم از پلان هام رو جدا ببرم توی کد... خیلی ممنون

برای پی دی اف باید یه سری اد این یا افزونه اضافه کنید که معروفترینشون Bluebeam اه
برای اکسپورت به dwg هم باید سمت چپ بالا روی علامت R کلیک کنید و Export --> Cad format --> DWG رو انتخاب کنید و تو صفحه ای که باز میشه، جلوی گزینه سلکت اکسپورت ستاپ یه کلید ... هست اون رو بزنید تا وارد پنجره تنظیمات اکسپورت بشید و گزینه های زیر رو تنظیم کنید:
1- Colors = RGB
2- Solides = ACIS Solid
3- Units = Meter or etc
4- Generel = Export to file format = Autocad 20xx

بعد OK رو بزنید و از پنجره قبل تو پنجره export تیک نقشه هایی که می خواید اکسپورت بشن رو بزنید و Next رو بزنید و جایی رو که می خواید قایل ها ذخیره بشن و اسمشون رو انتخاب کنید و اوکی رو بزنید

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام علیکم.
من می خوام از رویت رندر بگیرم همینجوری ایزومتریک رندر میگیره چرا!! تنظیمات داره؟

kiana -m

عضو جدید
سلام علیکم.
من می خوام از رویت رندر بگیرم همینجوری ایزومتریک رندر میگیره چرا!! تنظیمات داره؟

سلام
بله شما پنجره رندر و باز کنید کلی تنظیمات داره ، در ضمن با camera یک ویو بگیرید بعدش رندر بگیرید

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
:lol:سوالی دگر ... بعضی از کامپوننت ها تو قسمت ادیتشون base offset ندارن . مثه این میزه که تو عکس نشون دادم .اونو الان چطوری بیارمش رو زمین! floor سه دهم بالاتره..

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    22.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

holooooooo

کاربر ممتاز
:lol:سوالی دگر ... بعضی از کامپوننت ها تو قسمت ادیتشون base offset ندارن . مثه این میزه که تو عکس نشون دادم .اونو الان چطوری بیارمش رو زمین! floor سه دهم بالاتره..

خوب آفست نداشته باشه ولی levelo که داره تو پروپرتیسش... اگه برای اون فلورت level تعریف کرده باشی(به فرض لوول 3) الان برای کامپوننت هم مشخص میکنی level 3

holooooooo

کاربر ممتاز
نه .خب فلور من 30 سانت ضخامت داره.:D

خب هر فلوری یه ضخامتی داره..
چه 30 سانت چه 100 سانت :D وقتی براش level تعریف کنی از اون لول به زیر ضخامت ایجاد میشه دیگه...
کامپوننتم همون لول تعریف میکنی....
الان اینجارو ببین
11.jpg
این کامپوننت رو کفی که قرار داره لول 2 هستش..
یا اون کابینتا تو آشپزخونه base offset ندارن، بجاش من برا کف آشپزخونه یه level 4 تعریف کردم فلورمو رو اون ایجاد کردن و کابینتمم براش تعریف کردم level 4

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
در واقع لول روی سطح رویی کف هست نه زیرش و برای همین مهم نیست اصلا ضخامت کف چقدر باشه

خب هر فلوری یه ضخامتی داره..
چه 30 سانت چه 100 سانت :D وقتی براش level تعریف کنی از اون لول به زیر ضخامت ایجاد میشه دیگه...
کامپوننتم همون لول تعریف میکنی....
الان اینجارو ببین
مشاهده پیوست 230554
این کامپوننت رو کفی که قرار داره لول 2 هستش..
یا اون کابینتا تو آشپزخونه base offset ندارن، بجاش من برا کف آشپزخونه یه level 4 تعریف کردم فلورمو رو اون ایجاد کردن و کابینتمم براش تعریف کردم level 4

مرسی .:redface:
بله متوجه شدم.:thumbsup2:

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی دیگه .:redface: چرا من pattern میزارم واسه استراکچر کف، تو preview هم نشون میده ولی وقتی اوکی می کنم هیچ اتفاقی نمیفته!