درود بر معلمین زحمتکش

hale a.a

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه پستو چند بار مي فرستن؟
هميشه خودمو با آدمهاي كم سواد يا بي سواد مقايسه مي كنم و سپاسگزار خدا و مادرم و معلمم مي شوم كه به من سواد ياد داد...
مادرم عاشق درس خوندن بود اما چون خودش نتونست از بچه هاش خواس ت كه اين كار رو بكنن خدا رو شكر موفق هم شد...الان 4تا مهندس داره و يه ليسانسه.
هميشه ممنون مادرم هستم كه هميشه برام بهترين معلم بوده...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدوم زحمتکش ؟ فقط پول مفت میگیرن :mad: و همچنان هم اعتراض دارن:mad:
واقعا امیر آقا اونا پول مفت میگیرن فراموش نکن که اگه سواد خوندن و نوشتن داری از صدقه سری این عزیزان است .
البته چرا بعضیاشون کلاس خصوصی میزارنو ... بگذریم این جا جای این حرفا نیس
ولی خب انصافا معلمی شغلی شریف و قابل توجه است .

در ضمن یکی از معلمان عزیزم ( دبیر فارسیمون) در این راستا به خاطر نوشتن با گچ دچار سرطان ریه شد که امیدوارم ایشون به بهبودی لازم برای ادامه مجدد تدریس رسیده باشند :gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه پستو چند بار مي فرستن؟
هميشه خودمو با آدمهاي كم سواد يا بي سواد مقايسه مي كنم و سپاسگزار خدا و مادرم و معلمم مي شوم كه به من سواد ياد داد...
مادرم عاشق درس خوندن بود اما چون خودش نتونست از بچه هاش خواس ت كه اين كار رو بكنن خدا رو شكر موفق هم شد...الان 4تا مهندس داره و يه ليسانسه.
هميشه ممنون مادرم هستم كه هميشه برام بهترين معلم بوده...
باید به چنین مادرانی آفرین گفت

زنده باد مادران کوشا پاینده بادا مادران با محبت

ستاره سهیل

عضو جدید
کدوم زحمتکش ؟ فقط پول مفت میگیرن :mad: و همچنان هم اعتراض دارن:mad:

من دوم دبیرستان که بودم معلم ریاضیمون سرکلاس خودش خیلی بد درس میداد تا بچه ها توی کلاسای خصوصیش ثبت نام کنن،شاید یه همچین معلمی به پست شما خورده که اینقدر ازشون بیزارید.
امابه نظر من اونم زحمتای زیادی کشیده،نمیشه گفت معلمها پول مفت میگیرن، شما یک ساعت از دوتا از بچه های غریبه نگهداری کن شاید بفهمی چی میگم:gol:

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای وای راس میگی!
پس احتمالا از تحصیل انداختنت :cry:
چون من یادمه میگفتن معدل زیر 18 همون بهتره که تو مدرسه نباشه و کلی دنگ و فنگ داش براش پرونده تشکیل میدادن ، تهدید به اخراج میکردن و خیلی از این کارا
یادمه تو دوره دبستان یکی از هم شاگردیام روز معلم تو صندلی استاد چنتا سوزن ناقابل گذاشته بود که ... بعدش کلی تهدید به اخراجش کردن ولی آخر انضباطشو دادن 18
پس تو دیگه چیکار میکردی که ...:cry:
بماند در گوشی بهت می گم:D

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
hقا محمد ممنون از تاپيكت جاش بود .
من اسم هيچ كدوم از دبيرامو نميارم چون نميتونم بينشون فرقي بزارم
ولي ايول به همگي و خسته نباشن :gol::gol::gol::gol:

اما در مورد چوب معلم كه گفتي : واقعا دستت درد نكنه يعني ما خل تشريف داريم :surprised: :biggrin:

sara85

عضو جدید
من یکی از بهترین معلم هام آقای فرزام دبیر فیزیک دبرستانم بود
ولی بزرگترین معلمم آقای سید حسین سید موسوی بودن که افتخار حضوری شاگرد بودنشون رو نداشتم ولی کتاباشون رو که خوندم واقعا احساس می کردم خودشون دارن بهم درس می دن و کتاباشون باعث شد من که توی ریاضی ضعیف بودم بهترین نمره های کلاس رو بگیرم امیدوارم هر جا هستن سلامت و موفق باشن

آخرین ویرایش:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما یه معلم زیست داشتم خانم نصاری زاده دوم دبیرستان
تمام زندگیمو مدیونشم
ایشالله هرجا هست سالم و تندرست باشه

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز من در ابتدا که با تیتر درشت نوشتم که این جا جای دلخوری نیس
خواهشا به قوانین احترام بذارید و از همه مهمتر امروز روز معلمه و فقط ما باید از اونا قدردانی کنیم .
مثلا شما خوشت میاد روز تولدت بهت هر چی بدو بیرا حالا چه درس چه نادرس باشه بهت بگن
من که به شخصه این کار رو نمیپسندم .:mad:
منظورم اینه کهاین روز به نحوی تولد معلمینی از نسل استاد مطهری و دکتر شریعتی است .:smile:
ببخشید..من بخدا همچین قصدی نداشتم...اما میدونین که معلم اول دبستان چقدر مهمه و من ناخوداگاه یادش افتادم...:(

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
hقا محمد ممنون از تاپيكت جاش بود .
من اسم هيچ كدوم از دبيرامو نميارم چون نميتونم بينشون فرقي بزارم
ولي ايول به همگي و خسته نباشن :gol::gol::gol::gol:

اما در مورد چوب معلم كه گفتي : واقعا دستت درد نكنه يعني ما خل تشريف داريم :surprised: :biggrin:
نه خانم اختیار دارید :D
اینو میگیم که خودمونو آروم کنیم:biggrin::gol:

mare

عضو جدید
من به تمام معلم هام احترام گذاشته و می گذارم و واقعا دست همه معلم های زحمت کش درد نکنه.
بخصوص خانم صادقی معلم سال پنجم ابتدایی

مریم راد

عضو جدید
کاربر ممتاز
معلم

معلم

اگه معلم جغرافی بودم اسمتو رو بلند ترین قله ی دنیا می نوشتم

اگه معلم ادبیات بودم اسمتو تو تمام شعرام می آوردم

اگه معلم شیمی بودم اسمتو در گروه حلال ترین محلول ها قرار می دادم

اگر معلم زیست بودم قلبت رو از مهربون ترین قلبها می نوشتم ...:gol::gol::gol:

مریم راد

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادش به خیر!دم عید سال دوم دبیرستان با یه ذره مایع ظرفشویی ناقابل و نقشه شیطانی زدیم پای دبیر محترم زیست رو شکوندیم.تا چند وقت عذاب وجدان داشتیم.

خدایا از من بگذر نکنه سر پل صراط بیاد و ......:cry::cry::cry:

pouyan68

عضو جدید
یادش به خیر!دم عید سال دوم دبیرستان با یه ذره مایع ظرفشویی ناقابل و نقشه شیطانی زدیم پای دبیر محترم زیست رو شکوندیم.تا چند وقت عذاب وجدان داشتیم.

پس معلومه خيلي شيطون بودي؟
اين كارا چيه كه مي كني؟
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

pouyan68

عضو جدید
اگه معلم جغرافی بودم اسمتو رو بلند ترین قله ی دنیا می نوشتم

اگه معلم ادبیات بودم اسمتو تو تمام شعرام می آوردم

اگه معلم شیمی بودم اسمتو در گروه حلال ترین محلول ها قرار می دادم

اگر معلم زیست بودم قلبت رو از مهربون ترین قلبها می نوشتم ...:gol::gol::gol:

اگه معلم ورزش بودم شوتت مي كردم جايي كه كسي پيدات نكنه
اگه معلم شيمي بودم ميذاشتمت تو اسيد تا حل بشي
اگه معلم تاريخ بودم اسمتو از صفحه ي روزگار پاك مي كردم
اگه....
تورو نمي گما....
:gol::gol::gol::gol:

مریم راد

عضو جدید
کاربر ممتاز
یاد تخته سیاه و گچ به خیر!

ofakur

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوجوان که بودم , علشق معلم و معلمی بودم.
حالا که یکم بزرگ شدم و یه نیمچه تحقیقاتی در مورد آسیب شناسی سیستم آموزش و پرورش در ایران مینویسم. به این نتیجه رسیده ام که بزرگترین موانع پیشرفت انسان در ایران همین معلمین بیسوادی هستند که این کرسی را 25 سال اشغال میکنند و هر چه بی تفاوتی هست رو در مدارس از خود نشان میدهند.
معلمین ایران از همان سرخط گزینش تا بازنشسته شدن بزرگترین خیانت را در راستای فهماندن انسان انجام میدهند. آنها هیچگاه نگران دانش درون شاگردانشان نیستند. خودشان هم هیچگاه دانششان را بروز نمیکنند. بزرگترین دغدغه شان اینه که به هر طریق ممکن یه نمراتی به بچه ها بدن که همه شون قبول بشن و او رتبه ش بالا بیاد.
متاسفانه همه چیز در کشور ما وارونه شده. بیسواد میخوای برو پیش استاد دانشگاه.
انسان بی تفاوت میخوای ؟ برو پیش دبیرا و معلما
نظام آموزشی قرون وسطایی میخوای؟ برو آموزش و پرورش.
چرت و پرت میخوای بخونی ؟ برو همین کتابای درسی رو بخون
من برای همه سالهایی که بیخودی عاشق و شیدای معلما بودم متاسفم.
حالا میفهمم که ریشه اینهمه عقب ماندگی فکری در ایران عزیز همین معلم ها هستند که رسالت خویش را درست انجام نمیدهند.
نه برای اساتید دانشگاه و نه برای هیچ معلمی این روز را گرامی نمیدارم.
روزگارم را همین ها سیاه کرده اند و این سیاهی را تقدیم همشون میکنم.
یادم هست که وقتی دو روز حقوقشون به تاخیر افتاد چه تظاهراتی کردند و چه تحسن هایی راه انداختند و چه توهین هایی که تو کلاس درس به نظام نکردند. اما یادم نیست که در تمام مدت عمرشان یک خط نامه به رئیس آموزش و پرورش و یا هر بزرگتری بنویسند و از نبود کیفیت اموزشی و یا بی محتوا بودن کتابهای درسی گله کنند.
به امید روزی که ایران عزیز صاحب آموزش و پرورش پویا و نیز معلمان واقعی بشود. :gol:

قلب یخی

عضو جدید
من هم روز معلم رو به همه معلما دبیرا و استادا تبریک میگم:gol::gol::gol:

شایسته نیس که اسمی از معلمام بیارم چون ممکنه اسم بعضیاشونو فراموش کنم
تمام دبیرام و معلما و استادام هر یک نقش به سزایی در زندگی من داشتن و از همشون کمال تشکر رو دارم:gol::gol::gol:

:gol:" بی انصافیست که تو را به شمع تشبیه کنند چون شمع را میسازند تا بسوزد اما تو میسوزی تا بسازی":gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوجوان که بودم , علشق معلم و معلمی بودم.
حالا که یکم بزرگ شدم و یه نیمچه تحقیقاتی در مورد آسیب شناسی سیستم آموزش و پرورش در ایران مینویسم. به این نتیجه رسیده ام که بزرگترین موانع پیشرفت انسان در ایران همین معلمین بیسوادی هستند که این کرسی را 25 سال اشغال میکنند و هر چه بی تفاوتی هست رو در مدارس از خود نشان میدهند.
معلمین ایران از همان سرخط گزینش تا بازنشسته شدن بزرگترین خیانت را در راستای فهماندن انسان انجام میدهند. آنها هیچگاه نگران دانش درون شاگردانشان نیستند. خودشان هم هیچگاه دانششان را بروز نمیکنند. بزرگترین دغدغه شان اینه که به هر طریق ممکن یه نمراتی به بچه ها بدن که همه شون قبول بشن و او رتبه ش بالا بیاد.
متاسفانه همه چیز در کشور ما وارونه شده. بیسواد میخوای برو پیش استاد دانشگاه.
انسان بی تفاوت میخوای ؟ برو پیش دبیرا و معلما
نظام آموزشی قرون وسطایی میخوای؟ برو آموزش و پرورش.
چرت و پرت میخوای بخونی ؟ برو همین کتابای درسی رو بخون
من برای همه سالهایی که بیخودی عاشق و شیدای معلما بودم متاسفم.
حالا میفهمم که ریشه اینهمه عقب ماندگی فکری در ایران عزیز همین معلم ها هستند که رسالت خویش را درست انجام نمیدهند.
نه برای اساتید دانشگاه و نه برای هیچ معلمی این روز را گرامی نمیدارم.
روزگارم را همین ها سیاه کرده اند و این سیاهی را تقدیم همشون میکنم.
یادم هست که وقتی دو روز حقوقشون به تاخیر افتاد چه تظاهراتی کردند و چه تحسن هایی راه انداختند و چه توهین هایی که تو کلاس درس به نظام نکردند. اما یادم نیست که در تمام مدت عمرشان یک خط نامه به رئیس آموزش و پرورش و یا هر بزرگتری بنویسند و از نبود کیفیت اموزشی و یا بی محتوا بودن کتابهای درسی گله کنند.
به امید روزی که ایران عزیز صاحب آموزش و پرورش پویا و نیز معلمان واقعی بشود. :gol:
این حرف آخریتو که درشت کردم خیلی دوست داشتم ولی باور کن وضع اینطورا هم که میگی نیست . هنوز تعدادی معلمین با سواد در کشور هستن که باید از اونا قدردانی بشه و خدا رو شکر روز به روز داره بهتر میشه ولی قبول دارم که ایده آل نیست اما اینکه چرا کشور ما پیشرفت نمیکنه اولا که خدا رو شکر خیلی بهتر شدیم ثانیا به نظرم نداشتن روحیه خودباوری و البته اگه به دل نگیری تنبلی خودمونه .:D
مثلا خود من الآن تو دانشگاه سعی میکنم با استادی بگیرم که نمرم بده و معدلم خوب باشه البته اینم بگم این یه عیب جامعه است که نمره گرااونم از نوع معدل بالا شده چون اگه کسی با یه استاد خوب درس بگیره طبیعتا بهتر میفهمه هر چند که ممکنه نمرش خوب نشه ولی با یکی از این استادادیی که سواد چندانی ندارن بگیره هم درس کمتر میده هم آخر ترم حسابی ما رو خجالت میده . قبول دارم که نظام آموزش دچار مشکله ولی خب بودن اساتیدی که اینرو بیان کردن ولی تاحالا به جایی نرسیدن . در پایان از حرف خودت استفاده میکنم .

به امید روزی که ایران عزیز صاحب آموزش و پرورش پویاتر و نیز معلمان واقعی تر بشود

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

ااا ! بابا کی میگه دخترا همشون ساکت و سربه زیرن !
شما که از منم شیطون تری :biggrin: یادمه تو کلاس چهارم معلممون داشت درس میداد که یهو ترقه انداختم تو سطل زباله کلاسمون کلاس منفجر شد ولی خوشبختانه تلفات نداشت . البته من خودمو لو دادم و معلممون حسابی باهام گفتمان کرد فکر نکنم دیگه سر پل صراط بیاد ...:biggrin:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بی کران بر معلمین زحمت کش خطه متمدن ایران زمین :gol::gol::gol::gol:

دوباره بوی روز معلم میاد

یاد دوران قبل از دانشجویی به خیر :biggrin::smile::D

این روز رو به خصوص به تمامی معلمین عزیز باشگاه مهندسان پیشاپیش تبریک و تهنیت عرض میکنم