درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من میخوام سال بعد کنکور دکتری شرکت کنم
میخواستم راهنماییم کنید با توجه به اینکه وقتم برای درس خوندن کمه
دو تا مقاله ISI کافیه؟
و یه سوال:من گرایش ارشدم بیو تکنولوژی.اما مقالاتم(دوتا) در زمینه فرایند(شبیه سازی) بنظرتون اگر بخوام دکتری داروسازی بیوتکنولوژی شرکت کنم به مشکل میخورم؟ کلا برای دکتری باید نمره تافل داشته باشیم؟
؟
دوستان کسی جوابی نداشت؟

simini1973

عضو جدید
سلام
بچه ها اگه میشه توی ترجمه این متن کمک کنید
The selection of a sampling site and the number of sampling points are based on
attempts to obtain representative samples. To accomplish this, the sampling site
should be at least eight stack or duct diameters downstream and two diameters
upstream from any bend, expansion, contraction, valve, fitting, or visible flame.

انتخاب یک سایت نمونه گیری و تعداد نقاط نمونه گیری مبتنی بر تلاش شما برای اخذ نمونه های معرف می باشد. برای انجام این کار، سایت نمونه گیری باید حداقل هشت انباره یا کانال های قطری پایین دست و دو کانال قطری بالادست از هر خم (زانو)، انبساط، انقباض، شیر، اتصالات یا شعله مرئی باشد.

farzad2393

عضو جدید
سلام
دانشجوی مکانیکم و موضوع پایانامم شده آبکاری آلیاژی نیکل کروم اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم
رفرنس مقاله هرچی که بشه:w27::w27::w27:بازم ممنون میشم

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان
مقاله يا مطلب در مورد كاربرد الگوريتم مورچه در مهندسي شيمي ميخوام كسي ميتونه كمك كنه؟

در کل از الگوریتم مورچه برای
بهینه سازی الگوریتم ها و یافتن سریع ترین راه حل ها استفاده می شود .. مقالات زیادی در مورد الگوریتم مورچه وجود دارند که به طور کامل آن را توضیح داده اند ..
:gol:

دانلود کتاب مروری بر برخی از روشهای بهینه سازی هوشمند

نام کتاب : مروری بر برخی از روشهای بهینه سازی هوشمند
نویسنده : حبیب مطیع قادر، شهریار لطفی، میر مهدی سید اسفهلان
زبان کتاب : پارسی
تعداد صفحه : ۲۱۹
قالب کتاب : PDF
حجم فایل : ۳,۷۱۱ کیلوبایت
توضیحات : وجود مسایل پیچیده علمی منجر میشود تا سراغ روشهای بهینه سازی رفته و مساله مورد نظر را به وسیله آنها حل کرد. با توجه به زمانبر بودن و پیچیدگی روشهای دقیق از روشهای بهینه سازی هوشمند استفاده میشود. تاکنون روشهای بهینه سازی متعددی معرفی شده اند که از مهم ترین آن ها میتوان به الگوریتم های تکاملی، الگوریتم تپه نوردی، الگوریتم شبیه ساز سرد کردن فلزات ، الگوریتم بهینه سازی انبوه ذرات، الگوریتم جستجوی ممنوع، الگوریتم بهینه سازی مورچه ها، خودکارهای یادگیر و غیره اشاره نمود. هدف از گردآوری این کتاب معرفی برخی از مهم ترین روش های بهینه سازی است . مسایل بهینه سازی در علوم مختلفی اعم از فنی و مهندسی، علوم پایه و انسانی کاربرد فراوانی دارند. به علت پر اهیمت بودن این موضوع تلاش نمودهایم تا در این راستا کتابی را گردآوری نماییم . در این کتاب شش روش مختلف بهینه سازی معرفی خواهیم کرد . این شش روش عبارتند از : الگوریتم ژنتیک، الگوریتم شبیه ساز سرد کردن فلزات، الگوریتم بهینه سازی مورچه ها، الگوریتم بهینه سازی انبوه ذرات، یادگیری تقویتی و خودکارهای یادگیر. این روشها از جمله روشهای پر طرفدار و پر کاربرد است که در بیشتر مسایل بهینه سازی مورد استفاده قرار گرفته اند. مخاطبین اصلی این کتاب کسانی هستند که در یکی از رشته های تحصیلی علوم کامپیوتر، ریاضیات کاربردی، الکترونیک، الکتروتکنیک، کنترل، صنایع ، مکاترونیک و علوم انسانی فعالیت دارند. البته این کتاب میتواند در رشته های مرتبط دیگری که به نحوی با مسایل بهینه سازی روبرو هستند نیز مورد استفاده قرار گیرد . از مخاطبین گرامی مشتاقانه درخواست میشود تا در صورت مشاهده هرگونه ایراد و کاستی در کتاب آن را از طریق آدرس پست الکترونیکی به نویسندگان اعلام نمایند.

منبع
دانلود کتاب

پسورد : www.aghazeh.com

Ho3ein Salimi

عضو جدید
درمورد پلیمرهای هادی ( پلی آنیلین و پلی پیرول ) و کاربرد یکی از این پلیمرها در صنعت مقاله یا اطلاعات میخواستم.

sorush_65

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی می تونه در مورد لایه مرزی و تاثیر اغتشاش بر لایه مرزی مطالبی برام بزاره؟

eng.che

کاربر فعال
سلام
بچه ها در مورد روش کار Bahco Microparticle Classifier کسی اطلاع داره؟

BestDay

عضو جدید
توزیع مایع و گاز در برج های پرشده (Packed Towers)

توزیع مایع و گاز در برج های پرشده (Packed Towers)

با سلام

بنده نیاز به کمک دارم در مورد مبحث "توزیع گاز و مایع در برج های پرشده به همراه مدل های ریاضی"

ممنون میشم اگر راهنمایی ، جزوه ، مقاله ، کتاب فارسی ، انگلیسی در مورد:

- کاربرد برج های پرشده
- توزیع در برج های پرشده
- مدل های ریاضی این برج

به بنده بدین.

من کتاب تریبال (ترجمه دکتر سهرابی) انتقال جرم بخش دستگاه های تماس گاز مایع - برجهای پرشده رو خوندم. بیشتر اومده از تاثیر روی افت فشار صحبت کرده. چند تا مثال هم گفته.
منظور از توزیع و مدل ریاضی رو درست متوجه نمیشم. محاسبات برج های سینی دار که دارای Feed بود به شکل F=V+L شروع می شد و ... . حالا در برج های پرشده به شکل هست؟ آیا منظور از مدل ریاضی همینه؟

ممنون میشم اگر اطلاعی دارید ، دریغ نکنید از بنده. پروژه ی طراحی تجهیزات دارم همراه با ارائه.

سوالات بعدی ام رو همینجا خدمتتون عرض می کنم

مدیریت این بخش ببخش سوالم رو اینجا مطرح کردم، آخه نمیدونستم جزء کدوم بخش بذارمش.

یا علی

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
کسی می تونه در مورد لایه مرزی و تاثیر اغتشاش بر لایه مرزی مطالبی برام بزاره؟
درود بر شما
وقت بخیر
اغتشاش معمولا باعث از بین رفتن گرادیان کمیت ها در المان مورد بررسیمون میشه
مثلا اگه انتقال حرارت مد نظرمون باشه اغتشاش باعث یکنواخت شدن دما در کل المان و همچنین اگر مبنا انتقال جرم باشه اغتشاش باعث از بین رفتن گرادیان غلظت و در نتیجه از بین رفتن تغییرات کمیت بر حسب تغییرات مکان میشه (این داستان تو مومنتوم هم برقراره)
ساده تر بگم هرجا اغتشاش داشته باشیم سیستم رو LUMPed در نظر میگیریم : یعنی تغییرات نسبت به مکان 0 ه
امیدوارم کمکی کرده باشم
پیروز باشید:gol:

P O U R I A

مدیر تالار
مدل ديناميکی پراکندگی غلظت در برج های پرشده

مدل ديناميکی پراکندگی غلظت در برج های پرشده

مدل ديناميکی پراکندگی غلظت
در برج های پرشده

مهدی لآلی ۱* ، مهرداد منطقيان ۲
۱- دانشکده تحصيلات تکميلی واحد تهران جنوب
۲- عضو هيات علمی گروه مهندسی شيمی دانشگاه آزاد اسلامی
تهران ، خيابان جمالزاده ، دانشکده تحصيلات تکميلی واحد تهران جنوب

چکیده :
امروزه برای پيش بينی فرايندهای فيزيکی وشيميايی استفاده از مدل رياضی امری اجتناب ناپذير است ، با وجود نرم افزارهای متعددحل عددی، مدل سازی فرايندهای طبيعی و تحليل فرايند آسانتر شده است . در اينجا به بررسی يک نوع مدل غلظت در برجهای پرشده با جريان متقابل گاز - مايع می پردازيم ...

لینک :
http://www.mediafire.com/view/75q8hpya9dumlx6/mohandesi_shimi-87-3-16-a-sy(383).pdf

P O U R I A

مدیر تالار

P O U R I A

مدیر تالار
MATHEMATICAL MODELS OF A PACKED COLUMN

MATHEMATICAL MODELS OF A PACKED COLUMN

Mathematical modeling of gas distribution in packed columns :
http://www.mediafire.com/view/w7uratf1nfvac4j/1-s2.0-S0255270102001848-main.pdf

Modeling of packed absorption tower for volatile organic compounds emission control :
http://www.mediafire.com/view/qwnc380d7d2gzgf/art-3A10.1007-2FBF03325877.pdf

Using A Packed-Column Model To Simulate the Performance of A Membrane Absorber :
http://www.mediafire.com/view/c7chtru6gocgujo/6.Aboudheir-CO2-Membrane-Modeling-2006.pdf

MATHEMATICAL MODELS OF UNSTEADY OPERATION OF A PACKED COLUMN :
http://www.mediafire.com/view/nn8unb1ll5cohom/njit-etd1983-003.pdf

rfatemeh48

عضو جدید
البته باید اغتشاش در یک حد بهینه نگه داشته بشه تا هم از نظر هزینه مقرون به صرفه باشه هم اینکه برای بعضی از سیستم ها مانند جذب اغتشاش بیش از حد باعث میشه تا مولکولها فرصت نشستن بر روی جاذب را نداشته باشه . در نتیجه باعث کاهش میزان جذب میشود

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز

پیوست ها

• Journal of Polymer Science Part B- Polymer Physics Volume 24 issue 105 1957 [doi 10.1002%2Fpol.1.zip
    744.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sorush_65

عضو جدید
درود بر شما
وقت بخیر
اغتشاش معمولا باعث از بین رفتن گرادیان کمیت ها در المان مورد بررسیمون میشه
مثلا اگه انتقال حرارت مد نظرمون باشه اغتشاش باعث یکنواخت شدن دما در کل المان و همچنین اگر مبنا انتقال جرم باشه اغتشاش باعث از بین رفتن گرادیان غلظت و در نتیجه از بین رفتن تغییرات کمیت بر حسب تغییرات مکان میشه (این داستان تو مومنتوم هم برقراره)
ساده تر بگم هرجا اغتشاش داشته باشیم سیستم رو LUMPed در نظر میگیریم : یعنی تغییرات نسبت به مکان 0 ه
امیدوارم کمکی کرده باشم
پیروز باشید:gol:

ممنون از جوابتون
اما من طور دیگه ای فکر میکنم به نطر من اغتشاش نه تنها دما رو یکنواخت نمیکنه بلکه با افزایش گرادیان دمایی
انتقال حرارت را افزایش میده. نظر شما چیه؟

rostamani

عضو جدید
سلام
من مطالب جزوه و مقالات و پایان نامه راجع به GMDH می خواستم.در مورد خود شبکه و نحوه کارکرد و عیره
ممنون میشم

Parisan20

عضو جدید
مقاله

مقاله

سلام.من یه مقاله درمورد انبساط ناگهانی محلول فوق بحرانی می خوام ممنون میشم کسی بتونه کمکم کنه

Parisan20

عضو جدید
سلام دوست عزیز.من یه به مقاله درمورد انبساط ناگهانی محلول فوق بحرانی(rapid expansion of super critical solution) یا فارسی یا انگلیسی نیاز دارم اگر دارید ممنون میشم

saeed1388

عضو جدید
بازيافت بخارات كولينگ تاور

بازيافت بخارات كولينگ تاور

دوستان سلام .

از دوستان كسي اطلاع داره امكان بازيافت بخارآب خروجي از كولينگ تاور وجود داره يا نه ؟ آيا مركزي رو مي شناسيد كه رو اين مورد كاري انجام داده باشه ؟ البته من شنيدم بازدهي نداره ولي اگر از دوستان كسي در اين مورد اطلاعاتي داره ،‌ممنون مي شم راهنمايي كنه

BestDay

عضو جدید
آقا پوریا دست گلت درد نکنه .

خودت هم مطالعه کردی این فایل هارو؟ می تونم سوالاتم رو تو این فایل ها، ازت بپرسم؟

ممنون

P O U R I A

مدیر تالار
آقا پوریا دست گلت درد نکنه .

خودت هم مطالعه کردی این فایل هارو؟ می تونم سوالاتم رو تو این فایل ها، ازت بپرسم؟

ممنون
خیر ... اگر سوالی دارید در تاپیک زیر مطرح کنید اگر دوستان اطلاعاتی داشته باشند کمکتون می کنند !!

[h=3]▪•●پرسش‌ها و درخواست‌های درسی مهندسی شيمی تنها در اینجا گفته‌شوند●•▪·[/h]

quan

عضو جدید
سلام دوستان
یه راهنمایی می خواستم
میشه بگید چه سیالی را می توانیم از داخل لوله عبور دهیم و چه سیالی را از داخل پوسته؟
منظورم همون خواص فیزیکی مکانیکی و شیمیای و رسوب و ویسکوزیته و خورندگی و ... هستش.
لطفا سریع جواب بدید....
ممنون از لطفتون ...

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه راهنمایی می خواستم
میشه بگید چه سیالی را می توانیم از داخل لوله عبور دهیم و چه سیالی را از داخل پوسته؟
منظورم همون خواص فیزیکی مکانیکی و شیمیای و رسوب و ویسکوزیته و خورندگی و ... هستش.
لطفا سریع جواب بدید....
ممنون از لطفتون ...
رجوع کنید به کتاب طراحی مبدل های حرارتی تالیف دکتر حمیدی و یا کتاب مبدل های حرارتی نوشته دونالد کرن کاملا توضیح داده

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنون از جوابتون
اما من طور دیگه ای فکر میکنم به نطر من اغتشاش نه تنها دما رو یکنواخت نمیکنه بلکه با افزایش گرادیان دمایی
انتقال حرارت را افزایش میده. نظر شما چیه؟
تفاوت های زیادی بین لایه مرزی جریان آرام و جریان درهم وجود داره اما به طور کلی میشه گفت خطوط جزیان در جریان های لایه ای و ارام یکنواخت هست و با تزریق افزونه های رنگی قابل تشخیص هست اما در جریان درهم پخش و گردابه ای شدن و حرکات نامنظم سیال بارزتر هست. از اونجایی که در جریان ارام به علت لایه ای بودن جریان سرعت عمود بر سطح در انتقال انرژی و یا مومنتوم اثر قابل توجهی داره که این سرعت به لایه مرزی مربوط هست. در جریان درهم حرکت سیال در خود لایه مرزی توربولنس خیلی نامنظم هست اغتشاشاتی که در این ناحیه وجود داره انتقال انرژی و مومنتوم رو تقویت می کنه که باعث میشه rate انتقال انرژی و اصطکاک افزایش پیدا کنه(Cf یا ضریب اصطکاک پوسته ای) معنی این قضیه این هست که انتقال حرارت در جریان های درهم بیشتر صورت می گیره، البته به علت mixing و اغتشاشات زیاد در ناحیه درهم نسبت به جریان ارام، لایه مرزی درهم بزرگتر هست و در نتیجه گرادیان های سرعت و دما در لایه مرزی درهم نسبت به جریان ارام یکنواخت تر هست.
این قضیه رو میشه این طور هم توجیه کرد که به علت درهم بودن جریان و وجود eddy ها، سیال با سرعت بیشتری از ناحیه گرم به سرد انتقال پیدا می کنه و زودتر گرم میشه و ناحیه وسیع تری با دمای یکنواخت تری توزیع میشه. از سمت دیگه با افزایش توربولنسی مقدار ضریب انتقال حرارت متوسط با سبب افزایش ضریب اصطکاک پوسته ای و به تبع اون افزایش عدد ناسلت افزایش چشم گیری داره که این خودش با توجه به قانون سرمایش نیوتن میزان انتقال حرارت صورت گرفته از محیط گرم به سرد رو شدت میده.

بالا