درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

Mohammad.aryan

اخراجی موقت
خوب فکر میکنم نباید منتظر همکاران عالم آرزوهایمان باشیم

باید خودمون استین بالا بزنیم

کسی هم اومد خوش اومد

پروژه ما اینجوری برنامه ریزی میشه

1- این تاپیک در اصل تاپیک سر فرماندهی ما خواهد بود

2-
یک سایت جدیدی ایجاد میکنیم که مدیریت این پروژه از داخل اون خواهد بود
و هر چند یک بار اینجا روند رشد پروژه و اون سایت رو بررسی خواهیم کرد

3-
سیستم مدیریت پروژه توی اون سایت نصب وراه اندازی خواهد شد

4-
تیمی تشکیل میدیم و در چند مرجع بین المللی تیم ما ثبت میشه
که سیستم مدیریت پروژه خاصی رو در اختیارمون میزارن تا از طریق اون سیستم کارمون منظم و برنامه ریزی شده جلو بره

5-
لیستی از مراجع و منابع بین المللی که یافته هامون رو میتونیم اونجا ثبت کنیم رو گرد آوری میکنیم
و به مرور مقالات انگلیسی و یافته ها رو اونجا سابمیت میکنیم

6-
یک اسم مناسب آرم مناسب و یک شعار مناسب برای پروژه باید طراحی کنیم

7-
درباره سیستمهای نرم افزاری که برای مدیریت پروژه و اطلاع رسانی و غیره استفاده خواهیم کرد
یک تحقیق اولیه باید انجام بدیم.

8-
بقیه اش رو شما بگین

majid0

عضو جدید
لطفا هر که مصاحبه شرکت گاز چه قبلا و این استخدامی جدید رفته بگه ازاش چی سوال کردن چند روز دیگه مصاحبه دارم

H-Engineer

عضو جدید
بچه ها چرا صفحه اولو نمیخونین؟!! خب هر مقاله ای که میخواین لینکشو بزارین تا دوستان واستون بزارن. نمیشه که مقاله رم براتون پیدا کنن!شمارو بخدا انقد راحت طلب نباشید

persian_sky

عضو جدید
آیا چنین ماده ای سراغ دارید؟

آیا چنین ماده ای سراغ دارید؟

با سلام خدمت دوستان عزیزم

من دنبال یک ماده ی شیمیایی هستم که به حالت مایع باشه و در صورتی که در معرض هوا قرار بگیره و به صورت اسپری پاشیده بشه ، یک حالت شبکه ی ژلاتینی مانند ایجا کنه !
اگه همچین ماده ای سراغ دارید لطفاً به من اطلاع بدید چون خیلی ضروریه...

مرسی

mohandes1987

عضو جدید
CFD مخفف computational fluid dynamics که یعنی دینامیک سیالات محاسباتی، معادلات حاکم رو به کمک روشهای مختلف مثله تفاضل محدود finite diffrence حل میکنن

esmaili-kami

عضو جدید
با تشکر مفاله زیر رو احتیاج دارم:
Perturbed-Chain SAFT:
An Equation of State Based on a Perturbation Theory for Chain Molecules
Ind. Eng. Chem. Res., 2001, 40 (4), pp 1244–1260
Joachim Gross and Gabriele Sadowski
http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/ie0003887?prevSearch=%2528j.%2Bgross%2529%2BAND%2B%255Bauthor%253A%2BSadowski%252C%2BGabriele%255D%2BNOT%2B%255Batype%253A%2Bad%255D%2BNOT%2B%255Batype%253A%2Bacs-toc%255D&searchHistoryKey=http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/ie0003887?prevSearch=%2528j.%2Bgross%2529%2BAND%2B%255Bauthor%253A%2BSadowski%252C%2BGabriele%255D%2BNOT%2B%255Batype%253A%2Bad%255D%2BNOT%2B%255Batype%253A%2Bacs-toc%255D&searchHistoryKey=#ie0003887AF1

adeniss

عضو جدید
ببخشید مقاله در مورد گوگردزدایی از نفت میخواستم لطفا کمکم کنید:(
سلام دوست عزيز گوگرد زدايي ونيتروژن زدايي از مجموعه واكنش هاي هيدرو كراكينگ هست . . شكستن زنجيره هاي نفتي
desulfurization

سرچ كن
بايدتو فايل هام بررسي كنم . برات مقالشو ميگذارم.

adeniss

عضو جدید
اين در مورد گوگرد زدايي هست. اميدوارم به دردت بخوره;)

پیوست ها

• 1e.pdf
    297.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

adeniss

عضو جدید
اينا رو هم داشته باش

پیوست ها

• 7.pdf
    1 مگایابت · بازدیدها: 0
  • 16.pdf
    815 کیلوبایت · بازدیدها: 0

goleyakh.mm

عضو جدید
ساخت فیلم پلی اتیلن

ساخت فیلم پلی اتیلن

سلام دوستان کسی در مورد ساخت فیلم پلی اتیلن سه لایه(L L D PE)و دستگاه بلو وین اطلاعات داره لطفا برام بفرستین
دوستون دارم بای:gol:

*م*

عضو جدید
سلام
ببخشید من این شماره از مجله مهندسی شیمی ایران رو میخوام

شماره 20 سال 4
مجله مهندسی شیمی

مقاله
استخراج گیاه وارلین با استفاده از تقطیر با بخار آب

sadeghrenjer

عضو جدید
آزمون شرکت ملی نفت و پالایش و پخش چطور بود؟

آزمون شرکت ملی نفت و پالایش و پخش چطور بود؟

سلام دوستان
برای من که سخت بود
سوالات نسبت به زمان آزمون غیر استاندارد بود
اکثرشون هم که مسءله بودند
به نظرم از آزمون ارشد هم سخت تر بود

farzad84

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تجزیه ی آب برای انرژی تجدید پذیر، ساده تر از آنچه قبلا تصور می شد

تجزیه ی آب برای انرژی تجدید پذیر، ساده تر از آنچه قبلا تصور می شد

یک تیم بین المللی از دانشمند که توسط تیمی از دانشگاه موناش رهبری می شود دریافتند که کلید حل مشکل هیدروژن می تواند از یک ماده ی معدنی خیلی ساده که معمولا به صورت لکه های سیاه روی سنگ ها دیده می شود حاصل شود.

یافته های که با همکاری محققان دانشگاه UC DAVIS در آمریکا و استفاده از امکانات موجود در یک سینکروترون استرالیای پدید آمده است در مجله ی Nature Chemistry در تاریخ 15 مه 2011 به چاپ رسید.
به گزارش هیتنا و به نقل از ساینس دیلی، پروفسور لئون اپیسیا از دانشکده شیمی دانشگاه موناش می گوید که هدف نهایی محققین ایجاد یک روش ارزان و کارآمد است که توسط نور خورشید انرژی آن تامین شده و برای تجزیه آب و تولید هیدروژن راهی ارزان و ساده پیش رو قرار دهد. چنین ابداعی منجر به راه حل های طولانی مدت تری برای معضل انرژی های تجدید پذیر می شود.
برای نیل به این هدف، آنها کاتالیست های پیچیده ای را مورد مطالعه قرار دادند که به تقلید از گیاهان کاتالیزوری، آب را با استفاده از نورخوشید تجزیه میکنند. اما مطالعات جدید نشان می دهد راه حل های ساده تری برای این کار در دست است. به گفته ی اسپیسیا "سخت ترین قسمت تبدیل آب به سوخت این است که آب را به هیدروژن و اکسیژن تجزیه کنیم، اما به نظر می رسد که تیم دانشگاه موناش با ساخت سلول تجزیه آب با کاتالیزور منگنزی این مسئله را میسر کرده اند. "
به نظر می رسد که چاره ی کار "برینزیت" است. منگنز همانند سایر عناصر موجود در اواسط جدول تناوبی در داخل آنچه شیمیدانان وضعیت های اکسید شدن می نامند وجود دارد. این ویژگی به تعداد اتمهای اکسیژنی که فلز می تواند با آنها ترکیب شود مربوط است.
"زمانی که الکتریسیته به سلول وارد می شود، آب را به هیدروژن و اکسیژن تجزیه می کند و محققان با استفاده از پیشرفته ترین روش های طیف سنجی کاتالیزور را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که این کاتالیست طبیعی برینزیت است که زمین شناسان آن را بعنوان لکه ی سیاهی برروی سنگ ها می شناسند."
منگنز درون کاتالیزور بین دو وضعیت اکسیدی نوسان می کند. ابتدا ولتاژ برای اکسید شدن از مگنز 2 به منگنز4 در برنزیت به کار می رود. سپس در نور آفتاب برنزیت به منگنز2 بر میگردد.
این فرایند چرخشی عامل اکسید شدن آب برای تولید اکسیژن، پروتون و الکترون است. همکار اپیسیا در این مقاله دکتر رزالی هاکینگ از مرکز استرالیایی الکترو مواد توضیح می دهد که آنچه جالب توجه است این است عمل این کاتالیزور است که مشابه چرخش منگنز در اقیانوس هاست.
"این مسئله می تواند درک عمیق تری از عمل طبیعی کاتالیزور تجزیه آب که در همه ی گیاهان با استفاده از مراکز منگنزی ایجاد کند"
دانشمندان تلاش های زیادی برای ساخت مولکول های بسیار پیچیده ی منگنز برای تقلید از گیاه کرده اند، اما به نظر می رسد که دیگر به فکر استفاده از ماده ای که در زمین وجود دارد افتاده اند، ماده ای مقاوم که از آزمایشات سخت جان سالم به در می برد.
واکنش دو مرحله دارد. اول، دو مولکول آب اکسیده شده تا یک مولکول گاز اکسیژن و 4 هسته ی باردار هیدروژن و 4 الکترون پدید آورند. دوم، پروتون ها و الکترون ها برای تشکیل گاز هیدروژن باهم ترکیب می شوند و گاز هیدروژن H_2 تشکیل می شود.
کارهای آزمایشگاهی با استفاده از ابزار مخصوصی در سه وسیله شامل سینکروتون استرالیایی، دستگاه نور نقطه ای ملی استرالیا در ژاپنو مرکز الکترومیکروسکوپی موناش بکار رفته و با همکاری پروفسور بیل کیسی از دانشگاه کالیفرنیا دیویس صورت گرفته است.
به گفته دکتر هوکینگ "تحقیق اهمیت استفاده از طیف سنجهای برپایه سینکروتون بدست آمده را روشن می کند و بدون این تجهیزات کشف ارتباط ماده ی روی سنگها و تجزیه آب امکان پذیر نبود"
امید است که این تحقیقات در نهایت به ساخت دستگاه های ارزان تری برای تولید هیدروژن منجر شود.

amir4924

عضو جدید
با سلام.
اولین باری بودکه به این شکل سوال مطرح می شد.اگه کتاب آزمون های استخدامی شرکت نفت را نگاه کنید می بینید که این دفعه شاهکار بوده ولی از طرفی به نفع کسانی بود که خوب خونده بودن وامیدوارم هرکس حقشه نتیجه هم بگیره و قبول بشه

hossein_t

عضو جدید
سوالات ازمون استخدامی نفت وگاز رو میخوام.ارشد و کارشناسی.کسی داره بزاره لطفا

hossein_t

عضو جدید

tirmah

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیزم

من دنبال یک ماده ی شیمیایی هستم که به حالت مایع باشه و در صورتی که در معرض هوا قرار بگیره و به صورت اسپری پاشیده بشه ، یک حالت شبکه ی ژلاتینی مانند ایجا کنه !
اگه همچین ماده ای سراغ دارید لطفاً به من اطلاع بدید چون خیلی ضروریه...

مرسی
بهترین راه برایه یافتن جواب سر زدن به تاپیکه شیمی یا م.شیمی
یا حتی مهندسه مواده
انجا زودتر ج میگیری نگرفتی خبر بده تا 1کاره دیگه بکنیم

ilia.azimi

کاربر فعال
کدوم یکی؟نظر شما چیه؟

کدوم یکی؟نظر شما چیه؟

سلام دوستان میخوام از همه مهندسای شیمی خواهش کنم منو راهنمایی کنن؛برای کارشناسی ارشد کتابهای مدرسان شریف؛ماهان؛راهیان ارشد سنجش تکمیلی یا اکسین کدوم بهتره؟دلیلشم اگه میدونید بگین یا برتری هر کدوم نسبت به دیگری یا اصلا کدوم کتابا از کدوم موسسه باشه بهتره؟
مرسی

persian_sky

عضو جدید
بهترین راه برایه یافتن جواب سر زدن به تاپیکه شیمی یا م.شیمی
یا حتی مهندسه مواده
انجا زودتر ج میگیری نگرفتی خبر بده تا 1کاره دیگه بکنیم

از توجه شما ممنونم
این سوال رو در تالار مهندسی مواد هم مطرح کرده بودم ولی جوابی ندیدم، تالار شیمی محض هم بعید میدونم به این موضوع مربوط بشه ، تالار مهندسی مواد هم که همین جاست...

اگه کار دیگه ای میشه کرد منتظرم راهنمایی کنید ... باتشکر

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان
به نظر منم که خیلی سخت بود فکر کنم به خاطر تعداد زیاد شرکت کننده های این جوری سوال داده بودند

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان میخوام از همه مهندسای شیمی خواهش کنم منو راهنمایی کنن؛برای کارشناسی ارشد کتابهای مدرسان شریف؛ماهان؛راهیان ارشد سنجش تکمیلی یا اکسین کدوم بهتره؟دلیلشم اگه میدونید بگین یا برتری هر کدوم نسبت به دیگری یا اصلا کدوم کتابا از کدوم موسسه باشه بهتره؟
مرسی

بهترین کتابها کتابهای موسسه ناد هستن. ایشالا به بازار خواهند آمد

بالا