درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان

یه سری سوال راجع به کنکور ارشد داشتم:
(کارشناسیم:مهندسی شیمی_صنایع غذایی بوده)

1.در کل کدوم یکی از گرایشهای مهندسی شیمی واس ارشد بهتره؟
2.کدوم گرایش واس خانمها بهتره؟
3.شما کدوم آزمون آزمایشی رو پیشنهاد میدین؟چرا؟
5.بنظر شما از کدوم سری منابع و کتابها استفاده کنم بهتره؟
6.هر راهنمایی و کمکی که در رابطه باارشد دارین...

مرسی
1- اگر از لحاظ شغلی بخوایم بگیم تو ایران طراحی فرایند فقط کار براش نسبت به بقیه بیشتر هست ... اما برای خارج برعکسه و کمترین کار برای طراحی فراینده ولی بقیه گرایش ها کار براشون زیاده !!
اما به نظر من رشته ای بهتره که بهش علاقه بیشتری دارید !!
2- باز اگر از لحاظ شغلی بخوایم بگیم کلا وضع کاری این رشته برای خانوم ها اصلا خوب نیست !! ولی خب طراحی فرایند و پلیمر و همون صنایع غذایی از بقیه بهترن !!
3- شاید درست نباشه که اینجا تبلیغ موسسه خاصی رو بکنم ولی شما می تونید به تاپیک ارشد 93 برید در اونجا مفصل درباره این موضوعات بحث شده !!
4- ؟:surprised:
5- ارشد 93 ...
6- ارشد 93 ...

mohamad_iran2

عضو جدید
سلام.
طرز تهیه ۲۵۰میلی لیتر استون ۲۰٪ (وزنی وزنی) و ۲۵۰ میلی لیتر استون ۲۰٪ (جرمی حجمی)

Sent from my LG-E988 using Tapatalk now Free

mohamad_iran2

عضو جدید
درخواست حل تمرین به وسیله فرمول

درخواست حل تمرین به وسیله فرمول

سلام.
طرز تهیه ۲۵۰میلی لیتر استون ۲۰٪ (وزنی وزنی) و ۲۵۰ میلی لیتر استون ۲۰٪ (جرمی حجمی)

Sent from my LG-E988 using Tapatalk now Free

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- اگر از لحاظ شغلی بخوایم بگیم تو ایران طراحی فرایند فقط کار براش نسبت به بقیه بیشتر هست ... اما برای خارج برعکسه و کمترین کار برای طراحی فراینده ولی بقیه گرایش ها کار براشون زیاده !!
اما به نظر من رشته ای بهتره که بهش علاقه بیشتری دارید !!
2- باز اگر از لحاظ شغلی بخوایم بگیم کلا وضع کاری این رشته برای خانوم ها اصلا خوب نیست !! ولی خب طراحی فرایند و پلیمر و همون صنایع غذایی از بقیه بهترن !!
3- شاید درست نباشه که اینجا تبلیغ موسسه خاصی رو بکنم ولی شما می تونید به تاپیک ارشد 93 برید در اونجا مفصل درباره این موضوعات بحث شده !!
4- ؟:surprised:
5- ارشد 93 ...
6- ارشد 93 ...

مرسی پوریاجان
اصلا متوجه نشدم که 4 جا انداختم!!!!!

Angel Chemistry

عضو جدید
سلام

ببخشید من اطلاعاتی در خوصوص کاربرد کلرید کلسیم در خارج از ایران میخواستم شما میتونید سایتی رو به من معرفی کنید که بتونم این اطلاعات رو بدست بیارم؟؟؟

ممنون

cristiano_5787

عضو جدید
کاربرد نانو سیالات در طراحی مبدل حرارتی

کاربرد نانو سیالات در طراحی مبدل حرارتی

[h=2]سلام
حدوود 20 صفحه هم گیر بیاد خوبه لطفا کمک کنید ممنون میشممم.
کاریرد نانو سیالات در طراحی مبدلهای حرارتی:w24:[/h]

ssc

عضو جدید
مقاله درباره تولید اسید سولفوریک

مقاله درباره تولید اسید سولفوریک

با سلام
دنبال مقاله در رابطه با تولید اسید سولفوریک با استفاده از گاز so2 خروجی از کارخانه های ذوب فلز (شبیه کاری که در مس سر چشمه انجام میشه)می گردم.
اگر کسی مطلبی سراغ داره لطفا کمک کنه.

cristiano_5787

عضو جدید
سلام
کاریرد نانو سیالات در طراحی مبدلهای حرارتی:w24:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
کاریرد نانو سیالات در طراحی مبدلهای حرارتی:w24:

سلام

یه مقاله هست تحت این عنوان که در سایت سیویلیکا هست و من بهش دسترسی ندارم ولی خب شاید شما داشته باشید.
كاربرد نانو سيالات در طراحي گرمايي مبدل حرارتي فشرده

و این تاپیک ها که شاید مطالب مفیدی در انها پیدا کنید:
[h=1]تاپیک: نانو سیالات و کاربرد آن در صنایع مختلف(مهندسی شیمی دانشگاه آزاد آبادان)[/h][h=1]تاپیک: نانو سیالات[/h][h=1]تاپیک: نانو سیال[/h]

AMIR HADI

عضو جدید
سلام دوستان من به داده های تعادلی یا نمودار تعادلی هوا و استون نیاز دارم از کجا باید پیدا کنم؟

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقاي مهندس ممنون ميشم كمكم كنين كه از كجا بايد شروع كنم چون من ترم اول ارشد هستم و براي پروزه تا اخر ابان ماه وقت دارم:gol:

بیائید توی تاپیک زیر:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/377619

اونجا من توی این مدتی که فرصت دارید سعی میکنم هر روز یا هر چند روز یک بار سر بزنم و سوالی داشتید بهتون جواب بدهم
از بقیه دوستان هم کمک میگیریم.

مطالبش را آخر سر میتوانید ویرایش و بعنوان پروژه تحویل استادتون بدید.

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

ببخشید من اطلاعاتی در خوصوص کاربرد کلرید کلسیم در خارج از ایران میخواستم شما میتونید سایتی رو به من معرفی کنید که بتونم این اطلاعات رو بدست بیارم؟؟؟

ممنون

من پست شما رو قبلاً دیدم ولی متوجّه منظورتون نشدم. مگر کاربردش در خارج از کشور با داخل کشور فرقی داره؟

یه مقدار دقیق‌تر توضیح میدید؟

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من به داده های تعادلی یا نمودار تعادلی هوا و استون نیاز دارم از کجا باید پیدا کنم؟

در فرآیند جذب با آب؟

اگر آره، توی کتاب عملیَات واحد مک‌کیب هست. ولی باز دقیق‌تر بگید تا راهنمایی کنیم.

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
انواع روشهای نمکردایی نفت خام؟
:cry:

جزوهٔ «آشنایی با عملیّات نمک‌زدایی» شرکت ملّی نفت ایران، مرکز آموزش فنون اهواز در پیوست.

پیوست ها

• اشنایی با عملیات نمک زدایی نفت خام.pdf
    784.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Angel Chemistry

عضو جدید
من پست شما رو قبلاً دیدم ولی متوجّه منظورتون نشدم. مگر کاربردش در خارج از کشور با داخل کشور فرقی داره؟

یه مقدار دقیق‌تر توضیح میدید؟

منم نمیدونم در داخل و خارج فرق داره یا نه بخاطر همین میخوام بدونم که فرق داره؟ کمتره یا بیشتره ؟
امیدوارم متوجه شده باشید آخه کاربرد در ایران را دیدم حالا میخوام ببینم خارج از ایران از اینها بیشتره؟درچه زمینه های دیگر از کلسیم کلرید استفاده میکنند
بازم ممنون

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم نمیدونم در داخل و خارج فرق داره یا نه بخاطر همین میخوام بدونم که فرق داره؟ کمتره یا بیشتره ؟
امیدوارم متوجه شده باشید آخه کاربرد در ایران را دیدم حالا میخوام ببینم خارج از ایران از اینها بیشتره؟درچه زمینه های دیگر از کلسیم کلرید استفاده میکنند
بازم ممنون

زمینهٔ کاربردیش یکیه ولی میزانش ممکنه متفاوت باشه که اونم نمیشه با تعریف داخل و خارج پیش رفت؛ باید دقیق‌تر بگید مثلاً انگلستان، چین، ... .
این چند تا لینک رو ببینید به درد می‌خورن؟

لینک (۱)

لینک (۲)

لینک (۳)

saadat.kh

عضو جدید
سلام

دوستان میخواستم بدونم که از حل کردن مس در اسید سولفوریک ممکنه که مس سولفید به وجود بیاد ؟ اگر بله در چه شرایطی این اتفاق ممکنه بیفته ؟

Angel Chemistry

عضو جدید
زمینهٔ کاربردیش یکیه ولی میزانش ممکنه متفاوت باشه که اونم نمیشه با تعریف داخل و خارج پیش رفت؛ باید دقیق‌تر بگید مثلاً انگلستان، چین، ... .
این چند تا لینک رو ببینید به درد می‌خورن؟

لینک (۱)

لینک (۲)

لینک (۳)

سلام. ممنون هر سه را قبلا خوندم و ترجمه کردم
چیز دیگه ای نیست؟

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من یه کاربرد جدیدی میخوام که تو ایران نباشه فقط خارج از ایران استفاده میشه
چه سوال کلی پرسیدین. اگر هم کسی بتونه این سوال رو جواب بده باید کسی باشه که توی همه زمینه های فرایندی کار کرده باشه و بدونه مثلا فلان فرایند که در خارج از کشور هست و در داخل نیست.
بعد برای شما شرح بده. دوستان فرایندی صنعتی کار اگر بلدند راهنمایی کنند.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه کاربرد جدیدی میخوام که تو ایران نباشه فقط خارج از ایران استفاده میشه

کاربرد برای کلرید کلسیم میخواهید یا کاربرد یک فرایند شیمیائی که در هیچ مرکزی در ایران استفاده نمیشه؟

یه کمی بیشتر توضیح بدهید بهتر میشه

اگر دنبال یک فرایند هستید که در ایران وجود نداره شاید بشه چند فرایند پیدا کرد

ولی اگر این فرایند باید مربوط به کلرید کلسیم باشه فکر میکنم سوال خیلی سختیه و مشکل بشه براش جواب پیدا کرد.
مگر اینکه یه جوری به نانو تکنولوژی و بیوتکنولوژی ربطش بدین که در این حالت باید از نظر علمی یه کم عمیقتر بررسی بشه

بالا