درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

سلام
من این مقاله رو میخوام
کسی میتونه برام بزاره؟
لطفا کمک کنید
study on particle characteristies of cement by vertical roller mill finish grinding

لینک سایتش هم:
http://www.scientific.net/AMR.690-693.738

سلام
دوستان عزیز برای درخواست مقاله به تالار مقالات باشگاه مراجعه کنید.

با تشکر

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
با سلام ممنون میشم زحمت این 2 مقاله را هم بکشید...خیلی متشکرم
HIV-1 integrase strand-transfer inhibitors: Design, synthesis and molecular modeling investigation : http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0223523410008688

Design and synthesis of novel β-diketo derivatives as HIV-1 integrase inhibitors : http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0968089611009400
سلام
دوستان شیمی و مهندسی شیمی عزیز، تنها برای درخواست مقالات از ساینس دایرکت به دلیل حجم بالای درخواست در تالار مقالات در همین تالار مقالات مهندسی شیمی در تاپیک مقالات درخواستي از ScienceDirect درخواست های خود را قرار دهید .
ولی برای مقالات خد از سایر دیتا بیس ها باید در تالار مقالات درخواست دهید.
شما دوست عزیز، مقالات مربوط به ساینس دایرکت رو در تاپیک خودش درخواست دهید.
--------------------------------------------------------
مقالات شما :
http://www.mediafire.com/?5sjo89y2r3el72r

engm

عضو جدید
با سلام

ببخشید در مورد واردات محصول خاصی ( مثل نوعی از پلیمرها و کاتالیست ها ) اطلاعاتی می خواستم , مانند :

1-از چه شرکت های خارجی با وجود این تحریم ها خرید می شود
2-از چه طریقی وارد کشور می شود
3-به چه میزان درسال وارد کشور می شود

این قبیل اطلاعات را از کجا باید گیر بیاورم .

وزارت صنایع و معادن و بازرگانی در این زمینه راهنمایی می کنند ؟

بابت لطف و راهنمایی شما ممنونم.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
ببخشید در مورد واردات محصول خاصی ( مثل نوعی از پلیمرها و کاتالیست ها ) اطلاعاتی می خواستم , مانند :
1-از چه شرکت های خارجی با وجود این تحریم ها خرید می شود
2-از چه طریقی وارد کشور می شود
3-به چه میزان درسال وارد کشور می شود
این قبیل اطلاعات را از کجا باید گیر بیاورم .
وزارت صنایع و معادن و بازرگانی در این زمینه راهنمایی می کنند ؟
بابت لطف و راهنمایی شما ممنونم.

سلام
در یک جنگ اقتصادی که کشوری مثل آمریکا کشوری مانند ایران را تحریم کرده است
دور زدن تحریم یعنی زیر پا گذاشتن قانون آمریکا که در این حالت اگر دست آمریکا به شما برسد برای شما بیست سال زندانی در گوانتانامو بریده و شما را دستگیر و محاکمه و زندانی میکند.
در داخل ایران نیز شما با مافیائی که از این آب گل آلود ماهی گرفته و ثروت ناشی از این کمبود را به جیب میزند نیز روبرو هستید.

بنابر این با این توضیحات شما ما بین دو مافیای بین المللی ضد ایرانی و مافیای داخل ایرانی مواجه هستید که اگر بخواهید از این دو مافیا و نحوه دور زدن اینها و رو دست زدن به اینها اطلاعات کسب کنید مسلما با روی باز از شما استقبال نمیکنند.
وزارت صنایع تشکیل شده از یک مشت ته مانده های دانشگاه رفته که در جامعه نتوانسته اند برای خود کسب و کاری دست و پا کنند و رفته اند انجا برای خود چند صد هزار تومانی حقوق میگیرند و اکثرشان نیز دست نشانده مافیای داخل کشور هستند. که هر چیزی بدانند در اختیار سرکرده های خودشان قرار میدهند.
بنابر این تنها راه ان این است که این اطلاعات را یا بیخیال شوید یا بدون سر و صدا جستجو کرده و زمان و هزینه زیادی صرف کنید تا کلید کار سری بعضی افراد را بدانید.

در سوال سوم شما پرسیده اید به چه میزان وارد میشود تمامی این اطلاعات برای دولت بسیار محرمانه هستند و هیچ وقت نمی آیند اینها را اعلام کنند
البته در ظاهر به شما نمیگویند و اگر حتی تماس بگیرید به شما ممکن است امار و ارقامی بدهند
ولی عقل میگوید زمانی که جنگ اقتصادی است و دو ابر قدرت ایران و آمریکا در حال جنگ هستند هر اطلاعاتی داده شود گمراه کننده است تا بتوانند در این جنگ پیروز شوند.

هستی85

عضو جدید
سوال

سوال

سلام
من فارغ التحصیل شیمی کاربردی هستم میخوام ارشد بیوتکنولوژی و داروسازی رو شرکت کنم منابعی که معرفی کرده رو میذارم اگه کسی میدونه کمکم کنه و بهم بگه کدوم بهتر و کاملتره
انتقال جرم از این نویسنده ها: دکتر چالکش امیری،دکتر حسین بهمنیار، رابرت تریبال
مکانیک سیالات : وایت، فاکس، شمیز
انتقال حرارت :هولمن، انیکروپرا، سنجل
ترمودینامیک: ون وایلن، سنجل
شیمی عمومی: مورتیمر، اتکینز
میکروبیولوژی: واکر، جاوتر
ایمونولوژی : ایوان، استیتز

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
سلام، کلا اسیدها رو نباید توی شیشه نگه داشت چون با ظروف میل ترکیبی پیدا می کنن مثلا شیشه و یا فلزی رو در خودشون حل میک نن اما میل ترکیب شدن با ظروف پلاستیکی رو ندارند. هیدروفلوریدیک هم همینطور هستش و میل ترکیبیش با شیشه زیاد هستش معمولا توی ظروف پلاستیکی نگه داری میشن.

سلام. ببخشید الان همه اسدهایی که از شرکت مرک خریداری میکنیم توی ظروف شیشه ای فروخته می شن.. ... من فک می کردم که اسیدها چون خاصیت خورندگی دارن حتما باید توی شیشه نگهداری بشن چون توی ظروف پلاستیکی خوردگی ایجاد می کنن .. یعنی اشتباه فک کردم ؟

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. ببخشید الان همه اسدهایی که از شرکت مرک خریداری میکنیم توی ظروف شیشه ای فروخته می شن.. ... من فک می کردم که اسیدها چون خاصیت خورندگی دارن حتما باید توی شیشه نگهداری بشن چون توی ظروف پلاستیکی خوردگی ایجاد می کنن .. یعنی اشتباه فک کردم ؟

بعضی اسید ها هستند که شیشه را میخورند ولی پلاستیکها را نمیخورند.

diamondpersia

کاربر فعال
سلام،
فصل 8 سنتیک کتاب فارسی (اثرات دما و فشار) چه جوری نمودار conversion بر حسب دما را برای سرعت های مختلف رسم کنم مثلاr=0.05 .برای equilibrium رسم کردم ولی بقیه سرعت ها که مخالف صفر میشن نتونستم!!!

Angel Chemistry

عضو جدید
کاربرد برای کلرید کلسیم میخواهید یا کاربرد یک فرایند شیمیائی که در هیچ مرکزی در ایران استفاده نمیشه؟

یه کمی بیشتر توضیح بدهید بهتر میشه

اگر دنبال یک فرایند هستید که در ایران وجود نداره شاید بشه چند فرایند پیدا کرد

ولی اگر این فرایند باید مربوط به کلرید کلسیم باشه فکر میکنم سوال خیلی سختیه و مشکل بشه براش جواب پیدا کرد.
مگر اینکه یه جوری به نانو تکنولوژی و بیوتکنولوژی ربطش بدین که در این حالت باید از نظر علمی یه کم عمیقتر بررسی بشه

مثلا جداسازی سولفات و منعقد کردن سدیم با استفاده از کلرید سدیم
ممنون میشم کمک کنید

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با استفاده از کلرید کلسیم سولفات رو جداسازی کنیم و یا سدیم را منعقد کنیم

نمیدونم اینها به دردتون میخوره یا نه:

Determination of sodium sulphate, calcium chloride and sodium chloride in gypsum plaster

http://link.springer.com/article/10.1007/BF00466482

Calcium sulfate-sodium sulfate-sodium chloride-water system at 25.deg. to 100.deg

http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/je60038a011

In a reaction between sodium sulfate and calcium chloride what is the name of the precipitate formed and what colour is it?

Answer:
the precipitate is calcium sulfate (CaSO4) and its white in color

http://wiki.answers.com/Q/In_a_reac..._the_precipitate_formed_and_what_colour_is_it

Angel Chemistry

عضو جدید
نمیدونم اینها به دردتون میخوره یا نه:

Determination of sodium sulphate, calcium chloride and sodium chloride in gypsum plaster

http://link.springer.com/article/10.1007/BF00466482

Calcium sulfate-sodium sulfate-sodium chloride-water system at 25.deg. to 100.deg

http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/je60038a011

In a reaction between sodium sulfate and calcium chloride what is the name of the precipitate formed and what colour is it?

Answer:
the precipitate is calcium sulfate (CaSO4) and its white in color

http://wiki.answers.com/Q/In_a_reac..._the_precipitate_formed_and_what_colour_is_it

ممنون چک میکنم لطف کردید

SCIENSE

عضو جدید
سلام
من فارغ التحصیل شیمی کاربردی هستم میخوام ارشد بیوتکنولوژی و داروسازی رو شرکت کنم منابعی که معرفی کرده رو میذارم اگه کسی میدونه کمکم کنه و بهم بگه کدوم بهتر و کاملتره
انتقال جرم از این نویسنده ها: دکتر چالکش امیری،دکتر حسین بهمنیار، رابرت تریبال
مکانیک سیالات : وایت، فاکس، شمیز
انتقال حرارت :هولمن، انیکروپرا، سنجل
ترمودینامیک: ون وایلن، سنجل
شیمی عمومی: مورتیمر، اتکینز
میکروبیولوژی: واکر، جاوتر
ایمونولوژی : ایوان، استیتز

سلام
برای کنکور ارشد منبع خوندن هیچ کمکی بهتون نخواهد کرد .
در بین منابغ که فرمودید برای انتقال جرم بهمنیار بهتره به نظرم
در مورد سیالات به طرف هیچ کدوم از این کتابا نرید بهتره چون قطعا نخواهید تونست از پسش بر بیاید سیالات پارسه رو پیدا کنید و تست بزنید
برای حرارت هم هولمن بهتره ولی بازهم کتابا تست توصیه میشه
ترمو هم اولی مباحث مهندسی شیمی نداره و ون نس اسمیت توصیه میشه با این حال این کتاب هارو هم به هیچ عنوان تهیه نکنید و کتاب دو جلدی راهیان بسیار کامله
در مورد بیو هم می دونم بچه ها تنها تست می زنن و در مورد درس های دیگه اطلاعی ندارم
موفق باشید

(sara_h)

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تنها اسیدی که نمیشه تو شیشه نگهداری کرد HF هست، چون با سیلیس موجود در شیشه واکنش میده، بقیه اسیدها رو در ظرف شیشه ای و پلاستیکی میشه نگهداری کرد.

mdrsh

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان مهندس شیمی من این ترم خوردگی دارم استادمون گفته یه صنعت انتخاب کنید و درباره ی خوردگیش تحقیق کنید . هزینه هایی که داره ، جنس دستگاه هاشون ... خلاصه همه چی دیگه دوستان ممنون می شم در این رابطه هر کمکی و نظری دارید بگید یه دنیا ممنون

alimec

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان مهندس شیمی من این ترم خوردگی دارم استادمون گفته یه صنعت انتخاب کنید و درباره ی خوردگیش تحقیق کنید . هزینه هایی که داره ، جنس دستگاه هاشون ... خلاصه همه چی دیگه دوستان ممنون می شم در این رابطه هر کمکی و نظری دارید بگید یه دنیا ممنون
درود
صرفا پیشنهاد: صنعت خودروسازی
ایده بگیرین:
http://www.****************/forums/thread111818.html
چی شد:surprised:
قصد تبلیغ ندارم:
www.****************/forums/thread111818.html

z.r.b

عضو جدید
میشه به سوال منم جواب بدین ......ممنون میشم ...
انتقال زنجیره های غیر قطبی مربوط به پروتئین از آب به محیط غیر قطبی با انبساط یا افزایش حجم است چرا و به چه دلیل و از چه فرمول ترمودینامیکی تبعیت می کند؟؟؟؟؟؟/

mdrsh

عضو جدید
مرسی دوست عزیز ولی قضیه این لینک ها چیه ؟ چرا اینجوری اومده باز نمیشه؟!!!!

سلام به دوستان
سوالی داشتم
فقط لطفا با استدلال منطقی ج بدید
آیا امکان داره ظرفیت گرمایی صفر یا منفی شود؟

ممنون:gol:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
سوالی داشتم

سلام

شما اگه تعريف ظرفيت گرمايي رو بدونين مشكلتون حله!

ظرفیت گرمایی یا ظرفیت حرارتی یک سامانه با C نشان داده می‌شود که عبارت است از نسبت گرمای مبادله شده با سیستم به تغییر دمای ناشی از مبادله گرما.

با اين تعريف معلوم ميشه كه ظرفيت گرمايي صفر ميتونيم داشته باشيم ولي منفي خير.
يعني اينكه با گرم كردن يك ماده در بهترين حالت افزايش دما در ماده ندارين و كل گرما منتقل ميشه ولي هيچ وقت با گرم كردن يك ماده شما نميتونين اون رو سرد كنين (ظرفيت حرارتي منفي)

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
سوالی داشتم

سلام و درود بر دوستان گرامی واقعا لذت میبرم چه اتحاد و دوستی بین شماست واقعا تحسین برانگیز است...
.
ظرفیت گرمایی (C) جزو خواص مقداری، جامع، فراگیر مواد است (Extensive) است یعنی به مقدار و به عبارتی به بزرگی یا کوچکی سیستم بستگی دارد و ممکن است صفر یا منفی شود (سرمایش :) )
اما ظرفیت گرمایی ویژه (Cp or Cv) جز خواص غیرمقداری، شدتی و متمرکز است و به مقدار سیستم بستگی ندارد و این پارامتر ترمودینامیکی اختلاف ش در فازهای مختلف ممکن است صفر یا منفی شود. مقلا در حل انتروپی در قانون دوم ترمودینامیک در استحاله فازی مثلا انجماد فلزات یا ذوب فلزات :)
.

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
تنها اسیدی که نمیشه تو شیشه نگهداری کرد HF هست، چون با سیلیس موجود در شیشه واکنش میده، بقیه اسیدها رو در ظرف شیشه ای و پلاستیکی میشه نگهداری کرد.

سلام تو درس شیشه های ویژه که داشتیم و به کتاب شیشه دکتر مارقوسیان مراجعه کنید :) درست می فرمایید تنها ماده یا سرامیکی که میتونه در برابر HF مقاومت کنه SiC است... خطرناک ترین اسیده که تقریبا همه چیز رو میخوره... فکر کنم فقط باید در PTFE یا همون تفلون نگه داری کرد... شاید هم اشتباه بگم :)
البته اون شیشه هایی که میفرمایید شیشه های سیلیسی هستند با خلوص بیش از 95% سیلیس داره... گرانروی و نقطه ذوب بالایی داره و شفافیت خیلی بالایی هم داره و فوق العاده به شوک حرارتی مقاومه چون شریب انبساط ش حدودا 1 هست... :)
پیروز باشید. دوست دارم در بحث هاتون شرکت کنم تا باهم اندیشی چیزی ازتون یاد بگیرم

بالا