درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

M@TI$A

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها جون اگر كسي مقاله يا هر چيزي راجع به اسكرابر داره كمكم كنه براي پروژه ام كه در مورد نصب, تعمير و نگهداري اسكرابر ه شديدا احتياج دارم :w10:
scrubber هايي كه آلاينده هاش تركيب هاي كربن دار باشه...

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها جون اگر كسي مقاله يا هر چيزي راجع به اسكرابر داره كمكم كنه براي پروژه ام كه در مورد نصب, تعمير و نگهداري اسكرابر ه شديدا احتياج دارم :w10:

ببينين اينا بدردتون ميخوره؟
يه فايل PDF و يه Spread sheet

پیوست ها

• Hamworthy Krystallon Scrubber Concept.pdf
    982.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Scrubber Design (Packed Column).rar
    541.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shahrameng

کاربر فعال
سلام دوستان کسی اطلاعاتی راجع به این مورد داره؟
روابط و فرمولهای محاسباتی مشخصات (نظیر ضریب هدایت حرارتی ، پی هاش ،لزجت و...) اختلاط 2 یا چند سیال
یعنی اگه 2 سیال رو قاطی کنیم مشخصه سیال جدید رو چطوری باید محاسبه کنیم؟
با سپاس

من منظورم سیال مایع امتزاجی هستش حالا اگه بتونید چند برگ فرمولهای این موضوع با رفرنس بهم معرفی کنی ممنون میشم
بازم ممنونم
در واقع اگه دو سیال با هم مخلوط بشه ویسکوزیته یا صریب انتقال حرارت هدایتی یا رینولدز و سایر خصوسیات سیال جدید تحت چه روابطی بدست میاد
اگه کسی کمک کنه ممنونم

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
من منظورم سیال مایع امتزاجی هستش حالا اگه بتونید چند برگ فرمولهای این موضوع با رفرنس بهم معرفی کنی ممنون میشم
بازم ممنونم
در واقع اگه دو سیال با هم مخلوط بشه ویسکوزیته یا صریب انتقال حرارت هدایتی یا رینولدز و سایر خصوسیات سیال جدید تحت چه روابطی بدست میاد
اگه کسی کمک کنه ممنونم

پدیده های انتقال برد
مکانیک سیالات استریتر
انتقال حرارت آرپاچی

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام .بچه ها کسی میدونه منظور از Hاول تو این فرمول چیه؟ H دوفازیه ؟اگه Hدوفازیه پس Hfgچیه؟
h=hf+x*hfg

سلام

h= انتالپی مخصوص یک مخلوط اشباع
hfg= اختلاف انتالپی مخصوص مایع و بخار اشباع

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
جزوه های جرم پیرجوی عزیز که خودش زحمت کشیده بود و نوشته بود پاک شده.ممکنه بذارینش؟لینکا به کلی از کار افتاده و تاپیکش قفله

سلام، چشم فردا دورباره آپلودشون می کنم.

سلام کسی هست تحقیقی یا مقاله ای در موردانتقال حرارت هدایتی داشته باشه ممنون میشم

تالار مقالات

سلام دوستان .من یه چند تا مقاله راجع به انواع غشاهای مورد استفاده در Filterasion مثل UF,MF,NF,... ,و نحوه ی ساخت غشاها میخواستم . تو گوگل چیز زیادی پیدا نکردم لطفا کمکم کنید

تالار مقالات

تالار مقالات

خدمت شما
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/114547-**ترمودینامیک،-سنتیک-و-راکتور،-کاتالیست**

shahrameng

کاربر فعال
پدیده های انتقال برد
مکانیک سیالات استریتر
انتقال حرارت آرپاچی

سلام پیرجوی عزیز من دانشجوی ترم آخر تبدیل انرژی هستم و این کتابهایی که میفرمایید خوندم که هیچ پاس کردم ظاهرا هنوز متوجه نشدید من چی میخوام
لطفا اگه دوستانی دیگه میتونن کمک کنن ممنون میشم

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام پیرجوی عزیز من دانشجوی ترم آخر تبدیل انرژی هستم و این کتابهایی که میفرمایید خوندم که هیچ پاس کردم ظاهرا هنوز متوجه نشدید من چی میخوام

در قسمت کتابهای مهندسی شیمی یه تاپیک ویژه سیالات و حرارت هست.
میتونید کتابهارو ببینید و هر کدوم که بدردتون میخوره رو دانلود کنید.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی اطلاعاتی راجع به این مورد داره؟
روابط و فرمولهای محاسباتی مشخصات (نظیر ضریب هدایت حرارتی ، پی هاش ،لزجت و...) اختلاط 2 یا چند سیال
یعنی اگه 2 سیال رو قاطی کنیم مشخصه سیال جدید رو چطوری باید محاسبه کنیم؟
با سپاس

خوب بود مشخصات سیالتون رو میفرمودین، تا میزان غیر ایده آلی بودن مشخص باشه.
ولی یه روش استفاده از معادلات تجربی مانند Setchenow equation هست که پارامترهاش بر روی داده های آزمایشگاهی فیت میشه.
مقالش هم اینجاس، برا دکتر جلیلی و همکارانش:
مشاهده پیوست Sulfolane+TEA, Density, Viscosity (Kelaye 2011).pdf

ghazal.karami

عضو جدید
سلام دوستان
کسی منبع و مطلب مفید در ارتباط با شبیه سازی پایا و دینامیکی برج تقطیر و پمپ حرارتی داره
البته استاتیک برج تقطیر زیاده مد نظرم شبیه سازی دینامیکی ترکیب این دو در aspen است
این میلمه لطف میکنید ghazal.karami@gmail.com

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

سلام، یک بار دیگه به این فصل هایی که نام میبرم مراجعه کنید متوجه میشید که همه اون چیزهایی رو که می خواهید موجود هست.

مکانیک سیالات استریتر فصل اول بخش مخلوط های چند جزئی درباره محاسبه دانسیته و غلطت مخلوط ها توضیح داده.
پدیده های انتقال برد فصل اول ویسکوزیته و مکانیسم های انتقال اندازه حرکت - ویسکوزیته سوسپانسوین ها و امولسیون ها که معادله 6.6.1 برای امولسیون های رقیق قابل استفاده هستش میتونی با کمی تغییرات تصحیحش کنی واسه روابطی که می خوای بدست بیاری.
پدیده های انتقال برد فصل نهم رسانندگی گرمایی و مکانیسم های انتقال انرژی نظریه رسانندگی گرمایی مایعات معادله 3.4.9 بریجمن

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام دوستان
کسی منبع و مطلب مفید در ارتباط با شبیه سازی پایا و دینامیکی برج تقطیر و پمپ حرارتی داره
البته استاتیک برج تقطیر زیاده مد نظرم شبیه سازی دینامیکی ترکیب این دو در aspen است
این میلمه لطف میکنید ghazal.karami@gmail.com

سلام، لطفا ایمیل خودتون رو بردارید و در تاپیک مناسب سوالتون رو مطرح کنید.

shimi 88

عضو جدید
خیلی ممنون از لطفتون ولی اگه دوستان لطف کنن و سایت یا کتابی فارسی در این باره معرفی کنن ممنون میشم چون ترجمه ی سایت لاتین طول میکشه ومرســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــی

azadehkind1

عضو جدید
سلام!
وی پی ان من برای دریافت مقالات سیویلیکا کار نمیکنه:(..تا اطلاع ثانوی مقاله تعطیل!

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز

پیوست ها

• IPCONF01_177_1109327_c71bc.pdf
    291.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • ICOGPP01_294_1109324_bb233.pdf
    3.2 مگایابت · بازدیدها: 0

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
سپاس ، فقط 2 تا مقاله زیر هم خیلی حیاتی هست و واجب هر کی میتونه لطف کنه...

مقاله اول از emeral
http://www.emeraldinsight.com/journals.htm?articleid=1591913

مقاله دوم لینکش رو ندارم!!
Ballantyne, D., 2000
"Reframing Internal Marketing for Relationship Marketing," in Proceedings of in AMA International Marketing Educators
Conference: Marketing in a Global Economy, Buenos Aires, Argentina
june 28 - july I , pp. 1-12

لطف می کنید :smile:
مقاله ی اول خدمت شما

پیوست ها

• 23521023.pdf
    163.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Tina.e

عضو جدید
دوباره سلام بچه ها یکی از دوستام این سوال واسش پیش اومده ممنون میشم جواب بدین :چرا در فرآیند فشار ثابت Q=∆H
است مگر در فرآیند فشار ثابت کار انجام نمیشه ،مگه اصل فرمول
Q=W+∆H
نباید باشه ؟لطفا توضیح بدین ممنون.

sana.68

عضو جدید
سلام
مقاله راجع به ترمودینامیک(معادلات حالت)فوگاسیته.توابع ترمودینامیکی.بازیافت پسماند و انتقال حرارت هدایتی .جابجایی.تشعشعی و پره ها دارین برام بزارین البته زبان اصلی اگه ترجمه شده بشه که خیلی خوبه تروخدا ضروریه:smile:

shimikar

عضو جدید
مقاله زیر رو میخواستم...
Ballantyne, D., 2000
"Reframing Internal Marketing for Relationship Marketing," in Proceedings of in AMA International Marketing Educators
Conference: Marketing in a Global Economy, Buenos Aires, Argentina
june 28 - july I , pp. 1-12
لینکش رو ندارم :(

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوباره سلام بچه ها یکی از دوستام این سوال واسش پیش اومده ممنون میشم جواب بدین :چرا در فرآیند فشار ثابت Q=∆H
است مگر در فرآیند فشار ثابت کار انجام نمیشه ،مگه اصل فرمول
Q=W+∆H
نباید باشه ؟لطفا توضیح بدین ممنون.

سلام.

sahar tj

عضو جدید
سلام دوستان
من به تحقیق یا مقاله فارسی در مورد ائروسل ها و انواع ذرات می خوام
اگر مطلبی دارین لطفا کمکم کنید

AMIN_XCD

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر
در مورد محاسبه فوگاسیته اتیلن مایع در دوحالت اشباع و تحت تراکم با استفاده از دو معادله حالت ویریال و پیتزر من ر ا راهنمایی می فرمایید؟
بنده فرمول محاسبه فوگاسیته برای مایعات را نیز دارم.فقط باید حجم را با استفاده از معادله حالت ویر یال و پیتزر نیز بدست بیاورم و در فرمول مزبوطه بگذارم و انتگرال گیری نمایم.
لااقل می شود راهنمایی بفرمایید رابطه حجم بر حسب معادله حالت ویریال و پیتزر به چه صورت می باشد ؟
از لطف شما ممنونم.
منتظرم .....

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام و وقت بخیر
در مورد محاسبه فوگاسیته اتیلن مایع در دوحالت اشباع و تحت تراکم با استفاده از دو معادله حالت ویریال و پیتزر من ر ا راهنمایی می فرمایید؟
بنده فرمول محاسبه فوگاسیته برای مایعات را نیز دارم.فقط باید حجم را با استفاده از معادله حالت ویر یال و پیتزر نیز بدست بیاورم و در فرمول مزبوطه بگذارم و انتگرال گیری نمایم.
لااقل می شود راهنمایی بفرمایید رابطه حجم بر حسب معادله حالت ویریال و پیتزر به چه صورت می باشد ؟
از لطف شما ممنونم.
منتظرم .....

سلام. بنده خدا مرحوم پیتزر بعید میدونم خودش معادله حالت داده باشه به تنهایی، فقط چند تا قاعده اختلاط ازش دیدم و رابطه GE یعنی رابطه برای ضریب فعالیتش خیلی معروفه. حالا شما لطف کنین این معادله حالتشونو معرفی کنین به ما
در مورد محاسبه فوگاسیته یا ضریبش، نمیدونم از چه رابطه ای میرین، ولی برین تو کتاب پراسنیتز، اونجا یه رابطه این تیپی داده:

Zm که کامل مشخصه برا ویریال، میمونه اون مشتق که باید دقت کنین، این رابطه من فکر میکنم بهتر باشه، چون نیازی به دانستن حجم بر حسب سایر کمیتها نیست

narshooka

عضو جدید
سلام دوستان .من یه چند تا مقاله راجع به انواع غشاهای مورد استفاده در Filterasion مثل UF,MF,NF,... ,و نحوه ی ساخت غشاها میخواستم . تو گوگل چیز زیادی پیدا نکردم لطفا کمکم کنید

آقای پیرجو ممنون که راهنمایی کردین ولی من چیزی راجع به مطلبی که میخواستم پیدا نکردم خواهش میکنم بیشتر راهنمایی کنید:(

AMIN_XCD

عضو جدید
سلام. بنده خدا مرحوم پیتزر بعید میدونم خودش معادله حالت داده باشه به تنهایی، فقط چند تا قاعده اختلاط ازش دیدم و رابطه GE یعنی رابطه برای ضریب فعالیتش خیلی معروفه. حالا شما لطف کنین این معادله حالتشونو معرفی کنین به ما

در مورد محاسبه فوگاسیته یا ضریبش، نمیدونم از چه رابطه ای میرین، ولی برین تو کتاب پراسنیتز، اونجا یه رابطه این تیپی داده:

Zm که کامل مشخصه برا ویریال، میمونه اون مشتق که باید دقت کنین، این رابطه من فکر میکنم بهتر باشه، چون نیازی به دانستن حجم بر حسب سایر کمیتها نیست

با عرض سلام و وقت بخیر
از اینکه جواب بنده را دادید از شما کمال تشکر را نیز دارم.
راستش را بخواهید من جزوه استاد را خواندم و سوالاتم را پرسیدم، حالا شما جزوه ایشان بخش محاسبات فوگاسیته برای مایعات خالص را نگاه بیندازید شاید به منظور بنده پی بردید.

لطفاً از این لینک جزوه دانلود فرمایید .

از لطف شما ممنونم.
منتظرم.......

بالا