درخواست های مرتبط با: عکس ها و پلان

farzanehgh27

عضو جدید
میشه لطفا پلان یه گلخانه هم بزاری...
ترجیحا سازش خرپا باشه
خیلی لازم دارم.برای درس طراحی فنی

آخرین ویرایش:

.:kamran:.

عضو جدید
درود بر شما

به شدت و فوری دنبال پلان و پرسپکتیو و عکس از نمایشگاه دائمی خارجی هستم (موضوع نمایشگاه فرقی نداره فقط دائمی باشد) . لطفا اگر کسی میتونه کمکم کنه دریغ نکنه . مرسی

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درود بر شما

به شدت و فوری دنبال پلان و پرسپکتیو و عکس از نمایشگاه دائمی خارجی هستم (موضوع نمایشگاه فرقی نداره فقط دائمی باشد) . لطفا اگر کسی میتونه کمکم کنه دریغ نکنه . مرسی
هیچی بهتر از سرچ انگلیسی به راحتی جوابتون رو نمیده
permanently exhibition plan

M I N A

دستیار مدیر مهندسی معماری
کاربر ممتاز
سلام دوست من
کاش پلان خوابگاهش هم بود.من پلان خوابگاه برای نمونه موردی پایان نامه م نیاز دارم.کسی هست بتونه کمکم کنه
سلام دوست خوبم
باتوجه به موضوع پایان نامه شاید از این تاپیکاهم بتونی کمک بگیری:

ریز فضاهای مورد نیاز برای طراحی خوابگاه:#3

استانداردها و ضوابط طراحی خوابگاه : #2
[ دانلود ] پلان های خوابگاه
چند تا نمونه طراحی شده:درخواست های مرتبط با:خوابگاه
خوابگاه Dormitory

آخرین ویرایش:

eman000

عضو جدید
بچه ها کسی درباره کبوتر خان ها و یخدانها اطلاعاتی داره؟؟؟؟

nazi khanom

عضو جدید
کبوترخانه‌ها یا کفترخانه‌ها، که بدان‌ها کبوترخان نیز اطلاق می‌شده، ساختمان‌هایی کهن هستند که معمولاً به شکل استوانه ساخته می‌شده‌اند. کبوترخانه‌ها برای گردآوری کود کبوترها و دیگر پرندگان، جهت مصارف کشاورزی ساخته می‌شده‌است. کود کبوتر در گذشته استفاده های بسیاری در صنعت نیز داشته، از جمله صنعت دباغی در چرم سازی و ساخت باروت. از این رو شاه عباس صفوی مالیات نسبتا سنگینی بر کبوتر خانه‌ها بست.

از دیرباز، برای استفاده از گوشت و کود کبوتران، ساختن کبوترخان معمول بود. ساخت چنین بناهایی در حوالی اصفهان و یزد معمول بوده‌است.کبوترخانه‌های کوچک و بزرگ ایران به حسب اندازه میان هزار تا ۴۰ هزار کبوتر را در خود جای می‌دهند.

شاردن جهانگرد فرانسوی که در روزگار صفوی از ایران دیدن کرده‌است می‌نویسد: «به باور من ایران کشوری است که بهترین کبوترخانه‌های جهان در آنجا ساخته می‌شود... این کبوترخانه‌های عظیم، شش بار بزرگ‌تر از بزرگ‌ترین پرورشگاه‌های پرندگان ماست. پیرامون اصفهان بیش از ۳۰۰۰ کبوترخانه شمرده‌اند.»
تنها در حوالی اصفهان بیش از سه هزار برج کبوتر وجود داشته است و استان یزد نیز در شهرستان میبد یکی از زیباترین کبوترخانه ها را در خود جای داده است.
طراحی و عملکرد کبوترخانه ها بسیار جالب و عالمانه بوده به گونه ای که در جذب کبوتران و خلق زیستگاهی امن برای کبوتر، حیرت برانگیز بوده است. کبوترخانه ها مانند دژ نظامی در برابر همه دشمنان کبوتر که کم هم نیستند، مقاوم و نفوذ ناپذیر بوده است. ساختار معماری کبوترخانه به گونه ای بوده که نه تنها در برابر پرندگان شکارچی مانند قوش، جغد و کلاغ فکر و اندیشه شده، بلکه هرگز پرندگان مهاجم را نیز درون برجها راهی نبوده است زیرا نحوه ساخت این کبوترخانه به گونه ای بوده که امنیت همراه با آرامش و آسایش کبوتران را تأمین می کرده است.
یک کبوترخانه گاهی محل تجمع حدود ۲۵ هزار کبوتر می شد. آشیانه ها آنچنان زیبا و منظم با مدولهای یک شکل و از مصالح کاهگل ساخته شده بود که در تابستان بسیار خنک و به گونه ای بوده است که باد در فضای آن جاری بوده و برعکس در زمستان گرم و از وزش بادهای سرد محلی در امان بوده است. همه این تمهیدات منجر به خلق این شاهکارهای معماری یعنی کبوترخانه های ایرانی شده است. قطر سوراخهای ورودی کبوتران به داخل برجها به اندازه ای ساخته شده است که تنها کبوتران می توانستند وارد آن شوند و پرندگان مهاجم قادر به ورود به داخل آن نبودند.
ابن بطوطه مراکشی ظاهرا اولین سفرنامه نویسی بوده که درباره کبوترخانه ایرانی سخن گفته است. او در سفر طولانی خود در حدود پنج قرن قبل (۴۷۷ سال پیش) می گوید: این کبوترخانه ها را بین راه قریه فیلان و اصفهان دیده است: "قیلان قریه بزرگی است که بر روی رودخانه عظیمی ساخته شده و در کنار آن مسجد زییایی وجود دارد. آن روز تیر از وسط باغها و آبها و روستاهای زیبا که برجهای کبوتر زیادی داشت به مسیر خود ادامه دادیم و پسین روز به اصفهان رسیدیم...»

nazi khanom

عضو جدید
اینم چندتا عکس از کبوترخان ها
کبوترخانه ای در اصفهان

کبوتر خانه ای در اطراف حرم امام رضا

M I N A

کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم ،علاوه بر مطالب خوبی ک دوستمون گذاشتن از این تاپیکا هم شاید بتونی کمک بگیری:

يخدان‌های دوقلوی سيرجان: #8 ... #9...#10

كبوترخانه‌ها(مقاله)

کبوتر خانه (برج کبوتر)

کبوترخانه؛ اعجاز معماری ایرانی

ابنیه سنتی ایران : یخچال

م معمار

عضو جدید
سلام من راجع به مرکز نمایش های هنری پلان وعکس میخوام.هم نمونه خارجی هم نمونه داخلی اگه کمک کنید ممنون میشم.

mozhdeh mahmudi

عضو جدید
سلام
دوستان عزيز من احتياج خيلي خيلي فوري به كمكتون دارم
يه طرح دست آزاد ميخوام براي يك فروشگاه اسباب بازي و يك هنرستان
در ضمن اندازه هاي استانداردشون هم ميخوام خواهش ميكنم كمكم كنيد سرچ كردم چيزي نيافتم

شهرزاد 20

عضو جدید
سلام دوستان:gol:
من به چندتا نمونه موردی خانه های مسکونی ایرانی نیاز دارم . پلان ، نما ، برش و عکس هایی از این خونه هارو میخوام . حتما باید خانه ایرانی باشه و ترجیحاٌ جزو آثار برجسته باشه . ممنون میشم کمکم کنین:w30: خیلی ضروریهههههههههههههه

M I N A

کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:
من به چندتا نمونه موردی خانه های مسکونی ایرانی نیاز دارم . پلان ، نما ، برش و عکس هایی از این خونه هارو میخوام . حتما باید خانه ایرانی باشه و ترجیحاٌ جزو آثار برجسته باشه . ممنون میشم کمکم کنین:w30: خیلی ضروریهههههههههههههه

سلام دوست خوبم

مدارک(پلان-نما-برش)بناهای قدیمی : #..2

[ابنیه سنتی ایران] خانه های قدیمی : #1

MAH NIK

عضو جدید
سلام
من کل اینترنتو گشتم که یه پلان فاز 2 پیدا کنم که توش نیلینگ باشه اما نبود:confused: کسی هست داشته باشه؟؟؟!:surprised:
برای درس متره میخوام.

MAH NIK

عضو جدید
سلام
من کل اینترنتو گشتم که یه پلان فاز 2 پیدا کنم که توش نیلینگ باشه اما نبود:confused: کسی هست داشته باشه؟؟؟!:surprised:
برای درس متره میخوام.

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلاام دوستان کسی بررسی نمونه داخلی هنرستان فنی و حرفه ای دخترانه داره....
ممنون ...

atefehkhanom

عضو جدید
من میخوام یه پلان برای خونه خودم طراحی کنم
دوست دارم دو طبقه باشه و اتاق زیاد داشته باشه
شماهابودین چه فضاهایی بهش اضافه میکردین

fatemehdamavandi

عضو جدید
مرسی واسه کمکی به بچه ها می کنی اگه پلان رصدخانه داری بذار من پایان نامه ام اینه هیچی هم ندارم گیر کردم:redface:

ibanoo

عضو جدید
سلااااااااااااااااااااااااااام
لطفا کمکم کنییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید من طرح 5 محتمع مسکونی دارم ای خدااااااااااااا . کمکم کنید لطفا :cry:

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار

mandy23

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز خسته نباشید من دارم روی برج آزادی کار می کنم ولی هر چی گشتم عکس های کاملی از داخلش پیدا نکردم لطفا چند تا عکس پیدا کنید واسم - خیلی ممنون-

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سلام به دوستان عزیز خسته نباشید من دارم روی برج آزادی کار می کنم ولی هر چی گشتم عکس های کاملی از داخلش پیدا نکردم لطفا چند تا عکس پیدا کنید واسم - خیلی ممنون-
سلام دوست خوبم شاید تاپیکای زیر کمکتون کنه.
آشنایی با برج آزادی
آشنایی با برج آزادی - تهران

[ مقاله ] برج آزادي و ميلاد

بالا