دخترها چگونه باید خواستگاری کنند؟

avayestan

کاربر بیش فعال
هفته ÷یش یه خانوم تلفنی به من پیشنهاد آشنایی داد
..منم محترمانه قبول کردم..اما در مورد من اشتباه میکرد و رفت پی زندگیش

چه خوب و منطقی رفتار کردین.. حداقل ته دل اون خانم نموند.. اینکه خودش با خودش کنار اومد.. کارتون ای ول داشت.. اما به شرطی که طرفین رو راست برن جلو.. و با احساس هم بازی نکنن تا وابستگی کاذب به وجود نیاد.. که طرفین درست تصمیم بگیرن.. که برن یا بمونن..

heshmat khan

عضو جدید
دخترها از پسرها خواستگاري كنند ؟!! :surprised:

گويا دنيا داره بسرعت عوض ميشه و بنده پاك عقب مونده م !

همچين چيزي رو نميتونم تصور كنم . بنظرم برخلاف فطرت پسرها و دخترها باشه چنين چيزي !

مثلا من دارم از سر كار برميگردم خونه. تو كوچه مون دختر همسايه مون بياد جلو و بگه : ميبخشي حشمت جون كه وقتتو ميگيرم . ازت خوشم اومده و ميخام بيام خواستگاريت !! كي با بابا و ننه م بيايم خونه تون برا صحبت راجع امر خير ؟؟!!! :confused:

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دخترها از پسرها خواستگاري كنند ؟!! :surprised:

گويا دنيا داره بسرعت عوض ميشه و بنده پاك عقب مونده م !

همچين چيزي رو نميتونم تصور كنم . بنظرم برخلاف فطرت پسرها و دخترها باشه چنين چيزي !

مثلا من دارم از سر كار برميگردم خونه. تو كوچه مون دختر همسايه مون بياد جلو و بگه : ميبخشي حشمت جون كه وقتتو ميگيرم . ازت خوشم اومده و ميخام بيام خواستگاريت !! كي با بابا و ننه م بيايم خونه تون برا صحبت راجع امر خير ؟؟!!! :confused:
اولا که حتی یه پسرم بخواد از دختر خواستگاری کنه این جوری خواستگاری کنه و بگه که باید بخوره تو دهنش

ولی کلا بی خیال خواستگاری شید.بعضیا جنبه و ظرفیت ندارن چه دختر باشه چه پسر.

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
هم دیدیم هم شنیدیم.. ازونجایی که دوست داشتن و دل دادن واقعی این دوره زمونه با هوس چند روزه و احساس زودگذر قاطی شده و نتیجشم دلشکستگی شده.. مگه اینکه هردو طرف دلداده واقعی باشن.. مگه اینکه یکی از طرفین درجا نزنه و فیلش یاد هندستون نکنه.. مگه اینکه اهلش گیر نا اهلش نیفته..والا مخالف این موضوع بین اهلش نیستم..

موافقم.. من فک میکنم توی عشق غرور معنا نداره.. مخصوصا که طرف آدم با جنبه باشه.. اما باز به نظرم غیر مستقیم بیان بشه بهتره.. حتی معمولا خیلی از آقایون هم قبله اینکه به طرفشون پیشنهاد بدن یه جورایی غیر مستقیم حس طرفشون رو محک میزنن.. اما قبول داشته باشین که بعضی وقتا جنبه طرف رو نمیشه فهمید.. یا حتی دختر اونقد طرفشو دوس داره که بدون سنجیدن جنبه طرف ؛ قدم جلو میزاره.. اونوقت چی میشه؟؟؟؟ بلههههههههههه .. آسمون به زمین میاد..

من با همه حرفات موافقم
اما از طرف ديگه هم معتقدم آدم چه خانم چه آقا بايد حرف دلشو بزن و جنسيت نبايد مانع ابراز علاقه باشه

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا که حتی یه پسرم بخواد از دختر خواستگاری کنه این جوری خواستگاری کنه و بگه که باید بخوره تو دهنش

به كلمه به كلمه حرفات به غير از (بيخيال خواستگاري) موافقم

خصوصا قضيه جنبه
واقعا چرا پسرها و حتي گاهي دخترها اينقدر بي جنبه اند و فكر ميكنم ضايع كردن ديگران خصوصا جلو جمع روشنفكري و تمدنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

vishtaspe

عضو جدید

بنده کاملا باحرف شما موافقم..

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تنها موجودی که میتونه مرد رو تحمل کنه // بدبختانه یا خوشبختانه زن ...

Paydar91

کاربر ممتاز
به كلمه به كلمه حرفات به غير از (بيخيال خواستگاري) موافقم

خصوصا قضيه جنبه
واقعا چرا پسرها و حتي گاهي دخترها اينقدر بي جنبه اند و فكر ميكنم ضايع كردن ديگران خصوصا جلو جمع روشنفكري و تمدنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کلا فکر میکنم بشر بی جنبه است
گاهی وقتا یه پسر از یه دختر خواستگاری میکنه بیا و ببین دختره چه تاقچه بالایی میذاره(حالا چه پسره رو بخواد و چه نخواد) خدا نکنه که دیگه دختر از پسر خواستگاری کنه
باورتون نمیشه یکی از دخترای کلاسمون از یکی از پسرای کلاسمون خوشش اومده بود اول ترمی همه فهمیده بودند و اینا بماند که با هم تناسب ندارند ولی این رفیقمون تا یه جا میریم اون دختره هم هست میگه ای بابا باز که این اینجاست ما هر جا مییریم اینم هست
حالا شاید تو دلش قند اب کنه تو عمرش یه دختر ازش خوشش اومده ولی هم چی باد به غب غبش میندازه
کلا به این نتیجه رسیدم دختر و پسر نداره و هیچ کدوم ماها روراست نیستیم تا یکی از ما خوشش بیاد طرفو به هر جا بخوایم میکشیم و شاید ما بیش تر اونو بخوایم ولی بگیم بذار خودش بیاد یکم شاید فکر نمیکنیم لیاقت این دوست داشته شدن از طرف کسی رو داشته باشیم ولی غافل از این که ادمم طاقتی داره و به یه جا می رسه و ترمز می بره
هر چند ادمای فهمیده و با جنبه هم هستند ولی دلیلی بر این نیست که تو این حالت جنبشونو از دست ندن !!!!!؟؟؟!!!!
این موارد همه به عینه به خودم اثبات شده.

بنده کاملا باحرف شما موافقم..
ممنونم .

heshmat khan

عضو جدید

اولا تو اگه دلت نميخاد اينطوري خواستگاري نكن ولي برا ديگران تكليف تعيين نكن !

بعدشم يعني چي بي خيال خواستگاري بشيم ؟؟ بالاخره هر كس يه روز ازدواج ميكنه . خب ازدواج كنيم بدون خواستگاري ؟!! :surprised:

Paydar91

کاربر ممتاز
اولا تو اگه دلت نميخاد اينطوري خواستگاري نكن ولي برا ديگران تكليف تعيين نكن !

بعدشم يعني چي بي خيال خواستگاري بشيم ؟؟ بالاخره هر كس يه روز ازدواج ميكنه . خب ازدواج كنيم بدون خواستگاري ؟!! :surprised:
حشمت خان چرا ناراحت میشی بعدشم من هیچ وقت تعیین و تکلیف نمیکنم واسه شخصی فقط نظرمو گفتم.

چر ا خواستگاری که باید کرد ولی کلا میگم دختر از پسر خواستگاری نکنه بهتره .
ازدواج مگه بدون خواستگاری هم میشه.

avayestan

کاربر بیش فعال
من با همه حرفات موافقم
اما از طرف ديگه هم معتقدم آدم چه خانم چه آقا بايد حرف دلشو بزن و جنسيت نبايد مانع ابراز علاقه باشه

موافقم.. بازم اگه با توجه به جنبه طرف اقدام بشه بهتره.. اما به نظرم این علاقه باید فقط به پسر بیان بشه .. و اینکه بعد توافق با پسر . اونوقت پسر به همراه خونوادش بیاد خواستگاری بهتره.. نه اینکه دختر پاشه بره خواستگاری.. آخه میدونی که تو جامعه ما معمولا مسئولیت تامین مخارج زندگی به عهده مرده. و خیلی از خانوما کار نمیکنن. و دادن مهر .. و کلی چیزای دیگه.. اینکه دختری که کاری نداره پاشه بره خواستگاری بگه آقا من بیکارم یا مثلا چقد مهرم میکنی جالب نیس.. که مادر دختر بگه میخوایم دومادمونو ببینیم.. پسرم با سینی چای بیادو ..... شاید چون تو جامعه ما اینطور رسم بوده جالب نیس..

soraya_shz

عضو جدید
من كه به هيچ عنوان اين كارو نمي كنم.
تحت هيچ شرايطي .
نه اينكه مغرور باشم و يا از جواب منفيشون بترسم.
هرگز!

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا فکر میکنم بشر بی جنبه است
گاهی وقتا یه پسر از یه دختر خواستگاری میکنه بیا و ببین دختره چه تاقچه بالایی میذاره(حالا چه پسره رو بخواد و چه نخواد) خدا نکنه که دیگه دختر از پسر خواستگاری کنه
باورتون نمیشه یکی از دخترای کلاسمون از یکی از پسرای کلاسمون خوشش اومده بود اول ترمی همه فهمیده بودند و اینا بماند که با هم تناسب ندارند ولی این رفیقمون تا یه جا میریم اون دختره هم هست میگه ای بابا باز که این اینجاست ما هر جا مییریم اینم هست
حالا شاید تو دلش قند اب کنه تو عمرش یه دختر ازش خوشش اومده ولی هم چی باد به غب غبش میندازه
کلا به این نتیجه رسیدم دختر و پسر نداره و هیچ کدوم ماها روراست نیستیم تا یکی از ما خوشش بیاد طرفو به هر جا بخوایم میکشیم و شاید ما بیش تر اونو بخوایم ولی بگیم بذار خودش بیاد یکم شاید فکر نمیکنیم لیاقت این دوست داشته شدن از طرف کسی رو داشته باشیم ولی غافل از این که ادمم طاقتی داره و به یه جا می رسه و ترمز می بره
هر چند ادمای فهمیده و با جنبه هم هستند ولی دلیلی بر این نیست که تو این حالت جنبشونو از دست ندن !!!!!؟؟؟!!!!
این موارد همه به عینه به خودم اثبات شده.

ممنونم .

حرفات كاملا درسته اما نميشه كه همين جور بيخال شد به قول يكي ار دوستان بايد ازدواج كرد بايد براي ازدواج خواستگاري كرد
من هم ميگم واسه اين خواستگاري دخترها نبايد بشينن تا شايد آدم مورد علاقه اشان بياد خواستگاري
قضيه رو از اين طرف نگاه كن كه يك دختر يك پسر را دوست داره و اتفاقا اين پسر براي ازدواج و نيز براي اين دختز بسيار مناسب
حالا اين بانو بشينه كه آيا او آقا اصلا ايشون رو ببينه يا نه بياد جلو يا نياد
حداقل بهش ميگه يا پسرهع قبول ميكنه يا جواب نه ميده بهتر از اينه كه دختره چند سال بسوزه و با آينده اش بازي كنه به اين اميد كه ممكنه اونم ممكنه آقاپسره متوجه ايشون بشه

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب چی شد به نتیجه رسیدن ؟ همین که آقا بره تثبیت شد یا نه؟

از تو كه گذشت پس بيخيال قضيه شو

موافقم.. بازم اگه با توجه به جنبه طرف اقدام بشه بهتره.. اما به نظرم این علاقه باید فقط به پسر بیان بشه .. و اینکه بعد توافق با پسر . اونوقت پسر به همراه خونوادش بیاد خواستگاری بهتره.. نه اینکه دختر پاشه بره خواستگاری.. آخه میدونی که تو جامعه ما معمولا مسئولیت تامین مخارج زندگی به عهده مرده. و خیلی از خانوما کار نمیکنن. و دادن مهر .. و کلی چیزای دیگه.. اینکه دختری که کاری نداره پاشه بره خواستگاری بگه آقا من بیکارم یا مثلا چقد مهرم میکنی جالب نیس.. که مادر دختر بگه میخوایم دومادمونو ببینیم.. پسرم با سینی چای بیادو ..... شاید چون تو جامعه ما اینطور رسم بوده جالب نیس..

خيلي نظرت جالب بود
مطقي
اجرايي
مناسب
ممنون

pesare abidell

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
(جدی)
هر کی فیلم دختر ابرونی رو دیده میدونه که بهتره پسر خواستگار کنه واسه دخترا بهتره .
دختر واسه اینکه اگه بهش بگن نه از نظر روحی بهم میخوره ماهم همین طور ولی ما سریعتر میتونیم با این موضوع کنار بیایم.
ولی اگه دختری این قدرت روداره بسم ا...
(شوخی)
اگه قراربشه که دختر از پسر خواستگاری کنه باید مخارج عروسی رو هم متحمل بشه آخه این ما نیستیم که عجله داریم این شمایید.
درآخر ایشاا.. همه عاقبت به خیر بشن.ایشاا...

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
(جدی)
هر کی فیلم دختر ابرونی رو دیده میدونه که بهتره پسر خواستگار کنه واسه دخترا بهتره .
دختر واسه اینکه اگه بهش بگن نه از نظر روحی بهم میخوره ماهم همین طور ولی ما سریعتر میتونیم با این موضوع کنار بیایم.
ولی اگه دختری این قدرت روداره بسم ا...
(شوخی)
اگه قراربشه که دختر از پسر خواستگاری کنه باید مخارج عروسی رو هم متحمل بشه آخه این ما نیستیم که عجله داریم این شمایید.
درآخر ایشاا.. همه عاقبت به خیر بشن.ایشاا...

بابا الان قرن 21 است چرا هنوز بین دختر و پسر و زن و مرد دیواره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟